Gerard van Praag Het kinder hoek je van tante Els VSV vecht zich onvervaard door de moeilijkheden heen Velsens cultureel leven in de komende week Sinterklaas en Santa Claus Comité Velsen Noord legt verwijten van wethouder H. de Boer terzijde IJmond-agenda Visserij varia Zelfwerkzaamheid der leden deed een eigen clubhuis ontstaan Bijzondere SPOETNIKOLAAS GELAND „Diverse voorzieningen door ons toedoen versneld of begonnen" Ons Sinterklaasgedicht 5 CADEAU! Kerstzangdienst in Grote Kerk Rijwielpaden naar noord zijde van pont zijn voor bromfietsen taboe „Helpt mee om woningnood in Beverwijk te bestrijden" Moppentrommeltje Sla uw slag op marktdag' voor duizend gulden CFA brengt: „Hongarije in vlammen" VRIJDAG 6 DECEMBER 1957 De ledenvergadering van VSV heeft onlangs als opvolger van de heer F. Rot tot voorzitter van de vereniging benoemd de heer M. van 't Veer. De heer Van 't Veer, die in de bloeiperiode van VSV met veel deskundigheid de financiën der vereniging beheerde, heeft voorheen reeds gedurende lange tijd deel van het bestuur uitgemaakt. Het is mede aan zijn beleid te danken, dat de vereniging in staat is aan het betaalde voetbal deel te nemen. Hoewel de nieuwe voorzitter verklaard heeft de functie tijdelijk te aanvaarden, kan verwacht worden, dat onder zijn leiding de vereniging een vaste koers zal varen. Zonder veel ruchtbaarheid heeft VSV de verlichting en het kleedlokaal op haar terreinen aan de Hagelingerweg verbeterd. Na enige jaren op bet gemeentelijk sport park Schoonenberg gastvrijheid te hebben genoten trainen nu de elftallen op het eigen terrein. Door aansluiting op het elektrisch net in plaats van op het tot heden gebruikte aggregaat is de be drijfszekerheid van de installatie aanzien lijk verhoogd. Ook het kleedlokaal is voor een groot deel vernieuwd en eigenlijk ge transformeerd in een clublokaal. Het be stuur acht het noodzakelijk, dat het ver enigingsleven zich meer in een eigen club lokaal afspeelt en derhalve meent men dat het verantwoord is de hiervoor benodigde financiële offers te brengen. Grotendeels dank zij de zelfwerkzaamheid van de eigen leden heeft men een gezellig clubhuis ge schapen, waar het voor de leden, en be langstellenden plezierig is te verblijven. Verloop in de belangstelling Aangezien de resultaten van het eerste elftal tijdens deze competitie nogal wis selvallig zijn, heeft de publieke belang stelling een vermindering ondergaan. De laatste tijd kan echter een opwaartse lijn in de resultaten geconstateerd worden. De vernieuwing van de voorhoede blijkt geen verzwakking te zijn en dank zij de goede training onder oefenmeester De Bouter en zijn assistent Hazeveld zijn uit stekende overwinningen behaald op Wil lem II en De Graafschap. Beide clubs moeten tot d° ernstige kandidaten voor het kampioenschap van de afdeling wor- ADVERTENTJE den gerekend. Zondag komt wederom een kanshebber op bezoek, namelijk Excel sior, die zondag j.l. een ferme 30 over winning behaalde op het toch heus niet zwakke HVC. VSV zal zeker de tegenstan der niet moeten onderschatten. Indien we derom het frisse open spel wordt gespeeld zoals men dat vooral vroeger in IJmui- den gewend is geweest zal succes ze ker niet uitblijven. De achterhoede van Excelsior, met Den Hartog en Lagerwaard als steunpilaren, zal dan zijn handen vol krijgen om zich de aanvallende Velser- voorhoede van het lijf te houden. Een spannende, sportieve wedstrijd is onge twijfeld te verwachten. aanbieding NO-IRON OVERHEMDEN (1e kwal. poplin) 10,50 Bij ieder overhemd een speciale no-iron „drooghanger" KENNEMERLAAN 100 Pryzen van donderdag Heilbot 3,60, gr. tong 3,70-3,40, grm. tong 3,25-2,75, kim. tong 2,70-2,40, kl. tong I 2,50-2,25, kl. tong II 1,70-1,40, tarbot I 2,40-2 per 1 kilo. Kim. schol 37-34, kl. schol I 48-36, kl. schol II 45-25, schar 33-22, bot 34, v. ha ring 28-20, makreel 27-15, gr. schelvis 72-32, grm. schelvis 48-31, kim. schelvis 44-32, kl. schelvis I 38-25, kl. schelvis II 22-8, wijting 22-8, gr. gul 65, mid. gul 51, kl. gul 25-24, kl .haai 45. ham 74-38. poon tjes 16-15, kl. koolvis zw. 35-27 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 260-154, gr. koolvis zw. 96-92, gr. koolvis wit 112, gr. leng 88, gr. hake 250-234 per 125 kilo. Aanvoer van donderdag 110 kisten tong en tarbot,2 heilbot, 305 schol, 30 schar, 5 bot, 465 haring, 52 ma kreel, 780 schelvis, 330 wijting, 85 kabel jauw en gul, 15 leng, 5 haai, 4 ham, 7 hake, 10 poon, 75 koolvis, 10 diversen. To taal 2290. Besommingen van donderdag 1 trawler met f 20.400, IJM 31 f 700, IJM 78 f 2.230, IJM 11 f 2.340, IJM 4 f 1.800, KW 35 f 1.520, KW 30 f 1.610, KW 61 f 1.600. Op zondagavond 15 december vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een kerstzang- dienst plaats. Het kerkkoor zal onder lei ding van de heer Egbert; Vos een opvoe ring geven van de kerstcantate „Bij de kribbe". De orgelbegeleiding wordt ver zorgd door de heer G. J. Moed. In deze dienst gaat voor ds. G. W. IJzerman. Koffertje met schoenen op straat Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: herenhorloge, oud koffertje inh. schoenen, zakdoek, een paar glacé handschoenen, plastic portemonnaie inh. sleutels, kinderpetje met bontrand, sigarettenaansteker, vulpen, dameskous, lorgnet, speelgoedbeer, 1 paar binnenzool- tjes, 1 paar wollen handschoenen, bood schappentas, autoped op luchtbanden, kin dersjaal, grijze sjaal, V snaar, damespols horloge, lederen voetbal, een paar heren handschoenen, autoped, inentingskaart, muntbiljet, kinderpantoffeltje, koperen gewicht, jongenssjaal, driewielig kinder fietsje, herenschoen, zwart-wit hondje, herenportemonnaie, fietspomp, portemon naie met inhoud, papieren zak inh. bedrag aan geld, metalen schuifmaat, twee rijks daalders, broche, cypers poesje, ballpoint, etui inh. schaar en potloden, sloop, een paar herenglacé's, ballpoint, zeildoeken tas inh. pet. Als gevolg van de bij de begrotingsbe handeling in de Velsense gemeenteraad ge vraagde regeling, behelzende het gedeelte van de Wijkerstraatweg tussen Corvers- laan en noordelijk pontplein voor het ge hele wiel-weg verkeer open te stellen nu de ponten nog maar sporadisch door auto's als veer worden gebezigd, is ingaande gisteren aan het verzoek gedeeltelijk vol daan. De verplichte rijwielpaden, die ook door bromfietsers moesten worden gebruikt, zijn met aanwijzing door borden, nu alleen toegankelijk voor wielrijders en brom fietsers met afgezette motor. De brom fietsers moeten nu van de hoofdrijbaan (de gewone weg) gebruik maken. Gisteren hebben politiemannen, vooral tijdens de spitsuren, de bromfietsrijders de gehele dag gewaarschuwd voor de gewij zigde situatie. ADO '20 tegen „Velsen" In de thuiswedstrijd tegen Velsen komen de Heemskerkers in de volgende opstel ling: doel: Burger; achter: De Graaf en v. Tunen; midden: v. Duivenvoorde, Dam en Welboren; voor: G. v. Tunen, Bruins, Groot, De Wit en Beentjes. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda van 9 tot en met 14 december. 9 t/m 14 DECEMBER Pieter Vermeulcnmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden-Oost, geopend: maan dag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur, Wijkerstraatweg 77, Velsen (N.); dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiael geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur, vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur, zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 10 DECEMBER Orgelconcert door Feike Asma op het orgel van de Ichthuskerk Fahrenheit- straat, 20 uur. 11 DECEMBER Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. 12 DECEMBER Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, 20 uur Gemeentelijk Vergaderlokaal Abelenstraat, programma van volksliede ren door Leo Rommerts. Personeelsver. Bureau Wijsmuller, 20 uur, Hervormd JeugdgebouwRembrandt- laan, feestavond. 13 DECEMBER Humanistisch Verbond, de heer C. H. Schonk, geestelijk verzorger in werk kampen, spreker. N.V.S.H., lezing, 20 uur, Cultureel Ge bouw, spreker C. Vervoort. BIOSCOOPTHEATERS Thalia: vrijdag „Huis des onheils", 20 uur. Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur. Zon dagmiddag om 15 uur „Landrovers van Abilene". Maandag tot en met woens dag „Sissy, de jonge keizerin" (tweede deel), 20 uur. Donderdag om 20 uur in een speciale voorstelling „Het rijst- meisje". Rex en Bioscoop De Weyman: Geen op gave ontvangen. Bcverw(jks burgervader, de heer J. G. S Bruinsma, richt zich met de volgende op roep tot de burgerq: Natuurlijk weet u, dat de woningnood in Beverwijk groot is, dat velen zich al ja ren moeten behelpen met inwoning in een veel te beperkte ruimte. Ook zal het u be kend zijn, dat veel jongelui, die met trouw plannen rondlopen, moeten wachten met de ten uitvoerlegging daarvan, omdat er geen woningen zijn. Wij nemen aan, dat u wel eens gemop perd hebt op de overheid, dat er in onze gemeente niet voldoende voor de eigen in woners wordt gebouwd. Misschien hebt u wel eens gezegd: „Ik wilde dat ik het eens te vertellen had". Het gemeentebestuur kan zich dit alle maal best voorstellen. Het zou ook heel graag anders willen. Plannen liggen er volop klaar, bouwterreinen zijn er c-p het ogenblik ook nog. Eén belangrijk ding ont breekt echter en wel voldoende geld. En, zonder geld geen huizen! Reeds heeft de overheid een poging ge daan om geld aan te trekken door Iet uit schrijven van de 6 °/o Nationale Woning- bouwlening. Deze bracht 394 miljoen gul den op en werd dus een succes. Ongetwij feld zal ook Beverwijk van deze lening kunnen profiteren. Maar dit is nog lang niet genoeg. In verband daarmee biedt de Bank van Nederlandsche Gemeenten thans een tweede Nationale Woningbouwlening aan in de vorm van rentespaarbrieven. De spaarbrieven worden uitgegeven in waar den van 500.—, 100.— en f 25.—. Deze lening is dus bedoeld voor allen: nok hij of zij, die niet over een kapitaal beschikt kan er aan meedoen. Zelfs kunt u aan de postkantoren a ƒ5.— spaarzegels kopen. Elke vijf zegels kunt u dan inwisselen tegen een spaarbrief van 25.De lening loopt tot uiterlijk 1 januari 1971, dus 13 jaar. Indien u de lening niet voor die da tum opneemt, is uw kapitaal verdubbeld en wordt op uw spaarbrief van 500—, 100.of 25.— respectievelijk f 1000. f 200.— of 1 50.— uitbetaald. Ook tussen tijdse aflossing of verkoop is mogelijk. De rente is dan natuurlijk iets lager. Mocht u echter uw geld nodig hebben, dan kunt u bij elke bankinstelling te allen tijde uw spaarbrief verkopen. Deelneming aan de lening is dus, alleen al uit dit oogpunt bezien, aantrekkelijk. Er is echter nog meer. U kunt aan het door u te storten geld een bestemming geven. Elke houder van een spaarbrief ontvangt daarbij een kaart, waarop hij kan vermelden in welke gemeente hij wenst, dat gebouwd wordt. Zestig percenj; van het ingeschreven bedrag zal dan aan de ge meente uwer keuze worden toegewezen. En nu gaat het er om, dat er zoveel mo gelijk spaarders komen, die Beverwijk op hun kaart vermelden. Dus Beverwijkers hier ligt uw kans om mee te bouwen aan uw stad- Helpt onze gemeente de woningnood bestrijden door deel te nemen aan de tweede Nationale Woningbouwlening en uw keus te laten vallen op Beverwijk als gemeente, waar met uw geld gebouwd kan worden. EENS PER JAAR verschijnen er alle maal slaperige kinderen in de school banken en dat is op de zesde december na het heerlijk avondje. Nu moeten jullie me niet gaan vertellen, dat door de televisie óók wel eens een slaperig kind naar school fietst of loopt, want dat is me bekend en ik vind het bovendien helemaal geen excuus voor dichtvallende ogen en halfgeleerde lessen. Maar van daag, och, vandaag zal juf of meneer vast zelf wel een oogje hebben toe geknepen, als er eens iemand niet hele maal bij zijn werk was. Want die ene keer mag het dan, de zesde december is een dag, waarop je eigenlijk heel hard zit te verlangen om naar huis te komen, omdat daar nieuwe schatten staan opgesteld, die de Goedheiligman zo royaal heeft gereden. En dus is dit feest ook alweer voorbij. Zo was het zomer en zo is het ai haast weer Kerstmis. De Sinterklazen verdwijnen nu uit de winkels en de etalages en de kerstklokken komen er voor in de plaats het winkelen blijft dus nog een hele poos gezellig, al geloof ik nog altijd maar dat is natuurlijk verschrikkelijk ouderwets dat de ware gezelligheid thuis onder de lamp en bij de kachel te vinden is. Nu de tjjd van pakjes-maken weer ach ter de rug is, krijgen jullie iets meer tjjd dacht ik zo en voor een vrjje avond wilde ik jullie dan ook een kleine opdracht geven in de vorm van een eigen Kerstver haal. Een Kerstverhaal, dat je dus zelf verzonnen moet hebben en dat, als het goed gelukt is, in de krant zal worden afgedrukt met de naam van de schrijfster of de schrijver er heel echt onder. Een tekening erbij mag natuurlijk, maar dan moet die in Oostindische inkt worden gemaakt, anders kunnen we haar niet afdrukken. En natuurlijk heb ik voor de beste verhalen weer een paar doeken in petto, zodat het weer de moeite waard zal zijn aan deze winterse wedstrijd mee te doen. Klim in de pen, jongens (en meisjes)! In deze overgangstijd tussen de ene ge baarde gever en de volgende overigens is de Kerstman in onze streken tot voor kort nimmer verbonden geweest met het geven van geschenken en we hebben hem tot voor een aantal jaren terug nauwelijks gekend in Nederland is het wel eens aardig iets meer te horen over het verband tussen deze beide Heilige mannen. Want, zoals je weet, is Nederland een van de weinige landen, waar Sint Nicolaas op deze manier wordt vereerd en gevierd zogauw jc over de grens komt is het uit met hem en in Spanje weten ze nauwe lijks van zijn bestaan. Het klinkt vreemd, maar het is zo. Niet temin krijgt'de Spaanse P.T.T. in deze dagen heel wat brieven van kinderen uit Nederland, die in goed vertrouwen hun brief aan de Sint adresseren met „Sint Nicolaas, Madrid" en de meeste dier brie ven komen dan ook terecht in de kerk van de Heilige Nicolaas in de Spaanse hoofd stad, waar de geestelijken eigenlijk niet goed weten, wat ze er mee aan moeten. Er is wel eens een plannetje geweest, om dergelijke kinderbriefjes met een antwoord terug te sturen, maar of het daar ook ooit van gekomen is, zou je zelf eens moeten onderzoeken. Heel anders staat het met Santa Claus, de Kerstman, die in de En gels sprekende landen, in Duitsland en in vele andere landen een grote populariteit geniet. Ook in Scandinavië. En daar heeft men dus ten gerieve van de jeugd een hoofdkwartier van de Kerstman geïnstal leerd, waar een heleboel mensen elk jaar weer de brieven aan de Kerstman beant woorden en allerlei vragen oplossen. Santa Claus heeft het dan ook straks druk, zowel in Amerika als in Engeland en Duitsland, in Noorwegen en Frankrijk en onder de kerstboom zullen daar overal vele geschenken liggen, zodat er eenzelfde )GOOCCOaXX>DOOCCOOOOCOCOOOOOOOOOOCKjOOCOCOOOOOCOOCOOOOOCOC WIM GING WEG. R Twee jongens, die vlak bij school 8 3 wonen, komen op een kwade ochtend te laat de klas binnen. Meneer vraagt a 8 streng: „Waar komen jullie zo laat van- 3 3 daan?" Piet zegt: „Ik heb me verslapen, a meneer. Toen ik de schoolbel hoorde, 8 droomde ik, dat het de bel van de boot 8 8 was, waarmee ik naar Amerika zou 8 8 gaan vai'en. g Meneer: „En jij, Wim, wat heb jij 8 te vertellen", g Wim: „Ik stond aan de kant, meneer, g om Piet uit te wuiven". 8 HOE SNEL? Een wandelaar komt langs een boer, die het gras langs de wegkant maait. Hij vraagt: „Goede man, kunt u mij ook zeggen, hoeveel uur ik nog moet lopen, voor ik in de stad ben?" De boer antwoordt: „Loop maar". De wandelaar: „Nogal wiedus, dat wist ik ook wel". En hij loopt hoofd schuddend verder. De boer roept hem achterna: „Twee uur en een kwartier, meneer!" De wandelaar draait zich nieuwsgierig om en vraagt de boer nog: „Waarom heb je dat niet meteen ge zegd?" En de boer weer: „Ik moest toch eerst eens even kijken, hoe hard 8 u tippelde iCOOO^DOOOOaOCKXXJOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOCOOi Ieder jaar komt Sinterklaas En zijn knechtje Pieterbaas Met een lading speculaas En vele keren 't net, en overheerlijk fijn banket Tot een ieders grote pret Daar wordt op de deur gebomd En als plots het lawaai verstomt Is het Sint, die binnenkomt In een stoeltje bij de haard Zet de grijsaard zich bedaard En hij bromt dan in zijn baard Zijn jullie allen zoet geweest Dat je op mijn verjaardagsfeest Niet de gard van Pieter vreest? „Ja, Sint Niklaas" klinkt het zacht ,,'k Had ook anders niet verwacht 'k Heb voor elk iets meegebracht Wat hij 't liefste hebben wou Kom, Piet, handen uit de mouw Haal ons de mand eens gauw" Maar Piet moest dat aan vader vragen Alleen kon hij de mand niet dragen En heel geen wonder, want wij zagen Een zware, grote mand Zo groot wel als een olifant En vol gepakt tot aan de rand Nu kwam de feestvreugd echt op gang En luid klonk vrolijk het gezang: „De lieve Sint, hij leve lang". Op het platte dak van het huis der fa milie Wijfjes in de Timorstraat 81 in Haarlem-Noord is donderdag 'n Spoet- nikolaas geland met daarin een wezen van een andere pla neet. Deskundigen verklaren, dat het een marsman is. Maar zekerheid be staat hierover nog niet. De marsman bleek vreedzame be doelingen te hebben; hij had enkele ge schenken voor de familie Wijfjes bij zich. Met een takel wagen is de zilver kleurige raket onder grote belangstelling weggesleept. pakjesavond ontstaat als bij ons op vijf december. Nu heb ik daar niets op tegen, want 's lands wijs, 's lands eer, maar naar mijn gevoel is het Kerstfeest eerder een feest van inkeer en wijding dan van grote-tafels vol-eten en grote geschenken onder de elektrische kerstboom. Voor de jeugd echter is ook die Santa Claus een indrukwekkende verschijning, die net zo'n goed geheugen voor de kleine ondeugden heeft als onze Sinterklaas en die met zijn, met rendieren bespannen slede uit het barre noorden komt aange reden om alle kindertjes te bedenken. Zouden jullie willen ruilen? Ik niet! De beste inzending op de prijsvraag van de vorige keer kwam buiten vele met verscheidene fouten van Greet.ie Kruis wijk, Lange Nieuwstraat 148, IJmuiden, oud negen jaar, die haar boek inmiddels al heeft ontvangen. De oplossing was: NAAR AANLEIDING van de recente Velsense begrotingsdebatten en het ver schil van opvatting, dat bleek uit een in terview met wethouder H. de Boer en het „voorlopig comité ter behartiging van de belangen van de bewoners van Velsen- Noord" ontvingen wij een door het bestuur van dit comité ondertekend schrijven, waarin het standpunt tegenover dat van wethouder De Roer in het kort en jegens de Velsennoordse problematiek wat meer uitgebreid wordt uiteengezet. De brief luidt aldus: Openbare verklaring Het „Voorlopig comité ter behartiging van de belangen, van de bewoners van Velsen-Noord" (meerdere malen populair doch onjuist aangeduid als „Comité-Ro- link) heeft met belangstelling kennis ge nomen van de verslagen over de begro tingsdebatten van de gemeenteraad van Velsen en stelt naar aanleiding hiervan het navolgende vast: Het comité is dankbaar voor de grote belangstelling die het, onverbreekbaar bij Velsen behorende, gemeentedeel Velsen- Noord, zowel bij het College van B. en W. als bij de raadsleden van de onderschei dene fracties, heeft en zij is er van over tuigd dat deze nelangstelling V.N. zeer ten goede zal komen. Het comité legt de, naar haar mening opzettelijke verdraaide en volkomen on juiste, persoonlijke aanvallen van wet houder De Boer zonder verder commen taar terzijde. Het comité stelt uitdrukkelijk vast dat ieder contact dat zij tot stand gebracht heeft, dan wel zal brengen, steeds voort kwam en zal komen uit eigen initiatief. Het comité heeft met deze besprekingen steeds de belangen van de burgerij in al haar geledingen voor ogen en onderstreept uitdrukkelijk het belang van de, wellicht daarvóór reeds, door B. en W. gevoerde besprekingen. „Versneld" Het comité meent dan ook, dat diverse voorzieningen door haar toedoen zijn uit gevoerd in versneld tempo, dan wel alsnog zullen worden uitgevoerd. Het comité zal de in behandeling zijnde problemen, waaronder de hopeloze situatie bij de N.S.-overgang einde Wijkerstraat weg alsmede de onhoudbare situatie van opstapplaatsen, routeschema etc van de N.A.C.O., met de meeste spoed tot een op lossing trachten te brengen en vertrouwt dit onder meer te bereiken door het leg- KXXXDOOOOCOOOCOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCOOOOOOOOCCOOOC^OOOf 99 Het was donderdag op het Marktplein 8 drukker dan ooit. Want op die dag zou g worden bekend gemaakt, wie de geluk- 3 kige winnaar was geworden van de St. 8 Nicolaasactie van de IJmuidense week- f markt. Om even over tweern was het p grote moment aangebroken, besteeg de p jury het provisorische spreekgestoelte en maakte de uitslag bekend. De heer c en mevrouw A. Aberson uit de Ekster- laan in IJmuiden waren de gelukkigen. En glunderend bestegen zij op hun beurt het plankier om de duizend gulden (vijfhonderd in contanten en vijfhon derd in waardebonnen) in ontvangst te 8 nemen. Of ze gedacht hadden de prijs p te winnen. „Nee dat niet", was het ant- 8 woord. Maar ze waren er natuurlijk erg 8 blij mee. De heer Aberson had wel eert 8 8 toespeling op de mogelijkheid om een 8 prijs te winnen gemaakt, maar dat het 3 werkelijkheid zou worden, had hij niet 8 durven dromen. Voor zijn vrouw had p p hij namelijk een marsepeinen geldzakje 8 gekocht met „duizend" erop. 8 3 De Amsterdamse jury had een moei- 3 8 lijke taak en wees tenslotte na veel 8 3 wikken en wegen de slagzin van de S R familie Aberson als de beste aan. De g slagzin „Sla uw slag op marktdag" fe g bleek dus geen slag in de lucht te zijn 8 geweest. p XXXXXDOOOOOCOOCOCOOOOCOOOOOCOOOOOOOOOOOOODOOOOOOOOOOOOOa „Sans Atout" in selectiewedstrijden De bridgeclub „Sans-Atout" heeft de selectiewedstrijden voortgezet met de vol gende uitslagen: Groep I: 1. J. HamersJ. v. Zutphen 481/»; 2. heer en mevrouw Vollaerts 45; 3. B. HogeboomG. Tabak 44541; 4. H. Oos terhoutH. Oosterveen 435a; 5. J. Berlee C. Hoogeboom 43; 6. A. v. GroningenR. Hoen 3954. Groep II: 1. Ph. v. Groningen—D. Hoo geboom 4554; 2. J. BerleeJ. Nijman 41'54; 3. J. BosG. Zoontjes 40; 4. dames Rey- mersKleyn 37; 5 B. Groot—K. v. d. Zon 3554; 6. J. StalsJ. de Lalijne 3454 gen van contacten met daarvoor in aan merking komende organisaties en instan ties. Het comité slaat de ontwikkelingsgang in V.N. nauwgezet gade en zal er naar streven de belangen van de bewoners van dit gemeentedeel steeds te steunen en houdt als uiteindelijke voltooiing van haar werkzaamheden de vorming van 'n „wijk raad" of „wijk-commissie" steeds voor ogen. De brief was ondertekend door de voor zitter: J. Rolink (arts); eerste secretaris: M. W. Versteeg; tweede secretaris/pen ningmeester: W. P. J. Mudde; leden: mevrouw Hammer en de heren J. T. de Groot, M. J. Marcus en J. v. d. Wateren. De christelijke filmactie te Beverwijk houdt op vrijdag 13 december in de Gere formeerde kerk aan het Moensplein een filmavond. Vertoond wordt: „Hongarije in vlammen", een waarheidsgetrouwe film van de Hongaarse volksopstand en de onderdrukking daarvan door 't Russische geweld. VELSEN VRIÏJAG 6 DECEMBER Thalia: „Huis des onheils", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Bioscoop De Weyman: Geen opgave ont vangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 19 tot 21 uur. Filiaal geopend van 19 tot 21 uur. Katholieke Leeszaal, Banjaertstraat, Velsen-Noord: Geopend van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 7 DECEMBER Thalia: „Huis des onheils", IE en 21.15 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Bioscoop De Weyman: Geen opgave ont vangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Katholieke Leeszaal: Geopend v;"" '4 tot 17 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; De vloek van Frankenstein". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rose Bernd". W.B. Theater, 20 uur: „De gevangene van de woestijn". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". 't Centrum, 20 uur: Feestavond Metaal- gieterij Kennemerland. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, ge opend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur', lees- en studiezaal geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ZATERDAG 7 DECEMBER Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Instuif- avond. 't Centrum, 15 en 18 uur: IJmond Vissers (jeugdafdeling). 't Centrum, 20 uur: R.K.E.H.B.O. K.S.A.-gebouw, 14 en 16 uur: Sint Nico- iaasfeest Speeltuincentrale. Café „Sport", 20 uur: Feestelijke prijs uitreiking ,,'t Karpertje". Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30 tot 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur, lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. Agenda voor Heemskerk ZATERDAG 7 DECEMBER Marquette-theater, 20 uur: „Moordend lood". ZONDAG 8 DECEMBER Marquette-theater, 14,30 en 20 uur: „Moordend lood".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9