NAVO-conferentie in Parijs door Eisenhower geopend Sukarno houdt Indonesiërs voor: „er is géén terug" HET WEER Haarlems Dagblad MORRIS 'kforet/ocfév/// Kabinet verklaart de wateren van archipel tot Indonesisch gebied Prinsessen als bruidsmeisjes Verrassing? Vorst houdt aan Mr. Luns in Parijs: Nederland tevreden over begrip der NAVO-landen Japan: reeds gekozen? Dulles' speciale afgezant in Djakarta aangekomen Vijf doden in het verkeer Verkeersongelukken j DIT JAAR: 1119 DODEN j Eden doorstond weer een aanval van hoge koorts Het woord is aan Macht van het parlement in Polen wordt groter Afro-Aziatische hulp I nternationaal vaarwater genaast Arrestaties Meer vrije zondagen voor Horeca-personeel 72e JAARGANG No 136 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 16 DECEMBER 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 28 9 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) Tegen het middaguur is vandaag de Atlantische conferen tie der staats- of regeringsleiders der vijftien NAVO-landen en hun staven van talrijke ministers en deskundigen in het Palais de Chaillot te Parijs begonnen, een conferentie die tot en met woensdag zal duren. Zoals was te voorzien, oefende de persoon van president Eisenhower aan het hoofd van de Amerikaanse delegatie bij de opening der zitting de sterkste aantrekkingskracht uit op de veelkoppige menigte van jour nalisten, fotografen en televisie-operateurs 1832 in getale, volgens de laatste stand ofschoon ook de Westduitse bonds kanselier Konrad Adenauer, die nog altijd kaarsrecht de last van zijn 82 jaren torst, niet over belangstelling mocht klagen. Eisenhower geeft zich bijzonder veel moeite het gealarmeer de publiek gerust te stellen door zijn houding en gedrag, na de tweede attaque waarvan hij twintig dagen geleden het slachtoffer is geworden. Van het ogenblik af, dat hij zaterdagmiddag op Orly, nog wat voorzichtig, uit zgn vliegtuig stapte zgn eerste, opvallend hartelijke, woorden tot het Franse volk richtte en tijdens zijn tocht staande in een lange, open auto ten derde male in ziin leven, na 1944 en 1952, successievelijk als bevrijder en NAVO- opperbevelhebber, zijn opzienbarende intocht in Parijs maakte, leek de Amerikaanse president, een brede glimlach op het ver magerde gelaat, het tot zgn plicht te rekenen de duizenden om standers te tonen dat hij zijn mannetje nog wel staat en zijn zware taak vervullen kan. En erkend mag worden, dat zijn stem zaterdag in de ijle buitenlucht opmerkelijk krachtig klonk en dat in zijn begroetingsrede geen moment te bespeuren was, dat hij bepaalde klanken niet goed meer zou kunnen uitspreken. Ook gisteren toen hij de godsdienstoefening in de Amerikaanse kerk had bijgewoond, kregen de honderden Parijzenaars, die hem na afloop van de dienst opwachtten, nauwelijks 't gevoel een man te aanschou wen. die met een voet in het graf zou staan. Gistermiddag heeft F.isenhower zijn eer ste politieke ontmoetingen gehad, onder meer met zijn jonge, Franse ambtgenoot Félix Gaillard. Gaillard moet opnieuw hebben gepoogd de belofte lós te krijgen, dat de Verenigde Staten en Groot-Brittan- nië zich in de toekomst, buiten medeweten van Frankrijk, in geen enkel opzicht meer in de Noordafrikaanse zaak zouden men gen, doch het is niet bekend of Eisenhower zich op dat punt tegemoetkomender heeft getoond dan enkele weken geleden zijn Britse collega MacMillan. De Fransen heb ben er overigens van afgezien de zaak van de Anglo-Amerikaanse wapenleveranties aan Tunesië de conferentie als een officieel agenda-punt op te dringen, doch niettemin zouden zij dit vraagstuk toch willen kop pelen aan de kwestie inzake de installatie van kernraketten in Europa. Deze aange legenheid zal de komende dagen van vele zijden worden belicht, ofschoon volgens de verwachtingen, die de secretaris-generaal van de NAVO Paul-Henri Spaak op zijn eerste persconferentie uitsprak, men hier over vermoedelijk nog geen definitieve be slissing kan verwachten. Andere ontmoetingen hebben het ge rucht geboren doen worden, dat er tussen Frankrijk, Italië en West-Duitsland een nieuw militair blok in de maak zou zijn. Van Franse kant is er echter onmiddellijk op gewezen, dat er geen komplot wordt gesmeed en dat het Frans-Duits-Italiaanse akkoord door alle andere Europese landen mede ondertekend zal kunnen worden. Ondertussen vraagt de spraakmakende gemeente van de internationale pers zich af, of de conferentie zich niet in een heel andere richting zal ontwikkelen dan tot dusver werd voorspeld, door een onver wacht initiatief, dat president Eisenhower wordt toegedicht. In navolging van zijn opzienbarend initiatief in juli 1955 in Ge- nève, dat overigens als een nachtkaars uit ging, toen Eisenhower, tot verrassing zelfs van zijn naaste medewerkers de Russen een controle uit de lucht voorstelde, zou de Amerikaanse president met een persoon lijke suggestie de conferentie in een heel nieuw licht willen plaatsen. Men spreekt over een nieuw vredesplan, dat Eisenhower onthullen zou en zonder op de komende gebeurtenissen vooruit te willen lopen, kan worden gewezen op de bijzonder vre delievende termen, waarin Eisenhower zijn begroetingsboodschap had vervat, een woordkeus die op z'n vredesvoorstel zou kunnen wijzen. Voorzichtiger is het voor lopig de woorden van Eisenhower op te vatten als een vriendschappelijke aandrang op de bondgenoten, en op Frankrijk in het bijzonder, de rangen eensgezind te sluiten tegenover het Russische blok, dat sterker is dan ooit tevoren en dat de meeste At lantische regeringen dan ook nog altijd geen reden geeft de toekomst met bijzon der groot vertrouwen tegemoet te zien. Al lijkt het brandpunt van de tegenstellingen WestOost zich dan nu ook van Europa naar het Nabije en het Verre Oosten te ver plaatsen. In het laatste verband zal ver moedelijk de Nederlandse premier dr. >pOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOO( VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Droog weer en over het algemeen weinig bewolking. Weinig wind. In de komende nacht matige, hier en daar strenge vorst. Mor gen overdag op de meeste plaat sen lichte vorst. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Drees de recente gebeurtenissen in Indo nesië vandaag al ter sprake willen bren gen. (Reuter) Twee uur voor de opening van de topconferentie hebben Eisenhower en MacMillan vandaag een onderhoud ge had. Tientallen politiemannen vormden een kordon rondom de woning van de Amerikaanse ambassadeur waar de be sprekingen werden gevoerd. (ANP) De premiers beginnen vanmid dag met hun werkconferentie. Politieke vraagstukken zullen voorrang hebben. On getwijfeld zal ook gesproken worden over de brieven, die de Sovjet-premier, maar schalk Boelganin enige dagen voor de conferentie aan de NAVO en haar leden heeft gezonden, waarin hij onder meer pleitte voor een niet-aanvalsverdrag tus sen de NAVO en het pact van Warschau en dé instelling van een zone zonder atoomwapens in Midden-Europa. De verschillende regeringen hebben, naar verluidt, in totaal twintig memoran da over politieke, militaire, economische en wetenschappelijke samenwerking in gediend, Hieronder zijn negen Amerikaan se en drie Britse documenten. De ministers van Buitenlandse Zaken PARIJS (ANP-vcrsIaggever) „Het zou mg niet verwonderen als de Indonesische kwestie op de NAVO-conferentie in Parijs ter sprake zou komen", zo heeft de Neder landse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, zondag in de trein naar Parijs tegenover een verslaggever van het A.N.P. verklaard. „Over het algemeen kan men zeggen dat j de gehele wereldopinie en speciaal de At- j lantische geallieerden bijzonder veel begrip j voor het Nederlandse standpunt hebben en j dat ook daadwerkelijk hebben getoond", zei minister Luns. Op de vraag of Nederland zijn bondge noten zal vragen niet te proberen de Ne derlandse economische belangen in Indo nesië over te nemen, zeide de minister: „De Nederlandse regering heeft niet te klagen over medewerking van de regeringen der andere landen wat het profiteren van thans geboden gelegenheden betreft." Volgens UP heeft de Nederlandse mi nister-president, dr. W. Drees, toen hij zondagavond in Parijs aankwam tot jour nalisten gezegd: „Ik zal zeer beslist de Indonesische kwestie ter sprake brengen". TOKIO (Reuter) De Nederlandse am bassadeur in Tokio, jhr. O. Reuchlin, heeft maandag een onderhoud gehad met de Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Fujiyama, ter bespreking van het Japanse standpunt in de Indonesische crisis, al dus een ambtenaar van het Japatase mini sterie van Buitenlandse Zaken. Het noofd van het directoraat Europa van het Japanse ministerie van Buiten landse Zaken, Masahide Kanayama, die het onderhoud bijwoonde, zeide na afloop daarvan, dat waar Nederland en Indonesië beide vriendschappelijke betrekkingen met Japan onderhouden, de Japanse regering op een vreedzame oplossing van het ge schil hoopt. (AFP) Volgens het Japanse economi sche persbureau „Jiji" Verklaarden Japan se regeringskringen vandaag, dat de jong ste gebeurtenissen in Indonesië Japan op de drempel van „nauwe" economische be trekkingen met Indonesië hebben gebracht. Dit economische persbureau meldde, dat de Japanse regering de jongste ontwikkelin gen in Indonesië als een buitengewone ge legenheid beschouwt om de economische samenwerking op elk gebied tussen Japan en Indonesië vooruit te brengen. De Japanse regering heeft kortgeleden van Nederland een informeel verzoek ge kregen om geen „overdreven" economische hulp aan Indonesië te verlenen, waardoor Nederland in een ongunstige positie zou kunnen komen in zijn geschil met Indone sië over West-Irian, aldus „Jiji". De re gering verwacht een soortgelijke suggestie van de Verenigde Staten, die Nederland, als lid van de NAVO, als een traditionele bondgenoot beschouwen. Bij zijn aankomst op Orly legde Eisen hower een verklaring af. Links premier Gaillard, rechts president Coty. van de landen der Westeuropese Unie (Ne derland, België, Luxemburg, Frankrijk, Italië, West-Duitsland en Engeland) neb ben zaterdag en zondag een gemeenschap pelijke bijdrage aan de NAVO-inspanning op wetenschappelijk gebied en de wapen- produktie besproken. Algemeen verwacht men, dat Eisen hower het niet gemakkelijk zal krijgen. Waarnemers verklaren, dat Eisenhower zijn persoonlijke invloed tot het uiterste zal moeten aanwenden om zijn collega's te overtuigen van de waarde der Ameri kaanse denkbeelden, vooral de militaire. HONGKONG (Reuter) Het persbureau Nieuw-China heeft zaterdag gemeld, dat het waarnemend hoofd van de afdeling Zuidwest-Pacific van het Amerikaanse State Department, Gordon Mein, zaterdag in Djakarta is aangekomen om „inlich tingen uit de eerste hand" over de toe stand in Indonesië te verkrijgen. Nieuw-China zei, dat hij aan verslag gevers meedeelde, dat hij „een routine- bezoek" bracht, maar het was „heel goed mogelijk dat hij besprekingen zou voeren met de Indonesische premier, Diuanda, en de minister van Buitenlandsee Zaken, Su- bandrio. KOPENHAGEN (Reuter) Volgens het radikale daglblad „Politiken" hebben de Scandinavische landen een dringend be roep gedaan op Indonesië en uiting ge geven aan hun bezorgdheid over de Ne derlandse onderdanen in Indonesië. In vele landen is hetgeen thans aan de Nederlandse onderdanen wordt aangedaan, niet onopgemerkt gebleven. De bedrei gingen tegen hen vernietigen de bescher ming, waarop zij een natuurlijke aan spraak kunnen maken en niet het minst op grond van de beginselen van het handvest der UNO. In verband hiermede is reeds verschil lende malen een beroep gedaan op de Indonesische regering om matiging te be trachten en alles te doen om de Neder landse onderdanen te beschermen. Tege lijk met de regeringen van Zweden en Noorwegen heeft Denemarken aan de In donesische regering een nota van deze aard toen toekomen, aldus „Politiken". Op de Overmeerseweg in Neder- horst den Berg is de 65-jarige heer A. den Bak door de 16-jarige bromfietser M. M. bij slecht zicht aangereden. De heer Den Bak,-die de patroon was van de jon gen, kreeg evenals de jeugdige bromfiet ser een schedelbasisfractuur en inwendige bloedingen. De heer Den Bak is in het Diaconessenhuis te Hilversum overleden. De toestand van M. is zeer ernstig. De 67-jarige T. van den Dikkenberg uit Zeist is bij een aanrijding op de hoek van de Dalweg-Boulevard te Zeist zo ern stig gewond, dat hij in de loop van zon dag in het Stads- en Academisch Zieken huis te Utrecht aan de overkomen ver wondingen overleed. De heer Van den Dikkenberg had, per fiets rijdende, ver zuimd voorrang te verlenen aan een per sonenauto. De 24-jarige mejuffrouw H. Boerkamps is door een bus van de B.B.A. voor het busstation op de markt van Asten over reden. Zij was op slag dood. Toen de bus arriveerde drongen de wachtenden op, waardoor het meisje vermoedelijk onder de bus is geduwd. De 14-jarige jongens Joossens is om het leven gekomen toen hij op de weg tussen Zwartbroek en Tungelroy on der een kantelende auto geraakte. Toen de 23-iarige Duitse motorrijder E. K. uit Dortmund te Arnhem geen voor rang verleende aan een truck, werd hij aangereden en op slag gedood. Bij verkeersongelukken in 1957 j in ons land zijn terstond of kort 5 daarna om het leven gekomen 1119 j personen van wie 217 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. (Van onze correspondent in Londen) Sir Anthony Eden heeft opnieuw een aanval van hoge koorts gehad, die voort komt uit de galziekte, waarvoor hij in de afgelopen jaren een aantal operaties heeft ondergaan en die hem dwong als premier af te treden. Sir Anthony en Lady Eden hebben voor de wintermaanden een land goed in een beboste vallei in het zuiden van het graafschap Cornwall gehuurd. Sir Anthony's vooruitgang wordt steeds bemoedigend genoemd, maar zijn bescha digde lever is nog niet volledig hersteld. Hij moet volslagen rust houden. Eden brengt het grootste deel van de tijd lezende door. Daar hij hinder ondervond van het bomen kappen en hout zagen in de omge ving van het huis, zijn deze werkzaam heden gestaakt. Joh Selden: De beste regeerders maken het minst lawaai. WARSCHAU (Reuter) Het Pools par lement is akkoord gegaan met de instel ling van een Kamer van Toezicht, die con trole moet uitoefenen op de activiteit en uitgaven van de regering. Dit is een nieu we stap in het proces om het Poolse par lement groter macht en gezag te geven. Tijdens de stalinistische periode maak te de regering de politiek uit en kon het parlement niets anders doen dan reeds genomen beslissingen bekrachtigen. DJAKARTA (ANP) In een toespraak tot een aantal schepelingen van de Indo nesische marine, heeft president Sukarno maandag verklaard, dat „wij voorwaarts zullen gaan. Dit jaar vormt het punt, waarvan geen terugkeer mogelijk is". „Wg zijn de nationale revolutie met niets be gonnen toen wij alleen maar bezield waren van de geest om land en volk te dienen." De president zeide dit tot perso neel van de Indonesische marine, dat op 21 december naar Italië zal vertrekken, om vier oorlogsschepen, die daar zijn gebouwd, over te nemen en naar Indonesië over te brengen. Tijdens dit bezoek van Sukarno aan het hoofdkwartier van de Indonesische ma rine. waren in de omgeving versterkte militaire wachten geplaatst, terwijl de we gen naar het hoofdkwartier waren afge zet. Sukarno was gekleed in admiraals uniform. Hij sprak nog de hoop uit, dat de ver- trekkenden tijdens hun bezoek aan het buitenland blijk zullen geven, dat „het Indonesische volk op vriendschappelijke voet wenst te leven met alle volkeren ter wereld". In een conferentie met officieren van zijn staf heeft de chef-staf van het Indo nesische leger, generaal-majoor Nasution maandag een uiteenzetting gegeven over de problemen, waarvoor Indonesië zich op het ogenblik en in het bijzonder wat be treft de strijd om westelijk Nieuw-Guinea ziet geplaatst. Volgens het persbureau PIA, verklaarde de woordvoerder van het leger, majoor Koningin Juliana en de prinsessen Beatrix en Irene zijn zaterdag in Windsor aanwezig geweest bij het huwelijk van me j. Anne Abel Smith, een 25-jarige nicht van de Engelse koningin. De prinsessen Beatrix en Irene behoorden tot de acht bruids meisjes. Het huwelijk van Anne Abel Smith met David Liddell Grainger werd ingezegend in de St. George's chapel, een kapel binnen de muren van Windsor Castle. Ook de Engelse koningin, haar moeder, prinses Sy- bille van Zweden, de hertogin van Kent, de hertogin van Glouchester, de Princess-Royal, en de prinsessen Alice en Alexandra woonden de huwe lijksplechtigheid bij. Prinses Beatrix was op 't laatste ogenblik naar Enge land gevlogen om de plaats in te nemen van een bruismeisje dat ziek geworden was. Men ziet op de foto de stoet van de bruidsmeisjes. Derde van links Prinses Beatrix, zesde van links Prinses Irene en tweede van rechts Prinses Christina van Zweden. Harsono, dat Nasution zijn officieren erop heeft gewezen, dat „Indonesië vijandlg- gezinde groepen, en in het bijzonder de Nederlanders, ongetwijfeld een zenuwen oorlog zullen ontketenen, om de tegen stellingen in het binnenland nog te ver groten". Majoor Harsono zeide, dat deze pogingen in het bijzonder zijn gericht tegen diegenen, die thans een belangrijke rol spelen in de strijd tegen het kolonialisme. Chef-staf Nasution waarschuwde zijn offi cieren volgens Harsono, dat de nationale waakzaamheid moet worden verhoogd. MOSKOU (Reuter) „Alle op aanspo ring van Nederland genomen economische dwangmaatregelen tegen Indonesië zullen gedoemd zijn te mislukken", aldus 't Rus sische communistische partijblad „Pravda". geciteerd door Tass. Het blad schrijft dat Indonesië niet alleen zal blijven staan tegenover de economische bedreiging van de kolonisators. ..Vele Europese landen hebben Indonesië hulp aangeboden", aldus „Pravda". DJAKARTA (Reuter) Indonesië zal zijn aanspraak op Nederlands Nieuw Gui nea voorbrengen op de „Afro-Aziatische solidariteitsconferentie" die op 26 decem ber te Cairo zal beginnen, aldus is offi cieel te Djakarta medegedeeld. Volgens de Indonesische commissie, die voor deze bij eenkomst voorbereidingen treft, zal dit onderwerp een van de belangrijkste agen dapunten van de conferentie zijn. Ibrahim Jaacob, voorzitter van de on- afhankelijkheidsbond van Malakka (Per- satuan Malaya Merdeka) heeft, naar zon dag te Djakarta werd vernomen, de be woners van Malakka aangespoord, de Ne derlanders te boycotten en hen aange spoord, daadwerkelijke hulp te verlenen aan Indonesië in zijn worsteling voor de „bevrijding" van West-Irian. In een vraaggesprek met radio-Surabaia heeft Ruslan Abdulgani, de vroegere mi nister van Buitenlandse Zaken en de ondervoorzitter van de Nationale Raad desgevraagd verklaard, dat indien de Ne derlandse stappen bij de NAVO inzake het conflict met Indonesië resultaat zouden hebben „wij de tegenwoordige krachtsver houdingen in de wereld niet zullen ne geren". (UP) De Indonesische ministerraad heeft een officieel communiqué uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat de Indonesi sche regering de noodzakelijkheid gevoelt om te verklaren dat de gezondheid van president Sukarno reeds enige tijd te wen sen overliet. De verslechtering van 's presi denten gezondheidstoestand houdt op geen enkele wijze verband met de recente moordaanslag, welke op hem is gepleegd, zo werd verklaard. (Reuter) De Indonesische regering heeft zaterdag de duizenden kilometers oceaan tussen de 3000 eilanden van de archipel tot de territoriale wateren van Indonesië verklaard. De regering heeft een gebied van de Indische oceaan rondom de Indonesische archipel, over een afstand, die even groot is als die tussen Londen en Moskou, als „onderworpen" aan de onvoor waardelijke soevereiniteit van Indonesië verklaard. De regering zal op de internationale con- De Utrechtse jeugd heeft zondag al een uitgebreid voorproefje genoten van de wintersport. Regen en lichte vorst hadden samen gezorgd voor spiegel gladde straten, waarop naar hartelust gesleed, gegleden en geschaatst kon worden. ferentie over de territoriale wateren, die in februari volgend jaar in Genève zal worden gehouden, van haar besluit mede deling doen. Haar beslissing betekent een wijziging van de ordonnantie van 1939, welke het Indonesische landterritoriaal verdeelde in afzonderlijke delen met hun eigen terri toriale wateren. „De vreedzame doorgang van buiten landse schepen door deze wateren wordt gewaarborgd voor zolang en voorzover deze niet in strijd is met de souvereiniteit van de Indonesische staat of schadelijk voor zijn veiligheid", aldus de verklaring. (ANP) In Zuid-Sumatra hebben vei ligheidstroepen een aantal arbeiders gear resteerd, die betrekkingen hebben met het onder communistische leiding staande In donesische vakverbond Sobsi. Zij zijn ge arresteerd wegens eigenmachtig optreden tegen Nederlandse ondernemingen. De be trokken ondernemingen waren „Musilan- das", „Alicea" en „Melanie Sanna" in het Moesi Ilir regentschap. De veiligheidstroepen hebben tevens zes rode vlaggen in beslag genomen, die door arbeiders voor de huizen van Nederlandse employé's van de ondernemingen waren gehesen. In Bandjermasin (Borneo) heeft de pers chef van het militaire district Zuid-Borneo zondag bekendgemaakt, dat de plaatselijke militaire bevelhebbers opdracht hebben gekregen alle Nederlandse ondernemingen onder regeringstoezicht te stellen. De militaire bevelhebber van de Moluk- ken luitenant-kolonel Herman Pieters, heeft zondag verklaard, dat „een aantal personen, onder wie burgers en militairen", 13 december op Ambon zijn gearresteerd op beschuldiging van schending der be staande wetten. Pieters weigerde de redenen van de ar restaties te noemen om een vlot onderzoek niet te belemmeren. Hij heeft de plaatse lijke bevolking opgeroepen kalm te blijven en zich als gebruikelijk aan haar taak te wijden. Hij heeft voorts de veiligheids instanties in zijn gebied (de Molukken en West-Irian) aangespoord, dubbel waak zaam te zijn. In politieke kringen in Djakarta wacht men met ongeduld de publikatie af van de inhoud van het rapport van het „Comité van negen", dat moet trachten samenwer king tot stand te brengen tussen president Sukarno en Hatta. Dit rapport zou 16 december bij het parlement ingediend worden. Met ingang van 1 januari wordt het mi nimum aantal vrije zondagen voor Horeca- personeel verhoogd van dertien tot zeven tien per kalenderjaar. In 1953 is het werk- tijdensbesluit voor koffiehuis- en hotelper soneel gewijzigd. Het aantal vrije zonda gen werd toen op tenminste zeventien ge steld. Tevens werd toen bepaald, dat tot 1 januari 1958 met dertien vrije zondagen mocht worden volstaan. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 SUèDE DAMES-HERENJASJES

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1