AREND REIJM Strijd om ereplaatsen wordt in alle hevigheid voortgezet Visserij-varia y VOETBAL IN KENNEMERLAND Vermaarde thriller sterk gespeeld Televisie - Radio Grammofoons Fa. DE VILDER Kaptein kinderrijwielen slechts f 100.- Motorenhandel G. F. DICTUS 4 „Nieuw Leven" onder regie van Fransje Hart Hockey in Kennemerland Marie Boreelkleuterschool over naar de gemeente? Precaire kaspositie maakt maatregel nodig auto-motortechniek Fatale vrouw Mensenjacht Eerlijke poging Smokkelshow CASTRICUM HEEMSKERK Twee maanden voor Beverwi jkse grossier Bijsmaakje Leut Analist verdacht van inbraak Burgerlijke Stand van Velsen Griezelen ZATERDAG 23 NOVEMBER 1957 Na het vrijwel volledig „op de plaats rust" van de vorige zondag wordt de strijd om de punten ook bij het lagere voetbal weer energiek voortgezet. Alleen voor Alcmaria Victrix en Terrasvogels gold bovengenoemd commando niet en van deze gelegenheid hebben de Alkmaarders gebruik gemaakt om alleen de kop te ne men, terwijl de Vogels weer wat vaster op de onderste plaats gedrukt werden. Alcmaria speelt de komende zondag niet en wordt daardoor in de gelegenheid ge steld eens te gaan zien, hoe Egmondia het in Wijk aan Zee tegen de club van die naam er zal afbrengen. De Egmonders heb ben in hun acht wedstrijden drie punten meer behaald, maar dit houdt nog absoluut niet in, dat ze van Wijk aan Zee zo maar zonder slag of stoot zullen winnen. We vermoeden zelfs, dat de Egmonders er niet zonder kleerschuren zullen af komen. De twee Castricumse derdeklassers krij gen elk een Santpoortse club tegenover zich: CSV speelt uit tegen Terrasvogels en Vitesse thuis tegen Velsen. Vergissen we ons niet, dan komt het ons voor, dat CSV het iets gemakkelijker krijgt dan Vitesse, hoewel eigenlijk voor beide Sant poortse clubs geldt, dat hun voorhoede on- produktief is. De aanval der Vogels scoor de n.l. in 9 wedstrijden slechts 9 goals en die van Velsen in 8 ontmoetingen 6 doel punten. Naar onze mening zullen de Cas- tricummer clubs op beide fronten zege vieren. Hoewel Beverwijk met één wedstrijd minder gespeeld toch altijd nog één winstpunt meer heeft dan Terrasvogels, kunnen we ons voorstellen, dat men in het kamp Ier roodwitten er toch graag nog een paar winstpunten bij zou willen heb ben. En als we bedenken, dat enige weken terug zelfs CSV op het Beverwijk-terrein geklopt werd, dan lijkt het ons zeker niet onmogelijk, dat ook ZAP aan Beverwijks puntenvermeerdering zal meewerken. ADO speelt thuis tegen HSV. Verlopen de wedstrijden tussen deze clubs evenals het vorige seizoen, toen elk van hen de thuiswedstrijd verloor, dan zou ADO dus aan het kortste eind moeten trekken. Toch achten we de Heemskerkers in staat een gelijk spel te bewerkstelligen. Voor de vierde klasse D ontvangt het leidende NAS het onderaan bengelende Geel Wit. De uitslag zou voor ons dan ook absoluut duidelijk zijn, ware het niet, dat Geel Wit in haar laatste wedstrijd tegen OFC niet zo'n éclatante 50 overwinning had behaald. Dit stemt even tot nadenken, maar toch.... NAS wint! Waterloo speelt uit tegen WH. Beide clubs behaalden uit 8 wedstrijden 9 punten en zullen dus nu wel aan elkaar gewaagd Wanneer door een amateur-toneelver eniging de opvoering wordt aangekondigd van Emlyn Williams' vermaarde thriller „Spel met het Noodlot" (Night must fall) in ons land vooral bekend geworden door Comedia's sublieme voorstellingen met Rika Hopper, Rie Gilhuys en Ko van Dijk dan is de resencent spoedig ge neigd deze met enigszins pessimistische voorgevoelens tegemoet te zien. Dit stuk is namelijk voor dilettanten bijzonder moeilijk te spelen, omdat het een zorg vuldige opbouw van een bijna tastbaar sinistere sfeer vereist, die bij een lang niet denkbeeldige mislukking onmiddellijk in het ridicule overslaat. Daarentegen is voor hem de verrassing des te verheu gender, wanneer een vereniging erin slaagt deze thriller voor het voetlicht te brengen op een manier, waardoor de niet geringe kwaliteiten van dit stuk volledig tot hun recht kunnen komen. Van eén dergelijke verrassing is don derdag sprake geweest in het Kennemer Theater te Beverwijk, waar de geheelont houderstoneelvereniging „Nieuw Leven" van „Spel met het noodlot" een uitsteken de opvoering wist te geven. Al vreesde ik dan ook het ergste bij de eerste woorden van mevrouw Bramson, die in de ope ningsscène zo agressief werden gespro kén, dat er van deze rol een te karikatura le uitbeelding kon worden verwacht. En ofschoon Gré Jansen naar mijn smaak soms inderdaad te scherp in haar uitvallen is geweest, werd dit moeilijke karakter over het algemeen toch wel aannemelijk door haar getypeerd. Tegen Henk van Lint als de lugubere Dan kan echter geen enkele bedenking worden aangevoerd. Hij acteerde werkelijk en maakte daardoor de vele facetten in deze rol, zoals bravour, cynisme, flegma en angst in alle opzich ten aanschouwelijk en geloofwaardig. Een uitstekend voorbeeld hiervan was het mo ment, waarop hij zijn paniekstemming tijdens het ondefzoek van zijn bagage door inspecteur Belsize uitbeeldde. Deze laat ste, niet minder sterk gespeeld door Rei- nier Pletting, wist met zijn zorgvuldig overwogen pauzes in de tekst de span ning bij de diverse verhoren voortreffe lijk op te voeren. Adri Heidoorn begint zich eveneens tot een bijzonder verdien stelijke kracht te ontwikkelen, waar schijnlijk omdat zij haar uitspraak beter gaat verzorgen. Ik zag haar tenminste nimmer beter dan als deze Olivia, die Dan in zijn scènes met flair terzijde heeft gestaan. M. D. A. Arends mag zich ver heugen over een voorkomen dat hem tot de goede jeune premier zou stempelen, wanneer hij zijn stem iets meer volume gaf. Daarom maakte zijn vertolking van Hubert Laurie een enigszins aarzelende indruk, die naar het mij leek gemakke lijk kan worden weggenomen, indien hij meer aandacht aan de articulatie be steedt. En wat de spelers betreft zou ik dan ten slotte nog willen wijzen op de kos telijke typering, die Rie Amse aan de astrante huishoudster wist mee te geven en de bijna zielige Dora, die door Anneke Jelgerhuis zo keurig binnen de grenzen van het belachelijke werd gehouden. Ook over het ensemblespel en de mise- en-scène niets dan lof, waardoor de tafe relen tot een voortdurend boeiend ge heel werden samengevoegd. Een voor stelling waarmee Fransje Hart als de nieuwe regisseuse bij „Nieuw Leven" een knap debuut heeft gemaakt, zodat zij te kende voor een opvoering, die ook bij het publiek een diepe indruk heeft achterge laten. Jan van Dam zijn, in tegenstelling met het vorige sei zoen, toen de IJmuidenaren op drie van de vier punten beslag legden. Nu Geel Wit tegen OFC getoond heeft ernstige pogingen te willen aanwenden van de onderste plaats af te komen, wordt het voor Kinheim dubbel oppassen. Maar zelfs al doen de Velsenaren dit zondag in de uitwedstrijd tegen Zaanlandia, dan geloven we nog niet, dat ze het redden zullen. De heren van Strawberries hebben vo rige week in de uitwedstrijd tegen Amers foort voor een verrassende puntenverde ling gezorgd en dit gelijke spel tegen kampioen Amersfoort zal de Velsenaren zeker vertrouwen hebben gegeven voor de ontmoeting tegen hetzelfde Amersfoort- elftal, doch nu in eigen omgeving. Nog steeds zijn de punten kostbaar voor de Velsenaren, zodat wij ook nu weer op een eervol resultaat van Strawberries rekenen. Het Eechtrop-elftal doet het nog steeds uitstekend en na de zege van verleden week kunnen ook in de returnwedstrijd tegen de Hilversum-reserves beide winst punten worden behaald. In deze klasse deed Zandvoort voortref felijk werk, doch wellicht dat de stilstand van vorige week de Zandvoort-ploeg geen goed gedaan heeft. In ieder geval zal de ploeg op eigen terrein alles in het werk stellen om ook tegen de Gooi-reserves be slag te leggen op beide winstpunten. Met het DEM gaat het dit seizoen nog steeds niet geheel naar wens. Zondag ont vangt DEM het reserve-elftal van Hurley en kan nu zonder twijfel de volle winst behalen. Het dameselftal van Srawberries gaat met wisselend succes door de compe titie 1957-1958. Deze week gaan de Velsen- se dames op bezoek bij HDM en een pun tenverdeling moet zeker mogelijk zijn in deze ontmoeting. De dames elftallen van Eechtrop en DEM ontvangen respectieve lijk AMVJ en Hermes. Beide ploegen krij gen het zeker niet gemakkelijk. Het bestuur van de vereniging tot in standhouding van de Marie Boreelkleuter school te Velsen houdt een bijzondere le denvergadering, welke zal worden gehou den op woensdag 27 november te 20 uur in de kleuterschool. Besproken zal worden het voorstel van het gemeentebestuur tot overname van onze school door de gemeente onder waar borg, dat bestuur en beheer der school, overeenkomstig aard en wezen, in handen der vereniging blijven. Dit voorstel is door het bestuur jp weging genomen in verband met de pre caire financiële positie van de vereniging. Ingevolge de geldende statuten kan hiertoe slechts worden overgegaan na goedkeuring van het voorstel door de ledenvergadering. Burgemeester Kwint houdt maandag geen spreekuur De burgemeester van Velsen heeft op maandag, 25 november a.s. geen spreekuur wegens verblijf buitenslands. ADVERTENTIE MET PECH LANGS DE WEG? Zorg dat u dan weet wat er aan kan haperen. Niets is zo vervelend als met een defecte automotor langs de weg te staan. Dit kunt u voorkomen door nog deze winter uw. kennis op het gebied van te verrijken. Wij verzorgen een prima cursus, welke voor de leek zeer gemakkelijk is te volgen, doordat wij beschikken over een geheel gedemonteerde automotor en een complete draaiende automotor met plastic carrosserie. Bovendien zeer deskundig onderricht. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.-, F.N.O.P.-auto- en motor rijschool Hagelingerweg 134 - Santpoort Telefoon K 2560 8930 Prijzen van vrijdag Heilbot 3, gr. tong 5.104.60, grm. tong 4—3.70, kim. tong 2.60—2.10, kl. tong I 2.50—2.30, kl. tong II 1.80—1.60, tarbot I 2.40—2.10 per kg. Tarbot II 102—96, tarbot III 78, tarbot IV 75^4, kl. schol I 42, kl. schol II 4526, schar 4029, bot 20, v. ha ring 2820, makreel 2718, gr. schelvis 4237, grm. schelvis 4136, kim. schelvis 5540, kl. schelvis I 5739, kl. schelvis II 3322, wijting 2617, gr. gul 4536, mid. gul 37—29, kl. gul 29—17.50, kl. haai 21, kl. koolvis zw 21, kl. koolvis wit 14 per 50 kg. Gr. kabeljauw 16490, gr. koolvis zw. 6554, gr. koolvis wit 7571, gr. leng 71 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 236 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 320 schol, 25 schar, 5 Bot, 1140 haring, 330 ma kreel, 310 schelvis, 165 wijting, 85 kabel jauw en gul, 5 leng, 5 haai, 55 koolvis, 38 diversen. Totaal 2720 kisten. Besommingen van vrijdag IJM 28 Amsterdam 17.600, KW 124 9620, IJM 19 8420, LT 61 16.900, LT 82 8060, IJM 11 2440, KW 65 780, KW 60 236, KW 56 1290, KW 35 1050, RO 29 158. (Thalia) Van vrijdag tot en met zon dag is het Rita Hayworth, die „Het vuur van de haat" in dit theater in ongekende hevigheid laat opvlammen. Op voortreffe lijke wijze vertolkt zij, na twee jaar weer terug op het witte doek, de fatale vrouw, een vluchtende paria gezocht door de poli tie van vele landen, een vertwijfelde en verbitterde vrouw ook, die door tal van rijke vriendjes wordt onderhouden, vriend jes die haar telkens weer in staat stellen om de wijk te nemen, wanneer de nood het hoogste is. Al is Rita weer wat ouder geworden, toch heeft zij nog niets van haar vurige temperament verloren, is zij in de dansscènes op haar best (en dansen kan ze!) en weet zij zonder een spoor van gla mour haar rol van fatale vrouw waar te maken door de wel zeer realistische uit beelding ervan. Twee smokkelaars, rauwe en schijnbaar onverschillige jongens (Ro bert Mitchem en Jack Lemmon voelen zich uitstekend thuis in deze typeringen) krij gen de opdracht Rita Zuid-Amerika bin nen te smokkelen. En op de lange zeereis, die zij samen met haar moeten maken, ko men de slechte menselijke eigenschappen naar voren. Slechte eigenschappen, die te meer opvallen, omdat de goede eigenschap- ADVERTENTIE Philips - Dual e.h. Errcs - Blaupunkt VERKOOP - INRUIL - REPARATIE Betaling in overleg. Demonstraties .vrijblijvend ook bij u thuis. Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Gedipl. Radio-monteur Erkend Philips Radio-service Jack Lemmon ontfermt zich over de zwerfster (Rita Hayworth) in „Het vuur van de haat". Tot en met zondag in Thalia. pen een vertwijfelde poging ondernemen om ook naar voren te komen. De haat blijkt dan de vruchtbare bodem te zijn. waarin jaloezie, eerzucht en egoïsme ten volle kunnen ontkiemen. De regisseur is er in geslaagd het een en ander op knappe wijze in beeld te brengen. Hierdoor kwam een film tot stand, die het aanschouwen ten volle waard is. Een boeiende avontu renfilm met beweeglijk camerawerk, tal van voortreffelijke close-ups en soms een schier onverdraaglijke spanning, die ein digt in een adembenemende climax. Een waarlijk grootste finale is de zeer realis tisch opgenomen aanvaring en de poging om één van de zeemannen, die in het ruim bekneld zit (Jack Lemmon) nog te redden voordat het schip zal exploderen. zaam rotsmassief wordt voortgezet. Maar toch is de misdadiger niet alleen op zijn bange tocht. Een meisje en een hond ver gezellen hem en tonen hem ieder op zijn eigen wijze hun liefde. Langzaam maar ze ker gaat men toch een zekere sympathie voor de misdadiger koesteren, hetgeen waarschijnlijk ook in de bedoeling van de regisseur heeft gelegen. Dat de man toch door politieagenten wordt neergeschoten laat zich begrijpen. Dat is nu eenmaal het gebruikelijke procédé van de heren film producenten om de gerechtigheid te laten zegevieren. Zondagmiddag kan men aan schouwen hoe het toegaat in „Durango geeft een lesje". Het valt niet moeilijk vast te stellen dat „Lust for life" (in Thalia) een zwak en pathetisch begin heeft, een toneelmatige en nog te oppervlakkige weergave geeft van de veelbewogen levensloop van de schilder om pas tegen het eind op toeren te komen en de tragische ondergang van Van Gogh waarlijk zichtbaar te maken. Ik maak mij sterk, dat de documentaire, die Jan Hulsker voor Polygoon-Profilti over werk en leven van Van Gogh heeft gemaakt, de film „Lust for life" voorbij streeft. Opmerkelijk is dat in beide cine matografische biografieën de gesproken brieven van Vincent aan Theo het beeld veelvuldig begeleiden en dat zulks in de documentaire van Hulsker een indruk wekkender gezicht op de mens en kunste naar Van Gogh geeft dan het geval is in de film van Vincente Minelli. Men zou de Amerikanen tekort doen wanneer men hen niet de eer na gaf, dat zij eerlijk hebben gepoogd een getrouw levensbeeld van Van Gogh op te bouwen. Terzijdes in de roman tiek treft men gelukkig maar weinig en dan nog danig afgezwakt. Maar toch moet men heel lang wachten vooraleer uit het beeld de eenzaamheid en geestelijke strijd van de schilder gaan spreken. Nog te veel wordt afhankelijk gesteld van de dialoog, nog te weinig van de taal die het beeld zelf spreekt. Met in elkaar vloeiende scènes van werkelijkheid en schilderijen slaagt Vincente Minelli er vaak in Van Gogh te 'ocaliseren en de sfeer op te roepen, waar in hij leefde. Donderdag wórdt deze film in een speciale voorstelling vertoond. (De Weyman) Tot woensdag komt „De derde van rechts" op het doek van dit theater. Het is grotendeels een groots op gezette showfilm geworden. Maar ook heb ben de makers van deze film enige aan dacht aan het misdadige element geschon ken. Want tussen de bedrijven van de grote revue-scènes door kan men ook nog iets opsteken van de praktijken van goudsmok kelaars. Smokkel, baletten, ruziënde ben deleden en shows. Voor elk was wils, zou den wij zo zeggen. In „Kinderen voor de rechter" (donder dag) wordt het probleem van de verwaar loosde jeugd voor de zoveelste maal aan de kaak gesteld. De film heeft echter in tegen stelling met dè meeste produkfen in dit genre uitzonderlijke kwaliteiten en ver wierf hiervoor een onderscheiding. Zater dagmiddag wordt „Radio Rangers" en woensdagmiddag „Repelsteeltje" vertoond. In Thalia draait van maandag tot en met woensdag „Ik stierf duizend doden". Een harde film over de jacht op een man, die vele misdaden op zijn geweten heeft. Over vallen en schietpartijen zijn niet van het doek tijdens de grootscheepse kloppartij, die tot in de uithoeken van een onherberg- „Wijk aan Zee" tegen Egmondia De badplaatsbewoners, Wijk aan Zee, komen in de thuiswedstrijd tegen Egmon dia als volgt in het veld: doel: Blok; ach ter: Schelvis en Aardenburg; midden: Schouten, Dirks en Winter; voor: Seysener, De Winter, Snijders, 3ol en Kabel. MEDISCHE WEEKENDDIENST Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur dr. H. J. v. Nie- velt, Burgem. Lommenstraat 10, tel. 354. Wijkverpleging: Zuster Boots, Kon. Julia- nastraat 14, tel. 544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vin- kenbaan 8, tel. 590. Apotheek Ouwerkerk is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. AGENDA VOOR HEEMSKERK BIOSCOPEN Zaterdag: Marquette-theater, 20 uur: „Charley's tante". Zondag: Marquettte- theater, 14.30 uur: „Hoe langer hoe gek ker; 20 uur; „Charley's tante". Bij Bolzano in Alto Adige (Italiaans Tirol) hebben zondag twintigduizend leden van de Zuidtiroolse Volkspartij (SVP) regionaal zelfbestuur en onaf hankelijkheid van Italië geëist. Er heerst een gespannen sfeer in de Duits sprekende provincie. In Breassanon (Brixen) ten noordoosten van Bolzano en in Bolzano zelf hebben Italiaanse studenten tegen die eisen betoogd. De politie verijdelde hun voornemen om de kantoren van het Duitstalige blad „Dolomiten" in Bolzano te bestormen. De studenten legden daarop een krans bij het standbeeld van Cesare Battisti, die tijdens de eerste wereldoorlog uit Oostenrijks Trento overliep naar het Italiaanse leger en later door de Oos tenrijkers als verrader werd. opgehan gen. Op de foto links ziet men Italiaan se politiemannen die twee jonge Italia nen ervan weerhouden een bord uit de handen te rukken tijdens de openbare demonstratie, die zondag in Castelfir- miano (Sigmundskron) werd gehouden en waar SVP-mannen in uniform op ruiende pamfletten verspreidden. De foto rechts toont Silvius Maniago, de leider der SVP, die de menigte toe spreekt. Er werd uitdagend gezwaaid met de verboden roodwitte Tiroler vlaggen. Hedenmorgen verscheen een 50-jarige groentegrossier uit Beverwijk voor de Haarlemse politierechter, omdat hij in de nacht van 3 op 4 oktober, nadat hij veertig glazen bier en jenever gedronken had, een Finse zeeman in een café in Bever wijk een bierglas in diens gezicht kapot geslagen zou hebben, waardoor de zee man enkele snijwonden opliep, die in een ziekenhuis gekramd moesten worden. De grossier herinnerde zich niets van het voorval, en omdat de getuige in deze zaak ook niet gezien had, dat de grossier de zeeman sloeg, vroeg de verdediger mr. O. H. van Wijk vrijspraak voor de grossier. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, achtte het echter wèl bewezen, omdat de grossier een meter achter de bloedende zeeman stond en er verder die avond in het café niet veel mensen waren. Hij eiste daarom een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan twee voorwaar delijk, met een proeftijd van drie jaar. De politierechter, mr. J. P. Petersen, veroor deelde de verdachte tot twee maanden waarvan een maand voorwaardelijk. (Kennemer) Tot en met woensdag wordt „Ariane" vertoond, een film, waar in Audrey Hepburn met een bijsmaakje de rol van de dochter van een detective een gladde creatie van Maurice Cheva lier die via de dossiers van haar vader kennis heeft van een geweldig aantal huwelij ksconflicten, driehoeksverhoudin gen en overspeligheden. Zo komt zij ook te weten dat een bedrogen echtgenoot zijn vrouw wil gaan betrappen met een Amerikaan, die hij ter plaatse wil doden. Zij waarschuwt die Amerikaan (Gary Cooper) en wordt verliefd op hem zoals alleen zij dat kan spelen: met het ver tederend raffinement van de onschuld. De Amerikaan, een roué van dienst, stuit met al zijn listen en lagen op haar onschuld, die zij verbergt onder het mom van een ervaring met een twintigtal mannen, oude rakkers die zij uit het dossier van haar vader kent. De jaloerse Amerikaan neemt dan een detective in de arm: de vader van Ariane, die hem een uur later al het vol ledig rapport kan leveren omdat hij uit het verhaal van de Amerikaan terstond Ariane herkend heeft. En dan loopt alles zo goed af als een op licht amusement uit- zijnde bioscoopbezoeker maar kan wensen. Het bijsmaakje van de film is en dat beseft men pas na afloop van de film dat men bijna twee uur lang binnen- en buitenpretjes heeft over het charmante gedoe van Audrey, Gary en Maurice, ter wijl het toch uiteindelijk gesol is met on schuld, huwelijkstrouw, overspel en vrou- wenjagerij. Maar dat wordt dan in de ogen der regisseurs goedgemaakt door het zinnetje van Chevalier: „Dit dossier is geen romantiek, dit is een riool". Maar dat merkt men verder aan niets in deze uiterst oppervlakkige, maar door voortreffelijk spel en goede dialogen telkens toch ple zierige film. (L u x o r-t h e a t e r). Van dinsdag tot en met donderdag kan men in dit theater de dagelijkse zorgen vergeten. Want het is allemaal heel duidelijk om de leut be gonnen in „Daar is de dokter", de derde Engelse doktersfilm na „Doctor in the house" en „Doctor at sea", Het succes van beide vorige films is uitgangspunt gewor den voor deze laatste en daarom is er niet veel onverwachte humor in. Maar niette min kan men zijn hart ophalen aan de soms bijzonder geestige hekeling van de doktersstand. De makers der film hebben echter geen risico willen lopen en ander zijds ook aan verheerlijking van de dok tersstand gedaan zodat 't aan de toeschou wer is overgelaten het juiste midden te vinden. Er zit niet veel verhaal in de film, maar wat alles bij elkaar houdt is het stre ven van een pas afgestudeerd arts (Dirk Bogarde) om als assistent bij een chirurg te worden geplaatst. Die chirurg is een bullebak met een klein hartje (James Ro bertson Justice) en het komt natuurlijk allemaal in orde, ook met het meisje dat voor dokter studeerde omdat ze zoveel van de pas afgestudeerde arts houdt. Er zijn in de film enkele verrukkelijke type ringen van het Britse volkskarakter, op zichzelf al voldoende om deze gezellige i film de moeite van een bezoek waard te Voor de Haarlemse rechtbank moest donderdagmiddag een 37-jarige analist uit Velsen verschijnen die ervan verdacht werd in juni en juli van dit jaar op ver schillende plaatsen in IJmuiden te heb ben ingebroken. De verdachte gaf toe op 6 juni een gat geboord te hebben in een brandkast toebehorend aan een n.v. waar hij pas ontslagen was. „Ik had het geld helemaal niet nodig, ik had pas duizend gulden ontvangen het ging alleen maar om een papiertje dat ik tegen m'n vroe gere directie wilde gebruiken". Aldus het verweer van de verdachte die uit de brandkast tóch een bedrag van ruim hon derd gulden had meegenomen en die ook elders in de IJmond nog een paar in- braakjes had gepleegd. Op verzoek van de verdediger, mr. J. W. Rutgers, kwam de Haarlemse dis trictspsychiater dr. Hartsuiker verklaren dat het zeker niet onmogelijk was dat het bewustzijn van de verdachte tijdens de in braken enigszins was vertraagd maar met zekerheid kon de deskundige niets zeggen. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, was ten stelligste van oordeel dat de mening van de verdediger, dat de verdachte psychologisch gestoord was in dit geval geen opgeld deed omdat men dan elke inbreker, die op het moment van zijn misdrijf abnormaal moet zijn, van zijn verantwoordelijkheid ontheft. Vooral omdat er kans op recidive is eiste de offi cier een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. Rutgers, legde in zijn uitvoerig pleidooi de nadruk op het feit dat de verdachte zijn gehele leven keurig heeft geleefd, geen geld nodig had en alleen, volgens de verklaring van de analist, een wrok tegen zijn vroegere werkgever had. Voorts leverde mr. Rut gers critiek op het feit dat de verdachte reeds vier maanden in voorarrest zat en dat er na zijn aanhouding ruim twee maan- BEVALLEN: W. M. van der Vlugt-Neet, z„ Driehuizerkerkweg 126, Driehuis; J. M. van den Berg-Van der Meijden, z„ Schulp weg 13, Velsen-Noord; J. W. Boer-Pesch, d., Piet Heinstraat 84, IJmuiden-Oost; G. A. I. Alkema-Buurman, z„ Kievitstraat 12. Haarlem; A. G. J. van Ós-Van Dijke, z„ Lange Nieuwstraat 43, IJmuiden; J. G. Zwirs- Koppes, d„ Willemsbeekweg 62, IJmuiden-Óost; M. A. Mooij-Paulissen, d„ Daltonstraat 7, IJmuiden; M. Broek-Bus, z„ Dolfijnstraat 228, IJmuiden; W. van der Laan-Van der Pijl, twee z„ Waalstraat 18, IJmuiden; M. J. Hever-Van Graas, d„ Sluisplein 18, IJmuiden; G. J. van der Kroon-Westerbeek, z„ IJmuiderstraatweg 184, IJmuiden; M. van Rixel-Zonneveld, z„ Schulpweg 130, Velsen-Noord; L. Spalink- Süzillo, d„ Lange Nieuwstraat 140, IJmui den. OVERLEDEN: L. M. Lips, 52 jr., echtge noot van A. Alders, Trawlerkade 60, IJmui den; T. van Dijk, 51 jr., echtgenoot van M. Schipper, Stokmansplantsoen 12, IJmui- den-Oost; D. Zeilmaker, 92 jr., weduwnaar van A. de Vries, Bloemstraat 93, IJmuiden; H. Spies, 75 jr., echtgenoot van C. M. Blan- kestein, Hagelingerweg 96, Santpoort. ONDERTROUWD: T. Faber, Zaanenlaan 77, Haarlem en P. G. Nijssen, Hoofdstraat 10, Santpoort. T.a.: Oranjeplein 19, Haar lem. P L. van der Linden, Zwarteweg 50, Bënriebróek en M. H. J. van dér Putte, Vlugthovenstraat 2, Santpoort. B. Meij- boom, Moerbergplantsoen 53, IJmuiden en H. W. Puik, Moerbergplantsoen 53, IJmui den. T.a.: Moerbergplantsoen 53, IJmuiden. A. A. Voorhout, Kruidbergerweg 69, Sant poort en H. E. M. van der Meij, Kruidber gerweg 69, Santpoort. T.a.: Kruidberger weg 69, Santpoort. C. D. Dorst, Acacia straat 20, IJmuiden-O. en G. Vellema, Aca ciastraat 20, IJmuiden-O. T.a.: Acaciastr. 20, IJmuiden-O. GEHUWD: J. Paauw-A. M. Wilms Floet, van Meursstraat 4, Heemskerk. R. Luitjes- M. A. Grootveld, Grahamstraat 228, IJ muiden. F. F. Heeremans-Th. M. J. Snij ders, Dolfijnstraat 234, IJmuiden. S. Smink- H. M. F. van der Wal, Lagersstraat 7, IJ muiden-Oost. R. Chr. Wielart-M. K. Sie raad, Sieraadstraat 22, IJmuiden-Oost. D. Sandbrink-L. van der Plas, Stakman Bos- sestraat 34, Den Helder. A. J. Ph. Tischau- ser-M. C. Remmerswaal, Sparrenstraat 5, IJmuiden-Oost. ADVERTENTIE degelijk en solide in diverse kleuren en maten met remnaaf en kettingkast Meidoornstraat 1, IJmuiden-O. Telefoon 4694 doen zijn. Tot en met maandag kan men in „Het huis der geheimen" ronddolen. In de matinees gaat George Formby weer eens gekke gezichten trekken in t Zit in de lucht". (W.B.-t h e a t e r). Voor wie solide ze nuwen heeft, zal zondag en maandag het weerzien met „De man met de wassen beelden" wel een bizonder genoegen zijn, want zelden is er een gruwelfilm gemaakt, waarin met louter filmische middelen zulk een maximum aan griezelsensaties werd opgeroepen. Enkele jaren geleden draaide deze super-thriller in een der Haarlemse theaters als echte stereofilm, waarbij de bioscoopbezoekers allemaal van polariseren de wissel-brilletjes voorzien werden. Thans is zij in dezelfde versie terug als een normale kleurenfilm zonder dieptewer king, maar dat betekent nauwelijks een verlies. Het verhaal van de verminkte kunstenaar, die 's nachts langs de straten sluipt om levende sujetten voor zijn was senbeeldenkabinet te vergaren, heeft in de loop der tijden al vele toneel- en filmbe werkingen ondergaan, maar in geen daar van is de lugubere geschiedenis met zoveel raffinement en zo suggestief uitgebeeld als in deze knappe rolprent van regisseur André Detoth en zijn camerateam. Wie van griezelen houdt, kan hier zijn hart opha len. Ge moet er echter het risico van een nachtmerrie voor over hebben. Zaterdag barst het „Salvo des doods" los. In de ma tinees kan men „Hondo" aanschouwen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6