ir HET WONEN KERSTBOMEN R.KDIENSTEN Nederlanders vingen levende bruinvissen bij Denemarken Havenberichten 7». Gékt Tf Kuytfr Tweede katholieke ziekenhuis zou kans maken in Heemskerk „Een heel aparte bezigheid" voor de wetenschap Autorijschool en het oudejaar niet weggooien „Bevreemding in IJmond-adviescollege" 5 Hebt U al eens onder Uw wagen gekeken? Burgerlijke Stand van Velsen Burgerlijke Stand van Castricum Nieuwe bedrijven Nieuwe adjunct bij Openbare Werken Medische verzorging tijdens het weekeinde Zilver op Westerveld „Mijn bakker wel" En het beste Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 In ons land zijn teruggekeerd twee leden van een expeditie, die gedurende drie weken in de Kleine Belt, het water tussen Jutland en Fünen in Denemarken, heeft gejaagd op een der „moeilijkst houdbare" dieren ter wereld, de bruinvissen. Drs. W. H. Dudok van Heel, leider van de expeditie en wetenschappelijk ambtenaar van het zoölogisch station der Nederlandse Dierkundige Vereniging in Den Helder, die tezamen met de conservator van het Texelse Museum, de heer G. J. de Haan, terugkeerde, vertelde dat men heeft getracht een twintigtal van deze zoogdieren te vangen, met het doel ze te gebruiken voor wetenschappelijk onderzoek. Het resultaat van de expeditie, die werd uitgevoerd met medewerking van ervaren Deense bruinvisjagers, was een vangst van tien exemplaren, waarvan er drie mee naar Nederland zijn gebracht ten ein de ervaring op te doen met het moeilijke transport dezer zoogdieren, zo vertel de drs. Dudok van Heel de ANP-corres- pondent, die hem na zijn thuiskomst naar zijn ervaringen vroeg. De expeditieleden zullen begin januari naar Denemarken te rugkeren, om te trachten het vereiste aan tal te vangen. Enkele dieren zijn bestemd voor het museum van Texel, een ander deel voor een bassin in Harderwijk, waar het publiek ze zal kunnen observeren, de rest gaat naar het zoölogisch station. De financiering van deze expeditie kwam, wat het wetenschappelijk gedeelte be treft, tot stand met medewerking van de Nederlandse Vereniging voor Zuiver We tenschappelijk Onderzoek in Den Haag. Poging Drs. Dudok van Heel gebruikte opzette lijk de woorden: „trachten te vangen," want zijn ervaring in de afgelopen weken heeft hem geleerd, dat de moeilijkheden van een dergelijke expeditie legio zijn. Bruinvisjagen is een geheel aparte bezig heid, temeer daar ervaren jagers in Dene marken moeilijk te krijgen zijn. Het weer is bij de jacht een belangrijke factor. Vele op het oog geschikte vangdagen misluk ten door omstandigheden, die zelfs erva ren jagers niet hadden voorzien. Waren de dieren na heel veel moeite bij vriezend weer, dat een goede vangst voorspelde bij eengedreven, dan ontstond er soms plot seling een sterke wind met zware golfslag waardoor de dieren in korte tijd niet meer te zien waren. Ook het uit het wa ter nemen der vissen en het transport naar Nederland leverden vele moeilijkhe den op. In gevangenschap zijn ze zelfs zo moeilijk in het leven te houden, dat ze nagenoeg nergens ter wereld levend kun nen worden getoond. Met drie naar huis Nadat op 15 december een vangst na veel moeite was gelukt, werden de enkele gevangen dieren gedeponeerd in een vis kom, die voor dit doel uit Nederland was meegenomen. De vorst noodzaakte de zoölogen de vissen in een diepere water kom van een Deens bassin onder te bren gen. Later vervaardigden de expeditiele den zelf een kom met een diameter van 13 meter, die op een gunstige plaats werd neergezet. De gevangen vissen werden ge merkt en in deze kom ondergebracht. a'nVFFTFNTJE verroestJ5IH* hij moet hóóg nodig Jf&tfM/ behandeld 'Wf worden met: 4WWW -■* i BEVALLEN: J. B. Bults-Ruigrok, z., Juiianalaan 106, Bloemendaal; A. Koper- Nederlof, z., Spilbergenstraat 26, IJmui- den; J. van Opbergen-Van Eek, z., Lange Nieuwstraat 740, IJmuiden-Oost; M. J. de Ruijter-Van de Keer, d., Diezestraat 1, IJmuiden. C. G. Reehorst-Viëtor, d., Bre- deroodiseweg 77, Santpoort; A. L. van Ooijen-Kramer, d., J. van Deventerlaan 11, Bloemendaal; G. W. de Jong-Boomkens, d., Terrasweg 9, Santpoort; R. Weijdijk- Eefting, 2 z., Radarstraat 164, IJmuiden; J. W. Toen-Pouwer, z., Van Dalenlaan 71, Santpoort; A. W. Vaars-Smit, d., Borski- straat 21, Haarlem. OVERLEDEN: L. .Salomons, 52 jr., echt genoot van R. Borgman, Fr. Bakkerstraat 90a, Rotterdam. W. J. Cappers, 60 jr., echt genoot van S. M. Chr. Gemen, Geelvinck- straat 58, Velsen-Noord; J. Koffeman, 83 jr., weduwe van K. A. Bruinink, Rijnstraat 49, IJmuiden; H. van Ginkel, 65 jr., echt genoot van A. Dasselaar, Groeneweg 82, IJmuiden-Oost; C. Pel, 75 jr., echtgenoot van E. M. Groeneveld, Walravenstraat 24, Velsen-Noord; W. L, de Wit, 69 jr., echt genoot van M. de Crasto, Driehuizerkerk- weg 182, Driehuis. GEBOREN Johannes Theodorus Nico- laas, zoon van P. N. Beentjes en C. Bleeker, Oude Haarlemmerweg 37. ONDERTROUWD Antonius Breure, wo nende te Heemstede en Margaretha Jo hanna van Duin, wonende te Castricum. Hoogevoort 8. GETROUWD A. L. M. van Zon, wo nende te Rijswijk (Z.-H.) en A. C. M. Been tjes, wonende te Castricum. OVERLEDEN Johanna Drost, oud 66 jaren, geh. met J. W. van der Mast, wo nende te Bergen (N.H.). Om ervaring op te doen met het trans port is de terugreis aanvaard met drie bruinvissen, terwijl een zevental gemerk te exemplaren voor biologische waarne mingen in Denemarken achterbleef. Dat de expeditie, die in januari zal aan vangen, geheel een succes zal worden, staat volgens drs. Dudok van Heel niet bij voorbaat vast. Daarvoor zijn de moei lijkheden van een dergelijke jacht te groot. De voeding, de wijze van transport, het voorkomen van uitputting der dieren, de grootte van het bassin voor de beste resultaten, zijn slechts enkele vragen van vele, die dienen te worden beantwoord. Wel staat vast, dat de eerste expeditie de Nederlandse zoölogen waardevolle gege vens heeft verschaft, waardoor zij thans de tweede tocht naar Denemarken met gematigd optimisme tegemoet zien, aldus de heer Dudok van Heel. ADVERTENTIE 5000 GARAGE: Reinier Claetzenstiaat 1 - Tel. 5000 Kennemerlaan 155 Burgemeester en wethouders van Velsen hebben meegedeeld, dat ter gemeentesecre tarie (4e afdeling) ter inzage liggen de vol gende verzoeken om vergunning ingevolge de hinderwet van de n.v. Machinefabriek en constructiewerkplaats „De Tunnel", Ha ringkade 15 te IJmuiden, tot het oprichten van een constructiewerkplaats in het per ceel Haringkade 15 te IJmuiden en een reparatiewerkplaats in het perceel Visse rijstraat 6 te IJmuiden; de directeur van het Staatsvissershavenbedrijf, Halkade 4 te IJmuiden, tot het uitbreiden van de drinkwatervoorzieningsinstalltie van het Staatsvissershavenbedrijf, door het plaat sen van een bron met onderwaterpomp,, op het perceel aan de Dokweg te IJmuiden; de Steenkolenhandelsvereniging n.v., Rijn kade 1 te Utrecht, tot het oprichten van een petroleumpompinstallatie, op het Sta tionsemplacement der Nederlandsche Spoorwegen te Santpoort (Zuid); A. van Altena, Kleverparkweg 21 b te Haarlem, tot het oprichten van een kolenopslagplaats met verplaatsbare apparatuur voor het sorteren, breken en transporteren van ko len, op het Stationsemplacement der Ne derlandsche Spoorwegen te Santpoort (Z.): de Koninklijke Papierfabrieken „Van Gel der Zonen" n.v. te Amsterdam, tot hnt wij zigen en uitbreiden van het bedrijf met een zaagselverbrandingsoven, in het per ceel Kanaalkade 61 te Velsen (Noord); Palthe's textielveredelingsbedrijven n.v. te Almelo, tot het oprichten van een inrich ting voor het persen van dames- en heren kleding, in het perceel Lange Nieuwstraat 451 te IJmuiden; de hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat in de directie „Sluizen en Stuwen", Maliebaan 31 té Utrecht, tot het oprichten van pomp-, ven tilatie-, verwarmings- en liftinstallaties, alsmede voor noodstroomaggregaten en een hijsinstallatie ten behoeve van de auto- en spoorwegtunnels in en nabij de „Velser- tunnel" te Velsen. Op donderdag 16 januari 1958, te elf uur, zal ten gemeentehuize ten overstaan van het gemeentebestuur aan een ieder gele genheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze ver zoeken in te brengen Gedurende 10 dagen na de dagtekening van deze openbare ken nisgeving bestaat voor een ieder gelegen heid schriftelijk bezwaren bij het gemeen tebestuur in te brengen. „Breedband" en „Hoogovens" breiden weer uit Ter gemeentesecretarie (4e afdeling) van Velsen ligt voor een ieder ter inzage een aan Gedeputeerde Staten van Noord holland gericht verzoek van de Breed band n.v. te IJmuiden om vergunning in gevolge de hinderwet tot het uitbreiden van de breedbandinstallaties met een dwarsschaar in de beitsbaan, een éénsta- peloven in de gloei-ovenhal, een reserve basis voor de gloei-ovens en een plak- oven III op het Hoogoven terrein te IJmui den. Ter gemeentesecretarie ligt voorts ter inzage een aan Gedeputeerde Staten van Noordholland gericht verzoek van de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden tot het aansluiten van de desiliceringsinstallatie op de ontstoffing van Staalfabriek II, op het Hoogoventerrein te IJmuiden. Op donder dag, 16 januari 1958, te elf uur, zal ten ge meentehuize ten overstaan van het ge meentebestuur aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. Gedurende 10 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk be zwaren bij het gemeentebestuur in te bren gen. Plan van uitbreiding Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen heeft meegedeeld dat de gemeente raad bij zijn besluit van 18 december heeft bepaald, dat de vaststelling wordt voorbe reid van een plan van uitbreiding, dat de bestemming van de in dat plan begrepen grond in onderdelen aanwijst voor het strandgebied te IJmuiden. ADVERTENTIE KENNEMER LICHTDRUK- EN KOPIEERINRICHTING (uAtdnuA fotokopie standi k&in-otfsct DU1NVUETSTR 128 VELSEN-N De ingenieur van gemeentewerken der gemeente Rotterdam, ir. R. S. v. d. Schaar, is benoemd tot adjunct-directeur van ge meentewerken te Velsen. Zijn benoeming gaat in op 1 februari 1958. De nieuwbenoemde is thans 35 jaar oud. Hij is betrokken geweest bij de voor bereiding van verschillende grote projec ten ondermeer bij de bouw van de nieuwe centrale aan de Waalhaven te Rotterdam. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Dafnis van Rotterdam, P. C. Amussen van Stockholm, Vikaren van Rotterdam, Frauke van Ipswich, Sottern van Otter backen, Hast I van Swansea, Duurt van Tynemouth, Gerry S van Swansea, Vinga van Geffle, Moganisan Maru van Ham burg, Erik Reckmann van Terneuzen, Tebro van Casablanca, Madjoe van Norr- köping, Wubbina van Dordrecht, Yell van Rotterdam, Dido van Cadiz, Elbstrom van Gdynia, Hanoy van Skogall, Frieda Peters van Vestervick. Vertrokken zijn: Ingarö naar Stockholm, Rien Teekman naar Skogall, Ponza naar Aarhus, Erkalin naar Delfzijl, Havnia naar Kopenhagen, Willemstad naar Hamburg, Oranjefontein naar Bremen, Trude K naar Belfast, Rein- borg naar Halden, Catharina S naar Lon den. Ida D naar Gent, Waalborg naar Bo- hus, Energy naar la Rochelle, Hoogkerk naar Marseille, Frieda naar Sarpsborg, Aegir naar Palace, Pirola naar Malmö, Lucas M naar Abara, Martina naar Sarps borg, Esteburgh naar Esbjerg, Majorca naar Bremen, Roelf naar Bordeaux, Kre- feld naar Hamburg, Rokin naar Karls- krona, Stad Utrecht naar Narvik, Thorb- jorg naar Perzische Golf, Isola naar Gun- ter, Deo Favente naar Gdynia, Hans Lee mans naar Bjorgö, Ilos naar Rotterdam, Alcetas naar Rotterdam, Boreas naar Ko penhagen, Rudolf naar Nordenham. MARKTBERICHT BEVERWIJK BEVERWIJK, 27 december. Andijvie 4282; bospeen 3042; waspeen 1434; spruiten 46—122; witlof 56118; prei 10 28; boerenkool 816; rodekool 612; groe- riekool 611; uien 617; peen 510; soep groenten 110135, per kistje. CASTRICUM. Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. H. v. d. Werff Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Boots, Kon. Julianastraat 14 tel. 2544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. ADVERTENTIE Marktplein 30 - Telefoon 4273 A En zo haasten wij ons dus vol goede gedachten en vette herinneringen naar het jares- einde, om woensdag alles in één slag te vergeten en de schone lei van elk jaar met forse streken te beschrijven, ons vergissend in het jaartal en het bejammerend, dat er pas met Pasen zulke heerlijke gerekte zondagen weer zul len komen. Maar laat ik niet zo pessi mistisch denken, want al heeft het afgelopen jaar dan ook weinig goeds opgeleverd en slechts geringe bijdragen gegeven aan de verwezen lijking der goede voornemens van Kerstmis 1956, wij leven tenslotte allen nog en wij wonen bijna allen weer. Nou, allen. Het wonen, dat een mijner goede lezers mij verhaalde, is eigenlijk geen verhaaltje voor deze stille dagen waard, maar aan de andere kant is het wel eens goed te besef fen, onder welke omstandig heden anderen onder de Kerstboom hebben gezeten en hun twaalf slagen gaan verorberen. Deze lezer be heert voorzichtig één kamer tje, dat zogezegd gestoffeerd is en gemeubileerd, al zijn deze toevoegingen gezien de staat van meubilair en stof- fage lichtelijk overdreven te achten. Genoemde heer ver woont namelijk in deze ka mer, waarbij hij af en toe ook eens in de keuken mag ko men, de lieve somma van 100,en als hij een bad wil nemen, mag dat wel, maar dan kost het elke keer een gulden extra. Ik begrijp niet, dat degeen, die elke maand deze 100,opstrijkt, rustig onder de kerstboom is blijven zitten en het nieuwe jaar met een tevreden ge moed tegemoet tijgt.. Ik begrijp niet, dat alle woekeraren, die op deze wijze profiteren van de wo ningellende en hun mede- mensen het vel over de neu zen halen, niet met as op het hoofd in hun tuin gaan zitten jammeren. Ik begrijp ten slotte niet, dat de mensen, die op deze schandelijke wijze worden afgezet, niet spoorslags hun recht gaan lopen zoeken. AL KAN de begraafplaats Westerveld niet de vrolijk ste omgeving worden ge noemd voor het vieren van feesten, het jubileum van een der oude getrouwen daar, de heer J. Nieuwenhuis heeft niets geleden onder de plech tige sfeer, die de dodenakker omgeeft en die deze begraaf plaats tot één der schoonste in den lande maakt. Jan Nieuwenhuis was een kwart eeuw bjj Westerveld en hjj heeft wegens dit fees telijk feit uitgebreid gereci pieerd. Meneer Q. W. van Hoorn heeft gesproken namens het bestuur en hij greep terug over een kwart eeuw heen naar de eerste dagen, dat Jan kwam als nijver tuin man - met - een - technische knobbel,dewelke hem al spoe dig overal onmisbaar maak te tussen gereedschappen en vrachtauto en die hem een befaamde „Jan van alles" deed worden van Westerveld. Bij het verhuizen van het Hoofdkantoor heeft Jan dat allemaal nog eens even dui- Het is altoos genoeglijk te moeten merken, dat men te pessimistisch is geweest en op het verwijtje, dat enige slordige bakkers in de vorige Lantaarn trof, is een lief briefje van een IJmuidense gekomen, die stelt, dat heur eigen bakkertje deze regelen logenstraft door elke morgen weer met een wit jasje en een schone handdoek om het brood haar trappenhuis te bestijgen met een gracieus gebaar het dagelijks brood te overhandigenMooi zo. Hetgeen niet wegneemt, dat deze bakker enige anderen ten voorbeeld zou kunnen zijn. Ruit dat ding bij u ook zo ernstig? Vallen de ballen ook alle kanten uit? En is de piek reeds enige malen op het tapijt gestort? Hebt gij derhalve reeds enige aanvechtingen moeten bestrijden om de kerstboom naar de vuilnisbak te verwijzen? Ik kan het mij voorstellen, maar moet u niet temin adviseren zulks niet te doen, want op donderdag 2 januari 's avonds om 7 uur zullen de kerstbomen van Velsen op de bekende plaatsen gezamenlijk en in vereniging worden opgetast tot een geurende hoop, waar enige deskundige brandstichters enige lucifers bij zullen houden ten aanschouwe van vermoedelijk gans jong en een groot gedeelte van volwassen Velsen, teneinde de jaarlijkse reuzenfik te ontketenen. Hetgeen beter is dan de privé-brandjes, die er anders ontstaan tot schade van have en goed en tot ergernis van de buren. Bovendien is deze gezamenlijke fik veel en veel mooier. Lekker hoog-opslaande vlammen, knetterend sparrenhout en een geurende walm bezijden het Marktplein en op de andere plaatsjes der openbare brandstapelcn. Dus al ruit'ie, al pluist'ie en al zuigt u: nog even uitstaan om der wille van de avondlijke vreugde, die volgend jaar komen gaat. Bovendien willen de kinders de boom tóch overhouden met oud en nieuw, zodat alles weer fijn uitkomt. delijk gemaakt, want wat hij toen verzette grenst aan het ongeloofwaardige. De enve loppe met inhoud en de elektrische soldeerbout wer den dan ook van ganser harte geschonken en meneer H. J. Velde, hoofdopzichter van de begraafplaats, heeft nog eens even herinnerd aan Jans vakkunst bij het na zien van de verwarmingsin stallatie, welke vele koude voeten en boze gezichten heeft voorkomen. UIT NAAM van het per soneel van de begraafplaats heeft meneer P. H. de Quar- tel gesproken, die hoog op gaf van de kameraadschap van Jan, wiens handen ook niet verkeerd staan als de collega's eens wat aan het fietsje hebben hangen, dat er niet hoort. En het kantoorpersoneel was ook vol lof: de heer Van der Linden heeft namens dezen niet alleen de jubilaris gehuldigd, maar ook mevrouw een bos chrysanten geoffreerd. En nog waren de felicitaties niet ten einde, want van het Crematorium kwam er ook een geschenk de heer C. Bakker heeft de jubilaris als voorzitter van de personeelsvereniging gefêteerd en meneer J. J. Boogaardt vertolkte de vriendelijke gevoelens van de „oude garde" met een ge dicht, dat klonk als een hele beiaard. Hierna heeft een ware stroom van vrinden, familie leden en kennissen langs Jan Nieuwenhuis geparadeerd, waar Jan een beetje verlegen onder werd.Hij zal na dit alles mijn felicitaties best kunnen missen, maar ik doe ze er toch maar even bij. Profi ciat! En dan te bedenken, dat ik jaren geleden eens een auto heb laten komen, om mij op het parkeerterrein van de begraafplaats van een lekke band af te helpen. Lampenier cococoooocoe 3 Bjj het ingaan van al- 8 vveer een nieuw jaar, dat fj 3 voor deze Lantaarn ge- g loof ik het tiende gaat g worden, wenj ik u en de 'i II 3 uwen en al degenen, die H met u in de oliebollen g J gaan prikken een geslaagd M besluit, een traantje in g de wijn en een fris en H monter begin. Tot volgend g H jaar, mc'ieven! K 8 8 5 XX)OOOOOCXDO<XXXXX>OOCOOOC*DOOOOOOOOOOOOO' Zondag 29 december, dinsdag 31 december en woensdag X januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kérk, Kanaalstraat, zondag ds. G. v. Doorn, 10 uur; ds. Kalf, jeugd dienst, 19 uur dinsdag ds. G. v. Doorn met oudejaarsdienst, 19.30 uur woens dag ds. G. v. Doorn, 10 uur. Chr. Belangen: zondag 10 uur de heer P. Verschoor (Jongerendienst). Ncd. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, zon dag ds. J. v. d. Berg, 10 en 19 uur dinsdag ds. J. v. d. Berg, 20 uur woensdag ds. J. v. d. Berg, 10 uur. Geref. Kerk, Ichthuskerk, zondag 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot, 17 en 17 uur ds. J. van Leeuwen dinsdag 20 uur ds. J. A. Tiemens woensdag 10 uur ds W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) zondag ds. P. Lok 9.30 en 16.30 uur, dinsdag 19.30 uur ds. P. Lok woensdag 9.30 uur ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, zondag 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, geen opgave ontvangen. Een bericht in Het Vrjje Volk van giste ren maakt melding van de mogelijkheid tot het stichten van een tweede r.-k. zieken huis in de IJmond en meldt, dat de minis ter van Sociale Zaken reeds een vergun ning voor zulk een stichting zou hebben gegeven. Het zou een ziekenhuis van 150 bedden zjjn, dat in de gemeente Heemskerk een plaats zou krjjgen. Zoals bekend is, heeft de stichting van een eventueel derde ziekenhuis reeds on derwerp van gesprek uitgemaakt in het IJmond-adviescollege, waarbij rekening werd gehouden met de 120 bedden, die toe gewezen zijn.aan de Stichting voor een Protestants Christelijk Ziekenhuis. Ook in de Velsense gemeenteraad hebben deze plannen reeds enige malen een punt van bespreking uitgemaakt, waarbij de stand punten uit de „neutrale" en de Prot. Chris telijke hoek botsten, zoals zij dat ook bin nenskamers enige malen hebben gedaan. Eén geheel Het hier-aangehaalde bericht vermeldt verder, dat het besluit van de minister „be vreemding heeft gewekt" in bestuurskrin- gen in de IJ mond, omdat het de gedachte.dat het IJmond-gebied voor dit soort voorzie ningen als één geheel moet worden gezien, loslaat. Bovendien heeft het Antoniuszie- kenhuis te IJmuiden reeds uitbreidingsver gunning gekregen tegelijk met de toezeg ging van 120 bedden aan het nog op te richten Protestants-Christelijk ziekenhuis. Uit kringen van het adviescollege wordt hierbij opgemerkt, dat er buiten de bespre kingen omtrent de ziekenhuiskwestie in het IJmond-adviescollege en het daaruit voort gevloeide verlangen naar een rapport over dit probleem, dat zich zou moeten uitstrek ken over het totale IJmond-gebied, een KASKI-rapport is, dat wijst in de richting van een nieuw katholiek ziekenhuis in Be verwijk, waarvoor een 6 tot 8 hectare grond nodig zou zijn. Aan de hand van dit KASKI-rapport, dat uitkwam, voordat in het IJmond-ad viescollege de ziekenhuisaffaire ter sprake kwam, heeft het comité zich reeds met de voorbereidingen tot zulk een Katholiek zie kenhuis beziggehouden en men heeft daar bij ook naar Heemskerk gekeken als plaats van vestiging, omdat daar reeds een aan vang is gemaakt met een ziekenhuis in de vorm van het St. Jozefshuis. Het is dus niet onmogelijk, dat de vergunning van de zijde van Sociale Zaken en Volksgezond heid aanhaakt op deze aanvraag. Twee plaatsen Mocht het in Heemskerk tot de bouw van een tweede Katholieke ziekenhuis in de IJmond komen, dan denkt men over twee mogelijkheden: ten eerste een derde uit bouw van het St. Jozefshuis in het uitbrei dingsplan Oosterwijk en ten tweede op een stuk grond, dat de gemeente Heems kerk heeft gereserveerd ten noorden van het uitbreidingsplan Assumburg. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, zondag dr. A. Vis, 10.30 uur dinsdag ds. J. P. Jacobszoon 19.30 uur. Oud-Katholieke Kerk, zaterdag, algeme ne voorbereiding 19 uur Leger des Heils, zondag 10 en 20 uur Zondagsdiensten dinsdag oudejaars- overdenking 19 uur woensdag Heili- lingssamenkomst, 1011 uur. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, geen opgave ontvangen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, j zondag ds. J. H. W. Dickhout 10 uur; ds. Sj. de Roest 19 uur dinsdag ds. Sj. de Roest 19.30 uur woensdag ds. J. H. W. Dickhout, 10 uur. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens dinsdag 20 uur: ds. J. v. Leeuwen woensdag 10 uur ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrij/,. Ilerv., Abelenstraat, zon dag ds. W. J. H. Hubeek, 10.30 uur dinsdag eerw. heer J. B. Assendorp, 19 uur. Evangclisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, zondag J. J. van Capelleveen, 10 uur, J. Oosterwelder, 19.30 uur dinsdag J. Sevensma, 19 uur; woensdag J. Sevensma, 10.30 uur. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, zondag 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester veld, zondag ds. J. A. Roskam, 10.15 uur woensdag ds. J. A. Roskam 11.15 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, zon dag ds. L. Brink, 10 uur dinsdag ds. L. Brink 19.30 uur woensdag ds. L. Brink 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk zondag ds. A. de Jonge 10 uur dinsdag ds. H. P. Huisman, 19.30 uur woensdag ds. H. P. Huisman, 10.30 uur. Vrjje Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, zondag de heer Kloos, 10 uur dinsdag de heer Kloos, 19.30 uur. BEVERWIJK: Zondag: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. A. Eekhof; 19 uur: ds. W. Oorthuys. Irenekapel, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Populierenlaan, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Boer. Vrjjz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, geen dienst. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Maranatha, zondag de heer A. Vries, 10 uur dinsdag Heilig Avondmaal, 19.30 uur woensdag de heer J. Dammuller 10.30 uur. Evang. Luth. Gem., zondag ds. J. A. Ros kam, 19 uur dinsdag ds. J. A. Roskam 20 uur. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) geen opgave. Maandag 16 december: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Willem VL 121; m.l. Toenadering KW 95. Dinsdag 17 dec.: m.l. Onderneming II SCH 27. Woensdag 18 december: m.t. Medan IJM 57; m.l. Cornelia Maria SCH 135. Donderdag 19 december: m.t. Emma IJM 15. Vrijdag 27 december: s.t. Herman IJM 2, Haar lem IJM 9; m.t. Amsterdam IJM 28, Elie Chene- vière IJM 32, Curasao IJM 99, Claesje RO 46, Sakina Martine KW 32. Emma Wilhelmina KW 135. ADVERTENTIE WIJK AAN ZEE: Zondag: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 19.30 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Zondag: Ncd. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.15 uur: ds. Sj. de Roest van IJmuiden. Geref. Kerk, Kerkplein, 8.45 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk; 17 uur: ds. A. A. Leenhouts van Castricum. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., zondag 10.30 uur: ds. P. Salm; dinsdag 31 dec.: 19.30 uur: ds. P. Salm; woensdag 1 januari: 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, zondag 9.15 uur: ds. P. Salm; dinsdag 31 dec.: 15.30 uur: ds. Willekes van Beverwijk. Geref. Kerk, zondag 10 uur: ds. Leen houts; 17 uur: ds. W. J. v. Otterloo van Amsterdam; dinsdag 31 dec. 19.30 uur: ds. Leenhouts; woensdag 1 januari, 10.30 uur: ds. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, zondag ds. D. ter Steege 10 uur ds. A. Th. Stegen- ga, 19 uur dinsdag ds. D. ter Steege, 19 uur woensdag ds. D. ter Steege, ds. G. H. v. Willenswaard, 11 uur. Adventskerk (Ziekenhuiskerk) zondag ds. G. H. v. Willenswaard 10 uur dinsdag ds. G. H. v. Willenswaard, 20.15 uur. Geref. Kerk, geen opgave. Chr. Geref. Kerk, zondag 10 uur: ds. D. H. Biesma, 16 uur: ds. J. C. Maris. Dins dag 31 dec. (oudejaarsavond) 20 uur: ds. D. H. Biesma.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9