V, Overweg in Wijkerstraatweg wordt - in eindfase - geheel gemoderniseerd IJmond-agenda het nu! t 3 Voorlopige oplossing van comité-Rolink komt niet in beschouwing damasten meubelen meubelstoffen Vanmorgen in de vishal en op zee DONDERDAG 5 DECEMBER 1957 Uitbreidingen van bedrijven in Velsen Zevenhonderd kinderen genoten van St. Nicolaas feest Activiteiten van atletiek vereniging „Suomi" Kolendampvergiftiging in de Da Costalaan Zesjarig meisje bewusteloos naar het ziekenhuis Twee schepen bij Sicilië gestrand akkundig lug oordelig Burgemeester H. Nielen van Heemskerk herbenoemd Feestklanken bij 40 jaar „Centrum" Bloemenregen uit het hele land Burgerlijke Stand Beverwijk Scheepvaart Opstelling „Wijk aan Zee" 0 VELSENS GEMEENTERAAD besloot op 18 november een brief van het „voorlopig actiecomité Velsen-Noord" (het zogenaamde comité-Rolink dus) over de verkeers situatie bij de overweg in de Wijkerstraatweg in handen van B. en W. te stellen om advies. Thans hebben B. en W. hierop gereageerd met een aantal mededelingen aan de raad, waaruit onder meer blijkt, dat Rijkswaterstaat de oplossing, als door het comité gesuggereerd voor een veiliger „overtocht der voetgangers" door middel van klaphekjes niet eens in overweging neemt. Deze wetenschap danken B. en W. aan een gesprek met de Nederlandse Spoorwegen, waaraan het actiecomité reeds eerder een aanwijzing in dezelfde richting ontleende. In het antwoord aan de raad geven B. en W. verder te kennen, dat binnen afzienbare tijd een moderne oplossing van de moeilijkheden bij de overweg te verwachten is, waardoor men thans genoegen kan nemen met de voorlopige oplossing. Aangezien deze kwestie de afgelopen maanden nogal wat stof heeft doen opwaaien, geven wij het antwoord van het Velsense college in zijn geheel weer. De aansluiting van de uitrit uit de tunnel te Velsen-Noord op de Wijkerstraatweg, de Schulpen en de Velserweg zal geheel door de Rijkswaterstaat worden uitgevoerd en bekostigd. Uitvoering van het werk in de definitieve vorm was vóór de opening van de tunnel niet mogelijk in verband met de aanwezigheid van twee woningen van de N. S. Eén van de huizen is inmiddels ont ruimd. De geprojecteerde verhoging en verlegging van de spoorbaan was een tweede handicap. De uitvoering van deze werken is destijds door de Nederlandsche Spoorwegen verschoven tot na de opening van de tunnel. In verband hiermee is de aansluiting in een tijdelijke vorm gemaakt en daar zijn inmiddels een verkeersheuvel met oversteekplaats bijgekomen. Informaties Uit de informatieve besprekingen met vertegenwoordigers van de Rijkswaterstaat en de spoorwegen, is gebleken, dat, hoewel de verhoging van de spoorbaan voor de bouw van een rangeeremplacement voor de Hoogovens tussen de Wijkerstraatweg en de Grote Hout of Koningsweg reeds jaren geleden was geprojecteerd, er over de werkelijke uitvoering van het werk onzekerheid is ontstaan wegens de finan ciële consequenties en de beantwoording Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee, dat ter gemeente-secretarie (4e afdeling) ter inzage liggen de volgende verzoeken om vergunning ingevolge de hinderwet van Edivo n.v. Trawlerkade 37 te IJmuiden tot het oprichten van een fabriek voor het vervaardigen van Engels dierenvoedsel, in het perceel Trawler kade 37 te IJmuiden; „K.A.M.O." verlich tingsindustrie, St. Martinstraat 12/14 te Santpoort tot het oprichten van een inrich ting voor het vervaardigen van koper werken, in het perceel Kerkweg 30 te Santpoort; P. Koning en F. A. Koning, fir manten der machinefabriek „Hofgeest" te Santpoort, tot het uitbreiden en wijzigen van de machinefabriek Rijksweg 325 te Santpoort; de Steenkolenhandelsvereni ging n.v., Rijnkade 1 te Utrecht tot het uitbreiden van de benzinepompinstallatie op het perceel bij de Maasstraat te IJmui den; Shell Nederland n.v., Wassenaarse- weg 80 te 's-Gravenhage tot het uitbrei den van de benzinepompinstallatie op het perceel Sluisplein 31 te IJmuiden; Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken n.v. te IJmuiden tot het wijzi gen en uitbreiden van het bedrijf door: het plaatsen van twee windmachines in de lagedruk-centrale; het inrichten van een installatie in verband met het gebruik van watergekoelde lansen in de desilicerings- installatie; het inrichten van een werk plaats voor de afdeling Hoogovens; het bij plaatsen van een 7,5 tons slakkengranu- latiekraan bij Hoogoven IV; het bijplaat sen van een 50-tons loopkraan en een schrootkraan in de staalfabriek op het Hoogoventerrein te IJmuiden. Op donderdag 19 december 1957, te elf uur, zal ten gemeentehuize ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. VELSEN DONDERDAG 5 DECEMBER Bioscopen geen voorstelling. VRIJDAG 6 DECEMBER Thalia: „Huis des onhëils", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Bioscoop De Weyman: Geen opgave ont vangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur. Filiaal ge opend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Katholieke Leeszaal, Banjaertstr., Velsen Noord: Geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Raadhuis: Spreekuur van wethouder A. de Jong,'Financiën, Reinigings- en Ont- smettingsdienst, Parken en Plantsoenen, Vreemdelingenverkeer, 11 tot 12 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 5 DECEMBER Bioscopen geen voorstelling. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 15-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vloek van Frankensteijn". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Roze Bernd". W.B. Theater, 20 uur: „De gevangene van de woestijn". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". 't Centrum, 20 uur: Sint Nicolaasfeest Metaalgieterij Kennemerland. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.30—20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30—20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13, 1518 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. van de vraag wie de hieraan verbonden kosten uiteindelijk zal dragen. Voorts bleek, dat Rijkswaterstaat uitsluitend de wegaanleg zal verzorgen. (Een tijdelijke doortrekking van het oostelijk trottoir, en de plaatsing van klaphekken als voorge steld door het comité, zal door het rijk, naar B. en W. verwachten, zelfs niet in overweging worden genomen.) Begin in 1958 Wanneer zal zijn beslist in hoeverre de spoorbaan al dan niet dient te worden ver hoogd, zal de Spoorwegen met de omleg ging van het spoor en de aanleg van de nieuwe wissels kunnen beginnen. Nog afgezien van de uitvoering van de eventuele verhoging van de baan zal de uitvoering van deze spoorwegwerken in het voorjaar van 1958 vallen. Of dan tevens de automatische beveili ging en de verbreding van de spoorweg overgang kunnen worden uitgevoerd, is onder meer afhankelijk van het tijdstip, waarop de „spoorwegwoningen" beide zul len zijn ontruimd en gesloopt. Het eindplan In het eindontwerp zullen in elk geval de beide voetpaden over een breedte van één meter over de spoorbaan worden door getrokken en met automatische bomen worden afgesloten. Hoewel de huidige situatie niet in alle opzichten bevredigend is, menen B. en W. kan worden vastgesteld dat deze tijdelijk is en de definitieve aansluiting vermoede lijk binnen niet al te lange tijd zal worden uitgevoerd. Naar hun mening kan voor lopig met de tegenwoordige inmiddels ver beterde, tijdelijke situatie genoegen wor den genomen in afwachting van de uitvoe ring van de definitieve oplossing. B. en W. stellen de raad voor hun te machtigen het ..voorlopig actiecomité Vel sen-Noord" dienovereenkomstig in te lichten. De maandelijkse filmvoorstellingen voor de jeugd van de samenwerkende speeltuin verenigingen „Schulpen en „de Meerwei- den", die steeds een zeer grote belangstel ling hebben, werden woensdagmiddag in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat weer druk bezocht. In twee bijeenkomsten waren niet minder dan ruim zevenhonderd kinderen bijeen om te genieten van een Sint Nicolaasfeest. Acht honderd pakketjes, gevuld met versnape ringen en taaipop'pen, lagen klaar. Met een kort woord verwelkomde de voorzitter de heer M. J. Marens, alle kinderen. Het bezoek' van de bisschop en zijn zwarte metgezel vormde het hoogtepunt, waarbij de oude tuinopzichter, de heer A. de Winter, zijn beklag deed over de nog altijd voortgaande vernielingen van tuin hekken en speelwerktuigen. Dit verdroot de Sint erg. Zowel de hoge bezoeker als zijn knecht hebben een aantal kinderen, in hoofdzaak jongens, op de toenemende ver nielzucht gewezen en gevraagd toch wat meer begrip te hebben voor de moeilijk heden, die hierdoor voor de speeltuin- besturen ontstaan. De filmvertoning met leuke, geheel op het kinderleven ingestelde oude rolprenten met de titels „Circus Mazelen" en „Twee cowboys" heeft de scharen kinderen doen schateren. Het programma, afgewisseld met ruime tractatie, bezorgde de honder den jeugdige bezoekers een prettig feest. Het niet-doorgaan van de Mulier-veld- loop heeft de Velsense atletiekgemoederen bij „Suomi" danig in opstand gebracht. In „de Sintelbaan" wordt de vraag opgewor pen of de Nationaal Technische Commissie van de K.N.A.U. wel de goede weg heeft bewandeld om bijvoorbeeld meer dan 360 Nederlandse atleten, die toch zeker niet allen aan de Belgische grens wonen en van wie nog geen dertig cracks zijn aan te wijzen, gelegenheid en toestemming te geven om te starten in de bekende Brussel se cross van „Le Soir". De Nederlandse atletiek en nog minder de verschillende verenigingen in den lahde, die al ver van te voren de te houden wedstrijden in het K.N.A.U.-programma van nationale wed strijden moeten opgeven, zijn hiermede niet gediend. Voor „Suomi" en de „Mulier-veldloop" was het in elk geval betreurenswaardig, dat in tegenstelling tot voorgaande jaren slechts zestig inschrijvingen waren binnen gekomen; een aantal waarvoor men uiter aard niet de kostbare collectie prijzen be schikbaar kan stellen. De Velsense atleten ontplooien nu nieu we activiteiten. Zaterdag wordt op „Water vliet" voor de aspiranten en in het Staten- huis voor seniorleden en donateurs een contactavond gehouden. Op het „werk programma voor het gesloten seizoen staan onderlinge voetbal- en handbalwedstrijden op „Watervliet" De jaarvergadering zal op 21 januari worden gehouden, waarin dan wegens de ontstane vakature een voorzitter zal moeten worden gekozen. Op vrijdag 31 januari zal „Suomi" in samenwerking met de atletiekafdeling van het Beverwijkse DEM een bijeenkomst houden, waarin het bekende atletiekduo Frits de Ruyter-Tissot een causerie, toegelicht met films, over „De weg tot prestatie" houdt. In voorbereiding is de oprichting van de atletiekkring „Kennemerland", waarvoor afgevaardigden van verschillende vereni gingen in Haarlem bijeen zijn geweest en waarbij voor „Suomi" de heer Jan Smit kandidaat is gesteld voor een bestuurs-1 functie in deze atletiekkring. i Naar pas thans bekend wordt, is in de nacht van dinsdag op woensdag een geval van kolendampvergiftiging voorgekomen bij een slagersgezin aan de Da Costalaan te Driehuis. Het ouderpaar merkte in de avond, dat er iets met de haard niet in orde moest zijn als gevolg van een gevoel van onwel zijn en kon nog juist alarm slaan. De haard bleek inderdaad kolendamp door het huis te hebben verspreid, waardoor het zesjarig dochtertje van de familie S. bewusteloos was geraakt. Zij is door de ongevallen- dienst, die, evenals de arts Mac Daniël, di rect ingreep, met zuurstof behandeld en onmiddellijk naar het Antonius ziekenhuis overgebracht. Daar is het kindje weer bij gekomen gistermiddag was alle gevaar geweken. Twee Italiaanse schepen zijn vannacht in stormachtige zee voor de kust van Sici lië aan de grond gelopen. Een vloot red dingsboten is uitgevaren om de opvaren den van het 2.400 ton metende m.s. „Citta di Trapani" in veiligheid te brengen. Tot dusver zijn 42 bemanningsleden gered. Vijf man worden vermist. Zij zijn vermoe delijk aan boord geklommen van de sleep boot „Pirano" uit Trapani, die het motor schip te hulp was gekomen en toen zelf aan de grond liep. De kapitein van de sleep boot, Francesco Paolo Bottone, werd door een golf overboord geslagen en verdronk. Zijn lichaam is inmiddels aan land ge spoeld. Aan boord van de sleepboot be vindt zich nog een aantal personen. De reddingspogingen, bemoeilijkt door de hui zenhoge golven, werden de gehele nacht voortgezet. De 13 passagiers van het mo torschip waren reeds eerder in veiligheid gebracht. ADVERTENTIE Wacht vooral niet tot de drukke voorjaarstijd overtrekken i-jKfrV van uw matras naar keuze. Ook repareren bijvullen en 3 dig.maken. EXTRA VOORDELIGE in diverse kleuren voorradig. Ook uw maken we weer als nieuw. We overtrekken ze zonder enige verplichting tonen wij u gaarne onze zeer uitgebreide staalcollecties moderne of klassieke Begroting gratis I 55 jaar ervaring is de beste waarborg Daarom juist naar 4 ■4 ■4 •4 ■4 4 ■4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Lange Nieuwstraat Marktplein 4 Telefoon 5205 IJmuiden 4 TTTTTTTTTTTTTTTTTTVTTTTTTT CALEB IT BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Fredericus Antonius, zoon van A. Settels en T. Marinissen, Koningin Wilhelminalaan 18. ONDERTROUWD: Andreas L. M. van Zon, te Rijswijk en Adriana Beentjes te Castricum, Puikman 1. GETROUWD: Cornelis Lief ting te Castri cum en Johanna Scheerman te Castricum; Feije Tiemstra en Christina van der Zwaag beiden te Castricum. OVERLEDEN: Herman Schoone, 89 j., Assendelft, wed. van T. Verdonk. In de Sovjet-Unie is een film vervaar digd, door de „Populair wetenschappe lijke studio's" te Leningrad, van een reis naar de maan. Bovenstaande beel den zijn aan deze film ontleend. Boven: Het ruimteschip nadert de oppervlakte van de maan, waarop een der kraters duidelijk zichtbaar is. Onder: Twee leden van de bemanning zetten voet op de maan. Rechts ziet men een van de drie landingspoten van het ruimtevaartuig. 2250 kisten aangevoerd In het totaal werden er vanmorgen 2250 kisten aangevoerd, waarvan 250 schelvis, 360 dichte schelvis, 160 dichte wijting, 80 gestripte wijting, 60 gul en kabeljauw, 30 kolen, 40 makreel en 20 stokkebit. De Engelse LT 337 voerde 300 kisten ha ring aan, spanvissers 750 sardijn en toters. De kleine vaart zorgde voor 2500 kg tongen en 100 kisten schol. Voor buiten de grenzen In guldens werd betaald voor: grote rijen kabeljauw 130, kleine rijen kabel jauw 61, kisten grote kabeljauw 154. kisten kleine kabeljauw 160, grootmiddel tong 3.253.00, kleinmiddel tong 2.552.70, tong I 2.402-.50, slips 1.601.70, groot en grootmiddel schol 33 tot 38, zetschol en schol I 36 tot 42, grote hake 250 tot 234. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: grote gul len 6o, middelgullen 51, torren 25, zwarte kolen 96, grote gullenmaat zwarte kool 35, kleine gullenmaat zwarte kool 27, witte kool 112, leng 88, grote schelvis 37 tot 43, grootmiddel schelvis 33 tot 41, kleinmiddel schelvis 30 tot 37, pennen 25 tot 36 braad 14 tot 24. radio 12 tot 8, wijting 22 tot 18, dichte wijting 12 tot 8, schol II 40 tot 44, schol III 28 tot 33, grote tongen 3.60 tot 3.70, haring 30 tot 23 en makreel 27 tot 29. Niets bekend Voor morgen is alleen de „Polderman" bekend met onbekende vangst. En op zee De loggers en kotters op de kust vingen per etmaal 100 tot 80 kg tong en 8 tot 7 manden schol. Loggers en kotters bij de Pitt-boei hadden per dag 150 tot 100 kg tong en 8 tot 7 manden wijting en schol, alsmede 2 tot 3 manden tarbot aan boord. Loggers en kotters vingen bij ST. Boei 3 200 tot 250 kg tong en 12 tot 15 manden schol. De trawlers in het Kanaal vingen 20 tot 30 manden haring, de loggers 10 tot 1 kantje. Om de noord werden 200 tot 150 manden varia gevangen (koolvis, schelvis en makreel). De Elie ving van een trek 60 manden koolvis en schelvis en de „Cu rasao" 40 manden van een trek. Haringvangsten van vannacht IJM 75 met 3, KW 70 met 2, KW 170 met 3, KW 22 met 2, KW 45 met 1, KW 127 met 2, KW 18 met 4, KW 67 met 1, KW 130 met 5, KW 50 met 3. Kanaal: KW 7 met 20, KW 48 met 1, KW 80 met 1, KW 141 met 8, KW 39 met 60, KW 40 met 25, KW 41 met 15, KW 74 met 86, KW 43 met 75, KW 85 met 10. KW 65 met 85, IJM 233 met 5. Geen vangst: KW 147, 16, 47, 140, 44 en 123. Trawl: Geen vangst. Vandaag is het Koninklijk Besluit ver schenen van de herbenoeming van de heer H. Nielen tot burgemeester van Heems kerk. Toen de heer Nielen op 16 december 1945 tot burgemeester van de gemeente Heemskerk werd benoemd, was Heemskerk een aantrekkelijk dorp met een landelijk karakter. Dat Heemskerks burgervader het goed vond daar te zijn, illustreerde hij danook eens met de woorden: „als er in Heems kerk geen aardbeien zijn, dan zijn er bloe men en daarom ligt ons dorp altijd in kleur en fleur". Deze plaats lag toen nog in de vredige rust van een elke dag te bewonderen scho ne natuur. Doch burgemeester Nielen wist dat Heemskerk in een positie zou komen te verkeren, als welhaast geen ander tuin dersdorp in Nederland en dat zij zelfs eens moest komen aan een revolutionaire fase van haar bestaan, getuige ook zijn meer malen tot de Raad uitgesproken woorden: moge uw Raad met inzicht, beleid en wijsheid ons dorp ongeschonden deze fase doen doormaken en het daardoor brengen tot nieuwe bloei". Ongetwijfeld zouden talrijke krachtige bestuursdaden zijn aan te halen, die van Heemskerk onder leiding van Heemskerks burgervader inderdaad hebben gemaakt wat deze groeiende en bloeiende IJmond- gemeente op de dag van vandaag is en be tekent. „Het jasje, dat wjj nu aan hebben wordt ons te krap. Aan alle kanten begint het te scheuren en het wordt hoog tijd, dat wy ons een nieuw pak kunnen laten aan meten", aldus voorzitter B. J. Hilbers op de woensdagmiddag gehouden receptie van de Beverwijkse bloemenveiling 't Cen trum, hierbij doelend op een nieuw veiling gebouw. De receptie werd gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan in het veilinggebouw aan de Koning straat en was een manifestatie van de ge hele Nederlandse bloemisterij jegens een der zusterorganisaties. Bloemstukken uit Groningen werden neergezet naast die uit Nijmegen en Aalsmeer. Ook uit het West- land, Hilversum en Utrecht waren geluk wensen gekomen. In een smaakvol versierde zaal werd eerst het woord gevoerd door de voorzit ter, de heer B. J. Hilbers, die een histo risch overzicht gaf. In 1917 werden de eer ste bloemen geveild in een schuur aan de Patersweg. Hij wees op de grote steun die men steeds heeft mogen ondervinden van de Nederlandse bloemisterij. „Waar eens de kassen en warenhuizen stonden verrijst nu de IJmond-stad", aldus spreker. „Heeft het nog zin hier voort te bouwen", vroeg hij zich af. De heer Hilbers kon deze vraag bevestigend beantwoorden. „Want waar mensen wonen moeten bloemen zijn", meende hij. „Wij hebben ook een groot achterland en- kunnen er van op aan dat door de opening van de Velsertunnel nog meer kopers de Beverwijkse veiling gaan bezoeken". De heer Hilbers merkte op dat het al lang een wens van het bestuur is om een nieuwe veiling te bouwen. Hij betwijfelde of deze bouw thans wel verantwoord is. De naaste toekomst zal hier een antwoord op moeten geven. Mr. M. P. Zwahlen, secretaris van de Nederlandse Bloemisterij heeft er daarna op gewezen, dat Beverwijk een aparte plaats in de bloemisterij inneemt. Willen de kopers irissen of blauwe druifjes heb ben, dan is men aangewezen op Beverwijk. Maar Beverwijk is wel eens het zorgen kind. want telkens komen er klachten binnen over de industrie, die de kwekers belaagt. Burgemeester J. G. S. Bruinsma had zich verdiept in de' historie van het veiling wezen en merkte hierbij op, dat ,,'t Cen trum" er steeds naar heeft gestreefd een vooraanstaande plaats in de Beverwijkse samenleving in te nemen. „In de oorlogs jaren werd men gastvrij ontvangen bij de veiling „Kennemerland" en toen werkte men al door de nood gèdwongen samen", aldus de heer Bruinsma. „Zullen we in Beverwijk niet deze kant van samenwer king moeten opgaan en zullen we niet moeten uitzien naar een plaatsje, waar de Beverwijkse veilingen kunnen worden samengebracht." Namens de leden sprak de heer T. de Vries. Hij bood het bestuur een nieuwe stencilmachine aan. GEBOREN Bastiana W. J., d. v. J. Zoontjes en J. Thiele; Frederika M., d. v. J. M. Kabalt en F. J. Lemoine; Nicolaas, z. v. J. Steenbakker en M. Hühl; Gerardus M., z. v. W. A. M. Paap en F. M. Degeling; Wilhelmina M., d. v. W. A. M. Paap en F M. Degeling; Sake J., z. v. K. Jepma en T. Bijlsma; Catharina M„ d. v. C. Duiven voorde en C. M. Verbrugge; Germaine J„ d. v. R. L. Lambert en W. C. Utrecht; Jo- zina S„ d. v. P. Gruteke en A. S. Luttik; Willem H., z. v. A. J. Zalinge en K M. H Visser; Johannes W. M., z. v. M. J. Kroon en M. C. Durge; Robertus G., v. P. C. Stam en G. E. Sminia; Annigje, d. v. C. T. Bak ker en D. Hensen. ONDERTROUWD I. Bozó en H. A. de Ruiter; P. van Riessen en C. E. Raaijma- kers; J. H. Plakker en H. A. Prommen- schenkel; P. J. Admiraal en J. W. A. de Winter; A. H. Rijnders en M. Beentjes; B. W. Geleijns en E. Z. Spieker; L. M. Panis en M. A. M. Reijnders; C. Boogert en G. van der Weide. GETROUWD G. Willemse en J. van der Meer; G. H. M. Marcker en G. Lensen; N. Koopman en D. Wiersma; P. Hof en J. G Prins; G. A. J. Gallee en M. C. J. van 't Hoff; D. H. Nijhof en A. Smit; P. .C. A. de Jong en M. G. Adrichem.F. Eijben en H. C. Overveel. OVERLEDEN J. Wolterman, 5 jaar; L. L. P. Menijn, 59 jaar, e. v. J. H. Balgoijen; C. Gijsberts, 90 jaar. Aagtekerk, pass. 4 Vlissingen n. Rotterdam. Aardijk, 3 v. Corpus Christi n. Le Havre. Adonis, 4 té New Orleans verw. Alblasserdijk. pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Aldabi, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Alhena, 5 te Rio de Janeiro. Alioth, 3 V. Santos n. Montevideo. Almkerk, 5 te East-London. Alpherat, 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Argos, 4 te Volos verw. Arkeldijk, pass. 4 Tunis n. Halifax. Arendskerk, 4 te Lissabon. Artemis, 5 te Amsterdam. Attis, 3 v. Porto La Cruz n. Carupano. Axeldijk, 5 te Philadelphia. Banda, 6 te Manilla verw. Banggai, 4 te Longview. Bantam, 5 te Khorramshar. Batu, pass. 4 Flores (Azorcn) n. Halifax. Bengkalis, 4 v. Barcelona n. Duinkerken. Billiton, pass. 4 Finisterre n. Port Said. Borneo, 5 te Amsterdam. Both, 4 te Padang verw. v. Benkulen. Calamares, 4 v. Mobile n. Barros. Caltex. Leiden, 4 v. Bahrein n. Abadan. Caltex Nederland, pass. 4 Kp. Vilano n. Sidon. Caltex Pernis, 5 te Sidon. Caltex Utrecht, 6 te Rastanura verw. Carillo, pass. 4 Acapulco n. Los Angeles. Cartago. 4 le Goifito verw. Castor, 2 te New York. Celebes, 4 v. Beyrouth n. Port Said. Cinulia, 15 te Suezkanaal verw. Charis, pass. 3 Aruba n. La Guaira. Congokust, 5 te Freetown. Cradle of Liberty, 30 te Philadelphia verw. Crania, 4 730 m. z.w. Fayal n. Curacao. Delfland, 4 v. Lübeck n. Buenos Aires. Dordrecht, 5 te Londen verw. Doris, 7 te Baltimore verw. Duivendrecht, 4 te Rio de Janeiro v. Tnnidad Eemdijk, 4 te Hamburg verw. v. Bremen. Esso Rotterdam, 5 te Rastanura. Farmsum, pass. 4 Key West n. Jacksonville. Groote Kerk. 5 te Genua. Guineekust, 5 te Amsterdam. Hector, 4 te Piraeus v. Tunis. Helicon, 4 te New York verw. Hera, 3 te Amsterdam n. Bremen. Hilversum, 4 270 m. z.w. Fayal n. Philadelphia. Hydra, 4 te Amsterdam n. Bremen. Is'is, 4 te Cap Haitien verw. v. New York. Jacob Verolme, 4 te Aruba verw. v. Rotterdam. Jagersfontein, 5 te Port Elizabeth. Jason, 3 Str. Yucatan gepass. n. Mobile. Japara KPM, 5 te Singapore verw. v. Rajang. Kabylia, 4 te Rotterdam v. Fao. Kalydon, 4 v. Fao n. Gibraltar. Kara. 11 te Mena Al Ahmadi verw. Kellia 4 v. Stockholm n. Pernis. Kertosono, 5 te Port Elizabeth. Kelletia, verm. 5 v. Curagao n. Punta Cardon. Kermia, 13 te Buenos Aires verw. Khasiela, 4 te Aalborg verw. Kieldrecht, 5 te Port Elizabeth verw. Koningswaard, 5 te Lor. Marques. Koratia, 4 v. Havana n. New York. Korovina, 4 v. Kielerkanaal n. Sundsvall. Krvptos, 13 te Buenos Aires verw. Lawak, 3 v. Djibouti n. Suez. Liberty Bell, 15 te Philadelphia verw. Limburg, 5 v. Tandjong Mani n. Singapore. Lindekerk, 4 v. Aqaba n. Suez. Loosdrecht, 4 te Hamburg. Luna, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Maas, 4 te Tripolis verw. Mariekerk, 5 te Hongkong. Marnelloyd, 4 te Surabaja. Mataram. 5 te Sorong. Mentor, 4 v. Pampatar n. Trinidad. Merwelloyd, 4 v. Port Sudan n. Port Said. Metula. 5 te Kobe. Modjokerto, 4 v. Suraba.ia n. Tandjong Friok. Molenkerk, 4 te Rotterdam. Moordrecht, 16 te Mena Al Ahmadi verw. Munttoren. 4 v. Puerto La Cruz n. Buenos Aires. Mijdrecht, 5 te Mena Al Ahmadi verw. Nias. 4 v. Kobe n. Hongkong. Noordzee. 4 te Port Sulphur verw. Notos, 3 v. Alexandrië n. Beyrouth. Ondina. 16 te Nigata verw. Oostkerk. 4 te Genua verw. v. Port Said. Oranje. 4 v. Singapore n. Belawan. Oranjefont., 3 500 m. z.o. St. Helena n. L. Palmas. Ouwerkerk, 5 te Shanghai. Overijsel. 4 te Dar Es Salaam. Ovula, 6 te Pladju verw. Papendrecht. 13 te Punta Cardon verw. Pieter S. v. Rotterdam te Swansea verw. Polyphemus, 5 te Tandjong Priok. Prins Casimir. 4 400 m. w. Scillys n. Le Havre. Prins Willem George Frederik, 4 te Quebec. Prins Willem II, 4 te Antwerpen verw. v. R'dam. Prins Willem V. 4 130 m. n. Finisterre n. Oran. Prins Willem IV, 4 300 m. w. Kaap Sint Vincent naar Alicante. Pygmalion, 4 te Jeremie verw. Rgdja. 4 V. Stain n. Medina. •Rempang, 4 te Rotterdam. Rita, 6 te Port Swettenham verw. v. Pladju. Rotti. 3 v. Port Said, 4 te Aden. Rijndam, 6 te Port Au Prince verw. Schelpwijk, 5 te Puerto La Cruz. Scherpendrecht. 10 te Durban verw. Schie. 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Sibajak, 6 te Sydney verw. Siberoet. 5 te Singapore verw. Sirrah, 4 te Bombay. Slamat, 5 te Madras. Sliedrecht, 17 te St. Kitts verw. Solon, 4 te Maracaibo verw. v. New Orleans. Stad Alkmaar, 5 te Emden. Stad Arnhem, pass. 4 Ouessant n. Rotterdam. Stad Dordrecht. 4 v. Gibraltar n. Piombino. Stad Haarlem, 4 te Narvik v. Middlesbro. Stad Utrecht, 4 te Narvik verw. v. Emden. Stad Vlaardingen. 4 v. Narvik n. Rotterdam. Stanvac Lirik. 6 te Surabaja v. Tandjohg Priok. Statue of Liberty, 4 te Philadelphia. Stentor, 4 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Straat Bali, 2 v. Kobe n. Yokohama. Straat Johore, 4 rede Vlissingen (proefvaren). Straat Lombok. 4 v. Mauritius n. Port Elizabeth. Sumatra, 4 in Suezkanaal n. Suez. Tara. 5 te Rotterdam. Taria. verm. 4 v. Amsterdam n. Abadan. Tawali. pass. 4 Kp. St. Vincent n. Port Said. Telamon, 4 v. Mobile n. Houston. Tiberius, pass. 3 Flores n. Nederland. Tjipanas, 3 v. Duinkerken n. Dar Es Salaam. Tjipondek, 4 v. Semarang, 5 te Surabaja verw. Tomori, 4 v. Karachi n. Aden. Towa, 5 te Buenos Aires. Trajanus, 4 te Amsterdam n Funchal. Utrecht. 4 te Londen verw. v. Antwerpen. Van Riebeek. 4 te Belawan v. Dumai. Van Waerwijck, 4 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Waal. 16 te Wismar verw. v. Izmir. W. Alton Jones, 11 te Rotterdam verw. Waterman, 4 v. Sydney n. Darwin. Westertoren, 3 v. Singapore n. Wellington. Wieldrecht, 4 op de Weser n. Bremen. Woensdrecht., 8 te Hamburg verw. IJssel, 5 te Port Au Prince. Zaankerk, 4 v. Marseille n. Antwerpen. Zuiderkerk, 4 v. Fremantle n. Adelaide. KLEINE VAAR'! Atlas. 3 et Amsterdam n Rotterdam. Bab T, 4 te Alma Grundet n. Zaandam. Boreas 4 20 m. n.o. Villano n. Antwerpen. Concepcion, 4 40 in. z.w. Casquets n. Antwerpen. Draco 3 v. Valencia n. Barcelona. Eljo, 4 dw. East-Goodwin n. Waterford. Elsa 3 v. Gefle n. Hudiksvall. i Inspect. Mellema, 4 40 m. n. Malinhead n. Irvine. Joost, 3 buiten IJmuiden n. Gent. Kaap Falga, 2 te Zaandam v. Mantyluoto. Kaap St. Vincent, 3 v. Ostrand n. Alholmen. Leliegracht, 3 te Amsterdam. Lijnbaansgracht, 4 te Antwerpen n. Helsinki. Phidias 2 v. Napels n. San Feliu. Plato, 2 te Bordeaux n. La Pallice. Pavo. 3 v. Zaandam n. Gent. Ponza 3 te Stockholm v. Gent. Strabo, 5 te Ceuta v. Rotterdam. Tilly, 4 z.w. ET-15 v. Stocka n. Zaandam. SLEPVAART Alcetas, 4 10 m. n. Kp. Roca n. Bremen. Blankenburg, 2 te Gibraltar. Clyde, 3 v. New Orleans n. Maracaibo. Friesland, 3 260 m. w.n.w. Aruba n. Trinidad. Gele Zee, 5 180 m. z.o. Str. Vincent n. Terneuzen. Hudson 3 40.m. n.w. Bizerta n. Antwerpen. Humber. pass. 3 Trinidad n. Araya Venezuela. Loire, 5 200 m. n.n.w. Djeddah n. Tandj. Priok. Noordzee,5 eil. Lazarote Can. eil. n. P. Harcourt. Oceaan, 3 300 m. z.w. Bermuda's n. Ravenna. Poolzee, 3 260 m. n.o. Paramaribo n. Freetown. Tyne, 3 v. Port Said n. Rotterdam. Titan, 2 te Amsterdam. De spelers van „Wijk aan Zee" komen in de uitwedstrijd tegen „Beverwijk" als volgt in het veld: doel: De Blok; achter: F. Schellevis en Aardenburg; midden: Dirks, J. Schellevis en Snijders; voor: Sey- sener, De Winter, Bol, Scholten en J. de Boer. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 1500: 2204 1000: 4586 5847 7537 9783 16253 16963 21390 21799 ƒ400: 2246 3300 7081 14772 15548 20662 200: 1644 1821 1931 2597 3326 5633 6085 6144 6841 8198 8767 8804 9765 9815 9854 11266 12576 13249 13656 14238 14471 15578 15952 15978 16877 17119 18276 18356 18950 19286 19604 20287 20398 20524 21952.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8