AREND REIJM OVER HET LAM N ieu w j aarsgoud met bruidsuikers J Visserij- varia Hu mtras inlaag Gouden Lam 5 Suiker' romantiek Boeiend Stuitend 7#. Gebluft Koteer Mislukking Uitgevaren vissersvaartuigen De positie van DEM en De Kennemers in de tweede klasse Strauss Geen kruitdamp auto-motortechniek Lam Gods,da.t welnee wt de louden deswerrelds Qïitf prntUover Giristus overwmt CHft&tufc kec&Lkt Christus jefeiedt Op het nippertje Jaaroverzicht Hardleers Goud en diamant Huisvestingsbureau gesloten Nieuwe leerkracht voor de Brederodeschool W. ZWIER Jr. K.Z.O.S. met toneelspel „Stefan Borkos" ZATERDAG 4 JANUARI 1958 (Thalia). De ma kers van „Storm over Perzië" hebben ken nelijk getracht de Oosterse mystiek de boventoon in hun verhaal te laten voe ren. Hetgeen een grandioze mislukking werd. Toch kan de toeschouwer wel zijn plezier beleven aan de talloze harem scènes, waarbij vele aanvallige schonen in oogverblindende ge waden fraaie dansen uitvoeren onder het critisch oog van de Sjah, die wel het een en ander op dit ge bied gewend is. Het blijft echter niet bij deze lieflijke tafe relen, want na een ietwat langdradig be gin blijkt, dat intriganten het op het rijk van de Sjah hebben gemunt. Dan breekt eindelijk de zo lang ontbeerde storm over Perzië los, waarvan de titel van deze film gewaagt. En dan flitsen ook de krom zwaarden en tonen de stoere mannen, dat zij niet slechts vrouwen kunnen beminnen, maar nog vechten kunnen ook. Een me lancholieke wijsgeer, die treurt om het verlies van zijn aanstaande vrouw (de Sjah heeft haar hem ontnomen bij een haremexpansie) vergeet zijn verdriet en doet door een list een compleet kasteel in de lucht vliegen. Dat is juist het geschikte moment voor de Sjah om in technicolor te sterven en tevens het goede moment voor de wijsgeer om zijn geliefde in zijn armen te sluiten. Hetgeen ook tevens de laatste scène is, die ge op het breedscher- mige doek kunt aanschouwen. Een brok suikerromantiek in lieflijke kleuren. Tot maandag in dit theater. Zondagmiddag zit de kruitdamp weer aan het witte doek gekleefd, want dan wordt „De cowboy van Nieuw-Mexico" vertoond. (Thalia) „De knapste meisjes moe ten sterven" is een uitermate boeiende thriller met een schier onverdraaglijke spanning, die op meesterlijke wijze wordt opgevoerd tot een climax. Daarnaast is de regisseur er in geslaagd om bij tijd en wijle ook voor de nodige ontspanning te zorgen. Het begint al dadelijk op de eerste meters celluloid. Het vredige stadje Oakley Park wordt dan namelijk opgeschrikt door een moord op een bijzonder mooi meisje. Haar lijk wordt gevonden op het terrein van de sportclub en dan is het zaak voor de hoofdinspecteur Halloran (John Mills) om zich naar de plek van de misdaad te begeven en tevens om zich in de nesten te steken. Langzaam maar zeker wordt de moordenaar in het nauw gedreven en tenslotte klimt hij zelfs ten einde raad op een toren en schreeuwt daar zijn bekentenis uit. Wel een ietwat onge bruikelijk einde voor deze lang niet on verdienstelijke film. (Kennemer Theater). Een kus voor je sterft" Voor ons gevoel heeft men ADVERTENTIE Marktplein 30 - Telefoon 4273 Een scène uit de film „Storm over Perzië". Tot maandag in het Thaliatheater. zich in deze film vergrepen aan een teer onderwerp. Als meer bescheidenheid was betracht, als er minder gebruik was ge maakt van gemakkelijke effecten was er waarschijnlijk een veel overtuigender film gemaakt over de problemen, die tus sen een student en een studente ontstaan wanneer blijkt dat het meisje in verwach ting is, terwijl beiden niet met elkaar in de echt zijn verbonden. De student ziet de carrière, die hij zich had toegedacht, ver loren gaan. Hij zal een baantje moeten ne men om voor beiden de kost te verdienen. Zijn eerzucht is sterker dan zijn verant woordelijkheidsgevoel en hij maakt zich van de moeilijkheden af door het meisje te vermoorden. Hij „speelt" het zo, dat de dood van het meisje wordt gezien als een zelfmoord. Tot dusver heeft men nog niet de helft van de film gezien. Wat volgt ver wekt zeker wel spahning, maar het is een ruw verhaal, dat afwisselend storend sen timenteel en storend „keihard" is. Vrijdag 27 december: s.t. Herman IJM 2, Haar lem IJM 9: m.t. Amsterdam IJM 28, Curagao IJM 99, Claesje RO 46 (2 jan. binnen), Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Sakina Martine KW 32, Emma Wil- helmina KW 135; m.l. Onderneming III SCH 117. Zaterdag 28 december; m.t. Beatrice IJM 72. m.l. Onderneming IV SCH 153. Maandag 30 december: m.t. Dirk Maria KW 80. Donderdag 2 januari: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Ariadne IJM 18, Post Boy IJM 35, Job Gouda IJM 79, Albertha Hendrika KW 81, Stadt Enckhuysen KW 82, Albatros KW 87, Francina KW 153; m.l. Annie IJM 14, Adeodatus IJM 30, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adria- nus KW 10, Willem Cornelis KW 16, Arie Nico KW 17, Dirk KW 19, Concordia KW 26, Nederland VI KW 37, Bertha KW 38, Helena KW 39, Everard Christina KW 40, Neptunus KW 45, Cornelis Ma- rinus KW 48, De Vrouw Anna KW 52, Saturnus KW 69, Nelly Maria KW 70, Jacoba KW 73, Hette Margaretha KW 74, Excelsior II KW 78, Huiber- dina Gijsbertha KW 85, Willempje KW 89, Nestor KW 101, Avontuur KW 114, Borneo KW 127, Wil ly KW 141, Willy Alida KW 155, Java KW 159, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Aleida KW 169, Gezina Geertrui KW 176, On derneming II SCH 27. Cornelia Maria SCH 135, Dolfijn RO 2, Willem Robert RO 27, Anna Suzan- na WR 88: m.k. De Twee Gebroeders IJM 3, Da geraad IJM 4, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Mercator IJM 19, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45 (3 jan. binnen), Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54. De Hoop II IJM 59, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18. Nehim IV AM 26, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Tiny iW 34, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62, Arend Cornelis KW 68, Ger- da Marianne KW 71, Twee Gezusters KW 77, Zee arend KW 79, Johanne Cornelia KW 88, Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Jana KW 210, Pie- tertje HD 87 (teruggekomen met aanvaringsscha- de), Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56. Vrijdag 3 januari: m.t. Allan Water IJM 34. Medan IJM 57, Burgemeester Heusdens VL 27; m.t. Adriana Cornelia KW 58. Er is een tijd geweest, dat Beverwijk kon bogen op drie tweedeklassers. Het vorige seizoen echter kon Beverwijk het niet redden in zijn groep: Het eindigde op de onderste plaats en onverbiddelijk volg de degradatie naar de derde klasse. En in dit seizoen is de positie van De Kennemers verre van gunstig. Uit twaalf wedstrijden toch wisten de roodzwarten maar 7 winstpunten te behalen en het is slechts te danken aan het feit, dat het Am sterdamse T.O.G. het al niet veel verder heeft gebracht, dat De Kennemers niet alleen op de onderste plaats staat, doch deze delen moet met de Amsterdammers. Nu zou het tot enig gematigd optimisme aanleiding kunnen zijn door het feit, dat de roodzwarten van hun 11 uitwedstrijden er reeds 7 achter de rug hebben, zodat hun nog slechts 4 uitwedstrijden tegen 6 thuis wedstrijden resten, maar dit zou min of meer op zelfbedrog lijken, omdat tot dus verre gebleken is, dat van een zich op eigen terrein beter thuis gevoelen bij De Kennemers geen sprake is, want hun vijf thuiswedstrijden leverden slechts twee winstpunten op tegen D.E.M., dat met 40 werd geklopt en de 7 uitwedstrij den brachten vier winstpunten in de tas. Neen, waar De Kennemers zich beter aan vast kan houden is aan de wetenschap dat het absoluut beter kan. De kleine nederlagen tegen O.V.V.O. (01) en Pur- mersteyn (10) het gelijke spel in de uit wedstrijd tegen Hollandia (33) en de overwinning op D.E.M. (40) en W.F.C. (02) zijn daar om zulks aan ie tonen. Maar dan mag het bijvoorbeeld niet meer gebeuren, zoals in de thuiswedstrijd tegen T.O.G., dat een wedstrijd, die al in de eer ste helft in het voordeel der roodzwarten beslist had kunnen zijn, tenslotte toch nog met sprekende cijfers verloren gaat! De D.E.M.-ers maken het beter. Ze be zetten met 14 punten uit 12 wedstrijden de vierde plaats en ze zouden zelfs een der ernstigste gegadigden voor de bovenste plaats zijn geweest, als ze het in hun uit wedstrijden net zo goed gemaakt hadden als in de ontmoetingen op hun eigen ter rein. In hun 7 thuiswedstrijden toch haal den zij niet minder dan 11 punten binnen alleen Hollandia (00) en West-Frisia (23) bezorgden de D.E.M.-ers verliespun- ten maar uit de 5 uitwedstrijden voeg den zij slechts 3 punten bij dit totaal. Op deze manier wordt natuurlijk geen kamipoenschap behaald, maar aan de andere kant behoeven de D.E.M.-ers zo doorgaande toch ook geen vrees voor de onderste plaats te koesteren. „Alexander de Grote" (Kennemer theater) De hachelijke onderne ming, een figuur van het formaat van Alexander de Grote in kleurige filmbeel den gestalte te geven is, zoals te verwach ten was, een glorieuze mislukking gewor den. Het pleit voor de makers van deze technicolor-breedscherm-produktie, dat zij de geschiedenis geen geweld wil aandoen terwille van de „show". Geen ogenblik wordt afgeweken van de be kende feiten uit Alexanders leven. Zijn fantastische wapenfeiten, de onderwer ping van de Grieken, de heroïsche strijd van de dertigduizend tegen het miljoenen- leger van keizer Darius bij Issus en, ten slotte de roemrijke veldtocht door Azië, dat alles wordt met veel pracht en praal in indrukwekkende massaregie uitgebeeld. Men verzuimt zelfs niet om de drieënder tigjarige „heerser over twee werelden" in Babyion een autentieke, doch weinig spec taculaire dood aan de malaria te laten sterven, maar hoeveel respect dit alles ook afdwingt, het stijgt nergens uit boven het peil van een kleurig prentenboek. Alexan der zelf, „soldaat en dichter, denker en dromer," komt ons nergens nader; hij overtuigt alleen als de klassieke held naar Grieks model, maar van het dualisme in zijn ziel, zijn innerlijke strijd en zijn „een zaamheid in grootheid" wordt men niets gewaar. Ook zijn machtige raadgevers en tegenspelers, Aristoteles, Demosthenes. Darius van Perzië en Alexanders vader Philippus van Mecedonië zijn goeddeels niet meer dan karakteristieke typeringen, geen karakters. Als spektakel echter kent „Alexander de Grote," zover we weten, zijn weerga niet in de filmhistorie. Maan dag tot en met woensdag in dit theater, in de matineés halen de komieken Abbott en Costello tal van dwaze fratsen uit in „A. en C. in Rock and Roll" Donderdagavond vertoont dit theater een film in een speciale voorstelling. De muziekliefhebbers zullen bij de titel hun oren spitsen. Het is de befaamde operette van Johann Strauss „De zigeunerbaron". Een onderhoudend gegeven, waarvan het scenario ondergeschikt is gemaakt aan de eisen, die het libretto stelt. (W. B. Theater) Menige trouwe be zoeker van dit theater zal zich ongetwij feld verwonderd en misschien zelfs wat verbolgen hebben afgevraagd, waarom de gebruikelijke kruitdamp maar niet van het witte doek wilde opstijgen. Dat was te betreuren, temeer daar de titel van de film heel wat geschiet en geknok deed vermoe den. Het kwam echter niet zo ver, want er werden welgeteld vijf schoten in gelost en enige duwtjes en klapjes uitgedeeld. Maar daar bleef het dan ook bij. De „Vijf stap pen in het gevaar" werden dan ook met de nodige voorzichtigheid en zelfs bijna met schroom genomen. Daarentegen werd herhaaldelijk heel hard met een hele dure auto langs onpeilbare afgronden gereden. Bijna herhaaldelijk zelfs. Hetgeen niet voor de originaliteit van de regisseur pleit. Trouwens hij had ook van deze scènes wel wat meer kunnen maken, want het camerawerk was over het algemeen zeer statisch. Dat het al bij al toch een span nende vertoning werd, is te danken aan het verhaal. De regisseur heeft echter alle middelen ongebruikt gelaten om van dit spannende verhaal een overzichtelijk filmisch geheel te maken. Ook zat hij ken nelijk met z'n handen in het haar toen de talrijke verwikkelingen in de laatste me ters celluloid ontward moesten worden. Een groot aantal staatsrechercheurs kreeg de ondankbare taak om deze moeilijkheid voor hem op te lossen. Toch zal men, de onvolkomenheden over het hoofd ziende, wel een paar genoegelijke uren aan deze film beleven, die de jacht op geheime ge gevens voor raketwapens verbeeldt. Zon dag en maandag wordt „Jungle duivels' vertoond. In de matinées draait „De grote buit". ADVERTENTIE MET PECH LANGS DE WEG? Zorg dat u dan weet wat er aan kan haperen Ntets is zo vervelend als met een defecte automotor langs de weg te staan Dit kunt u voorkomen door nog deze winter uw kennis op het gebied van te verrijken. Wij verzorgen een prima cursus, welke voor de leek zeer gemakkelijk is te voigen. doordat wij beschikken over een geheel gedemonteerde automotor en een complete draaiende automotor met plastic carrosserie. Bovendien zeer deskundig onderricht. Vraagt virijbiiivend inlichtingen bij Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.-, F.NO.P-auto- en motor rijschool Hagelingerweg 134 - Santpoort Telefoon K 2560 8930 Al is het oude jaar dan over en voorbij, vergleden in de donkere oneindigheid van de tijd, ik moet er toch nog even op terugkomen. Niet met een overzicht van wat er allemaal geschied is of met een „terugblik", want die hebt u door onze radio voor 12,50 meer dan genoeg kunnen vernemen, maar naar aanleiding van een kerstbabbeltje, dat ik u zachtkens voormompelde na een wandeling door het oude dorpje Velsen, waar het Lam Gods boven het raadhuisje prijkt als een stille gouden wachter naar ik toen zei. Ter illustratie van het echt-kerkelijk symbool, dat het „Gouden Lam" is, hierbij een oude afbeelding van het Christelijk zinnebeeld. Velsens wapen is daar echter een, ik zou haast willen zeggen een „profane afleiding" van. Uit de Rijnstraat is de heer A. van Kampen tot mij gekomen met een wat ver ontrust schrijventje, waarin hij mij oneerbiedigheid ver» wijt jegens dat kleine, on schuldige dier en hij vroeg mij of ik wel wist dat deze naam een echte Christen (onderstreept) heilig is en dat Johannes de Doper heeft gezegd: „Zie het Lam Gods, dat de zonden der we reld wegneemt". Ik weet het. Ik weet, dat het Lam in de Christelijke symboliek, waarvoor ik de diepste bewondering koester, vaak voorkomt en dat er in de catacomben 88 fresco's te vinden zijn, waarop dit arge loze dier meespeelt met de Goede Herder, die het Lam op de schouder draagt en waarmee men de Chris tusfiguur wilde uitbeelden, die een ziel ten hemel draagt. Later is het Agnus Dei vaak uitgebeeld op een lamp of meer nog op een berg, waarvan de vier Evangeliën naar de wereld stromen. Maar, geachte lezer uit de Rijnstraat, het Lam Gods komt daarnaast ook voor als teken der onschuld, als zin vol attribuut door de hele kerkgeschiedenis heen. Zo wel bij de Heilige Agnes als bij Johannes de Doper. En ils zodanig troont ook dat ;impel lam boven het raad- luis als teken der on- chuld. Zullen wij ons er maar liever samen proberen onder te scharen? Nina, het meisje uit Rusland (L u x o r theater, vrijdag tot en met maandag) Bepaalde en beslist niet onaangename re miniscenties aan de befaamde Garbo- creatie „Ninotchka" zijn met geen moge lijkheid weg te denken voor degene, die de geslaagde moderne versie van het Oost- West-liefde probleem beziet, dat door de Oostenrijkse filmindustrie onder de naam „Nina, het meisje uit Rusland" werd af geleverd. Ook hier het lieve Russische kind, ditkeer vertegenwoordigster van het strenge pers agentschap Tass, dat op de grens van twee werelden in aanraking komt met een „westerling" Frank, de veroverende jon ge redacteur van „The New York Tide" in Wenen. Ook hier het hartsconflict met het Westen als amoureuze winnaar en ook hier de ontknoping, die het in de tragiek zoekt en waarop de woorden passen, die Frank ergens in deze film verbitterd zegt „Wat is dit voor een wereld, waarin twee verliefde mensen eerst aan hun vei ligheid moeten denken." Kregen de beminden elkaar in Ninotchka niet, bij Nina loopt het beter af, al is het op het nippertje, want als Frank uit noodweer de grimmige bewaker van Nina neerschiet en Nina uit de greep van haar regiem vlucht, kunnen de twee gelieven elkander toch nog in de armen vallen. Zij het dan, dat Nina een zelfmoord moet suggereren en Frank in zijn verdriet om zijn doodgewaande lief bijna verongelukt in een ravijn. Stof te over dus om een fijn melodrama ineen te knutselen, maar de Oostenrijkers moet met ere worden toe gegeven, dat zij dit meesterlijk hebben omzeild, zodat er een aanvaardbaar en vaak zeer boeiend geheel uit ontstond, dat af en toe een luchtig loopje neemt met de politiek, die het menselijk geluk be dreigt en dat verder voortreffelijke shots in de angstige sfeer van Wenen laat zien. „De politie volgt het spoor" draait dins dag tot donderdag in Luxor. Behalve het buitenlandse jaaroverzicht draait deze week in de Kennemer biosco pen de geslaagde en zeer geestige terug blik van Polygoon over het jaar van de bestedingsbeperking, dat met erwtjes van oliebollen begint en met vingerhoedjes van wijnglaasjes eindigt. Daar tussenin vertelt de stem van Philip Bloemendal vaak verrukkelijke grapjes, speelt luchtig met woorden en dartelt speels door het be wogen oude jaar. De heer en mevrouw W. PrinsWijker, nauwelijks be komen van de grote hoeveelheden oliebollen en appelflappen, die zij tijdens het afscheidsfeest van 't Oude Jaar verorber den, hebben er donderdag weer aan moeten geloven. Niet aan de oliebollen weliswaar, maar wel aan de bruidsuikers. Want donderdag was het maar eventjes vijftig jaar geleden, dat hun (solide) huwelijksbootje voor het eerst van wal stak, tot grote vreugde en oprecht genoegen van het minnekozende paar. Weliswaar heeft het spreekwoordelijke bootje zo nu en dan wat klippen der onenigheid moeten omzeilen, maar het kwam er dan toch maar zonder noemenswaardige averij af. Daarom werd het donderdag nog eens flink in de verf ge zet als symbool van de gou den trouw. Een gouden trouw, die danig werd ge vierd, ondanks het feit, dat de zeventigjarige moeder Prins de feestvreugde van uit haar legerstede moest aanschouwen. Vader Prins, die zo lang zamerhand in zijn huis aan de Planciusstraat in IJmuiden met zijn tweeënzeventig ja ren, de leeftijd der sterken gaat bereiken, was dicht in de buurt van zijn vrouw te vinden, die hij of Lampe nier moet zich wel erg sterk vergissen zo nu en dan eens ietwat verliefde blikken toewierp. Zeven kinderen zijn het trotse bezit van het gouden paar. Bovendien hebben va der en moeder Prins nog twaalf kleinkinderen en zelfs een achterkleinkind. En de kleinkinderen hebben laten zien, dat zij ook wel wat voor opa en oma over hebben. Vooral Wimpie van vier bij voorbeeld, die tijdens zijn ziekte mooie gekleurde slin gers wrochtte. Maar ook de zoons waren het feest van vader en moeder niet ver geten en kwamen er donder dag eens gezellig bijzitten. Wat moeder Prins altijd graag heeft gedaan? „Wer ken", zegt zij, „werken in het huishouden". En haar man? Die heeft gevaren, bijna z'n hele leven. Een kleine twin tig jaar zelfs als schipper. Maar ook heeft hij nog een busje bestuurd, waarmee hij vissers van Egmond naar IJmuiden reed. En ook was hij de menner van een hon denkar. Bovendien heeft hij nog enige jaren gesleten met het breien van netten. Wat hij in zijn vrije tijd het liefst doet? Dat moet ge hem maar niet vragen. Ga maar eens kijken ergens in het heren duin. Daar zult ge hem vin den temidden van zijn kippe tjes op een stukje land. Of het nu slecht weer is of mooi, daar zult ge vader Prins aan treffen. Hij zal u waarschijn lijk niet zien, want hij heeft het veel te druk met z'n lapje grond. Donderdag was hij er echter niet te vinden. Waarom? Dat kunnen zijn vrouw, kinderen en kleinkin deren u wel vertellen. Toen was het feest, een feest, dat maar heel zelden en in ieder geval maar éénmaal in twee mensenlevens kan voor- Dat de opstellers der offi- j ciële stukken ten raadhuize I te allen raadhuizen ter j wereld wellicht hardleer se lieden zijn, die over een schrijftaal beschikken, wel- ke voor geen zinnig mens te vatten is ik heb het u j vorig jaar al eens zachtkens i uit de doeken gedaan. Dat zij echter niet alleen j hardleers zijn en daarmee doorgaan tot de tong de le- zer een groot eind uit de j mond hangt, doch er ook j nog inconsequent bij zijn, bewees een bundel papieren van deze week, die ik voor u uit het Raadhuisisch in het gangbaar Nederlands mocht vertalen. Daarin werden enige gronden en percelen in de gemeente Velsen ten ver koop geboden aan enige lie den, dewelke daarop huizen en andere opstallen wilden zetten. Vele dezer lieden waren lieden zonder meer, doch één hunner was zon der aanwijsbare reden plot seling „de heer". Ik zoude de ongetwijfeld edelachtbare opstellers van de fraaie vol zinnen, dewelke handelen omtrent de zaken, dewelke regarderen onder de af delingen, welke behoren tot de secretarie, dringend wil len aanraden óf altijd ieder een bij de naam te noemen en nimmer meer over „de heer" te spreken, óf alle klanten de eer te verschaf fen „de heer" te zijn. Het zou een zo fraai begin zijn van een nieuw raadhuisjaar, dat alle vorige zonden tegen onze goede tale ermee ver geven zouden kunnen wor den. In Velsen-Noord, het goe de Wijkeroog van weleer, gaat zondag de vlag uit voor een echtpaar, dat van het goud naar het diamant on derweg is en nu even rust op dat onnoembare, maar toch zo blijde punt van de 55-jarige echtvereniging: bruigom Th. Kuypers zal zijn gade D. Kuypers-Van Peperstraten morgenochtend een bruiloftskusje geven en haar gelukwensen met het feit, dat er op dezelfde dag in 1903 een verheugd jong paar ten stadhuize toog. En de acht kinders zullen van nun vreugde blijk geven en de 32 klein- en 4 achter- kleinkinders komen er hoogstwaarschijnlijk ook bij op deze zonnige zondag. Zo dat mijn felicitaties ver drinken in het vele handen drukken, want de bruigom heeft dank zij zijn vele vrin den van de bejaardensocië teit, waar ook zijn vrouw trouw verschijnt, een uitge breide vriendenkring. Niet temin: hartelijk gelukge wenst. En met kracht op naar het diamant! komen. Lampenier wenst de g heer en mevrouw Prins nog g vele jaren toe en moeder g Prins beterschap. Van harte g en nu op rtear het diamant. fi Lampenier Z ^llllin lil# Tussen 6 januari en 12 januari zal het Gemeentelijk Huisvestingsbureau aan de Stationsweg wegens een inwendige op knapbeurt voor het publiek gesloten zijn. Ter benoeming van een onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere Bre derodeschool in Santpoort dragen B. en W. de raad voor: mej. A. Onstein, onderwijze res te Blokker. Jeugddienst in Grote Kerk Zondagavond 7 uur vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. H. Kalf, Ned. Herv. predikant te Bennebroek. Organist is de heer G. J. Moed. Contactavond „Beverwijk" De voetbalvereniging „Beverwijk" orga niseert op woensdag 15 januari voor haar leden en donateurs een contactavond in zaal Hoogerwerf. MARKTNIEUWS BEVERWIJK, 3 januari. Andijvie 5691, waspeen 1234, spruiten 34104, witlof 44—85, boerekool 2144, prei 2352, rode kool 0-11, groenekool 614, uien 514, peen 615, soepgroenten 1225. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater, zaterdag 20 uur, Zon dag 14.30 en 20 uur: „De droom van een bakvis". ADV PRTENT1E verroest mr(& SMI hij moet hóóg nodig behandeld i^KTia worden met: Automobiel en Rijwielbedrijf Bloemstraat 34 - IJmuiden Telefoon 4208 De r.-k. toneelvereniging K.Z.O.S. geeft op zaterdag 11 januari en zondag 12 ja nuari toneeluitvoeringen in het Patronaats gebouw aan de Willemsbeekweg te IJmui- den-Oost. Opgevoerd zal worden het to neelspel „Stefan Borkos". Uitvoer in november Blijkens de gegevens van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten is de uitvoer van zeevis in de maand november van vorig jaar gunstig geweest. Er werd 1300 ton vis voor 1.8 miljoen gulden uit gevoerd. Afnemers waren België met 540 ton vis, West-Duitsland met 266 ton, En geland met 183 ton, Frankrijk met 106 ton, Italië met 19 ton en Zwitserland met 28 ton. In november 1957 was de uitvoer 1007 ton zeevis groot voor 1.4 miljoen gulden. En de import In november 1957 werd in Nederland 506 ton bevroren en verse zeevis geïmporteerd. De waarde was 543.000. Leveranciers waren België met 106 ton, Denemarken met 92 ton, West-Duitsland met 182 ton en IJsland met 105 ton. In november 1956 waren de importcijfers 692 ton en 689.000. Visserij in november De aanvoer van makreel vertoonde voor de tijd van het jaar in november 1957 een normaal beeld. Er werd 1141 ton aange voerd. Kwantitatief was schelvis de voor naamste vissoort met een aanbod van 1158 ton. Van de kabeljauw werd weinig aan gevoerd slechts 281 ton. Het aanbod van schol liep terug tot 789 ton en de produktie van tong was met 399 ton iets geringer dan in oktober 1957. De haringvangsten waren slecht en de trawlervloot schakelde dan ook over op de verse-vis visserij. Aanvoer 2 kisten tong en tarbot, 17 schol, 10 schar, 2 bot, 1466 haring, 10 koolvis en 8 diversen, totaal 1515 kisten.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7