Eisenhower stemt in met idee van een topconferentie HET WEER Haarlems Dagblad Sleepboot „Ebro" in stormweer op de Banjaard vergaan Mits goed voorbereid en deelnemers erkend verantwoordelijk zijn Fuchs seint op beter terrein te zijn Uitgevaren voor hulpverlening aan de „Lindekerk" en zelf ondergegaan Sportbonden gaan zelf sportnota samenstellen ALLE OPVARENDEN GERED Lichte vorst Ook dr. Drees kreeg een brief van Boelganin Verblifa Krommenie ontslaat 50 man Twee straaljagers na botsing neergestort Nederland erkent naasting van zee-engten niet Drieduizend Nederlanders per week uit Indonesië Dr, ir. A. Vondeling minister van Landbouw 72e JAARGANG No 157 £,ange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. TeL 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 13 JANUARI 1958 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 303e JAARGANG No 5 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman President Eisenhower WELLINGTON (Reuter) Dr. Vivian Fuchs, de leider van dé Britse zuidpool expeditie heeft zondag gemeld, dat hij vijftig km heeft afgelegd en nu nog on geveer 325 km van de pool verwijderd is. Hij voegde hieraan toe, dat het terrein beter werd en de temperatuur vijftien gra den celsius onder nul bedroeg. Als hij met dezelfde snelheid blijft vorderen, zal hij tegen het volgende weekeinde de pool bereiken. (UP) Dr. Vivian Fuchs' expeditie naar de zuidpool wordt door zware sneeuwval bemoeilijkt. Fuchs en zijn rpannen moeten nog een afstand van 320 km afleggen. Sir Edmund Hillary heeft voorspeld dat de reis van de zuidpool naar de basis-Scott aanzienlijk gemakkelijker zal zijn. De eerste 700 km zal Fuchs geen last onder vinden van spleten in het ijs en dergelij ke. Eenmaal bij de pool aangekomen zal dr. Fuchs beslissen, wat dient te geschie den met de twee „Otter"-vliegtuigen, die nog op basis-Scott zijn gestationeerd. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft in zijn antwoord op de brief van de Russische premier Boelganin, waarin deze een topconferentie van Oost en West voorstelde, gezegd, dat hij bereid is de Russische leiders te ont moeten, maar dat de moeilijke materie eerst moet worden behandeld langs diplomatieke weg en door de ministers van Buitenlandse Zaken. De president zegt dat hij op deze voorwaarde met een topconferentie akkoord gaat, indien ook de leiders van andere landen, die erkende verantwoordelijkheden hebben wat betreft de te bespreken onderwerpen, die topconferentie kunnen bijwonen. De perschef van het Witte Huis verklaarde in antwoord op vragen, dat de brief zowel kan worden beschouwd als het antwoord op Boelganins brief van 10 december als op zijn tweede brief, die donderdag is ontvangen. Het is even wel mogelijk, dat de president nog een brief zal verzenden. Eisenhower verdeelt de brief van Boel ganin in drie hoofdpunten: de behoefte aan vrede, de bewering dat de vrede in gevaar wordt gebracht door de collectieve defen siemaatregelen van het Westen en de voor stellen van de Russische premier. Op het eerste punt antwoordt de Amerikaanse president, dat Amerika een aanvalsoorlog niet alleen als weerzinwekkend beschouwt, maar ook als ondoelmatig en onmogelijk. In antwoord op het tweede punt geeft de president „twee plechtige en categorische verzekeringen": de Verenigde Staten zullen nooit steun verlenen aan een aanvalshan- deling van een collectieve verdedigings organisatie of een lid daarvan, en de Ver enigde Staten zijn steeds bereid te streven naar doeltreffende collectieve beveiligings. maatregelen binnen de UNO ter vervanging van regionale verdragen. Eisenhower stelt verder voor de ruimte alleen voor vreedzame doeleinden te ge bruiken, plechtig te beloven dat het veto recht niet zal worden gebruikt om te ver hinderen dat de Veiligheidsraad methoden voorstelt voor een vreedzame oplossing van geschillen, Duitsland te herenigen door middel van vrije verkiezingen, „zoals wij (in 1955 in Genève) hebben afgesproken en welke hereniging in de gegeven omstan digheden dringend noodzakelijk is", de po sitie van de Oosteuropese landen te bespre- (Van onze speciale verslaggever) IN ZWARE GRONDZEEëN, die binnen weinige ogenblikken het 268 ton grote schip overspoelden is zaterdagavond de sleepboot „Ebro" van L. Smit en Co's In ternationale Sleepdienst voor de kust van Schouwen op de beruchte ondiepte Ban jaard vergaan. In dichte duisternis, een stormachtige noordwesten wind en een holle zee raakte de sleepboot, die was uit gevaren om het vrachtschip „Lindekerk", dat ter hoogte van Schouwen in moeilijk heden verkeerde, te assisteren, op een bank. De „Ebro" werd overspoeld en wrak geslagen. De negentien opvarenden vlucht ten naar de brug. Enkele uren later wer den zij met grote moeite gered door de reddingboot van Veere, de „Maria Caro lina Blankenheym", die zich dapper door het golfgëweld heenworstelde. Het was de eerste grote redding van schipper Jan Minneboo, die hiermee zijn uitzonderlijk zeemanschap bewees. Het drama dat zich in de late avond van zaterdag op enkele mijlen uit de Schouwense kust afspeelde, begon met een roep om assistentie van de „Lindekerk" van de V.N.S., die zaterdag middag de Waterweg verliet op weg naar Vlissingen. Het schip dat in ballast was kon in het geweld van de noordwester storm geen zee meer houden en dreef af naar de Banjaard, het grote bankencom- plex voor de kust van Schouwen. Vrezen de daar te zullen stranden vroeg de „Lin dekerk" om kwart voor zes sleepboothulp. Uit Vlissingen vertrok onmiddellijk de sleepboot „Ebro", de laatste stoomsleep- boot van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, die daar met een sleep be stemd voor Cardiff Roads lag te schuilen voor de storm. De sleepboot „Hudson" voer de Waterweg uit, eveneens ter assistentie van de „Lindekerk". VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Overwegend droog weer met zonnige perioden, maar plaatse- lij'k ook mist. In de komende nacht op de meeste plaatsen lichte vorst. Morgenmiddag tem peraturen iets boven het vries punt. Zwakke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S r Men kon toen nog niet vermoeden, dat, wat men aan boord van de „Lindekerk" vreesde het stranden op de Banjaard het noodlot van de „Ebro" zou worden. Voor zover thans is na te gaan, kreeg de kleine „Ebro", een boot van 800 pk, ge bouwd in 1931, het buitengaats zwaar te verduren. Het schip worstelde zich echter dapper door de zware zeeën heen. Om negen uur gaf Scheveningen Radio door, dat de „Ebro" een noodsein had ge geven. Kapitein J. Bruins meldde, dat de sleper op de Banjaard was gelopen en door zware grondzeeën werd overspoeld. Het schip zou het niet lang uithouden. Di rect daarop kwamen de reddingboten in actie. Van Veere, het dichtstbijgelegen sta tion van de Koninklijke Zuid Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreuke lingen, vertrok de reddingboot „Maria Ca rolina Blankenheym", schipper Jan Minne boo. Van Stellendam voer de „Koningin Wilhelmina" uit en van Breskens vertrok de „President J. V. Wierdsma". Het is ten slotte de reddingboot van Veere geweest, die de opvarenden van de „Ebro" redde. Bijeen op de brui Vijftien van de negentien geredden kwamen zondagmiddag op doorreis naar Maassluis op het centraal station te Rot terdam aan. Zij vertelden daar het ver haal van de ondergang van hun schip en hun redding. Eerste machinist C. Snoey, met een bepleisterd gezicht hij had toen de ruiten van de brug werden ingeslagen door een grondzee, wonden opgelopen was in de machinekamer, toen hij voelde, dat de sleepboot op de bodem stootte. Dat was omstreeks half negen. Geruime tijd heeft hij door de machine voor- en achter uit te laten slaan, getracht de „Ebro" nog vlot te krijgen, maar het zand had het schip reeds in zijn macht. Al spoedig vie len de eerste grondzeeën over de sleep boot heen. Zij vernielden de machine- kamerkap. Telkens kwamen zware hozen water en zand door de kap de machine kamer binnen, zodat de mannen door het water moesten baggeren om hun werk te doen. Zij bleven beneden. Het achterschip stond weldra onder water. De zeeën liepen over de sleepboot heen als over een blinde klip, alles vernielend wat in hun weg kwam. Dat heeft ongeveer twee uren ge duurd. Toen was het water zo hoog ge stegen, dat verder doorvechten tegen de ondergang geen zin meer had. De red dingboot van Veere kwam toen in de na bijheid en kapitein Bruins, ervan over tuigd, dat de „Ebro" tot de ondergang was gedoemd, gaf aan de machinisten en ken, „de onbeperkte produktie van kern wapens" te verbieden en proeven met kern. wapens niet voor twee of drie jaar, maar voor onbepaalde tijd te staken, een begin te maken met de gecontroleerde en pro gressieve vermindering van conventionele bewapening en troepensterkten, te begin nen met luchtinspectie als waarborg tegen de mogelijkheid van een plotselinge aanval Eisenhower zegt dat verificatie de hoofd zaak is bij al deze dingen, zoals de Ver enigde Naties als eerste stap hebben voor gesteld. „Daarom dring ik er op aan, dat deze eerste stap gezet wordt", aldus de president. Zijn eigen voorstellen en die van Boelganin dienen op een eventuele ont moeting tussen Oost en West te worden besproken, nadat het nodige „grondwerk" is verricht. De Russische leiders kunnen, volgens Eisenhower door blijk te geven van een oprecht verlangen deze basispro blemen op te lossen, de onmisbare bijdrage leveren tot het verwijderen van de be lemmeringen, die de vriendschappelijke betrekkingen en het vreedzame streven, waar de wereld op wacht, in de weg staan. Afwijzingen Eisenhower zegt dat hij zich, na zeer zorgvuldige bestudering van Boelganins voorstellen gedwongen gevoelt te zeggen dat zij, ongelukkigerwijze, naar hun be doeling onnauwkeurig of onvolledig lijken en niet geschikt als program voor vrucht bare onderhandelingen over vrede. Ten aanzien van Boelganins suggestie voor een overeenkomst ter eerbiediging van de onafhankelijkheid van de landen van het Nabije en Midden-Oosten, het af zien van het gebruik van geweld bij de regeling van de kwesties over die landen en het voorstel tot een niet-aanvalsver- drag tussen de landen van de NAVO en het pact van Warschau verwijst Eisen hower naar de voorzieningen in het hand vest van de Verenigde Naties. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL, 717162 DUFFEL MONTYCOATS ƒ59.50 De tweede machinist, die bij het over springen op de reddingsboot zijn enkel brak, wordt aan wal gebracht. olielieden de order op de brug te komen. Op het hoogste punt van het schip waren zij tenslotte allen bijeen. De zee had aan dek toen vrijwel alles reeds vernield. Een sloep hing stukgeslagen in de davits. Zware zeeën hadden alle ruiten van het stuurhuis ingedrukt. Een deel van de brug was aan brokken gegaan. In deze kleine ruimte, slechts enkele meters boven de zee, groepten negentien mensen bijeen, allesbehalve veilig voor de grondzeeën die op de „Ebro" bleven toe lopen. Een bijzonder zware zee sloeg drie mannen van de voet en slechts dóór zich op het laatste moment vast te grijpen aan een stut konden zij voorkomen overboord te worden gespoeld. Door een patrijspoort van de kaartenkamer hadden de kapitein en stuurman inmiddels verscheidene vuurpijlen afgestoken. Hier kwam een kleine kustvaarder op af. Het scheepje zou wellicht ook slacht offer van de Banjaard zijn geworden, maar kapitein Bruins seinde dat hij zich niet in de krikkemik moest wagen. In deze grondzeeën zou alleen een reddingboot uit komst kunnen brengen. Die uitkomst kwam om half elf, toen de reddingboot uit Veere in zicht kwam. Kapitein Bruins gaf toen order de vuren te trekken en naar de brug te komen. Op de spanning, die nog in de ketels stond, bleef de dynamo, die hoog in het schip was aangebracht, nog draaien, waardoor het licht niet uitviel. Zo kwam het dat Jan Minneboo de „Ebro" vrij snel kon vinden. Op die lichten voer hij af. (Men zie ook pagina 3) De president verklaart dat het voorstel inzake een atoomwapenvrije zone in Cen traal Europa door de NAVO bestudeerd zal worden uit militair en politiek oogpunt. Het kan volgens de president echter niet van grote betekenis zijn een klein gebied atoomvrij te maken als de reikwijdte van de moderne wapens geen geografische grenzen kent en als maatregelen ter be ëindiging van de produktie van dergelijke wapens voor onbepaalde tijd naar de toe komst worden verschoven. Eisenhower verklaart verder dat de Verenigde Staten met het oog op een hereniging van Duits land bereid zijn tezamen met anderen te onderhandelen over regelingen betreffende de omvang en ontplooiing van strijdkrach ten en over verdragen, niet alleen tegen agressie, maar ook ter verzekering van een positieve reactie ingeval er in Europa agressie wordt gepleegd. Zaterdagmiddag heeft de Russische am bassadeur in Nederland een brief over handigd van de Russische premier Boel ganin aan minister-president dr. Drees. Boelganin schrijft dat de grote bezorgd heid van de Sovjetregering voor het lot van de vrede hem ertoe gebracht heeft, zich opnieuw met een brief tot dr. Drees te richten. De internationale toestand eist energieke stappen van de zijde van alle staten om de internationale spanning te verminderen en de dreiging van een nieu we oorlog weg te nemen, aldus de Rus sische premier. Boelganin schrijft voorts, het optreden van de staatslieden op de zitting van de NAVO-raad in Parijs, die zich voor onder handelingen op hoog niveau hebben uit gesproken, toe te juichen, omdat dit naar de mening van de Russische regering de enige mogelijke weg voor de volken is om hun toekomst veilig te stellen. De Russiche premier merkt op, dat het vredelievende Nederlandse volk steeds krachtiger eist, dat een einde wordt ge maakt a-an de „koude oorlog" en dat de oorlogspropaganda en de bewapenings wedloop worden gestaakt. Dit vindt zijn uitdrukking in een reeks verklaringen van de kant van vertegenwoordigers van ver schillende organisaties in Nederland. In openbare kringen in Nederland stelt men terecht de vraag, waarom er geen onder handelingen worden gevoerd, indien geen der partijen oorlog wenst. De werkers van de Sovjet-Unie hebben met voldoening vernomen, dat een van de invloedrijkste partijen in Nederland, de Partij van de Arbeid, zich voor het verbod van proeven met atoomwapens heeft uitgesproken, al dus Boelganin. Om te bewijzen, dat de voorstellen die de Russische regering bij herhaling aan de westelijke mogendheden heeft gedaan ter ontspanning van de betrekkingen tus sen de staten, geen propaganda zijn in de slechte zin van het woord maar propagan da vóór de vrede, somt premier Boelga nin een reeks maatregelen op die de Sov jet-Unie genomen heeft, waaronder het jongste besluit om haar strijdkrachten op nieuw met 300.000 man te verminderen. De directie van de, n.v. Verenigde Blik- fabrieken te Krommenie heeft besloten met ingang van 8 februari vijftig arbei ders te ontslaan. Het betreft hier arbei ders uit de kop van Noordholland, die door het bedrijf per bus dagelijks van en naar hun werk worden vervoerd. Oorzaak van het ontslag is het verminderen van de orders. Het aantal mannelijke werklozen in de provincie Limburg bedroeg eind decem ber 1957 3887. Eind december 1956 had Limburg 1089 werklozen. Deze vermeer dering met ongeveer 2800 werklozen wordt niet. verontrustend geacht. De stijging der werkloosheid in Limburg komt voorname lijk voor in de in economische ontwikke ling achtergebleven gebieden in noord- en midden-Limburg. Met ingang van vandaag zal er geduren de vijf weken in de voorbereidings- en weverij-afdelingen van J. F. Scholten en Zonen's textielfabrieken te Enschedé op maandag niet worden gewerkt. Dit geldt voor 450 man van de bedrijven te Goor en Enschedé. Het bedrijf heeft totaal 2000 personen in dienst. Het convent der christelijk-sociale orga nisaties heeft in een brief aan minister president dr. Drees gevraagd of het geen aanbeveling zou verdienen dat de Sociaal- Economische Raad zich op korte termijn beraadt over de huidige economische si tuatie. Het convent, waarin samenwerken het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland, de Nederland se Christelijke Boeren- en Tuindersbond, de Christelijke Middenstandsbond en het Christelijk Nationaal Vakverbond, doet deze suggestie naar aanleiding van de re cente gegevens van het ministerie van Sociale Zaken over de stijging van de werkloosheid. Hedenmorgen tegen twaalf uur zijn bo ven Woensdrecht twee Gloster Meteor- straaljagers met elkaar in botsing gekomen. De toestellen stortten neer in Rilland- Bath; het ene in een schor buiten de dijk en het andere in de Kreekrakpolder. Het vliegtuig, dat in het schor neerkwam, vloog in brand. De brandweer uit Rilland-Bath heeft de brand geblust. De beide vliegers wisten met de schietstoel de toestellen tij dig te verlaten. Nota in Djakarta Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede: De Nederlandse zaakgelastigde te Djakarta heeft in opdracht van de Ne derlandse regering een nota overhandigd aan het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken betreffende de Indone sische verklaring over territoriale wateren rond de Indonesische archipel. In deze nota wordt medegedeeld, dat de Indone sische maatregel in strijd is met de regelen van het volkenrecht betreffende de vrij heid van de zee en de maximale omvang van territoriale binnenwateren. Voorts wordt medegedeeld, dat de Ne derlandse regering deze eenzijdige maat regel niet kan erkennen en niet beschouwt als bindend voor Nederlandse onderdanen, schepen en vliegtuigen. DJAKARTA (ANP) Kringen van het Nederlandse consulaat-generaal in Dja karta hebben aan de correspondent van het ANP medegedeeld, dat sinds het op volle gang komen van de repatriëring van Nederlanders uit Indonesië, nu een maand geleden, meer dan 3.000 Nederlanders per week Indonesië verlaten. Tot dusver vertrokken er in totaal 13.000 terwijl er naar verwachting vóór het einde van deze maand nog 6.000 zullen vertrekken. Het afgelopen weekeinde vertrok het Engelse passagiersschip „Himalaya" met 775 Nederlandse évacués aan boord, die rechtstreeks naar Rotterdam zullen rei zen. Volgens de genoemde kringen is er nog geen teruggang te bespeuren in het aantal Nederlanders, dat binnenkort In donesië wenst te verlaten. Stimulans De secretaris van de Nederlandse Ka mer van Koophandel te Djakarta heeft zondag naar aanleiding van de vordering der Nederlandse bedrijfswoningen ver klaard, dat de militaire autoriteiten in de Indonesische hoofdstad honderden huizen ter waarde van vele miljoenen roepiahs hebben gevorderd. In vrijwel alle over te dragen huizen wonen belangrijke buitenlandse employés en hun gezinnen, verklaarde hij. De maatregel zal volgens hem opnieuw de repatriëring van buitenlandse employés stimuleren met alle nadelige gevolgen, welke hun vertrek op de Indonesische produktie kan hebben. „Wij hebben onlangs met het voltallige bestuur een langdurige bespreking gehad met de staats-secretaris van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen, de heer Höp- pener". Dit deelde de N.O.C.-voorzitter dr. Linthorst Homan mede, toen aan het slot van de buitengewone ledenvergade ring in Den Haag het agendapunt „de in vloed van de bestedingsbeperking op de sportbeweging" aan de orde kwam. „Hoewel deze bespreking zeker zijn nut heeft gehad, hebben wij uiteraard niet kunnen bereiken, dat de staatssecretaris ons enige toezegging voor nu of in de toe komst inzake de sportnota kon doen. Wij wilden u thans voorstellen de sportnota zelf te gaan samenstellen". Het bestuur van het Nederlands Olym pisch Comité zal een nota over de sport en de lichamelijke opvoeding samenstellen in samenwerking met de Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Lichame lijke Opvoeding in Nederland, de Neder landse Katholieke Sportbond, de Neder landse Culturele Sportbond, de Nederland se Christelijke Sportunie en de Nederland se Sportpers. Deze organisaties zullen af gevaardigden aanwijzen, die samen met het N.O.C.-bestuur en enkele daartoe uit genodigde specialisten op technisch ge bied, de sportnota zullen samenstellen. De sportbonden zullen de gelegenheid krijgen voordien hun verlangens aan de samen stellers kenbaar te maken. Te Amsterdam is zondagmiddag de Nederlandse afdeling opgericht van de „club der lange mensenVoorzitter is de heer Kramer, die maar liefst twee meter tweeënveertig centimeter meet. Zijn schoenmaat is 62, zijn gewicht 325 pond. De club streeft onder meer naar belastingverlaging voor de leden, wier levensonderhoud aanmerkelijk meer uitgaven vergt dan van mensen met een normaal postuur. Om lid te worden moeten dames de een meter tachtig, en de heren de een meter negentig halen. Dr. ir. A. Vondeling, lid van de Tweede Kamer, is bij koninklijk besluit van II januari benoemd tot minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, als opvolger van dr. S. L. Mansholt. Dr. Von deling is hedenmorgen door de Koningin in paleis Soestdijk beëdigd. De nieuwe minister is geboren op 2 maart 1916 te Appelscha in Friesland, waar zijn vader een gemengd landbouwbedrijf heeft. Nadat de heer Vondeling in 1934 het hbs- diploma behaalde aan de rijks hogere bur gerschool te Assen, bezocht hij de Land bouwhogeschool te Wageningen. Hij was daar een actief lid van de Vrijzinnig Demo cratische Jongeren Organisatie. In de jaren 1938 en 1939 bezocht hij de school voor reserve-officieren der onbereden artillerie te Utrecht. In september 1940 behaalde hij aan de Landbouwhogeschool het diploma landbouwkundig ingenieur (economische richting). Van 1940 tot 1945 was dr. Vondeling landbouwkundige bij de Provincie Fries land en toegevoegd aan de commissie Noordoostpolder. In de oorlogstijd en vlak daarna was hij als journalist werkzaam in de groep „Je Maintiendrai". Hij was mede oprichter en hoofdbestuurslid van de Nederlandse Volksbeweging. Sinds 1945 is de heer Vondeling directeur van de Coöperatieve Centrale Landbouw boekhouding te Leeuwarden, een accoun tants- en belastingadvieskantoor. Na de Kamerverkiezingen van 1946 deed hij op 25 juli zijn intrede in het parlement als lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, wier landbouwspecialist hij is. In 1948 promoveerde de heer Vondeling aan de Landbouwhogeschool op een proef schrift „De bedrijfsvergelijking in de landbouw", een economisch-statistische studie. Hij is lid van het hoofdbestuur van de Partij van de Arbeid, voorzitter van de stichting „Friese Pers" (Leeuwarder Cou rant en Friese Koerier), lid van de Zuider zeeraad, voorzitter van de Vereniging van Landbouwboekhoudbureaus en bestuurslid van de Nederlandse Verbruikscoöperaties.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 1