PHILIPS TELEVISIE KERKDIENSTEN 745.- Fa. DE VILDER 3V GfkrH Kagter RIDDER Noordzij delingse babbeltje DRAAGBAAR GERUIS VOOR Mr. Opticien J. Grit Visserij-varia ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 5 Griezelen Speculatie Bekoorlijk Juidhun. Vreemde experimenten j Drakerig Ruwe sfeer UUMtnSIHlê§ Droefenis Brief uit Noord Aardig schoon Aafje bij de vrouwen Jacht Diploma's voor geschoolde zeelui Kinderkerkdiensten (Thalia) Wanneer de Engelsen een grie zelfilm fabriceren, dan wordt het ook meestal wel iets, waarbij echt te grie zelen valt. Dit komt waarschijnlijk ook doordat de Engelsen in tegenstelling tot de Amerikanen in dit genre niet zozeer met effectjes werken om het beoogde resultaat te bereiken. Het gaat er bij de Engelsen, wat ook voor de meeste van hun thril lers opgaat, meer om het spel, meer om de humor. Zo ook in „Huis des onheils". Jack Hawkins is een verzekeringsrecher cheur, die een reeks merkwaardige avonturen beleeft in een oud en vooral verlaten herenhuis, waarin een oude aristocratenfamilie een kwijnend bestaan lijdt. Het begint met een schijn baar onbetekenend brandje, waarbij een kostbaar schilderij wordt vernield. Ten minste het heeft er veel van weg. Maar in het huis van een rijke Amerikaan hangt een dergelijk schilderij. Dat wijst op ver valsing. De verzekeringsrechercheur gaat op onderzoek uit. Uiteraard in een donkere nacht en wanneer de bewoners van het huis met vakantie zijn vertrokken. De wind doet de deuren in het oude landhuis naar geestig piepen. De maan werpt grillige schaduwen op de vloer. Snel onderzoekt de verzekeringsrechrecheur de schilderijen. Het blijken bijna allemaal vervalsingen te zijn. Dan opeens, ziet hij het lijk van de hoofdbewoner en ruikt een scherpe brand lucht. Werd de man vermoord en het huis in brand gestoken? Van dat ogenblik af wordt het pas echt spannend. Wij zullen niet verklappen hoe het afloopt, wel, dat Jack Hawkins een geloofwaardige ver zekeringsinspecteur speelt, die ook wel eens domme dingen kan uithalen. Daar door wordt hij zelfs van moord en brand stichting verdacht. Arlene Dahl is zijn charmante tegenspeelster. Tot maandag in dit theater. ADVERTENTIE BIJZONDERE AANBIEDING 43 cm beeldbuis KIENDE PHILIPS mil SEIVICE Velserduinweg 173 Telefoon 4402 Betaling in overleg De Italiaanse filmkeuken serveert dit maal een nieuwe portie „Bittere rijst", even pikant en vleesrijk als haar voor gangster, maar, wat ons betreft; even on verteerbaar. „Het rijstmeisje", zoals dit nieuwe produkt van regisseur Matarazzo heet, is weinig meer dan een goedkope speculatie op de elementaire instincten: een sensueel, melodramatisch en senti menteel verhaaltje over het lief en leed van de rijstplantstertjes in de Povlakte. Elsa Martinelli, een nieuwe ontdekking, weet in de titelrol als het verbitterde, tot echte liefde opbloeiende volkskind wel te overtuigen. Voorts ziet men sympathieke vertolkingen van de landheer en van de jonge monteur, die Elsa's hart wint. Er zijn dikwijls bijzonder fraaie kleurenopnamen in Cinemascope-Eastman color. Donderdag avond in 'n speciale voorstelling in Thalia. (Thalia) Sissi, die in de „romance van een prinses" aller harten vertederde, doet dit zeker ook in „De jonge keizerin", een allerbekoorlijkst verhaal over het prille huwelijkslief-en-leed van Elisabeth van Beieren en keizer Franz Joseph van Oostenrijk, die hun wittebroodsweken be leefden in het prachtige slot Schönbrun bij Wenen, waar de jonge keizerin zij was 17 jaar toen zij trouwde maling heeft aan de starre hofetiquette en de sta tige dignitarissen daardoor tot wanhoop brengt, maar ook in conflict komt met haar bitse schoonmoeder, aartshertogin Sophie. Het impulsieve keizerinnetje loopt zelfs weg, als haar gemaal min of meer de zijde van zijn moeder kiest, (jnaar alles wordt weer pais en vree, zodra hij de voet over de drempel van haar vaderlijk kas teel in Beieren heeft gezet om haar naar Wenen terug te brengen. Dat geeft de camera meteen gelegenheid, wat imposante ADVERTENTIE WEER ZELF MUCISEREN en genieien van hei werk der meesters dat kunnen ook SLECHTHORENDEN met een Transistor HOORAPPARAAT Nu geen kosten voor dure batterijen meer Specialisten in brillen en hoorapparaten GOUDA-ZWIJNDRECHT- IJMUIDEN In IJMUIDEN gevestigd: v/h DE JONG'S SPECIAAL OPTIEK Kennemerlaan 92 - Telef. 5072 w—smi K ■L Sneffn roparatle* senHc* f A Arlene Dahl en Jack Hawkins in „Huis des onheils". (Tot maandag in Thalia). stukjes natuurschoon op te nemen, niet alleen in Beieren, maar ook in Tirol, waar het keizerlijk paar incognito in een een voudige berghut de verzoening viert. Het is de verdienste van de makers van deze film, dat zij er geen sentimenteel, suikerzoet verhaaltje van hebben gemaakt. Het is alles echt menselijk en men zou werkelijk gaan geloven, dat het allemaal zo gebeurd is. Dat is alleen maar het ge val met hetgeen ons in deze film over de Oosetnrijks-Hongaarse verzoening wordt voorgezet, onder meer in indrukwekkende scènes Van de kroning van Franz Joseph tot koning van Hongarije. Een charmante film met als centrale figuur de bekoorlijke Romy Schneider als Sissi. Deze film wordt van maandag tot en met woensdag in dit theater vertoond. (Kennemertheater). Tot en met maandag wordt „De vloek van Franken stein" in dit theater op het doek gebracht. Een lugubere film, waarin allerlei vreemd soortige experimenten worden uitgevoerd op mensen en dieren. Tenslotte gelukt het de twee heren, die dit griezelige handwerk uitoefenen, om een dode hond weer tot leven te wekken. Maar de twee geleerden, die deze proeven doen, willen verder. Ten slotte vermoordt een van hen een arge loze professor. Met diens hersenen slaan zij weer aan het experimenteren. Zowaar gelukt het hen ook hiervan een levend, zij het afzichtelijk, wezen te construeren. Dan begint de griezelhistorie pas met recht. Zondagmiddag wordt „Er kan nog meer bij" vertoond en dinsdag en woens dag kunnen de liefhebbers van de goede jazz genieten van „The young man with the horn". BEVERWIJK EN VELSEN De opstellingen van Beverwijk en Vel- >n zijn: Velsen: Kaasenbrood; Nijsen en Boon; panjaard, Hijnen en Reijerse; Braam, "an Schagen, Van Kaam, Graman en Wit brood. Beverwijk: Raap; Wolterman en Lorjee; 'b Groot, Minneboo en Bakkum; Springer, o Oost, Marx, Veldman §n v. d. Pas. (L u x o r). De filmbewerking van Ger hard Hauptmann's „Rose Bernd" onder regie van Wolfgang Staudte. Moet Staudte nog worden voorgesteld? Ter verfrissing van uw geheugen: hij is de. maker van de sterke film „Der Untertan" en hij hielp Nederland aan een prijs op de Biënale in Venetië met zijn regie van „Ciske de Rat". Over zijn Hauptmann-bewerking kunnen wij helemaal niet in geestdrift raken. Het stuk is naar onze tijd verplaatst. Het heeft er allerminst aan waarschijnlijkheid door gewonnen. Men blijft zitten kijken tegen de pure misère van een fris dienstertje, dat door haar heerboer wordt verleid, in ver wachting raakt en om de schijn van haar eerbaarheid te redden zal trouwen met een man die zij niet liefheeft. Een kraan machinist werft eveneens om haar gunst en neemt die als ze hem niet wordt ge schonken. Onder een brug in de sneeuw brengt Rose Bernd haar kind ter wereld. Het sterft. De man, die haar liefheeft, laat haar nu niet in de steek. Met zijn belofte van bescherming eindigt de zwaardrama- tische historie. Men kan Staudte de eer nageven, dat hij de dramatiek aanmerke lijk heeft verzacht, maar veel meer niet. Het is en blijft een drakerige geschiedenis. Zelden is er een aanrakingspunt met de werkelijkheid, die de fictie tot een nieuwe realiteit omvormt. Behoudens enige fraaie vondsten, vind men Staudte's markante, persoonlijke stijl niet terug. Hij volstaat met weer te geven. Maria Schell domi neert in zijn film en men ontkomt niet aan het gevoel van een zeker maniërisme. Het is of deze „Rose Bernd" een vitamine gebrek heeft aan inspiratie. De ogenblik ken, dat men werkelijk wordt gegrepen zijn te tellen. Deze film wordt tot en met maandag vertoond. Vervolgens draait tot en met donderdag „Bonjour Catherine" in dit theater. In „Het Spinneweb" wordt uit de doeken gedaan hoe de politie in Los Angeles in bijzonder korte tijd een dubbele moord oplost. Dit laat Jack Webb, de in Amerika overbekende speurder, uitgebreid zien. De toeschouwer wordt van het begin van een aanvankelijk zeer ingewikkelde zaak af precies op de hoogte gehouden van de vor deringen van het speurderswerk, waarbij men tot de conclusie komt dat alles ook bij de Amerikaanse politie niet op rolle tjes gaat. Toch wordt de dader langzaam maar zeker ontmaskerd, maar wanneer Jack Webb eindelijk van zijn superieuren toestemming krijgt om de verdachte in te rekenen, dan blijkt het te laat te zijn om dat de moordenaar reeds op vredige wijze aan een maagoperatie gestorven is. Jack en zijn kornuiten zetten de typi sche poiitie-gleufhoed nog iets dieper in de ogen en wijden zich vol goede moed aan een nieuwe zaak. Dit hele verhaal, dat af en toe zeker niet van humor is ontbloot speelt zich af in een ruwe sfeer en is bovendien versierd met vrij goede kleuren. Zondag en maandag in het W.B. theater. In de matinées wordt „Het plateau des doods" vertoond: een episode uit de indianenstrijd. Een befaamd indianen- jager krijgt van president Grant opdracht vrede te sluiten met een indianenstam, die geregeerd wordt door een indiaan met bloeddorst. Het bloed is niet van het scherm, de vrede bijna voortdurend. Alan Ladd en Audrey Dalton (keihard en lieflijk zacht) knappen kranige karweitjes op en kunnen uitstekend tegen alles, waar van de filmmakers vermoedelijk gehoopt hebben, dat het publiek ervan zou grieze len. Die hoop zal wel vervuld zijn en meer Heilbot 3, gr. tong 3.40-3.30, grm. tong 3-2.80, kim. tong 2.65-2.50, kl. tong I 2.45-2.30, kl. tong II 1.75-1.60, tarbot 2.60-2.20 alles per 1 kg. Tarbot II 96, tarbot III 70-60, tarbot VI 48-40, gr. schol 32, grm. schol 35, kim. schol f 44-40, kl. schol I 49-45, kl. schol II 48-27, schar 32-13, V. haring 29-15, makreel 23-12.40, gr. schelvis 40-32, grm. schelvis 36-29, kim. schel vis 32-25, kl. schelvis I 31-21, kl. schel vis II f 20-8, wijting 18-8, gr. gul 45-42, mld. gul 36-32, kl. gul 17-13, kl. haai 26-18, ham 71-57, poontjes 20-13, kl. koolvis zw. 27-20, kl. koolvis wit. 33-32, alles per 50 kg. 3r. kabeljauw 188-100, gr. koolvis zw. 77-76, gr. koolvis wit 90-81, gr. leng ff 84-74, alles per 125 kg. Aanvoer: 120 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 185 kisten schol, 35 kisten schar, 585 kisten haring, 200 kisten makreel, 835 kisten schelvis, 225 kisten wijting, 150 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten leng, 20 kisten haai, 3 kisten ham, 40 kisten poon, *90 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 2530 kisten. Besommingen: IJm. 62 Elie Cheneviere 15100, IJm. 20 Polderman 11100, Kw. 75 5920, Kw. 196 9870, IJm. 72 760. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: C. J. Zwanenburg-Lansing, z„ Schaepmanlaan 7, Driehuis. J. Rens- Slootmans, z., J. P. Coenstraat 12, IJmui- den-Oost. A. E. Kuijpers-Teeling, 2 z., Ber kenstraat 28, IJmuiden-Oost. P. C. Kem- per-Duijves, d., Genieweg 1, Velsen. H. van Dijk-Wienia, z„ Willem de Zwijger laan 70, Santpoort. M. F. Baljé-Evertse, z„ Berglaan 17, Santpoort. M. W. Th. Handgraaf-Franse, z„ Gijzenveltplant- soen 21, IJmuiden. W. C. Annegarn-Spruit, z„ Gijzenveltplantsoen 13, IJmuiden. W. C. Zwanenburg-Gerrits, d., De Rijp- straat 10, IJmuiden. OVERLEDEN: L. Blok, 58 j„ echtgenoot van A. Schol, Kompasstraat 19, IJmuiden. D. M. van der Swaagh, 48 j., echtgenote van P. van Peijpe, Jagtlustlaan 28, Sant poort. GEHUWD: T. Faber-P. G. Nijssen, Oranjeplein 19, Haarlem. N. J. van Dijk- J. Schager, Ankerstraat 14, Delfzijl. ONDERTROUWD: D. F. G. Tuijn, Tuin dersstraat 111, IJmuiden-Oost en A. Vene- ma, Eikenstraat 29, IJmuiden-Oost, t.a. Eikenstraat 29, IJmuiden-Oost. M. Mar tens, Pres. Steijnstraat 3 rd„ IJmuiden en M. Harms, Pres. Steijnstraat 3 rd„ IJmui den, t.a. Planciusstraat, IJmuiden-Oost. J. de Jong, Koningsplein 2, IJmuiden en L. Scheeres, Edisonstraat 34, IJmuiden, t.a. Dolfijnstraat 274, IJmuiden. A. E, van Dongen, Bloemstraat 71 rd., IJmuiden en K. Zwaan, Pres. Krugerstraat 28, IJmui den. J. P. Snoeks, De Ruij terstraat 22, IJmuiden-Oost en K. Guijt, Stephenson- plein 15, IJmuiden. R. uit den Boogaard, Hoofdweg 274 I, Amsterdam en J. E. M. van Deudekom, De Lumeijstraat 36, IJmuiden-Oost. G. Zorgdrager, Van Lin- schotenstraat 5, IJmuiden en A. van Sloo- ten, Celsiusstraat 54, IJmuiden, t.a. Waal straat 134, IJmuiden. ADVERTENTIE Marktplein 30 - Telefoon 4273 Sinterklaas is zelfs mijn schoen niet voorbijgegaan (tussen haakjes, hoe was het, of moet het vanavond nog gebeuren?) en hij heeft daar in een gave achtergelaten, waarvan ik het contcrfeitsel hierbij aan u presenteer in de vaste overtuiging dat ge zult zeggen: „waddisdatnou?" Zo eens per jaar dwarrelt er een vriendelijke brief uit de Dinkelstraat op mijn lessenaartje, waarin het wel en wee van de enige familievereniging, die IJmuiden rijk is, ge boekstaafd is. Van de vereniging „Noordzij" dan. Daarin zijn, zoals de oudgediende lezers dezer smalle regelen weten, alle Noordzij en en hun verwanten knus verenigd, om bij tijd en wijle tezamen te komen en gezellige feestjes te bouwen, al dan niet met goöchelaars, kienbordjes en bijbehorende vochten. Dit mijne dames en heren is de blauwe ridder van Mi laan, geleefd hebbende om streeks 1620, wiens afbeel ding thans door nijvere plas- tiekfabriekers in onderdelen in de handel wordt gebracht en die, tezamen gevoegd en beschilderd met goudverf een afschrikwekkende figuur van een kwart meter oplevert, die met hellebaard en zwaard, vuurrode pluim op de helm en een traliewerk er vóór tegen mogelijke boosdoeners, thans in mijn naaste om geving prijkt. Want er was een brief bij van een onbekende Sint, die dit een schoon geschenk vond voor de Kennemer Lan taarn, welke altoos zonder vrees of blaam ten strijde trekt tegen de ondeugden der wereld en de deugden be loont. Nóu, nóu, ik zou het zelf niet zo fors hebben durven zeggen. Het is meer zonder vlees of braam. Niettemin is de blauwe rid der thans opgebaard op een plekje in mijn directe nabij heid, waar hij mij vermanend en ietwat dreigend aanstaart uit zijn plastieken harrenas en vermanend de lans heft als ik ten onrechte aan het mopperen wil slaan. Mocht deze rubriek op een goed moment ophouden te ver schijnen, dan heb ik verloren. Enige droefenis heerst in de Warmenhovenstraat, waar op nommer 17 mevrouw A. van SlootenOtter woont, die sinds donderdag heur portemonnee met het lieve bedrag van f 32.— mist. Zij heeft het dingske „ergens" in IJmuiden verloren tijdens de Sinterklaasinkopen voor de kinders. En mevrouw kan die f 32 Tieel goed gebruiken, weet ik zeker, want vooral Het is een hele club alte- gader, die zelfs een eigen verenigingsorgaantje het licht doet zien, dat onder de naam „Contact" (waarom niet „Noordzijdelings" of „Noordzijlichtjes" als naam gekozen?) eens per maand onder alle leden wordt ver spreid. Het decembernum mer gewerd mij gracielijk en daarin staat ondet meer een verslag van de jaarver gadering in de vorm van een gefingeerde brief, welke vorm ik alle secretarissen ter wereld zou willen aanra den over te nemen, omdat zij er dan zeker van kunnen zijn, dat hun onverpoosde no tulerende arbeid meer zal worden gewaardeerd dan thans veelal het gevai is. Meneer F. E. Estneus schrijft daarin zijn bevin dingen neer aan meneer A. B. Sent. En ik heb zijn pen- nevrucht met smaak gelezen. Overigens is dit niet het enige goede uit de Noordzijeti koker, want men gaat in het komende voorjaar ook weer een grote kienpartij beleg gen en als in november 1958 de vereniging dertig j&ar be staat komt er weer een klap op tafel uit. Zodat allc-s naar wens gaat bij de Noordzijtjes en het ledental loopt alleen maar onverdroten op. Dat hèb je met zo'n verbond. Als er steeds maar ooievaars aan het werk zijn, worden er steeds nieuwe aspirantleden gecreëerd. Om jaloers op te worden voor de meeste an dere organisaties vol goeden wille en lege kassen, die de ongelijke strijd tegen tele visie en gemakzucht der le den maar moeilijk kunnen volhouden. Als vertraagde reactie op het plantsoengesprek, on langs te dezer plaatse ge voerd met als inzet de speel- mogelijkheden van Velsens hope des vaderlands, is er uit de Wenckebachstraat een bericht op mijn tafel geschoven, waarin kort en bondig donder en bliksem worden afgesmeekt over de krullcbollen van de jeugd uit die contreien, die te pas en te onpas door de plant soenen van deze straat wa den en daar ontelbare ver nielingen aanrichten. En volwassenen, die de knaapkens daar wijzen op het onoirbare hunner prak tijken, kunnen dingen te ho ren krijgen, die onze zet machines vast niet slikken zouden en ik u dus ook niet ter consumptie kan aanbie den. Erge dingen. Terwijl daar in dat stuk van Velsen-Noord toch heus nog wel speelruimte over is zou ik zo zeggen. Zodat er een vermanend „foei" past jegens de krullebollen voor noemd. Hoewel: de bedreigingen van mijn briefschrijver wil ik niet gaarne voor mijn re kening nemen. Het zou zo stil worden, geheel zonder jeugd in Velsen-Noord. in deze dure dagen heeft een alleenstaande weduwe het niet zo gemakkelijk. Kan iemand haar wellicht via mij helpen? Als ik het zo met manne- ogen bekijk, dan fe het erg ste leed wel harfst geleden met onze smoezelige tunnel buis-west: er is geschrobd, Alk elk jaar weerom ge ven de Huisvrouwen van IJmuiden en Velsen ook dit- keer weer een klinkend Kerstfeest ten beste op 20 december des middags in de knusse bovenzaal van „Royal" aan de Kennemer laan. Het koortje zal er zingen de oude liederen van deze stille dagen en Aaf je Top, de vertelster, die sfeer en wijding rond zich weet (e zaaien, vertelt deze middag „de liefde van de zeven pop pen". En als ik het als huis man goed heb zullen er weer kleine schaaltjes met kleine Kerstdingsigheidjes tegen de slanke lijn present zijn. Dus vrouwen: tot vrijdag de twintigste in Royal. Het wordt een royale middag zo te zien. dat de stukken eraf vlogen en al zou een kieskeurige huisvrouw wellicht gaan be weren, dat er ginds nog een stofje en daar nog pluisje ligt, het allerzwartste is er toch zo langzamerhand wel uit en het oranje knipper licht ten teken, dat er maar één buis (en dan zonder in halen) in gebruik is, zal voortaan weer alleen ge bezigd worden wegens ge strande automannen, die al dan niet zonder benzine hun leed uithuilen op de vloer van het Noordzeekanaal. Het is een hele klus ge weest, als ik zo zie, welk een legertje schoonmakers daar af en toe over de werkpaden door de tunnel drentelt. Maar we kunnen er nu tenminste weer mee te voorschijn komen. Tot de onvoorstelbare genoegens dezer tijden is sinds enige tijd het meevoeren van draagbare radio's gaan behoren ook naar allerlei gelegenheden en omstandigheden, waar mechanische muziek beter gemist kan worden. Er is blijkbaar egn stort vloed van deze apparaatjes over ons volk uitgestort, dat er de afgelopen zomer al beemd en bos mee belaagde en de stilte in stukken reet met de overigens gewaar deerde voortbrengselen van heren als Duke Ellington en Jantje Ray. Om van Lode- wijk Armstrong en Henkje Belinfante nog maar te zwij gen. Ik heb niéts tegen deze ijverige voortrekkers der mo derne klanken, maar ik krijg een grijnzende hekel aan hen, als zij onder een vlierboom of in een duinpan tegen de goede smaak gaan vechten. Hiermee kom ik op het terrein van een fulminerende brief, welke mij gewerd van een IJmuidenaar, die onlangs door Duin en Kruidberg-ge- nietend-wandelde en uit een bossage plots werd toegezon gen door een der bovenge noemde heren. Wié het was weet hij niet meer, daar was het geluid te erbarmelijk voor. Schande roept hij over het hoofd dergenen, die bij onze schaarse natuur de ra men ingooien met hun draag bare Hilversums en AFN's. Ik roep met hem. Het is mij onlangs in Vel- serbeek overkomen, dat ik een achter de kinderwagen wandelend echtpaar in dit schone ,>ark aantrof tijdens de uitzending van een inter landvoetbalwedstrijd. Zij hadden bij hun jongste spruit zo'n portheibeltje gestopt, dat luide de stem van de voetbalreporter deed horen. Het arme kind keek er hele maal angstig van vader en moeder daarentegen onbe grijpelijk tevreden. Wilt u mij alléén een draag baar geven als het werkelijk nodig is? Lampenier 5 III# resultaat heeft de film niet; meer bedoe lingen kennelijk ook niet, al komt die vrede natuurlijk. (W. B.-t heater) „De gevangene van de woestijn" is een door regisseur John Ford vervaardigde Wild Westfilm, volgens een verhaal naar het oude recept, waarbij een sterke, eenzame cowboy gevaren van velerlei aard trotseert om aan het eind van de film weer even eenzaam en sterk te verdwijnen, als hij bij het begin van het verhaal opgekomen is. De hoofdfiguur, die hier gespeeld wordt door John Wayne, zoekt jarenlang naar een beruchte indianenhoofdman, die zijn nichtje heeft ontvoerd bij een gewapende overval. De zoeker wordt vergezeld door een heetbloedige jongeman, die de half broer van het ontvoerde meisje is. Onnodig te zeggen, dat het zoeken tenslotte met succes bekroond wordt. De film speelt ongeveer negentig jaar geleden in Texas en bevat een zekere dosis humor, naast fraaie natuuropnamen. Voor de rest is er weinig verschil met iedere andere „western", ofschoon de naam van de regisseur voor stevig vakmanschap borg staat, (vrijdag en zaterdag). Zondag 8 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, ds. G. van Doorn, 10 en 17 uur. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, ds. J. van den Berg, 10 uur; ds. G. F. Callen- bach, 19 uur. Chr. Belangen, 10 uur, de heer Th. Mooy, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, ds. W. Dieper- sloot, 9 en 10.45 uur; ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), ds. P. Lok, 9.30 en 16.30 uur. Chr. Geref. Kerk, ds. Maris, 10.30 uur; ds. Biesma, 17.30 uur. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, Bij eenkomst, 10 en 20 uur. Spreker is J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, ds. J. P. Jacobszoon, 10.30 uur. Oud-Katholieke Kerk, Vroegmis, 8 uur; Hoogmis, 10 uur; Vespers, 19 uur. Woens dag 11 dec. om 9 uur heilige mis. Leger des Heils, Heiligingsdienst, 10 uur. Openluchtsamenkomst, 19.15 uur. Open bare samenkomst, 20 uur. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, ds. J. van Dam, 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, ds. Dickhout, 10 uur; ds. S. de Roest, 19 uur. Geref. Kerk, Bethelkerk, ds. J. van Leeuwen, 10 en 17 uur. Aan de gemeentelijke visserij school slaagden onderstaande leerlingen voor het rijksdiploma. Stuurman kleine handels vaart: C. Zwanenburg. Aanvullingsdiplo ma stuurman kleine handelsvaart: F. N. Bernoski; E. Dijkhuizen.Certificaat inter nationale uitwijkbepalingen: C. de Vries. Scheepswerktuigkundige ter koopvaardij (V.D.): N. G. Halfweeg en T. Kruisman (aug. exam.). Motordrijver kleine handels vaart: P. Balk; J. Bakker; W. de Bree; G. F. C. Metz; J. Duister; B. C. van Leeuwen: G. Keus; J. F. Wielandt en H. W. Jamoel. Motordrijver zeevisvaart: G. Keus; H. W. Jamoel; J. Duister; M. J. du Pau; J. F. Wielandt en A. P. Blauw. Ver. v. Vrüz. Herv., Abelenstraat, de heer J. B. Assendorp, 10.30 uur. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, ds. J. G. Littooy, 10 en 19.30 uur. Woensdag om 19.45 uur bijbelbe spreking door J. A. Visser. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, samenkomst, 10 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, ds. J. J. Simon, 10.15 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, ds. A. Dronkers, 10 uur; ds. G. Snijders, 19 uur. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, ds. H. P. Huisman, 10 en 19 uur. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, de heef Nie- meyer, 10 uur. BEVERWIJK: Maranatha, de heer H. van de Brink, 10 uur. Evang. Luth. Gem., ds. Nierop, 19 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuijs; 19 uur: ds. F. C. Willekes. Jeugdkapel „Groene Huis" 10 uur: heer E. W. Rosie. Vrjjz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. G. Bloemendaal van Delft. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. W. Diepersloot van IJmuiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.15 uur: ds. L. Brink van Velsen. Geref. Kerk, Kerkplein, 8.45 uur: ds. J. A. Tiemens van IJmuiden; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, 9 uur: ds. Salm. Geref. Kerk, 10 uur: ds. A. A. Leenhouts, 17 uur: ds. De Kluis uit Santpoort. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, ds. A. G. van Wijk, 10 uur. Oecumenische dienst, 19 uur. „Spaarnberg", Oecumenische dienst door ds. J. P. Jacobszoon en ds. D. ter Steege. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), ds. D. ter Steege, 10 uur. Geref. Kerk, ds. H. Wierda, 10.15 uur; ds. H. van den Berg, 17 uur. Chr. Geref. Kerk, ds. J. C. Maris, 9 uur. Ds. D. H. Biesma, 15.30 uur. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), ds. N. Bruin, 10.15 en 15.15 uur. Rem. Doopsgez. Gem. („Spaarnberg"), mej. dr. J. W. Herfst, 10.30 uur. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool, 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. Doopsgezinde zondagsschool, Jan Cam- pertschool, 10.30 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7