U ZULT UW BEEN EENS BREKEN Jonge stemmetjes Betere geleiding? Uw bril Autorijschool en een Sneeuwkoningin J. DE BOER het huis Luguber Vaak ontroerend Oorlog Hebt U al eens onder Uw wagen gekeken? W. ZWIER Jr. Bejaardenflat is thans in eerste bouwstadium Inspringen Bont Rock and Roll Pathetisch einde Zes DCIJ-ers nemen aan het toernooi deel Litter air-annekdotisch Het paard Hockey in Kennemerland „De Jump" hervatte de competitie Belangrijke plannen voor de stad Beverwijk Op de agenda voor de raad van 16 januari Uw kostuum binnen 1 dag gereed Naar oplossing van Wijkerstraatweg-misère N.S. rekenen op bus-haventjes Uitgevaren visserij vaartuigen iA i liKDAU 11 JANUARI 1958 (Thalia) Tot maandag wordt in dit theater vertoond „De vloek van Franken stein". Voor wie over sterke zenuwen be schikt. Want ge zult een vrij lugubere ge schiedenis aanschouwen, die nog wordt geaccentueerd door het suggestieve came rawerk en de realistische grime. Het ver haal op zich is niet erg origineel, vrij afge zaagd zelfs. Het gaat over een waanzinni ge professor, die het geheim van leven en dood meent te hebben ontdekt. Het lukt hem dan ook een dode hond weer tot leven te brengen. Op zich zelf is daar niets op te gen. Met honden wordt wel meer geëxpe rimenteerd, zoals de Russen met hun „Spoetnik" onlangs weer eens hebben aan getoond. Maar de geleerde wil meer. En dan doet hij iets, wat nu eenmaal niet mag Hij vermoordt een professor en brengt diens hersenen over in een door hem gecreëerd wezen. Het wezen komt inderdaad tot leven, doch heeft niet veel meer van een mens weg. Het brein is be schadigd. En dan spelen zich de meest schrikwekkende tonelen af. Van dat ogen blik af heeft de regisseur de vrije hand om de geschiedenis zo luguber mogelijk te maken. Maar daar de gerechtigheid nu eenmaal moet zegevieren, wordt het we zen tenslotte gedood en de waanzinnige geleerde verdwijnt in de gevangenis. Niet bepaald een opwekkende geschiedenis. Een geschiedenis, die onder de titel „su perthriller" in de advertentiekolommen is opgenomen. Zondag verschijnt de door velen zo geliefde kruitdamp op het witte doek, want dan wordt „De stad der despe rado's" vertoond. (Thalia) De fraaie Italiaanse film „De machinist" blijft op het programma gehandhaafd. Een eerlijke episode uit het leven van gewone mensen met vaak ont roerende strekking. Donderdagavond in een speciale voorstelling. (Thalia) Maandag tot en met woensdag draait in dit theater „De strijd in de Burma-jungle", een stoer verhaal over een groepje Amerikaanse parachutis ten, die de bekende veldtocht in Burma meemaakten. Men kent het zo langzamer hand wel. Er werden al heel wat oorlogs films vervaardigd. De heren filmprodu centen krijgen er helaas nog steeds niet genoeg van; het publiek blijkbaar even min. Wie van manlijke moed houdt komt echter ruimschoots aan zijn trekken. Bo- ADV F. R TENTJE verroest hij moet hóóg nodig behandeld worden met ""Sfaïl ffll I 'm %Va Automobiel en Rijwielbedrijf Reeds meermalen is in het college van B. en W. van Beverwijk het vraagstuk van de huisvesting van de bejaarden aan de orde geweest. Op bescheiden wijze werd in de behoefte van speciale bejaarden woningen voorzien door op enkele plaatsen in de gemeente een aantal van dergelijke woningen te bouwen. Ook in het uitbrei dingsplan „Oosterwijk" werd ruimte voor bejaard en woningen gereserveerd. Hierbij werd meer aan een zogenaamd bejaarden centrum gedacht. Het bleek, dat van particuliere zijde geen belangstelling voor de bouw van een der gelijk centrum bestond. Derhalve vroeg het college zich af, in hoeverre het ver antwoord was van gemeentewege de bouw van een bejaardencentrum ter hand te nemen. Naar de behoefte aan bejaarden woningen is toen een onderzoek ingesteld. Op grond hiervan is het verantwoord in „Oosterwijk" een complex te bouwen, waarin plaats is voor 100 a 150 zelfstandige woningen en een verzorgingshuis met 75 a 100 kamers. Het college heeft zich toen een modern flatgebouw gedacht, waarvan de twee on derste woonlagen bestemd kunnen worden voor verzorgingshuis met alle centrale voorzieningen voor het gehele flatgebouw, en de bovenste woonlagen voor de wo ningen. Het wordt in deze gedachte ge sterkt door de goede indruk, die de be jaardenflat in Vlaardingen bij het werk bezoek heeft achtergelaten. Daar bleek wel, hoe goed en doelmatig de bejaarden in een flat kunnen wonen. Ook elders in den lande zijn met deze bejaardenflats goede ervaringen opgedaan. Behalve dat deze flats minder grond vergen voor deze gemeente een gewichtige fac tor kan nog gewezen worden op andere voordelen. Mede in het licht van de stedebouwkun- dige ontwikkeling en de prognose van de bevolkingstoename van de gemeente is het college van oordeel dat de bouw van een bejaardenflat geenszins een hachelijke onderneming is. Voor de werkzaamheden die bestaan uit grondonderzoek, architect- en advi- seurskosten, berekeningen van bouwkosten en exploitatie, eerste situatie- en sehets- tekeningen, verzoekt het college de ge meenteraad een krediet van 30.000 te willen verstrekken. vendien is deze film bepaald niet van spam ning gespeend. Errol Flynn is de dappere kapitein Nelson. (W.B.-t heater) „Menselijke raket ten" (Bailout at 43.00) zal vooral jonge lui met een passie voor de vliegerij kun nen boeien. Deze film is tot stand geko men in samenwerking met de Amerikaan se luchtmacht en vestigt de aandacht op de riskante „inspringerij", het geëxperi menteer met schietstoelen en valscher men, die het leven van vliegers op straal vliegtuigen bij ongelukken veilig moeten stellen. Het gaat in dit geval om proef nemingen voor bemanningsleden van B- 47-toestellen, die berekend zijn op lange vluchten op grote hoogte. Er wordt een indruk gegeven van de complicaties, die zich bij het verkrijgen van een goed func tionerend veiligheidssysteem voordoen en men ziet tevens aan welke spanningen de vliegers hierbij worden blootgesteld Het is Amerikanen wel toevertrouwd zo'n onderwerp in filmtaal emotioneel te be handelen. Tot zondag in dit theater. Zondag en maandag kan men aanschou wen hoe het toegaat in „De grote wraak." (W. B. theater). „Khyber Patrol" voert de bezoeker terug naar het oude Brits-Indië van 1890, -vaar in die tijd een stille, doch hevige strijd gevoerd wordt om het bezit van de Khyber Pas, een stra tegisch belangrijk punt aan de grens van Afghanistan. Hoofdpersoon is een jonge kapitein (Richard Egan) van een Brits lanciersregiment dat tot taak heeft deze pas in bezit te houden. Met zijn eigenge reide manoeuvres wekt deze kapitein bij zijn supérieuren nogal wat misnoegen dat er op uit draait dat hij verzocht wordt het regiment te verlaten. Bovendien is er nog een charmante dame in het spel, met wie de verhouding ook al steeds moeilij ker wordt. Het blijkt echter dat de kapi tein met al zijn onstuimigheden en avon turen op een zeer geslaagde wijze de goe de zaak dient en zelfs in staat is een com plot van inheemsen en vreemde mogend heden die de Khyber Pas in hun bezit willen krijgen, te ontdekken en uit de weg te ruimen. Een fraai gekleurde geschie denis, waarin de milieu-tekening van de Engelse officieren goed uit de verf komt, evenals het spannend en ondergronds spel dat in die jaren aan de grenzen van dit grote land gespeeld werd. Na een vol maakt happy ending' kan de bezoeker vol daan huiswaarts keren met in zijn herin nering een bonte rij van schietende rui ters in een prachtig rotsachtig landschap, kleurige danseressen en keurig geklede officieren. (Luxor) Het moet ons van het hart. Tommy Steele is een vrolijke jongen. Al leen een beetje druk, en wild vooral. Hoe wild, kunt ge tot en met zondag in het Luxor-theater zien, waar de levensloop van de Engelse en vooral jeugdige „king of rock and roll" in de „Tommy Steele story" wordt uiteengezet. Nou uiteenge zet. Het zijn meer flitsen uit zijn leven. Het leven van een doodgewone jongen, die aanvankelijk nergens zin in heeft. Op vergoelijkende wijze tracht de film ons te zeggen: hij wil wel op een normale ma nier voor de kost werken, maar hij kan het niet. En dat kunt ge hem toch niet kwalijk nemen. Want waar een wil is, is niet altijd een weg. En zo werd de film een aaneenschake ling van wat losse beelden. Wel eentonig op den duur. Want of Thomas zich nu in een ziekenhuis ophoudt, zich midden op een drukke verkeersweg bevindt of als matroos op een schip vaart, altijd bestaat er wel de gelegenheid hem met zijn warri ge kuif en zijn gitaar te laten Rock and Rollen. Te laten Rock and Rollen van de ene scène in de andere. En dat is nu het enige waar Tommy warm voor loopt: Rock and Roll. Zo warm zelfs, dat hij het er benauwd van krijgt, wanneer hij als ma troos wordt ontslagen en zonder werk zit. Maar dan heeft hij zijn gitaar nog en de allures van een jongen van de „jeugd van tegenwoordig". En als hij eenmaal in het openbaar is opgetreden, komt er geen ein de meer aan het succes. Van maandag tot en met woensdag draait de Frans-Joegoslavische co-produktie Tussen 14 en 17". (Kenn' mertheater) Het begin van de in Korea spelende film „De hel der verlorenen" is veelbelovend en doet enigszins denken aan die andere oorlogs film: „A walk in the sun". In beide films gaat het om de tocht van een kleine ge vechtseenheid naar een bepaald doel, waarbij de mannen onophoudelijk aange vallen worden door vijandelijke strijd machten. Ook de dialogen tussen de sol daten in „De hel der verlorenen" herin neren even aan die in de andere film, maar daarna houdt alle vergelijking op. Bleef „A walk in the sun" sober tot het einde, de film over het Koreaanse strijd toneel werkt naar een dramatisch einde toe, dat enigszins pathetisch aandoet. Een kleine gevechtseenheid onder bevel van een luitenant is van de Amerikaanse hoofdmacht geïsoleerd. De mannen pro beren een heuvel te bereiken, die door de Amerikanen bezet moet zijn, maar moeten daartoe door vijandelijk gebied marche ren. Bij de heuvel aangekomen blijkt het hun dat deze inmiddels door de vijand bezet is, waarna een gevecht volgt, dat slechts drie Amerikanen in leven laat. ADVERTENTIE 5000 GARAGE: Reinier Claeszenstiaat 1 - Tel. 5000 Kennemerlaan 155 De wedstrijd om de damtitel van Kenne- merland zal op 17 januari in Haarlem be ginnen. In de hoofdklasse nemen 21 spelers deel. Deze komen uit in drie groepen van zeven. De indeling is als volgt: Groep A: H. G. Teunissen, J. Bus (Haar lemse Damclub), W. van Leuffen (St. Bavo), L. van Steenbergen (St. Bavo), H. Schu- ringa (HDC), Abe de Jong (Het Oosten) en Wim van Wort (DCIJ). Groep B: J. van Straten (DCIJ), L. Visser (Stabiel), L. Fopma (Het Oosten), J. H. Meure en A. Douma (Haarlemse Damclub) en J. Warmerdam (St. Bavo). Groep C: G. Zeeuwe en C. Schelfthout (Haarlemse Damclub), Theo Tielrooy én G. Postma (DCIJ), N. Blom (HDC), H. v. d. Vossen (Het Oosten) en H. Willemse (St. Bavo). De twee best geplaatste spelers van deze drie groepen komen in de finale. Zonder voorwedstrijden komen eveneens in de fi nale uit: F. Slot en H. van Berk (Het Oos ten), H. Belien (St. Bavo), B. Dukel en H. Laros (DCIJ) en de ex-Nederlandse kam pioen Wim de Jong. Het voortoernooi zal op 17, 24 en 31 januari en 7, 14, 21 en 28 februari in „Die Raeckse" te Haarlem worden gehouden. Eerste klasse In drie groepen van zeven spelers komen de deelnemers uit, die in de eerste klasse zijn toegelaten. Groep A: A. J. Kroes (HDC, J. Oorthuis en F. Langveld (St. Bavo), L. v. d. WTerf (Zandvoort), W. Persoon (Hillegom), J. ter Haak (KNC) en A. Mast (Het Oosten). Groep B: Th. van Wort (VKD), P. Vene- ma en H. Ie Noble (KNC), J. Belien (St. Bavo), Jelle Post (DCIJ), Th. Bot (Hille gom) en P. Knopper (Haarlemse Damclub). Groep C: A. Smit (Haarlemse Damclub), A. v. Leuffen en A. v. Sabben (KNC), M. Bosma (DCIJ), C. Dayer (Zandvoort), A. Masteling (VKD) en C. Belien (St. Bavó). De twee best geplaatsten van elke afde ling komen in de finale. Tweede klasse De tweede klasse wordt gevormd door een groep van negen spelers. Dezen spelen een ronde. De winnaar is kampioen van Kennemerland en promoveert naar de eer ste klasse. In deze klasse komen uit: F. Ipenburg (Stabiel), Th. Sassen (VKD), H. Diemei (Het Oosten), J. Óvas, R. Mulder, J. Schuiten en G. ter Wolbeek (Zandvoort). I. Risseeuw (HDC) en C. v. d. Does (Het Oosten). G. PostmaTheo Tielrooy remise In de eerste ronde van het damtoernooi Kennemerland is de partij tussen de DCIJ- ers Tielrooy en G. Postma in remise ge ëindigd. Postma miste de kans van de dag om de partij in zijn voordeel te beslissen na een zwakke positie-zet van Theo Tiel rooy. Het einde van de film toont de luitenant, die in afwachting van aantrekkende troe pen (of het Amerikaanse of vijandelijke zijn wordt in het midden gelaten), een lijst van namen van gesneuvelde soldaten voorleest, die naar zijn mening voor een decoratie in aanmerking komen. Tot maandag in dit theater. Maandag tot en met dinsdag draait „Op leven en dood". (Kennemertheater) Na de pre mière op de openingsdag van de Haagse Filmweek hebben wij uitvoerig over Pre- mingers „Saint Joan" geschreven. Wij betoogden dat de film alleen een litterair- anekdotische waarde heeft voor zover ze poogt Shaws visie op Jeanne d'Arc in beeld te brengen. Daarin slaagt ze niet, omdat ze de toneelrealiteit niet tot film werkelijkheid kan verdichten.Ze is zo ken nelijk overbodig dat de scènes, waarin „St. Joan" steunt op echte filmische kwa liteiten, nauwelijks enig gewicht in de schaal leggen. Men verlangt er dan ook alleen maar naar het stuk in de bezetting van de film op het toneel te zien. De ac teursprestaties zijn namelijk zeer prij zenswaardig. Woensdag in dit theater. Duitser biedt stof aan, maar politie vertrouwt het niet Aan de Wilgenhoflaan te Beverwijk is woensdagavond bij verscheidene wonin gen aangebeld en een Duits sprekende man bood dan coupons dames- en herenstof te koop aan. Hij zei deze stoffen niet meer naar Duitsland mee terug te kunnen ne men. Een ander zat in een blauwe auto en de beide mannen reden daarmee verder. De politie is erg geïnteresseerd waar de te koop aangeboden goederen vandaan ko men en verzoekt een ieder die met bedoel de Duitser heeft gesproken en nog bijzon derheden weet van de auto, dit op het po litiebureau mede te delen. Een scène uit de ont roerende film „De machinist", waarin Pietro Germi de titel rol vertolkt en boven dien de regie voert. (Donderdagavond in een speciale voorstel ling in Thalia). Kennemer vLantaarn Ja, laten wij daar nu eens even samen van uitgaan: u zult uw been of ander onmisbaar onderdeel van uw lichamelijke behuizing eens breken, keihard op uw gelaat vallen, of van de keukentrap rollen het kan toch? Dan zoudt u erg blij zijn, wanneer uw buurvrouw of een' vriendelijke voorbij ganger te hulp schoot, om u met deskundige en zorgzame hand de eerste hulp te verschaffen. Niet zo somber? Goed dan: het zal niet treffen, maar die ander, die medemens op straat, uw kleinzoon of uw dienstmeisje (voorzover dit zeldzaam mensensoort nog voor komt) zoudt gij het dan ook niet ronduit heerlijk vinden, als u met een deskundig gezicht-en-een-trommeltje naar de gewonde kondet snellen, om haar, hem of hullie de hel pende hand te bieden? Stil maar H.H. doktoren, ik pleit echt niet voor het onbesuisde neerduiken op wat tot uw competentie be hoort.... ik wou slechts stellen, dat ieder mens eigenlijk wat van EHBO moest weten om in noodge vallen te kunnen bijspringen. En dus wilde ik u allen proberen te vangen voor de cursus die straks in het ge bouw „Slingermuur" begint vanwege het Velsense Rode Kruis. Want het is niet alleen nuttig, maar ook nodig, om wat meer te weten over de monnikskapsspier en de gevolgen van een schedel- basisfractuur voor ieder een. Wie des maandags avonds een poosje vrij kan maken en dat poosje boven dien zéér nuttig wil maken, kan zich alsnog voor de bin nenkort startende cursus op geven bij mej. J. de Winter, Trompstraat 158, de heer La Gro, v. d. Vondellaan 51, Driehuis en de heer Jaars veld, Leeuweriklaan 22, IJmuiden-Oost. Niet dringen vanwege de gezelligheid in „Slinger muur" en het plezier, dat een mens kan hebben tijdens het spalken van andermans (gezonde) arm. U kunt er nog wel bij. Bij, op en om de „panne- koek" op het Brinioplein hebben wijze en bedacht zame lieden al lang geleden witte strepen geverfd, om in het duister het verkeer beter te geleiden. Dat is een zaak, die niet tot Velsens privile giën behoort, maar die over al elders haar nut heeft be wezen, zoals de witte, vaak reflecterende „hartlijnen" op de grote wegen hun onbe taalbaarheid al jaren lang liggen te bewijzen. Nu kan ik mij voorstellen, dat het witte-strepen-ge- wemel rond dat Brinioplein wel eens een beetje voor de ogen gaat schemeren te meer, emdat die verkeers- taart gelardeerd wordt met een menigte zebrapaden, die het witte gestreep nog eens extra komen onderstrepen. Uit Velsens vroedschap is hierover, toen men sprak over het huishoudboekje voor 1958 en naar goede zede alle andere pro bleempjes mede aan de orde komen, een wat verontruste opmerking opgestegen: dat gewemel werd een der raadsleden groen en geel voor de ogen en hij vreesde voor verwarring. Het college echter en ik geloof, dat het college het gelijk aan zijn zijde heeft, ziet dat niet zo somber in. Als druk gebruiker van het Brinioplein, 's avonds zowel als overdag, meen ik het van harte eens te moeten zijn: verkeersbedrijvers, die de oogjes open houden, zijn alleen maar gebaat met deze markering. Niet veranderen, houden zo. Ben Nuyen, die de staf zwaait over de pukken van IJmuidens „Jonge Stem" komt met zijn koor op 25 fe bruari voor de voetlichten met een omvangrijk werk de operette „De Sneeuw koningin", waarin Ander- sens fijnzinnige sprookje ver werkt is. Dat wordt een waardige viering van het vijfjarig bestaan van deze Jonge Stem naar het mü toe schijnt en het Patronaat zal die avond dan ook wel boor devol genietende ouders zitten. Want zo'n kinderkoor heeft zijn heel eigen charme ik kan er van meepraten, om dat uit mijn vèr verleden een herinnering dateert aan een poging óók mee te zingen in zulk een ensemble, het geen door de dienstdoende dirigent uit die dagen wreed werd afgekapt met de mede deling, dat mijn stem wel brandhout leek. Sindsdien is mijn vocale carrière nimmer meer geheel tot haar recht gekomen. Maar zonder gekheid, ik mag het graag hóren. Die Kleine Stem heeft er dus alweer vijf jaar opzit ten vijf jaar van hard werken. Het begon met een klein begin. Wat liedjes en de bekende kleine operette „De Sneeuwmannetjes" een paar jaar later indruk wekkend gevolgd door Prin ses Rozelijn en vervolgens Repelsteeltje met vorig jaar De Witte Wolf als succesvol klapstuk. Dat er dus een sterk-stij- gende lijn in dit koor zit, wordt wel bewezen door deze zes-bedrijvige operette „De Sneeuwkoningin", want als gij eens even achter de schermen zoudt kunnen kij ken, dan zou het daar achter die schermen wemelen van de coulissen en de kostuums en de verlichtingstrucs en van weet ik wat al meer. Mevrouw Luppens, die achter de piano zwoegt, heeft er beide handen vol aan, dat mag gezegd worden. En re gisseur J. C. Broeren zal tegen de 25e ook wel niet veel van zijn bed voelen. Maar goed, dat is het alle maal waard, want niet al leen zullen er in het Patro naat vele vonken afvliegen, maar tevens gaan de IJmui- denaai'tjes naar oude traditie ook nog een keer met hun „stuk" op stap, terwijl er dan uit een andere plaats een 5 groepje naar hier komt. Wat ik zeggen wou u moet er vermoedelijk wel gauw bij zijn voor de plaatsen, want er is al een boel vraag naar. Tot de bijkans prehisto- 5 rische wezens in onze sa- menleving gaat ook dat fiere, stappende paard met zijn wuivende manen en golvende steert behoren. Helaas, mag ik wel zeggen, want een paard is naar zijn aard een nobel beest, dat het oog meer streelt dan het chroom van onze volauto- matische tweehonderdpee- kaa-ers. i Het is dan ook bij-en met verrassing, dat ik onlangs 1 zulk een statige havermotor met zweepslagontsteking over de tunnelweg zag dan- sen voor de wagen van één onzer landbouwers, die zich gelukkig nog niet in de jacht naar chroom en machinale paardekrachten heeft ge- stort. Het was een bruin en vu- rig jong paardje, dat onaan- 5 tastbaar voortdraafde ter- E wijl lage luxe sleeën hem op 1 borsthoogte passeerden. Al- g leen een tankauto kon zijn forse postuur halen. Tussen het beton van de tunnel was dit paard een sierlijk ornamentje onder de wilde stormluchten en de- |j gene, met wie ik naar dit uitstervend schouwspel i stond te kijken, fluisterde i verdrietig, dat dit voor ja- 1 ren, wellicht voor altoos het laatste paard zou zijn, dat hij zou zien, want hij ging naar San Francisco, om daar driftig mee te helpen aan 't 1 voortbrengen van nog meer menselijke gemakken. 5 En wij zijn het er samen over eens geworden, dat onze kinderen mettertijd slechts een vage herinnering §j aan dit dier behouden zullen en er met hun kinderen voor naar Artis moeten om i aanschouwelijk „het paard" te beleven. „Werd vroeger gebruikt voor het voort- bewegen van lasten" staat er dan op het bordje voor zijn hek. „En ter opluistering van het landschap" zou ik alvast willen voorstellen. 1 Lampenier g llllllllillllll)lllllllll!l!lllllllll!IIIIIIIIIIIIIMIIIIl|lllllllllll'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll[lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||l|||||||||Jl|)||||||||H|||||||||||||[[|||||||||||||||H||||j||||n|||||||i||)|||F Na de inhaalprogramma's en beker wedstrijden zal zondag weer eens een volledig wedstrijdprogramma afgewerkt kunnen worden. Voor Strawberries is het programma niet gemakkelijk, want de heren gaan de zware uitwedstrijd tegen HGC tegemoet. De heren kunnen de winst punten echter goed gebruiken en indien de goede vorm behouden is, zal een punten verdeling reeds zeer welkom zijn. De dames gaan op bezoek bij Rood Wit en een voorspelling in een vrijwel plaat selijke ontmoeting is moeilijk. Rood Wit heeft nog enkele punten nodig om veilig te zijn en mede met het oog op het ter reinvoordeel menen wij een winstkansje voor Rood Wit te mogen voorspellen. De Eechtrop heren doen het dit seizoen goed, doch zullen het zondag tegen de Gooi-reserves in Hilversum niet gemak kelijk krijgen. Toch zijn de Eechtrop-man- nen in deze ontmoeting niet kansloos. Voor de dames is de plaatselijke ont moeting tegen DEM vastgesteld en on danks het terreinvoordeel zien wij er toch een kleine nederlaag in. De heren van DEM doen het tot nu toe niet best. Deze week komt Hermes op bezoek, het geen wederom een lastige tegenstander betekent. De daverende opmars van Zandvoort werd door Eechtrop gestuit en de Zand- voort-ploeg zal een zware dobber krijgen in Amsterdam. De Amsterdammers staan goed geklasseerd en zullen in eigen om geving de winst zeker niet gemakkelijk laten glippen. Het dameselftal staat nog fier op de bovenste plaats en ook het be zoekende Alliance zal zondag niet veel kans krijgen. ADVERTENTIE klaar terwijl u wacht ALLEEN BIJ Mr. OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Na een door de feestdagen competitieloze maand december, zette de IJmuidense brid geclub „De Jump" haar competitie wed strijden voort: De drie hoogst geplaatsten in elke groep waren: (in procenten) Groep A: 1. De Haas-Koudys 65.63, 2. v. Amerongen-Maarleveld 59.38, 3. mevrouw Prins-Jonker 52.08. Groep B: 1. echtpaar De Groot 67.46, 2. mevrouw Bloem-v. Loo 57.94, 3. Westra- Hannema 50.00. Broep D: 1. Veen-Harten 58.73, 2. Bak- kum-Burger 51.59, 3. dames Ouwerkerk- Vlotman 50.00. ADVERTENTIE WacJui] 1 eery .boelqe ovci 'woft-n en 1";V r - .inrichten met vele ioto s - en wetenswaardigheden. het wordt u op aanvraag gratis verstrekt door: Gebr. De Ruyter MARKTPLEIN Voor de openbare vergadering van de xaad der gemeente Beverwijk op 16 januari des avonds half acht in „Scheybeeck" is de volgende agenda samengesteld: Voorstel tot vaststelling van het partiële uitbreidingsplan in onderdelen „St. Aagten- bos", Voorstel omtrent het advies van het IJmond-adviescollege inzake vervanging agrarische gronden in de IJmond, Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van een vast statron ten be hoeve van de mobilofoondienst van de po litie, Idem voor het ontwerpen van een beeldhouwwerk voor het nieuwe stations plein en een voorstel voor de huisvesting van de 2e afdeling van de secretarie, het huisvestingsbureau en het arbeidsbureau. Verder zijn er voorstellen voor de kosten van voorbereidende werkzaamheden voor de stichting van een flatgebouw voor be jaarden en een voorstel tot stichting ener nieuwe school voor openbaar gewoon l.o. De vaststelling van een verordening, rege lende de subsidiëring van plaatselijke orga nisaties voor sociaal-cultureel werk wordt gevolgd door een voorstel inzake wijziging van het uitbreidingsplan „Warande" en een voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer H. J. de Groot, directeur van het gemeentelijk gasbedrijf (buiten dienst). Velsenaar op Beverwijkse voordracht B. en W. van Beverwijk stellen de ge meenteraad voor te benoemen als leraar in de Nederlandse Taal aan de Gemeente lijke avond-nijverheidsschool de heer W. B. Kleiwegt te Velsen. ADVERTENTIE zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TELEF. 4886 De Nederlandse Spoorwegen hebben het Actiecomité Velsen Noord laten we ten, dat de dringende noodzaak, om voor de verkeerssituatie in de Wijkerstraatweg een oplossing te vinden, slechts onder streept wordt door de voortgang der NS- werken op het stationsemplacement van Beverwijk. Dc onderh; ndelingen, die hierover ge voerd zijn met Rijkswaterstaat en de gemeenten Beverwijk en Velsen verkeren in een vergevorderd stadium, zo delen NS mee en het ziet er naar uit, dat de Spoorwegen binnenkort met alle betrok kenen tot overeenstemming kunnen ko men. In deze plannen is, zo zéggen de Spoor wegen, rekening gehouden met het maken van uitwijkplaatsen voor de bussen van N.A.C.O. en N.Z.H.V.M., „zodat verwacht mag worden, dat de door alle betrokkenen zozeer gewenste verbeteringen van de verkeerssituatie bij de overweg op korte termijn tot stand zullen kunnen komen". Maandag 30 december: m.t. Dirk Maria KW 80. Donderdag 2 januari: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Ariadne IJM 18, Post Boy IJM 35, Job Gouda IJM 79, Albertha Hendrika KW 81, Stadt Enckhuysen KW 82, Albatros KW 87, Francina- KW 153; m.l. Arrnie IJM 14, Willem Robert RO 2, Willem Cornelis KW 16, Concordia KW 26, Ne derland VI KW 37, Bertha KW 38, Everard Chris tina KW 40, Neptunus KW 45, Cornelis Marinus KW 48, De Vrouw Anna KW 52, Saturnus KW 69, Nelly Maria KW 70, Maria Jacoba KW 73, Hette Margaretha KW 74, Excelsior II KW 78, Huiber- dina Gijsbertha KW 85, Willempje KW 89, Nestor KW 101, Avontuur KW 114, Borneo KW 127, Willy KW 141, Java KW 159, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Gezina Geertrui KW 176. Onderneming II SCH 27, Cornelia Maria SCH 135; m.k. Mercator IJM 19. Swift IJM 54, Nehim IV AM 26, Okko Bosker WR 25. Van Vlaardingen: m.t. Ada VL 7, Willem VL 121; m.l. Koningin Wilhelmina VL 190. Vrijdag 3 januari: m.t. Allan Water IJM 34, Medan IJM 57, Maria Theresia KW 99, Arie Ouwe hand KW 122, Burgemeester Heusdens VL 27, Michiel HD 103; m.l. Gorredijk IJM 75, De Ver wachting KW 23. Aafke Jacoba 41, Floris KW 59, Molva KW 91. Robert William KW 123. Bali KW 129, Onderneming KW 175; m.k. Cornelia Adriana KW 58, Pietertje HD 87. Zaterdag 4 januari: ?.t. Vios I IJM 24: m.l. Voorwaarts KW 140. Van Vlaardingen: m.t. Pe- tronella VL 131, m.l. Voorlichter VL 114, Martha Maria VL 199. Maandag 6 januari: s.t. Herman IJM 2, Haarlem IJM 9, Viking Bank IJM 183; m.t. Emma IJM 15, Claesje RO 46, Emma Wilhelmina KW 135; m.l. Toenadering KW 95. Dinsdag 7 januari: m.t. Beatrice IJM 72. Woensdag 8 januari: m.t. Elie Chenevière IJM 32, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211, Sakina Martine KW 32, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Grietje KW 20, Volharding KW 23, Cornelis KW 24, Henlena KW 39, Rijnmond III KW 44, De Vrouw Dirkje KW 104, Sursum Corda KW 124, Willy Alida KW 155, Onderneming IV SCH 153, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Poolster LJM 11. Bovendien vertrokken 11 trawlloggers en 32 kotters, die de volgende dag al weer binnen wa ren vanwege de slechte weersgesteldheid. Donderdag 9 ïanuari- m.l. Excelsior III KW 76 naar Woubrugge.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8