Werklozental in november met 50 percent gestegen NIEUWE VERLAAGDE PRIJS van de FORD CONSUL FORD FILATELIE Fernandel: de goede ridder Ook afdeling Hillegom tegen de plannen van het hoofdbestuur Levenslang geëist tegen bakker die postbode vermoordde Voor een deel aan te merken als conjunctuurwerkloosheid" t reinongeluk bij Londen Vereniging mag geen aanhangsel van Produktschap Siergewassen worden ftyui 7 Spanje begint offensief in Ifni van het zuiden uit Aanvoer wordt vertraagd, een sterkte is verloren ..Vier stappen in de wolken" NIEUWE BEURS „BLOEMBOLLENCULTUUR" Terugslag in consumptieve sfeer Kroesjtsjev zou Duitsland willen demilitariseren Tilburgse musicus blijft in arrest Informeer ook naar de Ford Zephyr en Ford Zodiac. Stuk voor stuk combinaties van elegance en technische perfectie. Ga juist nü praten met de official Ford Dealer in uw rayon (over inruil bijvoorbeeld). GEERT HOOGEVEEN BUND ES POST AfflilliMill!.' Alleen voor beroepsvissers ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 MADRID (Reuter) De Spaanse rege ring heeft aangekondigd dat zij alle krach ten zal inspannen om de strijd in de en clave Ifni te beëindigen. Ondanks het slechte weer hebben de Spaanse troepen vrijdag hun opmars in Ifni voortgezet, aldus is in Madrid mee gedeeld. Door de hoge zeeën is de aanvoer van voorraden echter vertraagd. De Span jaarden zouden vanuit het kortgeleden heroverde zuidelijke deel van Ifni opruk ken naar het enige van de vier belangrijke bevolkingscentra in Ifni dat nog in han den van de guerillastrijders is, ongeveer twintig kilometer van de hoofdstad Sidi Ifni ligt. (AFP) Een post is door de Spaanse bezetting ontruimd. De veroveraars van de post hebben tegenover verslaggevers verklaard, dat 25 Spaanse militairen in de strijd zijn gesneuveld. (Reuter) Ongeveer 12.000 Spaanse mi litairen trekken naar verluidt het ooste lijke deel van Ifni binnen om het te zuive ren van Marokkaanse ongeregelde troepen. Volgens welingelichte kringen te Madrid zijn tot dusver vijftien Spaanse soldaten gedood. Het aantal gesneuvelde guerilla strijders zou 36 bedragen. (AFP) Volgens het Spaanse rooms- katholieke blad „Ya" ontvangen de gue rillastrijders hulp van de Sovjet-Unie. On langs zou een hoeveelheid wapens in Ceuta, een Spaanse stad in het noorden van Ma rokko, zijn ontdekt. Er zouden in een Oost- europese haven wapens voor de Marokka nen gereed liggen. Bemiddeling RABAT (Reuter) De regeringen van Jordanië, Syrië, Saoedi-Arabië, Libanon en Tunesië hebben aangeboden te bemid delen in het geschil over Ifni, aldus heeft prins Moulay Hassan van Marokko mee gedeeld. ff Hedenmorgen ontvingen wij deze over zichtsfoto, die donderdag gemaakt is bij Lewisham buiten Londen, waar een ernstig treinongeluk was gebeurd, dat volgens de laatste gegevens aan 97 mensen het leven heeft gekost. In de afgelopen nacht is een zwaargewonde vrouw in een ziekenhuis overleden en er zijn weer vier stoffelijke overschot ten geborgenMen ziet op deze foto duidelijk dat een deel van het geramde viaduct op een der beide treinen, die bij de botsing betrokken waren, terecht is gekomen. In deze versplinterde rij tuigen zijn de laatste slachtoffers ge vonden. Donderdag begint een officieel onderzoek naar de oorzaken van het ongeval, dat in dichte mist gebeurde. DE TITEL VAN DE FILM, die deze week in het Studio-theater te Haarlem is ingezet, wekt herinneringen aan een andere, waarin hetzelfde précaire gegeven een uiterst gevoelige en poëtische verwer kelijking kreeg en wel „Vier stappen in de wolken" van Blasetji. De Italiaanse regis seur Mario Soldati heeft met zijn versie waarin Fernandel de hoofdrol speelt, geen poging 'gedaan de voortreffelijke voorgang ster te overtreffen. De Nederlandse ver taling van de titel „Vader tegen wil en dank" duidt daar al op. Wat bij producent en regisseur heeft voorgezeten, toen zij aan de realisering van deze „Vier stappen in de wolken" begonnen, is dan ook een aangelegenheid, waarin men zich uitvoerig kan verdiepen zonder veel wijzer te wor den. Streefden zij een „popularisering" na? Meenden zij dat Fernandel de onderneming wel lonend zou maken? Hoe het zij, het wonderlijke feit doet zich voor, dat de film bepaald geen charme ontzegd kan worden en in haar populariserende trant vooral dank zij Fernandel, ja eigenlijk al leen door hem, toch nog een merkwaardig genoegen oplevert. Vóór zijn Don Camillo-vertolkingen kon het grote publiek Fernandel maar met mate appreciëren. Hij gold als een komiek in de orde van George Formby. De films, waarin hij optrad, waren er dan ook naar. Met Don Camillo veranderde de situatie. Men ontdekte de andere Fernandel, de karakterspeler, die onder leiding van een goed regisseur Duvivier over een prachtige mime voor de film bleek te be schikken. Zijn talenten liggen voornamelijk in het komische, maar de keerzijde, het bijna tragische, liet zich ook op dit gezicht afspelen. Mits verstandig geregisseerd was Fernandel meer dan een paardenhoofdstel voor gooi- en smijtscènes, meer dan een grote bromvlieg. Hij bewees het in „Don Camillo", hij toonde het ook nog daarna, al eisten de Franse filmfabrieken hem al spoedig weer op voor het goedkope werk, waarvoor hij zich overigens duur liet betalen. Maar in elk geval was de ernstige Fernandel ontdekt. Zijn onhandig voor komen, zijn goedhartige facie, zijn verlegen houding, die zonder veel moeite bleek te transformeren in een idealistische doelbe wustheid, waren nu net de elementen, waaruit een figuur viel op te bouwen, waarin de mensen toch graag zichzelf her kenden. Fernandel was van de klucht gered: hij kon passen in het blijspel, hij was rijp voor de lach èn de traan, niet alleen voor de tranen van het lachen. En zo trad dan Fernandel voor de ca mera's in een beter milieu van filmwaar dering. En zo kan men hem gadeslaan in „Vader tegen wil en dank" als handels reiziger, een rol, waarin hij heel wat triviale successen heeft geboekt. Maar de handelsreiziger ontmoet ditkeer op zijn pad een meisje, dat voor hem als gescha- nen schijnt. Ze heeft hem nodig. Ze is op weg naar haar ouders in de provincie, -.aar er is geen reden om daarmee blij te jn. Bedrogen, in de steek gelaten, wetend van haar aanstaand moederschap doch zonder echtgenoot, keert ze naar huis, be angst voor de woede van haar vader, vre- end voor zijn kortzichtigheid, maar geen rdere uitweg ziende. De trouwhartige Fernandel alleen kan haar helpen. Als hij nu eens de rol van de echtgenoot op zich neemt. Natuurlijk verzet hij zich, maar hij zou wel de laatste zijn, die een weer loos mens in de steek laat. Personificatie zelf van de ridderlijkheid een lelijke man wekt vertrouwen vergezelt hij het meisje en speelt zijn rol. Het gaat goed. Natuurlijk dienen de echtelieden in één kamer te slapen. Natuurlijk kent de held zijn plicht. Hij heeft zich niets te verwijten als het bedrog wordt ontdekt. Hij heeft juist alle troeven in handen om voor het meisje te kunnen pleiten. Het lukt hem. De film eindigt in pais en vree. Maar ze ein digt zeer terecht bij de handelsreiziger thuis, bij zijn bijdehante vrouw, bij de herinnering aan het „avontuur". Want het leven moet doorgaan. DE CHARME VAN DEZE FILM is feite lijk identiek met wat ons aantrekt in de figuur van Fernandel, Hij is nu net. niet de man, van. wie je avonturen verwacht. Toch beleeft hij ze. En dan zou hij zo graag alleen aan zichzelf denken, een beetje uit de band willen springen, zelfzuchtig zijn en ondeugend misschien, maar hij is in wezen zo ernstig en dat kan hij niet ver loochenen. Hij kèn eenvoudigweg niet an ders dan in het gareel blijven lopen, zor gen voor anderen, zichzelf maar wegcijfe ren, het goede nastreven. En als hij dat doet is hij gelukkig, want hij maakt an deren gelukkig. Aan zo'n man spiegelen wij ons graag. Hij is toch een heros, ons beter ik, onze wensdroom. Daarom zien we die man graag. Zeker in deze film, zelfs al doet Soldati niets bijzonders en is het meisje wel mooi, maar zonder expressie. P. W. Franse Ook de afdeling Hillegom van de Konink lijke Algemeene Vereeniging v. Bloembol lencultuur heeft zich uitgesproken tegen het voorstel van het hoofdbestuur om een extra vakheffing van een half percent te hebben ten behoeve van de bouw van een nieuwe beurs in het Haarlemse Frederiks- park. Dat gebeurde op de vrijdagavond in de zaal van hotel Sistermans gehouden vergadering. De bezwaren van de afdeling zullen in een brief aan het hoofdbestuur worden kenbaar gemaakt. Dat er voor de ze vergadering een grote belangstelling bestond was wel te verwachten. De ver gadering stond onder leiding van de twee de voorzitter, de heer G. Topper, die in zijn openingswoord de aan de vereniging ontvallen leden herdacht. Over het voorstel tot het instellen van een extra-vakheffing voor een ni,uw beurs gebouw werd uiteraard uitvoerig gespro ken. De voorzitter deelde mee, dat het af delingsbestuur aan alle afdelingen een brief had gestuurd, waarin het bestuur had medegedeeld, dat het zich in principe met het voorstel van het hoofdbestuur kon ver enigen, mits over de heffing van jaar tot jaar wordt beslist. In de biref van het af delingsbestuur wordt er tevens ©p aange drongen bij het hoofdbestuur te bewerk stelligen; dat een minder kostbaar bouw plan wordt opgesteld. Dat de leden totaal niets voor het instel len van een extra vakheffing voelden, kwam tot uitdrukking in hetgeen de heer P. van Til naar voren bracht. Naar zijn mening betekent de extra heffing van een half percent, dat de vrije organisatie wordt overgeleverd aan het Produktschap voor Siergewassen. De vereniging zou hierdoor een aanhangsel van he produkt schap worden, aldus de heer Van Til. Enquête De heer F. van der Kolk lichtte het voor stel van het hoofdbestuur nader toe: dit De officier bij de rechtbank te Zutphen heeft levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 28-jarige bakker J. P. uit Win- terswyk, die op 11 januari de 59-jarige postbesteller J. G. Hcsselink van het leven heeft beroofd en zich daarna meester heeft gemaakt van driehonderd gulden, die de postbode bg zich had. P. bood op de avond van vrijdag 11 januari de postbode Hesselink een lift in zijn bestelauto naar Winterswijk aan. Hij verkeerde in de mening dat Hesselink, die hij goed kende, veel geld bij zich had. Voorwendend dat er met de motor van de bestelwagen iets niet in orde zou zijn, is P. op een betrekkelijk stille weg uitge stapt, welk voorbeeld de postbode volgde. Toen deze over de motor gebogen stond, heeft P. hem met een limonadefles enkele malen op het hoofd geslagen en daarna zijn bewusteloze slachtoffer nog tegen het hoofd getrapt. Als gevolg hiervan is de dood vrijwel terstond ingetreden. P. heeft vervolgens driehonderd gulden uit de tas van H. gehaald, een bedrag dat veel lager was dan P. had verwacht. Met het leven loze lichaam van de postbode in de bestel wagen is hij eerst de Achterhoek door gereden, voordat hij het in de buurt van Aalten in een sloot legde. Hij is toen naar huis gegaan om andere kleren aan te trek ken. Vervolgens ging hij bij een leveran cier in Aalten een deel van een schuld be talen en daarna begaf hij zich weer naar de plek, waar hij het lichaam had achter gelaten. Hij legde het weer in de bestel wagen met de bedoeling het ergens te gaan begraven. Juist toen hij wilde wegrijden, werd hij aangehouden door twee douane beambten. Toen deze achter in de bestel wagen keken, zagen zij daar het lichaam van de postbode. P. liet zich zonder verzet arresteren. De officier van Justitie noemde ver dachte een gevaar voor de maatschappij. De bakker was een zaak begonnen, doch had voortdurend geldgebrek. Hij had een erfenis van 5000,gekregen, waarvan nog 3000,resteerde, toen hij in kennis kwam met een meisje, dat nu zijn vrouw is. Er werd een tweedaagse bruiloft aan gericht, welke 2000,kostte. Door aller lei aankopen voor de zaak begon hij met een grote schuld, welke hij voor zijn vrouw en de familie verzweeg. Doordat zijn cre diteuren hem tenslotte niet langer met rust lieten, beraamde hij het plan de post bode te beroven. De officier, die moord bewezen achtte, noemde dit een daad van iemand, die zijn kleine moeilijkheden veel te groot zag en die meende deze te moeten afwikkelen op een manier, die absoluut onevenredig was met de ernst ervan. De verdediger, jhr. mr. W. H. de Jonge uit Zutphen, vroeg de uiterste clementie. Op 20 december zal de rechtbank uit spraak doen. voorstel moet meer als een enquête onder de leden worden gezien. Hij betreurde de vorm, waarin het voorstel was gegoten. Af gezien van de financiële consequenties achtte de heer A. J. van Engelen het voor stel onaanvaardbaar. Naar zijn oordeel vol doet de plaats, waar het nieuwe beursge bouw is gepland, niet aan redelijke eisen. Nadat de aanwezigen gelegenheid had den gehad, hun argumenten voor of tegen naar voren te brengen, bracht het bestuur zijn voorstel in stemming. Dit kon de goed keuring van de vergadering niet verkrij gen. De tweede stemming, over het voor stel van het hoofdbestuur, had eveneens tot resultaat, dat de plannen met een groot aantal stemmen werden afgewezen. Welke houding de afdeling Hillegom thans ten opzichte van het hoofdbestuur zal moeten innemen, was vervolgens een punt van discussie. Naar de wensen van de vergadering behoefde men niet te ra den: de bezwaren waren gericht tegen het grote bedrag, dat met de bouw van de nieuwe beurs zal zijn gemoeid, en de wij ze, waarop deze geiden via het produkt schap zullen worden geïnd. Besloten werd in eep brief aan het-hoofdbestuur de be zwaren van de vergadering kenbaar te ma ken: uit hetgeen de heren Staats, Nieuwen- huis en Dannijs hadden gezegd vond het bestuur voldoende stof om tot een juiste formulering van de bezwaren te komen. Deze brief zal dan op de algemene verga dering aan de orde kunnen komen. Een commissie, bestaande uit het be stuur en de heren Van Til, Van Engelen, Van der Kolk en Staats, zal zich bezighou den met de redactie van het adres aan de algemene vergadering. Door het aftreden van de heer P. Hulse bosch als afdelingsvoorzitter is een vaca ture ontstaan. In deze vacature werd bij acclamatie gekozen de heer F. van der Kolk. De tweede voorzitter sprak een dank woord tot de heer Hulsebosch vóör dé wij ze, waarop deze de afdeling heeft geleid. Het officieel verslag van het corsocomi té had als gunstig resultaat een saldo van 32.016.-. Tot afgevaardigde naar de alge mene vergadering werd de heer P. J. W. van Til gekozen. De vergadering ging met algemene stemmen akkoord met het voorstel om jhr. mr. dr. O. F. A. van Nis pen tot Pannerden te herbenoemen als voorzitter van de vereniging. Onbetaalde postorders. De Maastricht se recherche heeft een 31-jarige Maastrich tenaar aangehouden, die bij een groot aan tal postorderadressen in Nederland aller lei goederen heeft betrokken zonder te be talen. Daarbij waren fietsen, stofzuiger: en meubelen. Hij heeft deze goederen zon der zelfs één termijn erop te betalen, di- rekt doorverkocht. De verduisteringen lo pen in de tienduizenden guldens. Beëindiging van seizoenwerkzaamheden, een grotere terughoudendheid in het be- dryfsleven en een sterker doorwerken, ook in andere dan de rechtstreeks getrof fen bedrijfstakken, van de maatregelen tot verbetering van de financiële situatie, hebben in november op de cyfers van de geregistreerde arbeidsreserve een duidelyk aanwijsbare invloed gehad, zo deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid mee. Vergeleken by oktober vertoont deze arbeidsreserve, inclusief de bezetting van de aanvullende werken, een stijging van rond 20.000 mannen, nl. van 40.863 tot 61.384. In november 1956 waren er 25.833 ge registreerde werkloze mannen en 4982 tewerkgestelden bij aanvullende werken. Thans is deze verhouding: 52.746 werk loze mannen en 8.638 bij aanvullende werken. Het aantal werkloze vrouwen bedroeg eind november 1957: 5799 tegen 3227 op hetzelfde tijdstip in 1956. Tegenover dit aanbod stonden aanvragen open naar 31.928 mannen en 22.108 vrou wen op het einde van november 1957. Een nadere beschouwing van de cijfers geeft de volgende verdeling te zien: nov. '56 nov. '57 seizoenwerkloosheid 8.000 18.000 wrijvings werkloosheid 7.000 17.000 werkloosh. v. minder-gesch. 9.000 14.000 structuurwerkloosheid 7.000 10.000 conjunctuurwerkloosheid 2.000 slag. Een aantal bedrijven hield zijn per- s.oneel aan, maar ging over tot werktijd verkorting. Ten opzichte van verleden jaar is de werkloosheid naar verhouding het sterkst gestegen in de provincies Noord-Brabant, Zeeland, Gelderland en Limburg. In Zee land is dit mede een gevolg van het aflo pen der herverkavelingswerkzaamheden. Voor Noord-Brabant en Gelderland is een teruglopen in de pendel naar andere pro vincies, naast de vermindering van de werkgelegenheid in eigen provincie, de OQrzaak van deze stijging. In Limburg bleef de werkloosheid, on danks de verhoudingsgewijs vrij sterke stijging, laag in vergelijking met andere provincies, MOSKOU (Reuter) De Russische partijsecretaris Kroesjtsjev heeft op een receptie in de Finse ambassade te Mos kou tegenover correspondenten ver klaard, dat de Sovjet-Unie bereid is haar troepen uit Oost-Duitsland terug te trek ken, als de NAVO-troepen West-Duitsland ontruimen. Hij haalde een uitspraak aan van de voormalige Amerikaanse ambas sadeur in Moskou, George Kennan, die on langs in een lezingencyclus voor de B.B.G. verklaarde, dat een ontruiming van Oost- Duitsland door de Russen niet te verwach ten is, zolang Amerikaanse en andere buitenlandse strijdkrachten in de Bondsre publiek zijn gelegerd. Totaal 31.000 61.000 De hogere seizoenwerkloosheid is te verklaren uit het vroeger beëindigen van de oogstwerkzaamheden en uit de om standigheid, dat vorig jaar onder invloed van de krapte op de arbeidsmarkt een groot aantal seizoenarbeiders langer werd vastgehouden of tijdelijk gemakkelijker in minder seizoengevoelige bedrijven kon worden opgenomen. De beëindiging van seizoenwerkzaam heden deed het aanbod vooral stijgen in de landbouw, de bouwnijverheid, in de •Voedings- en genotmiddelenindustrie, in de baksteenindustrie, Onder veenarbeiders en onder losse arbeiders. Wrijvingswerkloosheid De wrijvingswerkloosheid is toegenomen, omdat het thans door de verruiming op de arbeidsmarkt voor werkloos geworden ar beiders langer duurt, een andere werk kring te vinden. Bovendien ging vorig jaar de verandering van werkkring veelal uit van de werknemer, hetgeen dan vrij wel niet gepaard ging met inschrijving als werkzoekende bij een arbeidsbureau. In deze situatie is een grondige wijziging gekomen en deze is mede van invloed op de omvang van de wrijvingswerkloosheid. Doorwerking De teruggang in de bedrijvigheid had werkloosheid tot gevolg, welke voor een deel als conjunctuurwerkloosheid moet worden aangemerkt. De doorwerking van de bestedingsbeperkende maatregelen be paalde zich niet tot de rechtstreeks ge troffen bedryfstakken. De invloed daarvan begint ook door te dringen in de consump tieve sfeer. Vooral de omzet van duur zame consumptiegoederen en van textiei- produkten ondervond er de terugslag van. In de confectie-industrie en in de meubel fabrieken nam dan ook de bedrijvigheid af. De vermindering van de werkgelegen heid leidde niet in alle gevallen tot ont- Het voorarrest van de half oktober gear resteerde Tilburgse misicus S. L. van E. is met dertig dagen verlengd. Hij werd destijds gearresteerd op verdenking geheime mili taire gegevens onder zich te hebben. De verdachte heeft tot nu toe ten stelligste ontkend ooit geheime militaire gegevens aan vreemde mogendheden achter het IJze. ren Gordijn te hebben verstrekt. Bij het onderzoek is komen vast te staan dat S. D. gegevens onder zich had, waar hij niet toe gerechtigd was. Overigens is tot nu toe niet gebleken, dat met deze ge gevens spionage bedreven werd. ADVERTENTIE ZIUWEG 76 - HAARLEM TEL 17296 'CCOÖOCÖOÖC ITALIë: - 500 jaar geleden werd de j Italiaanse schilder Filippino Lippi (1457- 1504) geboren. Ter herinnering hieraan is een postzegel van 25 lire (bruin) uit- j gegeven. De zegel geeft een afbeelding van het schilderij met het zelfportret j van Lippi, waarvan het origineel in de Galleria degli Uffizi te Florence hangt. BELGIë. - Vijftig jaar geleden wer- den twee instellingen die de baanbre- kers zijn van het verpleegstersberoep j in België, gesticht. Het zijn de Belgi- sche school van gediplomeerde zieken- verpleegsters, later genaamd het insti- tuut „Edith Cavell-Marie Depage" en j de ziekenverpleegstersschool „Sint Ca- mille". Naar aanleiding hiervan is een j postzegel van 30 c. (roodbruin) uitge- geven. Op de zegel ziet men een schil- derij van Allard L'Olivier, dat koningin j Elisabeth voorstelt die de doktoren Depage en Debaisieux assisteert bij een s operatie in het veldhospitaal te De Panne. Dit schilderij bevindt zich in-8 het Paleis der Academiën te Brussel. OOSTENRIJK. - Ter gelegenheid van de Dag van de Postzegel 1957 hebben 't de Oostenrijkse posterijen een postzegel van 1 s. 25 gr. (donkerolijfgroen) in', circulatie gebracht met als motief het 3 gebouw van het post- en telegraafkan- toor in Linz, dat van 1946 tot 1952 werd gebouwd. Het is een van de modernste p postkantoren van Oostenrijk. De zegel is ontworpen door Stephan Koller en gegraveerd door Georg Wimmer. De 8 oplage bedraagt 640.000 exemplaren. WEST-BERL1JN. - Ter herdenking van de 100ste sterfdag van de Duitse g beeldhouwer Christian Daniel Rauch p (1777-1857), die o.a. het grote ruiter- standbeeld voor Frederik de Grote maakte, komt 3 december een postzegel p van 50 pf. (olijfgroen en donkerbruin) 8 uit. Dit is de vijfde waarde in de serie p, „Beroemde mannen uit de geschiedenis van Berlijn". Het ontwerp is van Arthur p Degner en de gravure van Egon Falz. p Het portret op de zegel is ontleend aan een schilderij van Adolph Henning. 8 °°ooooooooooooooooc»ooooooooooooooooooooooooooooooo«>o« De hoofdafdeling zoetwatervisserij van de Nederlandse Heidemaatschappij heeft in zijn te Utrecht gehouden jaarvergade ring het bestuursvoorstel aangenomen tot een statutenwijziging, waardoor met in gang van 1 januari het lidmaatschap alleen openstaat voor hen, die ingevolge de Ver ordening Erkenning Binnenvissers 1946 als binnenvisser zijn erkend. Het bestuur was zich er bij dit voorstel zeer wel van bewust, dat onder de als binnenvisser erkenden personen voorko men, die op grond van de betekenis van hun visserijbedrijf eigenlijk niet als be roepsvissers kunnen worden aangemerkt, doch er staat naar de mening van het be stuur in eerste instantie geen scherper maatstaf ter beschikking. In tweede instantie zullen maatregelen worden beraamd om verdere sanering te bereiken. Voorts ging de vergadering akkoord met het bestuursvoorstel de con tributie over 1958 voorlopig te verhogen tot 25.en op de eerstkomende alge mene vergadering definitief te bepalen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3