1 PAAR NYLONS GRATIS Kleine mankan Veisen helpen de stad haar „gezicht" te geven NEDERLAND AANBIEDING IJmond-agenda G. A.-l. Meijer Kapitein Alfredo Rossi kwam in de leer voor reddingsorganisatie Visserij- varia y Uitspraak Marineraad over aanvaring van Hr. Ms. „Groningen" met TX 24 Baby- en Kleutergoederen SPECIALE ST. NICOLAAS ontvangt elke koper voor 25 gulden of meer ter waarde van 2.95 Tweedé woningbouwlening Terug naar Uruguay na leerzaam bezoek aan Europa voor de heren Te kort geschoten in zeemanschap en beleid DKV alleen met junioren twaalftallen in het veld ADO '20 tegen CSV ST. NICOLAASCADEAUS op het gebied van vindt u in grote verscheidenheid bij de SPECIAALZAAK Lange Nieuwstraat 495 - Tel. 6462 - IJmuiden Vanaf zaterdag 30 november tot en met woensdag 4 december MUIDEN: KENNEMERLAAN 66 Plannen tot bouw nieuwe opbaargelegenheid De elftallen van „Noord" Overstekend kind in Castricum aangereden Medische verzorging tijdens het weekeinde Zwak spel deed veel verliezen Sportbond voegde te sterke krachten in Nieuwe gymnastiek vereniging in de IJmond Dogmolen wordt niet gerestaureerd Leerlingenaantal openbare school verdubbeld VRIJDAG 29 NOVEMBER 1957 (Van een onzer verslaggevers) DE MARINERAAD, onder voorzitterschap van mr. L. van Lookeren Campagne, is gistermiddag enige uren lang bijeen geweest in de kleine vergaderzaal van het directoraat generaal voor de scheepvaart te 's Gravenhage om uitspraak te doen in zake de aanvaring tussen Hr. Ms. onderzeebootjager „Groningen" en de Texelse kotter TX 24 „Nelly". De officier van de wacht, de luitenant ter zee der tweede klasse Th. G. L., die op het moment van de aanvaring de navigatie leidde aan boord van Hr. Ms. „Groningen" heeft, zich, aldus de uitspraak van de Marineraad, schuldig gemaakt aan onvoldoende zorgvuldigheid bij het nemen van peilingen op de TX 24. De raad spreekt ten aanzien hiervan zelfs van verregaande slordigheid en is voorts van mening, dat een behoorlijk beleid bij de navigatie ook tot gevolg had moeten hebben, dat Hr. Ms. „Groningen" tijdig signalen had gegeven en voor de kotter enige graden naar stuurboord was uitgeweken. In zeemanschap en beleid, aldus de Marineraad, is de officier van de wacht ernstig tekort geschoten. De Marineraad, die ook de roerganger- motordrijver A. V. van Texel van de TX. 24 „Nelly" hoorde, merkte voorts op, dat deze roerganger heeft nagelaten voor Hr. Ms. „Groningen" uit te wijken. De mo tordrijver is in oplettendheid tekort ge schoten, daar hij tien minuten lang niet om de blinde hoek van 30 tot 70 graden in de stuurboordshoek van de stuurhut heeft gekeken. Daar de kotter niet vissende was, had de TX. 24 „Nelly" in ieder geval voorrang moeten geven aan de onderzee bootjager. Motordrijver V. had de onder zeebootjager wel op grote afstand zien aankomen, maar hij had niet gedacht, dat het schip zo snel naderbij zou komen. Capaciteiten overschat In zijn oordeel zegt de raad voorts, dat het niét is gebleken, dat de omstandighe den bij het vertrek van Hr. Ms. „Gronin gen" uit Den Helder naar Amerika van invloed zijn geweest op de gedragingen van de officier van de wacht. De raad is verder van oordeel, dat de commandant, de kapitein luitenant ter zee A. M. N. de capaciteiten van deze nog weinig ervaren officier van de wacht heeft overschat en hem een taak heeft opgedragen, waarvoor hij niet de volle verantwoording kon dra gen, temeer daar de commandant het reactievermogen van deze officier als traag heeft gekenschetst. De Marineraad vraagt zich af of de commandant, de kapitein luitenant ter zee A. M. N. wel de juiste persoon was om in deze functie zijn officier van de wacht te instrueren in goede zeemanschap. De officier van de wacht heeft de Mari neraad geen goede reconstructie van de gehele aanvaring kunnen geven en ook VRIJDAG 29 NOVEMBER: Thalia: „Op naar Hollywood", 20 uur. Rex en Bioscoop De Weyman: Geen op gave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. Felison: Expositie van Jacob Kuyper, geopend van 19 tot 21 uur. Cultureel Gebouw IJmuiden: Bijeen komst van de Fotokring, Velsen, 20 uur. Mevrouw Smit-Goeman houdt lezing voor I.v.A.O., 20 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal ge opend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Katholieke leeszaal: Geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. In het gebouw aan de Banjaertstraat 13. ZATERDAG 30 NOVEMBER: Thalia: „Op naar Hollywood", 19 en 21.15 uur. Bioscoop De Weyman: „Laurel en Hardy-festival", 14.30 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. Felison: Expositie van werken van Ja cob Kuyper, 14 tot 17 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Katholieke Leeszaal: Geopend van 14 tot 17 uur in gebouw Banjaertstraat 13. VRIJDAG 29 NOVEMBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Aan de rand van de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis jes in gevaarlijke leeftijd". W.B. Theater, 20 uur: „Acht man in een tank". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Kennemer Theater, 20 uur: Avro-revue: „Klaar is Kees". Gereformeerde Kerk, Moensplein, 20 u.: Ledenvergadering A.R. Partij. „De Groentenbeurs", 20 uur: K.A.B. Verenigingsgebouw Schans, 20 uur: Christelijke filmactie. Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Be- verwijkse Amateurfotografen. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdzaal geopend van 18.3020 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek, geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal, geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. ZATERDAG 30 NOVEMBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Aan de rand van de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis jes in gevaarlijke leeftijd". K. B. Theater, 20 uur: „Acht man in een tank". K.S.A.-gebouw, 14 en 16 uur: Sint Nico- laasfeest Speeltuincentrale. K.S.A.-gebouw, 15 uur: K.A.B.O. „De Groentenbeurs", 20 uur: Kennemer Motor Club. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 10—12 en 1517 uur; lees- en studiezaal geopend van 1012 en 15 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geppend van 1013 en 1417 uur, lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 u. Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. niet van zijn verklaringen omtrent de pei lingen en het „doorzetten" van de kotter TX.24. De door deze officier genoemde koerswijziging van de kotter is door nie mand anders op de brug opgemerkt. Ook motordrijver Vonk heeft dit ontkend. Daar de verplichting tot uitwijken bij de kotter lag, heeft de officier van de wacht aldus zijn verklaring geen en kele aanleiding kunnen vinden om enige graden naar stuurboord uit te wijken. Door de Marineraad wordt dit betreurd. Deze officier bracht door zijn standpunt en het niet tijdig nemen van voorzorgsmaatre gelen vijf mensenlevens in groot gevaar. Na het niet doorgaan van de belangrij ke wedstrijd DKV-Onder Ons II van vori ge week, is voor zaterdag geen wedstrijd vastgesteld. Wel treden de beide junio ren twaalftallen in het veld aan, de A ju nioren in Hillegom tegen SDOB en de B. - junioren in Haarlem tegen Rapid A. Voor het A team ligt 'n overwinning in het ver schiet, vooral nu het gaat tegen de laagst geplaatste op de ranglijst; daarentegen staat het B.team voor een moeilijke opga ve, omdat Rapid als één der kanshebbers beschouwd moet worden. Toch is de kans niet uitgesloten, dat de IJmuidenaren voor een verrassing zorgen, te meer daar door de flinke stijging van het ledental dit team veel sterker is dan in het be gin der competitie. De opstellingen van beide teams zijn: Jun. A. dames: C. Hoek, M. Stoker, T. Pul, N. Dekker, R. Brouwer en R. Kuiper, heren: H. Pul, J. Smit, A. Schuitema, T. van Veelen, K. en H. Jaspers. Jun. B. dames: J. Zwaan, H. Oldenburg, A. Duivenvoorde, D. Rouwen, P. Koomen, en P. Broere. Heren: H. Spijkerman, T. Zijlstra, A. Mooy, H. Rem, J. Streefland en A. v. d. Hoek. In de thuiswedstrijd tegen C.S.V. ver schijnen de Heemskerkers in de volgende opstelling: doel: Burger; achter: De Graaf en v. Tunen; midden: A. Dam, Jac. Dam en H. Welboren; voor: G. v. Tunen, Th. Bruins, T. Dam, De Wit en Beentjes. ADVERTENTIE Ruim 800 Velsense scholieren gaan zwemvaardigheid tonen Ruim achthonderd Velsense scholieren, zoWel van de middelbare als van de lagere scholen, zullen maandag, dinsdag en woensdag in het Velserbad aantreden om hun vaardigheid op zwemgebied te tonen. Bijna vijfhonderd jongens en meisjes zul len trachten het diploma A te behalen en driehonderd scholieren zullen een poging in het werk stellen om het diploma B in de wacht te slepen. Voorts zullen zestig jongens en meisjes pogen het diploma C te verwerven. ADVERTENTIE VAN MAANDAG AF zal men bij bankinstellingen, boerenleenbanken en de Bank voor Nederlandse Gemeenten rentespaarbrieven voor de nieuwe woningbouwlening kunnen betrekken. De lening zal, zoals wij reeds meldden, worden uitgegeven in stukken van vijfhonderd, honderd en vijfentwintig gulden. De stukken van vijfen twintig gulden zullen ook bij de postkantoren verkrijgbaar zijn. Dit opent de moge lijkheid voor „de kleine man" om op voordelige voorwaarden te sparen en tevens mede te helpen de woningnood te verlichten. Omdat het niet in de bedoeling ligt om jaarlijks rente uit te keren zal men de rente en de rente over de rente gedurende een aantal jaren opsparen. Over dertien jaar, wanneer de lening zal worden afge lost, zullen de spaarbrieven tegen het dub bele van de oorspronkelijke waarde wor- ingenomen. Een winst dus van honderd percent. In de tussentijd zijn de brieven echter ook verhandelbaar. Een uitkomst voor mensen, die hun geld op het ogenblik niet dringend nodig hebben, maar die over een tiental jaren wel een flinke som ach ter de hand willen hebben. Bijvoorbeeld voor de studie van hun kinderen. Voor de mensen, die nog minder geld tot hun directe beschikking hebben bestaat ook nog de mogelijkheid om bij de postkan toren bouwspaarzegels van vijf gulden te kopen. Gratis krijgen zij dan een bouw- spaarkaart, waarop de zegels kunnen worden geplakt. Tegen inlevering van een kaart met vijf of tien zegels kunnen een of twee spaarbrieven worden verkregen. Belangrijk is ook, dat aan de spaarbrief een kaart is gehecht, waarop de koper de wens te kennen kan geven aan welke ge meente zijn geld bij voorrang ten goede moet komen. Zestig percent van dit bedrag gaat dan rechtstreeks naar de Bank voor Nederlandse Gemeenten en wordt ter be schikking van de betrokken gemeente ge steld. Perspectieven Het een en ander biedt natuurlijk ook voor de gemeente Velsen perspectieven „IJmuidenVelsen" vergaderde Woensdag heeft de coöperatieve vereni ging voor uitvaartverzorging „IJmuiden- Velsen" u.a. in het Cultureel Gebouw aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden haar jaarvergadering gehouden. Aan de orde kwam ondermeer een be stuursverkiezing. De aftredende bestuur der, de heer D. Zalm, werd herkozen. In de vacature, die door het aftreden van de heer J. Hofma ontstond, werd voorzien door de benoeming van de heer P. J. Jonk man. Voorts had er een statutenwijziging plaats; de contributie werd vastgesteld op hetzelfde bedrag als vorig jaar. Hierna deed het bestuur enige mededelingen om trent de plannen tot het bouwen van een nieuwe opbaargelegenheid. De jaarversla gen van de penningmeester en de secre taris leverden geen moeilijkheden op en werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek onder andere, dat de vereniging in het afgelopen verenigingsjaar een winst van 397 leden heeft geboekt, welk aantal bij grotere medewerking en betere propa ganda beslist groter had kunnen zijn. In september hadden besprekingen met de zustervereniging uit Haarlem plaats om te zien welke perspectieven en mogelijkheden zich bij een fusie zouden kunnen voor doen. Op aanraden van de IJmuidense vereni ging werd in overweging genomen een commissie samen te stellen, die het een en ander zou moeten onderzoeken. Er kon echter geen overeenstemming worden be reikt, zodat deze commissie nog niet in het leven kon worden geroepen. Het jaarvërslag vermeldde voorts nog, dat door de groei en de grotere bekend heid der vereniging 114 uitvaarten konden worden verzorgd. In de gemeente Velsen kwamen in 1956 358 sterfgevallen voor. De vereniging nam in deze gemeente ruim dertig percent van de uitvaarten voor haar rekening. VVB—HFC (op sportpark „Watervliet" 14.30 uur): VVB: II. Jonkman; A. v. d. Schans err C. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en R. Luitjes; G. Steinvoort, A. Luitjes, H. Verswijveren, J. Kersbergen en C. Koppen. WaterlooKinheim (op „Waterloo"-ter- rijn Velsen 14.30 uur): Kinheim: J. Pig- mans; A. Paap en D. Blom; K. Hatzman, J. v. Hesselingen en W. Luntz; G. Sluiter, A. Eijke, N.N., F. v. Well en A. v. Dijk. De vijfjarige Fransje K. uit Castricum, die gisteren in de Geelvinckstraat achter een stilstaande vrachtwagen de weg over stak, werd aangereden door een juist pas serende personenauto, bestuurd door de heer T. uit Castricum. Ondanks krachtig remmen wist deze een aanrijding niet te voorkomen en de kleine werd dan ook enkele meters mee gesleurd, waarna hij met ernstige ver wondingen op de straat bleef liggen. De ijlings ontboden doktoren achtten spoedige overbrenging naar het St. Elisa- bethziekenhuis in Alkmaar noodzakelijk. Hier bleek, dat het jongetje behalve een gebroken arm en beentje ook nog enkele minder ernstige inwendige verwondingen had opgelopen. Zuid Amerika kijkt Europa de kunst af van het omvangrijke apparaat, dat is op- bouwd langs de kusten van het oude we relddeel voor het redden van schipbreu kelingen. De donkerharige kapitein Alfre do Rossi uit Uruguay's hoofstad Montevi deo, heeft thans aan het einde van zijn reis door zeven Europese kuststaten, tas sen vol ideeën voor de uitbreiding van de mede door hem opgerichte „Asociacion IJMUIDEN: Dokters. Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; P. H. J. de Weerdt jr., Oosterduin weg 8, tel. 6158 en F. M. van Stekelen burg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken. Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen. In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. SANTPOORT Dokters. In spoedgevallen is de arts D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken. Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Santpoortse Apoheek, Bloemen- daalsestraatweg 145, tel. K 25608249. VELSEN Wijkverpleging. Zuster Spiers, Geelvink straat 27, tel. K 2510—3936 voor Vel sen (N.), Velsen en IJmuiden (O.); zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383 voor IJmuiden en IJmuiden (O.) en zuster Lammerts, Conollyweg 3, tel. K 2560— 8870. CASTRICUM Artsen. Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur de arts H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wij verpleging. Zr. Boots, Kon. Juliana- straat 14, tel. 2544. Verloskundige: mevr. Scholtens—Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek. Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500,-is dage lijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wij- kerstraatweg 194, Velsen (N.), tel. 02510— 4987. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruiter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513—212. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman en dr. TuinmanMarsman. Honoraria de Salvamentos Maritimos y fluviales," een particuliere organisatie tot het redden van drenkelingen op zee en in grote rivieren, klaarliggen voor „thuis" Kapitein Rossi, die de meeste van zijn zestig levensjaren op het water heeft ge zworven als loods en als gezagvoerder, woont in de stad aan de machtige Rio de la Plata, de stroom die vanwege zijn ge vaarlijke klippen bij ruw weer telkens op nieuw zeemanslevens eist. De reddings middelen van de zeemachten der aan de Rio de la Plata liggende landen zijn on toereikend, zo zei kapitein Rossi. Daar om besloot men de particuliere redding maatschappij op te richten, waaraan be halve Uruguay, ook inwoners uit Brazi lië en Argentinië zullen deelnemen. Kapi tein Rossi werd afgevaardigd naar Euro pa, om het reddingswezen te bestuderen. Hiermee is hij nu gereed en morgen gaat hij naar zijn land terug. Temperament en lof Met temperamentvolle gesticulatie zwaaide hij lof toe aan de organisatie en het materieel van de Nederlandse Red dingmaatschappij, toen wij met hem spra ken in het Centraal Hotel te Amsterdam. Hij was de gast geweest van de heer H. Th. de Booy directeur van de KNZHRM, en bezichtigde onder meer in den Helder de splinternieuwe reddingboot „Prins Hen drik", alsmede de motorreddingvlet voor de waddenzee, de „Christiaan Huy- gens". „Het zeemanschap zit de Nederlan der in het bloed, dat kun je zo zien," meende hij en hij liet er direct op vol gen dat hij ook het nationaal scheepvaart museum had bezocht. Hij roemde de vrij willige medewerking van de bevolking voor het werk van het reddingswezen, een ideaal dat hem ook voor Zuid Amerika voor ogen staat en waarover hij lang en onafgebroken sprak. Hij ziet nl. in dit werk van de overheid in de Zuidameri- kaanse staten vele nadelen. Kapitein Rossi zal het bestuur van de reddingsorganisatie in zijn land rapport teren over zijn bevindingen. Hij zei te zul len adviseren in elk der Europese kust landen een reddingboot aan te kopen, die de naam van dat land zal dragen. Hij heeft de heer De Booy naar oude boten gevraagd, doch deze neeft hem moeten teleurstellen. Nederland heeft op dit mo ment alleen goed bruikbare of nieuwe bo ten in de vloot. „Sans Atout" in selectiewedstrijden De volgende resultaten werden behaald in de laatste ronde van de selectiewed strijd bij de bridgeclub „Sans Atout". Groep I: 1. J. BlomJ. Nijman 64K; 2. dames TabakBelterman 61 'A; 3. W. en G. de Boer 593^4. G. PlooyJ. Groot ööVé; 5. B. GrootK. v. d. Zon 56; 6. J. BerleeC. Hoogeboom 55; 7. J. BosPh. v. Gro ningen 54 '/z; 8. B. en W. Hoogeboom 501/»; 9. heer en mevr. Vollaerts 44; 10. R. Hoen A. v. Groningen 41 Vz- Groep II: 1. J. HamersJ. v. Zutphen 49; 2. H. Oosterveen—R. Oosterhout 46; A. WorstA. Worst sr. 411/fe; 4. C. LuttikD. Hoogeboom 37; 5. J. KrabG. C. Tabak 36; 6. dames ReymersKleyn 33Vi; 7. mevr. Tabak—D. Biben 29 V2; 8. A. Tand—G. Zoontjes 28; J. StalsJ. de Lalijne 23y2. om de complementaire investeringen uit te breiden. „Heel belangrijk is", merkte wethouder A. de Jong vanmorgen op, „dat wjj nu ook meer aandacht aan de scho lenbouw kunnen besteden". Bovendien wordt de gemeente door deze lening in de gelegenheid gesteld om nieuwe gas- en waterleidingen, groenstroken en derge lijke complementaire projecten, die een gevolg zijn van de woningbouw, te ver wezenlijken. De kopers van de spaarbrie ven in Velsen wordt dus in hun eigen be lang en in het belang van hun gemeente aangeraden Velsen als hun voorkeuze gemeente op te geven. Bovendien deelde de wethouder van financiën nog mee, dat er op verscheidene plaatsen in de stad aanplakbiljetten en wellicht ook spandoeken zullen worden opgehangen om de deelneming op deze lening te stimuleren. Misschien zal er ook nog toe worden overgegaan om op be paalde punten in de stad een „thermo meter" te plaatsen, waarop om de zoveel tijd het globale bedrag, dat door middel van deze lening voor Velsen beschikbaar komt, zal worden aangegeven. Castricum Voor de volleybalcompetitie in de IJ- mond kwamen bij de vier gespeelde wed strijden geen grote verrassingen uit de bus: er werden twee wedstrijden gespeeld bij de heren der tweede klas. Sportbond 3Kennemers 3 30; set standen 156, 151, 157. Deze wedstrijd is wel wat eenzijdig geworden, zoals uit de setstanden blijkt. De jonge Kennemer ploeg zag zich echter geplaatst tegenover een Sportbondteam, waarin twee spelers van het eerste en een van het tweede op gesteld waren. Daar dit niet toegestaan is zal Sportbond reglementair wel verliezen. Door deze versterking bij Sportbond kon er echter wel veel beter spel vertoond worden, de pass en set-up alsmede de aan val waren goed verzorgd, al werd de bal nog steeds op borsthoogte gespeeld, een euvel dat niet af te leren schijnt te zijn. Aan Kennemers-zijde werd de bal wel op de juiste hoogte gespeeld, doch onervaren heid, gebrek aan spelinzicht en verkeerde opstelling waren de oorzaak van de neder laag. VCIJ 2Sollertia 1 22; setstanden 1513, 1511, 715, 715. Aanvankelijk leek het er op, dat VCIJ zonder veel moeite naar de volle winst zou grijpen. Vooral in de eerste set waren zij opper machtig. Sollertia wist nog wel terug te komen doch toen was het reeds te laat. De tweede set was weer volkomen voor VCIJ. Het ging de Sollertia-heren dus niet naar wens en nadat zij „er in" waren ge komen werden de rollen omgekeerd. De tweede en derde set-overwinning werd nog bevorderd door een inzinking aan VCIJ-zijde. Voor een tweede klas wed strijd lag het spelpeil op de juiste hoogte en men kon af en toe goede en spannende momenten beleven. Dames eerste klasse: Sportbond I VCIJ 1 22; setstanden 1510, 715, 215, 157. In aanmerking genomen, dat dit een damesontmoeting was, kwam hier boeiend spel op de vloer, met uitzondering van de derde set. Het blijft echter een feit, dat de dames niet actief genoeg zijn. Men gaat nog steeds van het standpunt uit dat de bal wel naar hen toekomt, maar dan loopt volleybal al jaren uit op doorzichtig en tempoloos spel. Zoals de uitslag weer geeft gaven de beide ploegen elkaar niet veel toe. Om beurten namen ze het initia tief hetgeen uiteindelijk resulteerde in een gelijkspel. VGV 1Kennemers 2 30; setstanden 815, 1015, 415. Deze eenzijdige wed strijd leverde weinig goeds op. Zonder veel moeite, waarbij het er soms op leek dat er geen Kennemersteam was, werkte VGV de sets af. Het spel aan de Kenne- merszijde was zo pover, dat men nauwe lijks van volleybal kon spreken. In ver houding tot vorige jaren lijkt het wel of de Kennemers-dames met hun spel in da lende lijn zijn. Zowel het eerste team in de overgangsklasse, als het tweede team in de eerste klasse doen het niet best. Mo gelijk is hier de te geringe of een verkeer de training de oorzaak van. De dameswedstrijd VCK 1—PSV 1 werd niet gespeeld en is uitgesteld tot 4 decem ber. Alkm. Boys tegen Wijk aan Zee De badplaatsbewoners komen in deze wedstfijd als volgt in het veld. Doel: de Blok; achter: Schelvis en Aardenburg; midden: Scholten, Dirks en Winter; voor: Seysener, de Winter, Snijders, Bol en Kabel. In Heemskerk is een nieuwe r.-k. gym nastiekvereniging opgericht die de naam draagt D.O.K. Als voorzitter is gekozen de heer E. Henneman, terwijl de heer C. de Ruyter als secretaris zal optreden. Prijzen van donderdag Gr. tong 4,60-4,10, grm. tong 4-3,25, kim. tong 2,90-2,50, kl. tong I 2,50-2,25, kl. tong II 1,75-1,60, tarbot I 2,60-2,10 per 1 kg. KI. schol II 57-41, schar 36-17, v. haring 22-11, makreel 32-12,40, gr. schelvis 54-43, grm. schelvis 55-47, kim. schelvis 52-42, kl. schelvis I 49-40, kl. schelvis II 31-21, wij ting 25-17, mid. gul 50, kl. gul 23-21, poon tjes 24-18, kl. koolvis wit 45 per 50 kg. Gr. kabeljauw 288-170, gr. koolvis zw. 110-100, gr. koolvis wit 108-94 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 69 kisten tong en tarbot, 125 schol, 28 schar, 1035 haring, 240 makreel, 410 schel vis, 50 wijting, 50 kabeljauw en gul, 30 poon, 15 koolvis, 13 diversen. Totaal 2065. Besommingen van donderdag Allan Water f 22.660, IJM 3 f 1.070, KW 30 f 1.390, KW 56 f 1.180, RO 29 f 1.060. Verse haring: KW 54 f 3.390, IJM 75 f 2.620, KW 127 f 2.300, KW 15 f 540, KW 2 f 1.380, KW 19 f 1.940, KW 9 f 2.720. ADVERTENTIE Prachtige poplin overhemden v. b. alleen crème 4.95 in grijs en wit 5.95 Twill jongensoverhemden met Amerik. sluiting v.a. 5.95 TEL 754» MARKTPLEIN De zaak waar u slaagt voor ST. NICOLAAS-CADEAUX voor dames, heren en kinderen. Tot en met woensdag tot 9 uur n.m. geopend. Op de in hotel Funadama gehouden bij eenkomst van de hoofdingelanden van de Castricummer-polder heeft de adviseur de heer J. v. d. Boogaard medegedeeld dat de restauratie van de Dogmolen geen door gang kan vinden. De bestedingsbeperking is hiervan de voornaamste oorzaak: met deze restauratie is namelijk een bedrag van f30.000 ge moeid en voor een algehele restauratie van de molen wordt dit niet verantwoord ge acht. Gedeputeerde Staten hebben er hun fiat aan onthouden. Door de voorzitter de heer C. P. Spaan- sen werd voorts mededeling gedaan van het feit, dat door de N. S. de sloten nabij de zuiveringsinstallatie zullen worden uit gebaggerd. Tevens zijn de spoorwegen be reid gevonden om de daarbij gelegen pol dersloot over een lengte van circa 500 meter uit te baggeren. In de plannen van de afwatering van de lage landen is enige stagnatie ontstaan welke evenwel spoedig weer op gang zal komen zodat dit plan snel zal kunnen wor den afgewerkt. Het handenarbeidlokaal was donderdag avond bijna te klein om alle belangstellen den te kunnen bevatten voor de ouder avond van de openbare school te Heems kerk. De hoofdonderwijzer, de heer A. v. d. Laan, toonde zich in zijn openingswoord verheugd over de groei die de school door maakt. Sinds de oprichting is het leerlin genaantal verdubbeld. Dat bedraagt thans 142. Het gebouw wordt thans uitgebreid met drie lokalen. De heer v. d. Laan bracht dank aan de ouders, die hebben meege werkt om voor St. Nicolaas speelgoed te maken. Als lid van de oudercommissie werden herkozen mevrouw v. d. Sluis—Klinken berg en de heer E. J. Kortenoever. De heer H. Mein, hoofd van de openbare U.L.O.-school te Beverwijk, hield op deze avond een inleiding. Hij wees erop, dat er zoveel verschillen de soorten scholen zijn dat hij zich wel kon begrijpln dat het moeilijk voor de ouders is om te bepalen welke richting hun kind moet kiezen. Hij betoogde dat er heel wat leerlingen zijn die op school mislukken en toch in het leven slagen. In deze gecompliceerde maatschappij is het echter steeds moeilijker om zonder diplo ma's vooruit te komen. Voortgezet lager onderwijs wordt prak tisch onontbeerlijk betoogde de heer Mein die nog de geschiedenis van het ontstaan van het U.L.O.-onderwijs uit de doeken deed. Hij wees er nog op dat het examen mild en menselijk is.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9