A. DONKER Kantoorbediende (mnl.) STORM Sensationele prijzen „Gehele volk moet helpen de nood te lenigen" IJmond-agenda Vanmorgen in de vishal en op zee „DE PAUW" vrouwelijke arbeidskrachten 'tKinderpaleis DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs LAATSTE VERKOOP FAILLISSEMENTSGOEDEREN STUKS Moquettekarpetten Wollen Wiltons f 49 Wollen Smyrna's Fraaie Marokkaanse Smyrna's morgen, zaterdag van 10 tot 6 uur TAPIJTIMPORT INEKE Dit is de bromfiets Rijwielhandel GLASVERZEKERING 11 Nationaal woonruimte-appèl Grote hond met blauwe overal en fles jenever Boeren bespraken huidige melksituatie „Sans Atout" in de eerste ronde clubkampioenschap Weer storm op komst Alle loodsdiensten werden gestaakt M.s. „Kerkedijk" werd te water gelaten Scheepvaart 105 f 98 f 140 f240 VRT.IDAG 10 JANUARI 1958 „Ons volk heeft in het verleden getoond onverzettelijk te zijn als het ging om het bestrijden of te boven komen van rampen. De woningnood is zo'n ramp en het gaat er om onze eigen landgenoten te helpen. WU zullen niet versagen. Wij zullen ook deze strijd winnen. In het licht van de heersende nood roep ik u allen op bij u zelf na te gaan wat u kunt doen om te helpen." Dit zei gisteren de minister van Maat schappelijk Werk, mej. dr. M. Klompé, in een toespraak tijdens het nationaal appèl inzake het woonruimtevraagstuk, dat ker kelijke en maatschappelijke autoriteiten in een bijeenkomst in het Hilversumse stad huis hebben gericht tot het Nederlandse volk. Behalve minister Klompé spraken daar de praeses van de Synode der Nederlands Hervormde Kerk, dr. A. A. Koolhaas; de aartsbisschop van Utrecht, mgr. B. J. Al- frink; de praeses van de Synode der Ge reformeerde Kerken, ds. P. N. Kruyswijk; de voorzitter van de Voorlopige Raad voor de Volkshuisvesting, tevens Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, mr. H. W. Bloemers en de heer P. van den Broek, voorzitter van de Landelijke Con tactcommissie inzake het Woonruimte- NEW YORK Een verdere daling over 1957 van het goederenvervoer veroorzaakte verkopen in de spoorwegsector, die de gehele markt ontwrichtte. Over de gehele lijst deden zich koersdalingen voor. De staalwaarde trof hetzelfde lot als de spoon, cgfondsen. Metaalfondsen waren over het algemeen dalend; Chemiewaarden wat flauwer na onregelmatige opening. Ook de auto's moesten terrein prijsgeven. Scheep- en vliegtuigbouwfondsen waren verdeeld. De oliesector was over het algemeen vrij ver laten ondanks enkele sterke plekken. Ta baksfondsen sloten beneden hun hoogste dagwaarden. Voor enkele fondsen in speciale situatie werden winsten zowel als verliezen van 3 dollar of meer genoteerd. Het industriegemiddelde kwam van 446,61 op 443,24; spoorwegen van 103,21 op 101,87 en openbare nutsbedrijven van 70,23 op 70,16. Van de 1131 verhandelde fondsen sloten er 373 hoger en 503 lager. De omzet bedroeg 2.180.000 aandelen tegen 1.149.000 op woensdag. (U.P.). AMSTERDAM Over het algemeen genomen was het een stille dag op het Damrak. De meeste activiteit ging uit naar de hoek van de Philipsaandelen, die iets beneden de koers van woensdag openden op 238V2, maar ge leidelijk tot 240'/2 aantrokken op vraag van publieke zijde. Tegen het slot van de beurs liep de koers terug tot 239'/2, vrij wel onveranderd bij woensdag. Aanhoudend ongunstig nieuws uit het bedrijfsleven was oorzaak, dat Wallstreet lager afkwam, speciaal voor oliewaarden. Hierop paste Europa zich aan. De koers van de aandelen Kon. Olie lag op onge veer f 146, 1,20 beneden de slotprijs van woensdag. Duidelijk kwam weer eens naar voren, dat de aandelen Kon. Olie voor specula tieve doeleinden van het publiek blijkbaar te gevaarlijk zijn vanwege de hoge koers, waardoor het fonds zeer kwetsbaar is ge worden. In het eerste halfuur verwissel den slechts een paar stuks van eigenaar. De arbitrage bleef volkomen afzijdig. In Unilever trad, na de vaste stemming van de laatste dagen, een gezonde reac tie in van ongeveer 3 punten. De handel had weinig te betekenen. AKU hield zich prima en was goed prijshoudend. K.L.M. bieef vrijwel onveranderd. De willige stemming in de scheepvaart- hoek is van kort. duur geweest. De winst van woensdag moest voor een klein ge deelte worden teruggegeven. Er was in deze sector belangrijk minder te doen dan de vorige dag. Aandelen Koninklijke Boot 3, Nederland, Van Nievelt en Van Ommeren 2 punten lager. De overige fond sen prijshoudend tot 1 punt beneden woensdag. Van de cultures verbeterden Verenigde Deli zich aanvankelijk bijna 2 pet., maar bij het sluiten van de markt kwam de koers weer terecht rond de vorige slot prijs. HVA en Amsterdam Rubber sloten fractioneel hoger. Staatsfondsen waren goed prijshoudend tot een tikje beter. Een tussentijds bericht van de n.v. Nederland- sche Kabelfabriek vermocht in de koers van de aandelen der n.v. geen verande ring te brengen. De koers bepaalde zich op 232. Prolongatie 5 pet. (ANP) Slotkuei s Voorbeurs gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 854/16 3 °/o Nedl. 1962/64 90% A. K. U 153% 153 Calvé Delft 252 Van Gelder Zonen 175 K. N. Hoogovens 246 Nederl. Ford 176 N. Kabelfabriek 225 gew.Philips Gloeil 238% 238 pref.Philips Gloeil 147 Unilever 321 318 Wilton Feyenoord 213% Dordtsche Petrol 716% Kon. Petroleum 145,80 144.50 Billiton 180 A'dam Rubber 42% K. L. M ƒ98,00 Holl. Amei Lijn 140 K. N. S. M 133 N Scheepv. Unie 112% v. Nievelt Goudr 155 Phs. v Ommeren 201% H V. A 88% Verg. Dei) Mijen 60% Amsterd Bank 192% Nat. Handelsbank 72% M„d Handel Mij 141% Rotterd Bank 162 "wentsche Bank 155% ^nacnnda Copper 424/16 Bethlehem Steel 37% U S Steel 54% Oeneral Motors 364/» Shell Union 64% Tidewater 22% Vorige koers vraagstuk, welke organisatie deze nationale manifestatie had georganiseerd. Minister Klompé was dankbaar voor dit initiatief van de commissie. Het appèl, had volgens haar zin, omdat de nood zo on noemelijk groot is en er in ons land nog velen zijn, die zonder al te grote bezwaren woonruimte zouden kunnen afstaan. Zij vroeg zich af, of juist degenen, die zouden kunnen helpen met woonruimte, de nood wel in alle scherpte kennen. De komst van tienduizenden landgenoten uit Indonesië maakt het appèl extra actueel. Zij hebben er recht op door ons te worden opgenomen, maar anderzijds mag de nood van hen die hier reeds lang wachten niet nog worden vergroot. Er moet door ons volk dus een extra prestatie worden geleverd, aldus mej. dr. Klompé. Onjuiste normen Dr. A. A. Koolhaas betoogde onder meer dat het Nederlandse volk in al zijn geledingen verantwoordelijk is voor de op lossing van het woonruimteprobleem. Ten aanzien van de verdeling der woonruimte achtte hij het juist, huwelijksduur en leef tijd als urgentie-bepalende normen aan te houden. Dit leidt naar zijn mening tot voortijdige huwelijkssluitingen op een tijd stip, waarop de verloofden er psychisch en financieel nog niet aan toe zijn. Gelukkig laten steeds meer gemeentebesturen deze normen vallen. Zij stellen de inschrijving open voor verloofden. Gezinswoningen Ook de aartsbisschop van Utrecht, mgr. A 1 f r i n k, deed een beroep op allen, die bij machte zijn bij te dragen tot leniging van de woningnood. De aartsbisschop noemde twee factoren, die de ontplooiing van een gezond gezinsleven in de weg staan: de inwoning in daarvoor ongeschikte huizen en de te kleine woning. „Ons volk heeft werkelijk behoefte aan vele woningen voor het grotere gezin. In de afgelopen jaren is deze eis voor een gezond volks leven door de omstandigheden al te zeer verwaarloosd. Het wordt hoog tijd dat wij deze schade inhalen. Ook degene die niet gedwongen wil worden tot het bijna obli gate minimale gezin, moet de vrijheid ge gund worden zijn leven in te richten zoals hij dat voor de ontplooiing van zijn mense lijke persoonlijkheid het meest gewenst acht. Niet alleen vele woningen moet het parool zijn, maar evenzeer vele werkelijke gezinswoningen." „Profiteurs" Ds. P. N. Kruyswijk sprak over een ramp voor het volk, „een verpletterende druk, die neerkomt op een deel van het volk, op de jeugd en de jonge gezinnen, een grauwe ellende van honderdduizenden, waarvoor het komen tot en het leven in het huwelijk voor zo heel velen tot een beklemming is geworden. Men hoort ook van profiteurs, die bij de woningnood zijde spinnen van de verkommering van hun landgenoten, doordat zij onzinnig hoge hu ren eisen van de weerlozen". Tot 1968 De laatste spreker, mr. H. W. Bloe mers, zei, dat men er van uitgaat dat het met de bouw van 80.000 woningen per jaar nog tot 1968 zal duren voordat de woningnood zal zijn overwonnen. „Al die tijd zal dit dichtst bevolkte land ter wereld steeds dichter bevolkt raken, zullen de jonge mensen de voor hun leven meest essentiële verbintenis willen aan gaan en zullen deze verbintenissen ge zegend worden met de rijkste gave der natuur. Geen huisvestingsbureau, geen ambtenaar en geen formulier zullep deze levensstroom kunnen afdammen. Moge het beroep, dat op ons volk wordt gedaan, de weerklank vinden die datzelfde volk zo bitter van node heeft", aldus mr. Bloemers. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: fietstas inh. een fles jenever, boodschappentas, rol kastpa pier, grote hond, bankbiljet, blauwe overall, jongensriem, autoslinger, glacé handschoenen, witte sjaal, donkerblauwe glacéhandschoen, portemonnee, groene sjaal, wollen sjaal, herenhorloge, sjaal, lichtblauwe sjaal, een paar zwart met wit te dameshandschoenen, balletschoen, he renpet, zilveren luciferhouder, passer, damespolshorloge, muntbiljet, zakmes, plastic kokertje inh. cigaretten, foudraal inh. fototoestel. BEVERWIJK VRIJDAG 10 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur. „De hel der verlorenen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Op leven en dood". W.B. Theater, 20 uur: „Menselijke ra ketten". Deken Waerestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Culturele lezing K.A.B. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergade ring DEM. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Jaarvergadering Beverwijkse Amateurfotografen. Kennemer Theater: 9.30 tot 11.30 en 18 tot 23 uur: Hoogovenschaaktoernooi. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 17, ge opend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 18.30 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur, lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ZATERDAG 11 JANUARI Bioscopen: als vrijdag. Café „Sport", 20 uur: Tentoonstelling „De Reisduif". Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, ge opend van 10 tot 12 en 15 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30 tot 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. De heer A. Markerink heeft donderdag avond voor de leden van de Chr. Boeren- en Tuindersbond uiteengezet hoe ingewik keld de melksituatie nu is. Sinds 1956 wachten de boeren nu op hun melkgeld, dat door de regering werd toegezegd. Qe- middeld zal men per bedrijf 3000.ont vangen. In de toekomst zullen de boeren geen rekening meer met het vetgehalte der melk moeten houden, maar met dat van het eiwit. Op deze vergadering werden voorts de voorstellen voor de algemene vergadering, die op 16 januari in Delft wordt gehouden, besproken. Filmavond Bijbelgenootschap Het Nederlands Bijbelgenootschap houdt woensdag 22 januari in het verenigingsge bouw aan de Schans te Beverwijk een film avond. De te vertonen rolprenten zijn „Het le vende woord in Japan", kleurenfilm met close-ups uit 't schilderachtige Japanse le ven, met de activiteit van de christenen en kerk, school en maatschappij en „Hoe de bijbel tot ons kwam"; die over de vroegere geschiedenis van de bijbel handelt. In de eerste rönde van het clubkam pioenschap van de bridgeclub „Sans-Atout" werden de volgende resultaten behaald: Groep A: 1. J. Bos-G. Zoontjes 71V2; 2. B. Hoogeboom-G. Tabak 61; 3. J. Hamers-J. v. Zutphen 59'/2; 4. J. Blom-J. Nijman 58; D. Hoogeboom-C. Luttik 53; 6. J. Berlee- C. Hoogeboom 49; 7. R. Oosterhout-H. Oos terveen 4714; 8. mevr. v. Essen-Ph. v. Gro ningen 47; 9. J. Krab-G. C. Tabak 47; 10. N. Hendriks-J. Koopmanschap 45. Groep B: 1. W. en G. de Boer 47; heer en mevr. Vollaerts 44; 3. C. Geldermans-L. Kleijn 43V2; 4. G. Plooy-J. Groot 38; 5. A. Worst jr.-A. Worst sr. 36; 6. dames Rey- mers-Kleyn 3414. O—W: 1. R. Hoen-J. Kerkhof 50'/2; 2. dames Belterman-Tabak 4914; 3. B. Groot- K v. d. Zon 48; mevr. Tabak-Ph. v. Gro ningen 46. „Weenink" in onderlinge competitie In de onderlinge competitie van de Be verwijkse schaakclub „Weenink" waren de uitslagen: Afd. I: G. Beekhoven-I. Wortel 01; F. H. Piët-H. v. 't Hoff afg.; G. de Koter-K. Slings afg. Afd. II: J. Meyer-H. Nijman 01; J. v. d. Does-J. Burgerhout 19; H. v. Nimwe- gen-W. Nijkamp 01; J. v. Verseveldt-A. Schoenmaker 10. Afd. Ill: M. v. Leeuwen-J. Jansen 10; D. Breeuwer-N. de Lange 01. Jeugdgroep: F. Franck-R. v. d. Boven- kamp 01: R. Fransz-L. de Boek 10. Alle loodsdiensten voor de Nederlandse havens en zeegaten moesten gisteravond omstreeks zeven uur voor alle schepen worden gestaakt, toen de windkracht weer tot 9 a 10 toenam. In de loop van van morgen werden de diensten weer hervat. Runim twee uur lang heeft Schevenin- gen Radio vanacht noodverkeer gegeven. De Koninklijke Marine had een noodsein van een Zweeds schip ontvangen, waarin werd gemeld: „Gebroken, snel help!" De naam en de positie van het schip waren echter niet bekend bij de marine. Sche- veningen Radio heeft het bericht met een verzoek aan alle schepen om nadere in lichtingen vijf maal uitgezonden. Ook de Zweed is tal van keren opgeroepen. Toen omstreeks een uur nog geen enkele re actie was vernomen, is het r.oodverkeer opgeheven. Ter hoogte van Schiermonnikoog is van nacht een Duitse kotter vergaan in de po sitie 53.36 noorder breedte en 6.10 ooster lengte, aldus Duitse kuststations. Voor de districten noord en midden van de Nederlandse kust heeft het K.N.M.I. vanmorgen om kwart voor zes een waar schuwing uitgegeven voor zuidwesterstorm, windkracht 9. Voor de districten zuid en IJselmeer geldt een waarschuwing voor zuidwesterstorm, windkracht 8. Het m.s. „Kerkedyk", eind 1955 door de Holland-Amerika Lijn bij de „Lübecker Flenderwerke" besteld, is gistermiddag om twaalf uur met succes te water ge laten. De doopplechtigheid werd verricht door mej. M. C. Otto, dochter van de heer H. Otto, hoofd van de afdeling exploitatie van het Directoraat-Generaal van de Scheepvaart. De „Kerkedyk", zusterschip van de „Kinderdyk" en de „Kloosterdyk" zal in de loop van maart in de vaart komen. Het is een enkel-schroef motorvrachtschip van 7.200 ton draagvermogen van het open- shelterdektype. met een lengte van circa 140 meter en een breedte van ongeveer 19 meter. De vaarsnelheid zal circa 16 mijl bedragen. Het schip heeft vijf laadruimen met een totale capaciteit van meer dan 400.000 kubieke voet, waarvan ongeveer 40.000 kubieke voet wordt ingericht voor het vervoer van gekoelde en bevroren la ding. Onder ruim vier zijn tanks ingericht voor het vervoer van 500 kubieke meter lading-olie. De „Kerkedyk" zal worden voorzien van een luchtdrooginstallatie voor de laadruimen. De motor wordt geleverd door „Werkspoor" te Amsterdam. Nog twee zusterschepen, en wel de „Kemperdyk" en de „Korendyk", zijn bij de „Lübecker Flenderwerke" in bestelling. Zij zullen respectievelijk in 1959 en 1960 worden opgeleverd. Het enige scheepje aan de vrijdagmarkt was vanmorgen de KW 10 met 50 kistjes vis: 38 schol, 5 varia, 600 kilo tongen en 20 stuks stijve kabeljauwen. De grote tong bracht f 4,è0 op, de grootmiddel 4,70 tot f 4,80. de kleinmiddel 4,50 tot 4,40 en de enen 4,50, de tong II haalde f 4,40 de kilo. Voor de export werd de grote schol betaald met 51; de middelschol met 67 tot 70 en'de zetschol met 77 tot f 79. Schol I haalde 77 per kist. Binnenland De schol II ging voor 78 tot 80 naar het binnenland; de schol III noteerde 58 en de grote tarbot boekte 4,20 per kilo. Voor de stijve kabeljauw kwam f 102 per regel. Bij Ierland De visserij bij Ierland was donderdag goed. Het was evenwel slecht weer met windkracht zeven. De trawlers hebben on geveer drie trekken gedaan en 500 tot 200 manden verse haring gevangdn. Gister avond om tien uur was het goed weer met windkracht 4 tot 6. De „Postboy" ving gisteren in totaal 300 manden haring, de Vios I 600 manden haring en de „Maria van Hattem" 200 manden haring. Om de Noord Gistermorgen omstreeks twee uur was het om de Noord nog goed weer. De „Em ma" viste op de Koraalbank op 59 noor derbreedte en meldde trekken van 20 manden schelvis en 20 kabeljauwtjes. De „Job Gouda" had een trek van 40 man den hoops, meest kleine haring en kool- vis. De vangsten reikten per etmaal van 100 tot 80 manden hoops. En op de kust De loggers en kotters vingen gisteren in drie trekken op de kust van 80 tot 60 kg tong en 6 tot 9 manden schol. De log gers bij de Pitt-boei konden voor het stormweer nog drie trekken doen en haalden 100 tot 80 kg tong en 7 tot 5 man den vis, meest wijting en schol, scheep. Gisteravond lagen de schepen te steken windkracht 10. Voor morgen Voor de zaterdagmarkt was vanmorgen nog geen boot bekend. Aalsdijk, 10 te Penang. Aalsum, 9 400 m. z. Hongkong n. Singapore. Abbedijk, 9 te Antwerpen. Albireo, 9 v. Rotterdam n. Bombay. Alcyone, 9 250 m. w. Landsend n. Amsterdam. Alderamin, 9 nog te Damman. Algenib, pass. 9 Gibraltar n. Le Havre. Algol, 9 180 m. z.w. Ouessant n. Las Palmas. Alhena, 9 te Hamburg n. Bremen. Alioth, 9 v. Buenos Aires n. Santos. Alphacca, 9 v. New York n. Boston. Alphard, 9 te Las Palmas. Amstelbrug, pass. 9 Kp. St. Vine. n. Rotterdam. Amstelpark, 10 te San Pedro. Andijk, 9 320 m. z.z.o. Cape Hatteras n. Le Havre. Annenkerk, 9 100 m. n.w. Napels n. Genua. Antonia, 9 300 m. n.o. Kp.. Padaran n. Singapore. Arendskerk, 10 te Adelaide. Argos, pass. 9 Finisterre n. Oran. Attis, 9 te Puerto Ordaz verwacht. Axeldijk, 9 v. Santos n. Buenos Aires. Balong, 9 v. Aden n. Belawan. Balticborg, 8 v. Amsterdam n. Domsjö. Batjan, 9 60 m. w.n.w. Algiers n. Halifax. Bawean, 8 v. Baltimore n. Pulsboro. Bengalen, 9 v. Abadan n. Bandarshapur. Bengawan, 11 te Tandjong Priok v. Surabaja. Bengkalis, 8 v. Hamburg n. Bremen. Bennikerk, pass. 10 Dakar n. Antwerpen. Boskoop, 11 te Antwerpen verwacht. Breda, 8 650 m. o.z.o. Bermuda n. Le Havre. Britsum, verm. 10 te Khor Al Mufatta. Calamares, 10 te Pto. Cortes. Caltex Delft, 10 te Port Said. Caltex Leiden, 9 v. Suez n. Rastanura. Caltex Pernis, 9 te Rastanura. Caltex Rotterdam, 0 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex The Hague, 9 320 m. o. Beira n. Bahrein. Caltex Utrecht, 9 v. Kopenhagen n. Port Said. Camerounkust, 8 v. Pernis n. Hamburg. Captain Cook, 19 te Amsterdam verwacht. Carrillo, 10 te Charleston. Cartago, pass. 9 San Diego n. Golfito. Castor, 9 St. Marc verwacht. Charis, 9 v. Curagao n. Cardon. Cleodora, 9 450 m. w. Northcape n. Lyttleton. Congokust, 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Coryda, 9 50 m. o. Timor n. Brisbane. Cradle of Liberty, 9 600 m. z.o. Bermud. n. R'dam. Crania, 9 360 m. w. Kp. St. Vincent n. Curagao. Cumulus (weerschip), 9 te Rotterdam. Delfland, 10 te Nueva Palmira. Eemland, 9 130 m. z.w. Ouessant'n. Rio de Jan. Eenhoorn, 9 te Alexandrië v. Algiers. Esso Den Haag, 10 te Cumarebo. Friesland SSM, pass. 9 Dungeness n. Setubal. Gaasterland, 9 te Agra Dos Reis verwacht. Gooiland, 9 v. Montov n. Las Palmas. Graveland, 10 te Rio Grande. Hathor, 9 50 m. n.w. Cyprus n. Thessaloniki. Hecuba, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Helder, 9 te La Libertad verwacht. Helicon, 8 100 m. z.o. Fayal n. Amsterdam. Hersilia, 9 te Carthagena verwacht. Hoogkerk, 9 150 m. n.o. Malta n. Port Said. Ittersum, 10 te Sint Vincent. Japara KPM, 9 v. Adelaide v. Melbourne. Jupiter, pass. 8 Elbe n. Amsterdam. Kabylia, 9 te Stockholm verwacht. Kellia, 10 te Bandarmashur v. Gothenburg. Kenia, 9 te Cristobal. Kennemerland, 10 te Amsterdam. Kertosono, 9 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Kieldrecht, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Koningswaard, 9 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Kopionella, 10 te Abadan. Koratia, 9 te Las Palmas v. Port Fortin. Korenia, 9 te Port Said. Kota Gede, 9 te Rotterdam. Langkoeas, 9 ten anker Bahrein. Laurenskerk, 9 60 m. w. Str. Ormoes n. Suez. Leopoldskrek, 9 te Basrah. Liberty Bell, 9 20 m. o.z.o. K. St. Vine. n. P. Said. Limburg, 9 40 m. z. Kreta n. Napels. Loenerkerk, 9 te Rastanura. Lombok, 9 v. Cristobal n. Port of Spain. Loosdrecht, 10 te Genua verwacht v. Londen. Maasdam, 10 te Port Au Prince. Maashaven, 10 te Baires. Maaslloyd, 9 te Amsterdam. Mapia, 9 32 m. z. Scillys n. Rotterdam. Marnelloyd, pass. 9 Gibraltar n. Rotterdam. Mataram, 10 te Labuan. Megrez N, 9 geankerd bij Rio Grande. Meliskerk, 9 v. Penang n. Aden. Mentor, 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Musilloyd, 9 ten anker rede Tegal v. Cheribon. Mijdrecht, 9 te Houston verwacht v. Mena. Mylady, 9 v. Charleston n. Port Arthur. Naess Comander, 9 dw. eiland Masira n. Men Al Ahmadi. Nieuw Holland, pass. 9 Straat Torres n. Brisbane. Notos, 9 te Amsterdam. Oberon, 9 te Maracaibo verwacht n. La Guaira. Orion, 9 40 m. w. eil. Rhodes n. Beyrouth. Osiris, 8 360 rh. z.z.o. Kp. Hatteras n. New York. Ouwerkerk, 9 v. Shanghai n. Cebu. Overijsel, 9 v. Marseille n. Antwerpen. Pendrecht, 10 te Napels. Perna, 9 150 m. z.o. Abadan n. Bombay. Phrontis, 10 v. Djeddah n. Aden. Pieter S, 9 te Rotterdam. Polyphemus, 9 te Amsterdam. Prins Casimir, 12 te Famagusta verwacht. Pr. Frederik Hendrik, pass. 9 Gibraltar n. Antw. Prins Johan Willem Friso, 9 v. Haifa n. Antw. Prins Willem George Frederik, 9 145 m. w. Kreta naar Beirouth. Pygmalion, 9 te La Guaira verwacht. Radja, 9 180 m. o. Malta n. Amsterdam. Raki, 10 v. Suez n. Aden. Roebiah, 9 v. Napels n. Genua. Rondo, 9 te Los Angeles verw. v. Honolulu. Rijndam, 9 v. New York n. Cobh. Schie, 9 te Yerakini. Schouten, 9 rede Singapore. Sloterdijk, 9 te New York verw. v. Norfolk. Soestdijk, 9 te Rotterdam. Stad Breda, 9 80 m. w. Stavanger n. Amsterdam. Stad Rotterdam, 9 70 m. n. Dakar n. IJmuiden. Stad Maassluis, pass. 9 Kp. Villano n. Melilla. Stad Vlaarding., 9 110 m. n.w. Terschell. n. Narvik. Stat. of Liberty, 8 60 m. z.o. Islas Das Primeiras naar Philadelphia. Steenwijk, 9 500 m. w.n.w. Finisterre n. H. Roads. Steven, 9 110 m. w. Ouessant n. Liverpool. Tara, 9 te Sint Vincent. Taria, pass. 9 Muscat n. Cochin. Teiresias, pass. 10 Ceylon n. Penang. Telamon, 8 700 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Teucer, 9 210 m. w. Bizerta n. Port Said. Thaletas, 9 te Amsterdam n. Kopenhagen. Themis, pass. 9 Schiermonnikook n. Amsterdam. Tibia, 9 750 m. z.z.o. St. Vincent n. Trinidad. Tjibodas, 10 te Pagadian. Vivipara, 9 150 m. z.o. Suez n. Mena Al Ahmadi. Vlist, 9 420 m. z.o. Cape Race n. Hampton Roads. W. Alton Jones, 9 125 m. z.z.w. Mozambique naar Philadelphia. Waterman, 9 te Tandjong Priok verwacht. Westertoren, 9 120 m. n.o. Bornecr n. Sydney. Wieldrecht, 9 90 m. o.z.o. Malaga n. Sidon. Willem Ruys, 9 750 m. z.o. Kp. Guardafui n. Suez. Willemstad, 9 v. Madeira n. Fort de France. Witmarsum, 9 te Bremen v. Amsterdam. Woltersum, 9 v. Galveston n. Brownsville. Wonosari, 9 te Djeddah. Zaankerk, 9 te Bremen v. Hamburg. Zonnekerk, 9 v. Aden n. Fremantle. Zuiderkerk, 10 te Melbourne. Zuiderkruis, 10 v. Aden n. Surabaja. KLEINE VAART Appingedam, 5 v. Lissabon n. Rotterdam. Atlas, 9 te Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, 9 v. Amsterdam n. Norrköping. Bloemgracht, 9 te Vlissingen, slecht weer. Draco, 9 17 m. n.w. Kp. St. Vincent n. Gibraltar. Elsa, 5 te Stugsund v. Stocka. Flevo, 9 20 m. z.w. Beachyhead n. Swansea. Joost, 5 te Norrköping v. Amsterdam. Kaap Falga, 5 te Norrköping v. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 4 te Gefle v. Sundsvall. Kastanjesingel, 10 v. Partington te Bilbao verw. Lijnbaansgracht, 9 nabij eil. Gottland n. Abö. Meidoornsingel, 10 v. Manchester te Bilbao verw. Midas, 9 340 m. w.z.w. Catania n. Catania. Netta, 7 v. Kenitra n. Genua via Algiers. Notos, 9 dw. Den Helder n. Amsterdam. Pavo, 7 dw. Utklippan n. Norrköping. Plato, 8 v. Tarragona n. Valencia. Ponza, 9 v. Norrköping n. Tyne. Prinsengracht, 8 v. Kotka n. Amsterdam. Strabo, 9 30 m. o.n.o. Casquets n. Pasages. Strijpe, 10 v. Liverpool te Glasgow verwacht. Tilly, 7 Oland gepass. n. Gefle. Wim II, 10 v. Ceuta te Liverpool verw. Westerdok, 9 ten anker Southend. SLEEPVAART Ebro, 8 v. Maassluis n. Vlissingen. Witte Zee, 8 te Massawa. Clyde, 10 v. Aruba n. Curagao. Loire, 10 te Tandjong Priok. Oostzee, 10 180 m. z. Rio de Jan. n. Nueva Palmira. Rode Zee, 10 te Ravenna. Zwarte Zee, 10 130 m. n. Mona Eiland. ALBèRT H. INEKE, makelaar-taxateur, zal in opdracht van zijn committen ten tegen contant geld verkopen: karpetten afkomstig uit het faillissement ener tapijtfabriek. Na bereikte overeen komst met de curator kunnen deze karpetten 40 tot 60onder de normale prijzen verkocht Worden. in diverse kleuren normale prijs 100. THANS in fraaie dessins normale prijzen van 135.tot 169. THANS UITZOEKEN 200/300 norm. prijs 165. THANS 220/320 norm. prijs 235. THANS 260/360 norm. prijs 395. THANS s 240.— THANS 200/300 norm. prijs 240. BELANGRIJK Gezien de beperkte hoeveelheid karpetten nog slechts 1 dag verkoop en wel De verkoop vindt plaats bij KAMPERVEST 53 hoek TURFMARKT HAARLEM LOCOMOTIEF model 1958 geheel compleet 435.- ENGELMUNDUSSTR. 28 - IJMUIDEN-O. - TEL. 4282 GEVRAAGD op Handelskantoor te IJmuiden (Oost) Leeftijd 16 tot 18 jaar. Accuraat kunnende werken Voor goede kracht prima vooruitzichten. Brieven onder no. IJ 628 aan het bureau van dit blad. VERZEKERT U TEGEN DURE GLASSCHADE Wij verzorgen gaarne uw tegen lage premie en garanderen vlot herstel met onze eigen schilders. GLAS- EN VERFHANDEL - SCHILDERSBEDRIJF MARKTPLEIN 27 TEL. 4854 IJMUIDEN Bij FIRMA LAGENDIJK, IJMUIDEN kunnen nog enkele geplaatst worden. Lichte werkzaamheden, prettige omgeving, behoorlijke beloning. Aanmelding: in de kantine, Industriestraat 22, of 's avonds bij de heer Overzier, J. P. Coenstraat 119- Geen zaak wordt groot zonder reclame. De beste reclame is adverteren. 0000000000000X3OO0000O0O00000O00000CO00O00000CO0CO0O0000CO00G00O00000000000 3 delige wollen SKIPAKKEN, wit en gekl12.50 MEISJES MANTELTJES, stof of teddy vanaf 12.50 WAGENJASJES, vanaf12.50 Zuiver wollen SKIBROEKEN, ook grote maten7.50 DELANA en AZET JONGENS BLOUSES, vanaf 4-95 Zuiver wollen BRETELROKJES, mt. 45 t/m 65, vanaf3.95 SWEATERS, vanaf 3.95 MUTSEN, vanaf0.98 Verder leuke restanten JURKJES, TRUITJES, VESTJES, KOUS JES, e.d. tegen spotprijzen. v/h A. ZIJP-KRUIJVER Kennemerlaan 54 - Telefoon 6405 oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3