Wild Problemen Goede prestaties van V.T.C. tegen Hotac en Corodex R R DE TAFELTENNISCOMPETITIE De heer D. van Dijk 40 jaar bij Van Gelder Zonen De Reddingboot in nieuw gewaad I I op de honderd velden wm. wm. wm s xjUIN DERDAG 19 DECEMBER 1957 Koninklijk zilver beloonde langdurige trouw Burgerlijke Stand van Velsen Bindingsavond van O.K.O.F. Kerstconcert door het Doopsgezind Zangkoor H I R In Gastricum is gebrek aan concert-schouwburgzaal (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Santpoortse huisvrouwen in kerststemming „Handelsbelangen" vierde zesde lustrum Belangrijke verschillen bij aanbesteding van kleuterschool Het eerste herenteam van de Velser ta feltennisclub behaalde in de afgelopen week een grote overwinnig op Hotac 2. Piet Oort was onbetwist de sterkste man van VTC en won met groot verschil in punten zijn drie partyen. Harry van Weelderen was in minder goede vorm en moest even als Wil Snelders, die prima speelde, aan K. Pott een punt afstaan. Het dubbel, nu eens gespeeld door Oort en Snelders, wist ook de eer aan zich te houden, zodat de eindsuitslag 8-2 in het voordeel van de VTC'ers werd. VTC 2 moest het in Zandvoort tegen Codorex opnemen. Daar aanvoerder Noor man door omstandigheden niet van de partij kon zijn, werd zijn plaats door Jan Koster ingenomen. Dit bleek echter geen nadeel te zijn, daar zowel Dekker als Van Hal in prima vorm waren en drie sets in hun voordeel wisten te beslissen. Koster die in de derde klas minder ervaring heeft, speelde uitstekend maar moest in de strijd tegen Smorenburg een punt laten vallen. Het dubbel, gespeeld door Dekker en Van Hal, werd een uiterst spannend duel en werd pas in de derde game beslist. De eerste game was voor de VTC'ers, de twee volgende werden door Codorex met 24-22 en 27-25 gewonnen. Met de stand 8-2 in het voordeel van VTC werd deze sportieve strijd besloten. VTC 3 wist zich op de bovenste plaats te handhaven door gelijk te spelen tegen Rijtelby. Jan Voogt was de beste man van de VTC'ers en won twee partijen. Jan de Waal en Adri Bos moesten na veel span ning ieder met één winstpunt genoegen nemen. Het dubbel De Waal-Voogt liet uit stekend en behaalde een overwinnig voor de VTC'ers, zodat beide partijen met de uitslag 5-5 best tevreden mochten zijn. Het derde team heeft hiermee de bovenste plaats van de ranglijst weten te behouden en Rijtelby volgt met 1 punt achterstand. Het vierde team kreeg CTTC thuis. Ook hier werd fel om de bovenste plaats ge vochten, daar beide teams evenals Heems kerk 2, goede kansen hebben om als kam pioen uit de bus te komen. Koningstem die als eerste de strijd opende speelde slecht en verloor van Mulder. Banis, nog steeds goed op dreef, bracht de stand weer gelijk door van Juffermans te winnen. Koster versloeg Bouwhuis waarmee de VTC'ers de leiding weer overnamen. In de hierna volgende .partijen moesten Banis en Ko ningstem in respectievelijk Mulder en Bouwhuis hun meerderen erkennen, zodat voor de CTTC'ers de kansen weer gunstig kwamen te staan. Koster won zijn tweede set tegen Juffermans en bracht de stand weer in evenwicht. De twee volgende par tijen, BanisBouwhuis en KosterMulder werden overwinningen voor CTTC, waar na Koningstein met uiterste inspanning de laatste set in zijn voordeel wist te beslis sen. Een zeer spannend dubbel moest er toen gespeeld worden, spannend omdat zowel Koster-Koningstein als Mulder- Bouwhuis in het dubbelspel nog steeds on geslagen waren. Eerstgenoemden bleken echter onbetwist sterker te zijn en hielden de eer aan zich, waardoor ook in deze strijd de einduitslag op 5-5 kwam. De bovenste plaats kwam hierdoor aan Heemskerk 2 en de VTC'ers volgen met een punt achterstand. Het vijfde heren team verloor van DSB met 9-1. Het eerste damesteam versloeg het zwakkere Ready met 6-4, waardoor het zijn plaats in de derde klas weer iets veiliger stelde. Dames twee brachten het er min der goed af, door met 7-3 van het sterke CTTC te verliezen. Daar de eerste 4 sets om en om werden gewonnen was er ook hier volop spanning. Ook in de overige sets werden de zenuwen van de dames behoorlijk op de proef gesteld. Vrijwel elke game eindigde met 21-19, 27-25, 23-21 enz. De uitslag 7-3 in het voordeel van CTTC kan dan ook enigszins geflatteerd genoemd worden. Het derde damesteam verloor met 8-2 van Columbia. jy Met de nagalm van het feest van de beide voorgaande jubilarissen op maandag nog in de oren mocht het personeel van de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. dins dag getuige zijn van de jubileumviering van de heer D. van Dijk, papiermaker aan de „14", die tevens voor 1957 de hekke- sluiter was van de jubilarissen. Ook voor de heer Van Dijk en zijn fa milie begon de feestdag met een gang naar het Velsense gemeentehuis, waar het ge zelschap in aanwezigheid van de heer J. H. Smit van Gelder jr., bedrijfsdirecteur, zijn opwachting maakte bij burgemeester mr. M. M. Kwint, die de jubilaris mede deling deed van een koninklijke 'onder scheiding met de zilveren erepenning ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. Er volgde een ontvangst op het directie kantoor door de heer Smidt van Gelder. Deze probeerde zich te herinneren of er iets bij de staat van dienst van de jubilaris te laken viel, doch dit was hèm niet ge lukt. Een mooie carrière had thans een halteplaats bereikt, zelfs zonder practisch ooit door ziekte of ongeval te zijn onder broken. Met erkentelijkheid en waardering voor de betoonde trouw en uitstekende verdiensten voor het bedrijf verwierf de heer Van Dijk het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel; als huldeblijk van de directie een envelop pe, een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie en de draagmedaille bij de pas verworven onderscheiding. Mevrouw Van Dijk ontving een foto in lijst van „haar papiermaker" bij de machine. De heer De Vries kon in gebouw „Concordia" in de kring van vele collega's en ploegper- soneel evenmin iets aanmerken op de ju bilaris. De heer Van Dijk werd een goede leermeester genoemd van nieuw personeel. De heer De Vries dankte de jubilaris voor zijn werk én de uitstekende samenwerking. Namens het jubileumfonds bood de heer J. Buntsema na een gloedvol betoog de ju bilaris een enveloppe aan. Voor het ploegpersoneel was de heer P. Hekman, droger van p.m. 5 afgevaardigd, die met dank voor de betoonde kameraad schap zijn oude papiermaker een boeken- bon overhandigde. Vele bloemen sierden de woning van de familie Van Dijk aan de Ladderbeekstraat, waar velen hun persoonlijke gelukwensen kwamen aanbieden. BEVALLEN: P. M. Th. Kuijs-Van Rooijen, z., Terrasweg 47, Santpoort; R. Harsveld- Van den Oever, d., Princestraat 18, Velsen (Noord); G. Weijer-Burghout, z., Rijksweg 354, Santpoort; S. Haasnoot-Wassenaar, d., Planetenweg 150, IJmuiden; H. F. Retrot- Baas, d., Bor.airestraat 10, Santpoort; M. Zweeren-Groen, d., Vechtstraat 159, IJmui den; J. Haak-Bergman, z., Van Saelenplant- soen 18, Velsen (Noord); Chr. P. Bakker- De Brouwer, d., Pres. Krugerstraat 4 rd., IJmuiden. OVERLEDEN: G. Hoogewerf, 57 jr., echt genote van Th. Kuijl, Oosterstreng 110, Heemskerk; W. M. J. Lammers, 5 dg., zoon van W. J. Lammers en M. E. Cappelhoff, P. C. Hooftlaan 60, Driehuis. Met ingang van deze maand is het mededelingenblad „De Reddingboot" van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij in een nieuw ge waad gestoken. Het zilvergrijs met het rood, wit en blauw en de kleine foto heb-' ben plaats moeten maken voor een aan trekkelijk buitenomslag, die geheel in be slag wordt genomen door een foto van de Zandvoortse fotograaf Cees van der Meu- len. De foto stelt de motorreddingboot „In- sulinde" voor op de gronden van Plaatgat. Het december-nummer is voorzien van tal van foto's van dezelfde fotograaf. Fraaie opnamen van de „binnen-redding- boten" „K. F. Sluys", „Zeemanshoop" en „Hilda" zijn er ondermeer bij aan te tref fen. In dit nummer worden tevens de ac tiviteiten van deze boten op de Zuiderzee en het IJselmeer beschreven. De totstand koming en de groei van het reddingwezen op dit meer wordt uitvoerig uit de doeken gedaan. In zijn mededelingen merkt de heer H. Th. de Bdoy, directeur van de maatschap pij, op, dat er nog steeds 12.000 redders aan de wal moeten bijkomen, alvorens men het alarmerende noodsein N.C. (Nieuwe Con tribuanten) kan neerhalen. De minimum contributie bedraagt slechts f 4.— per jaar. De K.N.Z.H.R.M. heeft een serie van tien prentbriefkaarten laten maken van foto's, gemaakt door ""ees van der Meulen. Op deze kaarten ziet men tien verschillende reddingboten langs de Nederlandse kust in actie. Loffelijke initiatieven worden in dit nummer genoemd, maar ook initiatieven van bedenkelijke aard. Zoals deze: „Uit het rapport van de motorreddingboot „T went he": Op oefening 19 juni 1957 veel last ondervonden van twee amateurzen ders, zich noemende „De Rietvogel" en „De Wachtmeester". Hierdoor geen radiocon tact mogelijk met de kustwachtpost Bran- daris". i Het bestuur van de afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Onder steuningsfonds" heeft zijn leden uitgeno digd voor een bindingsavond, die zaterdag in het oud-katholiek verenigingsgebouw wordt gehouden. Het is het voornemen om er een gezellige bijeenkomst van te ma ken, waarbij ook belangstellenden toegang hebben. Er is onder andere een kienwed- strijd om begeerlijke prijzen. In de zojuist gerestaureerde doopsge zinde kerk gaf dinsdagavond het kerk koor, dat zich in vele maanden niet kon laten horen, een kerstconcert met mede werking van niet minder dan acht instru mentalisten. Dirigent Geert Jurjen Moed had voor deze gelegenheid een programma samengesteld, dat voornamelijk aan ver tegenwoordigers van de zeventiende- en achttiende-eeuwse muziek was gewijd. Be halve Bach, Handel en Buxtehude trof men de namen van de vroeger graag gehoorde Vincent Lübeck, Johann Vierdanck en Johann Georg Ebeling aan, wier werken nochtans waard zijn uit de vergetelheid te voorschijn gehaald te worden. Alleen voor deze geste al verdient de toegewijde leider van dit koor een woord van waar dering. Het koor heeft zich in het verleden steeds onderscheiden door voortreffelijk verzorgde uitvoeringen. Ook deze was er weer een in de reeks, die de reputatie van het D.G.Z. heeft gevestigd. Buxtehude's kerstcantate „In dulci j"ubilo" was een goede gelegenheid de capaciteiten van deze betrekkelijk kleine vereniging te toetsen. Het koor is in kwantiteit iets minder ge worden, maar heeft aan klank en routine niets ingeboet. De vrouwenstemmen wa ren daarbij in fraai evenwicht met die der tenoren en bassen. Een geestelijk lied van Ebeling genoot een uitzonderlijk goede vertolking, die uitmuntte door de toe wijding waarmee de leden van het D.G.Z. zich aan de verklanking van dit klassieke juweeltje gaven. De cantate „Nichts soil uns scheiden" van Buxtehude laat in het openingskoor duidelijk horen hoe zeer Bach's kunst in de uitingen van zijn grote voorgangers zijn oorsprong vond. Boeiend voerde het D.G.Z. de fraaie koren dezer cantate uit met het juiste begrip van de waarde dezer klassieke partituur, die in dit eenvoudige kerkgebouw figuur lijk en letterlijk een voortreffelijke klank bodem vond. De instrumentale begeleiding sloot zich bij het vocale smaakvol aan. Van Gregorio Werner had de heer Moed nog een „Pastorella" ontdekt, gewijd aan het kerstgebeuren, geschreven voor koor met sopraansolo, een bijzonder belangwek kend, vrijwel nooit uitgevoerde composi tie, die niettemin een aanwinst voor dit programma was en gaaf gezongen werd. Een drietal werken voor dameskoor konden mij, wat de vocale prestaties be trof, wel voldoen, maar de medewerking van een tweetal fluiten was voor het eer ste gezang allerminst een succes. In het tweede brachten de dames-violisten het er aanzienlijk beter af. Toch klonk dit alles nog te veel als experiment en zou ik her haling in deze richting niet willen aan bevelen. Twee violisten, de dames Barta de GraafVerdam en Lies Dekker, twee fluitisten, de heren A. van Dijk en P. Fiege en de heer M. Roesingh, cello, ver zorgden met mejuffrouw Willy Haak, piano, de instrumentale begeleiding der koren. De altblokfluitiste Wies Lem liet met een vijftal solonummers niet alleen horen, dat dit muziekinstrument zich goed tot samenspel met kerkorgel leende, maar ook, dat zij als soliste reeds een grote vaardigheid heeft bereikt. Tina van Brug gen beschikt over een fris, jong sopraan geluid, dat zich nog verder ontwikkelen zal onder goede leiding. Bach's „O kindeke klein" lag haar beter dan de meer vorme lijke cantate „Schaffe in mir" van Buxte hude. Haar kracht ligt in de onbevangen heid van haar zang, die in het algemeen in het lied goed tot uiting komen zal. Haar soli in de drie cantates waren daar even eens een aanwijzing voor. Een voornaam deel in het welslagen van dit kerstconcert j in klassieke stijl kwam op rekening van dit jeugdige sopraanzangeresje. A. J. van der Weijden Gezant te Irak. Bij Koninklijk Besluit is C. Vreede, ambtenaar van de Buiten landse Dienst, benoemd tot Hr. Ms. buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister bij het Iraakse hof. In de Reiherstieg-haven van Hamburg zijn proeven genomen met plastic reservoirs voor het vervoer van olie, die getrokken worden door zeesleep boten. Men rekent er op dat een sleper 36.000 ton ruwe olie kan vervoeren in een reservoir van 20.000 en vier reser voirs van elk 4.000 ton. Zo'n plasticslurf voor 20.000 ton kost ongeveer een tien de van wat een olietankboot van de zelfde inhoud zou kosten. De foto toont een reservoir van dertig meter lengte in de haven tijdens een demonstratie voor deskundigen en importeurs uit de olie-industrie. ADVERTENTIE KERST Boterkransen, zuiver room boter met amandelspijs f 4. Banketkransen 2.25 Kersttaarten vanaf f 2.50 Schuimpolonaisesf 2-50 Kerstgebakjes in een enorme sortering. Kerstkransjes p. 250 gr. 0.20 Kerstkransjes zuiver roomboter en amandelen per 250 gram /1-ï0 Schulmkransjes per 100 gram 0.40 Chocoladekransjes, Crèmezaadkransjes hulsttakjes enz. ilder om Af&fOndM (te (w^bokksM KENNEMERIAAN 88, IJMUIDEN, TELEFOON 5520 Al eerder is er in Castricum en ook in de gemeenteraad gewezen op de za- lennood in deze gemeente. In verband hiermede heeft een der leden van de commissie belast met het onderzoek van de gemeentebegroting voor 1958 de volgende vraag aan het college gesteld: „Indien het college mede van oordeel kan zijn dat een goede en verdere ontwik keling van het culturele leven in de ge meente een betere accommodatie vereist dan de bestaande, heeft het zich dan reeds beraden op welke wijze dit te verwezen lijken ware?" B. en W. zeggen in hun antwoord dat ook zij de overtuiging zijn toegedaan dat het voor een verder ontplooien van het culturele leven in de gemeente in de toe komst noodzakelijk zal zijn te beschikken over een betere zaalaccommodatie. Reeds thans thans blijkt n.l. in bepaal de gevallen dat uitvoeringen buiten de ge meente worden gegeven omdat hier de juiste zalen voor dat doel ontbreken. Men is er echter mede van overtuigd, dat in een dergelijk geval de overheid pas dan kan ingrijpen als blijkt dat ofwel het par- ticüïier' initiatief tekort schiet danwel dat het voor particulieren niet mogelijk is de nodige accommodatie te scheppen. Naar de mening van B. en W. zijn enkele zalen in de gemeente geschikt te maken voor het in deze vraag begrepen doel. Zij achten het daarom thans niet de tijd om plannen voor zaalaccommodatie te doen ontwerpen, nog afgezien van het feit dat wegens bestedingsbeperking en grote wo ningnood de bouw van concert- en schouw burgzalen voorlopig achterwege moet blijven. EEN VAN DE BELANGRIJKSTE wedstrijden in het overladen programma van de Noordhollandse dambond was de ontmoeting in december tussen de Noordhollandse en Zuidhollandse dam-matadoren. Toen speelden de tien sterkste Zuidhollandse dammers een wedstrijd tegen de bloem van Noordholland. Dit jaar hebben de Noord hollandse dammers met grote cijfers (155) de strijd van hun zuidelijke vrienden gewonnen. De beker, die naar twee bekende overleden propagandisten van het dam men P. D. de Graaf en Hagenaars werd genoemd, is opnieuw in handen van de Noordhollandse dammers gekomen. Toch was er dit jaar niet de spanning die anders zo kenmerkend voor deze ontmoetingen is. De oorzaak hiervan is waarschijnlijk het ontbreken van de spelers Gordijn, Bom, A. J. Blom en Kinnegin. Aan bord één speelde voor Noordholland P. Roozenburg tegen de Zuidhollandse kampioen J. J. de Vries uit Rotterdam. Het werd een merkwaardige en leerzame partij, waarin Roozenburg vooral na de eenenveertigste zet zeer belangwekkend spel liet zien. Roozenburg met wit. had zijn tegenstan der het middenbord geiaten. De Zuidhol landse kampioen, die in de veronderstel ling verkeerde beter spel te hebben ver overd, werd door het offeren van een fraai stuk van zijn stuk gebracht. Tijdnood was de oorzaak van zwak spel, zodat de ex-wereldkampioen in grootse stijl zege vierde. J. J. DE VRIES ooonoor^^on^oooorvy ,vvofxxx)onfif> iqooe P. ROOZENBURG Zwart: 6, 7, 9, 12, 13, 17, 18, 19, 23 en 24. Wit: 21, 26, 27, 30, 33, 34, 35, 36, 38 en 42. Zwart aan zet. De strijd verliep als volgt: 41) 6-11. 42) 33-29 24x33. 43. 38x29 23-28. Het sterke 9-14 werd door 27-22 ver hinderd. 44) 30-25 18-23? 45) 29x18 13x31. En nu offerde Roozenburg op zeer fraaie wijze een stuk om een eindspel met een stuk minder aan te gaan. 46) 26x37 17x26. 47) 42-38 19-24?, Er dreigt dam door 38-33. Op zwart 9-14 komt 34-30-24 sterk naar voren. H. Laros gaf na afloop aan 12-18 te spelen. De dam nemen met 38-33 35x4 levert door de plak ker 26-31 remise op. Het is aardig te on derzoeken of de slag na 38-33 28x30 35x18 ook winnend is voor wit. Stand: wit 22, 25, 36, 37 en zwart 7, 9, 11 en 26. Zwart aan zet. 7-12 25-20, 11-16 en o.i. is het eindspel gewonnen voor wit. 48) 34-30 24-29. 49) 30-24 29x20. 50) 25x3 12-17. 51) 3x21 26x17. Het was dit eindspel dat de grote belangstelling van de dammers trok. OOOOOO^--■OOOOCG""VC -xx^^^oocxyr^-oooooc-^ zich van een remise verzekeren. 1) 3530 17-21. 2) 30-24 21-27. 3) 24-20 27-32. 4) 38x27 28-33. 5) 20-14 33-39. 6) 14-9 39-44. 7) 9-3 of 4 en zwart behoudt uitstekende remisekansen. In deze partij won Roozen burg heel overtuigend tengevolge van het minder sterke spel van de Zuidhollandse kampioen. 52) 35-30 7-12? 53) 30-24 12-18. 54) 24-19 18-23. 55) 19-13 23-29. 56) 13-8 29-34. 57) 8-3 34-40. 58) 3x21 40-44. 59) 21-32 en nu kan zwart geen dam maken op veld 19 om dat 32x5 49x46 en 36-31 net op tempo wint. Na 21-32 gaf zwart zich gewonnen om dat bijvoorbeeld op 44-50 32x19 wit een overmachtseindspel de winst oplevert. Het kan verkeren In een wedstrijd spreekt het geluk ook een woordje mee. Neem bijvoorbeeld de stelling van S. de Boer (Zuid-Holland) tegen W. F. v. d. Sluis (Noordholland). Wat er aan haperde is niet bekend, maar de ex-Zuidhollandse kampioen faalde hope loos in de volgende stelling: lOOOOOOCOOPO0000000000000000"- rx OOOOOOOOOCOOOOOOC^',/YXy iÉlli!l_.„.if!lllil I m: mm, lUl Ui! 500CYYYV-V V-YW-OOO oorvxYYYyxxxxxyxx>DCOOOOOVYYWVTOo-v~» Volgens R. C. Keiler kan zwart aan zet met de volgende gang van zaken zeker XJOOOOOOOOOCOOOOOOOOCXXOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO De Boer met zwart aan zet moet reke ning houden met 28-23 stuk winst. Op 17-22 28x17 11x22 volgt even goed de damcombinatie met 29-23 en 38-32. Waar om zwart echter de zwakke zet 17-21 speelde is ons een raadsel. In plaats van 17-21 moet De Boer de volgende combi natie nemen: 26-31, 17-21, 11x22, 27-32, 19-23, 20x38 en 15x33. Hetgeen goede per spectieven voor zwart in het eindspel biedt. Toen De Boer deze combinatie miste en met 17-21 vervolgde, kon Van der Sluis heel eenvoudig voor Noordholland scoren door 29-23, 37-31, 38-32, 34x3 en de rondslag met de witdam. Een merkwaardige remise ontstond in de partij met De Kluyver (zwart) en Beeke (N.H.) met wit. Zwart: 3, 6, 7, 13, 19, 23, 24, 25. Wit: 22, 25, 28, 32, 33, 34, 35 en 48. Beeke aan zet vervolgde met 26-21. Ster ker is 34-30 en 33-29. lj 26-21. Nu faalt 25-30 34x25. 23-29 wegens 21-17 en 17-12. 1)24-30. 2) 35x24 19x39. 3) 28x8 39x26 remise. Prachtig probleem De heer D. Vuurboom uit Glanerbrug (Overijsel) heeft met grote belangstelling de novemberwedstrijd gevolgd. De onder linge strijd van de prijswinnaars met het oplossen van extra moeilijke problemen ligt geheel in zijn smaak. En het is deze Nederlandse oud-proble- misten kampioen met internationale be kendheid, die speciaal voor deze wedstrijd een uiterst moeilijk probleem samen stelde. Hier volgt het betreffende vraagstuk: 'ooooorwv.voofiTcooay ~'xx mm. mm. mm. mm. XX>OOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOCO Zwart: 7, 9, 12, 14, 15, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27 en 35. Wit: 16, 25, 28, 30, 33, 34, 37, 39, 41, 42, 44, 45, 48 en 50. Indien het probleem Scheyen uit de ru briek van 12 decefber door de vier of drie oplossers is opgelost, dan moet de oplossing van dit vraagstuk uiterlijk vrijdag 27 de cember in het bezit van de damredacteur zijn. De oplossing van het vraagstuk Vuur boom uit de rubriek van 6 december'is als volgt: Zwart: 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 20, 24, 25, 26 en 30. Wit: 28, 31, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 40, 41, 45 en 50. 1) 37-32 26x46. 2) 28-22 17x37. 3) 38-32 37x28. 4) 33x22 18x27. 5. 34-29 24x44. 6) 35x4 44x35. 7) 4x5 25-30. 8) 45-40 wint. Goede oplossingen werden ontvangen van de oplossers A. Koster, C. Kramer, P. Bosman en A. Douma te Haarlem. Voor de oplossers In het wedstrijd probleem in de rubriek van 12 december is de diagram-stand juist. Voor de cijferstand moet 39 zoals in de diagram 42 worden gelezen. Oplossingen en correspondentie te zendei aan het adres van de damredacteur, B Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden Bij het vredige schijnsel van kaarsen wordt de mens altijd wat dromerig, de harde werkelijkheid van alle dag is niet zo wezenlijk meer en dan is dè mens ont vankelijker voor romantiek, maar bovenal voor vrede en ingetogen blijheid. En voor al in deze sombere dagen voor Kerstmis als de natuur sterft kan het zachte licht van een simpel kaarsevlammetje zo'n grote betekenis hebben. Daarom is het zo belangrijk, dat het kerstfeest op de juiste wijze wordt gevierd en dat was het geval op de kerstavond van de afdeling Santpoort van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen, die dins dagavond in de zaal van café De Weyman werd gehouden. Sfeervol versierde tafels, brandende kaarsen en een handjevol den- 'netakken met wat lekkernijen, waren de atributèn bij uitnemendheid om de huis moeders, feestelijk in hun mooiste kleren gestoken, ontvankelijk te stemmen. Graag vergeet men dan, dat de zaal van De Wey man eigenlijk helemaal niet mooi is, zelfs lelijk in ieder opzicht. Temeer een compli ment voor de huismoeders, dat zij toch die aparte kerstfeer wisten te scheppen. De kerstfeer, die haar hoogtepunt vond in het optreden van een koor onder lei ding van mevrouw Q. Mechanicus-Klomp. Het verhaal van het kerstkind werd in zang omgezet en zette de dames er toe met overgave te luisteren. En zelfs de enkele blokfluit, die er even „naast" was, ver mocht geen wanklank te verwekken. Toen was het de beurt aan mevrouw A. J. van de Slikke om „Het oude kerstver haal" te vertellen, hetgeen aanvankelijk voor mevrouw Th. van Dijk-Zuidema was weggelegd. Door ziekte kon zij niet aanwe zig zijn. De dames zijn echter toch wel aan hun trekken gekomen, want mevrouw Van de Slikke bleek de kunst te verstaan om het verhaal op heldere en eenvoudige wijze voor te dragen. Toen zij dat had ge daan bleef het enige ogenblikken erg stil, een stilte, die meer de waardering van de aanwezigen vertolkte dan een daverend applaus had vermogen te doen. In de pauze werd er koffie en thee ge dronken. Maar het gebruikelijke geroeze moes, dat anders zo kenmerkend is voor bijeenkomsten, bleef dit keer achterwege. ADVERTENTIE Dekens ENORME SORTERING unie Marktplein Zilveren voorzitter gehuldigd Ter gelegenheid van haar 30-jarig be staan heeft de koopliedenvereniging „Han delsbelangen" dinsdagavond een feestavond voor haar leden en genodigden gegeven in café De Boer te Wijk aan Zee. De voorzitter de heer C. Kuys was juist dezer dagen 25 jaar voorzitter, hetgeen voor de leden een goede reden was om hem te huldigen. Dit gebeurde bij mon^e van de secretaris de heer P. Kalis. Deze wees op de grote verdiensten van de heer Kuys voor het organisatieleven. Als blijk van waardering werd hem een gouden pols horloge aangeboden, terwijl mevr. Kuys een bloemenhulde kreeg. Voorts werd de heer Kuys het ere-speldje aangeboden van de Nederlandse Bond van Handelaren in aardappelen, groente en fruit. Na deze of ficiële woorden volgde er nog een kort historisch overzicht door de secretaris, de heer P. Kalis, die er op wees dat in 1927 Handelsbelangen ontstond „uit een chaos die er op de Meer heerste onder de koop lui". Het eerste resultaat was de aanleg van een tweetal waterkranen. Handelsbelangen heeft in deze 30 jaar veel werk verzet, maar hoewel de tijdsom standigheden ook voor de groenteboeren beter zijn geworden moet men te allen tijde waken voor de belangen van de mid denstand meende hij. Het feestelijk gedeel te van deze avond was toevertrouwd aan de „Witte Kraaien" met. medewerking van Rudie Carell en Caki, de goochelaar komiek. Door het architectenbureau H. J. Th. Zoetmulder te Beverwijk, is dinsdagmor gen voor het r.-k. schoolbestuur van de parochie Regina Caeli een aanbesteding gehouden van de bouw van een kleuter school aan de Antillenstraat aldaar. De heer Zoetmulder raamde de kosten op 123.419. Niet minder dan 39 aannemers uit verschillende streken van het land schreven als volgt in: 1. Ribberink, Soest, 233.950, 2. Duivenstein te Den Haag 165.000, 3. R. v. d. Kuip, Oostermeer 147.700, 4. Koning, Santpoort 140.600, 5. L. Pekelharing, Alkmaar 139.100, 6. P. de Jong, Haarlem 138.500, 7. G. en S. Sluyter, Amsterdam f 135.600, 8. fa. Kobe- lenz, Haarlem 133.600, 9. L. Schutte, Zaandam 133.000, 10. n.v. La Bora Cas tricum 132.960, 11. Vertelman, Wervers- hoof 132.820, 12. Broertjes, Haarlem 132.800, 13. Joh. Res, Castricum 132.500, 14. n.v. Zuilen, Santpoort 129.250, 15. Fa. Jac de Nijs, Castricum 128.600, 16. W. Krom, Bakkum 128.594, 17. Fa. Fennis Bussum f 128.000, 18. v. Verven, Amster dam-W. 127.883, 19. Gebr. Krom, Castri cum 127.860, 20. Halthuis en Co Amster dam 127.712, 21. P. Scholten Zijdewind f 127.300, 22. S. Kops, Heiloo 126.800, 23. Fa. Kremer Amsterdam 126.800, 24. Wa- leveld, Haarlem 126.295, 25. Fa. Fouts, Nieuwe Niedorp 125.606, 27. Strijp, Bij- tenstein 125.500, 28. W. Langedijk, Heiloo 123.900, 29. Gebr. Tuin 't Zand 123.800, 30. Fa. Meijer, Beverwijk 123.500, 31. Bilder, Beverwijk 123.430, 32. P. Buis, Oudorp 122.000, 33. J. Spanjaard, Bever wijk 121.300, 34. L. Obdam, Heiloo 119.890, 35. Th. C. Schram, Beverwijk 117.600, 36. H. Midden, Beverwijk 116.000, 37. Gebr. Heidoorn, Beverwijk 115.400, 38. Gebr. Schram, Beverwijk 102.800, 39. J. Bakkum, Alkmaar 101.774. De gunning is aangehouden.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9