Het kinderhoek je van tante Els artistiek G. F. DICTUS „Spul om dokter" bij „Fryske Trou" corsetten en beha's Voorstellen leverden weinig stof tot praten op Tips voor Sint Nicolaas Aankoop van grond in Oosterwijk achter „gesloten deuren" behandeld P. de Groot Kaptein Mobylette Kinderfietsje voor slechts ƒ100.- Weinig op de agenda Moppen trommeltje WIJ krijgt enige lastige wedstrijden te spelen Wie rijmt er mee? B.V. „Parkzicht" won wisselbeker Kerstconcert van het Toonkunstkoor ZEEWEG 236 - IJMUIDEN (O.) - TELEFOON 6302 RAAD VAN HEEMSKERK Vijf dagen winkels in Heemskerk des avonds open J. Folkertsma BU LANCE nieuwSTQAAT 4gi „De Blinkert" op bezoek Wie fietst zonder ketting? VRIJDAG 29 NOVEMBER 1957 Beste kinderen NU DE VERJAARDAG van Sinter klaas al zo mooi dichtbij komt, kan ik het toch ook niet laten jullie een verhaal te vertellen, dat een paar neefjes van mij echt overkomen is op de 5e decem ber. We zullen de jongens voor het gemak Jan en Dick noemen en ze waren toen allebei zeven jaar. Allebei? Ja, want het zijn tweelingen. En niet zulke gewone tweelingen, hoor! Ze leken sprekend op elkaarzóveel dat niemand ze uit elkaar kon houden. Alleen hun moeder had er geen moeite mee. Zij kon precies zien wie Jan was en wie Dick. Maar hun vader vergiste zich nogal eens. Op school hadden de rakkers veel ge mak van die sterke gelijkenis, daar heb ben ze mij meermalen staaltjes van ver teld. Want als Jan straf had gekregen en hij had geen zin, dan ging Dick schoolblijven en omgekeerd. Zo deden ze het om de beurt. Wel makkelijk hè? Maar ze hadden er ook wel eens last van dat ze zo op elkaar leken. Op Vaders verjaardag was het. Er was voor ieder van de jongens een stuk taart klaarge zet en toen ze uit school kwamen zei va der tegen Jan die het eerste binnenkwam: „Hier jongen, eet je taart op!" Jan liet zich dat geen twee maal zeggen. Toen ging hij de kamer uit en kwam meteen daarna weer binnen. „Vader," zei hij, „Jan heeft taart gehad, krijg ik ook een stukje?" „Zeker Dick", zei Vader, „ga je gang, jongen!" Toen at Jan het tweede stuk taart op en ging de kamer uit. Daar kwam de ech te Dick binnen, die buiten nog even met een vriendje had staan praten. „Hè Va der," zei hij, „krijg ik niks van die heer lijke taart?" „Je hebt al gehad, hoor," lachte Vader. „Nietwaar Vader," zei Dick. „Heus niet!" Toen begreep zijn Vader dat Jan twee stukken had opgegeten. Jan kreeg een standje en Dick kreeg ook twee stukken taart. Maar nu zal ik jullie het eigenlijke ver haal vertellen. Het gebeurde namelijk op de avond van Sinterklaas. Vijf december! Hoera! Jan en Dick had den al dagen naar deze datum uitgezien en nu eindelijk zaten ze dan in angstige spanning het bezoek van Sinterklaas af te wachten. Ze waren allebei nogal eens ondeugend geweest en hun laatste school rapporten zagen er ook niet zo fraai uit. Naast elkaar zaten ze op de divan te wachten tot Sint zou aankomen. Plotse ling hoorden ze een auto voor het huis stoppenRRRRr," ging de bel van de voordeur. Vader deed zelf open. Ze hoorden ge praat in de gang en toen de deur open ging„Dag jongens," klonk de diepe basstem van Sinterklaas en Zwarte Piet kwam grijnzend achter hem aan. „Dag Sinterklaas," zeiden Jan en Dick, wel wat benepen. „Jij heet Jan, nietwaar?" vroeg Sinter klaas en hij wees op Dick. „Nee Sinterklaas, ik ben Dick," zei Dick. „Haal eerst eens een glas limonade voor Sinterklaas," zei Vader. De jongens ren den samen naar de keuken om de limo- ide te halen. Toen ze terug kwamen zei Sint: „Ik dank jullie wel, maar wie is nu Jan en wie is Dick?" „Ik ben Jan," zei Jan, „Goed", zei Sint, „blijf dan daar staan, anders weet ik niet wie Jan is." „Zeker Sint," zei Jan. Daar liet Sinterklaas zijn handschoen vallen. Vlug bukten de jongens zich om hem op te rapen. „Foei, foei," zei Sint. „Daar word ik warm van! Wie is nu Jan?" „Ik Sint", zei Jan. Sinterklaas sloeg zijn zakboekje open en ADVERTENTIE Hier heeft u een pracht St Nicolaascadeau Naast de beroemde nu ook een degelijk en keurig afge werkt met remnaaf en kettingkast in 16", 18" en 20" in diverse kleuren. DOET NU UW VOORDEEL MOTORENHANDEL Meidoornstr. 1, IJmuiden-O., Tel. 4694 Daar de agenda van het Agendabureau der Velser Gemeenschap voor de volgende week uitsluitend de openingstijden van het Pieter Vermeulenmuseum en de Openbare Leeszaal en Bibliotheek bevat, laten we opname van deze rubriek vandaag achter wege. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Maarten M., z. v. M. J. J. Duijn en J. G. Stet. Janny C., d. v. H. van Dijk en J. Veenstra. Ronald, z. v. K. Sint- Truien en J. Post. Theodorus J. M., z. v. J. van Roon en A. T. Jansen. Caroline G., d. v. D. Steeman en A. H. A. van Zutphen. Peter, z. v. E. J. van Buuren en M. J. van Dongen. ONDERTROUWD: J. J. van Meurs en A. M. E. Donkervoort. P. J. Teiwes en E. M. van Heek. B. C. Koekma.i en M. Oost huizen. GETROUWD: J. Klijnzoon en M. G. Schockman. T. Meester en F. C. W. M. Beentjes. L. F. van Ammers en M. J. Stremmelaar. J. de Boer en J. C. van der Plas. T. J. Wijnkoop en A. Thierry. OVERLEDEN: P. Jongbloed, oud 63 ja ren, gehuwd met J. Jurriens. R. Hoekstra, oud 83 jaren. C. T. Groeneveld, oud 73 jaren. begon: „Jan je hebt niet erg hard gewerkt dit jaar. Je hebt maar een vier voor re kenen!" „Nee Sint, dat ben ik," zei Dick. „Jan had een zeven!" „Ssst," zei Vader. „En Dick", ging Sint voort, „je bent nog al dikwijls brutaal en ondeugend. Je weet nog wel van die twee stukken taart.... „Nee Sint," zei Jan, „dat was ik!" „Ssstt", zei Vader. „Maar ik zal jullie niet langer plagen," ging Sint voort, „ik heb 't een en ander voor jullie meegebracht. Kijk eens hier!" Piet gaf op een wenk van Sint twee gro te pakken aan. „Dit is voor Jan," begon Sinterklaas en hij gaf het grootste pak aan Dick. „Ik ben Dick," zei Dick. „Dat is Jan!" „Foei, foei'," zuchtte Sint. „Daar wordt een oud mens werkelijk moe van. Ik moet er iets op bedenken, want niemand kan jullie uit elkaar houden!" „Als U Jan's neus eens tussen twee oren zette, Sint," grinnikte Piet. „Stil Piet, laat me denken," zei Sint. Toen gaf hij Piet een knipoogje en zei: „Geef me die twee kleine pakjes eens aan, Piet!" Ieder van de jongens kreeg zo'n pakje. En Sint vervolgde: „Eén pakje voor Jan en één pakje voor Dick. Doe 't maar gauw open!" In het pakje van Jan zat een doosje en toen hij dat open maakte prijkte er een grote D met een speld er aan op de rose watten en in Dick's pakje zat net zo'n speld met een J er op. Ze staken de speld op hun trui. „Ziezo," zei Sint. „Jij hebt een J op je trui, dus jij bent Jan „O", riep Jan verschrikt, „we hebben ons vergist. Ik moet de speld met de J hebben, geef gauw hier Dick." Vlug wer den de letters omgewisseld en nu kon Sint zich niet meer vergissen. En op school vergist ook niemand zich meer behalveals de ene broer voor de andere door wil gaan.tyant dan ver wisselen de rakkers gauw hun speldjes! xxxdooo<x:o<xx}oocxxxxx>oüoooooocccxdocgcc Inbreker, die op heterdaad betrapt wordt door de bewoner van het huis: „Wel, dat is het toppunt; u hebt toch op uw deur staan: „Tot maandag af wezig". Marietje wordt er door haar vader op gewezen, dat ze steeds nou zegt in- g plaats van n u op een fietstochtje 8 even later zegt ze heel netjes: „Vader S gaat u hier maar voor, want dit pad 8 is zo nu!" XX>OOC!OOOOCOOOOOOOOOC>OOCOOOO<XX)OOOC)OCOOOOOCOOCOOOOOOOOOCX Het eerste elftal van IJmuiden heeft nogmaals een vrije zaterdag, zodat de be langstelling uitsluitend gericht is op de lagere elftallen, waarvan er verscheidene in thuiswedstrijden uitkomen. Het tweede elftal ontmoet N.D.S.M. 2. Geen gemakkelijke wedstrijd overigens. Gezien echter de uitstekende pxestatie van vorige week is een kans op een over winning niet denkbeeldig. V.V.IJ. 3 heeft ook een thuiswedstrijd voor de boeg en zal, gezien de stand op de ranglijst, Kennemerland 3 er onder moe ten weten te houden. Het vierde elftal van IJmuiden is tegen Kennemerland 5 oq^; niet geheel kansloos, terwijl V.V.IJ. 5 van V.V.R.A. moet win nen om aansluiting te houden met de kop groep. Het programma luidt: IJmuiden 2N.D.S.M. 2 (2.30 u.)IJmui den 3Kennemerland 3 (3 u.); Kennemer land 5IJmuiden 4; IJmuiden 5V.V.R.A. IJmuiden aS.I.Z.O. a. Duivenshow van „De Snelvlieger" Zaterdag 30 november en zondag 1 december houdt de postduivenvereniging de „Snelvlieger" te IJmuiden een duiven- show in de bovenzaal van hotel Kenne- merhof aan de Kennemerlaan. De vogels zijn in dertien klassen inge deeld; als speciale attractie is een dames klasse toegevoegd, waarin de dames van de leden eens kunnen laten zien of zij ook iets van deze sport afweten. Als keur meester zal optreden de heer P. v. Vliet uit Capelle, die de moeilijke taak zal krij gen de prijswinnaars uit de verschillende klassen aan te wijzen. Er zal gekeurd wor den op vliegtype. De tentoonstelling zal zaterdagmiddag om 17 uur door de voorzitter worden ge opend. „Het Nederlands kamerkoor geeft uitvoering in Velsen Donderdag 19 december zal „Het Neder lands kamerkoor" in de Nederlands Her vormde Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden voor de Velser kunstkring „Voor Allen" een uitvoering geven. Het ensemble, dat uit zeventien beroepszangeressen en -zangers bestaat en in 1937 werd opge richt, staat onder leiding van Felix de Nobel. In de loop der jaren heeft het zich voornamelijk toegelegd op de a-capella zang. Houtaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is donderdagmorgen aangekomen het Duitse s.s. „Lore Ottens" dat van de Finse haven Abö een lading van 600 vadem papierhout aanvoerde. Om jullie maar vast een beetje in de stemming te laten komen en om dichters- talenten te oefenen heb ik een vers gevon den, waaraan verschillende woorden ont breken. Probeer die woorden in te vullen en als je denkt, dat je het goed gedaan hebt, dan mag je de oplossing sturen naar „Tante Els, IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden". Vergeet vooral je naam, adres en leef tijd niet te vermelden, want de prijzen zijn mooi en komen precies op 5 december. Veel succes en hier komt het gedicht: Ieder jaar komt En zijn Pieterbaas Met een lading En veel keren 't Overheerlijk banket, Tot een ieders grote Daar wordt op degebomd En als plots 't verstomt, Is het Sint, die In eenbij de haard Zet de grijsaard zich En hij bromt dan in zijn „Zijn jullie allen geweest Dat je op mijn verjaardagsfeest Niet de gard van Pieter „Ja, Sinterklaas!" klinkt het 'k Had nietook verwacht, 'k Heb voor elk iets Wat hij 'thebben wou. „Kom Piet, handen uit de Haal, ons de eens gauw!" Maar Piet moetaan Vader vragen: kon hij de vracht niet dragen En heel geen wonder, want wij Een reuze-zware, grote mand, Zo groot we als een En volgepakt tot aan de Nu kwam de feestvreugde echt op gang En luid klonk vrolijk het „Die goede Sint, hij leve lang!" In het nederlaagtoernooi, georganiseerd door de biljartvereniging „Scheywijck" te Beverwijk, heeft „Parkzicht", eveneens uit Beverwijk, het grootste aantal punten be haald en is daardoor in het bezit gekomen van de wisselbeker. De gedetailleerde uit slagen van deze laatste ontmoeting tussen „Scheywijck" en „Parkzicht" waren: F. Pleeging 70 65 33 9 1,96 0 P. Springveld 50 50 33 9 1,51 2 B. Tromp 110 71 14 13 5,07 0 L. v. Zon 80 80 14 27 5,71 2 P. Spindelaar 80 80 23 12 3,47 2 P. Springveld 50 47 23 11 2,04 0 P. Kaandorp 115 97 26 13 3,73 0 G. de Vries 120 120 26 19 4,61 2 A. Bakker 65 44 37 8 1,19 0 M. de Vries 62 62 37 13 1,67 2 G. Brantjes 50 13 14 4 0,92 0 J. Martin 40 40 14 15 2,85 2 C. Schram 85 70 43 10 1,62 0 L. v. d. Sluis 50 50 43 7 1,16 2 R. Bloemendaal 127 87 22 14 3,95 0 G. de Vries 119 119 22 15 5,17 2 Het Toonkunstkoor, dirigent de heer Jac. Kort zal op zaterdag, 14 december in de Gereformeerde Kerk aan het Moens- plein een kerstconcert geven, waaraan medewerken de sopraan Maria van Don gen, die de hoogste onderscheiding van het solisten-concours Genève 1957 behaal de en de bekende organist Cor Kee. Uitgevoerd worden de delen op Kerst mis betrekking hebbende uit het Weih- nachtsoratorium van Joh. Seb. Bach en de Messiah van Handel. Behalve de soli in deze werken zal Ma ria van Dongen zich in verschillende kerst liederen laten horen. ADVERTENTIE ARTISTIEKE VORMGEVING voor St. Nicolaascadeaux Grote sortering in: keramiek, houtwerk, kristal, smeedwerk, schilderijen, tassen, wandversiering, kleedjes, bijoux KUNSTHANDEL Kennemerlaan 55 Tel. 7040 ADVERTENTIE NO IRON OVERHEMDEN grijs en wit ƒ10.75 ook in kindermaten verkrijgbaar. PRACHTIGE ZELFBINDERS wollen zijden shawls - warme winterkleding voor groot en klein. Vanaf zaterdag voor iedere koper EEN LEUKE VERRASSING ADVERTENTIE iedereen rent weer naar fotohandel - kunsthandel kennemerlaan 5 (bij de brug) tel. 5705 alles op fotogebied geslaagde, voordelige geschenken lijsten, schilderijen, aardewerk enz. enorme keuze De Friezen van IJmuiden, vereend in „Fryske Trou" hebben het gisteravond met een uit het Hollands vertaald stuk ge probeerd Spul om dokter", een blijspel van Van Prooyen-Bogaerds, dat door A. Tuinman in diens beste Fries is overge bracht. Dat het vaak alleen des heren Tuinmans beste Fries was, bleek gister avond bij de opvoering wel de typisch Friese zinsbuigingen en woordkeuzen wa ren hier en daar bij de bewerking over het hoofd gezien en er is door de transla- teur meermalen al te klakkeloos gewerkt. Hetgeen niet wegneemt, dat er een aan vaardbaar geheel op de planken kwam dank zij de vaste kern der Friese tonelis ten, die het een paar keer kennelijk te kwaad hadden met dit „praatstuk". Ove rigens is het initiatief te prijzen, dat men eens gepoogd heeft bezijden de platgetre den paden der boerenstukken te gaan, al moet toegegeven worden, dat er maar wei nig daarbuiten te vinden is, aanvaardbaar voor een amateurvereniging. „Spul om dokter" schildert de moeilijk heden, die er in een doktersgezin ontstaan, als de pleegzoon schulden maakt, de pleeg dochter harten breekt en iedereen voor iedereen de ware toedracht poogt te ver bergen. Dat is in het heel kort de intrige van het verhaal, waarin bijzonder aar^ dige en voor de spelers dankbare momen ten schuilen, maar waaraan anderzijds ook slippers in de richting van de klucht vast zitten, die borg staan voor een lachertje in de zaal, maar het gevaar lopen het peil van het verhaal grondig omlaag te halen. Wij doelen hierbij bijvoorbeeld op de manier, waarop huishoudster Nele en tuin man Rikus in vereniging een lastige schuldeiser van de lichtelijk verkwistende pleegzoon Theo des dokters deur uitbon- jouren. Dit werd ver overtrokken. De voornaamste persoon in het verhaal is uiteraard de dokter, om wie het „spul" begint en gelukkig eindigt. Met alle waardering voor de heer Ypma, die als roué op de Friese planken deze rol voor zijn rekening nam, moet mij toch van het hart, dat hij de figuur van de hoogstaande mens Wouter Anema, diens haast kinder lijke schuwheid voor de materiële zijden des levens en zijn daaruit voortvloeiende goedheid jegens zijn medemensen en •vooral zijn patiënten niet het relief ver leende, dat 'déze rol verdiende: dé bon- hommie was er wel, maar de academicus er achter ontbrak. Zijn belangrijkste tegenspeler Peter van Manen, de gevierde, maar zeer nuchtere chirurg was in han den gelegd van de heer De Groot en voor hem geldt min of meer dezelfde critiek: te weinig in de huid van de medicus gekro pen. Hoewel deze speler zijn dictie aan merkelijk veel beter is gaan verzorgen dan hem vroeger kon worden nagegeven terwijl ook zijn spel losser is geworden, ontbreekt het hem nog altijd aan de juiste soepelheid en aan handigheid om ook na het trefwoord het gesprek gaande te hou den tot de volgende claus er uit is hier door ontstonden er in het discours tussen de beide geneesheren enige pijnlijke hia ten, die echter met evenveel recht op een VARA-speelgoedactiebazaar in „Noord" De leden van de afdeling Velsen-Noord van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid hebben zich enige maanden lang beijverd om hun bijdragen te geven aan de jaarlijkse \RA-speelgoedactie. Zij zijn er in geslaagd om een bazaar te organiseren, waar men wil proberen diverse cadeaus aan de man en de vrouw te brengen, opdat daardoor tevens een kind in een kindertehuis aan een geschenk wordt geholpen. De bazaar is zaterdagmiddag 30 novem ber van 3 tot 9 uur in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat. ADVERTENTIE De speciaalzaak voor LANGE NIEUWSTR. 791 - TEL. 5003 Van heden t/m woensdag 4 december geopend tot 's avonds 9 uur. Aanvulling standpunt .B en W. van Heemskerk Als vervolg op de reeds gepubliceerde agenda voor de op 11 december te houden vergadering van het adviescollege voor de IJmond is bij de ingekomen stukken opge nomen een brief van burgemeester en wet houders van Heemskerk van 25 november. Hierin wordt opgemerkt, dat in hun vorige brief (van 16 juli) verzuimd is naar voren te brengen, dat de raad der gemeente Heemskerk uiteindelijk akkoord is gegaan met de concluise door de voorzitter gesteld, dat burgemeester en wethouders uit het besluit van de raad de conclusie hadden te trekken, dat aan de uitvoering van het plan „Meeresteijn" niet eerder zal worden begonnen dan nadat burgemeester en wet houders de raad hebben kunnen overtui gen, dat vervangende grond aanwezig is. De gemeenteraad van Heemskerk onder voorzitterschap van burgemeester H. Nie- len heeft donderdagavond binnen het half uur twaalf van de dertien punten bevat tende agenda afgewerkt. Al de voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming en zonder veel discussie aangenomen. Het laatste en belangrijkste punt van de agen da, het voorstel tot aankoop van gronden, die liggen in het uitbreidingsplan „Ooster wijk" en thans het eigendom zijn van Be verwijk, werd niet in het openbaar behan deld. Men besloot namelijk in comité te gaan. Nadat de eerste vijf voorstellen onder stilzwijgen van de raad onder de hamer waren gegaan gaf het voorstel tot vast stelling van een uitkeringsverordening ten behoeve van personeel der gemeente ein delijk reden om het vroedvaderlijk ge sprek op gang te helpen. De heer R.Been- t j e s (kath.) was van mening, dat de ge hele verordening moest worden opgedoekt en vervangen moest worden door een dui delijker verordening. De voorzitter zei, dat de moeilijk heid gezocht moet worden in het feit, dat de verordening wordt opgemaakt door ge meentelijke en juridische deskundigen. Hij vond het echter niet nodig om de bestaan de verordening door een nieuwe te ver vangen. De heer Beentjes wilde ten slotte niet zijn fiat aan het voorstel ont houden, maar had toch bezwaar tegen de mutaties. Vervolgens werd in ijltempo besloten tot verhoging van het bedrag in rekening courant bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot zes miljoen gulden, waarna een algemeen machtigingsbesluit tot het aangaan van kasgeldleningen in het ko mende jaar eveneens werd aangenomen. Het bedrag van vijftien miljoen gulden zal niet mogen worden overschreden. De heer Beentjes (kath.) hoopte, dat dit laatste inderdaad het geval zou mogen zijn. De kosten, die aan het verbeteren en be straten van wegen en dergelijke mogen worden besteed werden in een aantal ta rieven vastgelegd. Nadat de voorzitter uiteen had gezet dat dit noodzakelijk is in verband met de steeds hogere onkosten, besloot de raad eenstemmig en zonder dis cussie het voorstel van B. en W. te accep teren. Ook moest nog een beslissing wor den genomen op bezwaarschriften tegen de aanslagen van rioolbelasting in 1955 en 1956. De bezwaren werden niet ontvanke lijk verklaard en het voorstel hieromtrent werd aangenomen. De voorstellen tot ver koop van vier bouwterreinen aan de Con- stantijn Huygensstraat en van drie bouw terreinen aan de Carel van Manderstraat leverden ook geen moeilijkheden op. Toen het voorstel tot aankoop van grond in het uitbreidingsplan „Oosterwijk" aan de orde was gekomen werd besloten in comité te gaan. ADVERTENTIE GROOT is onze sortering Pontiac en Prisma horloges Grootste sortering Verlovingsringen en fantasieringen JUWELIER - HORLOGER Kennemerlaan 30 Telefoon 4127 De winkels te Heemskerk zullen van vrijdag 29 november tot en met woensdag 4 december tot 's avonds negen uur ge opend zijn. Ook de dinsdagmiddagsluiting is voor volgende week vervallen. Agenda voor Heemskerk BIOSCOPEN Zaterdag Marquette-theater, 20 uur: „Vagebond koning". Zondag Marquette-theater, 20 uur: „Vagebond koning". tekort aan rolkennis en regie geschoven zouden kunnen worden als op een gebrek aan „overbruggingsvermogen". Als het er op mocht lijken, als zou deze avond onder het mes der critiek gesneefd zijn, dan haast ik me deze indruk uit te wissen met het opnoemen der positieve kwaliteiten van spel en spelers, welke bij de twee mannelijke hoofdrollen wel dege lijk aanwezig waren, maar door de wel licht wat té zware rollen niet volledig tot hun recht konden komen. Want de huis houdster Nele, die door het vuur gaat voor haar werkgever en zijn beide pleegkin deren, die een openhartige hekel heeft aan de niet-zo-jonge en op de dokter azende buurvrouw mej. Valerius (mevr. Visser gaf dit rolletje iets te veel charge, maar maakte er toch wel een appreciabel ding- stertje naar des dokters vrijgezellenhand van) en daarnevens het huis bestiert met de lieve bedachtzaamheid van een kloek, werd door mevrouw Hiemstra met vaart en kleur op de planken gezet en bleef daar tot en met het laatste bedrijf in al haar vrolijke rondborstigheid staan. Zelfs waar de klucht het blijspel verving wist zij door een natuurlijke opvatting van haar rol het allerergste te redden. Eenzelfde onverdacht compliment zij voor Theo weggelegd de heer Roosen- stein gaf deze levens- en leenlustige stu dent het volle pond en als hij samen met mevrouw Hiemstra op het toneel was, werd er gespeeld, dat de stukken er af vlogen: eerlijk en vlot en met begrip voor de hier meermalen pittige dialoog. Aan het trio ontbreekt nog de dochter Marjan, die bijna ten prooi valt aan de kille chi rurg, maar tenslotte haar eigen geluk toch liever heeft dan een verzekerd bestaan aan de zijde van een man, wiens opvat tingen niet de hare zijn: fnevrouw Van der Meulen zette de rol van het begin af krachtig op en al was ook haar rolkennis niet geheel vlekkeloos, haar routine hielp haar vrij onzichtbaar door de listen en lagen van deze verre van gemakkelijke rol heen. En tenslotte was door de woeke raar Van Gelder, die van voorzitter Boon stra een duidelijke uitbeelding meekreeg Betty het dienstmeisje en bakker Dijk stra, de trotse vader van een tweeling brachten het er in hun korte bijdragen eveneens redelijk af. Over het algemeen genomen bleek ech ter ook thans weer, dat er te weinig lei ding boven dit hardwerkende groepje staat en dat men nog steeds een kenner van taal en toneel mist, die van het begin der repetities af de teugels in handen houdt de paar keer, dat regisseur F. Hunsche in sprong kunnen niet voldoende zijn, om de plooien glad te strijken, welke door het ontbreken van regie telkens weer in spel en toonaard opduiken. Jammer voor „Fryske Trou", dat het spelersmateriaal wel voorhanden heeft om de kleine feilen weg te werken, wanneer er maar te juis ter tijd op gewezen wordt. ADVERTENTIE UIT SPANJE VAN "DER KLEIJ Handbalnieuws van „Full Speed" Zondagmiddag om 2 uur speelt de hand balvereniging „Full-Speed" op „Schoonen- berg" tegen Blinkert II, waarschijnlijk zullen beide punten wel in IJmuiden blij ven. De junioren spelen eveneens thuis en wel tegen Concordia, wanneer „Full Speed" zich ten volle geeft zit de mogelijkheid van een gelijkspel er in. Adspiranten A trekt naar IJmond 4 en dit zal waarschijnlijk wel een overwinning voor „Full-Speed" worden. Het B. elftal trekt naar Heems kerk om ADO 3 te ontmoeten, het ligt in de lijn der verwachting dat dit een gelijk spel wordt. In de zaalhandbalcompetitie speelt adspiranten A tegen Concordia I; het B. elftal ontmoet IJmond 3 en het der de speelt tegen IJmond 4. De opstelling van Full-Speed tegen Blinkert 2 luidt doel: C. v. Beek; achter: G. Apeldoorn en P. Or- sel; midden: E. Otte, L. Apeldoorn en B. Aggenbach; voor: J. Zonneveld, W. de Boer M. Otte, J. Florijn en J. Orsel. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: autoped, actetas, jongenspetje, zilverkleurig potlood, porte- monnaie met inhoud, portemonnaie met inhoud, regenkap met elastiek, parelket ting, bril in etui, ketting van rijwiel, mo- torbril, kinderboodschappenmand je, Azia tische munt, babyschoentje, plastiek cein tuur, jongensmuts met bontrand, gele sjaal, schep, bril in etui, donkergrijze sjaal, kinderportemonnaie, gebreide muts met kwastje.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7