Afzonderlijk strandplan terzijde geschoven om grote geheel in harmonie te houden WALA NIEUWS onderjurk; Juwelen of Jovanda kousen m Unanieme lof over financiering van tehuis van chronische zieken Maximumsnelheid en verkeersborden STERK Visserij-varia Velsens raad over strand en ziekenhuis 22.90 (voor beter schoenwerk) Strandplan-Stolk als voorloper of als doorkruising VACHT- en SCHAATSLAARZEN PANTOFFELS Durf en initiatief Zo zij het Grote dingen op til Overweg-perikelen Lof over ziekenhuis Gauw gunnen? Een feestelijk schoentje! Subsidie HEEMSKERK Heemskerkse middenstan ders willen eigen weekblad VERLOVINGSRINGEN P. DE GROOT Twee nieuwe Kruisgebouwen Gereformeerde kerkdienst in schoolgebouw Kerstnachtdienst in Heemskerk Lammetjes in de wei UW VOETEN ONZE ZORG SCHOENHANDEL Rus botste op Belg bij Schiermonnikoog Een goede gewoonte NIEUWJAARS ADVERTENTIES u DERDAG 19 DECEMBER 1957 Dat, wat gisteravond op de raadsagenda slechts een voorstel van het Velsense college leek, om mogelijke pogingen af te remmen, die het destijds in principe aan vaarde Strandplan voor IJmuiden zouden kunnen doorkruisen, is uitgegroeid tot een debat over zulk een poging-in-concreto. Een met tekeningen ondersteund plan name lijk van de Velsense aannemer J. Stolk voor de strook tussen de geul bij de Zuidpier en het bestaande, door hem reeds gebouwde IJmond-paviljoen. De raad ontving het voorstel, om vast te kunnen leggen, dat er een uitbreidingsplan in voorbereiding is voor het hele IJmuidense strandgebied, dat zoals bekend geacht mag worden reeds geruime tijd geleden aller enthousiasme gaande maakte. Dit zou er toe moeten leiden, dat pogingen, om van particuliere zijde „tussen" dit plan te komen met minder har monieuze bebouwingen of projecten, die misplaatst zijn in de totale opzet, te voor komen. Maar de raadsleden hadden inmiddels, op de leden van het college na, een uitgewerkte aanvraag voor een vergunning van de aannemer Stolk toegezonden gekregen, dat het gesprek over een oorspronkelijk louter administratieve aange legenheid plotseling een grotere diepgang gaf. Men had zich namelijk in diverse fracties enigszins laten overrompelen door het plan-Stolk en vroeg zich af, of dit gedurfde initiatief niet gelukkig kon worden ingepast in het bestaande gemeentelijke plan. Wethouder R. Verbeek (Arbeid), die de portefeuille van Openbare Werken beheert was echter met de uitgesproken steun van zijn fractie, een gans andere mening toegedaan, waar de rest der raadsleden na zijn uiteenzetting ook toe bekeerd scheen: ten eerste zou het plan-Stolk als het ware een plagiaat zijn op de gemeente lijke visie en bovendien was het voor hem en anderen nog te bezien, of dergelijke „snipperplannen" een plaats toekomt in het grote, in weloverwogen harmonie opge zette geheel. Er is nog een tweede belangrijk besluit gevallen deze avond: „Ken- nemergaarde" wordt verbouwd tot tehuis voor chronische zieken. Nadat de raad het zijne had gezegd over de aanschaf van nieuwe borden in ver band met de maximum-snelheidsbepalin gen (elders op deze pagina geven wij daar van een uitvoeriger verslagje), kwam er uit de VVD-koker een opmerking over de tot sloop bestemde panden aan de Ruys- daelstraat: mevrouw H e y k o o p wilde namelijk in het belang der bewoners graag een termijn horen, waarbinnen deze huizen tegen de grond zullen gaan en de wet houder gaf daarop ten antwoord, dat er door het college sterk naar gestreefd wordt in dit en andere gevallen een tijdige aan schrijving tot ontruiming uit te doen gaan, om moeilijkheden voor de betrokkenen te voorkomen in dit speciale geval zal dat, meende hij, nog wel even duren. Over de strandplannen hebben verschei dene sprekers het hunne gezegd en de heer Van Dongen (CHU) vatte direct de koe bij de horens, door het hem toe gezonden plan-Stolk te berde te brengen. Hij meende te weten, dat er door de direc teur van Openbare Werken en de wet houder welwillend gereageerd zou zijn op dit ontwerp, hoewel de Rijkswaterstaat, die in deze het laatste woord zal moeten hebben, nog niets van zich heeft laten horen. De heer Van Leeuwen (kath.) had alle respect voor de durf en het initiatief van de heer Stolk, wiens plan echter in het grote gemeentelijke geheel moet passen, wil het kans van slagen heb ben. Hierop voortbordurend vroeg de katholieke woordvoerder of het gemeente lijke strandproject de toekomstige wijzi gingen bij de pieren zal doorstaan en me vrouw H e y k o o p brak, evenals haar voorgangers, een lans voor een snelle uit breiding van de strandoutillage. De heer N u y e n s (kath.) informeerde, of er al be sprekingen met de Rijkswaterstaat ge weest zijn over de toekomstige ontwikke- ADVERTENTIE Voor de Kerst nog een mooie in ieder geval een paar Wij zijn zaterdag en maandag tot 9 uur geopend. Dinsdag tot 6 uur. Lange Nieuwstraat 791 - Telef. 5005 ling en de heer Lips (AR) bracht de heer Stolk eveneens een saluut voor diens on dernemingszin, hoewel hij het vreemd vond, dat dit idee op Rijkswaterstaats- grond is geprojecteerd, de Rijkswater staat, die de heer Visser (AR) als een vrij ongrijpbare tegenspeler op het toneel van het strand zag. Hij zag enig heil in een noodoplossing voor de uitbouw van de strandaccommodatie, zolang de Rijkswa terstaatsplannen nog niet worden uitge voerd en het IJmuidense strand niettemin zal moeten worden vervolmaakt. Zonder voorbehoud was de heer Van Leusen het echter eens met het college, dat dissi dente en strikt-noodzakelijk opgezette plannen in deze fase wil voorkomen: de raad heeft, zo zei hij, nu eenmaal het grote strandplan aanvaard en hij zou zichzelf opvallend tegenspreken, wanneer er nu plotseling adhesie werd betuigd met deze particuliere versie. Bovendien zou het strandplan dan bij stukjes en beetjes gerealiseerd worden en dat is nu juist, wat de gemeente pertinent niet wil: slechts een centrale „leiding" kan tot een weloverwogen opbouw voeren, waarin de rendabele en de niet-rendabele projecten elkaar afwisselen. Op de manier, die nu wordt binnengehaald, zo ging hij voort, worden de winstgevende objecten afgeroomd en men blijft met de minder aantrekkelijke opzetjes zitten. Wethouder Verbeek hoefde daar niet zoveel meer aan toe te voegen: de raad heeft vele jaren gesproken over de har monische opbouw van de IJmuidense zee bad-accommodatie en het strandplan, dat daar tenslotte uit te voorschijn kwam, is met kennelijke geestdrift ontvangen. Het college wil nu verder: naar een officieel uitbreidingsplan en daaraan voorafgaand wil zij gedurende een jaar, eventueel te verlengen met opnieuw een jaar, de be stemming alvast op deze grond leggen, op dat er geen ongewenste elementen in de bebouwing van de zeereep gaan voor komen: de „wilde bebouwing" moet tot alle prijs worden voorkomen. Vreemd vond de heer Verbeek het, dat de heer Stolk een brief met een tekening aan alle fracties had gestuurd, maar dat het col lege hierin officieel in het geheel niet in gekend is. Met ongeveer een jaar moet het uitbreidingsplan in kannen en kruiken zijn, maar in die tussentijd kunnen er aller lei aanvragen voor bebouwing komen, die tegen de achtergrond van een verantwoor de bebouwing moeten worden bekeken. Hij betwistte de opmerking uit de raad, als zou de heer Stolk al een officiële aan vraag hebben ingediend dit geval is nimmer verder geweest dan het stadium van een officieus gesprek en het tonen van een schets; het college voelt zich dan ook helemaal niet bezwaard, dat zij de heer Stolk niet gekend heeft in het voor stel, om tot een „rem" op „wilde plannen" te komen. Wat de Rijkswaterstaat betreft vertelde de wethouder, dat deze instantie nog al tijd een aantal vraagtekens oplevert: een onderhoud met een der hoofdingenieurs over de plannen met IJmuidens haven gebied heeft ook hem niet wijzer gemaakt en er zijn, zoals de proeven in de Noord oostpolder met een „modelpier" uitwijzen (wij hebben daar ongeveer een jaar terug een uitvoerige reportage aan gewijd), al lerlei mogelijkheden „voorlopig is de pier echter nog een dooie pier". De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Rijkswaterstaat de gemeentelijke strand plannen straks gaat doorkruisen dat zou de eerste keer niet zjjn. Maar hjj meende Velsens raad heeft zich gisteren enige tijd onledig gehouden met een vraag stuk, dat verscheidene ra den het hoofd zal hebben doen breken: de voorzienin gen, die de nieuwe maxi- mumsnelheidsbepalingen nodig hebben gemaakt en het aangeven der „bebouw de kommen". De heer Markerink (A.R.) bleek niets gesteld te zijn op al dat gevlieg en wilde voor de hele gemeen te vijftig kilometer als uiterste snelheid aanhou den, de heer T a b e r n a 1 kwam met de vraag, hoe het nu moet met bepaalde weggedeelten, die tussen de bebouwde kommen lopen, zoals een stuk Hagelinger- weg-Van den Vondellaan tussen Santpoort en Drie huis en de heer A n d r i e s- m a (Kath.) verwees met ere naar het Haarlemse voorbeeld, waar men wij lieten het dezer dagen nog in de Kennemer Lantaarn uitkomen duidelijke bor den heeft neergezet, die de 50-kilometerlimiet aan geven. Voorzitter m r. M. M. Kwint was het met deze laatste spreker eens, dat uniformiteit in het aan geven van de snelheids- grens dringend noodzake lijk maar helaas nog een vrome wens is. De over gang van het ene gemeen- tedeel naar hét andere zal nog nader worden bekeken in samenspraak met de po litie en over de borden meende hij te moeten op merken, dat het voor hem nog geen uitgemaakte zaak was, of Haarlem een geluk kige keuze met zijn borden heeft gedaan. Tenslotte, voor degenen, die het niet weten dit: op de „Sluisweg" geldt een maximum van 70 cilometer; op de weg naar ie tunnel geldt van de Haarlemse gemeentegrens if geen snelheidsbeperking. wel te kunnen constateren, dat er grote en belangrijke werken op til zjjn, die wel licht bepaalde gevaren opleveren voor strand en duin. In tweede instantie is er nog even over doorgepraat, zonder dat er veel nieuwe gezichtspunten werden be licht en de raad werd het er tenslotte zon der stemming over eens, dat het college het bjj het rechte eind heeft, zodat het plan- Stolk in deze figuur voorlopig van de kaart schjjnt te zjjn. De overweg in de Wijkerstraatweg en zijdelings het Actie-comité Velsen-Noord hebben daarna enige tijd de gesprekken beheerst: de heer M e r t e n s (kath.) vroeg zich namelijk naar aanleiding van een voorstel van B. en W. af, in hoeverre de ophoging van de spoorbaan de definitieve voorzieningen aan de overweg, die in het vooruitzicht zijn gesteld, zal vertragen en hij wilde bij NS en Rijkswaterstaat op spoed aandringen om zo gauw mogelijk uit de ongelukkige situatie daar te komen. De heer Marks (arbeid) vroeg vervolgens opheldering over het plantsoentje en de veiligheid der wielrijders en wethouder Verbeek stelde daar tegenover, dat de verandering van de overweg niet een op zichzelf staande zaak is, maar aansluit bij de komende aanleg van de spoorbaan naar de Breedband. Dat hierbij snelheid een gebiedende eis is, was voor hem duidelijk en hij verwachtte dan ook, dat men deze ganse aangelegenheid in de loop van het volgende jaar met kracht gaat aanpakken niet als resultaat van het actiecomité, maar als logisch gevolg van een oude wens. De klaphekjes voor de voetgangers over de spoorbaan zijn in deze kwestie even een moeilijkheid, omdat NS ze niet voor hun rekening willen nemen, maar ze zullen er wél komen, meende de heer Verbeek, wanneer uitgemaakt is, wie dit betalen moet. Alle partijen hebben vervolgens het hunne gezegd en het was al lof, wat de raadsklok sloeg over het genereuze voorstel van B. en W. om niet alleen Ken- nemergaarde onder Santpoort te bestem men tot tehuis voor chronische zieken, maar de kostbare verbouwing bovendien geheel uit de reserve af te schrijven, waar door de verpleegprijs aanzienlijk naar be neden kan. Men vroeg zich uit de raad weliswaar af, hoe groot het jaarlijkse defi cit dan toch nog zal worden, maar was het er aan de andere kant roerend over eens, dat dit eventuele financiële offer bepaald niet te groot is voor de patiënten, die hier wellicht een stuk levensgeluk zullen terug vinden. De heer Andriesma betoogde, dat het fiat, dat zijn fractie aan deze wijze van financieren zou geven, geen precedent wilde zijn voor andere gevallen. Mevrouw K 1 i m p (arbeid) was verheugd over deze oplossing van een nijpend sociaal pro bleem, al vond zij de ligging van Kenne- mergaarde iets te decentraal vqor de pa tiënten zelf, die vaak zoveel baat kunnen vinden bij het straatvertier onder hun raam ook de» verpleegeenheden voor zes a zeven bedden waren haar iets te groot, maar in het algemeen is dit ver bouwingsplan een redding uit een nood situatie, die niet ideaal te noemen is, maar een belangstelling van heinde en verre zal genieten, die het college en de raad tot de overtuiging zal brengen, dat hier een voor treffelijk werk is verricht. Nadat de heer Van Dongen had aan gedrongen op een spoedige gunning en zich enigszins bevreesd had getoond voor de remmende invloed van Gedeputeerde Staten, kon wethouder De Boer (arbeid) aan zijn repliek beginnen dankbaar voor alle lof en optimistisch over het te verwachten deficit, ondeskundig over de financiering, maar zeer deskundig over de sociale betekenis van het toekomstige te huis. Hij vond een der moeilijkste pro blemen dat van de personeelsbezetting en was voor een zo spoedig mogelijke aan stelling van een directrice, waarna hjj de papieren van dit nieuwe tehuis nader in beschouwing nam. „De particuliere tehuizen voor chro nische zieken zijn vaak een onsmakelijke vorm van exploitatie" zei de wethouder, die blij was met het feit, dat het mi nisterie van Volksgezondheid zowel voor- ADVERTENT1E Leuk om te zien, heerlijk om te dragen I In beige suède IJMUIDEN KENNEMERLAAN 95 SANTPOORT HOOFDSTRAAT 1S« Zaterdag en maandag geopend tot 's avonds 9 uur rang voor de bedden als voor de bouw bij deze wijze van financiering kan geven en als GS het eens kunnen zijn met Velsens manier van financieren (het is geloof ik nu wel echt lang geldkon hij zijn be toog afsluiten met de mededeling, dat Vel- senaren, waarvan er een 60 a 70 in aan merking zouden komen om opgenomen te worden, prioriteit genieten, maar dat uiter aard ook andere lijders van harte gaarne opgenomen zullen worden. Men heeft het tenslotte nog even gehad over de verlaging van het subsidie aan de jeugd-sportverenigingen als gevolg van de nieuwe bronnen van inkomsten uit de voetbalpools, die vele dezer clubs hebben en waardoor er een bedrag van 2,50 is opengelaten tussen het subsidie en de ter- reinhuur, welke rijksdaalder dus voortaan uit de verenigingskas zal moeten komen. Wethouder De Boer meende op een vraag van de heer Den Hollander (comm), dat de verenigingen er niet tegen zullen ageren en hij vertelde verder, dat één hunner buiten deze nieuwe bepalingen valt, omdat deze niet mee-eet uit de ruif van de voetbalpools. Hierna heeft de voorzittershamer druk werk gehad en een groot aantal admini stratieve onderwijszaken kon vlot worden afgehandeld. Diverse benoemingen, onder meer die van nieuwe commissies tot we ring van het schoolverzuim en van een aantal onderwijskrachten alle conform de voordracht, besloten de vergadering. De Heemskerkse middenstanders gaan pogingen in het werk stellen om te komen tot de uitgave van een weekblad. De voor zitter van de twaalf middenstanders die reeds een folder hebben uitgegeven, de heer J. v. d. Laan, zette tijdens de woens dagavond in zaal Nijman gehouden bijeen komst de voordelen van een weekblad uit een. Hij noemde plaatsen waar men tot op merkelijke resultaten is gekomen. Vooral voor de toekomst is dit van belang, betoog de de heer v. d. Laan, die een schets gaf van Heemskerk over vijf jaar. Dit dorp zal dan een geheel ander aanzien gekregen hebben en de middenstanders dienen er voor te zorgen dat zij met hun tijd mee gaan. Ook het gemeentebestuur is in deze plannen geïnteresseerd. Op deze bijeenkomst werd een commissie van drie personen samengesteld die de plannen verder zal gaan uitwerken. ADVERTENTIE ENORME SORTERING JUWELIER - Kennemerlaan 30 HORLOGER Telefoon Van het bestuur van de Gerardus Majel- la Vereniging afdeling Wit-Gele Kruis te Heemskerk en het bestuur van de Noord hollandse Vereniging „Het Witte Kruis", afdeling Heemskerk zijn bij Heemskerks gemeentebestuur verzoeken binnengeko men om voor de ten behoeve van de stich ting van wijkgebouwen op te nemen geld leningen de rente en aflossing te willen garanderen. Voor het wijkgebouw van het Witte Kruis zal door de Coöperatieve Raiffeisen- bank te Heemskerk een lening, groot 115.000,onder verband van le hypo theek worden verstrekt. Voor het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis is de financiering als volgt geregeld: a. een lening, groot 50.000,onder ver band van le hypotheek, te verstrekken door de Coöperatieve Raiffeisenbank te Heemskerk; b. een lening, groot 30.000, te verstrekken door de onderlinge Kerke lijke Brandwaarborg Maatschappij St. Do- natus te Amsterdam. De noodzakelijkheid van goed geoutil leerde wijkgebouwen voor de volksgezond heid behoeven B. en W. naar hun mening niet nader meer uiteen te zetten. Voorstellen tot het vaststellen van een subsidieregeling in de exploitatie van de wijkgebouwen zullen binnenkort bij de raad worden ingediend, evenals voorstellen tot het beschikbaar stellen van de benodig de bouwgronden. In afwachting van het gereedkomen van de noodkerk in plan „Poelenburg" van de gereformeerde gemeente te Heemskerk worden de kerkdiensten thans in de Neder lands Hervormde kerk gehouden. Met de dienst van zondag 22 december, aanvangende om vijf uur 's middags zal dit echter niet het geval kunnen zijn, daar om deze tijd de Ned. herv. zondagsschool het kerstfeest viert. De gereformeerde kerkdienst zal voor één keer plaats vinden in de Hervormde school aan de Marquettelaan. Opstelling ADO '20 De Heemskerkers komen in de volgende opstelling in de uitwedstrijd tegen Egmon- dia: doel: Burger; achter: De Graaf en v. Tunen; middtn: v. Duivenvoorde, Dam en Welboren; voor: G. v. Tunen, Bruins, Groot, De Wit en Beentjes. Per eran 40. De haringvisserij heeft zich dit jaar weer naar de westkust van Engeland verplaatst. Vier Katwijkse trawlloggers, een aantal Scheveningse trawlloggers en de trawlers van Corn. Vrolijks Visserijmaatschappij te IJmuiden vissen daar thans. De schepen van de IJmuidense maatschappij lopen echter ook vaak Dunmore East binnen om haring aan boord te nemen van Britse drif ters. Veertig drifters vissen thans van Dunmore East uit en zorgen voor een aan voer van 800 tot 1600 cran per dag. Werd vorig jaar door de Nederlandse kopers van 21 tot 27.per cran betaald, dit jaar worden bedragen neergeteld van ongeveer 40.per cran. Conservenfabriek Ook de Nederlandse conservenfabriek, die in Dunmore East wordt gebouwd en waarvan we eind vorig jaar al de plannen bekend maakten, is nu bijna aan de pro- duktie toe. Volgens een speciale verslaggever van het Britse visserijvakblad „Fishing News", wordt de fabriek in de loop van januari in werking gesteld. Prijzen van woensdag Heilbot 3.602.70, gr. tong 4.504.20, grm. tong 4.303.90, kim. tong 4.403.80, kl. tong I 4.10—3.40, kl. tong II 3.80—3.15, tarbot I 3.403.20 per kg. Tarbo't IV 7556, tongschar 78, schartong 5856, gr. schol 3230, grm. schol 3635, kim. schol 5048, kl. schol I 6050, kl. schol II 6028, schar 3731, bot 4028, v. haring 3019, ma kreel 3414, gr. schelvis 4935, grm. schel vis 50—37, kim. schelvis 4936, kl. schel vis I 4831, kl. schelvis II 3622, wijting 2717, gr. gul 5245, mid. gul 4237, kl. gul 2517, kl. leng 43, kl. haai 3732, ham 10471, poontjes 2112.50, kl. koolvis zw. 2417, kl. koolvis wit 4233 per 50 kg. Gr. kabeljauw 248144, gr. koolvis zw. 8258, gr. koolvis wit 110100, gr. leng 110—92, gr. Hake 370 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 146 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 8 tongschar en schartong, 330 schol, 100 schar, 30 bot, 445 haring, 310 makreel, 1340 schelvis, 590 wijting, 425 kabeljauw en gul, 30 leng, 8 haai, 23 ham, 5 hake, 80 poon, 440 koolvis, 20 diversèn. Totaal 4335 kisten. Besommingen van woensdag IJM 15 Emma 19.330, IJM 10 Hattem 17.670, HD 79 12.085, IJM 209 8140, IJM 204 5430, IJM 11 2050, IJM 59 f 2770, KW 30 2320, KW 98 3320, KW 61 1430, KW 92 1870, TX 14 2210. ADVERTENTIE B. KRAAIJ - STEPHENSONSTRAAT 61 - IJMUIDEN 4127 Op dinsdag 24 december vindt in de Ned. Hervormde kerk te Heemskerk een kerst nachtdienst plaats, die aanvangt 's avonds om 10 uur. Hierin gaat voor ds. H. Dickhout van IJmuiden-Oost, organiste is mejuffrouw B. Swaive uit Beverwijk. Voorts werkt nog mede het Open-Deur zangkoor van Heemskerk onder leiding van de heer J. de Vlugt. Een grote zeldzaamheid is als men om deze tijd van het jaar lammetjes in de wei de ziet. Dit is thans het geval op een wei land bij het landgoed „Marquette" te Heemskerk. De twee dieren zijn eigendom van de heer Majoor uit Beverwijk. Klaverjasdrive van „De Zon" De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" houdt op zaterdag 21 december in zaal Dam een drive waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. De prijzen staan in het teken van Kerstmis. Brievenbus in plan „Poelenburg" Een dezer dagen is door de P.T.T. een brievenbus geplaatst in het plan „Poelen burg" te Heemskerk. Deze bevindt zich op de hoek MaerelaanConstantijn Huygens- straat. Een reeds lang gekoesterde wens is hier mede in vervulling gegaan. ADVERTENTIE Het strandplan-S tolk, dat gisteravond in Velsens gemeenteraad na een incidentele instemming voorlopig moest sneven, voorziet, zoals de tekening aangeeft in een rondweg over de duintoppen heen als voorloper van de boulevard, die nog wel, enige jaren zal uitblijven. Daaraan heeft de ontwerper (van rechts naar links) ontworpen naast het bestaande IJmond-paviljoen: een tennisbaan, drie motelseen kinderspeeltuin, een zonneterras met een zwembad en een restau rant met eveneens een terras, welke rij bij de pierwortel wordt afgesloten door een kiosk. Dit is duidelijk merkbaar bij al onze artikelen In 't bijzonder bij onze endaarom verkopen wij ook I' D CSAIMa Kennemerlaan 63 IJmuiden Het russische ms „Bratsk" (5600 ton) uit Leningrad en het Belgische ms „Alca" (1723 ton) van de rederij Plouvier Mari time te Antwerpen zijn ter hoogte van Schiermonnikoog in aanvaring geweest. Beide schepen werden slechts boven de waterlijn beschadigd en hebben hun reis vervolgd: d „Bratsk" naar Weser, en de „Alca" naar Antwerpen. Op Terschelling is het Staatsbosbeheer van plan de konijnenstand door gasver giftiging uit te roeien, omdat zij in het na tuurreservaat „De Bosplaat" veel schade aanrichten. Voor „De Bosplaat" zijn nieuwe jachtvergunningen uitgegeven. Tot 1 januari mag daar nog worden gejaagd. is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van DINSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 115 mm ƒ1.80 Iedere mm meer 0.12 U kunt ze opgeven aan ons kantoor Lange Nieuwstr. 427, IJmuiden of aan onze bezorgers.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15