Hoogovenschaaktoernooi werd als een fles bruisende champagne geopend Aanvoer en opbrengst stegen Spreuken, bloemen en spraakverwarring Visserij-varia STAATSVISSERSHAVENBEDRIJF 1957 DCIJ zegeviert in het „Kerst de Jong toernooi" Eerste damesteam IJmond naar Zandvoortmeeuwen Genoeglijke avond voor Beverwijkse bejaarden Nieuw personeel voor Mater Amabiliswerk Feest voor jubilarissen van Van Gelder Schoolmelk voortaan voor de volle prijs Medische verzorging tijdens het weekeinde Toneel voor blindenbond Handbalnieuws van Velsens „Full Speed" VRIJDAG 10 JANUARI 1958 I £kx<5oooooooooóo©oocoocoooooooooocoocooooöcooóco<!xd<^^ OVER 1957 zijn thans bij het Staatsvissershavenbedrijf alle cijfers betreffende de aanvoer en de opbrengst bekend. Hieronder vermelden we deze cijfers van de voornaamste vissoorten. De aanvoer steeg, vergeleken met 1956, met ruim 10 miljoen kilogram, terwijl de omzet toenam met 1.875.627,20. In de eerste kolom treft men de cijfers aan over 1957; daar achter die over 1956. Aanvoer totaal 79.583.988 kg. 69.410.647 kg. Omzet totaal 39.128.447,50 37.242.820,30 Aanvoer verse haring 22.112.770 kg. 19.536.948 kg. Opbrengst haring 6.534.945,59 6.822.056,23 Aanvoer makreel 12.234.625 kg. 9.897.920 kg. Opbrengst makreel 3.200.302,81 3.221.272,64 Aanvoer schelvis 11.286.928 kg. 10.598.152 kg. Opbrengst schelvis 4.436.945,98 4.149.292,71 Aanvoer kabeljauw 4.503.909 kg. 3.588.749 kg. Opbrengst kabeljauw 3.148.629,02 2.508.882,78 Aanvoer tong 3.644.627 kg. 3.797.406 kg. Opbrengst tong 10.383.283,40 10.063.80.0,09 Aanvoer schol 9.556.444 kg. 9.330.691 kg. Opbrengst schol 5.094.744,74 4.853.151,58 Aanvoer garnaal 179.702 kg. 275.312 kg. Opbrengst garnaal 345.503,96 279.590,15 Aanvoer diversen 4.623.197 kg. 330.989 kg. Opbrengst diversen 583.450,65 100.938,— Xxxxx5000000c000c00000000000000000c000000cxx00c000000000000000000cc00cxx>c00000000c00000000000000000000000000<x)00 Er heerste donderdagmiddag in het Beverwijkse Kennemertheater een Baby lonische spraakverwarring. En tevens een zenuwachtige drukte, die gekenmerkt werd door het rusteloos heen en weer lopen van vele honderden mensen. Ver heugde uitroepen van herkenning waren niet van de lucht en vermengden zich met het geroezemoes van de menigte, dat bruiste als champagne. Een edele champagne van sfeer en gezelligheid. Dat was het voorspel van het telkenjare weer terugkerende Beverwijkse blij spel bij uitstek; het Hoogovenschaaktoernooi. Het schaaktoernooi, dat dit keer zijn vierde lustrum beleefde en dat zich mede hierdoor in de belangstelling mocht verheugen van fotografen, filmoperateurs en een legertje journalisten. Maar in de kern van het middelpunt van debelangstelling stonden toch de schaakmatadoren, die uit alle delen van de wereld waren saamgestroomd om dit evenement weer eens te mogen meemaken. Want wees daarvan verzekerd: er waren heel wat bekenden onder de schaakmeesters aan te treffen. Schaak meesters, die niet alleen om het spel maar ook om de bijzondere sfeer naar het Beverwijkse waren getogen. De bijzondere sfeer van hét Hoogovenschaaktoernooi, die langzamerhand een traditie is geworden. Zoals gebruikelijk werd ook dit jubi- leumtoernooi op officiële, maar bovenal originele manier geopend. Prof. dr. J. F ten Doesschate. die de directie van de K.N.H.S. vertegenwoordigde, bleek de juiste man op de juiste plaats te zijn om dit te doen geschieden. Nauwelijks had hij een geestige speech in het Engels afge stoken of twee kinderen van de heer en mevrouw Veldheer stapten, parmantig de grote schaak-trofee torsend, naar voren om het gevaarte, dat de inzet van het toer nooi vormt, aan de directeur van de K.N.H.S. te overhandigen. Maar daarmee was het openingsceremonieel nog lang niet voorbij. Want prof. Ten Doesschate ver zocht hierna dr. Max Euwe om de be geerde prijs op de standaard voor het to neel te zetten. Hetgeen dan ook gebeurde. Maar ook toen was de opening nog niet een feit Verborgen spreuk Enige schaakmatadoren moesten vervol gens het plankier beklimmen om een ogenblik aan de touwtjes te trekken. Aan de touwtjes van enige kartonnen schaak stukken, die een spreuk verborgen in ver lichte letters. Toen dit achter de rug was kon men het allen zien: „Leve de HTC", was er te lezen. Met de onthulling van deze spreuk had tevens de loting plaats gehad, want op de achterzijde van de kar tonnen schaakstukken stonden cijfers, die de indeling van de schaakmeesters in dit toernooi bepaalden. Voordien hadden een legertje sprekers reeds het woord gevoerd. En in hun rede voeringen gaven zij allen blijk van hun waardering voor de organisatoren van het toernooi en de gastvrijheid van de Bever wijkse burgerij. Geen zangkwaliteiten Als eerste spreker trad de heer P. A. Veldheer voor het voetlicht als voorzitter van de Hoogoven Toernooi Commissie. Hij was de mening toegedaan, dat er eigenlijk bij de opening een feestlied moest worden gezongen. Maar omdat hij zelf niet over behoorlijke zangkwaliteiten beschikte, liet hij dit maar achterwege. Een ieder heette hij van harte welkom en in het bijzonder het voltallige gemeen tebestuur, dat door het verstrekken van een vorstelijke subsidie mede aan de tot standkoming van het toernooi heeft mee gewerkt. „Maar niet alleen de financiële bijdrage van het gemeentebestuur stellen wij op prijs. Meer nog is het de morele steun, die onze vroede vaderen ons geven", zei hij. Ook de burgers van Beverwijk be trok hij in zijn dankwoord. Met de volgende woorden richtte hij zich tot de burgemeester: „Ik geloof, dat u trots mag zijn op uw medeburgers, die door hun gastvrijheid zo veel hebben bij gedragen aan het welslagen van de voor bereidingen". In dit verband richtte hij zich ook op hoffelijke wijze tot zijn echt genote. die hem bij de voorbereidingen zo uitstekend terzijde heeft gestaan. Voorts vergat hij niet om de vervaardigers van het beroemde logboek te danken. „Insiders weten wat het betekent om dit logboek bij te houden", merkte hij op Stroom van dankbaarheid Mejuffrouw Fransje Hart mocht even- °ns een graantje meepikken van deze "'•oom van dankbaarheid, die de heer Veldheer over de aanwezigen uitstortte. En terecht, volgens spreker, want zij was het, die de kunstzinnige en originele wanddecors, die ondermeer de geest van het toernooi symboliseren, wrochtte. Daarna dankte hij onder meer degene,, die voor de bloemen had zorg gedragen en de mensen van „De Gieteling", die als vele anderen een prijs beschikbaar hadden ge steld. „Chauvinisme" Tot slot toonde spreker zich zeer ver heugd, dat dr. Euwe weer aan het toer nooi deelnam en wenste hem veel succes toe. Maar tevens hoopte hij, dat de heer Donner zich als de tweede grootmeester zou ontpoppen, voor welk chauvinisme hij de buitenlanders om excuus vroeg. Burgemeester J. G. S. Bruinsma was de volgende spreker, die evenals zijn voor ganger een ieder, die daarvoor in aan merking kwam lof toezwaaide. „Temeer heb ik veel belangstelling voor dit toer nooi omdat het er toe zal bijdragen de naam van Beverwijk over de gehele we reld bekendheid te geven". Talenkennis Met verbluffend gemak en feilloze uit spraak richtte de burgervader zich ten slotte tot de buitenlanders, en wel in het Engels, Spaans, Frans, Italiaans, Slavisch en Hongaars. Toen velen dachten, dat hij zich vervolgens in het Deens tot de deel nemers richtte, bleek dit in het Fries te ziin. Hetgeen uiteraard enige hilariteit ont lokte. De burgemeester had zich nauwelijks glunderend op ziin stoel gezet, of de voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond had al plaats genomen, voor het katheder om de loftrompet over de totstandkoming van het twintigste schaak toernooi te steken. Mr. De Bfêcourt verwonderde zich aan vankelijk over het feit, dat juist aan het vierde lustrum zoveel luister werd bij gezet en niet bijvoorbeeld aan het vijfen twintigste toernooi. Hii meende dit te kunnen verklaren door de ÏJmondgedach- te. De regering heeft namelijk bepaald, dat de streekplannen om de tien jaar moe ten worden herzien. Elke tien jaar be tekent dus een mijlpaal. Volgens de voor zitter moet dit onderbewust de grondge dachte zijn geweest bij de organisatoren van de hoogovens, toen zij bepaalden, dat het twintigste toernooi extra luister moest worden bijgezet. De heer J. C. Muyen sprak namens de Noordhollandse Schaakbond en hoopte, dat ook de minder groten onder de deel nemers zich terdege zouden weren, juist omdat de meesten hunner lid zijn van de Noordhollandse afdeling. Omdat de heer Muyen geen voorzitter van de afdeling is maar wedstrijdleider wist hij hoeveel voorbereidingen aan een dergelijk toer nooi zijn verbonden. Sympathiek Toen was het de beurt aan de heer Matanovic, de jongste deelnemer en win naar van het vorige toernooi, om het een en ander te zeggen. En hij deed dit op een uiterst sympathieke wijze in foutloos zij het dan niet accentloos Engels. Hij vond, dat er maar weinig toernooien zijn, waar een dergelijke prettige sfeer heerst als bij dit toernooi het geval is. Beheerst en doordacht, in trance bijna, glipten zij het Kennemertheater bin nen. Op naar 't Hoogoven schaaktoernooi. „Dat zijn ze nou", dacht ik, uw ne derige schaak-leek. En ze waren het dan ook: de schaakmatadoren. Ze had den het ook allemaal. Ze deden wel alsof ze het niet hadden, daar niet van. Maar ze hadden het. Dat kon zelfs een leek zien. „Dat is het", mompelde ik voor mij uit. „Dat is nu het schaaktrekje", zei ik. Ik werd een beetje enthou siast. ..Paadon, neemeniekwaalk", lispelde een grijze gebo gen man. Ik keek hem na. ..Van A-drie naar B-vijf en dan een sprong naar D- vier", zei hij gedachteloos. Hierna zei hij nog iets. II. kon het niet verstaan. Hij verdween tussen de menig te. Op de rug van zijn jas je was een zijden dambord geborduurd, met gele en paarse ruiten. Op weg naar de zaal kwam ik nog een schaak matador tegen. Hij had ook al dat vermaledijde schaak trekje Een licht trekken van de rechterneusvleugel en dan het vluchtig in het rondkijken. Maar er was nog iets met hem aan de hand, dat mij intrigeerde. Af en toe griste hij in zijn zak en haalde er een pion uit. Dan stond hij even stil, stak het ding bedachtzaam in zijn mond, zoog er een paar maal op en slikte het tevreden door. Ik liep naar hem toe. Waarom doet u dat", informeerde ik streng. „Zo maar", zei hij. Toen glimlachte hij, aarzelde even en haalde een hand vol pionnen uit zijn zak. Hij stak mij zijn hand toe. Uitnodigend. „Neem er maar een", zei hij toegeef lijk. Ik keek hem doordrin gend aan. „Dank u", zei ik hautain en keerde hem de rug toe. Met een licht schouderophalen liep hij door. „Dan niet", mompel de hij en stak nogmaals een katjesdrop in zijn mond. Toen ik in de zaal was aangeland trok net een van de bekendste schaakmees ters zijn jasje uit. ,,'K ga me verkleden", riep hij op getogen uit. „Eindelijk ga ik mij verkleden", jubelde hij. Even later kwam hij weer op de proppen, ver kleed als koning. „Ik ben de koning, ik ben lekker de koning", zong hij blij. „Wie doet mij wat, wie wil er tegen mij spe len". Onverhoeds sprong hij, zoals alieen een ras schaker springt. Licht en gracieus Boven op het bord. „Niemand kan mij slaan. Nooit kan iemand mij slaan. Want ik ben de allergrootste koning van de wereld, niet mat te krij gen", zong hij, nu met over slaande stem. Vertederd keek ik naar hem. „Wat gaal er een kracht van die man uit", dacht ik. „En welk een kos telijke levensblijheid". Maar onder de tafel, waarop het bord en de klok stonden, zat een andere schaakgrootheid. Langzaam en stil weende hij, terwijl zijn tranen traag langs de tafelpoot dropen. „Ik ben de dame kwijt", zei hij heel erg verdrietig „en ik weet, dat ik haar nooit meer zal vinden". „Nooit, nooit meer", herhaalde hij schier eindeloos. En hij ze. deze gedenkwaardige woor den op een eindeloos droef geestige toon. Als een van de organi- satoren hem later niet had gevonden, zou hij er waar schijnlijk nog hebben geze ten, treurend over het ver lies van zijn kostbaarste stuk, zijn geliefde zwarte dame. Ik heb dat ogenblik niet meer afgewacht Gillend ben ik de zaal uitgerend, terwijl ik alle stukken van het bord veegde. Schreeu wend ben ik naar buiten gestoven. Ik heb heel lang hard gelopen. Aan een stuk door. In Wassenaar kwam ik eindelijk tot bedaren. Verwezen keek ik om mij heen. Een schaakleek zal nooit de ware problema tiek begrijpen, realiseerde ik mij opeens. Laat staan een Siciliaanse opening, een paardesprong of eén herdersmat. Alleen maar een kop koffie. Die heb ik dan ook in Den Haag geno men. Professor Ten Doesschate tenslotte hielp eerst mr. De Blécourt uit de droom. „De meest eenvoudige oplossing, wat het getal twintig betreft, heeft u over het hoofd ge zien", zo wendde hij zich tot de voorzitter van de K.N.S.B. „Dit is allemaal gedaan, omdat wij in de twintigste eeuw leven". Vervolgens wees hij erop, welk een groot internationaal karakter dit toernooi draagt. „Negentien landen zijn vertegen woordigt en. hierbij keek hij lachend naar de burgemeester, „en.... Friesland vanzelfsprekend". De gedachte, die bij dit toernooi leeft was volgens prof. Ten Does schate het meest te vergelijken met die van de Euromarkt. Toen kondigde hij de reeds beschreven officiële opening van de grote schaak- strijd aan. En daarmee was er voorlopig voldoende gezegd. Maar nog niet door de schaakmatadoren zelf. Die moesten toen nog, zij het zonder vrijwel een mond open te doen, aan het woord komen. Meer aan het bord eigenlijk. In een spannende en zeer fraaie wed strijd is DCIJ II er in geslaagd het eerste kwartet van Sportief een kleine nederlaag (5-3) te bezorgen. Door dit resultaat is het de vier DCIJ-spelers gelukt de fraaie wis selzuil van dit „Kerst de Jong" toernooi voor de eerste keer te winnen. Het verloop van de laatste ronde was: DCIJ IISportief: P. KokJ. Visser 1-1; D. Ott—H. Visser 0-2; W. v. Wort—J. de Boer 2-0; D. BosmaP. Postma 2-0. Totaal 5-3 voor DCIJ. DCIJ IIIBeverwijk: W. GomesA. Adelaar 1-1; P. BinkhorstSchijf 2-0; H. LeeuwJ. Haver 0-2; J. ThijmsC. Nij- man 0-2. -Totaal 3-5 voor Beverwijk. Eindstand van dit kwartetten IJmond- toernooi is: DCIJ II 3 2 1 0 5 14-6 Sportief 3 2 0 1 4 12-8 Beverwijk 3 1113 10-10 DCIJ III 3 0 0 3 0 6-14 Met uitzondering van het eerste heren elftal krijgt de handbalvereniging „IJmond" zondag een volledig competitie programma voorgeschoteld, waarbij het eerste dameselftal, dat nog altijd onge slagen is, een bezoek aan de Zandvoort meeuwen I-dames gaat brengen. De Zand- voortse dames zijn lastige tegenstandsters en zij zullen ongetwijfeld proberen om de bezoeksters een nederlaag te bezorgen. Er bestaat echter vertrouwen in de IJmond-speelsters, die uiteraard hun kampioenskansen willen behouden. De IJmond Il-dames ontvangen Van Nispen uit De Zilk. In de eerste wedstrijd werd op een slecht veld een puntenver deling bereikt, maar nu zijn de omstan digheden op „Watervliet" voor de IJmond- reserves gunstiger en mag een kleine zege worden verwacht. Op „Schoonenberg" heeft de plaatse lijke strijd tussen Full Speed I en IJmond 3 (dames) plaats. De IJmuidense ploeg heeft een kleine kans op het afdelings kampioenschap en zal zich die niet laten ontnemen. Nog moeilijker zal het voor de IJmond 2-heren worden met hun bezoek aan HOC I in Haarlem. Mogelijk kunnen de Velsenaren, evenals vorige keren, voor een verrassing zorgen. Op eigen veld ont moet IJmond 3 (heren) het eerste team van Velsen, waarbij laatstgenoemde ploeg de beste kansen heeft. De IJmond-damesjunioren spelen thuis tegen De Blinkert I. Voor de IJmond- jeugd is er ook een volledig programma: Meisjesaspiranten: IJmond 2De Blin kert 2; IJmond 3THB I; IJmond I ZVM 2; IJmond 4TYBB I. Jongensaspiranten: IJmondDe Blin kert 2. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; H. Ve nus, B. Dekker; T. Groot,, R. Uitentuis, W. Bosma; E. Bos, D. Marckelbach, W. v. d. Kuil, R: Wijers, G. Slatman. Heren IJmond II: L. Tjepkema; W. Rei- mer. A. Bos; W. Siebers, K. Klesser, H. v. Otterloo; J. Burghoorn, C. Hoek, K. Sauer, G. Noomen, C. de Vries. Opstelling ADO '20 De Heemskerkse voetbalclub ADO'20 komt zondag in de volgende opstelling te gen Alcmaria Victrix uit: doel: Burger; achter: De Graaf en v. Tunen; midden: v. Duivenvoorde, Dam en Welboren; voor: G. v. Tunen, Bruins, Groot, De Wit en Beentjes. De kwade stormen trotserend hebben de Beverwijkse bejaarden donderdagavond toch de reis naar het K.S.A.-gebouw aan de Peperstraat in Beverwijk ondernomen om daar enkele uren genoeglijk als gast van de afdeling Beverwijk van de „Bond van Ouden van Dagen" te vertoeven. Het groot aantal bejaarden de zaal was bijna geheel gevuld heeft ook deze avond weer kunnen genieten van een goed verzorgd programma. De Beverwijkse accordeonvereniging deed kennelijk haar best het dankbare pu bliek zoveel mogelijk te amuseren en het ap plaus aan het einde van de avond bewees dat zij hierin tenvolle geslaagd waren. Het B-orkest speelde onder leiding van de heer A. van de Wolff enkele vlotte marsen, een musette en een ouverture, waarna het A-orkest enkele werken uit voerde De scherts van deze avond werd toever trouwd aan de leden van het Kennemer- Cabaret van Reinier Pletting. B. en W. stellen de raad voor te benoe men tot lerares c.q. leraar, in tijdelijke dienst, aan de mevr. dr. J. v. d. Bergh van Eijsinga-Eliasschool (cursussen Karakter Vormend Onderwijs) te IJmuiden, voor de duur van de cursus 1957-1958: a. Mater- Amabiliscursus: Mevr. W. van Amelrooy- Dijkstra; mej. M. C. Donsen; de heren W. ELXÜ&e-ëK S- JVA, van Gils,; mej.. w. F. M.'KuttSÊhrütfér: mej. H. A. C. M. L'arsen; de heer J. N. Meysing; mej. S. E. M. Seu- ren; de heer F. M. Stekelenburg; mevr. A. C. Swart-Opbroek; de heren M. M. C. Trooster en F. C. v. d. Vrande; mevrouw H. B. A. Manesse-van Arendonk; mevr. A. G. Terpstra-Gjaltema en b. Zonnebloem- Klimopcursus r de heer C. van Alten; mevr. J. C. Deinurri-Kooman; mevr. J. C. Uitten- bogaard-Rietveld de Hondt en mej. E. J. J. van Dieren. De directie van Van Gelder en Zonen n.v. te Velsen zal, zoals de laatste jaren gebruikelijk is, de personeelsleden, die het vorige jaar werden gepensioneerd of een jubileum vierden, alsmede hun fa milieleden een feestavond aanbieden. Deze feestelijke bijeenkomst wordt vrij dag 24 januari in gebouw „Concordia" ge houden. Het radiorevue-ensemble onder leiding van de conférencier Rens van Dorth zal een cabaretprogramma onder de titel „De lach in top" uitvoeren. Aan dit programma werden verder mee: Truce Speyck, The Dicola's, Ellis van Nor den, Sylvia Sylvestra, Cas Oosthoek, Ted Valerio en The .Albano's. AGENDA VOOR HEEMSKERK ZATERDAG: Marquette-theater, 20 uur: „Mars door de hel", ZONDAG: Marquette-theater, 14.30 uur: ,,'t Zit in cfe lucht"; 20 uur: „Mars door de hel". Bij het station te Leeuwarden hebben de spoorwegen een wachtkamer inge richt voor zeshonderd koeien, die uit Friesland naar Italië emigreerden. Zij reisden uiteraard met een speciale trein Gevolg van bestedingsbeperking In verband met de sinds 1 juli 1957 ge stegen melkprijs, ziet het Plaatselijk Schoolmelkcomité te Heemskerk zich thans genoodzaakt om de bijdrage van de ouders, verbonden aan het verstrekken van schoolmelk, te herzien. De leveringsprijs van schoolmelk be draagt thans 40'/2 cent per liter en de bij drage der ouders was tot nu toe gesteld op dertig cent. Het verschil van lO'/s cent per liter werd grotendeels door een gemeentelijke subsidie opgevangen, maar tengevolge van de bezuinigingsmaatregelen in ver band met de investeringsbeperking, kan deze ruime gemeentelijke toeslag niet ge handhaafd blijven. Dit heeft tot gevolg, dat met ingang van de eerste week na de kerstvakantie, waar in schoolmelk zal worden verstrekt, de prijs voor schoolmelk 40 cent per liter zal gaan bedragen. Het verschil in prijs tussen een liter schoolmelk en een liter losse consumptie- melk (waarvoor men 36 cent verschuldigd is) is gelegen in het feit, dat schoolmelk een speciale behandeling heeft ondergaan alvorens het aan de scholen wordt afge leverd. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: AdrianÜs J. P., z. van W A. de Ruyter en P. Weiling; Gijsbertha W., d. van F. de Wit en H. Lasterie; Ro bertus A. H., z. van A. H. Boereboom en G. M. Spanjaard te Beverwijk; Judy E., d. van F. S. Solles en C. J. Geers te Cas- tricum; Johannes J., z. van J. B. Pais en J. M. Koper te Beverwijk; Robert, z. van C. J. Doeter en G. J. Bruins; Willem J. H z. van H. C. Dekker en M. M. C. v. Vlis- singen te Beverwijk; Paulus W. M., z. van W. P. Lensen en A. M. Pirovano; Matheus J. M., z. van J. A. Zonneveld en A. Dek ker; Theodorus E. G„ z. van A. de Vries en A. P. Bruins te Castricum; Diederik, z. van D. E. Heere en A. C. Tuinman te Amsterdam; Maria G d. van J. P. Brantjes en G. G. M. Oorthuys te Beverwijk; He- leen, d. van J. E. Keuning en H. C. T. Ha- nou te Castricum; Cornelia M. G„ d. van P. de Goede en C. P. v. d. Klooster te Be> verwijk; Nicolaas F. J., z. van G. Postma en A. S. de Boer te Beverwijk. ONDERTROUWD: F. M. I. Mulder en M. A. de Munck; C. van Rixel te Velsen en A. H. M. v. d. Kolk; N. Verduin te Vel sen en J. M. Verduin. GETROUWD: C. Sonnevelt te Haarlem en A. M. Huisman; O. Basjes en F. v. d. Wel; J. G. Lenoir te Zaandam en W. J. M. Boeree; W. J. Smit en A. M. A. Sprengers; P. G. Tervoort te Castricum en A. C. M. Schouws; J. J. Beentjes en M. A. de Groot. OVERLEDEN: C. Broekhuizen, 82 j. wed. van D. Bakker; M. J. Gooyer, 11 mnd. G. Vooren, 87 j„ wed. van G. J. v. d. Ploeg. Intrede ds. Wendte De nieuw benoemde Nederlands Her vormde predikant van Heemskerk, ds. M. Wendte, zal on zondag 26 januari zijn in trede doen. Hierdoor wordt de vakante plaats, die door het vertrek van ds. B. J. J. Naessens was ontstaan, weer bezet. De nieuwe predikant zal niet meer in de pas torie wonen aan de G. van Assendelft- straat maar in de nieuwe woonwijk „Oos terzij" in de Rossinistraat 10. „Klaas Wijker" verkocht Weer zal een IJmuidense stoomtrawler uit de vloot verdwijnen. Naar wij ver- neemn is de IJM. 85 „Klaas Wijker" voor de sloop verkocht. Ook de KW. 122, die lange tijd in de vaart was als de SCH. 122, is voor de sloop verkocht. De „Klaas Wijker" was eigendom van de n.v. Visserij Maatschappij „De Daad", di recteur de heer F. Erenst. De trawler, die 341 ton meet, werd in 1926 gebouwd bij Cochrane Sons, Ltd. te Selby en was voorzien van een voortstuwingsinstallatie van 600 pk. Prijzen van donderdag Gr. tong 4,80, grm. tong 4,604,40, kim. tong 4,604,20, kl. tong 1 4,70 ƒ4,—, kl. tong 2 ƒ4,50—ƒ3,40, tarbot 1 4f 3,40, alles per kg. Kl. schol 2 70 46, 'schar 48—32, bot 42—31, verse haring 2616, wijting 6055, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 140, gr. koolvis zw. 14161, alles per 125 kg. Aanvoer van donderdag 47 kisten tong en tarbot, 147 k. schol, 23 k. schar, 20 k. bot, 1390 k. haring, 5 k. wijting, 15 k. kabeljauw en gul, 45 k. kool- vis, 15 k. diversen; 1730 kisten totaal. Besommingen van donderdag SCH. 117 ƒ34.600; IJM. 204 ƒ640; RO. 2 450; KW. 107 ƒ420, 166 ƒ540; IJM. 31 520, 52 290, 208 ƒ540, 30 740, 221 900, 22 ƒ580; KW. 34 ƒ610, 31 ƒ610, 68 ƒ530, 96 470, 165 ƒ570, 88 ƒ620, 79 ƒ570, 105 ƒ610, 63 270, 133 700, 98 ƒ380, 160 f 730, 36 760, 210 ƒ500; WR. 50 ƒ710, 33 ƒ620, 34 700, 51 ƒ910, 49 730; AM. 16 620, 17 1.000, 18 730. IJMUIDEN Dokters. Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340, H. de Jonge, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652 en H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen. In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zqndagmorgen 9 uur: L. J. Vreeling, Von dellaan 29, tel. 3364. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. K. Fierstra, Wij- kerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 02510—4987. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513- 215. Bovendien neemt dr. Kloppert de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT Dokters. In spoedgevallen is de arts J. Hekman, hoofdstraat, tel. 8510 te raad plegen. Apotheken. Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. K2560-8249. VELSEN Wijkverpleging. Zuster Spiers, Geel- vinckstraat 27, tel. K 2510—3936 voor Velsen (N.) en Velsen (Z.) en IJmuiden (O.); zuster Man, Kanaaldijk 270, tel. 4383 voor IJmuiden en IJmuiden (O.) en zus ter Lammerts, Brederodeweg 90, tel. K 25608765 voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden (O.) In het Marquette Theater te Heemskerk heeft de Haarlemse Rederijkers Kamer Alberdingk Thym donderdagavond een uitvoering gegeven van het toneelspel van Philips King: „See, how they run", ver taald door Jan Sengers onder de Neder landse titel „Pas on, eerwaarde". De baten van deze avond kwamen ten goede aan de r.-k. Blindenbond „St. Odi- lia". De voorzitter van de afdeling Noord holland van deze bond heeft op deze avond een propagandistische redevoering gehouden: Hij wees op de grootse staat die de bond heeft: immers het is vooral van belang dat mensen die op latere leeftijd blind worden gerevalideerd kunnen wor den, hetgeen met grote financiële offers gepaard gaat. Hij wekte de aanwezigen op dit werk te steunen. De Velser handbalvereniging „Full Speed" komt zondagmiddag om 2 uur op Schoonenberg in het veld tegen IJmond 3. Gezien de stand op de ranglijst is een voorspelling over de uitslag niet te ma ken. Adspiranten-A trekt naar Heemskerk waar het B-team van ADO als tegenstan der fungeert. Full-Speed wordt sterker ge acht maar een verrassing is niet uitge sloten. Het B-team trekt eveneens naar Heemskerk en ontmoet daar ADO-A, dit zal wel een nederlaag voor de Velsenaren worden. In de zaalhandbalcompetitie ko men de adspiranten van het A-elftal uit tegen twee tegenstanders en wel Blinkert A en B; tegen Blinkert B zal Full-Speed wel kans zien om beide punten mee naar huis te nemen, daarentegen zal het tegen Blinkert A moeilijker gaan en ligt een gelijkspel in de lijn der verwachting. Ads piranten B krijgt tegenstanders in de vorm van Leonidas en Blinkert-D. De wedstrijd tegen Leonidas zal moeten uitmaken wie de leider van deze afdeling wordt en daar om is het niet verwonderlijk als deze ont moeting in een gelijkspel eindigt. Blin kert D is een zwakkere tegenstander en een overwinning ligt dus in het verschiet. Het C-elftal speelt tegen Blinkert E en IJmond E en gezien de stand in deze af deling zal de volle buit door Full-Speed binnengehaald kunnen worden. De opstelling van Full-Speed tegen IJmond 3 luidt als volgt. Doel: C. v. Beek; achter: F. Orsel en G. Apeldoorn; midden: E. Otte, L. Apeldoorn en B. Ag- genbach; voor: W. de Boer, J. Zonneveld, M. Otte, J. Orsel en J. Florijn.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11