IJmond-agenda van gisteren Vanmorgen in de vishal en op zee ZATERDAG 23 NOVEMBER 1957 8 IJMUIDEN Ook Heemskerkse meisjes thans in L.T.J. DE BEURS K. Ploeger 25 jaar bij het P.E.N. Ouderavond padvinders BEVERWIJK Vlotte handel op de groentemarkt Ledenvergadering van C.H.U. Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 18 tot en met 22 november HEEMSKERK C.H.U. in Heemskerk zoekt samenwerking met A.R. Jubileum van Algemene Bedrijfsgroepen Centrale in Beverwijk gevierd Propagandabijeenkomst Ned. Chr. Reisvereniging Scheepvaart De land- en tuinbouwjongeren van Heemskerk zijn vrijdagavond in grote ge tale bijeen geweest in zaal Nijman om te komen tot de oprichting van een dames afdeling. Na een openingswoord van de heer G. Vendel hield pastoor M. C. van Stijn een causerie over het onderwerp: „Jeugd en toekomst". Hij vroeg zich af of de jeugd zich wel realiseert in welke tijd wij leven. Vroeger waren er petroleum lampen, nu is er elektrisch licht, televisie en atoomsplitsing. De jeugd bepaalt de toekomst en het gaat er om of er mensen met ruggegraat zullen zijn. Dit eist echter vorming en hierbij kan de L.T.J. goede diensten bewijzen. Pastoor Van Stijn vond het een gelukkig teken dat thans ook de meisjes zich voor deze organisatie interes seren. De vrouw kan later immers een grote steun zijn voor de man en de har monie in het gezin is er ten zeerste mee gebaat. Vooral nu Heemskerk zich zo sterk uitbreidt moeten de agrariërs zich hauw aaneensluiten teneinde te voorkomen dat deze kleiner wordende groep van de bevolking in de massa ten onder zou gaan. AMSTERDAM De verlichting van de credietreserves ter verruiming van de geldmarkt in de V.S. begint in Wallstreet vastere voet te krij gen. De omzetten waren donderdag belang rijk hoger dan de vorige dagen door me rendeels kooporders, waardoor de markt hoger sloot. Het Damrak was donderdag nog aan de flauwe kant voor aandelen Kon. Olie. Dat de markt gisteren in Am sterdam hoger was, wekte dan ook geen verwondering, daar de slotkoers voor deze aandelen 5/8 dollar hoger uit New York kwam. Toch viel de koers van de olie aandelen op 155.50 gulden tegen. Deze prijs betekende wel een winst ten opzichte van donderdag van 2.50, maar lag nog 1.50 beneden pariteit New York. De handel bleef van beperkte omvang, ook al toonde Londen belangstelling voor de oliewaar den. In de morgenuren daalde de koers van 157 tot 155 door aanbod van Zwit serse zijde. In de Philipshoek had de vraag de over hand, waardoor een winst van een dikke twee punten kon worden genoteerd; Uni lever sloot eveneens 2 punten hoger. AKU draaide om de vorige slotprijs; KLM ver loor wederom 1.30 en boekte een nieuw laagterecord. Scheepvaarten waren fractioneel lager behalve voor Scheepvaart Unies, die 3 pet verloren. Cultures sloten merendeels be neden donderdag. In de staatsfondsen trad een reactie in na een vaste opening voor de stafellening op 82 3/4 tot 82 1/4 onveranderd bij don derdag. Aandelen Algemene Handelrhaatschappij van Onroerende Goederen werden gead viseerd op 68, vorige koers 69 3/4, op het gedaalde winstcijfer. Vrijdag werd inge schreven op 10 miljoen 6 pet 15-jarige obligaties ten laste van de n.v. Provinciaal en Gemeentelijk Utrechtsch Stroomleve- ringsbedrijf (n.v. PEGUS), waarvan reeds 3 miljoen op inschrijvingsvoorwaarden was geplaatst. Voor de inschrijving be stond ter beurze zeer grote belangstelling. N.V. Billiton wederom 1 pet. hoger op 196. Prolongatie 5 pet. (ANP). NEW YORK De koersen liepen aanvankelijk 1 tot meer dan drie dollar op en zakten toen wat in bij winstnemingen in verband met het naderend weekeinde en dekkingen. De stijging werd ingezet op het nieuws dat de luchtmacht boven Nieuw-Mexico kunst matige meteoren heeft gelanceerd. De olie waarden trokken sterk de aandacht en no teerden bij hun hoogste dagwaarden win sten van in enkele gevallen meer dan drie dollar, waarvan een flink deel kon worden behouden. De chemicaliën, vliegtuigbouw-, rubber- en autowaarden en enkele indivi duele fondsen waren vast. Er werden flin ke koerswinsten gemaakt door een groot aantal fondsen in speciale situatie. Bij de raketfondsen werd voor Douglas een winst van drie dollar genoteerd. North American Aviation was ook actief evenals Curtiss- Wright dat weer opliep na de nog onver klaarde inzinking van donderdag. Bij de chemicaliën rees Du Pont de Nemours drie dollar. Grotere autoproduktie veroorzaak te vraag, waarvan onder andere Ford pro fiteerde met een stijging van één dollar. American Viscose was vast in de textiel- groep. De handel bleef een weinig bij die van donderdag ten achter. Na het nieuws over de kunstmatige meteoren nam de activi- teit toe; ook in de oliesector. De activiteit van Curtiss-Wright werd verklaard door een gunstige winstverwachting die een on veranderd dividend waarschijnlijk maakt. Het industriegemiddelde kwam van 439,80 op 442,68; dat voor spoorwegen van 102,70 op 103,46 en dat voor openbare nuts bedrijven van 66,83 op 67,10. Van de 1.166 verhandelde fondsen sloten er 753 hoger en 222 lager. De omzet bedroeg 2.850.000 aandelen tegen 2.900.000 op donderdag. (UP). Ter gelegenheid van het feit dat de heer K. Ploeger, wonende in de Nassaustraat 3 in Beverwijk en thans werkzaam als machinist bij de centrale van het P.E.N. te Velsen, 25 jaar geleden bij P.E.N. in dienst trad, is hij vrijdagmorgen door de directie in het hoofdkantoor in Bloemen- daal ontvangen en gefeliciteerd door de directeur, ir. J. den Boesterd, die hem een gratificatie overhandigde. Van het provinciaal bestuur kreeg hij een bloe menhulde. Daarna werd de heer Ploeger op de afdeling „brandstoffen en astrans- port" onder meer door zijn chef toege sproken. Vrijdagmiddag recipieerde de jubilaris in café „Sport" in Beverwijk, waar hij namens het jubileumfonds van het P.E.N. werd gecomplimenteerd door de heer C. Weller. In zaal Dam vond vrijdag een ouder avond plaats uitgaande van de padvinders- groep „Maria Stuart". De zaal was geheel gevuld toen guido Tiny Smit het openings woord sprak. Zij gaf een uiteenzetting over het ontstaan van de padvinderij en constateerde met genoegen dat deze zich nog voortdurend uitbreidt.. De groep in Heemskerk bestaat thans uit 70 kabouters, 45 gidsen en 15 leidsters. Deze bijeenkomst was speciaal belegd om de ouders te laten zien hoe men door het spel tot een belang rijk stuk opvoeding kan komen. Op deze avond werden drie kabouters geïnstalleerd: Tiny van Roon, Hilda Jan sen en Henny de Raat. Er werd een aardig programma geboden dat begon met een dansje van eekhoorn tjes. De zonnestraaltjes en sterretjes lieten zien hoe men in kabouterland leeft. Na de pauze waren de gidsen aan de beurt met schetsjes en toneelstukjes. Tot besluit volgde een kampvuur. VITESSE—VELSEN De Velsen-ploeg komt met de volgende spelers in het veld: Kaasenbrood; Nyssen en Boon; Spanjaard, Hijnen en Reyerse; Braam, Van Schagen, Bakkum, Graman en Wittebrood. TERRASVOGELS—CSV De thuisclub stelt de volgende spelers op: Cohrs; Goedhart en Van Gelder; Nieuweweg, Van Vuure en Van Eden; Rij ke, Timmer, Veldman, Thoolen en Veld man. Op de groentemarkt was deze week nog een ruim aanbod van najaars- en winter- produkten. De handel verliep vrij regel matig en alles werd verkocht. Andijvie kwam tot 25 cent per kilo, bospeen bracht van 12 tot 36 cent per bos op, voor de was- peen werd tot 22 cent per kilo betaald. Sla uit de kassen ging tot 15 cent, per krop, glasspinazie bracht van 67 tot 88 cent per kilo op. Witlof ging vrij vlot weg tot 64 cent per kilo, prei was heel goed te ver kopen en kwam nog tot 27 cent per kilo. Spruiten varieerden van 34 tot 85 cent per kilo; in het begin der week noteerde de boerekool nog 35 cent, later liep deze prijs terug naar 23 cent per kilo. De overige koolsoorten draaiden rond de 10 cent per kilo. De laatste tomaten liepen erg in prijs uiteen namelijk van 20 tot 145 cent per kilo. Bloemen Op de bloemenveiling kwamen deze week de eerste blauwe druifjes die tussen de 38 en 55 cent per bosje opbrachten. De laatste troschrysanten zijn nog flink aan de prijs: er werd van 65 tot 155 cent per bos voor betaald. Anjers, cyclamen- bloemen, fresia's en rozen zijn duur. De aanvoer van potplanten begint iets groter te worden. Er werd voor de cyclamen bijna twee gulden per stuk betaald. De eerste kerstartikelen kwamen aan de markt; het waren dennenappels, die al vlot verkocht werden. Tijdens de donderdag in het Vereni gingsgebouw aan de Schans te Bever wijk gehouden ledenvergadering van de plaatselijke afdeling van de C.H.U werd ook hier het besluit genomen om bij de in 1959 te houden gemeenteraadsverkie zingen eventueel samen te gaan met de A.R. Ook werd een lijst samengesteld voor de Provinciale Staten. Op deze lijst ko men onder andere voor: dr. M. A. de Rui ter, mr. C. P. Vos, mevrouw Jansen-Ver- meulen, Th. Runia, B. de Boer en J. Pa- ma. Vervolgens hield de heer B. de Boer een inleiding over Wenkend Perspectief. Hij besprak de koers, die de socialisten na de oorlog voeren en wees erop, dat zij niet in staat waren om vrede en wel vaart te brengen. Na de oorlog werd vol gens spreker de C.H.U. op de achtergrond geschoven. Nu blijkt echter, dat het ge loof zal zegevieren, als men maar uit gaat van het beginsel, dat eenheid macht is. Een wenkend perspectief dus. Hierna hield dr. M. A. de Ruiter een praatje over de gemeentepolitiek en sprak over de bestedingsbeperking alsmede over de subsidie voor de bouw van kerken. Vrijdag 22 november 1957 Laagste koers Alg. Kunstzijde Unie 148)4 Van Berkel's Patent 174 Van Gelder Zonen 180 Kon. Ned. Hoogovens237 Ned. Kabelfabriek 233 Philips 237 Unilever1) 324 Vi Wilton-Fijenoord 1" Kon. Petroleum I 152,40 Holland-Amerika Lijn 137% Kon. Ned. Stoomboot Mij126 Ned. Scheepvaart Unie 124 Van Ommeren 199 Vz Amsterdam Ri bber49 H. V. A90% Ver. Deli Maatschappijen 51 y2 3V2% Staffellening 1947 80)4 3% Invest, cert. Nederland89 3% Nederland 1962—64 873/i« Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 5.756.069,- Deze week (voorl.) Aandelen 5.330.135,- 1) ex 5%°/o interim dividend. Hoogste koers 154)4 175% 183 2471/2 239 244% 334-K 204 160,— 1421/2 129% 1311/z 209 54 92/4 54 Laatste tijdvak 148% 174 180 237 237 240% 3271/2 199 f 155,80 138% 126 124 199K 89% 87®/n 91% 52% 82'/32 89Vie 8715/32 Koersverschil t.o.v. 22 nov. 5Vg 3 13 2 2% 2% 3 3,85 4% 2% 6 9% 25-4 54 2Vs2 Vu Obligaties 10.406.020,- Obligaties 9.972.186,- BEVERWIJK—ZAP De enigszins gewijzigde opstelling van Beverwijk ziet er als volgt uit: Raap; Wol- terman en Lorjee; De Groot, Minneboo en Bakkum; Springer, Van Oost, Marx, Veld man en Van der Pas. Voor de tweede maal in één maand is de Christelijk Historische kiesvereniging te Heemskerk in vergadering bijeen geweest. Uitvoerig werd stilgestaan bij het voor stel om bij de komende gemeenteraads verkiezingen samen te werken met de A.R.P. Medegedeeld werd dat spoedig in Heemskerk ook een Anti Revolutionaire kiesvereniging zal worden opgericht. Dit opent een goede gespreksmogelijkheid, te meer daar men ook met vele andere plaat sen tot een goede samenwerking is ge komen. Van de zijde van de C.H.U. zal na op richting van de A.R. kiesvereniging, een gesprek om tot samenwerking te komen aller sympathie en steun hebben. Een ge- sprekscommissie van vier personen werd opgedragen de A.R. geestverwanten tot dit doel uit te nodigen. Het ledental van de C.H. kiesvereniging is dé laatste weken met ongeveer vijftig percent gestegen. Een ander agendapunt vormde een be stuursverkiezing. De voorzitter de heer P. van Tuinen stelde zich wegens vertrek naar elders niet langer beschikbaar. Hier in werd voorzien door de verkiezing van de heer S. van Tuinen; deze volgt zijn vader op die deze functie vierendertig jaar lang heeft vervuld. De heer P. Jansen werd als secretaris herbenoemd VELSEN ZATERDAG 23 NOVEMBER Thalia: „Het vuur van de haat", 19 en 21.15 uur. Bioscoop De Weyman: „Radio Rangers". 14.30 uur; „De derde van rechts", 20 uur. Rex, geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: ge opend van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal geopend van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Katholieke Leeszaal: Geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel Gebouw IJmuiden Felison: Expositie van werken van Ja cob Kuyper, geopend van 14 tot 17 uur. ZONDAG 24 NOVEMBER Rex: Geen opgave ontvangen. Thalia: „Durango geeft een lesje", 15 uur; „Het vuur van de haat", 19 en 21.15 uur. Bioscoop De Weyman: „Radio Rangers", 14.30 uur; „De derde van rechts", 20 uur. Felison: Als zaterdag. MAANDAG 25 NOVEMBER Thalia: „Ik stierf duizend doden", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. .Bioscoop De ./Weyman: „De derde van rechts", 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cultu reel Gebouw IJmuiden. Raadhuis: Spreekuur burgemeester mr. M. M. Kwint, Algemene Zaken, Keu ringsdienst vlees en vee, 10 tot 12 uur. Felison: Expositie van werken van Ja cob Kuyper, geopend van 19 tot 21 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 23 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het huis der geheimen". W.B. Theater, 20 uur: „Salvo des doods", 't Centrum, 14 uur: Ledenvergadering „Flora". Kennemer Theater, 20 uur: Concert Be- verwijkse Harmoniekapel. 't Centrum, 20 uur: Feestavond Alge mene Bouwarbeiders Bond. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering „De IJmond Vissers". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergade ring Expediteurs. Wijk aan Zee, „Banjaert", Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, Gezamenlijk weekeinde. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend var 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14.30 tot 16.3C uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ZONDEAG 24 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Ariane". Luxor Theater, 14.30 uur: ,,'t Zit in de lucht"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het huis der geheimen". W.B.' Theater, 14.30 uur: „Hondo"; 16.30 en 20 uur: „De man met de wassen beelden". 't Centrum, 19.30 uur: R.K. Fabrieksar beiders, Feestavondje. MAANDAG 25 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het huis der geheimen". W.B. Theater, 20 uur: „De man met de wassen beelden". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergade ring N.J.C.A. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Alge mene Bond Van Ambtenaren (A.B.V.A.). J. W. Dutman spreekt over lonen en sa larissen. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 19 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 uur; lees- en studie zaal geopend van 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. De Algemene Bedrijfsgroepen Centrale viert dit jaar haar gouden jubileum, ter gelegenheid waarvan alle leden in Neder land voor zover mogelijk op hun beurt een feestavond wordt aangeboden. De verzorging hiervan werd toevertrouwd aan het gezelschap van Roland Wagter sr. Met een programma getiteld „Festi val". Vrijdag werd dit voor de leden van de afdelingen Beverwijk en Velsen-Noord vertoond in het Kennemer-theater in Be verwijk, waar het in staat bleek een be vredigende belangstelling te trekken. Daarbij betoonde het publiek zich over het algemeen bijzonder erkentelijk, zo dat ook de artisten alle reden werd gebo den over hun succes tevreden te zijn. Het programma opende met de tradi tionele vrolijke accordeonklanken, dit- keer voor de afwisseling nu eens door een dame, Willy Ré, die zich bij voorbeeld in het bekende „Circus Renz" als virtuoze stellig niet de mindere toonde ten opzich te van haar mannelijke confraters. De eerlijkheid gebied ons echter te vermel den, dat het succes van Willy Alberti gro ter is geweest. Na zijn aankondiging door de conferencier ging het publiek er ken nelijk eens gemakkelijk voor zitten, om deze populaire zanger met aandacht te kunnen beluisteren. En men werd opnieuw allerminst teleurgesteld, want Alberti heeft zich routine genoeg verworven om zijn voornamelijk Italiaanse repertoire met flair en welluidendheid ten gehore te brengen. Aldus konden voor hem ware ovaties worden genoteerd. In haar genre als soubrette bleek de jeugdige Judith de Leeuw evenmin van talent ontbloot, van daar dat haar bewogen voordracht van „Mijn eigen krant" een der beste num mers van de avond werd. Het ontbreekt haar echter nog aan originele tekst die, wanneer zij hierover nog eens beschikken mag, Judith de Leeuw waarschijnlijk di rect door een eigen stijl doet onderschei den. De conferencier was Roland Wagter sr., die voor deze functie allerminst naar woorden behoeft te zoeken. Men kan van mening verschillen over zijn waarde als humorist, zoals in zijn transformatie schetsje over de vier sprekers, een feit is dat hij de lachers onmiddellijk aan zijn zijde wist te scharen. Dick Harris, die voor een zeer behoorlijke pianobegeleiding zorgde, trad ook nog afzonderlijk op, waarbij hij als een soort glasblazer met kinderballonnetjes fungeerde. Dit gaf al leraardigste effecten, ter afwisseling was verder nog een wedstrijd in welsprekend heid in het programma opgenomen, waar voor twee dames en twee heren uit het publiek op het toneel hun krachten met el kaar mochten meten. Dit intermezzo lokte eveneens de te verwachten hilariteit in voldoende mate uit. De strijd bleef onbe slist. Roland Wagter was echter sportief genoeg om desondanks alle deelnemers met een prijsje naar hun plaatsen terug te sturen. Voor de pauze sprak de bondsbestuur- der de heer S. A. Albers een kort maar krachtig propagandistisch woord. Spre ker vergeleek de arbeidstoestanden van thans met die van een vijftig jaar gele den. Toen, zo zei hij, maakten de arbei ders lange dagen en voor al de zaterdag was extra lang want daar volgde dan een hele"vrije dag^ op, waarmede men veelal geen raad wist en zijn geld ging verdrin ken. Hebrging met de opkomst van de vakbeweging niet altijd over rozen, maar het onversaagd optimisme van de wer kers van het eerste uur heeft tot een gun stig resultaat geleid, zei de spreker. Nu telt de A.B.C. 350 afdelingen met meer dan 40.000 leden. Spreker spoorde vooral de vrouwen aan te zorgen, dat hun man nen de gewone vergaderingen trouw bezoeken, want zo zei hij, wij zijn er nog lang niet. Zouden de arbeiders verslap pen nu aan vele hunner wensen is tege moet gekomen, dan vreesde hij, dat dan spoedig weer een periode zou aanbreken, waarin wederom gevochten zal moeten worden om de verworven zekerheden vei- li g te stellen. Tot slot wenste hij de afde- lig te stellen. Tot slot wenste hij de afde- bileum. De Nederlands Christelijke Reisvereni ging heeft vrijdagavond in de Gerefor meerde Kerk aan het Moesplein in Bever wijk -een propagandabijeenkomst georga niseerd, welke door een groot aantal men sen werd bezocht. Een der bestuursleden sprak vooraf enkele woorden, waarbij hij onder meer verklaarde, waarom er een christelijke reisvereniging nodig was. Na de aanwezigen opgewekt te hebben zich in de pauze als lid van de reisver eniging te melden, werden enkele films vertoond, die de schoonheden en beziens waardigheden van de door de reisvereni ging bezochte landen tot hun recht deden komen. Zo werd een bezoek gebracht aan Zweden en Noorwegen, terwijl het slot van de avond gewijd was aan ons eigen land. Aan de zaterdagmarkt waren in totaal 3900 kisten vis, waarvan 100 schelvis, 170 wijting, 1300 haring, 1400 schol, alsmede 35.000 kg tong. De Claesje leverde daarvan 700 haring en de Post Boy 600 haring. Export Voor de buitenlandse handel werd be taald in guldens voor: grote middel en zet- schol I 40 tot 48, grote tongen 4,40-4,60, grootmiddel tong 3,50 tot 3,70, kleinmiddel tong 2,40 tot 2,80, tong I 2 tot 2,40 en slips 1,40 tot 1,75. Binnenland Het binnenland nam de schol II af voor f 35 tot f 39 en betaalde voor pennen f 40 tot f 41, voor braad werd 30 tot 31, voor wijting 15 tot 24, voor haring 19 tot 22 en voor toters 11 tot 14 gulden neergeteld. Curacao in zicht De Curagao wordt maandag verwacht met 225 schelvis, 190 makreel, 50 haring, 150 wijting, 80 radio, 70 gul en kabeljauw, alsmede 10 stokkebit. Haringvangsten van vannacht KW 54 met 7 Kantjes, 22 met 2, 45 met 2, 127 met 3, 163 met 2, 38 met 70, 67 met 1, 37 met 65 en 25 met 50. Geen vangst had den IJM 75 en KW 2, 9, 23, 19, 170, 18, 95, 78, 15 en 50. Bovendien hadden alle vissers in Het Kanaal geen vangst. Trawl: KW 99 met 120, 135 met 90 en 176 met 80. Aagtedijk. 22 v. Hamburg n. Bremen. Aalsum, 22 v. Tandjong Priok n. Hongkong. Abbekerk, 22 te Rotterdam. Akkrumdijk, 21 v. Norfolk n. New York. Alamak, pass. 21 St. Paulsrocks n. Rotterdam. Alderamin, 22 v. Rotterdam n. Londen. Algol, 22 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Alioth, pass. 22 St. Paulrocks n. Recife. Alnati, 22 v, Santos n. Montevideo. Alphacca, 22 v. Santos n. Buenos Aires. Alphard, 22 v. Bahia n. Las Palmas. Alwaki, 22 v. Djibouti n. Penang. Amerskerk, 21 v. Amsterdam n. Bremen. Ameland, 22 te Curagao. Anóijk, 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Angolakust, 21 v. Antwerpen n. Rotterdam. Annenkerk, 22 v. Newcastle n. Brisbane. Arendskerk, 22 te Bremen. Balong, 22 v. Napels n. Genua. Bantam, 22 v. Ummsaid n. Bahrein. Batu, 23 te Suez. Bloemfontein, 21 te Amsterdam. Bonita, 22 te Cristobal. Boskoop, 23 te Georgetown. Borneo, pass. 21 Gibraltar n. Amsterdam. Breda, 21 780 m. z.w. Azoren n. Port of Spain. Caltex Leiden, pass. 22 Ras Madraka ff. Bahrein. Caltex Rotterdam, pass. 22 Kp. Finisterre n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 22 Algiers n. Rastanura. Camilia, 22 te Punta Cardon verw. Castor, 22 te Pointapitre. Cinulia, pass. 22 Ceylon n. Calcutta. Cistula, 24 te Abadan verw., 20/12 te Singap. verw. Charis, 21 te Mobile v. Ampay. Clavella, 23 te Sydney. Cleodora. 23 te Singapore. Corilla, 23 te Cochin. Cradle of Liberty, 23 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Crania, 19 te Stanlow, n. Curagao. Delfshaven, 1/12 te Rotterdam verw. Diemerdijk, 22 te Antwerpen. Drente, 23 t.e Port Said verw. Duivendrecht, 21 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Ena, 25 te Refice verw. n. Natal. Eos, 21 te Amsterdam. Esso Den Haag, pass. 22 Kp. Finisterre n. Sidon. Esso Rotterdam. 22 op Bittermeren n. Rastanura. Etrema, 22 v. Malta n. Berre. Farmsum, 22 te Brownsville. Groote Kerk, 22 te Amsterdam. Guineekust, 23 v. Dakar n. Le Havre. Hathor, 22 v. Patras n. Amsterdam. Heemskerk, 22 v. Hamburg n. Bremen. Hecuba, 22 te Guanta. Helena, 22 v. Tampa n. Brunsbtittelkoog. Helicon, 22 v. Caripito n. Baltimore. Hera, 21 1200 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Hilversum, pass. 21 Daedalus Rif n. Mena A1 Ahm. Houtman, 23 te Surabaja verw. Jagersfontein, 22 dw. Dakar n. Kaapstad. Jason, 22 v. New York n. Curagao. Joseph Frermg, 21 v. Monrovia n. IJmuiden. Kabylia, 23 te Suez verw. n. R'dam en Curagao. Kalydon, 22 in Suezkanaal n. Mena A1 Ahmadi. Karimata, 22 v. Singapore n. Tandjong Priok. Keizerswaard, 21 te Maracaibo. Kermia, 26 te Curagao verw. verm. n. S. Lorenzo. Koningswaard, 22 v. Abadan n. Lor. Marques. Korovina, 22 te Rotterdam. Kylix, 12/12 te Sydney verw., verm. n. Miri. Larenberg, 22 v. Necochea n Dakar. Lawak, 22 te Tanga. Lekhaven, 23 te Buenos Aires. Lieve Vrouwekerk, 22 v. Aden te Assab. Locnerkerk, 22 te Bremen. Louis Lantz, pass. 22 Dakar n. Monrovia. Maasdam, 22 te Halifax. Maaslloyd, pass. 23 Ouessant n. Rotterdam. Macoma, 22 te Karachi verw. Marisa, 25 te Abadan verw., verm. n. Bombay Merwede, 23 v. Sepele n. Abonnema. Mitra, 27 te Fremantle verw. Modjokerto, 23 te Balikpapan. Nieuw Amsterdam, 22 v. Southampton n. N. York. Omala, 27 te Recife verw. n. Maceio, Para. Ondina, 1/12 te Singap. verw,, dokk. Yokohama. Oranjestad, 21 v. Madeira n. Plymouth. Osiris, 21 47 m. n.o. Azoren n. Curagao. Ouwerkerk, 24 te Bangkok verw. Ovula, 23 te Calcutta verw. Pieter S, 23 te Rotterdam verw. Poseidon, 22 v. Maracaibo n. New York. Pr. der Nederl., pass. 22 Beachyhead n. Trinidad. Prins Willem II. pass. 22 Kaap Race n. Le Havre. Prins Willem III, 23 te Bremen verw. V. Antw. Purmerend, 22 te Punta Cardon. Pygmalion, 22 te Ciudad Trujillo verw. Raki, 21 v. New York n. Charleston. Rempang, 24 te Genua verw. Ridderkerk, 23 v. Genua n. Port Said. Rotti, 22 te Genua. Roepat, 22 te Belawan. Rondo, 23 v. Hollandia n. Philippijnen. Rijndam, 22 te Halifax. Schelpwijk, 22 v. Invergordon n. Curagao. Seven Seas, 23 te Rotterdam. Sibajak, 24 te Tahiti verw. Stad Delft, 23 te Chittagong. Stad Dordrecht, 22 te Rotterdam. Stad Maassluis, 21 v. Middlesborough n. Melilla. Stad Rotterdam, 22 v. Lulea n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 22 te Vlaardingen. Steenwijk, 22 v. Norfolk n. Amsterdam. Stentor, 21 v. Port of Spain n. Cape Haitien. Strat Banka, n. 22/23 te Colombo. Straat Singapore, 23 te Mombasa verw. Telamon, 22 te Carupano verw. Theobaldius, 21 v. Savannah n. Curagao. Thelidomus, 25 te Aden verw. n. Rotterdam. Tiba, 22 te Rotterdam. Tiberius, pass. 21 oil. Mayaguana n. Nederland. Tjiluwah, 22 te Tandjong Priok. Trajanus, 21 te Amsterdam. Triton, 22 te La Guaira. Vasum, pass. 22 Ouessant n. Mena A1 Ahmadi. Vivipara, 22 v. Liverpool n. Mena A1 Ahmadi. Vlist, 23 te Genua. Waal, 22 te Lattakia. Waterland, pass. 23 Kp. Finisterre n. Rio de Jan. W. Alton Jones, 23 te Philadelphia. Weltevreden, 23 te Belawan. Westland, 25 te IJmuiden verw. Wieldrecht, 22 te Suez. Willemstad, 22 te Barbados. Wonogiri, 22 v. Rotterdam te Hamburg verw. IJssel, 21 te Norfolk. Zeeland KRL, 23 v. Port Said n. Suez. Zonnekerk, 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Zuiderkruis, pass, 22 Dakar n. Teneriffe. KLEINE VAART Alcetas, 21 te Istanbul n. Izmir. Atlas. 22 50 m. n.w. Algiers n. Valencia. Bab T, 21 v. Gent te Stockholm. Draco, 22 v. IJmuiden n. Rotterdam. Elsa, 20 v. Alholmen te Zaandam. Ilias, 21 v. Famagusta n. Tel Aviv. Joost, 21 Goteborg gepass. n. Skoghall. Julia Mary, verm. 2 v. Manchester n. Lissabon. June, 22 in Wasbay n. Boston. Kaap Falga, 23 v. IJmuiden te Geffle. Kaap St. Vincent, 21 v. Waya te Grouw. Notos, 21 v. Lissabon n. Tunis. Pavo, 20 v. Ala te Gefle. Phidias, 21 te Ceuta n. Genua. Ponza, 21 v. Valdemarsvik n. Zaandam. Schippersgracht, 22 bij boei A 1 v. Lond. n. Antw. Strabo, 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Tilly, 21 Kiel gepass. n. Ostrand. SLEEPVAART Ebro, 19 v. Teneriffe n. Figueira Da Foz. Friesland, 21 50 m. w. Cuba n. Trinidad. Hudson, 21 v. Port Said n. Nemours. Loire, 21 80 m. w.n.w. Benghazi n. Tandj. Priok. Oceaan, 21 v. Port Arthur n. Ravenna. Oostzee, 21 10 m. z.o. westp. Cuba n. N. Orleans. Poolzee, 21 10 m. z.w. Santiago Cuba n. Freetown. Thames, pass. 21 Str. Ormoes n. Daz-eiland. SPOEDOPLEIDING stuurman en machinist. Zeevaart-inst. Stations weg 66, Velsen, telef. K 2550—4704. Dag- en av.-lessen, geen toela tingseisen. AUTORIJSCHOOL VELSER- BEEK. Luxe verhuur. Speci aal wintertarief. Jan Koste- lijklaan 30. Tel. 4935. AUTORIJSCH. DRIEHUIS. Luxe verhuur Opels Redkord f 15 per dag. Da Costalaan 53. Tel. 4318. Aartsen, brood- en banket bakkerij, vraagt een BROOD- BAKKER-BEZORGER, liefst direct. Stephensonstraat 72-74 IJmuiden. Tel. 4713. FLINK DAGMEISJE gevr. of werkster voor 4 ocht. per week. Aanmelden na 8 uur. Julianakade 72, IJm. WERKSTER gevr. v. maan dag en vrijdagmorgen van half negen tot half een. Mevr. Van Gelder, Jan Kostelijk- laan 8, Velserbeek. JONG MEISJE gevr. 1 midd. per week f 4. Br. L 3272. NET MEISJE b.z.a. voor dag en nacht, in de huishouding. Br. L 3267. B.z.a. een NET MEISJE, 18 j. in de huishouding voor hele dagen. Br. L 3269. INGERUILD: Opel Kapt. typ. '52 in g. st. 1:10 f 1275. Studebaker Champion mod. '51 gerev. mot., rek. ter in lage, 1:10, overdrive, kachel, f 1000. Fianc. mog. Tel. 36972 K 2500. CENTRIFUGES v.a. f 150. Keuze uit 10 modellen. Vrij blijvend demonstratie. Fa. De Vilder. Tel. 4402, wasmachi ne expert. Velserduinweg 173, IJmuiden Oost. WASMACHINES, reeds 25 jaar het vertrouwde adres Fa. De Vilder, tel. 4402. Ver koop-reparatie. Velserduin weg 173, IJm. O. SCHEERAPPARATEN Phi lips, Braun, Remmington m. inruil. Betaling in overleg. Fa. De Vilder. Tel. 4402, Vel serduinweg 173, IJm. Oost. Erkende Philips reparatie service. DENKT U om anti-spruitpoe- der voor uw aardappels? H. Engelhart en Zonen, Tromp straat 92, IJm. Tel. 4146. U WILT HET. Wij doen het voor U. Algehele service. Tel. 7496. of br. L 5123. RUIME SORTERING St. Ni- colaas cadeaus, zoals luxe do zen sigaretten, aanstekers, si garettenpijpjes en pijpen. En wie lekkere droge sigaren wil roken, gaat ze bij Uniken kopen. Sig. Mag. „De Sport", Wijk aan Zeeërweg 146. Jonge man vraagt ZIT-SL.- KAMER m. degelijk pension. Br. L 3279. ITAL. ACCORDEON 80 b. 2 reg. in prima staat ter over name voor bill, prijs. Celsius- straat 60. Wegens teleurstelling gevr. NETTE KOSTGANGER. Dol fijnstraat 244, IJmuiden. VERLOREN! Zwart led. mo- torhandsch., schapenvacht ge voerd op woensdag v.m. 10 u. gaande v. Enschdéstr., Steijn- str., Krugerstr., brug naar K'laan. Wie wil inl. geven? Enschedéstraat 4, IJmuiden. „DE GEZINSPORTEFEUIL LE" vanaf f 0.50 p. w. Ab Winands. Alex. Bellstraat 45, IJmuiden. Tel. 6035. BIJ DOLF: Cacteeën en vet- planten 25 ct. Bloemstukjes v.a. f 2.50. Soendaplein 31, Haarlem. Nieuw telefoon nummer 51630. MAAK ZELF UW ST. NIC.- GESCHENKEN! Pitriet, raf fia, kralen, kitt, touw enz. De Kleine Bijenkorf, Zeeweg 161 POPPENREPARATIE, prui ken, koppen, poppenkleding, enz. De Kleine Bijenkorf, Zeeweg 161, 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald Trompstraat 27, Chem Wasserij en Ververij Keyser WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, bestek elektr geluidsinstall. en platen, luchtbedden, toneel decoraties Eerste IJmuider- Verhuurinrichting, Tromp straat 35. IJm.-O Tel 4273 HEBT U FEEST? Huur een pick-up met gezellige pla ten. Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJm Oost. Telefoon 7127 DE ANTENNE is het belang rijkste bij televisie Als be wijs van betrouwbaarheid geven wij u 3 jaar garantie Een betrouwbaar adres voor televisie? Keizer. Trompstr 30. tel 4516. IJmuiden-O Gezell. winteravonden heeft u met een goed RADIOTOE STEL. Een goed adres voor radio? Keizer, Trompstr. 30, IJmuiden-Oost, tel. 4516 Wij ruilen uw oude toestel in. Voor alle ELEKTR. APPA RATEN o.a strijkijzers, kof fiemolens, elektr. kachels, enz. enz kunt u het best te recht bij Electrotechn Bu reau Keizer. Trompstraat 30. IJmuiden-Oost Tel 4516. ST. NIC. en ZWARTE PIET- COSTUUMS te huur. Hof dijklaan 28, Driehuis. Telef. no. 4710. TEL. 7200 voor al uw stoom- goed, plisseren, verfgoed en stoppage. Alleen Hoek en Vaart, met de beste service. Filiaal Wijk a. Z.weg 101, IJmuiden. St. Nieolaascadeau: HAARD- BANKJES met wollen mo quette f ,22.50. Zaanenstr. 63, Haarlem-N. ACCU'S le klas Duitse Im port Lage prijzen Doetstr 8 Tel 17828 Haarlem BONTJASJES!!! Kort en lang Nu voor iedereen mogelijk Zeer soepele betaling vanaf f 2.— p. w. Coupeuse be zoekt U met kollektie aan huis. Brieven L 5048. STUYT's WILDHANDEL v. al uw wild en gevogelte, vers geslacht. Terrasweg 33, Santpoort. Tel. K 2560 - 8245. Wordt thuisbezorgd. VERHUUR VAN GELUIDS WAGEN en geluidsinstalla ties voor alle doeleinden o.a. zalen en openlucht. C. J. v. d. Wateren, Meeuwenlaan 6. MODERN AARDEWERK, handdrukkleedjes, metalen boekenplank, draad fruitscha len. De kleine Bijenkorf. Zee weg 161. VERHUUR Sint en Pietcos- tuums. f 10 per stel 2 u. Wijk aan Zeeërweg 87 na 2 u., IJmuiden-Oost. TOMADO en huishoudelijke artikelen bij De kleine Bijen korf, Zeeweg 161. „DE GEZINSPORTEFEUIL LE". Katholieke lezers, thans ook mappen met „K.I." en „Beatrijs" zonder „De Lach" en „Picolo". A. Winands, Alex. Bellstraat 45. Tel. 6035, IJmuiden. PRACHT ROOKFAUTEIL, met dubb. verende kussens, 15 jaar gar. Compleet f 52.50. Zaanenstraat 63, H.N. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER, worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Industriestraat 2, tel. 5852. Pr. lopende UNION BROM MER: g. spelende radio's, ta fels en stoelen, mahonie lin nenkast en andere kasten, enz. Fransens, v. d. Zwaag- straat 18. Tel. 6338. TE KOOP hele grote Sala mander m.pijp, vul- haard- en kookkachels; 1 en 2 pers. spir., kinderledikant. Fran sens, v. d. Zwaagstraat 18, IJm. O. Tel. 6338. Te koop SKODA 50 m. stuur- schakeling en radio f 525. De Ruyterstraat 46. TE KOOP Kapt. Mobyl., nw mod., met telesc. f 165. Meis jes sportfiets, leeft. 8-12 j. Van Ostadestraat 43. TE KOOP Herenwinterjas, maat 52-54 f 30. Planetenweg 134. IJmuiden. TE KOOP: ameublement v. f 35, eiken ledikant m. bed en spiraal f 35, aquarium met eikenhouten tafel f 25, vloer kleed f 25 en vloerkleed f 5. Alex. Bellstraat 11, IJm. Te koop gevraagd INVA LIDEWAGEN met handbe weging. v. d. Helststraat 18, IJmuiden Oost. TE KOOP motor van was machine, merk GEB, loopt prima. Ger. Doustraat 55. RUWH. BELG. HERDER, t„ 2 mnd, m. off. stamb., is eer ste nestkeus, tentoonstell.dier, Vader Albart; kamp. 56, win ner '57 Utrecht, '57 Rotter dam. Een rijk dier vol adel! All. aan passend tehuis, pr. f 120. Haisma, Follaan 10, Drachten. Tel. 05120 - 2643. REGENVAT. Na 17 u. Reg- gestraat 27. WE GEVEN de hoogste waar de voor uw lompen en meta len. U belt en wij komen het balen. Fransens, v. d. Zwaag straat 18, IJm. O. Tel. 6338. Gevr. ELEKTR. TREIN of andere, kinderfilmapparaat en vogelkooi in g. st. Br. m. prijs L 3278. Zoek te koop a contant be langrijke VERZAMELING of partij postzegels. Br. TW 180, Bolrek, Koningspl. 1, A'dam. Te koop nieuw VOETBAL SPEL, groot 100 x 45 cm. a f 12.50. Tevens voetbalschoe nen m. 39-40 voor f 5. Lange Nieuwstraat 2. TE KOOP z.g.a.n. poppenwa gen, grijs met chroom spat borden, compl. met bedje en sierkussen; werkfiets; 2 wol len meisjesjurken 8-10 j. Bill, prijs. Adres bur. v. d. blad. MIDDENST .WONINGEN en villa's voor zelfbewoning. Santpoort, vanaf f 21.500 met f 1000 premie. Driehuis v.a. f 25.000, IJmuiden v.a. f 24.000 Flats te IJmuiden v.a. f 16.600 Inl. J. Bais, Da Costalaan 42, Driehuis. Tel. K 2550 - 5686.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8