De opstellingen Zege van ZBVS-ploeg tegen onvolledig AMVJ: 66-62 White Stars versloeg HOC-ploeg met 42-29 KOERSEN IN HILVERSUM Ralph Erebus heeft tal van favorieten zondag kans te verslaan In Australië acht men de Nederlandse zwemsters volkomen kansloos Jeugdige zwemcracks weerden zich geducht Australië won de tweede testmatch met innings Zondag geen hockey Australische zwemsters op de Nederlandse kampioenschappen 9 Scheidsrechter Zsolt weer naar Belfast Van Scheltinga klasseert zich voor eindronde Poul Sliwa de slechtste in driekamp Basketbal-interlands BASKETBAL IN KRELAGEHUIS Leen Jansen bokst tegen Oostenrijker Kohier Maandag speelt Die Raeckse tegen VHH Russische voetballers geselecteerd Juniorkampioenschap springruiters in Duitsland Valerie Sloper gooide de kogel 16.30 meter Nederlands kampioen schap skiën voor de jeugd Amateurelftallen gaan oefenen, in Den Haag Nóg drie Tsjechische voetballers veroordeeld Sport in het kort 8 ZATERDAG 4 JANUARI 1958 De voetballers zowel de semi-profs als de amateurs spelen zondag een volledig wedstrijdprogramma. Voor de ploegen in het betaalde voet bal wordt het bovendien de eerste wedstrijd van de tweede helft van het competitieprogramma. De op eigen veld spelende verenigingen uit Haarlem en omgeving zijn EDO, VSV en Haarlem, die respectievelijk AGOVV, Helmond en Xerxes ontmoeten. Stormvogels en RGH maken verre reizen voor uitwedstrijden tegen Helmondia en Limburgia. V.S.V.'s positie is na de overwinning op Roda Sport iets beter geworden en wel licht is die na morgen weer beter, want ook tegen Helmond hebben de Velsenaren indien niet al te zeer gehandicapt een goede kans op winst. In ieder geval moet een gelijk spel mogely'k zyn, want Hel mond bezit weliswaar een sterke verdedi ging, maar heeft weinig produktieve aan vallers. Ook E.D.O. heeft een prima kans op positieverbetering. De A.G.O.V.V.-ers hebben slechts twee punten meer met een geiyk aantal gespeelde wedstrijden. Haarlem, dat eveneens thuis speelt, krijgt Xerxes op bezoek en moet zonder al te veel moeite kunnen winnen. De Rot terdammers hebben in ieder geval zes punten minder uit vijftien wedstrijden en zijn vooral aanvallend niet al te best. R.C.H. krijgt in Limburgia, dat op eigen veld speelt, een uiterst fel tegenstander die evenwel niet onoverwinnelijk is. Een gelijk spel is evenwel al een fraai resul taat. Stormvogels tenslotte moet haar fraaie positie in de kopgroep kunnen be waren door de uitwedstrijd van Helmon dia te winnen. De IJmuidenaren krijgen nog alle kansen om zich omhoog te wer ken en kunnen het zich zeker niet veroor loven om ook maar een punt te verspelen tegen tegenstanders als Helmondia. De standen in de eerste divisie zijn op het ogenblik als volgt: Eerste divisie A Graafschap 1523 D.F.C. Excelsior H.V.C. Willem II D.W.S. S.V.V. Volendam Alkmaar Vitesse Helmond V.S.V. A.G.O.V.V. E.D.O. Roda Sport R.B.C. 15—21 15—20 15—19 14—18 14—16 15—16 15—15 15—15 14—14 15—14 15—13 15—10 15— 8 14— 7 15— 7 Eerste divisie B Leeuwarden 1521 S.H.S. 15—21 Sittardia 1521 Stormvogels 1519 Eindhoven 1517 Wageningen 1517 Limburgia 1516 R.C.H. 15—16 Haarlem 1515 Volewijckers 1515 Helmondia 1514 H.D.V.S. 15—11 K.F.C. 15—10 Fortuna (VI.) 1510 Xerxes 159 Rigtersbleek 158 AM A TEURS In de tweede klasse A van de amateur- competitie is de wedstrijd Zandvoortmeeu- wenKennemers van het grootste belang. Beide ploegen staan er verre van best voor en gezien het gepresteerde tot nu toe lijkt een geljjk spel waarschijnlijk. D.E.M. speelt thuis tegen H.R.C., dat een ploeg van ge lijke kracht heeft. Ook hier dus een pun tenverdeling? In de tweede klasse B krijgt H.F.C. Her cules op bezoek, dat op een van de onder ste plaatsen staat. Gewonnen hebben de Haarlemmers deze match evenwel nog ADVERTENTIE \ZO GAAT HET OOK "maar beter kunt U met de snelle en verwarmde Bergland Expres naar de wintersport reizen, waar U van een uitstekend verzorgde vakantie zult genieten. Van de vele Lislind winterreizen treft U hieronder een paar voorbeelden aan. DOLOMIETEN 10/17 dagen (Italië) BEIEREN TIROOL Westendorf Seefeld Kitzbühel Igls SALZBURG Saaibach van f 191-/f 274 - af van f i54.—/f 237.- af van f 156.-/f 232.- af van f 179-—/F 272.- af van f 195.-/f 298.- af van f 179 -/f 265.- af van f 183-—/f 275 - af ZWITSERLAND Arosa van f 299 -/f 477.- af Schwendi van f 203.-/f 313--af bon1 Aan Lissone-Lindeman, Pletterijkade 50, Den Haag. Stuur mij Uw gratis kleurig winter-1 boekje, q iNaam:- - IStraat* zeker niet, hetgeen ook weer niet wil zeg gen dat dat niet mogelijk is. Schoten heeft een uitwedstrijd tegen V.V.B., dat slechts één plaats hoger geklasseerd staat. Een puntenverdeling lijkt hier waarschijnlijk. De standen zijn: Tweede klasse A Tweede klasse B W. Frisia 13—20 Baarn 12—18 Hollandia 12—18 H.F.C. 13—17 O.V.V.O. 14—17 Spartaan 11—15 D.E.M. 12—14 A.F.C. 13—15 H.R.C 12—14 V.V.B. 13—14 W.meer 13—13 Schoten 11—13 P'steyn 12—11 H.M.S. 12—13 W.F.C. 13—10 Holland 13—12 Zandvoortm. 13—10 V.V.A. 13—10 Zaandijk 12— 9 H.B.C. 11— 8 Kennemers 12— 7 Hercules 10— 7 T.O.G. 12— 7 Rapiditas 12— 2 Neerlands eerste reisbureau De tweede testmatch Zuid-Afrika Australië is door de Australiërs op over tuigende wijze gewonnen. In de tweede innings gingen de Zuid-Afrikanen, na de 240 runs van de eerste innings in ant woord op het Australische totaal van 449, voor 99 all out. Dit betekende dus, dat Australië de match won met een innings en 141 runs. De laatste acht Zuidafrikaan- se batsmen gingen na de lunch binnen 78 minuten voor 32 runs naar de kant. De drie wickets, die door Klines hand vielen, kostten 18 runs. Richie Benaud nam vijf wickets voor 49 runs voor «ijn reke ning. De enige Zuidafrikaanse batsman, die er iets van maakte, was Trevor God- ard met 56 not out. Na twee van de vijf matches leidt Australië met een gewonnen wedstrijd en een draw. In de derde klasse worden gespeeld: Alkmaarse BoysVitesse, A.D.Ó. '20 Wijk aan Zee, C.S.V.—Velsen, E.H.S.— Neerlandia, K.V.V.Aalsmeer, Rijswijk Ripperda, HillegomWesterkwartier en T.Y.B.B.V.V.S.B. In de vierde klasse zijn vastgesteld: V.V.H.—O.F.C.,^N.A S.—Uit hoorn, WaterlooOnze Gezellen, Kinheim D.I.O., E.T.O.Zaanlandia, T.H B.Con cordia en LisseA.S.C. KORFBAL Op de eerste competitiezondag van 1958 prykt op het programma de wedstrijd HaarlemAurora, die reeds drie keer wegens de weersomstandigheden moest worden afgelast, een interessante wed strijd, die om kwart over twee op het sportterrein aan de Kleverlaan in Haar lem plaats vindt. Oosterkwartier gaat op bezoek bij staart- ploeg De Tovers (Zeist) en kan, gezien zijn recente successen, met een zege terug keren. Voor Watervliet is geen wedstrijd vastgesteld. Een mager programma is voor de derde klassers vastgesteld, want Animo Ready, Oosthoek en Sport Vereent zijn vrij. Slechts Nieuw Flora komt tegen B.E.P. in Purmerend in het veld. De thuisclub is aanzienlijk versterkt door het opstellen van de oud-Koog Zaandijk-speler P. Doe- ven, die ook enkele 'malen het Oranje shirt droeg. In de reserve-klassen zijn vastgesteld: Oosterkwartier 2Z.K.V. 2 (2 uur), Swift 3Aurora 2 (12 uur) en Haarlem 2Ex celsior 2 (12 uur) met goede winstkansen voor de Haarlemse twaalftallen. HANDBAL Een uiterst klein veldhandbalprogram- ma brengt van de Haarlemse ploegen alleen het herenteam van Concordia in het veld. De rood-witten bezoeken in Am sterdam hekkesluiter AHC en zullen zon der twijfel met de volle winst huiswaarts keren. In dé afdeling Haarlem wordt door de dames een volledig veldhandba^program- ma afgewerkt, maar bij de heren ga At een aantal ploegen in Alkmaar zaalhandbal spelen. De Blinkert gaat bij de reserves van Concordia op bezoek en zal met de hekkesluiters weinig moeite hebben. De wedstrijd begint om twee uur Hierna vraagt aan de Van Oosten de Bruijnstraat de aandacht het treffen tussen Rapiditas en het Hillegomse Concordia, waarbij wij de kansen van de gastvrouwen hoog aan slaan. Leidster IJmond gaat tegen TYBB aart de Schalkwijkerweg in Haarlem een moeilijke strijd tegemoet, maar zal niet temin met beide punten naar Velsen terug keren. Bij de heren ontvangt het reserveteam van Rapiditas de Adelborsten handbal vereniging en gezien de resultaten mogen we op een Haarlemse zege rekenen. De wedstrijd begint om kwart voor elf. ZAALHANDBAL In Alkmaar begint ook voor de Haar lemse (heren)ploegen de zaalhandbalcom petitie. De ploegen zijn ingedeeld in een eerste en een tweede klasse. De indeling luidt: Eerste klasse: AVA, De Blinkert, IJmond 2, Rapiditas 2, AHV en Tonegido. Tweede klasse: De Blinkert 2 en 3, AVA 2, IJmond 3, Zandvoortmeeuwen 2 en Con cordia 3. Ook enkele jeugdploegen zullen in Alkmaar zaalhandbal gaan spelen. WATERPOLO Met de herenwedstrijd NVAHVGB 3 wordt vanavond in het Sportfondsenbad in Haarlem het programma geopend. Daarna gaat de wedstrijd Haarlem 3 NVA 2 de dameswedstrijd HVGBHPC vooraf. De heren van HPC krijgen ver volgens DAW tegenover zich en tot slot wordt gespeeld de wedstrijd HVGBDWT. De eerstedivisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving, die morgen een wedstrijd spelen, komen met de volgende opstelling (v.r.n.l.) in het veld: Haarlem: Snijders; Sibrandy en Kors; Kilian, De Voogd en Boom; Groene- veld, Degenaar, De Graaf, Goedhart en Brokx. EDO: v. d. Berg; Petterson en Berends; Van Kampen, Van Dijk, Vervoort; Spiers, Belfroid, Duivenvoorden, Smit en Doves. Stormvogels: De Graaf; Han Jansen en Freriks; Henk Groot, Snoeks en Tol; Cees Groot, Henk Jansen, v. d. Meer, Luppens en Brom. VSV: Geerlofs; Schoon en Van Deur- sen; Mertens, Spaans en Pelser; Planken, Postma, Dolder, v. d. Hey- den en Post. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en N.N.; De Jong, Van der Brink en Biesbrouck; Brouwer, Mul, Peters, Kruyer en Henke. 't Amateurs Schoten: Kessens; Van Veen en Hogen- dijk; Dinkelberg, Geurts en Koppen; Kleyn, Blankenstein, Otte, Van Oos ten en Sandberg. Kennemers: Meyer; Lejeune en Huis man; Brethouwer, Horeman en J. Mosk; De Bie, v. d. Sluis, Zwanen burg, Minneboo en Schaap. DEM: Aardenburg; Spanjaard en Van Lieshout; Starremans, A. Niesten en J. Niesten; Appel, Zonjee, Bakker, Goderie en Van Baaien. HFC: Van der Lee; Dekker en Wijk huizen; Bouwman, Molijn en Bijvoet; Winter, De Nijs, Jansen, Molenaar en Moolenaar. Zandvoortmeeuwen: Grijmans; A. Stok- ma"rT en J. Zwemmer; B. Water, Kerkman en A. Koning; J. Koper, Visser, Halderman, Snoek en Castien. De Hongaarse scheidsrechter Istvan Zsolt is opnieuw uitgenodigd om de voet balwedstrijd Noord Ierland-Italië voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap te leiden. Hij zal wor den geassisteerd door zijn landgenoten Virag en Harangozo. De wedstrijd wordt op 15 januari in Bel fast gehouden. Aanvankelijk was het duel op 4 december geprojekteerd, maar het moest toen kort voor het aanvangsuur wor den afgelast, omdat de heer Zsolt en de beide grensrechters door de hevige mist niet van Londen naar Belfast konden rei zen. Om de toeschouwers niet teleur te stellen speelden de beide nationale teams toen onder Noordierse leiding een „vriend schappelijke" wedstrijd, die leidde tot een onbeschrijflijk, tumult na afloop. De Ita liaanse pioeg werd gemolesteerd en de spil moest zelfs gewond naar een zieken huis worden overgebracht. De Hongaren willen ditmaal met hun reis kennelijk geen risico's nemen. Zij ver trekken reeds op 12 januari uit Boedapest. Kandidatentoernooi Vrijdagavond zijn in Utrecht gespeeld de partijen uit de tiende en voorlaatste ronde van het zogenaamde kandidaten toernooi voor het persoonlijk schaakkam pioenschap van Nederland. De resultaten waren: OrbaanJonkman remise; BarendregtVan Steenis 10; Van ScheltingaVan Donk 10; Van Wee zeiBredewout afgebroken; Quakkelaar Crabbendam remise; Van PeiloBink remise. De afgebroken partij uit de vijfde ronde tussen Van Weezei en Quakkelaa^ eindig de in remise, die tussen Orbaan en Brede wout uit de achtste ronde werd door Or baan gewonnen. De stand na de 10de ronde luidt: 1. Van Scheltinga 7 XA pnt.; 2/3. Orbaan en Baren dregt ieder 6)4 pnt. en 1 afgebroken partij; 4. Jonkman 6 pnt.; 5. Bredewout 5 pnt. en 1 afgebroken partij; 6. Crabbendam 4XA pnt.; 7. Bink 4 pnt.; 8. Van Donk 3% pnt. en 2 afgebroken partijen; 9. Van Weezei 3 pnt. en 2 afgebroken partijen; 10. Van Perlo 3 pnt. en 1 afgebroken partij; 11. Quakkelaar 3 pnt.; 12. Van Steenis 2% pnt. en 2 afgebroken partijen. De afgebroken partijen worden vanmid dag uitgespeeld. De laatste ronde wordt zondag gehouden. Van Scheltinga heeft zich reeds definitief geklasseerd voor het eindtoernooi. In het in mei 1957 in Sofia gehouden zonetoernooi eindigden Matanovic (Joego slavië), Neikirch (Bulgarije) en Sliwa (Po len) ex aequo op de tweede plaats. Win naar was de Tsjech Filip. Aangezien zich uit dit toernooi slechts drie spelers konden kwalificeren voor het interzonale toernooi, dat van 5 aug.15 sept. 1958 in Bad Portoroz (Joegoslavië) op het programma staat, moesten de drie ge noemde schakers een beslissingswedstrijd spelen. Dit zou een dubbelrondige drie kamp worden, maar de beslissing viel al op de derde dag toen Sliwa zijn derde partij verloor en daarna uitgeschakeld was. De uitslagen waren: SliwaMatanovic 01, MatanovicNeikirch remise, Nei kirchSliwa 10, MatanovicSliwa 1O, Matanovic en Neikirch zullen dus in het internationale toernooi uitkomen. Voor de Nederlandse basketbalteams (dames en heren) werden in 1958 reeds de finitief wedstrijden vastgesteld tegen Bel gië (1 maart) en Zweden (7 april). Deze wedstrijden worden in Amsterdam gehou den. Voorts zal het Nederlands herenteam wellicht op 24 april een thuiswedstrijd spe len tegen Zwitserland en op een nog nader te bepalen datum een uitwedstrijd tegen de Franse B-ploeg. Het herenteam van ZBVS uit Velsen is er vrijdagavond in geslaagd een fraaie 6662 overwinning te behalen tegen AMVJ uit Amsterdam in de vriendschap pelijke hoofdklasse-ontmoeting. De Am sterdamse team was niet geheel volledig, doch de aanwezigheid van de oud-inter nationals Joop Hille, Gootjes en Zand- scholten deed zeker geen Amsterdamse nederlaag verwachten. Ook in deze wedstrijd was er weinig sfeer, doch in de laatste tien minuten slaagde ZBVS erin wederom de spanning volledig terug te brengen door enkele uit stekende doelpunten van De Cock en Regenboog, terwijl ook de jeugdige Van Meurs zijn aandeel had in deze spannende slotfase. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op en na een zeer matige wedstrijd kon de thuisclub met een kleine 2420 voorsprong de kleedkamer opzoeken. Ook na de hervatting was er oorspronkelijk eenzelfde spelbeeld, doch nu zagen de Am sterdammers een kleine voorsprong met nog tien minuten te spelen geheel verloren gaan (4645). Eindelijk kwam toen het enthousiasme en met snelle aanvallen werden de verdedigingen aan beide kan ten Uit eikaar gespeeld. AMVJ maakte in deze periode beter gebruik van de kansen en slaagde eriri een 5548 voorsprong té" nemen. De Amsterdammers kregen het echter nog zwaar te verduren en bleken ook niet in staat de ZBVS-aanvallers geheel te be dwingen. Ook nu was het weer De Cock, die in samenwerking met Regenboog veel verwarring stichtte in de Amsterdamse De sterke Ralph Erebus start zondag in het Hilversumse sportpark in een zeer sterk internationaal veld. Hoewel hij aller minst tot de favorieten behoort, heeft de ruin een eerste kans op grond van zijn laatste verrichtingen, welke een sterk op gaande lijn vertonen. Bovendien past de afstand hem beter dan de meeste van zijn concurrenten, zodat hij voor River en Fan Fan aan de finish wordt verwacht. De begaafde Nottelman is met twee paarden op deze meeting aanwezig en zo als voor hem haast gebruikelijk is zal hij dus met 2 overwinningen het nieuwe sei zoen kunnen beginnen. Merkwaardig is dat hij beide paarden in twee draverijen heeft staan. In de Traviata-prijs zal hij ver moedelijk Simone prefereren, daar de ruim 2300 meter lange afstand haar beter ligt dan het stayersnummer. Zij heeft al leen Tom Mix, Sjakie Scott en Unita Zora te vrezen. In het 2800-meter-nummer zal hij zijn kansen dus moeten verdedigen met Qui Suit, een nieuwe aanwinst op zijn stal, welke hij de vorige week al tot een r - ruime overwinning reed. De vraag is al- De Koninklijke Nederlandse Hockeybond ieen 0f dit paard voldoende uithouding heeft in verband met de gesteldheid der terreinen alle wedstrijden welke voor van daag en morgen waren vastgesteld, afge last. heeft. Het gevaar komt van Sita, die ech ter een handicap heeft van 40 meter, het geen te zwaar zal blijken te zijn. Een out- Twee jeugdige Australische zwem- stertjes hebben zich in Sydney goed ge weerd, aan de vooravond van het debuut van de Nederlandse zwemsters Corrie Schimmel en Cockie Gastelaars. De 15- jarige Sandra Morgan maakte op de 220 yards vrije slag een tijd van 2.23.8, waar bij zQ 1.6 seconde afhaalde van het Austra lische junior-record, dat reeds op haar naam stond. De 13-jarige Ilsa Konrads maakte een tijd van 1.07.2 op de 110 yards vrije slag voor meisjes jonger dan 13 jaar en kwam daarmee 2.3 seconde on der het bestaande record voor de staat New South Wales. Deze prestaties werden geleverd in de zwemkampioenschappen van New South Wales en de twee Australische meisjes ondervonden geen tegenstand van beteke nis. De drievoudige wereldrecordhoudster Lorraine Crapp stelde met haar tijd van 2.24.4 op de 220 yards wel wat teleur, maar Frank Guthrie, die zowel miss Crapp als miss Morgan traint, vertelde: „Ze hadden beiden opdracht zich niet tot het uiterste in te spannen. Ik ben over miss Crapp niet teleurgesteld. Het kan hen niet schelen wie wint, als ze maar eerste of tweede worden". Guthrie geloofde dat Morgan of Crapp, of beiden, het wereldrecord op de 220 yards zullen verbeteren en hij hield het nog steeds op miss Crapp. Er wordt een uitverkocht zwemstadion verwacht, want de* nieuwsgierigheid naar de Nederlandse meisjes is groot. Doch in Australische zwemkringen zegt men dat de Australische meisjes niet de minste moeite zullen hebben te winnen. De Australische trainers zijn verbaasd over wat zij beschouwen als de onorthodoxe trainingstijl van de Nederlandse meisjes. Men vindt hun armslag kort en rukkerig, vergeleken met de Australische stijl. sider is Sandra, vooral op zware baan. In het amateursnummer krijgt Peter Karnac nu de kans van zijn leven om te winnen, mits de ruin maar goed wordt gereden. De andere kanspaarden zijn Sunny Boy en Rhea. Het openingsnummer is van zeer weinig betekenis. Indien Vita Donum, die zeer lang ziek is geweest ook maar even in oude vorm is kan zij zelfs gemakkelijk winnen vóór Unique Hanover en Vera Hollandia. Voor de steeds beter lopende Titan Pluto ligt een zege in het verschiet in de Aïda-prijs, maar deze zal zwaar be vochten moeten worden op Urbanus B, Vaandrig en Ukkie Guy, die van vrijwel gelijke klasse zijn. In de Troubadour-prijs zullen de zwaar gehandicapte paarden te veel voor moeten lopen om te kunnen winnen. De keuze gaat nu naar stal Bakker (Toscanini, Tru- del Hollandia), die al enige keren in het gezicht van de haven zijn gestrand. De andere kandidaten zijn Upward Hollandia en Sir Spencer. Tenslotte kan Geersen nog een over winning boeken met Ugoldman K, voor Tjiftjaf S en Sieger. De kampioen van Nederland in het mid dengewicht, Leen Jansen, zal op maan dag 20 januari in de Ahoyhal in Rotter dam in een gevecht over 10 ronden uitko men tegen de Oostenrijkse kampioen Hu- go Kohier. Kohier is een gevaarlijke tegenstander voor onze landgenoot. Vorig jaar won hij o.a. binnen twee weken tijds door knock out van Teun Brommer en Jo Lamers. Beide keren plaatste hij de beslissende stoot in de tweede ronde. In de tweede hoofdpartij duelleert Jo Lamers met de Franse middengewicht René Sauvage. Dit gevecht werd even eens afgesloten op 10 ronden. V olley balpro gramma Voor maandagavond is ingelast de heren-hoofdklasseontmoeting Die Raeckse V.H.H. De Amsterdammers beschikken over een sterk team zodat wij de kansen van de rood-witten niet te hoog aanslaan. De wedstrijd komt in de plaats van de ontmoeting SantpoortEclecta en begint in het Krelagehuis om acht uur. Vanavond speelt Die Raeckse in Utrecht tegen S.V.V. Een puntenverdeling moet voor de Haarlemmers bereikbaar zijn. verdediging, zodat de achterstand nog ge heel kon worden weggewerkt (5757). De laatste minuten waren bijzonder sen sationeel, want nadat de bezoekers nog tweemaal de leiding hadden genomen was het woord geheel aan ZBVS en dank zij uitstekend uitbuiten van de kansen werd de eindstand gebracht op (6662), hetgeen een verdiende beloning was voor het kra nig volhouden van de ZBVS-ploeg. HOCWhite Stars De belangrykc plaatselijke ontmoeting in de heren-overgangsklasse tussen HOC en The White Stars is zeer teleurstellend verlopen. Beide ploegen werkten ongetwy- feld hard voor de winstpunten, doch met uitzondering van de laatste vyf minuten, was de strqd byzonder rommelig en voor al door het gemis aan rust en combinaties gingen talrijke fraaie scoringskansen aan beide kanten verloren. De HOC-ploeg begon tegen de Stars verdediging, waarin Piet Molenkamp weer van de partij was, overtuigend door een duidelijke 50 voorsprong, welke voor sprong, ondanks vele kansen van de Stars, gedurende vele minuten behouden bleef. Hoewel Rip en Lagendijk de achterstand nog konden terugbrengen tot 54 bleek dit toch niet voldoende om de HOC-op- mars te stuiten (94). Eindelijk kwam ook de Stars-aanval er beter in en dank zij vooral een produk- ti.eve bui,, van Spoor, werd de achterstand teruggebracht tot i716, met welke stand ook de rust kwam. Direct na de hervatting was een straf- worp voldoende voor een gelijke stand (1717), doch wederom was het HOC dat de leiding kon veroveren (2522). Een af standschot van Piet Molenkamp betekende echter de ommekeer in de strijd, want de Stars namen uiteindelijk een kleine voor sprong en slaagden er ook in deze voor sprong geleidelijk op te voeren (3228). In deze laatste minuten kwamen uitein delijk de combinaties van de Stars en de HOC-verdediging was niet in staat nog behooriyk tegenstand te bieden. Spoor, Lagendyk en vooral Rip profiteerden nog even dankbaar van de gaten in de HOC- verdediging en voerden de stand nog op tot 4229, hetgeen een verdiende beloning was. Bij HOC was Stals zowel verdedigend als aanvallend uitstekend op dreef, terwijl bij de Stars vooral de verdedigers Molen kamp en Van den Bovenkamp een goede wedstrijd speelden. De uitslagen waren: Dames: RCH Aurora 1114, Typhoons 3Antilopen 4 18—8. Heren: ZBVS—AMVJ 66—62, HOC The White Stars 2942, Schoten Giants White Stars 3 2930, Antilopen 2ZBVS 2 47—18, HOC 3—Aurora 2 6—36. De Russische Voetbalbond heeft 33 spe lers geselecteerd voor het team, dat aan de wereldkampioenschap voetbal in Zwe den zal deelnemen. De geselecteerden zullen gedurende de wintermaanden een speciale training volgen. De lijst van spe lers, waarvan 29 spelers uit Moskou en 4 uit de provincies komen, ziet er als volgt uit (voor iedere plaats in het elftal zijn drie spelers aangetrokken): doel: Yachine (Dynamo, Moskou), Be- liaev (Dynamo, Moskou) en Maslatchenko (Lokomotiv, Moskou); rechtsback: Ogonkov (Spartak, Moskou), Kogov (Lokomotiv, Moskou) en Elochvili (Dynamo, Tbilisi); linksback: Kouznetzov (Dynamo, Mos kou), Ostrovski (Torpedo, Moskou) en Kroutikov (Russische Leger, Moskou); rechtshalf: Voinov (Dynamo, Kiev), Ko- valev (Lokomotiv, Moskou) en Paramonov (Spartak, Moskou); spil: Kessarev (Dynamo, Moskou), Kijevski (Dynamo, Moskou) en Maslenkine (Spartak, Moskou); linkshalf: Netto (Spartak, Moskou), Tsa- rev (Dynamo, Moskou) en Petrov (Russ. Leger, Moskou); rechtsbuiten: Talouchine (Spartak, Mos kou), Metreveli (Torpedo, Moskou) en Apoukhtine (Russ. Leger, Moskou); rechtsbinnen: Ivanov (Torpedo, Moskou), Issaev (Spartak, Moskou) en Mamykine (Dynamo, Moskou); middenvoor: Streltsov (Torpedo- Mos kou), Simonian (Sparta, Moskou) en Ma- medov (Dynamo, Moskou); linksbinnen: Fedessov (Dynamo, Mos kou), Koman (Dynamo, Kiev) en Selrikov (Spartak, Moskou); linksbuiten: Ilyine (Spartak, Moskou), Ryjkine (Dynamo, Moskou) en Fomine (Dynamo, Kiev). DENEMARKEN-DUITSLAND. De zaal handbalwedstrijd tussen Denemarken en Duitsland, die vrijdagavond in Kopenhagen werd gespeeld, is door Denemarken met 2218 gewonnen. Bij de rust hadden de gastheren reeds een 139 voorsprong. De volledige Australische dameszwem ploeg zal in augustus naar Nederland ko men om deel te nemen aan de Nederlandse zwemkampioenschappen. De Australische zwemsters komen van 18 t/m 26 juli uit op de Spelen van het Britse Gemenebest, die in Cardiff worden gehouden. Daarna ko men zij naar het Europese vasteland om te starten op de kampioenschappen van Nederland, Duitsland en Italië. De Nederlandse kampioenschappen, die op 8, 9 en 10 augustus door een nog aan te wijzen vereniging worden georganiseerd, zijn niet internationaal, zodat de Austra lische dames buiten mededinging zullen deelnemen. De Australische Zwembond zal met het oog op de belangrijke wedstrijden in Car diff uiteraard de sterkste ploeg afvaardi gen, zodat men in Nederland in augustus kennis zal kunnen maken met Lorraine Crapp, Dawn Fraser, de beide wereldre cordhoudsters, en verder met o.a. Faith Leech, Sandra Morgan en Ilsa Konrads, de jongste Australische ster. Opdat het normale aantal van zes Neder landse zwemsters de gelegenheid zal blij ven behouden zich in de finale te plaatsen, heeft de KNZB de verenigingen, die voor organisatie van de kampioenschappen 1958 gevoelen, als voorwaarde gesteld, dat zij de beschikking hebben over een bassin met acht banen. De Duitse Hippische Bond heeft zich be reid verklaard, naast het Europees kam pioenschap voor springruiters, dat van 27 juni t m. 6 juli in Aken wordt gehouden, ook het Europees juniorkampioenschap springruiters te organiseren. Op de laatst gehouden vergadering van de FEI in Brus sel is geen ander land gevonden de organi satie van dit kampioenschap op zich te ne men. Indien Duitsland toestemming krijgt, zal het Europees juniorkampioenschap in het kader van een groot internationaal hippisch concours in juli of augustus plaats vinden. De 22-jarige Valerie Sloper, vijfde op de Olympische Spelen bij het kogelstoten, verbeterde tijdens wedstrijden in Oakland het Nieuwzeelandse record met een stoot van 16.30 meter. Door deze prestatie ver zekerde zij zich van een vierde plaats op de wereldranglijst aller tijden en insiders zijn van mening dat zij de hegemonie van de Russische dames in de toekomst onge twijfeld kan breken. De wereldranglijst ziet er nu als volgt uit: 1. Galina Zybina (Rusl.) 16.76 meter, 2. Sinaid Doynikova (Rusl.) 16.60 meter, 3. Tamara Tischkevitsch (Rusl.) 16.59 meter, 4. Valerie Sloper (N.-Zeeland) 16.30 meter, 5. Maria Kusnetsova (Rusl.) 16.13 meter. Vrijdag zijn op de Kaiseralm in het Hahnenkammgebied in Oostenrijks Tirol de wedstrijden begonnen om de Neder landse jeugdskititels. De omstandigheden waren voor de 30 deelnemers (sters) niet gunstig. De sneeuw was hard en dat maakte de baan zeer zwaar. Op de eerste dag werd de slalom afge werkt. Voor de renklasse was een baan van 300 meter lengte, waarin 25 poorten waren opgenomen, uitgezet. Het hoogte verschil was 120 meter. De deelnemers (sters) moesten de baan twee keer afleg gen. Kampioen bij de jongens werd Daniel Rigters, winnares bij de meisjes Annelies Vurgering. Winnaars in de toerklasse werden An- dries Slinterboom en Beertje Scheffer. Voor deze klasse was een baan van 300 meter lengte, waarin 16 poorten uitgezet. Hoog teverschil 90 meter. De deelnemers(sters) moesten de baan eenmaal afleggen. Dinsdagavond 7 januari wordt op het VUC-terrein in Den Haag (aanvang half- acht) een oefenwedstrijd gespeeld tussen twee amateurelftallen, samengesteld uit spelers, die aan de districtstraining in Den Haag deelnemen. De opstellingen zijn: Het groene elftal: Duran (Quick); v. d. Broek (Quick) en Goldman (HBS); Kelf- kens (VUC), Poolman (Quick) en Michels (Quick); A. Heymans (LFC), Van Kam pen (LFC), H. Heymans (LFC), De Kleer- maeker (BI.Zwart) en Duson (Quick). Het rode elftal: Van der Berg (CW); Oorschot (Excelsior) en Trotsenburg (Nept); v. d. Hengel (VFC), Blankemeyer (Feyenoord) en Dekker (VFC); Terlaak Sparta), Allart(Neptunus), Melker (Olympia), De Kreek (Feijenoord) en Heshof (Overmaas). Een Tsjechische rechtbank heeft nóg drie spelers van de voetbalclub „Slovan Bratislava" tot gevangenisstraffen (ge zamenlijk 12 jaar) veroordeeld op be schuldiging van spionage voor een buiten landse mogendheid. Vorige week waren reeds voor hetzelfde feit tegen vier an dere spelers van deze club gevangenisstraf fen van 5 jaren uitgesproken. Volgens het blad „Pravda", het officië le partijorgaan, zouden zij in 1956 con tact hebben gehad met agenten van de Amerikaanse spionagedienst tijdens sport wedstrijden in Wenen. HOADGONZALES. De tweede partij van de tweekamp van 100 partijen tussen de Australische tennisprof Lew Hoad en zijn Amerikaanse collega Pancho Gonzales, is door Hoad gewonnen (46, 60, 97, 61), waardoor de stand op 11 gebrócht werd. TITELGEVECHT. Het Amerikaanse blad „New York Post" bericht, dat Floyd Pat terson, de wereldkampioen in het zwaarge wicht, in het voorjaar van 1958 wellicht zijn titel zal verdedigen tegen de kam pioen van het Britse Empire, Joe Erskine. Het gevecht zou in Londen worden ge houden. SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE pooooooooooococooooc)oocooocooooooooooocxxx>oooc)ooooooooqc >doooooooooooooocoooocooooooooocooooooooooooc>ooooooooooo(

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8