Nieuw rangeerterrein is reeds gedeeltelijk voltooid Opdracht tot berging „Frida Blokzijl" voor Wijsmuller Radio KOOI Hartelijke huldiging van personeel- chef H. Kraaijeveld Havenberichten IJmond-agenda SPOOR WEGWERKEN IN BEVERWIJK Nog geen definitief ontwerp voor het nieuwe stationsgebouw Radio Gramofoon Televisie „Plaatwellerij" gul met waardering en geschenken 9 DEM-hockey kon Hurley 2 er niet onder houden Zwaar gewonde chauffeur kroop uit gekantelde bestel auto en liftte naar huis Drie gelukkige gezinnen op één avond Vrouwengroep P.v.d.A. viert vrouwendag Toch schoolmelk in Castricum Aanvullende subsidie voor sociaal IJmond-onderzoek Groep bergingsexperts in Wells Commissie voor sportzaken moet eerst worden gehoord Handbalnieuws van „Full Speed" DINSDAG 2 6 NOVEMBER 1957 HET IS ALSOF een bom het wrakke station van Beverwijk heeft getroffen. Een gedeelte van het oude tweede perron is van de aarde weggevaagd. Het zand is op vele plaatsen omwoeld, terwijl in het perron gaten zijn, zo groot als bomtrechters. Tegels liggen wanordelijk her en der verspreid. Verbogen en verroeste overkappings spanten steken grillig als een onheilspellend silhouet af tegen de verversingstorens van de tunnel in de verte, die in de wazige ochtenddamp nog duidelijk zichtbaar zijn. Toch is deze chaos niet het gevolg van een bominslag. Het is alleen maar een gevolg van de ingebruikneming van de Velsertunnel. Want in de plaats van het voormalige tweede perron, dat nu wordt gesloopt, komen twee spiksplinternieuwe perrons, waarvan de ene zo goed als gereed is, terwijl arbeiders naarstig in de weer zijn om het andere in ijltempo te bouwen. Bovendien zal het oude station, dat eigenlijk nog maar nauwelijks op een station lijkt, de langste tijd tegen het stationsplein hebben aangekeken. Want ook dit wrakke gebouw is gedoemd te verdwijnen om plaats te maken voor een uiterst modern stationsgebouw, waarvan het ontwerp op het ogen blik wordt vervaardigd. Maar ondanks het feit, dat het defini tieve ontwerp voor het station momen teel nog niet gereed is, werd reeds voor de opening van de Velsertunnel aan de spoorwegwerken Beverwijk begonnen. De mensten van de Nederlandse spoor wegen staan voor niets. Dat bleek wel in de nacht van de achtentwintigste sep tember, toen de oude sporen buiten ge bruik werden gesteld en de tunnelsporen voor het eerst werden bereden. Het nieuwe tweede perron kon toen reeds door de reizigers worden betreden. Voor het oude tweede perron was echter het stervensuur aangebroken. Dat was in de meest letterlijke zin van die nacht af uit gerangeerd. Een van de problemen, waar men van dat ogenblik mee te kampen had was het feit, dat het eerste perron op een gedeelte van de oude baan moest worden gebouwd. Met de bouw kon echter pas na de ingebruikneming van de tunnel sporen worden begonnen. Een noodoplos sing werd gevonden door tijdelijk het nieuwe tweede peron te verbreden met een houten vloer. Een houten vloer, die aan de zijde van de stad werd gelegd. Als het eerste perron gereed is kan ook dit „surrogaatperron" uit de weg worden geruimd. M oeilijkheden Ir. E. F. H. van Wouden vertelt iets van de moeilijkheden, waar men na de bouw van de tunnel mee te worstelen heeft ge had. „We moesten ons aan de driehoek van Noordholland houden. Hetgeen wil zeggen, dat de dienstregeling voor de ljjnen Amsterdam-Haarlem-Uitgeest, Am sterdam-Zaandam-Uitgeest en Alkmaar- Uitgeest door de nieuwe aansluitingen niet te veel in het gedrang mochten ADVERTENTIE Oosterduinplein 8 - Tel. 4284 Verleden week zondag wonnen de heren van DLM de thuis gespeelde wedstrijd tegen Hurley 2 met vier nul. Afgelopen zondag moesten zij echter de kracht der Amsterdammers ondervinden: vergeleken met de vorige zondag lag het tempo dit maal aanmerkelijk lager, hetgeen zijn stempel drukte op het spel van DEM. Zij konden zich maar niet vrij maken en aldus zelf het tempo opleggen. In tech nisch opzicht was Hurley eveneens veel beter dan DEM, en het was dan ook niet te verwonderen, dat na ruim een kwar tier spelen Hurley op fraaie wijze het eerste doelpunt scoorde. Langzaam aan kwam DEM iets los en hierdoor drongen de Beverwij kers een enkele maal gevaar lijk voor het Hurley doel door. Bij een overtreding van DEM kreeg Hurley een vrije slag toegewezen en de bal werd met een harde tik naar de DEM-helft gediri geerd, waarbij de DEM-defensie verzuim de in te grijpen, zodat de Hurley rechts buiten alleen kon doorbreken en zijn club een 2-0 voorsprong wist te bezorgen. Zoals gewoonlijk was het na de rust vooral DEM, die nu de toon aangaf en er werd zowaar behoorlijk gecombineerd. Doelpunten bleven echter uit, ook nadat twee opgelegde kansen om zeep waren ge bracht. De eindstand bleef dan ook 0-2 in het voordeel van Hurley, hetgeen volko men verdiend was. Het eerste dameselftal van DEM trad in het veld tegen Hermes uit Den Helder. De dames van DEM namen nu revanche en stuurden de HERMES-dames met een 2-0 nederlaag naar huis, nadat het de vo rige keer 2-1 in hun nadeel werd. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd met een iets sterker DEM. De aanvallen golfden heen en weer en uit een van deze wist J. Stam op fraaie wijze DEM de leiding te geven. Na de rust was hetzelfde aan trekkelijke beeld te onderkennen en nu was het Tr. Feyen, die het tweede doel punt voor haar rekening nam. Met DEM in de aanval kwam het einde van een aardige en sportief gespeelde wedstrijd. Het reserve herenteam van DEM heeft Alliance 6 met niet minder dan 6-1 naar huis gezonden. W. van Etten scoorde vijf van de zes doelpunten en Th. Wilms Floet nam er één voor zijn rekening. De wed strijd was nogal eenzijdig, daar Alliance geen enkele kans kreeg. En mochten zij dan een enkele keer doorbreken, dan bleek de achterhoede van DEM elk ge vaar te kunnen bezweren. komen. Van de tunnel moesten wij zo snel mogelijk naar de oude baan. Daarbij moesten wij echter rekening houden met de snelheid, die de krommingen in de nieuwe baan toestaan. Noodzakelijk was daarom een geheel nieuwe aansluiting in Beverwijk tot stand te brengen". Dat er met man en macht wordt ge werkt aan het een en ander, zoals het bouwen van een nieuw station, nieuwe perrons en een nieuw rangeeremplace ment, is op het ogenblik duidelijk te zien. „Het lijkt wel erg chaotisch", merken wij op en wijzen op de Tails, die overal ver spreid liggen en het schijnbaar doelloos heen en weer lopen van arbeiders. Georganiseerde chaos Ir. Van Wouden lacht maar wat. „Ja, dat lijkt ivel zo, maar niets is minder waar. Het is wat je noemt een georgani seerde chaos. Elk stukje gereedschap, ligt op de plaats, waar het liggen moet. En elke arbeider heeft een vastomlijnde taak". „Wanneer het eerste perron gereed zal zijn? Ir. Van Wouden kan dat nog niet met zekerheid zeggen. Er zijn vertragin gen in de aflevering van de betonnen wandstukken. Bovendien moet er binnen kort rekening worden gehouden met het vorstverlet. Van het regenverlet onder vindt men uiteraard nu al last. „Ik hoop in het begin van het voorjaar", zegt hij tenslotte ietwat aarzelend. Het tweede perron is zo goed als voltooid. Op het dak zitten een paar arbeiders. Wat zij doen? De laatste hand leggen, heet dat in de wandeling. Bovendien moet er nog een wachtgebouwtje worden opgetrokken. De voetgangerstunnel, die van het tweede perron af onder het eerste voert en in de, hopelijk nabije, toekomst in het nieuwe station uitkomt, neemt ook al vastere vormen aan. Zestig percent gereed Dan nog iets over het nieuwe rangeer emplacement. „Zestig percent van de spo ren zijn al gelegd", weet Ir. Van Wouden te vertellen. Ook is reeds gedeeltelijk een nieuwe spoorlijn van het emplace ment af naar de Hoogovens gelegd. Enige bovenleidingportalen staan al overeind. Het rangeerterrein is gelegen tussen de oude en de nieuwe spoorbaan, in de drie hoek die gevormd wordt door de oprit ten van de autotunnel en de opritten van de spoorwegtunnel. Er komen tien sporen naast elkaar te liggen. Enige versgeverfde piketpaaltjes geven de ligging van de sporen aan. „Of dit werk goed vordert?" Het antwoord van Ir. Van Wouden luidt bevestigend. „Alle materialen zijn in ieder geval aanwezig", zegt hij. Nieuwe weg Van het stationsplein af komt een weg, die dwars over het voormalige tweede perron naar de nieuwe los- en laadplaats voert. Dan vragen wij of ir. Van Wouden al iets definitiefs afweet van de toekomstige situatie van het stationsplein. „Dat weet ik in grote lijnen", merkt hij op. „Het zal ongetwijfeld in overeenstemming zijn met de karakter van het nieuwe station". In ieder geval staat het vast, dat er na de voltooiing van het nieuwe stations gebouw meer ruimte voor het plein zal vrijkomen. Het station komt namelijk meer van de stad af te liggen, dan het oude, dat dan zo snel mogelijk zal wor den gesloopt. Verbaasd I Nu zal menige reiziger, die als einddoel van zijn reis het Beverwijkse heeft ge kozen, waarschijnlijk wel even verbaasd zijn wenkbrauwen optrekken als hij de wanordelijke chaos op het station aan schouwt en misschien wel inwendig foeteren op de spoorwegen, die hem noodzaken een modderig pad naar de uit gang te nemen. Maar als hij binnenkort nog eens een kijkje zal komen nemen, zal hij ongetwijfeld danig in zijn nopjes zijn met het moderne station, dat naar men hoopt tot een parel van Beverwijk zal worden. In het middernachtelijk uur van zondag is op de Provinciale weg onder Castricum de bestuurder van een bestelauto, P. P. B. uit Alkmaar, door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt geraakt en dientengevolge met zijn wagen in een langs deze weg gelegen sloot terecht gekomen. Bij deze ongewilde manoeuvre heeft de bestuurder, naar later bleek, ernstige ver wondingen opgelopen. Niettemin heeft hij kans gezien om uit de beschadigde auto te komen en een passerende automobilist te vragen hem naar zijn woning over te bren gen. Toen hij zich aldaar onder dokters behandeling had gesteld constateerde deze, dat B. enkele ribben had gebroken en een hersenschudding had opgelopen. Omtrent de juiste toedracht van het ongeval tast men nog in het duister, omdat de bestuur der nog geen verhoor kon worden afge nomen. Een kraanwagen moest er later aan te pas komen om de verongelukte auto weer in het rechte spoor te brengen, wat geen gemakkelijke taak bleek te zijn door de drassige weidegrond. MARKTBERICHTEN BEVERWIJK, 25 november. Andijvie 1223, bospeen 1335, waspeen 1021, witlof 3465, spinazie 8287, prei 1222, knollen 1425, boerenkool 1220, groene kool 612, rode kool 510, uien 617, spruiten 3462. X MOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOODOOOCOCOOOOOCOOOOOOOOOOOOO» De argeloos schellende deurbel vormde gisteravond om half acht de ouverture van het concert van vreug- deuitroepen en verbazingskreten dat een van de flats aan de Van Ostade- straat enkele kwartieren lang vulde. Onder aanvoering van de heer Hey- koop uit de Kennemerlaan kwam daar bij de familie Stengs een drietal he ren binnen die ogenblikkelijk en zon der veel omhaal van woorden een fon kelnieuw modern televisietoestel in de kamer plaatsten. De vreugde kon men snijden en de heer en mevrouw Stengs waren er toch wel stil van toen gezegd werd, dat zij als eerste prijswinnaars uit de bus der K.L.M.-actie waren ge komen. Hun slagzin „De K.L.M.-mid-1 denstand heeft IJmuiden als vaste klant" bleek door de jury uitgekozen te zijn. Het fonkelende toestel op het over- haast vrij gemaakte dressoir bracht spoedig de tongen los en de benen van de heer des huizes maakten enige mon tere sprongetjes. En als over enkele dagen de antenne op het dak geplant is zal men voorlo- pig in de gezellige flat aan de Van g Ostadestraat elke avond een jong S echtpaar knipperend tegen het scherm en knipogend tegen het geluk, voor 't het scherm zien zitten. De reis van de heren werd vervolgd naar het Oosterduinplein waar me- vrouw De Mayer een toestel mocht ontvangen en naar de Spilbergenstraat 8 waar de familie Hoogerbeets van een toestel werd voorzien. XXXXXXKXXXXX>COOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOOO< De Beverwijkse afdeling van de Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid houdt vanavond (dinsdag) een bijeenkomst in de Zeewijkschool. Deze avond krijgt een feestelijk tintje in verband met de jaarlijkse Vrouwendag. Als spreekster treedt op mevrouw U. TelligenVeldstra uit Naarden. Tussen de Castricumse melkslijters en het plaatselijk schoolmelkcomité is overeen stemming bereikt betreffende de prijs van de schoolmelk, die met ingang van maan dag 2 december weer op de Castricumse scholen zal worden verstrekt. De melk zal dan 38 ct. per liter gaan kosten hetgeen dus neerkomt op een kos tenverhoging voor de ouders. Naar aanlei ding van het feit dat men meende, dat hiervoor mogelijk een gemeentelijke bij drage was te krijgen zijn er diverse be sprekingen gevoerd. De conclusie dat de gemeente niet verder kon gaan met de toekenning van een sub sidie, zodat de meerdere kosten dus op de ouders zullen gaan drukken, werd echter het einde en ondanks deze kostenverhoging wordt toch verwacht "ff§t velen van de schoolmelkverstrekking gebruik zullen ma ken. Voorstel B. en W. van Beverwijk Burgemeesters en wethouders van Be verwijk stellen de gemeenteraad voor een aanvullende subsidie aan de Stichting Noordholland voor Maatschappelijk werk beschikbaar te stellen van 4500 gulden. In 1955 werd reeds een subsidie van 6600 gulden ter beschikking gesteld om de stichting tegemoet te komen in de kosten, die een sociaal wetenschappelijk onder zoek in het gebied van de IJmond met zich zouden brengen. De stichting deelde mee, dat bij gebrek aan ervaring omstreeks 1955 een zeer voor zichtige raming werd gemaakt van de noodzakelijke uitgaven om het onderzoek te doen plaats vinden. De raming was aanvankelijk vijftigduizend gulden en werd nader vastgesteld op zestigduizend gulden. Tengevolge van de zeer lange duur van het onderzoek werd de raming zeer belangrijk overschreden. De personeels kosten waren hier voornamelijk de oor zaak van. In overleg met de stichting heeft de accountantsdienst van het Minis terie van Maatschappelijk Werk een on- ferzoek ingesteld en op grond van de reeds gedane uitgaven een specificatie opge steld van de in het totaal te verwachten kosten. Deze raming komt nu neer op een bedrag van 92.500 gulden. De Minister van Maatschappelijk Werk heeft in verband hiermee de rijkssubsidie verhoogd van zeventienduizend tot zevenendertigduizend gulden. Met betrekking tot het aantal in woners van Beverwijk zal de hogere sub sidie vopr deze gemeente vijfenveertig honderd gulden moeten bedragen. „Vogelvreugd" gaat woensdag vergaderen De afdeling Beverwijk en omstreken van de volière-vereniging „Vogelvreugd" zal woensdag 27 november om acht uur in hotel Parkzicht in Beverwijk een leden vergadering houden. Op de agenda staat ondermeer een ruilbeurs van diverse vo gels. Bridgen bij „Never Down" In de competitie bij de r.-k. bridgeclub „Never Down" te Beverwijk is de stand na de 9de ronde: 1. Mevr. GroenJ. Schaaper 512.15, 2. SchramKuijs 492.14, 3. H. Schmidt—Tesselaar 486.76, 4. H. Maks C. Poncin 467.49, 5. WitloxHogerheide 473.05, 6. Beermanv. Uden 472.23, 7. H. Duin—P.. Poncin 472.21, 8. Dr. Vos—Dr. Verselewel 469.25, 9. J. Huls—Horsthuis 467.68, 10. Gebr. Groen 454.94. Met drie grote drijvende bokken is men erin geslaagd de Duitse kustvaar der „Plan", die op 21 oktober in de Westerschelde zonk, te lichten. Op de foto ziet men het Duitse vaartuig juist boven water komen. Jaarvergadering „IJmuidenVeisen" De coöperatieve vereniging voor uit vaartverzorging „IJmuiden Velsen" u.a. zal op woensdag 27 november om acht uur des avonds haar jaarvergadering hou den in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden. Grondstof fenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is maandagmorgen aangekomen het Noorse s.s. „Jelö", dat van de Noorse haven Gjeving een lading van 600 ton houtstof aanvoerde. (Van een onzer verslaggevers) IN HET KLEINE BRITSE havenplaatsje Wells aan de noordkust van Norfolk bevond zich gisteravond een groep bergingsexperts van verschillende zeesleepvaart en bergingsbedrijven en vertegenwoordigers van een verzekeringsmaatschappij in Groningen. Doel van hun komst naar dit in een uithoek gelegen Wells was de vorige week gestrande 249 ton grote Rotterdamse kustvaarder „Frida Blokzijl", die met 250 ton gerst in het ruim op slechts twee mijl ten noorden van de haveningang op een harde zandbank rust. Voor de kust lagen ook de sleepboten op wacht: de „Titan" en „Cycloop" van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden, de „Maas" van L. Smit Co's Inter nationale Sleepdienst en een boot van de Liverpool Salvage Association. Vertegenwoordigers van deze maat schappijen bevonden zich aan de wal en wachtten het oordeel van de verzekerings maatschappij af. Gisteravond omstreeks acht uur viel de beslissing, n.v. Bureau Wijsmuller werd verzocht de berging op zich te nemen op basis van Lloyds Open Form. Een belangrijke factor, die bij droeg tot het nemen van deze beslissing, werd gevormd door het feit, dat Wijsmul- lers sleepboot „Titan" zondagmorgen om zes uur als eerste bij de „Frida Blokzijl" was om hulp te verlenen. Van n.v. Bureau Wijsmuller bevond zich gisteravond reeds te Wells de heer P. van der Merwe. Van L. Smit Co's Internatio nale Sleepdienst waren ondermeer de he ren Rom Coltoff en Meeuwissen en de ka piteins van twee bergingsvaartuigen aan wezig. Ook vertegenwoordigers van de Liverpool Salvage Association hoorden in Wells van het besluit. Vandaag reeds zal door de IJmuidena- ren met de berging worden begonnen. Er zullen ankers worden uitgebracht en zo spoedig mogelijk wordt ook een begin ge maakt met het lossen van de lading gerst uit de coaster. De sleepboot „Cycloop", die nog al het bergingsmateriaal van het werk bij de „Iano" op Wight aan boord had, zou van morgen bij de „Frida Blokzijl" beginnen met het uitzetten van de ankers en het uitleggen der sleepdraden. De gerst zal van de kustvaarder op lichters worden overgebracht en waar schijnlijk in King's Lynn aan land worden gebracht. Verhuren van sportterreinen De vroede vaderen van Beverwijk heb ben onlangs de bevoegdheid gekregen om gemeente-eigendommen te verhuren. Voor dat tot de verhuur wordt overgegaan moet echter eerst de commissie van bijstand voor Openbare Werken worden gehoord. Omdat onlangs een commissie van bijstand voor jeugd- en sportzaken in het leven is geroepen, wil het college van B. en W. voortaan, wat het verhuren van gemeente lijke sportterreinen betreft, deze commis sie horen inplaats van de commissie van Openbare Werken. De raad zal zich in de komende raadsvergadering over het een en ander nader moeten uitspreken. De „Amerikaanse" carrière van de heer H. Kraaijeveld, die als asfalteerderhulp bij de N.V. De Plaatwellerij zijn loopbaan be gon en daar thans de van hoog tot laag zeer gewaarde personeelchef is, werd za terdagmorgen in de grote receptiezaal even onderbroken voor een hartelijke huldiging ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig jubileum van deze beambte, die, vergezeld van echtgenoten, kinderen en ouders een stroom van waarderende woorden en ge schenken kreeg toegemeten. Nu de heer Kraaijeveld zelf feesteling was kon het moeilijk anders dan dat de heer J. P. Rijken, directie-secretaris als ceremoniemeester de begroeting op zich nam van de gehele staf met uitzondering van ir. J. F. Clausen, die wegens ziekte verhinderd was en een telegrafische ge lukwens zond en vooral ook van de dele gatie van het filiaal te Hoensbroek, waar de jubilaris twee jaar werkte. Nadat de heer Rijken een kort, veelzeg gend resumé van des jubilaris' levensloop aan het bedrijf had gegeven, maakte direc teur ir. E. F. Peltzer een vergelijking tussen de jubileumaankondiging van de heer Kraaijeveld en de figuur van de jubilaris, die in zijn huidige functie zich zo goed in de plaats van de mens in het bedrijf kan stellen, omdat hij zelf vele werkzaamheden op verschillende plaatsen heeft verricht. De directeur getuigde van zijn grote waar dering voor het werk inzake het sociale- en het personeelbeleid om daarna deze waardering te honoreren met een enve loppe. Mevrouw Kraaijeveld ontving een pracht van een bloemstuk. De erkentelijkheid Op maandag kwam in IJmuiden binnen: Arthemis van Las Pedras, Theano van Bel fast, Ganakust van Dakar, Saxen van Ot terbacken, Sungon van Hamburg, Billiton van Londen, Dollard van Skogall, Jato van Norsbrunn, Fram van Grevelingen, Albert Dodero van Hamburg, Spaarnestroom van Fowey, Texelstroom van Liverpool, Ponza van Valde Mastvick, Marianne van Gothenburg, Visten van Otterbacken, Clangula van Liverpool, Deo Favente van Kopenhagen, Bolt van Halden, Oceaan van Gothenburg, Niobe van Kotka, Borneo van Indonesië, Heras van Wifsta, Heerengracht van Mantyluoto, Nordenhamn van Rotter dam, Herman Buisman van Parr, Westland van Zuid-Amerika. Vertrokken zijn: Cormoran II naar Rens- burg, Martha naar Newross, Munkfors naar Skogall, Reinhold Krusemark naar Gothenburg, Tuco naar Antwerpen, Stad Amsterdam naar Las Palmas, Netherlands Coast naar Rotterdam, Skagern naar Ca lais, Möwe III naar Rotterdam, Paul Wes ters naar Sundsvall. werd verder onderstreept met het Vererend Getuigschrift en de grote zilveren legpen ning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De heer G. de Haan, bedrijfsleider, roem de de prettige samenwerking met de jubi laris, in het bijzonder wegens het contact over personeelsaangelegenheden, waarna de heer Rijken, nu als vertegenwoordiger van de collega's-beambten bewondering koesterde voor de „opmars" van de heer Kraaijeveld, door zelfstudie tot stand ge bracht. Hij behandelde daarbij tevens de kunstzinnige eigenschappen van de jubila ris, die hij uitleeft in verzen, toneelstukken en in zijn gesprekken. Een fraai armband horloge en een even mooie bureaustoel waren de geschenken. Namens de Raad van Beheer van het Van Biezenfonds en de Ondernemingsraad besprak de heer L. Otte het werk van de jubilaris in de beide belangrijke colleges, waarvoor met een boekwerk de grote dankbaarheid werd gedemonstreerd. De prettige houding van de heer Kraaijeveld ten opzichte van het fabriekspersoneel, dat bij hem steeds een welwillend oor vindt, werd namens dit personeel gekenschetst door de heer C. Berghuis, die een W. P.- atlas offreerde, waarna namens het Hoens- broek-personeel de heer A. v. d. Sluis her innerde aan de hechte vriendschapsbanden. Ook hij overhandigde een enveloppe. De redactie-commissie van „Plaat Wel en Wee" vond in de heer S. Stammis de vertolker van de gelukwensen en de per soneelsvereniging in de heer C. Luttik, voorzitter. Voorts waren er nog de heer Joh. v. d. Schoor namens het Kennemer Vormings instituut en de r.-k. Levensschool en een vertegenwoordiger van de plaatselijke pers, die beiden dankten voor de aange name relaties met de jubilaris, welke dank door eerstgenoemde met een geschenk ge paard ging. De heer Kraaijeveld, die in zijn woning aan de Duinlustparkweg te Santpoort vele persoonlijke felicitaties uit vele kringen in ontvangst had te nemen, dankte voor de „overrompelende" huldiging en de vele geschenken. Wegens het niet verschijnen van de scheidsrechter kon de belangrijke wedstrijd tussen de IJmuidense handbalvereniging „Full-Speed" en I.E.V. uit Velsen (N.) geen doorgang vinden. De aspiranten heb ben zaterdag voor de eerste maal deelge nomen aan de competitie van zaalhandbal te Haarlem. Het resultaat was dat„FulI- Speed" I verloor van „De Blinkert" met 05. Het tweede elftal speelde 11 gelijk tegen „De Blinkert" 3. Zondag deed het eerste elftal het beter en won met 70 van IJmond 4, daarentegen kreeg het twee de team een 01 nederlaag te slikken te gen T.H.B. VELSEN DINSDAG 26 NOVEMBER: Thalia: „Ik stierf duizend doden", 20 uur. Bioscoop De Weyman: „De derde van rechts", 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Ge opend van 10-12.30 en van 14.30-17.30 uur, filiaal geopend van 19-21 uur. R.-K. Leeszaal: Banjaertstraat 13, ge opend van 10-12 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30-12 en van 14-16.30 uur, Cultureel gebouw IJmuiden. Alcoholics Anonymous: Zaal Abeelen- straat, spreekuur om 20 uur. Felison: Expositie van werken van Jacob Kuyper, 19-21 uur. Rex, Zuidelijk Toneel met „Je kunt het nooit weten" voor Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER Thalia: „Ik stierf duizend doden", 20 uur. Bioscoop De Weyman: „Repelsteeltje", 14.30 uur. „De derde van rechts", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10-12.30, van 14.30-17.30 en van 19-21 uur. Filiaal geopend van 14- 17 uur (jeugd). Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30-12 uur en van 14-16.30 uur, Cultu reel Gebouw IJmuiden. Felison: Expositie van werken van Jacob Kuyper, 19-21 uur. Raadhuis: Spreekuur van wethouder C. P. J. Maas, Sociale Zaken, Personeels aangelegenheden, Schoolvoeding en Kle ding, Woningverdeling, 10-12 uur. Marie Boreelkleuterschool: Bijzondere ledenvergadering, 20 uur. Cultureel Gebouw: Jaarvergadering Coö peratieve Vereniging voor Uitvaartver zorging „IJmuiden-Velsen", 20 uur. BEVERWIJK DINSDAG 26 NOVEMBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Daar is de dokter". Kennemer Theater, 15-17 uur: Receptie V.V.V.; 20 uur: Feestavond V.V.V. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Maria-Congre- gatie. Kennemer Theater: „De Keerkring", Le zing over: Volk van Denemarken en Groenland. 't Centrum, 20 uur: Vrouwengroep Partij van de Arbeid. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER: Bioscopen: als dinsdag. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur Begroetingsavond ds. G. W. IJzerman. U.L.O.-school: Ouderavond. 't Centrum, 20 uur: Algemene Metaal bewerkers Bond en Instituut voor Arbei ders Ontwikkeling, filmavond. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Volièrevereniging „Vogelvreugd". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17.30 uur; jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 15-18 uur; jeugd leeszaal geopend van 14-17 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening geopend van 15.15-16.45 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9