IJmond-agenda Staat der Nederlanden koopt de trawler VL. 77 „Abraham" Vanmorgen in de vishal en op zee Visserij-varia Fa. WISKER Weer bereid om schip te verkopen Oliebollen 10 ct. ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 6 Sensatie Gezellige showfilm Suikerromantiek Sensatie Een goede gewoonte NIEUWJAARS- ADVERTENTIES Indianen Humanisten vierden tijdig „oudejaar" Bejaarden hadden prettige uren met IJmond-cabaret IEVDCO op „Rooswijk" Vier nieuwe lichtmasten op „Rooswijk" Vergeetachtig Beverwijk Kerstfeest van oud- katholieke zondagsschool Soms leuk au rep, Deze week op de Beverwijkse veilingen „De Plaatwellerij" vierde nu reeds oudejaar (Thalia). Tot en met maandag wordt in dit theater vertoond „Brandmerk der zonde". Een aan grijpende film van een jongen op het slechte pad, die door de liefde van een vrouw uitein delijk de weg te rug vindt. Een harde film ook, waar menig knok partij tje fris van de lever op het doek komt, een film, die in vele opzichten aan „Blackboardjung- le" doet denken. Rocky Graziano (aanvaardbaar vertolkt door Paul Newman) is de ge zworen vijand van het mensdom, tenslotte zelfs de vogelvrij verklaarde. Hij haat de mensen als geen andere. Dat hij tenslotte wereldkampioen middengewicht boksen wordt, heeft hij te danken aan het meisje Norma, die dank zij de liefde, die zij voor hem koestert, er in slaagt hem weer in zichzelf en in de mens heid te doen geloven. Pier Angeli speelt het meisje Norma. Het Thaliatheater vertoont op nieuws jaarsdag een genoegelijk breed- schermspektakel „Viva Las Vegas", waarin wij kennismaken met de opwin dende geneugten die de Amerikaanse gok- stad Las Vegas haar bezoekers biedt. Tal loze luxueuze casino's bewijzen, dat ook in dit „Monte Carlo van het Westen" de roulette een winstgevend bedrijf is, maar op een kwade dag komt er een kink in de kabel. Een jonge herenboer (Dan Dailey) en een etherische ballerina (Syd Charis- se) komen bij toeval tot de ontdekking, dat Fortuna hun willige slavin is, wan neer zij alleen maar eikaars hand vast houden. Gewapend met die wetenschap en met een zak vol fiches stormen zij sa men door de speelzalen, waar hun fantas tische veine de croupiers tot wanhoop, en het publiek in extase brengt. Als zij op deze manier een fortuin bijeengegaard hebben, worden zij natuurlijk verliefd op elkaar, maar dan keert het geluk hun de rug toe. Hoe alles tenslotte op zijn pootjes terechtkomt, moet ge zelf gaan zien. Viva Las Vegas is een plezierige rolprent met ADVERTENTIE Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TELEF. 4886 VELSEN ZATERDAG 28 DECEMBER Thalia: „Het brandmerk der zonde", 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave. Katholieke leeszaal: Geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 29 DECEMBER Thalia: „Jungle Jim in Donker Afrika", 15 uur. „Het brandmerk der zonde", 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. MAANDAG 30 DECEMBER Thalia: „Het brandmerk der zonde", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal open van 14 tot 17 uur (jeugd) en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9,30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel Gebouw IJmuiden. Raadhuis: Spreekuur van burgemeester mr. M. M. Kwint, Algemene Zaken, Keu ringsdienst Vlees en Vee, 10 tot 12 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Storm over Perzië". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zoek het maar uit". W.B. Theater, 20 uur: „In de macht der Indianen". Café „Sport", 20 uur: „Contactavond Be- verwijkse Rennersclub „Kennemerland". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10-12 en 15-17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10-12 en 15- 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur, jeugdleeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 29 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Chick a Boom"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Storm over Perzië". Luxor Theater, 14.30, 19 en 21.15 uur. „Zoek het maar uit"; 16.30 uur: „Ge vaarlijke ontvoering". W.B. Theater, 14.30 uur: „De jongeren van de Mandoera"; 16.30 en 20 uur: „Atoommonsters". MAANDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Chick a Boom". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Woeste lingen". W.B. Theater, 20 uur: „Atoommonsters". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30- 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 19-20 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 uur; lees- en studiezaal ge opend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. Een scène uit „Het brandmerk der zonde". (Vrijdag tot en met maandag). indrukwekkende showscènes en tal van extra-attracties voor de liefhebbers, zoals songs van Lena Horn en Frankie Laine. Het nogal onbenullige verhaaltje wordt goeddeels gered door aardig spel van de hoofdrolvertolkers met Syd Charisse als veruit beste. De kleuren Eastmancolor- procédé zijn voortreffelijk. Zondagmiddag om 3 uur „Jungle Jim in Donker Afrika". Op nieuwjaarsdag „Van de regen in de drup" en donderdag avond in een speciale voorstelling „Ter wille van ons huwelijk", een niet onver dienstelijke Italiaanse rolprent. Dinsdag avond is het theater gesloten. (KennemerTheater) De makers van „Storm over Perzië" hebben kennelijk getracht de Oosterse mystiek de boven toon in hun verhaal te laten voeren. Het geen een grandiose mislukking werd. Toch kan de toeschouwer wel zijn plezier bele ven aan de talloze haremscenes, waarbij vele aanvallige schonen in oogverblinden de gewaden fraaie dansen uitvoeren onder het critisch oog van de Sjah, die wel het een en ander op dit gebied gewend is. Het blijft echter niet bij deze lieflijke tafere len, want na een ietwat langdradig begin blijkt, dat intriganten het op het rijk van de Sjah hebben gemunt. Dan breekt ein delijk de zo lang ontbeerde storm over Per zië los, waarvan de titel van deze film gewaagt. En dan flitsen ook de krom zwaarden en tonen de stoere mannen, dat zij niet slechts vrouwen kunnen beminnen, maar nog ve"hten kunnen ook. Een me lancholieke wijsgeer, die treurt om het verlies van zijn aanstaande vrouw (de Sjah heeft haar hem ontnomen bij een haremexpansie) vergeet zijn verdriet en doet door een list een compleet kasteel in de lucht vliegen. Dat is juist het geschikte moment voor de Sjah om in technicolor te sterven en tevens, het goede moment voor de wijsgeer om zijn geliefde in zijn armen te sluiten. Hetgeen ook tevens de laatste scène is, die ge op het breedscher- mige doek kunt aanschouwen. Een brok suikerromantiek in lieflijke kleuren. Tot maandag in dit theater. Van maandag tot en met woensdag wordt „Chick-a-boom" vertoond. (Luxor) De sociale misstanden, die in de Arthur Rank-film „De woesteling" worden .- angesneden, vormen voor ons land, met zijn nauwkeurige controle op de werktijden en andere arbeidsvoorwaarden voor chauffeurs, gelukkig geen problemen meer. Daarom doet het voor Hollandse be grippen ietwat onwaarschijnlijk aan, dit wilde verhaal van een groepje grindrij- ders in aftandse vrachtauto's dat door hun gewetenloze patroon opgejaagd wordt tot steeds roekelozer snelheden. In een soort van Stachanov-prestatiesysteem worden zij tegen elkaar opgezet met de belofte van hoge premies voo" degenen, die per- dag de meeste ritten maken, maar de norm is zo hoog gesteld, dat de mannen voortdurend hun hals, èn die van hun medeweggebruikers riskeren moeten om aan een redelijk loon te komen. De onder linge naijver die daar het gevolg van is, vergalt het leven van de mannen, totdat er een nieuweling verschijnt, die de strijd tegen de sadistische baas en zijn tirannie ke voorman durft opnemen, een strijd op leven en dood, waarin het recht natuur lijk ten lange leste zegeviert. Als er wat meer nadruk gelegd was op de innerlijke spanningen en conflicten tussen de hoofd personen, dan had er een uitstekende psychologische thriller kunnen ontstaan. De camera registreert echter vrijwel uit sluitend spectaculaire hevigheden, snel heidsorgiën en knokpartijen. Het resul taat is een tweederangs sensatiefilm. Maandag tot en met woensdag in dit theater. In de matinées wordt „Zet 'm op, George" vertoond. Is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van DINSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 115 mm Iedere mm meer 1.80 0.12 U kunt ze opgeven aan ons kantoor Lange Nieuwstr. 427, llmuiden of aan onze bezorgers lachen, want hij heeft heel wat in de luch tige mars. Het verhaaltje doet er minder toe, al is het hier en daar wel aardig verzonnen: Norman, een doodgoede knecht van een steenrijke juwelier komt dank zij één pond sterling in het bezit van enige tienduizen den, die hij vergaart op de renbanen, maar hij verwerft bovendien een paard, dat eigendom was van een zeer excentrie ke en voortreffelijk gespeelde adellijke dame plus het tengere handje ener schone maagd. Zoals gezegd: alleen maar echt leuk, als Norman Norman is. (W. B. Theater, vrijdag en maan dag). Het oude jaar wordt in dit thea ter waardig besloten met een grootste show over het leven, het lieven en het vechten der Indianen en wie het reper toire van het WB-theater heeft gevolgd zal begrijpen, welk compliment dit is. „In dianen" brengt de oude gegevens in een nieuw kleedje op het witte doek en doet dit met smaak en verve. De leden van de afdeling IJmuiden van het Humanistisch Verbond waren gister avond bijeen in een der vergaderzalen aan de Abelenstraat om het oude jaar gezamen lijk vaarwel te zeggen. De voorzitter, de heer H. P. Brits, verwerkte in zijn wel komstwoord iets van het doel en streven van het Humanistisch Verbond. Hij weer sprak een aantijging van oningewijden dat de organisatie op intellectuelen is afge stemd en ook kon hij de schijnbaar moei lijke stelregels van de bond terugbrengen tot de grootste stelregel van haar streven: „Zoveel mogelijk mens te zijn in de diepe zin van het woord en alle zaken, die de mens waard maken mens te zijn, zoveel als in haar vermogen ligt tot uitdrukking te brengen". De organisatie is ontstaan om de buiten kerkelijken, die de steun en bijstand van een kerk op allerlei gebied moeten missen, bijeen te brengen en te houden, zodat zij elkaar binnen een organisatie tot hulp kunnen zijn. Persoonlijk was hij van mening, dat ook in de kerken de mens veel meer in het middelpunt komt te staan, zo dat ook daar, zij het noodgedwongen, de basis naar het humanistische wordt ver legd. De heer De la Chambre benadrukte tij dens zijn korte toespraak de snelle ont wikkeling der techniek en de kwaadaar dige gevolgen hiervan als de mens hier tegen geestelijk niet is opgewassen. Mevrouw Mantje en mejuffrouw Reitsma brachten met viool en piano een Sonatine van Telemann en enige Roemeense dansen van Bela Bartok ten gehore en de gooche laar Perikles wist met kaarten en zijden doekjes de aanwezigen op deze avond ook enige tijd te amuseren. ADVERTENTIE Voor snelle en deskundige REPARATIE van uw RADIO- of TELEVISIETOESTEL EIKENOE PHIIIPS HUI SEIYICE RADIO- en TELEVISIE-EXPERTS Marktplein - Telefoon 4262 Super-modern ingerichte reparatie- en service-werkplaats DE STAAT DER NEDERLANDEN is sinds gistermiddag weer eigenaar van een stoom trawler. De trawler VL. 77 „Abraham", die ten overstaan van notaris W. Boerlage te Velsen werd geveild in de bovenzaal van hotel „Augusta" aan de Oranjestraat te IJmuiden, werd ingekocht door de Staat voor een bedrag van 150.000. Het r|jk was ook een van de aanvragers van het faillissement van de rederfj, de n.v. Van Toor's Stoomvisserij Maatschappij te Vlaardingen. Na afloop van de veiling er werd geboden tot 150.000 en niet afgemijnd deelde de notaris, de heer W. Boerlage, mee, dat de Staat bereid is de „Abraham" te verkopen. Voor de schepenveiling bestond gister middag grote belangstelling. Vooral uit de kringen van reders waren tientallen per sonen naar „Augusta" gekomen. De afslager, de heer Diemer, zette in op 25.000 en reeds vlot werd een bedrag van 94.000 bereikt. Het „eenmaal, andermaal, niemand meer?" klonk vooral tal van malen toen de bedragen boven de 100.000 aan de orde waren. Het werd 150.000, toen de heer Diemeer kon zeggen: „Nie mand meer, eenmaal, andermaal, voor de derde maal." Er werd daarna nog 100.000 boven dit bedrag gevraagd bij de afslag, maar onder stijgende spanning kwam het „mijn" er niet uit. Het bleef 150.000 en geen trek geld a één percent Met de inventaris Met deze trawler is de Staat ook in het bezit gekomen van de visserij-inventaris, behorende bij de „Abraham" en voor zover opgeslagen in het pakhuis van de n.v. IJmuiden Stores. Hierbij zijn tal van net ten, kabels, draden, pezen, stroppen, vis- bordjes en meer van dien aard. Zelfs houten boetnaalden, koehuiden, bijlstelen, brillen, zoutzakken en haringknuppels (ge bruikt) troffen we op de inventarislijst aan. Toen krijgsbuit De trawler was ook in 1949 eigendom van de Staat. Toen was deze krijgsbuit. Gesleept door de sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst kwam de „Abraham" VL. 77 gelijk met de „Herman" IJM 2 op maandag 16 mei 1949 in IJmuiden aan. De schepen hadden toen nog Duitse namen. De „Abra ham" kwam IJmuiden binnen als de „Tetis" van de Partenrederij „Tetis" en de „Herman" als de „Fock und Hubert". De „Abraham" behoorde tot het drietal trawlers, dat als krijgsbuit door Nederland uit Duitsland werd teruggehaald. Evenals de andere twee schepen, werd de „Abra ham" in 1944 gebouwd als onderzeeboot jager op de scheepswerf „De Merwede" te Hardinxveld. Het schip behoorde tot de „Holland"-klasse en mat 523 ton, was 51.89 meter lang over alles, 9.20 meter breed en 4.19 meter hol. De jager werd uitgerust met een 750 pk machine. Na de oorlog werd het schip in gebruik genomen door de „Partenrederij Tetis" te Hamburg. Eind 1948 werd de „Tetis" over geschreven naar Bremerhaven, waar zij in j de vaart kwam onder de merken BX. 449. Verkocht Sleepboten van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden brachten de drie Duitse een- i heden, die nu eigendom waren van het rijk, in juni 1949 van IJmuiden naar Vlaardin gen. Op 20 juli werden de schepen in j dienst gesteld als de SCH 91 „Abraham", j de SCH 92 „Herman" en de SCH 93 „Tzon- 1 I ne" en verhuurd aan respectievelijk de n.v. Van Toor's Stoomvisserij Maatschappij te Vlaardingen, de n.v. Visserij Onderneming de VEM te IJmuiden en de firma D. Joh. Krijger te IJmuiden. Na een half jaar wer den de schepen door het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening verkocht aan de drie rederijen. De „Abra ham" (in huurkoop) kreeg toen het merk VL 77, de „Herman" het merk IJM 2 en de „Tzonne" toog ter visserij onder het merk IJM 1. Vele schippers Van 1950 af heeft de „Abraham" ook lange tijd in charter gevaren voor de firma D. Joh. Krijger te IJmuiden. Tal van schip pers voerden het bevel op deze tot de grootste eenheden van de IJmuider vloot behorende trawler. Eerst zagen we Engel Zwart op de brug, daarna Bertus van der Plas, Jan Klinkenberg, Cor Aland en ten slotte weer Bertus van der Plas. Al die jaren heeft het schip vrij behoorlijk ge varen; schipper Jan Klinkenberg maakte ook nog enige reizen met de trawjer naar de IJslandvisserij. Het bestuur van de afdeling Velsen- Noord van de Algemene Bond van Ouden van Dagen had op veler verzoek gebroken met de traditie ter gelegenheid van de feestdagen een kerstbrood aan de leden uit te reiken. Daarvoor in de plaats werd vrij dagavond in het St. Jozefhuis aan de Ban- jaertstraat een ontspanningsavond gehou den, waaraan het IJmond-cabaret onder leiding van Nico Out meewerkte. Direct was het woord aan het cabaret gezelschap dat onder de titel „Alleen voor u een kerstmenu" een lijvig programma voorschotelde. Conférences, accordeonmu- ziek van André Joosten en het optreden van pianist Piet de Reuver en slagwerker Cees Eyking wisselden elkaar af. De schetsjes werden gespeeld door Nel de Vries en Henk Out. Zondagmiddag spelen de voetbalclubs IEV en DCO in het sportpark „Rooswijk". IEV komt uit in de volgende opstelling: H. Alkemade; P. Harsveld en G. Bos; C. Schoot, G. v. Berneveld en B. Wijker; E. Wubbenhorst, J. Duin, J. Feyen. J. de Reus en H. de Reus. Vier lichtmasten zijn in de afgelopen we ken door leden van de voetbalverenigingen „Kinheim" en „IEV" in het sportpark „Rooswijk" geplaatst. Vrijdagavond heb ben de spelers voor het eerst getraind bij het licht van de lampen. I. *1 4 Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: muntbiljet, kinder- portemonnaie, een paar kinderwanten, een paar grijze wanten, spatlap van bromfiets, een paar nieuwe remblokjes voor rijwiel, koperen gewicht, bril in etui, blauwe ca puchon van kinderjas, zilveren broche, een paar glacé dameshandschoenen, sleutel van rolschaats, geblokte sjaal, een paar dameshandschoenen, herdershond, gebrei de muts, herenpolshorloge, autoped op luchtbanden, bril, verstelbare vastzettang, een paar glacé herenhandschoenen, heren handschoen, bankbiljet, witte sjaal, lap stof, etui inh. vulpen, ballpoint en vulpot lood .fietspompje, ceintuur, damesporte- monnaie, hond (geel-reu), bruine glacé handschoen, halsketting, kinderwagen- zeiltje, hoofddoek, kindervest, shagdoos met shag en vloei, gebreide sjaal, leren bal, autoped op luchtbanden. i In het gebouw voor Christelijke Belan gen te IJmuiden hebben de kinderen van de Oud-Katholieke zondagsschool vrijdag middag en -avond kerstfeest gevierd. Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen vertelde i een kerstverhaal, waarna een aantal kin- deren de geboorte van Christus in beeld I bracht; Met grote aandacht luisterden de kinderen naar mej. A. Zwemmer, die het verhaal over de ontmoeting van Joost en de engel vertelde. Ook dit verhaal werd gevolgd door een tableau van kinderen. „Zoek het maar uit" (Luxortheater, vrijdag tot en met maandag). De heer Norman Wisdom is een ko miek, die na George Formby stormen derhand het Engelse filmdoek heeft ver overd, maar dat hij daarvóór reeds een amechtige carrière had opgebouwd voor het cabaretpubliek en later voor de televi sie zal hem tot in lengte van dagen blijven aankleven: deze dwaze man is namelijk veel meer op zijn gemak voor het kleine, besloten publiek dan voor de allesomvat tende camera. Zodra hij zijn mimiek kan laten wer ken, komt hij op toeren en tot aanvaard bare kolder, moet hij het echter dank zij de regisseur hebben van „alleen maar gek doen", dan onderscheidt hij zich in niets van zijn vele voorgangers. Helaas heeft de film „Zoek het maar uit", (de ietwat troosteloze vertaling van „My luck"), ge grepen naar de volksoplopen, die zich meestentijds rond de Engelse paarden rennen ontwikkelen, om Norman zot te laten doen en wat bedoeld was als het puikje der' Engelse humor, vervlood in een gooi-, struikel- en smijt-historie, die kant noch wel en dus bepaald geen hu mor raakt. Daar echter, waar Wisdom alleen is en zich kan laten gaan met slechts zijn ge zicht en zijn gebaar, kan men zich tranen De hoogste De SCH 171 „Cornelis Vrolijk" belooft weer de hoogste besommer te worden van de vloot, die te IJmuiden aan de markt verschijnt. De trawler heeft tot nog toe f 730.000 besomd. Ook de SCH 117 heeft met ruim f 600.000 een uitstekend jaar. Slecht weer Het is slecht met de verse visvangsten om de Noord. Sterke grote trawlloggers, zoals de KW 87, KW 81 en KW 82 komen met 350 kisten hoops binnen na een reis van veertien dagen. Het zeer slechte weer is er oorzaak van dat er bijna niet gevist kan worden. Naar de Ierse Zee Buiten veler verwachting zijn gisteren acht trawlers van IJmuiden uit naar zee gegaan. Begin volgend jaar zullen deze schepen met vis- en haringvangsten aan de markt verschijnen. De meeste trawlers gingen zuid-over naar de westkust om de haringvisserij in de Ierse Zee te proberen. De schepen hebben tonnen aan boord meegekregen. Ondermeer vertrokken naar de westkust de IJM 9 „Haarlem", RO 46 „Claesje", KW 32 „Sakina Martine", SCH 171 „Cornelis Vrolijk", SCH 117 „Onder neming III". De trawlers Curagao, Her man en Elie trokken de Noord in. Donderdagavond op zee Donderdagavond werd er door de traw lers om de Noord gevist tussen 58 en 57 noorderbreedte. De schepen hebben bij een stevige bries nog gevist, maar de vangsten waren slecht. De „Medan" meld de nog een trekje van 12 manden schel vis. De dagvangsten waren van 80 tot 60 manden schelvis en koolvis. Vrijdag op zee Ook vrijdag stond er overdag nog een hele bries om de Noord. De schepen vis ten op de 58 en meldden vangsten per trek van 25 manden, meest schelvis. Ge middeld konden vijf trekjes per etmaal worden gedaan. De „Medan" meldde een trek van 25 manden. De trawler Vios ging ADVERTENTIE thuisstomen van een reis, die op 16 de cember begon. In die elf dagen was de trawler in staat slechts achttien trekken te doen. Dit geeft wel duidelijk weer hoe slecht de weersomstandigheden de laatste weken om de Noord zijn. De eerste drie trekken op deze reis leverden respectieve lijk 3, 2 en nog eens 3 pakjes op (ongeveer 30 manden per pakje). Daarna lag het schip 24 uur te steken, toen weer twee trekjes en toen weer steken. De visserij was dus in feite niet slecht, maar het stormweer belet het uitzetten van de net ten. Op 't Zand deed de Vios nog vier trekken voor 22 kabeljauwtjesDaar na ging de schipper huistoe. De vangst is 650 kisten vis groot. Prijzen van vrijdag Heilbot 3-2,20, gr. tong 4,40-4,10, grm. tong 4,50-4,10, kim. tong 4,20-3,90, kl. tong I 3,70-3,20, kl .tong II 4-2,90, tarbot I 4,20- 3,50 per 1 kg. Tarbot IV 67-36, gr. schol 35-30, grm. schol 42-37, kim. schol 56-51, kl. schol I 57-50, kl. schol II 60-40, schar 22, v. haring i 31-25, makreel 31-12, gr. schelvis 54-37, grm. schelvis 52-32, kim. schelvis 47-30, kl. schelvis I 46-30, kl. schelvis II 28-9, wijting 30-8, gr. gul 50-43, mid. gul 39-33, kl. gul 22-14, kl .haai 22, ham 62, poontjes 20-12 ,kl. koolvis zw. 20-15, kl. koolvis wit 35-22 per 50 kg. Gr. kabeljauw 204-108, gr. koolvis zw. 70-53, gr. koolvis wit 85 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 130 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 165 schol, 1 schar, 1152 haring, 242 makreel, 935 schelvis, 570 wijting, 245 kabeljauw en gul, 2 haai, 2 ham, 85 poon, 85 koolvis, 15 diversen. Totaal 3630. Besommingen van vrijdag Job Gouda 13.240, IJM 6 Norma 16.740, KW 87 6.430, KW 81 7.840, KW 155 4.310, KW 99 f 8.560, KW 57 4.770, KW 10 4.930, KW 52 f 4.880, KW 19 3.750, SCH 117 24.700, IJM 54 5.400, IJM 11 380, IJM 3 39. Voor Oudejaarsdag aan de KENNEMERlMN 66 Op de groentemarkt te Beverwijk wa ren deze week enige produkten onbetaal baar en andere onverkoopbaar. Tot de eerste groep behoorde witlof. Door een matig aanbod steeg dit produkt in prijs. Er werd tot 1,17 per kilo betaald. An dijvie liep in prijs op tot 0,85 per kilo. Er was een toenemende vraag naar sprui ten, die rond 1,per kilo deden en zelfs tot 1,25 per kilo kwamen. Waspeen, die het gehele najaar slecht was te ver kopen, liep in prijs op tot 0,34 per kilo. Overigens gaat het met de winterproduk- ten slecht: kool komt niet hoger dan 0,12 per kilo, uien en peen gaan ook slecht weg. Goede prei kan men nog tot 0,28 per kilo verkopen. Op de bloemenveiling is de aanvoer nog niet groot. De grote aanvoer van bolbloe- men kan over enige weken worden ver wacht. De prijzen vielen ook vrijdag niet tegen en gingen zelfs in stijgende lijn. De Krelage-Triumph draaide rond de 1,25 per bos, de Rose Copland ging tot 1,60 per bos. Er waren weinig narcissen; He lios en Californië deden 0,73 tot 1, per bos. Blauwe druifjes noteerden rond de 0,30 per bosje. Hyacinten maakten 0,16 tot 0,43 per stuk. De aanvoer van potplanten was kleiner, daar de voorraad cyclamens voor de Kerstdagen al uitgeput was. In de Amerikaanse staat Washington heeft een vrachtauto-met-oplegger, op 34 wielen een transformator van 93l/i ton van de fabriek naar een elektrische centrale getransporteerd. Een van de vele hindernissen, die de expediteurs moesten overivinnen was deze brug. De speling tussen de bovenkant van de transformator en de onderzijde van de bruggeboog was minder dan 11/4 cm. De personeelsvereniging „De Plaatwel lerij" heeft vrijdagavond in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat haar traditionele oudejaarsfeest gehouden. Het programma voor deze avond was eenvoudig van opzet, doch daarom niet minder aantrekkelijk. Fraaie kleurendia's werden vertoond, die her- iinneringen aan in 1957 gevierde jubi lea en van het traditionele zomeruitstapje in beeld brachten. Vandaag 3400 kisten De aanvoer te IJmuiden bestond van daag uit 3400 kisten. De KW 82 „Stadt Enchuysen" voerde aan 215 kisten schel vis, 40 gul en kabeljauw, 10 wijting, 35 diversen en 15 stuks stijve kabeljauwen; de KW 122 „Arie Ouwehand" met 1300 kisten verse haring; de VL 121 met 800 kisten haring en 50 diversen. De spanvis- sers zorgden voor 900 kisten sardijn en 180 stuks stijve kabeljauwen. Prijzen van zaterdag De buitenlandse handel nam de kabel jauw af. Grote kabeljauw in rijen noteer den 90 tot 140, kleine 50 tot 65, kisten grote kabeljauw 150 tot 160 en kleine f 144. De grote schelvis bracht 48 tot f 54 op. De grote gul voor het binnen land deed 44 tot 46, middel 34 tot 41, torgullen 16. Zwarte koolvis no teerde f 70 tot f 55, grote gullenmaat 20 en kleine gullenmaat f 17. Grootmiddel schelvis haalde 38 tot 42, kleinmiddel 36 tot 41, pennen 30 tot f 34 en braadschelvis f 25 tot 29. De haring van de westkust ging weg voor 24 tot 31, toters voor 15 en bliek en sardijn voor 3,40 tot 6. Twee spannetjes, de Bres- kens 5 en 54 en de Breskens 38 en 20 zorg den elk voor 300 kisten bliek en sardijn. Voor de maandagmarkt Aan de maandagmarkt zullen lossen: Vios I met 600 kisten vis; VL 7 „Ada" met 800 kisten haring en de Vrolijk trawllog- ger SCH 127 Onderneming 2 met een ha ringvangst uit de Ierse Zee. Weinig tong Er was vanmorgen een schuitje met wat tong. De grootmiddel tong noteerde f 4,80, kleinmiddel f 4,20, tong I f 3,50 en tong 2 3,40.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10