RADIO-ONDERDELEN Vanaf heden tot KORTING Ph. de Koning Indonesische boodschappen aan Afro-Aziatische conferentie De verdeling van de eerste Nationale Woningbouwlening n i nin nioon rad,°-e°televisiespeciaalzaak HAZENBERG'S KAIIMI MINI II CEDERSTRAAT 53 (nabij het Rex-theater] Leo J. Krijnprijs 1958 voor Jan Walravens Wij bakken voor U alles van heerlijke roomboterkorst eersteklas banketbakkerij VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 6 Abdulgani zwijgt over Nieuw-Guinea en volgens de P.K.I. is de ZOAVO de bron van alle kwaad Uitvaart Jan Damen Lector in perswetenschap aan de Vrije Universiteit Boerenzoon vermoordde zijn ouders in Belgisch-Limburg Geen strafvervolging Reorganisatie Instituut voor Bestuurswetenschappen Culturele prijzen van de provincie Groningen Jhr. mr. dr. Th. W. Calkoen te Oosterbeek overleden Goede pers voor kerstrede van koningin Elizabeth Verdachte voortvluchtig Heemsteedse notaris zou vijftig mille hebben verduisterd Tijdens opvoering van kerstspel ontvlucht Dr. Van Beinum moet twee weken rusten Scheepvaart 9 Herenmodes en Confectie KENNEMERLAAN 24 DJAKARTA (UP) De vice-voorzitter van de Indonesische nationale raad, Rus- Ian Abdulgani, heeft in een telegram aan de voorzitter van de Afro-Aziatische con ferentie in Caïro zjjn vertrouwen uitge sproken dat „de laatste resten van het kolonialisme zullen worden vernietigd". „Ik ben er van overtuigd dat de volken van Azië en Afrika gezamenlijk hun pro blemen kunnen oplossen en samenwerken tot een werkelijke vrede en harmonie in de wereld is bereikt", aldus Ruslan Abdul gani, „tot de laatste resten van het kolo nialisme in alle opzichten zijn vernietigd en tot wij, eendrachtig, in onze herboren werelddelen rechtvaardige en welvarende maatschappijen kunnen opbouwen. Ruslan Abdulgani zegt dat de eerste Afro-Aziatische conferentie, in 1955 te Bandung, „de deur naar de toekomst open de: een verontruste wereld zag de poten tiële kracht van een verenigd Afrika en Azië". „Niet één conferentie in de jaren na de oorlog is van groter betekenis ge weest," aldus de Indonesische staatsman. Ruslan Abdulgani maakte geen melding van het geschil over westelijk Nieuw Guinea. (AFP) De secretaris-generaal van de Indonesische communistische partij, D. N. Aidit, zegt in een telegram, „dat de er varingen in het verleden van het Indone sische volk bewijzen, dat de ondermijnende activiteit van de landen van de Zuidoost- aziatische Verdragsorganisatie de grootste hinderpaal vormt voor het streven van In donesië naar een onafhankelijk, democra tisch en welvarend bestaan. Deze activiteit heeft ten doel, de eenheid van het Indo nesische volk te breken, alle Indonesische leiders op onwaardige wijze te doden en de huidige regering, die gesteund wordt door het volk, te vervangen door een anti democratisch bewind, dat gebruikt kan worden als werktuig van 'de ZOAVO". CAIRO (Reuter) De Egyptische voor zitter, kolonel Anwar Sadat, verklaarde gisteren in zijn openingsrede: „Wij zijn allen deelgenoten, één in de strijd en met een gemeenschappelijke toekomst.Wij heb ben ook een gezamenlijk verleden, dat werd gekenmerkt door de heerschappij van het imperialisme en uitbuiting". Sadat's toespraak werd, namens de ge nodigden, door mevrouw Ramesjvari Neh- roe, een zuster van premier Nehroe van India, beantwoord. Mevrouw Nehroe deed een beroep op de volken der wereld „druk" op hun regeringen uit te oefenen, teneinde deze te bewegen een einde te maken aan de bewapeningswedloop. Een Japanse af gevaardigde sprak zich uit voor een reso lutie ten gunste van een verbod van kern- Van het Amsterdams Concertgebouw wapperde dinsdagochtend de driekleur halfstok. Bestuurders, leden en vrienden van het Concertgebouworkest brachten een laatste groet aan de vrijdag op 59-jarige leeftijd overleden eerste concertmeester Jan Damen. De begrafenisstoet, op weg naar Damens laatste rustplaats, stopte voor de frontingang van het Concertgebouw, waar het bestuur van de Nederlandse Or keststichting tot Beheer van het Concert gebouworkest, van de n.v. Het Concert gebouw alsmede van de Vereniging tot instandhouding van dit orkest en musici zich hadden verzameld. Na deze korte plechtigheid, waarbij een aantal bloemen kransen op de baar werd gelegd, zette de stoet zich beweging op weg naar de be graafplaats Driehuis-Westerveld. Voor de begrafenis waren zeer velen uit het Ne derlandse muziekleven naar de begraaf plaats Westerveld gekomen. Bij de baar voerde in de aula der begraafplaats als eerste de Amsterdamse wethouder voor kunstzaken, mr. A. de Roos, het woord namens het gemeentebestuur. Hij roemde de overledene als mens en musicus. Uit naam van het stichtingsbestuur sprak de secretaris, de heer P. C. Heuwekemeijer, die opmerkte, dat deze man slechts grote winstposten aan het Nederlandse muziek leven heeft toegevoegd. Vervolgens sprak de voorzitter van de vereniging Het Con certgebouworkest, de heer J. Haitjema, die Jan Damen tekende als een prettig en op gewekt collega en vooral als een goed aanvoerder. Tot slot tekende de directeur van het Amsterdamse conservatorium, de heer J. Odé, Damen als een warmhartig kunstenaar en toegewijd leraar. Het Hek ster-Kwartet illustreerde de plechtigheid bij de baar. Tot lector in de perswetenschap aan de Vrije Universiteit is, naar het ANP ver neemt, benoemd dr. E. Diemer te Rotter dam, hoofdredacteur van het dagblad „De Rotterdammer." In 1937 promoveer de hij bij prof. mr. A. Anema tot doctor in de rechten op een proefschrift getiteld: „Vrijheid van drukpers". Na zijn promo tie werd dr. Diemer hoofdredacteur van „De Rotterdammer." De jury van de Leo J. Krynprijs, be staande uit de letterkundigen Raymond Brulez, Fr. Closset, Willem Elsschot, Ray mond Herreman en Willem Pelemans, heeft de prijs voor 1958 toegekend aan de acteur Jan Walravens voor zijn onuitge geven roman „Negatief". De jury kreeg zevenentwintig hand schriften ter lezing en achtte drie daarvan opmerkelijk genoeg om voor toe kenning van de prijs in aanmerking te komen. Na beraadslaging werd besloten de prijs toe te kennen aan Jan Walravens, omdat zijn roman „Negatief" uitzonderlijke stijlkwaliteiten bezit en karakteristiek is voor de litteraire tendenzen van de nieuwe generatie. Deze prijs, die gesticht werd ter nage dachtenis van de Vlaamse uitgever en let terkundige Leo J. Kryn, wordt om de vier jaar toegekend aan een Vlaams schrijver van een onuitgegeven roman. Reeds eerder werden bekroond: „De voorstad groeit" door Louis Paul Boon, „De Metsiers" door Hugo Claus en „Geen scherzo voor de goden" door Wim Meewis. proeven. Hij stelde voor in augustus 1958 (de maand waarin de atoombommen op Hirosjima en Nagasaki zijn geworpen) een wereldconferentie over ontwapening en tegen kernwapens te houden. Een vertegen woordiger van India gaf uiting aan „diepe bezorgdheid inzake de voortdurende Neder landse bezetting van Nieuw Guinea" en vroeg aanvaarding van de Indonesische aanspraken. Afwezig Volgens conferentiekringen boycotten Jordanië, Saoedi-Arabië, Turkije, Cam bodja, de Philippijnen, Zuid-Vietnam, Zuid- Korea en Pakistan de solidariteitsconferen- tie. Jordanië en enkele andere landen zijn alleen vertegenwoordigd door politieke ballingen. Een Algerijnse delegatie zal een verslag over Algerije uitbrengen. Aanwezig De „conferentie voor Afrikaans-Aziati sche solidariteit" is niet een bijeenkomst van regeringsvertegenwoordigers, doch een vergadering van vijfhonderd afgevaardig den van „solidariteitscommissies" uit de deelnemende landen. Enige deelnemers hebben de rang van minister. Er zijn ook leiders van nationalistische bewegingen. Op de agenda staan punten als imperia lisme en kolonialisme, rassenonderscheid, kernwapens, de sociale status van vrouwen en kinderen, de strijd in Algerije en cul turele en economische kwesties. Egypte, het land dat als gastheer op treedt, heeft een speciale postzegel uitge geven, waarop een witte duif met een olijf tak staat afgebeeld. (UP) Een delegatie van thans in Tur kije en de Verenigde Staten levende Turk menen werd niet toegelaten. Deze mensen zijn afkomstig uit de Sovjetrepubliek Tur kestan. MAASTRICHT (ANP) Een 24-jari- ge boerenzoon uit het bij de Nederlandse grens gelegen Belgisch-Limburgse plaats je Groot Ternaaien heeft op de avond voor Kerstmis zijn beide ouders vermoord. Hij sloeg zijn 71-jarige vader, toen deze zich alleen in de keuken bevond, met een stuk ijzer op het hoofd en wurgde hem daarna met een touw. Op het erf van de boerderij wachtte hij daarna zijn 57-jarige moeder, die boodschappen was gaan doen, op .Ook haar sloeg hij met het stuk ijzer neer waarna hij haar met het touw wurgde. Het stuk ijzer gooide hij na zijn daad in een put. Daarna ging hij met zijn nichtje uit Meersen in Nederlands-Limburg, naar de nachtmis in Luik. Bij zijn terugkeer in de vroege ochtend deed hij aangifte van de moord bij de rijkswacht te Kanne. Na een verhoor bekende hij zijn daad. Men twijfelt aan de geestvermogens van de jongen. Vermoed wordt dat hij zich meester heeft willen maken van een be drag van ongeveer 40.000 franks, dat zijn ouders kort geleden van een verzekerings maatschappij hebben ontvangen. Er zal tegen geen van de betrokkenen bij de treinramp te Woensel een strafver volging worden ingesteld, aldus heeft de officier van Justitie te 's-Hertogenbosch medegedeeld. Men kan aannemen, dat deze beslissing mede is beïnvloed door hetgeen aan het licht is gekomen tijdens de behan deling van de zaak door de Spoorwegon gevallenraad. Daar is namelijk gebleken, dat een treinramp als deze haar oorzaken vindt bij zoveel personen en in zoveel sa menwerkende factoren, dat het zeer moei lijk is de schuldvraag ten aanzien van één bepaalde persoon te beantwoorden. Voor zover er ten aanzien van enige spoorweg beambte bezwarende feiten aanwezig zijn, acht de officier van Justitie deze niet vol doende om een strafvervolging in te stel len. Uit twee circulaires, een van de minister van Volkshuisvesting en de ander van de minister van Binnenlandse Zaken, aan de provinciale en gemeentebesturen, blijkt dat de opbrengst van de Nationale Woning bouwlening ad 394 miljoen als volgt zal worden verdeeld: voor in november en december aangevangen of nog aan te van gen woningwetbouw en voor aankoop en bouwrijp maken van terreinen voorwoning- bouw 115 miljoen; voor scholenbouw 25 miljoen; voor consolidatie c.q. verdere fi nanciering van reeds onderhanden werken op het gebied van de woningbouw in de ruimste zin 254 miljoen; totaal 394 mil joen. De toewijzing van gelden uit het bedrag van 115 miljoen zal geschieden door tus senkomst van de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid. Aan de ge meentebesturen is gevraagd aanvragen voor gelden uit dit bedrag voor 10 januari 1958 in te dienen bij het provinciaal be stuur. Aan de provinciale besturen is ver zocht een volgorde van urgentie aan te geven voor de door hen aan de minister door te zenden aanvragen. Noodzakelijke plannen, welke niet uit de gelden van verkochte gronden, uit kort geld dat binnen de toegestane kasgeldnorm kan worden opgenomen of uit de opbrengst van de Woningbouwlening kunnen worden gefinancierd, zullen mogelijk tot uitvoering kunnen komen met gelden uit andere vaste leningen, welke door tussenkomst van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten kun nen worden gesloten. De mogelijkheid daartoe is vergroot, nu de ministers van Binnenlandse Zaken, Be zitsvorming en PubliekrechteHjke Bedrijfs organisatie en van Financiën er in hebben toegestemd, dat ook buiten de Nationale Woningbouwlening via de Bank voor Ne derlandsche Gemeenten met afwijking van het rentegamma vaste leningen door de ge meenten worden aanvaard. De toewijzing van gelden voor scholen bouw tot een totaal van 25 miljoen zal door de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten geschieden door tussenkomst van de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. Het bedrag van f 254 miljoen, dat is be stemd voor consolidatie c.q. verdere finan ciering van reeds onderhanden werken op Het in 's-Gravenhage gevestigde Insti tuut voor Bestuurswetenschappen dat zich onder andere bezig houdt met de vor ming van rijks-, provinciale en gemeente ambtenaren, is in 1957 gereorganiseerd. Het nieuwe bestuur staat onder voorzit terschap van prof. dr. G. A. van Poelje en telt vertegenwoordigers van rijk, provin cie en gemeenten. Het instituut heeft ruim tachtig studiekringen en afdelingen in het land. Als directeur van het instituut treedt op de heer A. M. van der Ham, die tevens verbonden is aan de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, bij welke instelling hij dezer dagen werd bevorderd tot direc teur, hoofd van een bureau. De rijksleer gangen voor de middelbare en hogere be stuursdienst. alsmede de rijkstalencursus staan onder zijn directie. De beroepsprijs van de culturele prijzen van de provincie Groningen is voor het jaar 1957 toegekend aan de kunstenaar Johan Dijkstra in Groningen en de ama- teurprijs aan de heer J. S. van Weerden in Leens. De Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, mr. W. A. Of- ferhaus, zal op 17 februari in de Statenzaal van het Provinciehuis de prijzen uitreiken. De heer Dijkstra ontvangt de prijs niet op grond van een bepaald onderdeel van zijn werkzaamheid, maar juist voor het totaal van zijn veelzijdige activiteiten en het vele, dat hij gedaan heeft ter bevordering van de belangstelling voor de beeldende kunst. De heer Van Weerden heeft zijn vrije tijd en werkkracht gewijd aan de cultuur en de culturele verheffing van de provincie Groningen. Naast het werk, dat door hem voor de geschiedschrijving is verricht, moet zijn belangstelling voor de culturele en sociaal-economische ontwikkeling van het heden worden genoemd. het gebied van de woningbouw in de ruim ste zin, zal volgens een verdeelsleutel over de gemeenten worden verdeeld. De helft van dit bedrag, 127 miljoen, zal worden verdeeld naar rato van de netto-vlottende schuld der gemeenten op 1 juli 1957. De andere helft wordt eveneens over de ge meenten verdeeld, waarbij in aanmerking wordt genomen het totaal van bepaalde uitgaven en verplichtingen, welke de ge meentebesturen in het tijdvak van 1 ja nuari tot en met 11 juli van dit jaar ten behoeve van de woningbouw hebben ge daan, respectievelijk op zich hebben geno men. In de ouderdom van 73 jaar is te Ooster beek overleden jhr. mr. dr. Th. W. C. Cal koen, oud-vicepresident van het gerechts hof te 's-Gravenhage. De teraardebestel ling is in stilte geschied. Theodoras Calkoen werd op 24 novem ber 1884 te Utrecht geboren. Hij studeerde te Utrecht rechtswetenschappen en pro moveerde in 1909 aan de rijksuniversiteit aldaar tot doctor in de rechtswetenschap pen. In 1911 promoveerde hij tot doctor in de staatswetenschappen, waarna hij zich als advocaat en procureur te Utrecht ves tigde. In 1915 werd hij benoemd tot sub stituut-griffier bij de Zutphense recht bank, in 1921 werd hij rechter te Dor drecht en in 1924 rechter te 's-Gravenhage. In 1937 kreeg jhr. Calkoen de functie van vice-president bij de arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage, die hij in 1939 verwisselde voor het ambt van raads heer in het gerechtshof te 's-Gravenhage waarna hij van 1951 tot eind 1954 vice- president was van dit gerechtshof. LONDEN (Reuter) In de Britse pers is veel aandacht besteed aan de manier waarop koningin Elizabeth haar kerst boodschap voor de televisie heeft uitge sproken. De socialistische „Daily Herald" schrijft onder de kop: „Zij hield rekening met de critici", dat de vorstin „recht streeks, eenvoudig en menselijk" was en dat alle stijfheid uit haar optreden was verdwenen. De „News Chronicle" spreekt van een persoonlijk succes. De „Daily Mail" en de „Daily Express" laten zich in de zelfde zin uit. Slechts de communistische „Daily Wor ker" verklaart dat „in redevoeringen, zo als de koningin heeft gehouden en die doet denken aan de „spreekdag" op een bijzonder afschuwelijke meisjesschool, het de functie van de woorden is, gedachten te verbergen, in plaats van deze over te brengen". „In de dagen van weleer leidde de vorst zijn soldaten in de strijd en zijn lei derschap was te allen tijde persoonlijk en nauw met zijn onderdanen verbonden", aldus zei de koningin in haar kerstbood schap tot de volken van het Britse Geme nebest. „Nu is alles geheel anders. Ik kan u niet op het slagveld voorgaan, ik stel geen wetten op en ik spreek geen recht, doch ik kan wel iets anders doen, name lijk mijn hart en mijn toewijding schen ken aan de bewoners van deze oude eilan den en van alle landen, die deel uitmaken van ons gemenebest van naties. Ik doe een beroep op hen een voorbeeld te geven, dat de oprechten van hart overal ter wereld zal bemoedigen". De koningin zei te hopen dat haar ver schijning voor de televisie haar toe spraak „persoonlijker en directer" zou maken. OVERLEDEN GLAZENIER MAX NAUTA IN LONDEN GEROEMD In een ingezonden stuk in de Londense „Times" schrijft Arthur Baily, dat het overlijden van de Nederlandse schilder en glazenier Max Nauta een schok was voor zijn vele vrienden in Engeland. Zijn glas schilderingen in de Nederlandse kerk in Londen worden gerekend tot het beste werk, dat sinds de middeleeuwen in Enge land is gemaakt. Nauta wordt een inspi ratie genoemd voor allen die met hem samenwerkten en een goed vriend. Lon den kan zich gelukkig prijzen, aldus het artikel, dat 't een deel van zijn beste werk bezit. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een 55-jarige Heem- steedse notaris, die in de Deurloostraat in Amsterdam kantoor houdt, wordt door de justitie gezocht wegens een op hem ge vallen verdenking van verduistering van ongeveer vijftigduizend gulden. Bjj een controle van de boeken door de Kamer van Toezicht kwamen onregel matigheden aan het licht. Toen de notaris onraad rook verdween hij met zijn auto. Dit gebeurde enige dagen voor Kerstmis. Hoewel de politie dag en nacht voor zijn woning en kantoor heeft gepost kreeg zjj geen gelegenheid de man aan te houden. Daarom heeft de politie opsporing en aanhouding van de notaris in het binnen land en bij Interpol verzocht. Tot nu toe ontbreekt ieder spoor. Het is gebleken ,dat de frauduleuze han delingen zich over een periode van vijf tot zes jaar uitstrekken. De verdachte was opvolger van een Amsterdamse notaris, door wiens kantoor nog vele zaken uit de oorlog werden behandeld. De ontbrekende gelden behoren voor het grootste deel tot de nalatenschappen van enkele Joodse fa milies, waarvan het notariskantoor het be heer over de inboedels voerde. De erfge namen van deze meest in de oorlog om gekomen mensen leven in vele gevallen wijd en zijd over de wereld verspreid, het geen het onderzoek van de politie ten zeer ste bemoeilijkt. Het was voornamelijk uit deze zaken, dat de verdachte de gelden ten eigen bate zou hebben gebruikt. Wat er gebeurd is met het verduisterde geld staat nog niet vast. De zaken worden thans door een vervanger waargenomen. Naar wij van de Amsterdamse politie vernemen heeft de verdachte bij zijn ma nipulaties het ene gat met het andere ge stopt .ofschoon hij zijn binnenlandse cliën ten steeds de hen toekomende gelden heeft kunnen geven. In Vorden werd zondagavond een opvoe ring gegeven van een kerstspel, waaraan een zangkoor meewerkte, dat was samen gesteld uit gedetineerden uit de jeugdge vangenis te Zutphen. Na afloop werden de jongens met autobussen naar de gevange nis teruggebracht. Toen bleek dat drie jongens kans hadden gezien te ontvluchten. Twee van hen zijn in Amsterdam aange houden; de derde is nog voortvluchtig. De dirigent van het Concertgebouw-or kest, dr. Eduard van Beinum, die enkele dagen geleden in een ziekenhuis in Los Angeles is opgenomen, zal daar twee we ken blijven voor rust. Zijn dokter zei, dat hij niet volledig hersteld is van een aan val van Aziatische griep, die hij voor zijn vertrek uit Amsterdam kreeg. In novem ber is dr. Van Beinum naar Los Angeles gegaan, om daar het filharmonisch or kest te leiden. Door het overladen pro gramma is hij overwerkt geraakt. Bernard Haitink zal hem zoals reeds bericht werd voor drie uitvoeringen vervangen. Aagtedijk 26 te Aden Aalsdijk 27 te Djeddan Aalsum te Nagoya Alblasserdijk 27 te Lissabon Aldabi 27 te Rio de Janeiro Alhena 27 te Antwerpen Alkaid 27 te Rio de Janeiro Almdijk 26 van Rotterdam naar Hamburg Alnati 26 van Rio de Janeiro naar Ilheos Amerskerk 27 te Kaapstad Amstelkroon 26 van Bombay naar Koith Amstellaan 27 te Yokohama Amstelmeer 26 te Willemstad verwacht Annenkerk 26 Chagos Fremantle Aden Arkeldijk 26 van Charleston naar Kingston Arnedijk 26 van Rotterdam naar Antwerpen Astrid Naess 26 te Suez Bali 26 te M Tandjung Man Balong 26 te Marseille Banggai 26 naar Manila Batjan 26 naar Djibouti Batu 29 te Houston verwacht Bawean 26 te New York Beninkust 27 te Luanda Billiton 26 te Singapore Bloemendaal (t.) 26 naar Curagao Bussum 2-1-'58 te Rotterdam verwacht Caltex Delt 26 te Fredericia verwacht Caltex Leiden 26 van Port Said naar Pemis Caltex Nederland 26 van Sidon naar Pernis Caltex Rotterdam 26 Bandarmashur Caltex Utrecht 26 van Port Said naar Hamburg Camerounkust 26 naar Amsterdam Captain Cook 27 te Colombo Casamance 26 van Rouen naar Dakar Celebes 26 Reede Damman Clavella (t.) 28 te Sydney verwacht Congokust 26 van Amsterdam naar Bremen Coryda 30 te Singapore verwacht Crania 27 te Rotterdam verwacht Daphnis 26 van Rotterdam naar Amsterdam Duivendrecht (t.) te New Orleans Eemdijk 26 te Havana Eemland 26 van Amsterdam naar Bremen Eenhoorn 26 te Antwerpen Esso Amsterdam 26 van Rotterdam naar Aruba Esso Rotterdam 26 van Rastanura nr Antwerpen Etrema 26 passeert Piraeus Berre Ghanakust 26 te Dakar Gordias 26 te Tela Groote Bzer 27 van Aden naar Fremantle Guineekust 26 van Antwerpen naar Freetown Hathor 26 te Beyrouth Helena 26 te Amsterdam Ivoorkust 26 van Monrovia naar Takoradi Java 26 van Calcutta naar Semarang Joseph Frering 27 naar Monrovia Kabylia 26 Invergordon Karimata 27 te Tandjung Priok Kellia 26 van Gothenburg naar Mena Kieldrecht pass. 27 Finisterre naar Duinkerken Korovina (t.) 26 van Kopenhagen naar Stanlow Kota Gede 26 te Napels Leersum 26 te San Pedro Lemsterkerk 26 naar Antwerpen Leopoldskerk 27 te Ras Tanura Liberty Bell 26 naar Pernis Loenerkerk 26 van Suez naar Bahrain Loosdrecht 26 van Rotterdam naar London Loppersum 2 n 26 van Galveston naar Browns ville Maasdam 26 van Port au Prince naar Havana Maasland 28 te Las Palmas verwacht Macoma (t.) van Abadan naar Cochin Malea 26 vertrek Singapore naar Colombo Marnelloyd pass. 26 Guardafui naar Port Sudan Meerkerk 27 te Durban Mentor 26 te Lissabon Merwede 26 naar New Castle Molenkerk 26 van Aden naar Colombo Mylady 2, verm 28 van Charlottetown naar Florida Nanusa 5-l-'58 t San Francisco verwacht Nieuw Amsterdam 27 te Port of Spain Oranje Nassau 26 van Dover naar Port of Spain Oranjestad 26 te Paramaribo Orion 26 van Rotterdam naar Tunis Ouwerkerk 26 van Takubar naar Kobe Ovula 26 vertrek Port Darwin Singapore Pendrecht (t.) 27 te Istanbul Perna (t.) 26 te Port Sudan Phrontis pass. 26 Finisterre naar Port Said Pieter S 26 te Swansea Poelau Laut 26 van Aden naar Belawan Polyphemus 27 te Djibouti Prins Frederik Hendrik 26 te Savona Prins Johan Willem Friso 26 van Leixous naar Tel Aviv Prins Willem 26 naar Sta vanger Prins Willem 2 27 te Halifax Prins Willem George Frederik 26 van R'dam naar Antwerpen Prins Willem 5 pass. 26 Kp St Vincent naar Stavanger Reyniersz 27 te Singapore verwacht Rijnkerk 26 vertrek Kuwait Bushir Saloum 27 te Le Havre Sibajak 26 naar Aden Silindoeng 26 te Sydney verwacht Sirrah 26 naar Melbourne Slamat 28 te Surabaja verwacht Sliedrecht (t.) 26 van Boston naar Havana Stad Dordrecht 26 naar IJmuiden Stad Gouda 26 naar Rotterdam Stanvac Talangakar 28 S Gerong Statendam 27 te Curacao Statensingel 26 van R'dam naar Porto Ordaz Steven 26 vertrek Marseille naar Genua Sunetta 27 te Port Moresby Tankhaven 26 vertrek Tguban Tamo 26 te Rio de Janeiro Tarakan 31 te Aden verwacht Taria 26 naar Abadan Teucer 27 te Amsterdam Tiberius 26 te Bremen Tibia 26 van Curagao naar Dakar Trajanus 26 te Bridgetown Transporter 5 26 te Longview Utrecht 27 te Port Said Van Cloon 26 van Singapore naar Auckland Van Noort 27 te Manilla Vasum 26 van Port Said naar Landsend Vivipara 26 naar Port Debouc Westerdam 26 naar Rotterdam Westertoren 26 van Auckland naar Miri Wieldrecht van Sidon naar Bremen Willem Ruys 27 te Tg Priok verwacht Vivipara (t) 2 30 te Port Debouc verwacht Wonosobo 27 te Belawan Zeeland 27 te Sungeigerong Zuiderkerk 26 te Townsville verwacht KLEINE VAART Aardenburg 26 van Pos Kallevik naar R'dam Arnhem 26 van Bordeaux naar Dakar Arnoudspolder 26 van Lissabon naar Antwerpen Batavier 1 26 van Bordeaux naar Casablanca Batavier 3 26 van Rotterdm naar London Berend N 26 van Rotterdam naar Hamburg Deo Gratias 26 van Partington naar Aarhus Duurt 26 van Tynemouth naar Ronne Eijo S 26 van Colchester naar Vlaardingen Flardinga verm 28 van Hansweert nr Rochester Frans Boehmer 26 van Kj-eta naar Hamburg Geertruid Margaretha 26 van Rouen naar Port Lyautey Gerrie S 26 van Swansea naar Delfzijl Gramsbergen 26 van Huelva naar Goole Hast 1 26 van Swansea naar Amsterdam Hoflaan van Methil naar Kopenhagen Ida Jacoba van Goole naar St Malo Import 26 van Guernsey naar Antwerpen Jupiter 26 van Lissabon naar Amsterdam Leliegracht 26 van Kotka naar Aberdeen Lotus verm 30 van Gent naar London Markelo 26 reede Coppervik Menkar van Rouen naar Casablanca Mynelis 26 van Letreport naar Kambo Mysson verm. 26 van Parijs naar Nykoping Navis 26 van Ventspils naar Terneuzen Paris 26 van Gothenburg naar Roueri Primus 26 naar Hamburg Schokland 26 van Varberg naar Delfzijl Sertan 26 dw. Cushaven Ventspils Terneuzen Sonsbeek 26 van Casablanca naar Rouen Statenlaan 26 van Casablanca naar Bremen Stella Prima 27 van Amsterdam naar Haifa Swallow 26 van Leith naar Rotterdam Violette Erica 26 van Port Noir naar Hamburg Vrede 26 van Par naar Rotterdam Vrouwepolder 26 te Birkenhead verwacht Walton Jones (t) pass. 26 Aden naar Mena al Ahmadi Waterman 26 te Singapore Westerschelde 26 van Liverpool nr Antwerpen Wieldrecht (t.) 26 dw. Algiers naar Bremen Willem Ruys 27 te Tandjung Priok Woensdrecht (t.) 27 van Port la Cruz naar Portland (Maine) Wonosobo 27 te Belawan Zuiderkerk 27 te Townsville SLEEPVAART Ebro 23 naar Rotterdam met 2 bakken Gele Zee 23 te Rotterdam met doksectie Tyne 23 naar Rotterdam met zuiger radio - televisie - bandrecorders - platenspelers teehn. boeken IVnUIÜ UIUUU Toekomstig adres: PLEIN 1945 BIJ U AAN KOMEN LOPEN Adverteert in dit blad. GRATIS BOEKJE „Waar wetenschap en na tuur elkaar ontmoeten". Zend een briefkaart met naam en adres aan: Postbus 27, Hil versum. DANS DICHT BIJ HUIS, dans bij Dansinstituut Mar tens, o.l.v. P. H. Deckers. Mevr. Müller, Verloren van Themaatlaan 11, vr. MEISJE voor halve dagen of werk ster voor 3 ocht. RECHTSKUNDIG BUREAU KRANEVELD verstrekt eerst een grondig advies alvorens te procederen. Jarenlange practijk ervaring. Haven kade 25; kant. dag. 9-5; 's av. 8.30 tot 9.30 uur. BONTJASJES!!' Kort en lang Nu voor ie'dereen mogelijk. Zeer soepele betaling vanaf f 2.p. w. Coupeuse be zoekt u met kollektie aan huis. Brieven L 5395. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig WASMACHINES met Lichte emaiUe-besch Gloednieuw m gar. Vanaf f 129 50 Desgew afbet Ini Koningstraat 48, telef. 17848 Haarlem (voorb A v Bu- renlaan) VERHUUR OPELS RE- KORD '57 met radio en ver warming. All Risks verze kerd. Erkend verhuurbedrijf. Kompasstraat 57. En toch GEEFT KEIZER U MEER SERVICE. Informeert u maar. Voor televisie met 3 jaar garantie op de antenne Keizer, Trompstraat 30. IJm. Oost, telef. 4516 Bel voor LUXE VERHUUR zonder chauffeur 7179 Opeis Rekord en Volkswagens mod. 58. Erkend verhuurbedrijf A. Beekhuis, Torricellistraat 32 IJmuiden. Kraneveld's INFORMATIE BUREAU informeert naar personen en zaken door ge heel Nederland, Havenkadê 25; kant. dag. v. 9-5; 's av. v. 8.309.30 uur. BLADMUZIEK vooi accor deon. piano, orgel of gui taar Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45. IJm - Oost. tel 7127 PLATENSPELERS, Philips, Erres. Dual, Triotrac, B. S. R. vanaf f 55. Fa. de Vilder, Velserduinweg 173, tel. 4402. STURKA MONTY-COATS voor jongens en meisjes, ex tra zware duffel voor spot prijzen 6 j. 19.75, 8 j. 22. 9 j. 24.—, 10 j. 25.—, 11 j. 26.—, 12 j. 27.—, 13 j. 28.—. Momt naar Gerard van Praag Kennemerlaan 100 Wolgemengd HERENON DERGOED, borstrokken v.a. f 5.75, broeken vanaf f 5.95. Zeeman, Bloemstr. 70, IJm. Te koop: prima LLOYD STATIONCAR 1954, zuinig en billijk. Ruime fin. mogel. Fr. Halsstraat 18, IJmuiden- Oost. Te koop: PERCEEL in IJm. waarvan eerste etage leeg. Koopprijs f 8500. f 5000 hyp. Huur ben.huis f 350 p. j. Br. L 3608. Appelbollen 35 cent Appelbeignets25 cent Appelflappen25 cent Appelgebak25 cent Saucij'zebroodjes30 cent Sneeuwballen30 cent Moorkoppen 30 cent Pasteitjes leeg 20 cent Pasteitjes gevuld 25 cent Wij vragen uw bijzondere aandacht voor onze KAAS. en ZOUTE KOEKJES bereid van zuivere roomboter, zo uit de oven, luchtdicht verpakt. KAASKOEKJES per 100 gram 70 ct. ZOUTE KRAKELINGEN en STENGELS per 100 gram 70 ct. KAAS- en HAMSOESJES per 100 gram 90 ct. ZOUTE NOTEN, ZOUTE PINDA'S. TAARTEN vanaf 3. HAZELNOOTTAART vanaf f3.— IETS SPECIAALS Oudejaarsavondschotel ƒ5.voor 2 3 personen. HUZARENSALADE f 1,per pers. ZALMSALADE1.75 per pers. RUSSISCH EI1.50 per pers. Alles is heden geëtaleerd. S.V.P. VROEGTIJDIG BESTELLEN. 31 december kunnen geen bestellingen meer worden aangenomen. Centrum Galerij - Telefoon 6479

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10