Leiders konden zich handhaven in de derde en vierde klasse FILATELIE Heren ondergoed Verrassende resultaten bij het IJmond-volleybal Hockey in Kennemerland I Jmond-agenda VOETBAL IN KENNEMERLAND 7 Terrasvogels VVB IEV DEM Kennemers Velsen aan Zee Laatste concert van man nenkoor „De Eendracht" Vijfentwintigjarig lidmaat schap werd beloond Velsense kandidaat notaris in Goes Wijk Kinheim ADO ZEEMAN Beverwijk Jong Hercules Sinterklaasfeest met speel goedactie van MIV- personeel Watervliet herstelde zich tegen DTV (8-2) MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 Fel is er gisteren in de lagere regionen weer om de punten gestreden. Over het geheel stemden de uitslagen met de verwachtingen overeen: De leiders wisten zich te handhaven, terwijl de hekkensluiters voor de zoveelste keer aan het kortste eind trokken. Alleen de overwinningen van Velsen en Beverwijk zullen hier en daar wel even verwondering en bewondering hebben gewekt! In 3A had Alcmaria Victrix met haar 15 punten uit 9 wedstrijden een vrije dag, waarvan het gebruik kon maken, om eens te gaan zien, of Egmondia het middels een overwinning op Wijk aan Zee ook tot dit winstpuntenaantal zou brengen. Welnu, de Egmonders zijn daarin geslaagd, maar. het heeft moeite gekost. Slechts met de enige goal van de wedstrijd gaf Wijk aan Zee zich gewonnen! Knap werk leverde ongetwijfeld Velsen door de uitwedstrijd tegen het op de derde plaats staande Vitesse met drietwee te winnen. De Velsenaren stegen hierdoor een paar plaatsen op de ranglijst, terwijl de Castricummers nu de derde plaats moeten delen met hun zustervereniging CSV, die, zij het dan op het nippertje, de uitwed strijd tegen Terrasvogels wist te winnen (één—twee). Deze Santpoortse voetballers staan'momenteel vrij vast op de onderste plaats, waartoe de overigens niet geheel onverwachte overwinning van Bever wijk op ZAP het hare bijdroeg. Met hun 5 punten uit 9 wedstrijden kunnen de Be- verwijkers nu voorlopig weer vrij rustig ademhalen. Tenslotte won ADO met viertwee van HSV, door welke overwinning de Heems kerkers hun puntenaantal op zeven brachten. De leiders van 4D hebben zich door de grote overwinning, welke Geel Wit de vo rige week op OPC behaalde, niet van hun apropos laten brengen en klopten de Haar lemmers met niet minder dan viernul en aangezien Onze Gezellen, Waterloo en WH weer een puntje verspeelden en ETO door afkeuring van het OFC-terrein niet speelde, betekende dit, dat de positie der NAS'ers er nog weer beter op werd. Waterloo scoorde tegen WH een behoor lijk aantal doelpunten, n.l. drie, doch be reikte hiermede slechts het reeds geme moreerde gelijke spel. Kinheim zag zowaar kans uit Zaandam één punt mee naar huis te nemen door Zaanlandia een gelijk spel af te dwingen (driedrie) een pres tatie, waartoe destijds zelfs NAS niet eens in staat was. BELGIë. - Ter herinnering aan het feit, dat Adolphe Max (1869-1939), in leven burgemeester van Brussel, acht- j tien jaar geleden overleed, hebben de Belgische posterijen een postzegel van 2.50 fr. 1 fr, (blauw) in omloop ge bracht met zijn portret. De toeslag komt j ten goede aan het „Nationaal Hulde- fonds Adolphe Max". Tot 11 januari', 1958 is de zegel aan alle Belgische post- kantoren verkrijgbaar. FINLAND. - Ter herdenking van de beroemde Finse komponist Jean Sibe- i lius (1865-1957), die op 20 september j.l. j overleed, wordt een postzegel van 30 i mk. (grijs en zwart) uitgegeven. De zegel zal voor het eerst verschijnen op 8 december a.s., de 92ste geboortedag j van de komponist. V VERENIGDE NATIES. - Ter ere van j het Internationaal Bureau voor Atoom energie geeft de postdienst van de UNO j op 10 februari 1958 twee postzegels uit j in de waarden 3 cents (groen) en 8 cents (blauw). Beide zegels vertonen het V.N.- i embleem, dat licht op een atoom werpt. Dit als symbool van het vreedzaam ge bruik van atoomenergie, waaraan het i bureau zijn werkzaamheden wijdt. Het ontwerp van de zegels staat op naam j van de Fransman Robert Perrot, lid van I het UNO-secretariaat te New York. 8 AUSTRALIë. - Op 10 februari van het j volgend jaar geven de Australische posterijen twee frankeerzegels van 5*/i 1 d.' (bruinrood) uit, beide met als een- j traal ontwerp de binnenplaats van het j oorlogsmonument te Canberra. Op de zegel ziet men respectievelijk links en rechts hiervan een matroos en een vlieger en op de andere zegel een in fanterist en een „Marva". CSV heeft tegen Terrasvogels beslag op beide punten weten te leggen, maar het heeft de Castricummers moeite gekost. Hetgeen niet alleen geïllustreerd wordt door het feit, dat ze slechts met 12 wisten te winnen, maar ook door het afkeuren van een glaszuiver tweede Terrasvogels-doel punt, alsmede door het toekennen van het winnende CSV-doelpunt, dat volgens velen in buitenspel-positie werd gescoord. Voor het overige hadden de CSV'ers ook veel te danken aan hun uitstekende doelman De Heer. In het veld waren de Vogels zeker niet de minderen van hun tegenstanders, zelfs waren zij na de rust het meest in de aan val. Jammer genoeg voor hen, hielden hun schietcapaciteiten geen gelijke tred met het enthousiasme, waarmee ze hun diverse aanvallen ondernamen. Met de rust was de stand reeds 12. Rijke had na handig individueel spel de thuisclub de leiding gegeven, maar CSV had ondanks kranig verdedigen van Van Vuure c.s. niet alleen kans gezien om gelijk te maken, doch had zelfs de leiding weten te nemen, toen de Santpoortse verdediging meende, dat voor buitenspel gefloten zou worden. In de tweede helft is voor een voornaam deel van de speeltijd op de CSV-helft ge speeld, maar de Castricummer verdediging stond haar mannetje. De uitvallen van de bezoekers waren zeker niet van gevaar ontbloot, doch „achter" was het ook bij de thuisclub in orde. In het laatste kwartier ging Van Vuure naar voren. Hij wist De Heer weliswaar te passeren, doch dit doel punt betekende niet de gelijkmaker, omdat de scheidsrechter het wegens buitenspel annuleerde. Op „Watervliet" is het tussen VVB en De Spartaan vrij Spartaans toegegaan, waar door deze wedstrijd allerminst een prettig karakter had, hetgeen door de scheidsrech ter nog in de hand werd gewerkt wegens zijn herhaaldelijk fluiten bij de minste attaque tussen de spelers. Hij hield het spel dan weer te strak, zodat het spel „dood was, dan weer vierde hij de teugels, waar door de aanvallen over en weer een te forse demonstratie waren. Toen de arbiter echter weigerde de steeds aanwezige EHBO'er in het veld toe te laten, nadat de VVB'er J. v. d- Linde in de tweede speelhelft met het koppen van de bal tegen de vlakte ging en na kort herstel opnieuw ineen zakte, teken de dit de houding van de man. Van der Linde werd na onderzoek door dr. J. de Groot per auto naar huis vervoerd met een hersenschudding. Het was voor beide partijen overigens gelukkig, dat de strijd geen doelpunten opleverde, want dan zou wellicht het zeer onprettige karakter nog zijn verergerd. Het waren de Amsterdam mers, die met een hoog tempo en technisch beter veldspel VVB probeerden te over donderen, waardoor de Breesapers de han den vol kregen. De thuisclub herstelde zich door het resolute werk van spil Both, die trouwens de wedstrijd voor zijn club tot een gelijk spel liet komen. De VVB-aanval kwam door peuterig en ook individualis tisch werk van Verswijveren als midvoor moeilijk langs De Spartaan-verdediging en zo dit al gebeurde was de richting zoek De Spartaan hield het spel meer open en was voor het doel veel gevaarlijker. Doch behalve een schot tegen de lat, een buiten speldoelpunt, dat werd afgekeurd en twee maal redding op de VVB-doellijn door Both en v. d. Schans, was het voor het overige de wedstrijd van de doelverdedi- gers, die met snel uitlopen ver doorge speelde ballen, hoekschoppen en voorzetten onschadelijk maakten (nulnul). Het heeft IEV in de Meer bij het bezoek aan Hoofddorp Boys niet meegezeten, want hoewel de Velsense bezoekers in de aanvang en aan het slot van de, wedstrijd de beste kansen kregen, werd hiervan niet afdoende gebruik gemaakt om het doel punt, dat met een gelukkige voorzet tot stand kwam, weg te werken. IEV was met een in de aanval en dwong de thuiclub zich in de verdediging terug te trekken Maar heel dit offensief leidde voor IEV tot niets, aangezien de vele schoten op het Hoofddorp-doel tegen het houtwerk kwamen of over gingen. Aangezien de rechtshalfplaats van IEV wegens vervan ging was verzwakt, kwam het gevaar voor de bezoekers van links bij de weinige uit vallen van de thuisclub. Na een half uur had dit succes; de linksbuiten kreeg op gelukkige wijze de bal, zette over de hele breedte voor en liet zijn rechtsbuiten doel punten (eennul). IEV probeerde de achterstand weg te werken, maar kort spel en onzuiver rich ten van de bal hadden geen resultaat. Na de hervatting was Hoofddorp Boys onbe twist sterker in het eerste kwartier, maar de Velsense achterhoede demonstreerde bijzonder goed verdedigingsspel, zodat Al kemade slechts enige keren er aan te pas moest komen. Daarna gaf IEV het tempo weer aan door prima leiding van Wijker, die de gastheren op eigen helft liet terugdringen. Jammer genoeg voor IEV ontging de scheidsrechter tot tweemaal toe unfair spel van de spil van Hoofddorp Boys binnen het straf schopgebied, waardoor twee duidelijke strafschoppen uitbleven. Toen enige mi nuten voor het einde J. de Reus net even voor de beruchte lijn werd gevloerd, kwam de spanning terug, maar de vrije trap bleef ook nu ongebruikt (eennul). het forse spel van Zaanlandia prima ge weerd, toen na een kwartier een omzetting in de ploeg beter voldeed. Zaanlandia was het eerste kwartier beduidend sterker, doch toen kwam Boeren onverwacht alleen voor de doelman, die een vrije trap ver oorzaakte. Van Well schoot de bal keihard langs de muur van spelers in de uiterste hoek (nuleen). Nu pakte de thuisclub nog forser aan en Pigmans moest een hard schot onder de lat tot hoekschop werken. Toch kreeg Boeren van Sluiter opnieuw een kans, doch schoot onbeheerst over, waarna Zaanlandia de Kinheim-paal nog eens beukte. Onmiddellijk na de hervat ting probeerde de thuisclub met een fel offensief de achterstand in te lopen, wat succes had na 7 minuten (eeneen). De Kinheimers veroverden het middenveld en toen v. Well hard tegen de kruising van paal en lat had geschoten was het Boeren, die gemakkelijk kon scoren (een—twee). Twee minuten later echter stonden de partijen door een vliegend schot in de hoek weer gelijk (tweetwee). Opnieuw kwam Kinheim terug met goed opgebouwde aan vallen. Sluiter passeerde op rechts twee tegenstanders, zette keurig voor en A. Prinssen rondde als linksbuiten-invaller de aanval af (tweedrie). Zaanlandia gaf Kinheim geen gelegenheid zich in het zadel te werken, hoewel de Velsenaren dit wel probeerden om de voorsprong te consolideren. Een gevaarlijke Zaanse aan val leidde tot een hoekschop, waaruit de bal afgemeten voor het Kinheim-doel kwam en onhoudbaar werd ingeschoten (driedrie). In de resterende twintig mi nuten probeerde Zaanlandia winst te for ceren, maar de Kinheimers werkten hard om dit te voorkomen. Op een uiterst zwaar veld heeft DEM beslag kunnen leggen op beide punten, in een wedstrijd die wel wat eenzijdig was: voor rust kwam Zaandijk er niet aan te pas. Na tien minuten spelen was het Bak ker, die een prachtige pass van Zonjee inschoot (0—1). Bij een volgende aanval kreeg Bakker wederom een kans, nu uit een pass van Jansen, maar op prima wijze hield de doelman de bal uit zijn heiligdom. Na 35 minuten spelen was het G. de Vries, die bij een snelle aanval een voorzet van Appel hard langs de doelman schoot (02). Na de rust werd het een meer gelijkop- gaande wedstrijd waarbij het technisch betere DEM wel kansen kreeg, maar deze ongebruikt liet; twee DEM-doelpunten werden voor buitenspel afgekeurd. Een goed spelend Kennemers-elftal heeft volkomen verdiend van WFC ge wonnen. Op de linksbackplaats stond de junior T. Huisman opgesteld die kon terug zien op een prima wedstrijd. Ook doelman Meyer, ex-CSV 2, gaf blijk een goede kijk op het spel te~-hebben en schonk de- ach- terhoeda ^et nodige vertrouwen. Voor rust wérden er 'drie "doelpunten gé- maakt, maar deze werden alle afgekeurd voor buitenspel. Doelman Meyer wist een hard schot van midvoor Wegger prachtig te stoppen en met de rust was het dus nog 00. In de tweede helft stonden de Ken- nemers steeds voor het doel van Boot, maar deze hield op alle mogelijke manieren zijn doel schoon. Tien minuten voor tijd was het De Bie, die op een haast onmoge lijke manier doelpuntte (01). De Kenne mers kwamen nu steeds terug en zes mi nuten voor tijd was het weer De Bie die scoorde. Direct hierop werd weer een Kennemers-aanval opgezet en toen men dacht, dat De Bie weer ging doelpunten was het doelman Boot die vallende het schot stopte, waarmee het einde kwam. Hoewel de thuisclub heeft verloren waren de Vitessenaren in deze strijd nu niet direct de minderen van Velsen, dat pas in de tweede helft de zege veilig stelde. Voor rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op: de verdedigingen waren op hun post en doelpurften kwamen er dan ook niet. In de tweede helft lag het even anders: midvoor Bakkum was bij Velsen uitge vallen en de invaller smaakte het genoe gen het tweede doelpunt te vervaardigen. Maar voor het zover was had Vitesse al dank zij Duin de leiding genomen; vijf minuten later was de stand gelijk. Direct na de aftrap was het Valk, die de thuisclub weer aan een voorsprong hielp (21). Maar toen maakte doelman Hage naars een tweetal fouten, die ook doelpun ten werden (23). Wat Vitesse ook pro beerde, het lukte niet de gelijkmaker te scoren en het eindsingnaal klonk over een wat geflatteerde overwinning der Velse naren. Na de mededelingen over het feit, dat wegens een vermindering van het aantal leden het mannenkoor „De Eendracht" voornemens is om gezamenlijk met het Hoogoven Mannenkoor, dat aan hetzelfde euvel lijdt tot een samensmelting te ko men in een „IJmond"-mannenkoor, zal „De Eendracht" in dit seizoen zijn con certenreeks beginnen en gelijktijdig ein digen. Daartoe heeft „De Eendracht" een feest avond op touw gezet, die zaterdag 30 no vember in gebouw „Concordia" wordt ge houden, waarbij het eerste deel van deze avond wordt besteed aan het concerteren, afgewisseld door de medewerking van het dansorkest „De Accarelli's". Het mannenkoor heeft verschillende be kende werken uit zijn repertoire gelicht, waarin onder andere worden gezonden het Jagerskoor van C. M. v-on Weber; het Sol- datenkoor uit „Faust" en „De twaalf ro vers" van Imjalof. Dirigent H. Slings laat voorts zingen „Lascia ch'io pianga" in de bewerking van Oscar van Hemel. Na de pauze werken mee het mondaccor- deontrio „De Bicesto's", de „Fiasco's" als zangsolisten en een duo uit de „Accorel- li's". De avond wordt met een bal be sloten. Er zijn zaterdag in „Sonnevanck'' te Wijk aan Zee ter gelegenheid van een feestdiner van de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Katholieke Bond van Tech nici en Chemici „St. Bermuphus" heel wat geschenken uitgereikt. De bond bestaat 25 jaar en de heren J. P. N. van Doorn, W. J. Klaassen en H. G. J. Witlox ontvingen uit de hand van de heer Joosten uit Hengelo, lid van het Al gemeen Bestuur, de traditionele zilveren manchetknopen. Ook werd hen het zilveren K.A.B.-insigne op de borst gespeld, waarbij heel wat waarderende woorden werden uitgesproken. De afdeling zelf wilde ook niet achter blijven en door de voorzitter de heer F. Kuiper* werden een aantal hartelijke woor den geuit, waarna deze enkele boekwerken uitreikte. Aan de dames van de jubilaris sen werden bloemen overhandigd door de heer S. T. Ettema. De heer Joosten had tevoren een korte toespraak gehouden ter gelegenheid van het zilveren bondsjubileum en aan het slot overhandigde deze de voorzitter van de afdeling, de heer F. Kuipers, als feestge schenk een enveloppe met inhoud. Kennemers taten-jeugdleden zwemmen af De jeugdleden van de zwemafdeling van de vereniging „Kennemerstaten" zullen in staat worden gesteld om hun zwemproeven af te leggen. Dit gebeurt door 26 meisjes en jongens dinsdagavond om zes uur in het Velserbad. Tot opvolger van notaris Jonker te Goes is bij K.B. benoemd de Velsense candidaat- notaris M. S. Frantzen, die gedurende 4 jaar op het kantoor van notaris W. Boer lage te Velsen heeft gewerkt,,, Voordien heeft hij reeds op het kantoor van notaris Jonker een functie;"vervuld. De volleybalcompetitie gaf ook deze week weer een grote verrassing te zien in de competitiewedstrijd, die voor de heren in de eerste klas werd gespeeld. PSV was ook voor Sportbond bjjna weer een strui kelblok en pas in de laatste sets konden zij winnen. Sportbond 2—VCK 1 1-3. Setstanden I-15, 11-15, 15-11, 8-15. Een matige wed strijd, waarbij de partijen elkaar in sterk te niet veel ontliepen. VCK had een betere techniek, doch Sportbond toonde veel meer vechtlust. In de eerste set behaalde VCK al spoedig een ruime voorsprong, die het tot het einde wist te behouden. De tweede set gaf een zelfde resultaat, waarbij Sport bond er iets beter in kwam. VCK dat se dert de achteruitgang sinds vorig jaar toch weer de betere techniek had, wist dan ook te winnen. In de derde set kon men zien dat enthousiasme veel kan doen, want hierdoor konden de Sportbonders eindelijk een overwinning in de wacht slepen. De vierde set bracht ondanks krachtig verzet van Sportbond wederom de overwinning aan de VCK-zijde. PSV 1Sportbond 1. Setstanden 15-b, II-15, 9-15, 11-15. Dat PSV een lastige tegenstander is, bleek ook nu weer. Zij laat zich niet makkelijk overwinnen en streeft er naar de tegenstander niet aan bod te laten komen en dit was dan ook de reden dat Sportbond al spoedig tegen een 10-0 achterstand aan moest kijken. Sportbond herstelde zich wel enigszins, maar kon toch niet verhinderen dat PSV deze set op haar naam bracht. Ook in de tweede set leek het erop dat PSV weer de sterkste zou zijn, want zij stond direct met 7-0 voor. Sportbond zag zich genoodzaakt twee maal time out aan te vragen wat uiteindelijk in een set-overwinning resul teerde. Ook de derde en vierde set moest Sport bond in het begin aan PSV laten, maar deze achterstand gaf Sportbond blijkbaar de wil om te winnen. Ondanks groot en thousiasme van PSV-zijde gaf nu de tech niek bij Sportbond de doorslag. Aldus wis ten de bezoekers juist op tijd de volle winst te behalen. Aan PSV-zijde blonk vooral de jongste speler uit. Kennemers 1Kennemers 2 3-1. Set standen 15-8, 11-15, 15-6, 18-16. De Bever- wijkse clubontmoeting is wel een teleur stelling geworden, in het bijzonder wat be treft Kennemers 1. Veelal maakten al deze heren er een spelletje van. Zodoende greep het reserve team de kans dit af te straffen, hetgeen dan ook bijna lukte. Het spelpeil lag reeds in de eerste set aan de lage kant, waarbij het reserveteam tot de beste aanvallen kwam. Juist op tijd zagen de heren van het eerste in dat er iets ge daan moest worden en zij wonnen met veel moeite deze set. De tweede set was voor het reserve-team dat een knap spel letje liet zien, waartegenover het eerste team mat en ongeïnteresseerd volleybal stelde. Met veel moeite was de derde weer voor het eerste team. De vierde set bracht veel spanning doch weinig goed spel. Het re- serve-team zag de mogelijkheid een ge lijkspel te forceren en het viel dan ook ver woed aan. Harde smashes van Poldner en Bos zorgden er voor dat het eerste team met 15-14 achter kwam te staan. Onder veel spanning wisten zij uiteindelijk deze x)00c00c00cxxxxxxx)0000000000000000000cxxxxxxxxxxx)0000000< Bijzondere omstandigheden waren aan leiding dat Kinheim met drie invallers naar Zaanlandia trok, om na de rust nog een vierde invaller in het veld te moeten brengen. Niettemin heeft Kinheim zich in De elftallen uit de beide kustplaatsen hebben in een spannende wedstrijd uit gemaakt wie de sterkste was. Een gelijk spel was de juiste verhouding geweest, maar Wijk aan Zee had met veel pech te kampen. Zo werden kort voor het einde de spelers Th. de Winter en Snijders door een samenloop van omstandigheden ge wond van het veld gedragen. Het enige doelpunt kwam al voor rust, toen na 27 minuten spelen Schol onhoud baar voor De Blok inschoot (01). In de tweede helft kon Egmondia met veel moei te staande blijven, en er werden in deze speeltijd door Wijk aan Zee liefst acht cor ners geforceerd en door Egmondia drie. De kans op de zozeer begeerde gelijk maker bleef geheel uit, zelfs toen bij een scrimmage vijf Egmondia-spelers in het doel stonden en de bal tot drie maal toe ingeschoten werd. Op het laatst rolde de bal toen corner Toen de rust bij deze wedstrijd met een 22 stand inging dacht een ieder langs de lijn dat dit de einduitslag zou worden, want beide ploegen wogen goed tegen el kaar op. In de eerste helft kon ADO al na zeven minuten spelen de leiding nemen toen N. van Tunen profiteerde van een misverstand in de HSV-achterhoede (10). Maar twee minuten later werd het door de HSV-midvoor 11. De bezoekers waren toen kennelijk sterker en met een hard schot kon de rechtsbinnen na 26 mi nuten spelen de stand op 1—2 brengen. De prestaties van de Strawberries (heren) zijn de laatste weken bijzonder goed, want tegen het sterke Amersfoort werden uit twee ontmoetingen twee gelijke spelen behaald, waardoor de Velsenaren weer met Laren II gelijk is gekomen. De stand in deze klasse is thans" H.D.M. 7—11 H.G.C. 6— 6 Amsterdam II 79 Laren II 73 S.C.H.C. II 6— 8 Strawberries 73 Amersfoort 6— 7 Het dameselftal moest in de uitwedstrijd tegen H.D.M. genoegen nemen met een kleine nederlaag, doch is met een plaats in de middenmoot voorlopig nog veilig. ADVERTENTIE wol gemengd fabrikaat Jansen en Tilanus Bloemstraat 70 - IJmuiden - Tel. 4235 Kort voor rust was het Th. de Wit die met een omhaalbal de stand gelijk maak te (22). In de tweede helft werd matig spel vertoond, zonder dat beide clubs zich inspanden, maar toen Jan Beentjes na 32 minuten doelpuntte laaide de strijd weer op en met nog twee minuten speeltijd kon N. van Tunen handig profiteren van een fout in de HSV-verdediging (42). In een pittig gespeelde wedstrijd heeft Beverwijk verdiend gewonnen. Met snelle aanvallen kwam men steeds weer voor het ZAP-doel, waar de doelman al zijn talen ten moest tonen om het gebied schoon te houden. Vijf minuten voor tijd was het echter rechtsbuiten Springer, die naar bin nen gelopen, met een hard schot succes had, al veranderde de rechtsback de bal dan ook nog van richting (10). In de tweede helft kon Raap ternauwer nood voorkomen dat de stand gelijk werd, want de linksbinnen stond alleen voor hem. Prachtig op tijd kon Raap de bal uit de hoek halen. Er waren 12 minuten gespeeld toen Van Oost een bal van Springer kreeg toegespeeld; handig omspeelde hij de doel man en het was 20. ZAP probeerde nog wel de achterstand in te lopen maar de Beverwijk-achterhoede was op haar post. Met een half dozijn doelpunten tegen werd ETO met een nederlaag huiswaarts gezonden. Jong Hercules was vooral in de tweede helft heel goed op dreef; in de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op, tot vijf minuten voor rust De Bree een pass van De Ruiter hard in het ETO-doel schoot. In de tweede helft kon De Bree na vijf minuten spelen de stand °P 20 brengen. Van toen af waren de Wijkers sterker en steeds kwam men voor het ETO-doel; achtereenvolgens brachten S. Cuperus, Goedhart, Van de Bos en M. Veerbeek de stand op 60. Voor Eechtrop was het deze week niet zo gunstig, want de Eechtrop-heren moesten in de uitwedstrijd tegen Hilversum II met een 20 nederlaag genoegen nemen, ter wijl de Eechtrop-dames eveneens tegen A.M.V.J. een nederlaag moesten incas seren. Het Zandvoort-elftal bleef dank zij een vrij gelukkige puntenverdeling op de goede weg voortgaan. StrawberriesAmersfoort (heren) In deze thuiswedstrijd kon da Straw- berriesploeg door Schols een 10 voor sprong nemen en gedurende lange tijd kon de thuisclub deze voorsprong handhaven. Ongeveer vijftien minuten voor het einde werd een strafcorner Strawberries nood lottig (11) in welke stand geen wijziging meer kwam. H.D.M.Strawberries (dames) In de eerste helft was de thuisclub ster ker en slaagde erin een 10 voorsprong te nemen, doch nog voor de thee kon de Strawberries-speelster Soeters voor de ge lijkmaker zorgen. Ondanks een licht over wicht van de thuisclub in de tweede helft duurde het nog geruime tijd voor de Vel sense verdediging moest zwichten voor een felle aanval van de H.D.M.-ploeg (21). Hilversum IIEechtrop (heren) Het Eechtrop-elftal is er niet in geslaagd wederom een zege te behalen tegen de Hilversum-reserves, want de thuisclub kon met dezelfde cijfers revanche nemen voor de nederlaag van verleden week. Voor de rust scoorden de ifilversummers een doelpunt (10), doch na de hervatting werd uit een strafbully 20 gescoord, met welke stand ook het einde kwam. ZandvoortGooi (heren) De thuisclub kon na een overrompelend begin door Van Rijn de leiding nemen, doch langzaam herstelden de bezoekers zich en slaagden er zelfs in de achterstand niet alleen weg te werken, doch ook een 21 voorsprong te nemen. In de laatste seconde slaagde Allebes er nog in de Gooiverdediging te verschalken en een kostbaar winstpunt voor zijn club te be halen (22). set te winnen. Wij hebben Kennemers 1 wel eens beter zien spelen en hebben de indruk dat zij sinds verleden jaar aan kracht hebben ingeboet. Het reserve-team komt er steeds beter in. Zij zullen zich, als hun spel zo blijft, wel kunnen handhaven in de eerste klas. De stand in de eerste klas heren is nu: Kennemers 1 3 gesp. 6 pnt.; Sportbond 1 3_5; vciJ 1 2—3; VCK 1 2—2; Kennemers 2 2—1; PSV 1 3—1; Sportbond 2 3—0. De drie achtereenvolgende nederlagen van Watervliets eerste twaalftal vonden zondagmiddag tegen het pas gedegradeerde Amsterdamse DTV 1 een goed herstel. De gehele wedstrijd was de thuisclub, waarin De Boer de geblesseerde Veerbeek verving, sterker. Dit kwam omdat de Watervlieters stuk voor stuk zwoegden om een verdere afdaling op de ranglijst te voorkomen. Ge steund door de wind namen de Velsenaren na twintig minuten de leiding door Vos (1-0), welk scorevoorbeeld even later van afstand door Van Ladesteijn werd gevolgd (2-0). Na de vakwisseling zette de thuis club de aanvallen goed door, waarbij Hart man met twee afstandtreffers (4-0) op nieuw liet wisselen, waarna DTV kans zag tegen te scoren (4-1). Nog voor de rust had Berghuis in de derde opstelling opnieuw succes (5-1). Na de hervatting was het spelbeeld meer gelijkwaardig, doch Watervliet schoot nu beter. Mevrouw Hartman doelpuntte be heerst uit een doorbraak (6-1), gevolgd door een afstandtreffer van de gasten (6-2). Na de wisseling in tweede opstelling werden de Amsterdammers iets sterker, maar de Velsense verdediging bleef mees teres van het terrein. Van der Berg schoot na een doorbraak fraai in (7-2), waarna Hartman nog eens een vrije kans bij de paal inschoot (8-2) en met deze uitslag lie ten de Watervlieters de tweede competitie helft beginnen. Watervliet 2 moest tegen het Amster damse Swift 3 de meerdere erkennen. De thuisclub schoot feller en zuiverder, hoe wel met de rust de gelijkopgaande strijd een 3-2 voordeel voor Swift 3 opleverde, met Watervliet doelpunten van Gerda Po- - lak en Gijs v. d. Brink. Daarna konden de gasten het helemaal niet meer bolwerken tegen de acht Amsterdamse doelpunten, waartegenover Henny Scholting slechts één doelpunt stelde. De uitslag werd 11-3. Het vijfde Watervliet-team behaalde thuis een verdiende overwinning op Oos terkwartier 5 uit Haarlem. Na een fraaie partij met doelpunten van Rob v." d. Berg en Jacq Glimmerveen kwam de rust met een 2-0 voorsprong. Na de hervatting maakte elk van de ploegen nog een doel punt en werd een 3-1 eindstand voor Wa tervliet 5 bereikt. VELSQN MAANDAG 25 NOVEMBER: Thalia: „Ik stierf duijzend doden", 20 u. Rex: Geen opgave ontvangen. Bioscoop De Weyman: „De derde van rechts", 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Ge opend van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur, filiaal, geopend van 14 tot 17 uur. Felison: Expositie van werken van Ja cob Kuyper, geopend van 19 tot 21 uur. DINSDAG 26 NOVEMBER: Thalia: Als maandag. Bioscoop De Weyman: Als maandag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Ge opend van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur. R.K. Leeszaal: Banjaertstraat 13, ge opend van 10 tot 12 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel gebouw IJmuiden. Alcoholics Anonymous: Zaal Abelenstr, spreekuur om 20 uur. Felison: Als maandag. Rex. Zuidelijk Toneel met „Je kunt het nooit weten" voor Velser Krunstkring „Voor allen", 20 uur. BEVERWIJK MAANDAG 25 NOVEMBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het „Het huis der geheimen". W.B. Theater, 20 uur: „De man met de wassenbeelden". Statenhuis, Velserweg, Stichting Evan gelie en Industrie: „Welk soort mens wilt u zijn?" „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergade ring N.J.C.A.. ,,'t Centrum", 20 uur: Vergadering Al gemene Bond v. Ambtenaren (A.B.V.A.) J. W. Dutman over lonen en salarissen. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. De personeelsvereniging van de melk inrichting „Velsen" zal dinsdag in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar Sint Nicolaasfeest houden voor de leden, voorafgegaan door een korte vergadering. Na de pauze komt de speelgoedactie voor het geadopteerde Enkhuizer weeshuis aan de orde met een tentoonstelling van het gekochte speelgoed. Aan het feest heeft men verschillende attracties verbonden, onder andere rad van avontuur, hengelsport, sjoelen, grab belton en andere spelen. De Stichting Personeelbelang der M.I.V. houdt op 18 december in het bedrijf skan- toor te Velsen-Noord een vergadering, waarin het belangrijke agendapunt zal zijn een bespreking inzake statutenwijziging en belegging. Voorts komen de gebruike lijke verslagen ter tafel. Voor de perio dieke bestuursverkiezing is de heer W. Kalkman aftredend, doch herkiesbaar. DINSDAG 26 NOVEMBER: 19 en 21.15 uur: „Daar Kennemer Theater, „Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: is de dokter". Kennemer Theater, 15—17 uur: Receptie Vereniging Voor Vreemdelingen Verkeer. K.S.A.gebouw, 20 uur: Maria-congre- gatie. Kennemer Theater, 20 uur: „De Keer kring". 't Centrum, 20 uur: Vrouwengroep Partij van de Arbeid: U. Tellegen-Veldstra. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie zaal, geopend van 15—17 en 18.30— 20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal, geopend van 1013, 15—18 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. LeeszeaJ, St. Odulfstraat 12, geopend van ÏL,»i en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7