NAVO-conferentie in Parijs met positieve balans gesloten Minister Staf wil diensttijd niet verkorten Indonesië poogt uit alle macht schepen te krijgen Aannemelijk compromis over installatie van raketten HET WEER Haarlems Dagblad Twee jaar de tijd voor akkoord met Rusland Belgische maatregel heejj de kracht van het NA VO-schild verzwakt Nazir: KPM-vloot te verouderd om genationaliseerd te worden „Hoe werkt de Beurs" j in boekvorm ee MORRIS ibefore(/oi/fiut// Hasselman voorzitter der militaire NAVO-commissie Veranderlijke bewolking Drie doden in het verkeer V er keer songelukken I DIT JAAR: 1126 DODEN Unilever sluit fabrieken Kerstbrood f 1.80 Kersttol f 1.90 s FRAANJE Onderwerp in NAVO Ben Goerion zal missie naar Bonn doorzetten De Koningin ontving dr. Drees Het woord is aan Kroesjtsjev wil Russisch- Amerikaans topoverleg Antwoord op open brief van Bertrand Russell Derde proefneming met een Jupiter-raket mislukt I f 1 BON 72 e JAARGANG No 139 flange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 19 DECEMBER 195 7 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 292 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Parijs) De ministeriële conferentie in Parijs op het „hoogste niveau" der vijftien leden- landen van de Noordatlantische Verdragsorganisatie heeft vandaag een einde gekregen, dat algemeen als bevredigend en zelfs positief omschreven wordt. Na afloop van de bijeenkomst zijn in een communiqué de voornaamste behandelde kwesties opgesomd en bovendien ?en nieuw „handvest" gepubliceerd, waarin de beginselen en de doelstellingen der Noordatlantische gemeenschap, in het licht der ervaringen van de laatste acht jaren, opnieuw werden geformuleerd. De meeste ministers zouden Parijs vandaag verlaten. De Amerikaanse president, die zich gedurende de conferentie uitstekend heeft gehouden, vliegt regelrecht naar Washington, maar zijn minister van Buitenlandse Zaken Dulles zal de reis in Madrid onderbreken om daar generaal Franco en andere regeringspersonen te ontmoeten. Over een eventuele aansluiting van Spanje bij de NAVO is echter niets bekend en secretaris-generaal Spaak heeft gisteren verklaard, dat dit punt niet officieel besproken is. Twee niet onbelangrijke feiten hebben zich gisteren tijdens de besprekingen der ministers voorgedaan. Ten eerste is er een aannemelijk compromis gevonden voor het probleem van de installatie van kernraket ten in West-Europa. Ten tweede heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, een concreet voorstel gedaan over her-opening der besprekingen met Rusland inzake de ontwapening, een voorstel dat, in licht-geamendeerde staat, eveneens door de vyftien delegaties werd ~anvaard. Het voornoemde compromis ten aanzien van de moeilijke kwestie van de startbanen voor kernraketten komt er op neer, dat alle landen in beginsel de noodzaak hebben erkend het Amerikaanse aanbod voor de levering van atomische verdedigingsmid delen te aanvaarden. Over de plaatsing van die kernwapens, die per stuk de lieve som van ongeveer vijftig miljoen gulden moeten kosten, heeft de conferentie zich niet uitgesproken en de keuze zal in begin sel aan de opperbevelhebber der Atlanti sche strijdkrachten in Europa worden over gelaten. De verplichting militair „bij" te blijven is onderschreven, doch de defini tieve toestemming, in enig Westeuropees land raketbases in te richten, blijft voor lopig afhankelijk van bilaterale besprekin gen en overeenkomsten tussen de afzonder lijke regeringen en de Atlantische lees Amerikaanse opperbevelhebber. Langs deze weg heeft men de moeilijkheid ont lopen, die gelegen was in de besliste wei gering van enkele landen en met name van ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 DUFFEL MONTY COATS ƒ59.50 Generaal Hasselman is gekozen tot voorzitter van de permanente militaire commissie der NAVO. Dit deelde de Nederlandse minister van Defensie, ir. Staf, heden in Parijs mee. De minister zei, dat generaal Hasselman hierdoor min of meer de militaire tegenhanger van secre taris-generaal Spaak wordt. In zijn nieu we kwaliteit zal generaal Hasselman deelnemen aan de beraadslagingen van het hoogste militaire leidinggevende or gaan van de NAVO in Washington. Minister Staf verklaarde over de statio nering van raketprojectielen, dat de Euro pese landen het stichten van lanceerba- ses op hun gebied niet als principe kun nen weigeren, doch eventueel wel om technische redenen, bijvoorbeeld als er geen geschikt terrein voor aanwezig is. Minister Staf verklaarde, dat Nederland de vestiging van dergelijke bases zal toe staan. Verder verklaarde de minister, dat de Verenigde Staten erin hebben toege stemd, dat Europese landen deelnemen aan de produktie van de „wapens van de toekomst". Dit valt aldus uit te leggen, dat in de toekomst bepaalde onderdelen der raketwapens in Europa geproduceerd mogen worden. 55000c°00000000000c)00000000000c50000000000000000000000000( VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind tussen zuidwest en zuid. Dezelfde tem peraturen als vandaag of iets lagere. Volledige weerrapporten op pagina twee. >OOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO< DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, Noorwegen en Denemarkeh hun gebied voor kernraketten beschikbaar te stellen. Over de militair-technische besprekin gen, die gisteren zijn gevoerd, heeft de Nederlandse minister voor Defensie, ir. C. Staf, meegedeeld dat de Amerikanen be reid zijn de zo geheten „offshore"-bestel- lingen aan de Europese wapenindustrieën in een lichtelijk gewijzigde vorm te her vatten. De heer Staf gewaagde met vreug de van het vooruitzicht, dat zeker spoedig een veel nauwere samenwerking op mili tair-wetenschappelijk gebied in de vorm van een soort hersen-pool tot stand zou komen. Een geleerde van wereldnaam, die nog niet bekend is, zal voor deze taak in de toekomst secretaris-generaal Spaak bij staan. De heer Staf noemde de naam van prof. Sizoo als de Nederlandse deskundige, die hier een rol zou kunnen spelen. Pineau ontwapenend Het andere belangrijke resultaat, dat uit de Atlantische koker kwam, is een voorstel, ontsproten aan de geest van de Franse minister Pineau, met de bedoeling het ge sprek over ontwapening met de Russen te hervatten en, zo kan men er aan toevoegen, tevens voor zijn land een plaats te her overen in de opper-club der grote vier, die de laatste tijd in feite tot een trio was geslonken. Men weet dat in ontelbare zit tingen de sub-commissie van de UNO voor de ontwapening hoegenaamd geen enkel resultaat heeft opgeleverd en het lijkt ver standig ook van deze nieuwe pogingen voorshands geen wonderen te verwachten. Onze minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, wees er op, dat het vertrouwen in de Sovjets zeker niet gestegen is, maar dat men geen enkele kans onbenut wil laten om tot een zekere ontspanning te komen. De goede stemming scheen vanmorgen in het Palais de Chaillot algemeen te zijn, doch de toekomst zal moeten leren, of de wereld door deze conferentie een werke lijke vrede dichter genaderd is. Er schuilen de nodige voetangels, klemmen en mis schien zelfs addertjes onder het gras. Het Westen heeft zijn voorwaarden voor een overeenkomst met Moskou in feite niet ge wijzigd en het mag twijfelachtig heten of de Sovjets, in het trotse bezit van hun technische overmacht, bereid zullen zijn enig of veel water in hun rode wodka te doen. De kans is groot dat Moskou het Westen terstond van dubbel spel zal be schuldigen en zeker is aan de bewapenings_ wedloop tussen West en Oost geen einde gekomen. Anderzijds is het duidelijk ge worden dat het ten minste twee jaar duren zal, alvorens de kernwapens definitief in Europa zullen kunnen worden geïnstal leerd, zodat er in ieder geval nog tijd over blijft alle mogelijkheden voor een akkoord grondig te onderzoeken. Bases in de bergen? (ANP) Uit zeer betrouwbare bron wordt vernomen, dat de NAVO-opper- bevelhebber zal nagaan waar de lanceer- plaatsen van de raketten moeten komen. De Noorse en Deense regeringen hebben op dit punt ten aanzien van eventuele aan leg in hun landen voorbehoud gemaakt. Het Nederlandse standpunt is, dat als de NAVO-opperbevelhebber meent dat lan- ceerinrichtingen in Nederland moeten komen, Nederland daarmee zal instemmen. In België gelooft men niet, dat men spoe dig tot aanleg van lanceer-bases in Neder land en België zal besluiten. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Larock, verklaarde: „Als ik aan afweerinrichtingen denk, denk ik aan bergachtig terrein, zoals men bijvoorbeeld in Schotland en Turkije vindt." Van militaire zijde lijkt men het in de eerste plaats wenselijk te achten, dat de lanceerbases in bergachtig terrein komen, opdat in geval van aanvallen op die bases de uitwerking door de omrin gende bergwanden beperkter zal zijn dan in vlak terrein, aldus wordt uit Belgische bron vernomen. a Minister Staf is niet voornemens de duur van de eerste oefening voor dienst en te verkorten, naar hij in zijn memorie van antwoord over de plichtigi begrotir negroting van Defensie aan de Tweede Kamer mededeelt. Hij betreurt het, dat de Belgische regering wèl tot verkorting van de diensttijd heeft besloten, waardoor zijns inziens de kracht van het NAVO-schild is aangetast. Volgens de hem ter beschikking staande gegevens is de Belgische regering er niet in geslaagd en zal er naar verwachting voorlopig ook niet in slagen, het verlies aan parate dienstplichtige mankracht te compenseren door aanwerving van voldoende vrijwilligers, zoals zij in het vooruitzicht had gesteld. De minister betreurt evenzeer dat ten gevolge van de tenuitvoerlegging der Britse plannen het schild van parate land- en luchtstrijdkrachten in de centrale sector van West-Europa in niet onbeduidende mate wordt verzwakt. De minister herinnert er aan dat de En gelse regering enige tijd geleden besloot de bij het verdrag van de Westeuropese Unie overeengekomen sterkte van haar troepen op het vasteland van Europa vrij aanzienlijk te verminderen. Het overleg dat daarover in de W.E.U. en de NAVO is gepleegd met Engeland heeft in zoverre resultaat gehad dat de Britse regering ge deeltelijk op haar beslissing is teruggeko men, met dien verstande dat weliswaar een gedeelte van haar plannen gedurende het jaar 1957-1958 ten uitvoer zal worden gebracht, doch de verwezenlijking van het resterende gedeelte is opgeschort tot een later tijdstip. De minister verklaart niet te geloven dat de ingebruikneming van operationele in tercontinentale geleide wapens principiële wijzigingen teweeg zal brengen in de al gemeen geldende strategische opvattingen. De nauwkeurigheid waarmede deze inter continentale wapens op het doel kunnen worden gebracht is nog slechts zeer betrek kelijk. Ongetwijfeld zal dan ook voor pre- cisie-aanvallen nog lange tijd gebruik wor den gemaakt van bemande bommenwer pers. Zodra Nederland over voldoende opera tionele geleide wapeneenheden beschikt, zal de zware luchtdoelartillerie overbodig zijn geworden. De toekomstige taak van de luchtdoelartillerie zal zich dan uitsluitend richten op de bestrijding van zeer laagvlie- gende vijandelijke vliegtuigen. Nieuw Guinea Minister Staf ziet geen aanleiding tot hernieuwde bezinning op de destijds door het vorige kabinet genomen beslissing om de beveiliging van Nederlands Nieuw- Guinea in vredestijd uitsluitend aan de KoninklijkeMarine op te dragen. De verdediging van Nederlands- Nieuw- Guinea heeft de voortdurende aandacht van de regering, die zich van de verant woordelijkheid, welke Nederland ten aan zien van dit gebiedsdeel heeft, ten volle bewust is. Onder de huidige omstandig heden zijn aanvullende maatregelen ge troffen, waarbij gebruik is gemaakt van de mobiliteit der vloot. De minister acht het niet opportuun op dit ogenblik enige mededeling omtrent verdere plannen te doen. (Men zie ook pag. 3) De 42-jarige rubberwerker A. Brussaart is, nadat hij op het viaduct nabij de Mau- ritsweg te Ridderkerk een tot nu toe onbekende voetgangster had aangereden, met zijn bromfiets gevallen en in zorg wekkende toestand naar het Zuiderzieken huis te Rotterdam gebracht, waar hij is overleden. De 42-jarige motorrijder A. J. Veldhui zen, die op de Papaverweg in Amster- d a m-noord tijdens een aanrijding met een achterop komende bestelauto ernstig werd gewond, is in het Binnengasthuis overleden. Op de Prinses Mariannelaan te Voor burg is de 51-jarige militair A. R. S., uit Den Haag, toen hij op een bromfiets een voor hem rijdende bromfietser passeerde, door ëen onverwachte beweging van de gepasseerde gevallen. De Geneeskundige Dienst vervoerde hem naar St. Antonius- hoeve waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden, vermoedelijk als gevolg van een hartverlamming. V a Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 1126 personen, van wie 217 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. Bij de Rotterdamse Droogdokmaat- I Holland-Amerika Lijn moet worden, schappij staat dit casco in de steigers, De steigers zijn aan de scheepswand dat het nieuwe vlaggeschip van de gelast en worden verwijderd als de schilders met hun werk klaar zijn. DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister van Scheepvaart, Nazir, heeft woensdag voor het parlement gezegd, dat Indonesië zich tot de Sovjet-Unie zal wen den om kredieten en ook een deel van Ja panse herstelbetalingen zal gebruiken om de tonnage van zijn interinsulaire scheep vaart te vergroten. Nazir had eerder mede gedeeld, dat de Indonesische regering niet voornemens is de K.P.M. te nationaliseren, daar de schepen van deze maatschappij „verouderd" waren en met nationalisatie een bedrag van 1.750 miljard roepia ge moeid zou zijn. De minister bevestigde, dat enige pro blemen waren gerezen met betrekking tót de voedselvoorziening. De maatregelen tegen de K.P.M. en haar schepen en het feit dat andere K.P.M.-schepen naar bui tenlandse havens waren uitgeweken, had den de binnenlandse economie van Indo- sië een weinig, ontwricht, aldus de minis ter. Om problemen te dien aanzien het hoofd te bieden, stelde Indonesië thans pogingen in het werk om schepen van bui tenlandse scheepvaartmaatschappijen „op commerciële basis" te charteren. Indonesië zo onthulde de minister, polst landen als Japan, Polen, India, Griekenland en en kele andere landen. Ook, zo deelde de mi nister mee, wordt getracht om K.P.M.- schepen, die in Indonesische havens wor den vastgehouden weer in de normale vaart te brengen en daarmee enkele pro blemen van de verbindingen tussen de In donesische eilanden op te lossen. Onze correspondent in Djakarta meldde: De Unilever in Indonesië heeft woens dag haar zeepfabrieken in Djakarta ge sloten als gevolg van een tekort aan grondstoffen, veroorzaakt door het stag neren van de interinsulaire scheepvaart. De benodigde grondstoffen moeten name lijk van Borneo en Zuid-Celebes komen. De zeepfabrieken in de Indonesische hoofdstad voorzien voor een groot deel in de behoefte van de Indonesische markt. Andere bedrijfstakken in Djakarta, zoals bijvoorbeeld de margarine-fabrieken, als mede de Unilever in Soerabaja zetten de produktie nog voort. DJAKARTA (UP) Volgens het pers bureau PIA heeft de minister van Justitie Maengkom verklaard, dat aan Neder landse advocaten hier zes maanden ge geven is om hun kantoren te sluiten. De minister merkte op dat vele Nederlandse advocaten getracht hadden in regerings- dienst opgenomen te worden als deskun- ADVERTENTIE VOOR DE KERSTTAFEL natuurlijk zo'n heerlijk of uit 9 9 li Voor de koffie zo'n welbekende KERSTBANKETKRANS ƒ2.50 en 4.50 Voor bij de thee onze hoogfijne KRANSJES 70 ct. en BOTERKRANSJES 1.20 p. 250 gr. Willemsbeekweg 1, IJmuiden-O. Telefoon 4640 ADVERTENTIE SPOTGOEDKOOP moderne Engelse slaapkamer 1 ledikant 4- spiraal; 1 tafel; 1 bed kastje; 2 stoelen totaal 147.50 Keizer Wilhelmstraat 16 - IJmuiden. digen, of bij universiteiten gesolliciteerd hadden. Maar alle sollicitaties waren af gewezen, verklaarde Maengkom. (Reuter) Volgens een zegsman van het ministerie van Buitenlandse Zaken, stelt Indonesië pogingen in het werk in West- Europa een nieuwe markt te vinden voor zijn tabak. Tot dusver werd dit produkt voor het grootste deel via Nederland ver scheept. In Indonesische persberichten werd ge meld, dat aan de tinsmelterij in Singapore is gevraagd om zich voortaan te belasten met het smelten van het Indonesische tin. Tot, dusver geschiedde dit in Nederland. Het dagblad „Sin Po" meldde, dat de re gering haar toezicht op de Nederlandse banken in Indonesië zal uitbreiden. Op het ogenblik wordt daarop reeds controle uit geoefend door de militaire gezaghebber en de Bank Indonesia. Ook zou de re gering volgens „Sin Po" voornemens zijn het beheer over te nemen over de Neder landse industriële en mijnbouwbelangen. Volgens een bericht van AFP uit Parijs heeft ook de NAVO-topconferentie aan dacht gewijd aan de situatie in Indonesië. „In de loop van onze bestudering van de internationale toestand hebben wjj aandacht geschonken aan de recente ern stige gebeurtenissen in Indonesië. Wy ma ken ons hierover ernstig bezorgd". Aldus luidt de zinsnede met betrekking tot In donesië in het slotcommuniqué, dat na afloop van de conferentie werd uitgegeven. JERUZALEM (Reuter) Premier Ben Goerion van Israel heeft besloten het af treden van de twee ministers van de links- socialistische Achdoeth Avoda-partij te eisen. Hoogstwaarschijnlijk zal dit .leiden tot het aftreden van het huidige kabinet en het vormen van een nieuwe regering on der Ben Goerion. Op deze wijze kan Ben Goerion de beide ministers dwingen heen te gaan. indien zij zouden weigeren hun ontslag te nemen. Ben Goerion's socialis tische Mapai heeft in een bekendmaking laten weten dat de partij volledig achter de premier staat. TEL AVIV (AFP) De Israëlische pers meldt dat Ben Goerion een „ultimatum" heeft gestuurd aan de Achdoeth Avoda als gevolg van het verzet van deze partij tegen het zenden van een vooraanstaande Israëliër naar Bonn voor onderhandelen met de Westduitse regering. Door het ver zet van de partij moest het kabinet afzien van dit voornemen. (Reuter) In plaats van de „topfunctio naris" zullen nu twee lagere afgezanten van de regering naar Bonn gaan om te onderhandelen over eventuele Westduitse militaire hulp, zo verluidt te Tel Aviv. Ben Goerion zou de twee ministers van de Achdoeth Avoda Mosje Karmel (Ver keer) en Israel Bay-Jehoeda (Binnenlandse Zaken) ervan hebben beschuldigd, dat zij het strikt geheime plan om een voor aanstaande afgezant naar West-Duitsland te zenden, openbaar hebben gemaakt. (AFP) Ben Goerion heeft, in antwoord op een vraag van een afgevaardigde van de oppositie, in de Israëlische volksver tegenwoordiging, verklaard dat Joseph Stahl, algemeen secretaris van de „Mapai" kortgeleden in West-Duitsland besprekin gen met bondskanselier Adenauer heeft gevoerd. Ben Goerion heeft niets meegedeeld over de aard der besprekingen, maar hij ver klaarde wel dat Stahl naar Bonn was ge zonden wegens de persoonlijke betrekkin gen, die hij met de Westduitse bonds kanselier heeft onderhouden. De minister-president, dr. W. Drees, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Koningin, die in het Huis ten Bosch in Den Haag vertoefde, waar zij tevens enige diplomaten heeft ontvangen. Le Corbusier: In sommige landen zijn architecten de beklagenswaardigste wezens van het ganse volk, omdat zij als kunstenaars geen mogelijkheid tot uiting hebben dan in één schabloon, in één model, in één traditioneel en conventioneel matrijs van gelijkvormigheid. LONDEN (Reuter) De Russische par tijsecretaris Kroesjtsjev heeft medegedeeld, dat de Sovjet-regering voorstandster is van een ontmoeting tussen Amerikaanse en Russische leiders om te komen tot een ver mindering van de internationale spanning. Kroesjtsjev zegt dit in een brief aan het Britse linkse weekblad „The New States man", in antwoord op een open brief van de Britse filosoof Bertrand Russell in dat blad. Lord Russell had in deze open brief een beroep op Rusland en de V.S. gedaan om de vrede op grond van een vreedzaam naast elkaar bestaan te versterken. De hoofdredacteur van „The New Sta tesman", Kingsley Martin, heeft in een te levisie-uitzending van de BBC medege deeld dat hij ook president Eisenhower schriftelijk heeft verzocht op Russells brief te reageren. Vredesoproep ROME (AFP) De Italiaanse Kamer en Senaat hebben een boodschap ontvangen van de Opperste Sovjet der Sovjet-Unie aan de parlementen en regeringen van de gehele wereld, met een oproep tot de strijd „voor vreedzame samenleving tussen de staten van verschillende sociale structuur, voor internationale beperking der bewape ning, verbod van kernwapens, staking van proeven met kernwapens en voor een stel sel van collectieve veiligheid in Europa en \zië". Het Sovjet-parlement acht het ogen- Dlik gekomen om de politiek van „machts posities" te vervangen door de politiek van vreedzaam naast-elkaar-bestaan. De vol ken van alle landen worden aangespoord hun krachten te verenigen in de strijd voor de wereldvrede. CAPE CANAVERAL (Reuter) Het Amerikaanse leger heeft woensdagavond in het gebied van Cape Canaveral een „Jupiter"-raket afgevuurd. Het was een indrukwekkender gezicht dan het lan ceren van een Atlas, op dinsdag. De plaats vanwaar het publiek het op laten kan zien, was ditmaal niet toeganke lijk. Er waren talrijke autoriteiten bij het afschieten uitgenodigd. Het departement van Defensie deelde mee, dat het projectiel wegens technische moeilijkheden zijn vlucht niet heeft vol tooid. Dit is de derde poging met de Jupi ter die is mislukt. De proef met de Atlas van de Ameri kaanse luchtmacht gold volgens het de partement een beperkte afstand, waarbij de raket een afstand van verscheidene honderden mijlen moest afleggen. „De afgeschoten „Atlas" volgde de be rekende koers en kwam terecht in het doelgebied", aldus het departement. Het was de derde keer, dat een proef met een Atlas-raket werd genomen. De eerste twee zijn mislukt. x:ooocococoocooooooooooooooooooooooooocoooooocooooocoococ De artikelen-reeks „Hoe werkt de Beurs" van onze financiële medewer ker is zozeer in de smaak gevallen, dat wij op verzoek van vele lezers ertoe zijn overgegaan deze artikelen te bun- delen en als boekje, onder de titel „Beursbegrippen" ter beschikking te j stellen. U zult zich herinneren dat in de ruim 30 artikelen „Hoe werkt de i Beurs" op eenvoudige, heldere en des kundige wijze een uiteenzetting werd gegeven van de effectenhandel en an- i dere financiële transacties, die iets met de Effectenbeurs te maken hebben. Over enige weken zal het boekje ge- reed zijn. Reeds nu willen wij onze lezers in de gelegenheid stellen, om door middel van onderstaande bon schriftelijk hun bestelling te doen bij onze administratie. Uw bestelling dient uiterlijk op 29 december a.s. in ons bezit te zijn. De prijs van „Beursbe grippen" bedraagt 0.50, afgehaald aan ons loket. Wilt u het boekje toegezon- den krijgen, dan bedraagt de prijs in verband met verzendkosten 0.62, bij vooruitbetaling. «Aan de administratie van de IJMUIDER COURANT, 8 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden Ondergetekende zou gaarne exemplaar(aren) van het boekje 5 „BEURSBEGRIPPEN" bestellen en deze te zijner tijd afhalen aan uw loketten/ toegezonden krijgen na vooruitbetaling U i Naam Adres 8 g* S:v.p. doorhalen hetgeen niet wordt i 3 verlangd. Vóór 29 december a.s. inzenden.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1