Voor de trawlers en trawlloggers 1957 een zeer ongunstig jaar was Schilder H. F. Boot exposeert schilderijen en tekeningen Opvattingen over bestedings beperking gelaakt Afdeling Beverwijk van de CHU over komende verkiezingen Wedstrijden voor Terrasvogels, CSV en Vitesse van groot belang Jaarverslagen menen: „IJmuiden dient op zijn tellen te passen goed ZATERDAG 11 JANUARI 1958 SPREIDING AANVOER WEER TER SPRAKE Spoorwegovergang in Noord zal voor de zomer worden verbeterd N.S.O. weer in Bergen Binnenkort wordt mogelijk blijvende oplossing gevonden TENTOONSTELLING BIJ HOOGOVENS Wethouder De Boer sprak voor P.v.d.A. Geredden van de Pamir Beeldhouwwerk op nieuwe Stationsplein Wasmachines - Centrifuges Fa. DE VILDER „De Jonge Stem" voert „De Sneeuwkoningin" op Bundeling der reformatorische krachten is vereist VOETBAL IN KENNEMERLAND Eerste damesteam DEM behoudt kampioenskans 19 ZOWEL DE BURGEMEESTER van Velsen als de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken hebben in de jaarverslagen over 1957 opgemerkt, dat IJmuiden als aanvoerplaats voor schepen uit andere havens, op zijn tellen dient te passen. De Scheveningse vloot, die vroeger vrijwel uitsluitend de drijfnetvisserij uitoefende en dus voornamelijk gezouten haring aanvoerde, gaat meer en meer over op de trawlvisserij. Voor deze visaanvoer wordt steeds meer gebruik gemaakt van de eigen haven: Scheveningen. Voor de binnenlandse visvoorziening ontwikkelt Scheveningen zich dan ook tot een niet meer te verwaarlozen mededinger voor IJmuiden. De sterke stijging van de prijzen van bunkerkolen, aldus gaan de jaarverslagen verder, hebben de IJmuidense stoom- trawlervloot vrijwel geheel bij de sloper terecht doen komen. Vele kleine rederijen waren niet in staat de hoge kapitaalsinvestering voor een nieuwe motor trawler (ongeveer 1 miljoen gulden) te fourneren en waren tot liquidatie gedoemd. Het visserijbedrijf heeft met leedwezen moeten constateren, dat de Nederlandse overheid het niet noodzakelijk heeft ge acht, voor de zeevisserij omstandigheden te scheppen, die dit bedrijf in staat zouden stellen de concurrentiestrijd met de ons omringende landen vol te houden. Deze landen verleenden en verlenen niet alleen fiscale faciliteiten, doch ook toeslagen op de aangevoerde vis, speciale brandstofprij zen en speciale vrachttarieven. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken dat Duitsland, vroeger een zo belangrijke af nemer van Nederlandse vis, in toenemende mate zeevis in Nederland importeert. Bij de statistiekcijfers van deze invoer dient dan nog te worden bedacht, dat deze in voer in hoofdzaak bestaat uit rondvisfilet, zodat men de cijfers kan verdubbelen om het eigenlijke visgewicht vast te stellen. De IJmuider visserijvloot bestaat thans uit 8 stoomtrawlers (vorig jaar 8), waarvan er echter 1 of 2 in 1958 niet meer aan de visserij zullen deelnemen, 21 motortrawlers (19), 12 motorloggers (11), 25 motorkotters (26), 16 botters enz. (16), terwijl voorts nog 23 motorvletten (24) en 49 roeiboten (51) voor de visserij zijn ingeschreven. De ha ven van IJmuiden is echter tevens de thuishaven voor een belangrijk aantal in andere plaatsen ingeschreven trawlers, log gers en kotters. Een ongunstig jaar Voor de trawlers en grote trawlloggers Is 1957 een zeer ongunstig jaar geweest, dat in vele gevallen voor de noodzakelijke af schrijving op de schepen geen ruimte zal laten, om van de in de visserij toch steeds in het gedrang komende rente over het ge- investeerde kapitaal maar in het geheel niet te spreken. De kustvloot van motorkotters en kleine re vaartuigen, die de platvisserij uitoefent, kan in het algemeen op een redelijk jaar terugzien, daar de prijs dezer vissoorten zich behoorlijk handhaafde. Bovendien trekt een groot aantal dezer schepen in de wintermaanden ter Kanaalvisserij, voert deze vangst aan te Breskens en weet daar regelmatig, mede dank zij de aanzienlijke export, goede besommingen te bereiken. Afgezien van de door een overspannen arbeidsmarkt ontstane moeilijkheden, waardoor de gezagsverhoudingen aan boord meermalen in het gedrang kwamen, deden zich op de arbeidsmarkt geen bijzon dere omstandigheden voor. Na langdurige onderhandelingen kwam voor de opvarenden der trawlervloot een nieuwe c.a.o. tot stand waarmee de positie der vissers wederom een aanzienlijke ver betering ondergaat, niet zozeer in de lonen als wel in de secundaire arbeidsvoorwaar den. Gehoopt wordt dat op deze wijze een aantal jongere arbeidskrachten kan wor den aangetrokken en het verloop van er varen vissers naar walbedrijven kan wor den geremd. Haringaanvoer De aanvoer van verse haring en makreel was belangrijk hoger dan in 1956. Helaas liet de kwaliteit van de haring dikwijls te wensen over. Van de 32 miljoen kilogram verse haring, die in 1957 in IJmuiden, Scheveningen en Vlaardingen werd aangevoerd (1956 even eens 32 miljoen kilogram) kwam 23 miljoen kilogram voor rekening van IJmuiden (vo rig jaar 19 miljoen kilogram). De gemiddel de prijs daalde echter aanzienlijk: van 0.34 over 1956 tot 0.26 over de eerste tien maanden van 1957. Bovendien werd een hoeveelheid van 4 miljoen kilogram (1956: 2 miljoen kilogram) wegens het niet bereiken van de onveranderd op 0.22 per kilogram vastgestelde minimumprijs aan de vismeelfabrieken afgeleverd. Waar deze aanvoer bereikt werd door een groter aan tal schepen dan in 1956 is de spoeling wel veel dunner geworden. Ook de aanvoer van schelvis, kabeljauw en koolvis nam niet onbelangrijk toe. Ondanks de trawlerstaking gedurende het eerste kwartaal van 1956, die een zui vere vergelijking bemoeilijkt, heeft de rondvisaanvoer, waarop de trawlers zich buiten het haringseizoen toeleggen, zich op hetzelfde niveau gehandhaafd. Niet alleen waren vooral in het voorjaar de vangsten slecht, doch ook de markt was uiterst zwak, zodat bij enige aanvoer de prijs tot een ver beneden de kostprijs liggend ni veau daalde Oude klacht De aanvoer van schol bleef vrijwel gelijk aan die van het vorig jaar, terwijl de aan voer van tong en wijting zeer belangrijk minder was dan in 1956. Ter voorziening in incidenteel bestaande tekorten aan ge vraagde vissoorten, konden vrij belang rijke hoeveelheden verse zeevis uit België, Duitsland en de Scandinavische landen worden geïmporteerd. Wel heeft de handel regelmatig met de moeilijkheid te kampen, dat de aanvoer van een groot aantal vissersvaartuigen zich te veel op de maandag concentreert. Met een meer rationele spreiding over de an dere dagen der week zouden de belangen van rederij en handel zeer gediend zijn. Te dikwijls moest het feit Worden gecon stateerd, dat de groothandel des woensdags de belangrijkste marktdag van de week vrijwel zonder aanvoer van de meest benodigde vissoorten zat. Problemen Door de ruime aanvoer van verse haring en makreel kon de visconservenindustrie in het algemeen op regelmatige wijze van grondstoffen worden voorzien. Wel heeft deze tak van industrie in toenemende mate te kampen met investeringsproblemen. Tegenover een belangrijke toename van de export van verse haring naar België stond helaas een zeeq belangrijke achter uitgang in de export van dit produkt naar West-Duitsland. Ook de export van dit artikel naar Oost-Duitsland, Oostenrijk en Tsjechoslowakije liep niet onbelangrijk te rug. De export naar Polen boekte een be hoorlijke toename. De export van verse zeevis naar België, Frankrijk, Italië. Ame rika, en Zwitserland liep niet onbelangrijk terug, terwijl de export naar West-Duits- land en Engeland toenam. De achteruitgang in onze export van zee vis is in hoofdzaak toe te schrijven aan de verminderde aanvoer van tong. De vishandel constateert met bezorgd heid een steeds afnemende belangstelling van de zijde van de Nederlandse Spoorwe gen voor wat betreft het visvervoer van IJmuiden uit. Met ingang van 1 oktober 1957 werd het vervoer van vis als snelgoed- stukgoed per spoorweg naar het binnen land geheel stopgezet en sedertdien door de firma Van Gend Loos overgenomen. De handel betreurt zulks temeer waar de gun stige spoorwegverbindingen van IJmuiden met bestemmingen in binnen- en buiten land mede één van de belangrijkste zijn geweest voor de snelle opkomst van IJmui- dens als visserijhaven. Naar de ANWB meedeelt bestaat er goede hoop dat binnen enkele maanden begonnen zal worden met de uitvoering van verbeteringen aan de spoorwegover. gang in Velsen-Noord. In de zomer zal het een en ander waarschijnlijk zijn beslag hebben gevonden. De spoorwegovergang te Velsen-Noord is smal en veroorzaakt daarom voor het ter plaatse zeer drukke verkeer moeilijk heden. Dit vindt vooral zijn oorzaak in het ontbreken van voetpaden, de te geringe breedte van de rijbaan bij de overweg en de scheve ligging van de overweg voor het verkeer uit de richting van de Velser- tunnel en voor het verkeer komende van de Schulpweg. Reeds vanaf 1950 zijn over deze spoorwegovergang onderhandelingen tussen de gemeenten Velsen en Beverwijk, de provincie Noordholland, de Rijkswater staat en de Nederlandsche Spoorwegen ge voerd. Dit in verband met de bouw van de Velsertunnel en het streekplan IJmond- Noord. Deze onderhandelingen verliepen niet al te vlot. Met een wijziging van de overweg kon pas een begin worden gemaakt, zodra de spoorlijn alleen nog maar diende voor het goederenvervoer. Hierbij waren de grote industrieën in de omgeving ten nauwste betrokken. Voorts moet de ligging van de spoorbaan worden gewijzigd in verband met de aan leg van wisselstraten en nieuwe emplace menten, onder andere te Beverwijk. Ter voorbereiding op vijfde tournee door ons land Het Nederlands Studentenorkest is woensdag op feestelijke wijze Bergen in Noordholland binnengetrokken om er voor de vijfde keer gastvrijheid te gaan geno ten. Het zal daar van 8 tot en met 2U januari verblijven, ten einde zich voor te bereiden op een concerttournee langs negen grote Nederlandse steden. De baten van de concerten zullen weer ten goede komen aan het Nederlands Studen tensanatorium. Als dank voor de in de afgelopen vijf ja ren genoten gastvrijheid boden de studen ten aan burgemeester dr. W. Huygens een zeer omvangrijke steen aan met de- inscriptie „N.S.O. 1958" als bijdrage aar> de herbouw van de eeuwenoude ruine- kerk. Het orkest, dat onder leiding staat van dirigent Jan Brussen, zal in de aula van de r.k. Sint Josephstichting repeteren. De galapremière zal op maandag 20 janua ri in „De Rustende Jager" in Bergen wor den gegeven. Voorzover nog scheepvaart mogelijk is in de Baltische Zee wordt deze uiter mate belemmerd door de vorst, want het opgejaagde water vriest vast in het want. De bemanningen moeten er dan ook regelmatig met de bijl aan te pas komen. Om uitvoering te kunnen geven aan het besluit gebouwen aan de Kees Delfsweg aan de Vereniging tot bevordering van Katholiek Bijzonder Onderwijs in het Bis dom Haarlem te verkopen geeft het colle ge van B. en Vf. van Beverwijk de raad in overweging een voorlopig en globaal krediet te verstrekken van 140.000 voor het stichten van semi-permanente gebou wen voor de tweede afdeling van de secre tarie, het huisvestingsbureau en het ar beidsbureau. Deze gebouwen kunnen wor den gesticht aan de Hendrik Mandeweg op het terrein van het voormalige sport park. Ten aanzien van de huisvesting van het arbeidsbureau bestaat de mogelijkheid, dat door het Rijk binnenkort een andere permanente oplossing wordt gevonden. In dat geval zal het krediet met een be drag van 24.000 verminderd kunnen wor den. Aangezien in Arendsweg-Zuid een open bare ulo-school reeds in aanbouw is, kun nen bij uitvoering van dit voorstel, de ge bouwen aan de Kees Delfsweg door de gemeentelijke en rijksdiensten volledig worden ontruimd. Sedert ongeveer vijftig jaar woont en werkt de nu ruim 80-jarige kunstschilder Boot reeds aan het Klein Heiligland te Haarlem, waar zijn atelier een dorado van schilderkunst is geworden. Bijna iedere Haarlemse schijder nam les bij de nestor in het vak: Kees Verwey, Otto B. de Kat en Gerard Sluyter, klinkende namen in de schilderskringen, die profijt hebben ge trokken van het vakmanschap van deze voortreffelijke schilder. Hij heeft datgene kunnen bereiken waar iedere schilder naar streeft: zijn schilder werken kunnen bijna volmaakt genoemd worden. De kunst van Boot is ontstaan in een Wethouder H. de Boer uit Velsen heeft donderdagavond in Wijk aan Zee gespro ken op de nieuwjaarsbijeenkomst van de Partij van de Arbeid en daarbij gewezen op de vele zaken, die in het afgelopen jaar de gemoederen bezig hebben gehouden. De „Spoetnik" het feit op zichzelf zou eigenlijk een reden zijn om verheugd te zijn wat de vooruitgang der techniek be treft ware het niet, dat er een dreiging achter zit, die verontrustend is en tevens een reden is voor de vrije wereld om nog meer als voorheen te tonen dat zij ook over machtsmiddelen beschikt. Een stap in de goede richting, meende de heer De Boer, is het tot stand komen van de Euromarkt en Euratoom, want de Euro pese staten zullen in alles één moeten zijn en worden, was zijn oordeel. Amerika heeft zich het afgelopen jaar wel zeer onpopulair gemaakt met het negervraag- stuk en wat in Afrika geschiedt zal ook voor dat land funeste gevolgen blijken te hebben, volgens de wethouder. Wat ons land betreft, de kwestie Indo nesië is en blijft nog steeds een probleem en de heer De Boer zou het een zegen vin den als het Hatta mocht gelukken een andere koers in te slaan. Dat zou voor Nederland mogelijk nog heel goede ge volgen kunnen hebben, meende hij. Sterk laakte spreker de houding van sommige werkgevers, die in verband met de „be stedingsbeperking" wel flink investeer den, doch geen maatregelen namen om in tijden van minder werk toch hun perso neel werk te verschaffen en hen daaren tegen vaak met 17 tot 20 dienstjaren de straat opsturen. Hij achtte de tijd ge komen, dat de arbeider een woordje mee gaat spreken in de bedrijven waaraan ook hij zijn krachten geeft. Voor heel veel dingen noemde de heer De Boer het te betreuren, dat een conser vatieve meerderheid in de Tweede Kamer erin is geslaagd de belastingheffing met ruim twintig miljoen gulden te vermin deren. „Als dit feit met grote letters in de krant staat wordt er niet vermeld, dat bijvoorbeeld de drie IJmondgemeenten dit jaar 180.000 minder van het Rijk zullen ontvangen". Wat de verkiezingen betreft sprak de heer De Boer de wens uit, dat de IJmond binnenkort een stevig democratisch-socia- listisch blok zal blijken te zijn, dat ook bereid is hulp te bieden aan die mensen op de wereld, die nog aan alles tekort komen. Eerst dan zullen we kunnen spreken van een goed 1958. was zijn mening. Günther Haselbach rechtsen Karl Heinz Kraaz (links), twee overlevenden van de „Pamir", hebben voor de Raad van Scheepvaart te Liibeck verkla ringen afgelegd over de ondergang van het zeilschip. Haselbach was de laat ste schipbreukeling, die werd opgepikt. Hij had 74 uur rondgedreven voor hij werd opgemerkt. De Raad van Scheep vaart tracht de oorzaken van het ver gaan van de „Pamir" vast te stellen. Hij zal zich niet uitspreken over de schuldvraag. Nu Beverwijk binnenkort de beschiking krijgt over een nieuw stationsgebouw heeft het college van B. en W. gemeend ter ver fraaiing van hef Stationsplein een krediet van 20.000 gulden uit het fonds voor alge mene stadsaanleg beschikbaar te moeten stellen voor de vervaardiging van een beeldhouwwerk. VITESSE—TERRASVOGELS De Santpoorters komen uit met: Cöhrs; Goedhart en Van Gelder; Nieuweweg, Van Vuure en Van Eden; Rijke, Timmer, Veldman, Thoolen en Bouwer. ALKM. BOYS—VELSEN De Velsenaren verschijnen als volgt: Kaasenbrood; Nijssen en Schoorl; Span jaard, Hijnen en Boon; Braam, Van Seha- gen. Hoogzaad, Graman en Wittebrood. sfeer van rust en stilte, die er echter niet toe geleid heeft, dat zijn schilderijen „ver- droomd" zijn, integendeel, door Zijn zelf tucht, concentratie en plichtsbetrachting zijn de werken van Boot staaltjes gewor den van de echte, zuivere, bijna klassieke schilderkunst. Zijn schilderijen zijn wars van overdreven sentiment, evenzo van het imiteren van de vele stromingen, die in deze eeuw de schilderswereld overwoeke ren. Boot heeft in zijn lange schildersloop baan een volkomen eigen stijl ontwikkeld, waarin een goed opmerker enige schilders modes kan onderkennen (o.a. het impres sionisme). Boot echter maakte alleen ge bruik van de inspiratie die van een be paald „isme" uitgaat en maakt deze dienst baar aan zijn eigen stijl. In alles is Boot volkomen zichzelf; zijn doeken zijn juweeltjes wat betreft licht, coloriet en stofuitdrukking. Soms wordt hij vergeleken met Cézanne, niet vanwege de manier van schilderen, maar om zijn door zettingsvermogen, om het zich isoleren van de buitenwereld om maar hard te kunnen werken, om de resultaten nog perfecter, nog volmaakter te krijgen. Ook met de be roemde schilders uit de 17e eeuw wordt hij vergeleken. Boot geeft het de bezoeker niet cadeau, maar eist van de beschouwer van zijn doeken meer dan normale aandacht en con centratie, die hemzelf zijn leven lang heeft gekenmerkt. De ogenschijnlijke somber heid zal men bij een vluchtige beschou wing ondergaan als iets benauwends; wan neer men zich echter de moeite getroost, dieper in het gegeven door te dringen en het te „ondergaan", dan pas zal men zui ver aan kunnen voelen met welk een enorme passie en werkdrift, beteugeld door zijn levenservaring en routine, met welk een volledige inzet van zijn persoonlijk heid en karakter hij al zijn werken ge schilderd heeft en nog schildert. Het vakmanschap van Boot is allerminst academisch te noemen. Hij verliest zich niet in het peuterig opzetten van niets ter zake doende-details, maar houdt zijn werk breed en zuiver, van opzet tot voltooiing. Zo schildert hij voorkomende gebeurtenis sen uit het dagelijkse leven, waarin hij de schoonheid en schilderkunstige mogelijk heden ontdekt, zo ook zijn talloze stillevens, portretten, bloemstukken en landschappen. En welke techniek hij ook ter hand neemt, olieverf, aquarel, de lithografische steen of tekening, overal verraadt zijn meesterhand dat hij zijn lange schildersloopbaan heeft gebruikt om een ideaal te bereiken: van elke opgave een meesterwerk te maken. Zondag van 2 tot 5 uur zijn zijn werken bij de KNHS voor het publiek te bezich tigen. ADVERTENTIE VERKOOP - REPARATIE Grote keus in alle topmerken Betaling in overleg Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Van ouds bekend Het kinderkoor „De Jonge Stem" zal za terdag 25 januari in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden een opvoering geven van de operette in zes bedrijven „De Sneeuwkoningin". De afdeling Beverwijk van de Christelijk Historische Unie vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van de heer B. de Boer, in een der klassen van de Duin- wijckschool te Beverwijk. „Wij naderen de verkiezingen" zei de voorzitter, „en zullen door de werken van de Geest het rechte spoor dienen te hou den. Het is nu de tijd om te zaaien, maar wij mogen daarna niet verslappen, daar wij anders de oogst niet kunnen binnen halen. 1957 heeft reden tot dankbaarheid gegeven. Wij hebben in vrede kunnen le ven, hoewel vaak veel benauwends beleefd is". In het vervolg van zijn rede gewaag de spreker van een grote politieke eens gezindheid. Het kabinet zat volgens spreker „op ro zen" en hoewel hij het persoonlijk niet al tijd met de fractievoorzitter der C.H.U. eens was, kon hij toch niet anders ge tuigen, dan dat diens visie in het huidige stadium de juiste was. De samenstelling van het kabinet achtte spreker de beste die er momenteel gevormd had kunnen worden. Ook de betalingsbalans werd door spreker onder de loupe genomen. Minder was de voorzitter te spreken over het aan deel, dat de P.v.d.A. zich wenste toe te eigenen over het tot stand komen van de Wet op de Ouderdomsvoorziening Toch rijzen er moeilijkheden, zoals de dreigende werkloosheid en het nog steeds niet opgeloste vraagstuk van de woning bouw. In de kwestie Indonesië was er vol gens spreker slechts een mogelijkheid: een vastberaden beleid. Er is hierover reeds veel te veel gepraat was sprekers mening, ook op het hoogste niveau. Terugkomend op de aanstaande verkie zingen, achtte hij het gewenst art. 8 volle dig te handhaven en nooit toe te staan dat het land in twee kampen verdeeld zal wor den. van christelijker! en niet-christélijkêri. Het verheugde hem, dat de verschillen met de A.R. kleiner beginnen te worden en dat beide partijen streven naar een volledig samen gaan. Hij wilde ieders mening res pecteren en kon zich levendig indenken, dat Christeiijken op de P.v.d.A. hun stem uitbrachten. Of deze mensen er goed aan doen, ligt niet ter beoordeling bij ons, maar bij hen zelf „Uiteindelijk vormen wij ook een Unie-verband en kan ieder zich bij ons aansluiten", zei spreker. Wij moeten trachtten te komen tot een bun deling der reformatorische krachten en dit zal op hoog niveau moeten worden be sproken. Na deze inleiding volgde de stemming over de groslijst voor de Statenverkiezing. Beverwijk, Velsen en Heemskerk zullen tesamen met Haarlem een groslijst uit brengen. In ieder der twee kieskringen zullen tien kandidaten naar voren worden ge bracht. Voor Beverwijk-Velsen en Heems kerk worden de volgende tien personen kandidaat gesteld (in volgorde van ver kiesbaarheid: 1. C. P. Vos, Beverwijk (134 stemmen); 2. M. van Dongen, IJmui den (106); 3. B. de Boer, Beverwijk (103); 4. H. Remiëns, IJmuiden (90); 5. M. A. de Ruiter, Beverwijk (85); 6. K. Thyssen, IJmuiden (84); 7. J. de Boer, Velsen (45); 8. H. v. d. Werf, Santpoort (37); 9. Th. Runia, Beverwijk (35) en' J. J. Pama, Beverwijk 30 stemmen. Voor afvaardiging naar de vergadering voor le Statenverkiezing te Haarlem werden gekozen de heren: B. de Boer, Th. Runia, V. d. Kolk, C. P. Vos, J. J. Pama en ds. Jansen. Hierna vroeg de voorzitter aandacht voor de bespreking, die met de A.R. was ge voerd. Besloten werd, aldus de voorzitter, dat voor de volgende verkiezing voor de gemeenteraad, de C.H.U. en de A.R. met een lijst zullen uitkomen en wel met 12 kandidaten. Vooral van de zijde der jon geren is hierop veel aandrang uitgeoefend. Het is bij de jongste verkiezingen wel dui delijk gebleken, dat bij een samengaan de C.H.U. er een derde zetel bij had gekregen en de communisten een zetel minder in de raad dan nu het geval is, toegewezen kregen, zei spreker. Uit politieke over wegingen is het dus gewenst, aldus de voorzitter, dat de C.H.U. met de A.R. sa men de verkiezingen voor de gemeenteraad zal ingaan. Over de volgorde op de kies lijst waren beide partijen het eveneens eens geworden. De C.H.U. zal de oneven nummers krijgen en de A.R. de even num mers. Betreffende de opvolging in de raad, bij het eventueel bedaanken van een raadslid, zal het systeem van de gewone opschuiving naar boven worden toege past, aldus geen rekening houdend met eeq. eventuele meerderheid van A.R. of C.H.U. in de raad. De voorzitter bracht vervolgens het besprokene in stemming. De samenwerking en de indeling van de kieslijst werden volledig goedgekeurd, al leen over de opschuiving moest worden ge stemd. Met een kleine meerderheid werd besloten in te gaan op het ingediende voorstel. Na een zondag van gedwongen rust ma ken de Kennemerlandse derde- en vierde klassers zich weer op tot het verzamelen van de zozeer begeerde winstpunten, ener zijds om zich meester te maken van de kampioenstitel, anderzijds om nog bjjtijds het vege lijf te bergen. Vooral de wed strijden, waarbij CSV, Vitesse, Terras vogels en Beverwjjk betrokken zjjn, zijn van belang. CSV, de club, waarvan de papieren mo menteel het hoogst genoteerd staan, speelt uit tegen ZAP. De eerste ontmoeting tus sen deze clubs werd met twee-nul door CSV gewonnen en een blik op de rang lijst leert, dat de Castricummers ook de tweede ontmoeting absoluut moeten win nen. De kans daarop lijkt ons inderdaad ook groot, maar we denken toch ook wel even aan de twee-nul nederlaag, die Alcm. Victrix op 22 december tegen ZAP leed. Vitesse krijgt hekkensluiter Terras vogels op bezoek. Ook hier moeten de kan sen der Castricummers het hoogst worden aangeslagen, hoewel de Vitessenaren de overwinning zeker niet cadeau zullen krijgen, want de Santpoorters vechten zo langzamerhand voor hun laatste kansen. Het pas gejubileerd hebbende Alcm. Victrix gaat bij ADO te gast. De Alk- maarders zijn de laatste tijd de kluts wat kwijt, met als gevolg, dat ze momenteel drie verliespunten meer hebben dan CSV. We zijn er dan ook nog niet zeker van, dat ze evenals op 10 november weder om van de Heemskerkers zullen winnen. Bij Alkmaarse Boys-Velsvn staan niet direct grote belangen op het spel. Beide clubs huizen in de middenmoot en lijken ons van vrijwel gelijke kracht. Een gelijk spel dus! Bij Wijk aan Zee-Beverwijk zal het ter dege spannen, niet alleen, omdat het hier een plaatselijke ontmoeting geldt, maar ook omdat Wijk aan Zee toch nog wel enigszins betrokken is in de strijd om de bovenste plaats en Beverwijk de punten zo broodnodig heeft, wil het de onderste plaats ontlopen. We houden het op een kleine zege voor de thuisclub. Voor HSV is het ook nog steeds oppas sen geblazen, zodat verwacht mag worden, dat de Heiloërs zich geducht tegen Eg- mondia zullen weren. Toch geloven we niet, dat ze revanche zullen (kunnen) ne men voor de op 13 oktober geleden nul- vier nederlaag. In 4 D is èn voor Waterloo èn voor Kin- heim een uitwedstrijd vastgesteld en in beide ontmoetingen liggen voor onze Ken- nemerlanders de punten zeker niet voor het oprapen. Toch zou het anderzijds in het geheel niet vreemd zijn, als beide clubs hun prestaties van 13 oktober her haalden. Toen won Waterloo namelijk met drie-één van Bloemendaal en speelde Kin- heim tegen Onze Gezellen gelijk (twee twee). Van groot belang is ongetwijfeld OFC- NAS. Op eigen terrein wonnen de NAS'ers destijds met vier-één. Zo'n klinkende overwinning zal het echter o.i. ditmaal niet worden. Verder staan nog op het programma ETO-VVH, DIO-Geel Wit en Uithoorn- Zaanlandia. Volleybalcompetitie Tijdens de volleybalcompetitie kon men deze week in IJmuiden goede wedstrijden zien, waarbij de ontmoeting tussen VCK en Sportbond wel het hoogtepunt vormde. VCIJ I—VSV I (1—3) De wedstrijd VCIJ I tégen VSV I (dames) was van zeer slecht gehalte. Het spelpeil lag bijzonder laag en de dames hadden er niet de minste behoefte aan beweeglijk spel te vertonen. Vooral de VCIJ-dames speel den zonder veel animo, waarschijnlijk is dit te wijten aan onvoldoende training. VCK 1Kennemers 2 (30) VCK heeft zonder moeite de Kennemers- dames overklast. Dit was vooral te danken aan het goede spel van de dames Zand en Solkema. Zij lieten soepel spel zien. De Kennemers-spelers boden wel tegenstand, maar het ontbrak hen aan voldoende smash-kracht. VGV ISportbond I (13) Dit was wel de beste wedstrijd van de avond. Aan de uitslag te oordelen zou men zeggen dat Sportbond weinig moeite heeft gehad om het tot een overwinning te bren gen. Het VGV-team was echter bezield met een jeugdig enthousiasme en het laat zich dan ook aanzien wanneer routine en goede training elkaar gevonden hebben dat deze ploeg spoedig tot redelijke resul taten zal komen. De overwinning van Sportbond is dan ook te danken aan de nodige routine.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7