Eens voeren voor Ruys Zonen tien zeilschepen Visscholen worden voortaan los van de zeebodem weergegeven Algemene beschouwingen bij Castricumse begroting DE HERINNERING VLOOD TERUG Alvast in gedachten een beetje voeren Geen receptie Geen tweede openbare school; noodlokaal wordt verplaatst Wijkgebouw komt er LANGS SLUIZEN EN HAVENS De „Chinese jaren" waren vette jaren „WITTE LIJN"-ECHOLOOD Bridgers streden om het Beverwijks kampioenschap Met Kerstmis en Nieuwjaar geen nachtposttreinen Kerstdeclamatorium in de hervormde kerk Kerst met tulpen,maar zonder hulst Houwelijck Koud van Morgen een Tikje zilver uEiNSDAG 18 DECEMBER 1957 lllllllliriii" HET GEBRUIK van schrijvende echoloden waarmee, behalve de diepte, ook vis scholen op een zich afrollende papierstrook worden weergegeven, heeft de vangsten van trawlvisserij-schepen zeer vergroot, en een modern visserijschip zou thans ook niet meer zonder een dergelijk instrument een redelijke visserij kunnen uitoefenen. Sommige grote trawlschepen hebben zelfs twee van dergelijke echoloden, namelijk één als reserve, laten plaatsen. Het was echter tot pp heden niet mogelijk om met deze echoloden visscholen, welke zich op de zeebodem ophielden, te onderscheiden. Hoogstens zou men dan een kleine verheffing van de zeebodem zien, doch dit kon evengoed een ondiepte zijn, gevormd door een zandbank. Een kathodestraalbuis, de z.g. „Vis-kij- ker", waarmee de schrijvende echolo den in later jaren werden uitgerust, kon dit onderscheid tussen visscholen op de zeebodem en de zeebodem zelf evenmin waarnemen. Bevonden de visscholen zich echter op een kleine afstand van de zeebo dem, dan kon men met de „Viskijker" die afstand zeer nauwkeurig meten en aan de hand daarvan bepalen of het net, dat over de bodem wordt gesleept, deze visscholen nog zou bereiken. Bleek dit laatste niet het geval te zijn, dan werd het sleepnet ook niet uitgezet. Dit was en is ook nu nog een belangrijk voordeel van de „Viskijker". Door een nieuwe vinding van de beken de echoloodfabrikanten Keivin Hughes is het thans echter ook mogelijk visscho len, die zich op de zeebodem bevinden, toch los daarvan weergegeven te zien, waarmee de visscholen direct zijn te her kennen. Indien er geen visschool op de zeebodem aanwezig is, wordt de bodemecho op het registreerpapier van een echolood MS.29 weergegeven door een durdonker lijntje, dat door een witte lijn vlak daaronder van de rest van de bodemecho is gescheiden. Is er wel vis op de bodem aanwezig, dan wordt het dunne donkere lijntje naar bo ven toe dikker weergegeven, naar gelang de grootte van de visschool. Voor de sleep net-visserij zal deze vinding er zeker toe bijdragen, dat de vangsten aanzienlijk gro ter worden. Voor geïnteresseerden uit visserijkrin gen zal het Witte Lijn echolood type MS.29 worden getoond in de meet- en demonstra tie-auto van Radio-Holland N.V., welke wagen op dinsdag 31 december en donder dag 2 januari te IJmuiden tegenover het pand Trawlerkade 69 zal staan. Burgemeester verrichtte de officiële opening Maandagavond zijn de bridgers uit alle delen van Beverwijk naar het Kennemer Theater getogen om met de kaarten in de hand strijd te leveren- om het bridge- kampioenschap van Beverwijk. Ook de burgemeester, de heer J. G. S. Bruinsma, behoorde tot de deelnemers en hoewel hij op deze eerste avond niet aan de wedstrij den kon deelnemen, was hij toch aanwezig om de opening van het toernooi te verrich ten. „In deze groeiende industriestad zou de mens zich op den duur eenzaam gaan voelen. Daarom is het goed, dat dit bridge- kampioenschap wordt gehouden, want het beoogt ook burgers van deze stad nader tot elkaar te brengen en leidt tot het besef van eigen burgerschap", zei de burgemeester, die tot besluit van zijn toespraak hoopte, dat er sportief zou worden gespeeld. De uitslagen van deze eerste avond luidden: Groep I: 1. Bakker-Spruyt, 2. mevrouw Groen-J Schaaper, 3. mevr. Nathans-G. Groen. Groep II: 1. Berlee-C. Hoogeboom, 2. De Jong-Nathans, 3. Schmidt-Tesselaar. Groep III: 1. Mevr. Beerman-Schaaper, 2. de heren G. en W. de Boer, 3. Eekhout- Van Son. Groep IV: 1. de heer en mevr. Luyendijk, 2. de heer en mevrouw Bakker, 3. Tabak- Tand. Groep V: 1. Mevr. Kleyn-Reymers, 2. burg. J. G. S. Bruinsma-Stoutenbeek, 3. mej. Boerlage-Griensven. De centrale directie van de P.T.T. deelt mede dat op de beide Kerstdagen en op Nieuwjaar de dienst zal gelden als op zon dag. Tijdens de Kerstdagen vallen drie nachtposttreinen uit, namelijk in de nach ten van 24 op 25, 25 op 26 en 26 op 27 december. Evenmin rijden deze treinen in de nachten van 31 december op 1 januari en 1 op 2 januari. Getracht zal worden op de dag vóór Kerstmis de binnengekomen post zover mogelijk te vervoeren. Op de ochtend van 27 december zal de dienst bij de P.T.T. vroeger beginnen dan normaal het geval is. Een foto van het barkschip „Whampoa", één der zeilschepen, die gevaren hebben in de tijd van Willem Ruys, Jan Daniels- zoon, is hierbij afgebeeld. Het schip is be steld in een tijd, toen met deze bodems naar China werd gevaren. Het was geen onvoordelige tijd. Dit mag afgeleid wor den uit de omstandigheid, dat Ruys het tiende schip, dat onder zijn directie zou gaan varen de naam heeft gegeven van „Whampoa," een stad in Kwantoeng in China, niet ver van Kanton gelegen. Whampoa was in die tijd een haven met een levendig verkeer. De bouw van dit schip ging niet snel en vorderde juist twee jaren. De achtste juni 1846 werd op de werf van Fop Smit de kiel gelegd en op 7 juni 1848 werd het barkschip „Whampoa", groot 462 ton, te water gelaten. Het nieuwgebouwde en gekoperde schip „Whampoa," dat onder kapitein I. M. Pfeil zijn eerste reis naar Batavia en Semarang zou doen, lag spoedig na de te waterlating te Rotterdam in lading aan het kantoor van de cargadoor Wm. Ruys J. Dzn. Na door het Voornse Kanaal ge jaagd te zijn, werd de „Whampoa" 11 ju li 1848 door de „Kinderdijk" in zee ge sleept. Een merkwaardige gebeurtenis in het leven van Wm. Ruys J. Dzn. was het, toen op 3 februari 1850 vier van zijn sche pen tegelijk uit Oost-Indië in het vader land terugkeerden. Het waren de „Jan Daniel," „Whampoa" en „Ida Elisabeth", die te Brouwershaven afmeerden en de „Japara," die te Hellevoet binnenliep. De schepen waren juist op tijd binnen, want de volgende dag teisterde een hevige storm onze kusten en zeegaten. De „Whampoa" heeft ook enige malen op Engels-Indië en China gevaren. Het schip kwam op 24 april 1851 in het vader land terug uit Hongkong en Shanghai, be laden met 6062 kwart-kisten thee. Door de Nederlandse Handel-Maatschappij bela den, was het schip 4 mei 1852 wéér thuis met koffie, suiker, tin en rotting. Daarop volgde weer een reis naar China. Een la ding thee werd ingenomen en daarmee kwam men op 18 juni 1853 in Hellevoet aan, De reizen verliepen niet altijd even vlot. Onder bevel van kapitein H Kramer, was de „Whampoa" in 1855 onder zeil van Akyab naar Cowes, toen het op de Atlan tische Oceaan met de „Macao" in aan varing kwam. Beide vaartuigen liepen schade op, zodat zij op Sint Helena moes ten repareren. Eind juni 1855 kwamen de schepen daar op de rede aan. De „Macao" was er het ergste aan toe; de boeg was ingevaren. Met enige vertra ging kwam de „Whampoa" op 18 septem ber 1855 te Rotterdam aan. Tien schepen In 1861, het jaar toen de firmanaam van Wm. Ruys J. Dzn. veranderde in Wm. Ruys en Zonen, hadden de firmanten de directie over tien zeilschepen. Het waren de „Cornelis Wernard Eduard," „Doel- wijk", „Duiveland", Fop Smit", „Ida Elisa- Maandagavond werd in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kanaalstraat een kerstdeclamatorium uitgevoerd, samenge steld door Jan H. Verhoog uit bijbeltek sten en vrije toevoegingen, afgewisseld met koor- en solozang. Het stuk laat drie herders met hun boodschap van heil en vrêe de wereld ingaan. Ieder komt in een andere kring mensen terecht, doch ten slotte keren zij naar hun uitgangspunt terug en wisselen zij hun ervaringen uit. Alle drie deden ze de ondervinding op dat hun boodschap niet werd aangenomen, deels door onverschilligheid, deels door vijandigheid. Zij vragen zichzelf af: wat mankeerde er aan de boodschap? De bood schap van kerst was goed, maar zij wordt alleen ontvangen door hen die haar willen verstaan, en de conclusie is, dat ieder zijn fakkel moet opnemen en bewust en actief de goede tijding moet uitdragen en be leven. De teksten werden "gesproken door Auke Kok, Jan den Duik en Jobje Langbroek, terwijl het vrouwenkoor Vox Jubilant onder directie van Jo de Koeier op juiste wijze de koorzang verzorgde. De bariton Kees Deenik, bekend door zijn optreden voor de N.C.R.V. zong op eenvoudige wijze een aantal oude kerstliederen. Het stem mige kerkgebouw was goed bezet. beth", „Jan Daniel", „Minister Pahud", „Ouderkerk" aan den Amstel", „Resident van Son' en de „Whampoa". Laatstgenoemd barkschip is tot 1868 in de vaart gebleven. In het daarop volgende jaar kwam ook het einde voor de „Resident van Son". Na het in de vaart brengen van het laatste nieuwgebouwde zeilschip voor Wm. Ruys Zonen, de „Hoek van Holland", die in 1864 te water werd gelaten, was men het keerpunt genaderd. Van die tijd af werden de zeilschepen, die wegens ver koop of om andere redenen van de sterk te der vloot moesten worden afgevoerd, in de regel niet meer vervangen. Telde de vloot van Wm. Ruys Zonen in 1870 nog zeven zeilschepen, in 1871 waren er slechts drie over: de „Cornelis Wernard Eduard", „Fop Smit" en de „Hoek van Holland". Tenslotte was in 1879 alleen nog de eerstgenoemde over. Tot 1882 heeft de „Cornelis" het vol weten te houden. (Nadruk verboden) Arie van der Veer Op de Beverwijkse bloemenveiling is ,er ondanks de vorst, nog levendige handel geweest. Er waren nu volop rode kerst tulpjes, die van 6 tot 9 cent per stuk no teerden. Hyacinten waren duur en er werd grif tot 38 cent per stuk betaald. De lange tulpen brachten van 65 tot 170 cent per bos op, narcissen kwamen tot een gulden per bos. Er is met de Kerstmis zo goed als geen hulst met bes. Een klein partijtje dat aangevoerd werd, bracht maar liefst vijf gulden per kilo op. Van de firma Nijssen en Zn. uit Santpoort werden de eerste irissen aangeboden, die 15 cent per stuk noteerden. Geen spreekuur wethouder De wethouder voor openbare werken, de heer R. Verbëek, heeft op donderdag, 19 december geen spreekuur. De commissie, belast met het onderzoek van de Castricumse gemeentebegroting 1958 heeft het rapport samengesteld met de vragen van de raad en de antwoorden door het college. De commissie zou het op prijs stellen indien de mogelijkheid werd opengesteld om algemene beschouwingen te houden bij de behandeling van de be groting. Betreffende de algemene volkshuisvesting werd de vraag gesteld waarom de gemeente zelf de woningen gaat bouwen aan de Charlotte de Bourbonstraat en waarom dit niet geschiedt door middel van een woningbouwvereniging. Het antwoord luidde hierop dat de praktijk heeft uitgewezen dat de gemeente bij de bouw zeer intensieve bemoeiingen heeft en om nu de behandeling zo eenvoudig mogelijk te houden, waarmede een snelle realisering is gebaat, achten B. en W. het gewenst om de bouw van gemeentewege te doen geschieden. Evenwel kan er nog geen datum van begin worden vastgesteld. Op een desbetreffende vraag heeft het college geantwoord dat er geen partieel uitbreidingsplan Breedeweg in voorberei ding is. Wel is er destijds êen ontwerp ge weest voor de bouw van woningen in die omgeving, dit ontwerp bleek evenwel niet te verwezenlijken, mede op grond van de nadien bekend geworden structuuropzet der gemeente. Over de afgifte van bouwvergunningen werd gevraagd of wel steeds de nodige soepelheid wordt gebruikt bij het ver lenen. Naar aanleiding mede hiervan zal meer speciale aandacht worden geschon ken aan de verzoeken om vergunning tot het splitsen van woningen, toelaatbare splitsing heeft steeds op de steun van het college kunnen rekenen. Stichting wijkgebouw De raad vroeg voorts hoe het staat met de totstandkoming vah een wijkgebouw en een daarbij behorend badhuis. Ook een badhuis wordt voor Castricum zeer nood zakelijk geacht. Het college antwoordde hierop, dat het zich op het standpunt heeft gesteld, dat de stichting van een wijkge bouw c.a. voor de kruisverenigingen een taak is, welke bij uitsluiting van an deren bij de kruisverenigingen zelf be rust. Het college is bereid alle medewer king welke nodig mocht blijken,, in deze te verlenen. Uit een met de besturen van de beide Castricumse kruisverenigingen gehouden bijeenkomst is gebleken, dat het Wit-Gele Kruis zich zal belasten met de bouw van een wijkgebouw, waarna beide vereni gingen samen het beheer en de exploitatie als gelijkgerechtigden ter hand zullen ne^ men. Het ligt niet in het voornemen van de kruisverenigingen om een badhuis te stichten. Uit de raad heeft één der leden de vraag gesteld hoe het staat met de totstand koming van een gebouw voor de christe lijke kleuterschool. In de raadsvergadering van februari j.l. is besloten medewerking voor de bouw te verl.enen, bovendien w,erd besloten om nog maals over te gaan tot de bouw van een houten noodschooltje. Wegens de beperking der bestedingen zijn de onderwijsinspecties echter niet zon der meer bevoegd, om voor noodlokalen een urgentieverklaring af te geven zodra de kosten meer bedragen dan f 20.000,— G.S. onthielden bovendien hun goedkeu ring aan het destijds genomen raadsbesluit om tot onderhandse aanbesteding over te gaan, aangezien niet kon worden aange toond dat de financiering met „vast" geld verzekerd was. Op grond hiervan is het betreffende crediet nog niet goedgekeurd. Er werd echter thans een voorlopige op lossing gevonden omdat het schoolgebouw aan de Sifriedstraat, dat werd aangekocht van de heer Biesterbos, vrij komt. Dit schooltje zal dan in de naaste omgeving van de Maranathakerk worden geplaatst Hiermede zal dan tijdelijk een redelijke oplossing zijn gevonden. Betreffende de oprichting van een twee de openbare school werd medegedeeld dat de uitvoering van dit genomen besluit werd aangehouden tot 1 september 1958 omdat op 1 september van dit jaar het aantal voor het nieuwe leerjaar ingeschre venen aanmerkelijk minder bleek te zijn dan in voorgaande jaren. Doorlichting Een dikke ijslaag bedekt de bodem van de schutsluis, die ten behoeve van de Rijnkanalisatie te Hagestein in aan bouw is. De opzichter, die de fotograaf zou voorlichten omtrent de beste plaats om de schutsluis in beeld te brengen, verschafte zijn gast ongewild een heel apart plaatje- De raad acht een algehele doorlichting van de bevolking in 1958 beslist noodzake lijk en zij verzoekt daarom B. en W. te willen bevorderen dat deze doorlichting doorgang zal vinden. Er zal dan ook naar gestreefd worden de bevolking hiertoe in staat te stellen en met het oog daarop zal voor de tubercu losebestrijding eenzelfde bedrag (ƒ3000, als in 1956 worden uitgetrokken. DE VLAG, die Willem Ruys J. Dzn van 1839 af op de oceanen heeft doen wapperen, bestond uit drie horizontale banen, ieder verdeeld in drie vakken of blokken. De bovenste en de onderste baan waren rood-wit-rood, de middelste wit-blauw-wit en in het blauwe blok stonden in wit de initialen W. R. De schepen van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd hebben al bijna 75 jaar lang onder deze vlag gevaren, met deze wijziging slechts, dat de letters W. R. door R. L. zijn vervangen. Uit deze vlaggen- overeenkomst spreekt wel heel duidelijk hoe de Lloyd uit de oudere rederijen is voortgekomen. In de Heiloose Rustende Jager zijn zaterdag weer de her inneringen opgewoeld aan de dagen van 1944, de dagen der meedogenloze razzia's, die over onze contreien sloegen, toen iedereen op zijn verheugde en vermagerde vingers zat na te rekenen, dat dit de laatste winter van de Duitse tirannen wel eens geweest kon zijn en de kaarten met hun gekleurde speldjes vrolijker tijden voorspelden. Tweehonderd leden van de beide afdelingen Alkmaar en IJmuiden van de „Razziavereniging", die deze zaterdag bij een waren, weten wel beter. Zij weten hoe zij uit hun schuil hoeken werden gesleept, hoe zij van straat werden geranseld en hoe zij als een weerloze kudde naar het Oosten werden vervoerd, maar zij weten ook, hoe het contact in die trooste loze uren voor een geringe, maar niet te miskennen op montering zorgde. Herdenking en feest kunnen nu gelukkig ieder jaar weer samengaan en meneer C. Mooij, praeses van de Alkmaarse afdeling, heeft aan het begin van de avond nog eens even teruggeblikt naar die donkere jaren van weleer, die wij nog wel, maar onze kinderen alweer niet van nabij kennen. Na het droeve deel, de twee minuten stilte en het her denken, het feest. Dat kunnen de razzia-slachtoffers óók, zoals ge weet. En een Alkmaars theaterbureau, dat deze keer voor de vreugde zorgde, had dan óók contact, maar nu onder betere omstandigheden. En daarna is er tot diep in de nacht gedanst. Door mensen, die bevrijd-van-harte de zware tijden van 1944 nog niet vergeten zijn en ze ook nooit vergeten zullen. Zaterdag zal in het verre Uithuizen juffrouw T. H. Reinders veranderen in me vrouw Comello-Reinders en daarmee zal een eind geko men zijn aan een stuk werk voor het Zonnebloem-Klim- op-werk, dat voornoemde mevrouw in haar juffrouwe- lijke tijd in ons IJmuiden verrichtte een werk, dat haar volle aandacht en liefde had en dat er op gericht was de ikvrouwen, die onze fa brieken, ateliers en kantoren bevolken een inzicht te geven in de problemen, die nu niet direct met het verven van kousen, het vervaardigen van lampekappen en het bijhou den van loonstaten verweven zijn, maar met het t Grote Leven. Zij gaat nu zelf dat leven tegemoet en op deze plaats wil ik haar namens al die werkende meisjes een vaar wel toêfbepeii, dat zij ai van de schone schare zelvè heeft mogen ontvangen inper soonlijke of algemene sfeer, maar dat van deze plaats af wordt begeleid door een eigen woordje van waarde ring en een volhartige felici tatie: het ga u goed in Eind hoven! maar niet, want het helpt toch niet en ge wordt er al leen maar in dubele be tekenis koud van. Met enige droefenis heb ik moeten horen, dat de nieuwjaarsreceptie van Vel- sens burgemeester, die in januari van het nog lopende jaar een stijlvol ontmoe tingsmoment tussen over heid en burgerij werd, in het nieuwe jaar niet doorgaat „om redenen van ruimtege brek". Deze droefenis wordt waarlijk niet gaande ge maakt door het feit, dat er een goed glas Bourgogne of een smakelijke paté aan de neus voorbijgaat, want ook zónder dat kan een receptie goed en „smaakvol" zijn, maar meer door het gemis van dit ontmoetingspunt in een tijd, dat toch al zo wei nig mogelijkheden zijn, om eens tot een menselijk con tact te geraken. Ruimtegebrek was dus de oorzaak. Als volgend jaar de uitbreiding van het raadhuis er is in de vorm van het Mavemlokaal tussen de blote beelden in de achtertuin, dan gaat het waarschijnlijk wel weer door. Op zichzelf een redelijk argument, maar wie de vo rige keer zijn opwachting heeft gemaakt kan getuigen, dat het toch ook weer zó erg niet was, dat men op elkan ders lip gezeten was en dat er met wat ordening en doorstroming echt wel een mouw aan te passen ware. Maar ja het is fini en DE KOU heeft haar gevolgen al gehad voor ons voog'len- heir en ik maak me sterk, dat u ai eens een extra-handjevol brood in de buitenste kilte hebt geworpen voor de geplulm- Het feit, dat de brommers en fietsers al enige weken het rijk veelal alleen hebben op de Sluisweg, mag naar mijn opvatting geen reden zijn om maar raak te rossen op deze verbinding. Het Hoogovenheir, dat deze ver binding gebruikt, maakt er echter wel eens misbruik van, door de stoplichten bij de sluizen te negeren en op de hoofdweg te gaan rijden waar het niet mag noch hoeft. En de veertig-kilo meterlimiet voor brommers is ook al een zaak, die met banden wordt getreden. Moet u eens komen kijken s somsOf, doe het ook den, die rillend in een dik en de uitkijk zitten. En die Derhalve verzoek ik u nu reeds met enige klem dit goede werk zonodig voort te zetten en enige vet bollen aan de victualiën toe te voegen, alsmede elke dag enige handjes-vol granen en zaden, want ze hebben het weer niks lekker. Bovendien wordt u na mens de in Kennemërland sluimerende stichting' „Vö- gelvoedering", die in die er ge februariwinter van twee jaar terug zulk prachtig werk verzette met behulp van talloze vriendinnen en vrienden op het hoofdkwar tier, het Kerbert-asiel, in de garage van een Beverwijkse kweker en de garage van de brandweer daar aangeraden, alvast de borst wat te be vochtigen met het oog op 'n eventuele nieuwe ingreep van de heer Winter, vorst van ijspegels en bedreiger van koeten, meeuwen en an dere „draafsaaissies", zoals de Amsterdammers ze noe men. Er zullen dan wederom vrijwilligers met automo bielen en bakkers met oud brood nodig zijn en teneinde de zaken tegen de tijd dat de nood aan de vogels komt, zo vlot mogelijk te regelen, zou ik alle medewerkers van de vorige keer willen ver zoeken, even de vinger op te steken, een telefoontje af té vuren of een briefje te schrijven, hetzij telefonisch naar 5389 (adressen: IJmui- der Courant t.a.v. Lampe nier en Kerbert-asiel, t.a.v. verenbolletje op de takken vanmorgen wat herademden. „vogelvoedering") opdat er snel gewerkt zal kunnen worden. Wil u zo goed zijn? Als er geld nodig is, hoort u het nog wel alvast een over en er is weinig meer g aan te doen. Jammer blijft g het. (Niet vanwege zie bo- g ven, wel vanwege zie ook jj boven). jjj Morgen, donderdag, ligt er g een zilveren waasje over de J Rijkswaterstaat vanwege een js harer beminnelijkste die- jj naren, de heer A. J. Tik, de g administratief-ambtenaar B jj tweede klasse Tik, zoals hij g te boek staat, de vriende- g lijke baas Tik, zoals hij be- g kend staat. Als chef van de haven- g dienst heeft hij de leiding g over dat hele kolossale ap- jj paraat, dat een haven is en s daar komt heel wat voor g kijken te land, ter zee en g niet in de lucht, want dan g wordt het een val te water, g In Amsterdam zette hij M zijn eerste schreden op het g Rijkswaterstaatspad en in g mei 1933 kwam hij naar de g IJmuidense havendienst, als jj schrijver dan. Als schrijver in losse g dienst, want het moest zes ij jaar duren voor hij zijn g vaste aanstelling kreeg g dat kón toen bij deze ver- M beten zuinigaards. Maar goed, het was niet g alles haven wat de boot g sloeg, want meneer Tik g heeft zich al heel gauw in jj het verenigingsleven gewor- g pen en bij de Oianjevereni- §j ging IJmuiden-West zouden jj ze echt niet meer weten, g wat ze zonder hem moesten g beginnen En morgen is er receptie jjj in „Sluiszicht", u weet wel g bij Van Egmond aan het g Sluisplein, waar tussen elf g en half twee velen zullen g komen om deze aardige s jubilaris een poot te druk- s ken. Ook dezerzijds: Daar j§ gaat u. Nog vele jaren! beetje bedankt voor uw f sympathie. Alle vrijwilligers jj zjjn natuurlijk van ganser jj harte welkom! Lampentei

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6