December aanbieding KORTING Voetbal in Kennemerland THALIA Betere huisvesting kleuterscholen in Castricum en Bakkum Vanmorgen in de vishal en op zee Alle dames- en kinderconfectie Kort en bondig van gisteren Amsterdamse Beurs Belangrijke wedstrijden voor ,,IJmond"-handbal Schooljeugd werd gecon fronteerd met belangrijk BB-werk Zwevend spoorrijtnig Medische verzorging tijdens het weekeinde 70-jarige redder van drenkelingen gehuldigd Drie keer een blijspel door „Jan van Dommelen" Gewijzigd programma amateurfotografen Burgerlijke Stand Heemskerk Ontspanningsavond van N.V. Bureau Wijsmuller Dames japonnen, rokken, jumpers, vesten Kinderjurken, rokjes, vesten en truitjes Brits succes na Amerikaans protest in de doofpot? DE BEURS I O AG o DECEMBER 1957 Zondag komen in de 3de klas A tien van de twaalf clubs in actie, want aan Terras vogels en HSV is competitie-rust voorge schreven. De 4de klas D is nog slechter bedacht: hier geldt voor zes van de twaalf clubs waaronder Waterloo en Kinheim het „op de plaats rust". Laat de kwantiteit dus wat te wensen, de kwaliteit van de meeste ontmoetingen vergoedt veel, tenminste afgaande op de goede verwachtingen, die men ongetwij feld omtrent een spannend verloop koes tert bij het lezen van BeverwijkWijk aan Zee, EgmondiaVitesse, CSVAlcmaria Victrix en ADOVelsen. Beide Castricumse derdeklassers raken dus gewikkeld in een strijd met tegenpar tijen, die er beter voorstaan dan zij zelf en dit betekent dus èn voor de club van De Heer èn voor die van Valk de kans om de achterstand öf geheel öf gedeeltelijk in te lopen. CSV krijgt de huidige leiders op bezoek. De Alcmarianen bezitten 17 punten uit 10 wedstrijden en verspeelden dus drie pun ten. Nu is het hoopvolle voor de CSV'ers hierin gelegen, dat de Alkmaarders deze drie punten moesten prijsgeven in uitwed strijden. Het zal er ongetwijfeld geducht spannen op het CSV-terrein. Het meest gaan onze gedachten uit naar een gelijk spel, maar een Castricumse overwinning zou ons zeker niet verwonderen! Vitesse speelt in Egmond tegen Egmon dia. Deze club raakte zondag j.l. de aan sluiting met Alcmaria Victrix kwijt door van Beverwijk met één-nul te verliezen. Ligt hierin enerzijds iets hoopvols voor Vitesse verborgen, anderzijds zal deze nederlaag de Egmonders prikkelen tot een zeer grote krachtsinspanning, opdat ze nog niet meer terrein zullen moeten prijsgeven, waar nog bijkomt, dat Egmondia op eigen terrein vrijwel ongenaakbaar is. We hou den het dan ook op de Egmonders. Bij de plaatselijke ontmoeting Beverwijk Wijk aan Zee zal het al evenmin aan spanning ontbreken. Eerstgenoemde club is de laatste tijd druk bezig van de onder ste plaats te distanciëren en wat te be reiken is, als de ernstige wil om te win nen aanwezig is, toonden de roodwitten zondag tegen Egmondia. Aan de andere kant staat, dat Wijk aan Zee met 12 pun ten uit 10 wedstrijden getoond heeft wel het een en ander in haar voetbalmars te hebben. Daarom verwachten wij, zoals reeds gezegd, een spannende wedstrijd met als resultaat een gelijk spel. Met uitzondering van het eerste heren elftal krijgt de handbalvereniging „IJ- mond" zondag een volledig competitie programma af te werken met belangrijke wedstrijden voor het eerste dames- en het tweede herenelftal. De IJmond I-dames, die met één ver- liespunt nog ongeslagen zijn, ontvangen de Haarlemse Concordia 2-dames, die welis waar nog niet zoveel gepresteerd hebben, maar toch voor een verrassing kunnen zorgen als de Velsense dames het te ge makkelijk gaan opnemen. Indien de IJmond 2-dames het tegen HBC I op „Watervliet" niet tot een over winning zouden brengen, wat mogelijk is met veel inspanning, dan wordt de aan sluiting met de Heemsteedse dames, die nu ongeslagen leiden, gemist. Tegen De Blinkert 2-dames, die nog geen enkel winstpunt uit zes wedstrijden heb ben, zullen de IJmond 3-dames in deze uitwedstrijd alle krachten moeten inspan nen om aan het enige winstpunt er twee toe te voegen. Voor het tweede herenelftal, dat de club van de adelborsten uit Den Helder ont vangt, moet het mogelijk zijn om van het aanzienlijk zwakkere AHV, althans zwak ker dan vorig jaar, te kunnen winnen. Dit zou een even grote verrassing zijn als vorige week tegen Tonegido I. Met revanchegedachten komt op „Water vliet" IJmond 3 (heren) in het veld tegen Zandvoortmeeuwen 2. Verwacht wordt dat IJmond 3 opnieuw zal verliezen. Voor de dames-IJmond-junioren bestaat weinig hoop in de uitwedstrijd tegen Con cordia I. Voorts worden gespeeld: Meisjesaspi ranten: IJmond IZandvoortmeeuwen 2; Eenzelfde resultaat verwachten we zo op het eerste gezicht bij ADOVelsen. Beide clubs spelen echter nogal wissel vallig, welke wisselvalligheid vooral in het spel der voorhoedes schuilt. Zou één van beide aanvalslinies in deze ontmoeting dan ook bijzonder uit haar slof schieten, dan gaat die club met beide punten strijken. In de vijfde en laatste ontmoeting gaat het tussen ZAP en de Alkm. Boys. De thuisclub maakt met 6 punten uit 10 wed strijden geen sterke indruk en de Boys kunnen blijkbaar de laatste tijd hun draai niet krijgen. We houden het dan ook op een gelijk spel. Voor de 4de klas D zijn vastgesteld: Uithoorn—Bloemendaal. OFC—Onze Ge zellen en ZaanlandiaETO. Voor de hoogste klassen van de St. Cu- neraschool te Bakkum heeft het plaatselijk hoofd Bescherming Bevolking de heer J. A. Middelhof donderdagmiddag een boeiende uiteenzetting gegeven over het doel en de werkwijze van de B.B. In voor de kinderen duidelijke en alles zins begrijpelijke taal heeft hij deze voor hen moeilijke materie gestalte gegeven en het gesproken woord verduidelijkt met de vertoning van een aantal lichtbeelden. In deze reeks lichtbeelden zagen de kin deren de hulp van de B.B. levend worden in de strijd tegen water en vuur. Bijzon der suggestief waren hierbij de opnamen van de gevolgen der bombdrdementen op Rotterdam en Londen tijdens de oorlogs jaren. De zware stof van deze boeiende uiteen zetting werd spoedig daarop door lichtere kost, de komst van St. Nicolaas, over spoeld en mede door dit feestelijke slot slaagde de middag uitstekend. De Franse spoorwegen nemen proeven met een nieuw soort spoorrijtuig, waarvan dit het experimentele proto type is. Het bijzondere van dit model is, dat het onderstuk en het bovenstuk onafhankelijk van elkaar kunnen bewegen met een uitslag van achttien graden naar beide kanten. Wanneer het rijtuig met grote snelheid door een scherpe bocht gaat, werkt het boven stuk, waarin de reizigers zitten, tegen de middelpuntvliedende kracht in en blijft loodrecht op de baan gericht. De nieuwe constructie bevordert ook een soerie'pr gang over do rails. IJMUIDEN: Dokters. Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: P. Brouwer, Wilhelminakade 79, tel. 4507; P. v. d. Toorn, Maereboutstraat 70, tel. 4084 en D. J. Boosman, Stations weg 7, tel. 4340. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt waargenomen door: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tele foon 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 u. en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-N.—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 u.: mevr. Klimp, Duin- vlietstraat 109, Velsen-N., tel. 02510 4105. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: Versélewel de Witt-Hamer, Von dellaan 60, tel. 3969. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tele foon 3388. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk,, telefoon 02512—240. Bovendien neemt dr. Tuinman en dr. Tuinman-Marsman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. SANTPOORT: In spoedgevallen is de arts J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken: Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K. 2500—22181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, te lefoon K 2560—8284. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398 voor IJmui- den-O., Driehuis-Santpoort, zuster Kui per, J. P. Coenstraat 145 voor IJmuiden- O. en IJmuiden en zuster I Nap, Rem- Brandtlaan 5, tel. 6195 voor IJmuiden-O., Velsen en Velsen-N. CASTRICUM: Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. A. P. W. A. M. de Jongh, Kon. Julianastraat 1, tele foon 2534. Wijkverpleging: Zr. v. Beers, Kon. Ju lianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8 tel. 2590. Apotheek Ouwerkerk is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend, Burg. Lommenstraat 6. tel. 2500. Vandaag een viertal De aanvoer te IJmuiden bestond vrijdag morgen uit ruim 3500 kisten vis. Hierbij waren 560 kisten schelvis, 190 radio, 135 wijting, 150 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 400 verse haring, 200 makreel, 100 stokke bit, 5000 kg tong, 200 kisten schol, 165 stuks stijve kabeljauwen en 1250 kisten bliek, sardijn en toters. Deze 1250 kisten kwamen van de spanvissers. De „Elie" (van 22 nov.) was binnen met 210 kisten schelvis, 190 radio, 120 gul, kabeljauw en witte koolvis, 30 zwarte koolvis, 100 makreel, 15 open wijting, 80 dichte wijting, 20 stokkebit, 100 stuks stijve kabeljauwen; de „Polderman" (van 23 nov.) met 200 kisten schelvis, 150 radio, 60 gul en kabeljauw, 100 makreel, 40 wij ting, 50 stokkebit, 50 stuks stijve kabel jauwen; de „Beatrice" IJM 72 (van 26 nov.) 30 kisten haring en 195 kantjes. De KW 176 (van 19 nov.) was present met 400 kis ten haring. Voor het buitenland De export nam regels grote kabeljauw af voor 8896, kleine voor 5458, kisten grote kabeljauw 100112. De grote schelvis bracht 3337 op, groot middel 30f 37. Grote schol maakte 32-/ 35, middel 33—38, zetschol 4147, schol I 4249. De groot middel tong haalde 2.802.90 per kg, halve pondjes 2.50f 2.60,tong I 2.30 2.40 en tong III 1.60—1.70. Het binnenland in De verse haring noteerde vandaag 20 25, toters 1112, sardijn, bliek 3,504 en makreel 1423. De grote gul ging van de hand voor 4541, middel voor 3632, torgullen voor 1513. Zwarte koolvis bracht f 76 77 op, grote gullenmaat 27 en kleine 20. Witte koolvis ging weg voor 81 90, grote gullenmaat voor 32—35 en leng voor 7484. Kleinmiddel schel vis deed 3623, pennen 2922, braadschelvis 23—13. De wijting ging van de hand voor 1218, dichte braad voor 89 en dichte wijting voor 8 9. De schol 2 leverde 4842 op, schol ADVERTENTIE het theater met de beste films vertoont VRIJDAG (HEDEN) 8 uur. ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u. Jack Hawkins - Arlene Dahl in HUIS DES ONHEUS Een sinister geheim bedreigt het geluk van twee mensen Een beklemmend en boeiend filmver haal met spanning van begin tot eind! 14 jaar MAANDAG. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur brengen wij op veelvuldig verzoek in reprise-vertoning SISSY DE JONGE KEIZERIN (2e deel) in prachtige kleuren met ROMY SCHNEIDER en Karl-Heinz Böhm Tienduizenden zagen reeds „Sissy, de roman van een prinses". Nu zult u ook „Sissy, de jonge keizerin" willen zien Schoonheid en pracht, geluk en romantiek maken deze film tot een werkelijke belevenis ZONDAGMIDDAG 3 uur LANDROVERS VAN ABILENE DONDERDAG 12 DEC.. 8 uur in een speciale voorstelling HET RIJSTMEISJE met Elsa Martinetli, de nieuwe Italiaanse ontdekking Een dramatisch conflict tussen passie en liefde. 18 j. Op verzoek van de Maatschappij tot het redden van drenkelingen is in tegenwoor digheid van de gemeente-secretaris de heer t o- -j anr-v G- Louter en de adjudant der Rijkspolitie Concordia I—IJmond 2, IJmond 3—ADO 3; G A verbaan door burgemeester I.Tmond 4—Zandvoortmeeuwen I; Jongens: n v^ur, ConcordiaIJmond. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; H. Venus en B. Dekker; R. Wijers, R. Uitentuis en W. Bosma; E. Bos, J. v.d. Kuil, D. Marckell bach, W. v. d. Kuil en G. Slatman. Heren IJmond 2: L. Tjepkema; A. Bos en W. Reimer; P. Siebers, C. Klessjren, W. Siebers; G. Noomen, C. Hoek, N. Sauer, J. Burghoorn en C. de Vries. De toneelvereniging „Jan van Domme- en" in Santpoort geeft zaterdag 14, dins- ag 17 en zaterdag 21 december in zaal Zomerlust" drie opvoeringen van het blij- pel „Een kalme bruiloft" van Esther Mc- Iracken. Zij is ook de schrijfster van het musante „Aan d'oever van een snelle !iet", waarvan de intrige in zekere zin Nt vervolg is op „Een kalme bruiloft". De -ie van deze voorstellingen is weer van er Brandsma. In het programma voor de eerste twee iaanden van de Beverwijkse Amateur- tografenvereniging zijn enige wijzigingen komen. Dit is nu als volgt samengesteld: 13 december: Lezing door de heer C. van Duyn jr. uit Rotterdam over „Fotogra- ;che ontwikkelaars". 20 december: Werkavond. De semi- dieffoto.. Inlevering van de foto's voor wisselprijswedstrijden. 27 december: Beginnerscursus III. Op 'eze avond zullen portretopnamen worden -maakt en voor zover mogelijk de films itwikkeld worden. 3 januari: Lezing door de heer A. van \lsum uit Amsterdam, voorzitter van het A.F.V. Onderwerp: „Het werk van wijlen •nard Eilers. 10 januari: Jaarvergadering. 17 januari: Beginnerscursus IV, het ma- ->n van afdrukken en vergrotingen van e negatieven van de portretavond van 27 °cember. 24 januari: Werkavond, portretopnamen der leiding van een vakfotograaf. "1 januari: Projectie van een bondsdia- ■'ectie. Uitslag onderlinge wedstrijden. C. F. Smeets aan de heer S. Veenstra het getuigschrift, vergezeld van de zilveren draagmedaille, van die Maatschappij uit gereikt, alsmede een geschenk in enve loppe. Deze korte plechtigheid vond plaats op het gemeentehuis, waarbij burgemeester Smeets memoreerde dat deze onderschei ding werd toegekend in verband met de maatregelen die de heer Veenstra in juli j.l. als E.H.B.O.'er heeft genomen toen een viertal knapen bij het baden in zee in moeilijkheden raakte en één daarvan zelfs reeds in bewusteloze toestand verkeerde toen men hem uit zee haalde. Geassisteerd door enkele andere leden van de E.H.B.O. heeft de heer Veenstra toen twintig minu ten hard gewerkt en is hij er door des kundig ingrijpen in geslaagd de levens geesten van de 10-jarige Vermeulen weer op te wekken. De heer Veenstra is ruim 70 jaar en reeds 28 jaar, van de oprichting af, lid en thans voorzitter van de plaatselijke E.H.B. O.-vereniging. Hij heeft een groot aandeel gehad in de reddingswerkzaamheden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXOOOCXOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOOCXXOCX GEBOREN: Gerardus H. z. van E. Happe en A. M. Spanjaard te Beverwijk; Agatha A. d. van L. C. Nijman en J. M. v. d. Laan te Beverwijk; Martinus G. A. z. van F. M. de Wildt en A. G. Schipper te Beverwijk; Bernardus J. z. van J. W. Koper en H. G. Bakkum; Caroline A. d. van J. C. Mourik en E. A. M. Vonk; Catharina M. d. van G. W. Dijkman en H. M. Schoorl; Agatha A. d. van G. C. A. Verhoef en A. C. Hey- nen te Beverwijk; Antonius T. z. van J. J. Buur en A. C. Scholten te Beverwijk; Karin S. M. C. d. van D. Vos en G. A. Kuyper. ONDERTROUWD: Th. J. Kortekaas te Castricum en G. A. D. Sap; C. Zonneveld te Haarlem en A. M. Huisman. GETROUWD: L. G. Aardenburg te Be verwijk en J. Duin. De hoofdleidsters van de beide kleuter scholen hadden op donderdag 28 novem ber om 8 uur 's avonds de eerste gezamen lijke ouderavond belegd. Deze ouderavond, welke werd gehouden in de aula van de nieuwe St. Gerardusschool, stond onder leiding van de burgemeester, de heer C. F. Smeets. In zijn openingswoord vérklaarde de burgemeester het bijzonder prettig te vin den om deze eerste bijeenkomst te mogen leiden en zodoende kennis te maken met de ouders van de kinderen van onze ge meentelijke kleuterscholen. Het bestuur van de Castricumse kleuter schoolvereniging heeft er destijds naar ge streefd om zijn scholen om te zetten in openbare kleuterscholen, waardoor deze scholen rechtstreeks onder het bestuur van de gemeente werden gesteld. Tengevolge van de huidige scholennood was het niet mogelijk om in de bestaande ongewenste huisvesting enige verbetering aan te'bren gen. Binnenkort zal evenwel, aldus de burgemeester, het moment aanbreken, waarop de openbare kleuterscholen in deze gemeente zeer behoorlijk gehuisvest zul len zijn School aan de Willem de Zwijger- straat komt beschikbaar De burgemeester vervolgde met mede te delen dat door het gereedkomen van de St. Gerardusschool de school aan de Wil lem de Zwijgerstraat is vrijgekomen. De definitieve bestemming van dit gebouw zal zijn de huisvesting van de openbare kleu terschool van Castricum. Door de ge meenteraad is reeds het benodigde krediet beschikbaar gesteld teneinde enige nood zakelijke voorzieningen te treffen. Er zal naar worden gestreefd dit schooltje zo spoedig mogelijk te betrekken. Na het gereedkomen van de in aanbouw zijnde openbare Ulo-school zal de kleuter school in Bakkum ondergebracht worden in de drie-klassige houten school aan de Sifriedstraat. Als dit alles zijn beslag heeft gekregen kan niet anders gezegd worden dan dat de openbare kleuterscholen in deze ge meente zeer behoorlijk gehuisvest zullen zijn. De burgemeester merkte voorts nog op dat hoewel er vreugde kan zijn wat be treft de verbetering van de huisvesting van de scholen, de zorgen toch nog steeds niet verdwenen zijn. Voor een blijvende financiering van twee leidsters aan elke school moet elke school in ieder geval be zocht worden door 51 kleuters. Dit aantal nu hebben we niet. De school in Bakkum telt 43 en de school in Castricum 44 kleu ters. Dit is te weinig. De burgemeester deed een ernstig be roep op de aanwezigen om mee te werken teneinde het aantal leerlingen op de kleu terscholen op 1 januari 1958 zo hoog moge lijk te doen zijn. Hierna werd overgegaan tot de verkie zing van twee oudercommissies. De uit slag van deze verkiezing luidde als volgt: Oudercommissie kleuterschool Castri cum: de heer D. v. d. Horst, L. de Coligny- straat 31; Mevr. A. de Heer-Davids, Prinses Margrietstraat 50; Mevr. G. J. Pelt-Visser, Prinses Margrietstraat 17. Oudercommissie kleuterschool Bakkum: Mevr. A. Swart-v. Tiel, Bakkummerstr. 91; Mevr. A. Reurink-Peijs, Brederodestr. 2A; Mevr. T. Vrieswijk-Oedekerk, Tetburg- straat 10. De onlangs opgerichte personeelsvereni ging van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmui den, gaat nog deze maand met een grote ontspanningsavond voor alle leden van het personeel van start. Op donderdagavond 12 december zal Cees de Lange met zijn gezelschap de revue „Klaar is Kees" bren gen in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost. Medewerkenden zijn onder meer Rijk de Gooyer, Johnny Kraaykamp, Milly Scott, Frangoise Annabelle, Miep Last, Joop v. d. Marei en het Cocktail-trio onder leiding van Ad van Gein. Daar n.v. Bureau Wijsmuller ook vele personeelsleden in Maassluis en directe omgeving heeft wonen, zal waarschijnlijk een speciale autobus voor het vervoer van deze groep zorgen. De bus rijdt dan via 's-Gravenhage en Noordwijk aan Zee naar IJmuiden en brengt een ieder nog 's avonds terug. ADVERTENTIE NU KUNT U GOEDKOOP KOPEN 10 EEN PRACHT COLLECTIE MAAR OOK. verwachten door u gekocht te worden. ZIET STEEDS ONZE ETALAGES. LANGE NIEUWSTRAAT MARKTPLEIN IJMUIDEN 3 3427. De grote tong ging van de hand voor 3,303,40 per'kg. Wat er komt Voor de zaterdagmarkt was officieel nog geen boot bekend. Gisteren besomde de „Eveline" in Engeland voor 550 kisten ongeveer /r12.000. Oudste boten: Curagao (van 22 nov.), Postboy en Claesje (van 25 nov.) en Thorina, KW 32 en SCH 171 (van 26 nov.). De Claesje kan worden verwacht het schip zou de laatste dagen in het Kanaal enige flinke trekken hebben ge daan. Gelukkige vangst In de nacht van zondag op maandag ver liet de nieuwste aanwinst van de reder v. d. Ree, de IJM 41 de Vissershaven om op platvis uit te gaan. Donderdagmorgen was de kotter aan de markt. De vangst bestond uit ruim 440 kilo tong en een par tij mooie schol en bijvis. De vis was duur door de schrale aanvoer, zodat het voor de halve week een uitstekende besom ming werd. Beëindigd De haringloggers KW 78, 175, 70 en 38 hebben de teelt beëindigd. De loggers gaan volgende week weer vissen op tong en schol. De KW 29 is naar Katwijk versleept in verband met reparatie aan de motor. Vertraging Het vertrek van de ..Machiel" HD 108 moest een dag worden uitgesteld. Het schip is op de helling geweest voor een andere schroef. Dg. ..Maria van Hattem" IJM 10 kon pas woensdag, uitvoeren. Toen was de bemanning. .weer_eompleet. Vangsten van vannacht IJM 75 5 k., KW 2 8 k.. KW 23 1 k., KW 25 11 k.. KW 138 5 k.. KW 54 1 k„ KW 170 3 k., KW 18 3 k.. KW 50 7 k. Kanaal: KW 6 100 k.. KW 7 15 k„ KW 140 3 k„ KW 141 15 k., KW 39 20 k.. KW 40 80 k„ KW 74 13 k„ KW 43 75 k. Geen vangst hadden: IJM 283 KW 174, 16. 48. 86, 20. 44. 85, 110 en 123. Trawl: KW 73 20 k., KW 80 40 k„ KW 135 155 k. Het gemiddelde van de Engelse wal was 3 kantjes, uit het Kanaal 20 kantjes. Aanvoer op Urk Door 22 vaartuigen werd woensdag aan de Gem. Visafslag aangevoerd: 2820 pond snoekbaars, 91 tot 92 ct per pond; 1681 pond baars, 56 tot 57 ct. per pond; 3014 pond voorn, 5 tot 6 ct. per pond. LONDEN (Reuter) Het Britse gezags orgaan voor kernenergie heeft geen offi cieel commentaar willen geven op een be richt in de „Manchester Guardian" dat het jongste Britse succes op het gebied van het kernonderzoek als gevolg van Ameri kaanse protesten in de doofpot is gestopt. Bij dit onderzoek zouden temperaturen van bijna vijf miljoen graden Celsius zijn bereikt. Vergunningen verleend ingevolge de hinderwet B. en W. van Velsen delen mee, dat bij hun besluit van 3 december 1957 vergun ning ingevolge de hinderwet is verleend aan: De firma Bruisschaart-Witte. Drie- huizerkerkweg 76 te Driehuis tot het op richten van een inrichting, met benzine pomp-installatie, voor het verrichten van normaal onderhoud aan vrachtwagens, in het perceel Driehuizerkerkweg 74 te Drie huis; M. Overdorp te IJmuiden tot het op richten van een inrichting voor stalling en reparatie van vrachtwagens in het perceel Ampèrestraat 25 te IJmuiden. Inzage van dit besluit kan worden ge nomen ter gemeente-secretarie vierde af deling. ziekenhuis gebracht worden. De tweede verdieping, bestaande uit vier achter elkaar gelegen vertrekken, en de zolder brandden geheel uit. Dagboottreinen. Van maandag af zui len twee sinds 29 september opgeheven datboottreinen weer gaan rijden. Uit Am sterdam vertrek om 10.25 uur naar Hoek van Holland. De vertrektijd uit Hoek van Holland naar Amsterdam is 18.00 uur. Vluchtelingentehuis. De bisschop coadjutor van 's-Hertogenbosch, mgr. W. M. Bekkers, heeft woensdag in Prein an der Rax in Oostenrijk een tehuis voor in tellectuele Hongaarse vluchtelingen inge wijd. Het tehuis is door de Weense caritas met behulp van bijdragen van Nederlandse rooms-katholieken ingericht en kan inge- veer dertig mensen huisvesten. „Feest". Het St. Nicolaasféest op de Gooise h.b.s. te Bussum heeft een onple zierig einde gehad. Twee leerlingen van 16 jaar wilden ter „oplustering" van het feest enige zelfgemaakte stinkbommen op de gang tot ontploffing brengen. Een bom ontplofte evenwel ontijdig, waardoor van een der jongens een hand werd verbrij zeld en de ander letsel aan zijn linkeroog kreeg. Beide jongens zijn naar een zieken huis te Naarden gebracht. Nederland-Japan. Binnenkort zal de vereniging Nederland-Japan worden opge richt. Initiatiefnemer is prof. dr. C. C. Krieger, die van 1948 tot 1956 bijzonder hoogleraar in de Japanse taal en kunstge schiedenis was aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Burgemeester mr. Kwint houdt geen spreekuur De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, houdt maandag 9 december geen spreekuur. AMSTERDAM Het Damrak stond vooral wat de inter nationale waarden betreft onder invloed van de gebeurtenissen in Indonesië. Tij dens de beurs werd nog het bericht be kend, dat de gebouwen, die thans „over genomen zijn" in Indonesië onder super visie zullen komen van de Indonesische regering, aldus een besluit van de regering in Djakarta. Mede door gebrek aan gun stig nieuws uit het bedrijfsleven leidde dit tot verkopen bij het publiek, vooral van internationale waarden. Aandelen Unilever waren op een prijs van 317% 5 pet lager bij de vorige slotkoers en 10 punten lager vergeleken bij de hoogste prijs van woensdag. De produktiebeper- king bij Van den Bergh en Jurgens was van invloed op de koers van het marga rinefonds. Philips was rustig maar moest 3 punten verlies incasseren. Aandelen Kon. Olie sloten op een prijs van f 159,39 1,20 lager en een gulden onder pariteit Ameri ka. De arbitrage kon in de internationale waarden niet tot zaken komen. AKU was min 2 pet. KLM moest na twee vaste da- ;n een verlies van 60 ct incasseren. >e scheepvaartmarkt trok zich niet te veel aan van de berichten uit Indonesië Aandelen KPM waren zelfs gevraagd en 2 punten hoger dan woensdag. Scheep vaartunies trokken aan van 109 tot 111, min 1 pet. De overige fondsen waren 1 tot 2 pet hoger. De cultures handhaafden zich. Na een prijshoudende opening kwam er tijdens het verdere beursverloop wat vraag, waar door de koersen ruim 1 pet hoger kwamen te liggen dan de vorige slotprijs. Staats fondsen eerder gevraagd en goed prijs houdend. Aandelen Internatio en Linde- teves onveranderd op resp. 58 en 82 bie den. Billiton-2 188 ex 7% pet interimdivi dend, fractioneel hoger. Prolongatie 5 pet. (ANP). NEW YORK Het koersverloop was stijgend in ver band met geruchten over een ruimere geld politiek Fondsen van tabaksverwerkende industrieën en scheepsbouwbedrijven gingen voor in de stijging. Winsten van een dollar of meer waren talrijk. Glas waarden stonden onder de invloed van enige verkopen. Er waren geruchten, dat de Federal Re serve Board de geldmarkt vandaag iets zal verruimen. Zenith was flauw tegen het beurseinde en moest twee dollar prijsgeven. Pittsburgh Plate Glass en Libby-Owens-Ford ston den in de glassector onder druk, maar Owens-Illinois was vast. Het industriegemiddelde kwam van 448,87 op 449,55; dat voor spoorwegen van 101,23 op 100,71 en dat voor openbare nutsbedrijven van 67,76 op 67,96. De omzet bedroeg 2.020.000 aandelen tegen 2.220.000 op woensdag. Van de 1176 verhandelde fondsen sloten er 468 hoger en 458 lager. (UP). 3'/2 »/o Nederl. '47 3% Nedl. 1982/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl. Ford N Kabelfabriek gew Philips Gloe I pref Philips Gloeil "nilever Wilton Fiienoord Dordtsche Petro' Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amei. Lijn N Scheepv Unie Phs v. Ommeren H. V. A Verg. Dei' Mijen Amsterd Bank Ned Hande! Mij Rotterd Bank Twentsch' Bank Anaconda Coppe* Bethlehem Steel U. S. Steej General oMtors.. ihell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 87 143% 258% 173Vi 229 175 220 231V? 137 218'/? 188 775 159.50 44 96.90 140 111% 199 91 52% 188 132% 54% 50% Voorbeurs koersen 233 319 157.50 37% 53% 353/i« 72% 243%

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10