Horen en zien DRUM SHAG EEN WOELIGE TIJD CSV bracht het tegen ZAP niet verder dan gelijkspel Dames BUMBEL ENDEWENSH00RN j Agenda voor Haarlem half zware shag J VOETBAL IN KENNEMERLAND Beverwijk zegevierde over Wijk aan Zee half zwaar - heel lekker! Kort en bondig 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN V laams-N ederlands programma Razendsnel De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Stormvogels 2 VVB Kinheim handen Kennemers Wijk aan Zee CSV Velsen Hoogovens „kopen" twee klokken in het carillon U weet niet half hoe lekker die van Douwe Egberts is! ONS VERVOLGVERHAAL DOOR WERNER STEINBERG „Maas" en „Scaldis" maken de „Krebsia" vast MAANDAG 13 JANUARI 1958 v J v. Van het Vlaams-Nederlandse t.v.-pro- gramma, dat de N.T.S. ons zaterdagavond samen met haar Belgische zusje heeft voorgeschoteld, viel het inleidende caba ret zozeer met de deur in huis, dat ver scheidene kijkers het wellicht niet hebben kunnen verteren, mede door de vele, ove rigens best aardige woordspelingen in de tekst van Bab Westerveld. Uit het nogal pretentieloze geheel bloeide af en toe een heel aardig liedje op of een knap schetsje, maar de zaken werden nogal ingewikkeld aan elkaar gepraat. In het daaropvolgende quiz-programma bestreden Nederland en Vlaanderen el kaar in drie sectoren: de litteratuur met prof. dr. Garmt Stuiveling en Karei Jonckheere als kampvechters, de staats inrichting, waarin alles van alles van prof. dr. A. E. M. Duynstee uit Nijmegen en prof. dr. R. van den Bogaert uit Gent af hing, benevens de sport, waarvoor men overschakelde naar de Brusselse voorstad Schaerbeek, waar verscheidene cracks uit beide landen elkaar met bepaalde ver plichte prestaties punten trachtten af te vangen. Uitstekend getroffen voor de t.v. was de afwisseling tussen de academische sfeer, waarin de litteratoren en de staat kundigen nu en dan peinzend naar het pla fond blikten voor een vraag, die steeds de litteratuur of de politiek van het andere land aanging, met het sportcentrum, waar de lichamelijke prestaties werden geleverd, vaak met eenzaam gehijg. Bel gië heeft deze quiz met 7-6 gewonnen. Voor het laatste programmadeel draai de de camera rond in een speciaal in Tres long in Hillegom ingerichte piste, waarin de equilibristen Freddie en Jo, Lot en Joe Amers, een aanminnig duetje, gevormd door Christine Spierenburg en Bert Rob- be, het aardige doorgezaagdebenzineblik- kenorkest „The Golden Rocksteel Band" van St. Eustatius, de Brunels, een paar heel goede dansparodisten, de Morgans, een stel grappige muzikale clowns en het amusementsorkest van Gaston Nuyts de aandacht boeiden. Maar speciale vermel dingen verdienen toch de grote pantomi- mist Marcel Cornelis, die zich op de prak tische leiding in een denkbeeldige circus wierp, de uitstekende expressies van de als goochelaar steeds opnieuw gedesillu sioneerde illusionist Mac Ronay en Katja Solonevsky's rugby spelende buldoggen, die een storm van hilariteit veroorzaakten in een inderdaad verhit gespeelde wed strijd, waarbij ballonnen als ballen dien den. Opmerkelijk was een klein keffertje tussen de doggen, dat elk hunner luid scheen te becritiseren. Er werd nog een doelpunt gemaakt ook. "De televisie heeft de" Nederlandse kij kers zondag twee keer naar de ijsbaan meegenomen. Des middags kregen we in een gezamenlijk programma een relais van de Duitse televisie te zien met een re portage van de Duitse kampioenschappen kunstrijden op de schaats in München en des avonds werd een rechtstreekse repor tage van de in Den Haag gespeelde ijs- hockeywedstrijd tussen HOKY en Bad Nauheim gegeven. En vooral deze laatste uitzending, die maar liefst twee uur duur de, zal velen een genoegen hebben gedaan. De aardige, levendige wedstrijd was door het grote aantal camera's uitstekend te volgen. De cameralieden verloren de ra zendsnelle puck geen moment uit het oog. En dat was op zichzelf al een prestatie. Iets minder goed was het commentaar van Frans Henrichs, die vooral in het begin soms vergat dat hij niet voor de radiomi crofoon stond en die de wedstrijd daarom nog eens van een mondeling verslag voor zag. Na een uurtje werd hij echter kenne lijk moe. Hij praatte niet meer zoveel en dat maakte het geheel wat rustiger. In de pauzes maakte Henrichs tenslotte enkele vlotte praatjes met ijshockeykenners. Een paar kunstrijders vulden de overgebleven Beeldschermer HILVERSUM I 403 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Land achter hoge muren (Perzië), door mevrouw mr. L. Eversdijk Smulders. 11.30 Gram 12 00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Promenade-ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte rriuz. 13.40 Orgelspel. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Pia norecital. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. l'.JO Amateursuitzend. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.30 R.V.U.: Oude Oosterse wijsheid, door prof. dr. M. A. Beeck. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vousparle. 19.10 Koorklanken. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Piano-im provisaties. 22.35 Experimentele muziek. 22.55 Ik geloof, dat.., caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 New York calling. 23.11—24.00 Gram. HILVERSUM II 398 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8 50 Voor de vrouw. 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Metropole orkest en so liste. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13,25 Amus.muziek. 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de vrouwen van het platteland. 14.40 Gevar progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- Iof 17 00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.Rijksdelen Overzee: Suriname en zijn districten, door W. Joseph. 18.00 Lichte muz. 18.20 Franse chansons. 18.40 Gram. 18.45 Dit is le- ven, causerie. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Kate- chismus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Religieus progr. 22.05 Kamermuz. 22.35 Gezondh.- praatje. 22.45 Avondgebed en liturg, kalend. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Pianorecital. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16 30 Moderne muz. 17.00 Nieuws. 17.10 Piano en fluit. 17.45 Boekbespr. 18.00 Jeugdconc. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Stand punten van de Belgische Nijverheid, caus. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Gram. 21.10 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Viool en piano. 22.45 Gram. 22.55— 23.00 Nieuws. VOQR DINSDAG NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 Docu mentaire. 21.1022.25 Film. Het was te verwachten, dat na de vorst in de eerste week van het nieuwe ,iaar, ge volgd door de val van een flinke portie regen, niet alle velden bespeelbaar zouden zijn. Toch viel de oogst nog niet tegen: In 3A gingen vier van de zes vastgestelde wedstrijden door en in de vierde klasse D werden toch ook nog drie wedstrijden ge speeld. Onder de vier uitslagen van de derde klas-ontmoetingen waren er twee, die zeker niet algemeen verwacht werden: In de eerste plaats kon CSV, de leidende ploeg uit de afdeling, het tegen ZAP niet verder brengen dan een (tweetwee) gelijk spel. Dit gevoegd bij het feit, dat onlangs Alc- maria Victrix tegen de ZAP-ers zelfs een nederlaag leed, toont aan, dat deze Noord hollanders hun inzinking aardig te boven zijn. Dat dit gelijke spel door de zelf niet gespeeld hebbende Vitessenaren met vreugde is begroet, ligt voor de hand. Voor de tweede verrassing zorgde Bever wijk door het behalen van een tweenul overwinning op het sterke Wijk aan Zee. De Beverwijkers kwamen in een (geslaag de) proefopstelling uit en de Wijk aan Zeeërs werden hiervan de dupe. De bad mensen lieten door deze nederlaag een mooie kans om op CSV in te lopen onge bruikt. Velsen zette het nieuwe jaar goed in door de Alkmaarse Boys een drie-vier neder laag toe te brengen. De Santpoorters na men hiermede revanche voor de nultwee nederlaag, die zij destijds op eigen terrein tegen de Alkmaarders leden. Egmondia schijnt haar inzinking enigs zins te boven, al is het misschien wel wat voorbarig deze conclusie nu reeds te trek ken, omdat HSV, dat met drieéén ver loor, nu niet direct zo'n sterke tegen partij is. In 4D werden de terreinen van OFC en ETO, zoals verwacht kon worden, afge keurd, maar zelfs ook het Bloemendaal- terrein bleek niet bespeelbaar, zodat Wa terloo een vrije dag had. Kinheim speelde wel, maar kon het tegen Onze Gezellen niet tot een over winning brengen: Het verloor met de on even goal uit drie (tweeéén). Gelukkig voor de Velsenaren echter verloor Geel Wit met viertwee van DIO. De wedstrijd tussen Stormvogels 2 en VSV 2 kon, jammer genoeg, door de ge steldheid van het hoofdterrein van „Schoo- nenberg" niet op dit veld gespeeld worden. Toch werd hij nog dood heel wat belang stellenden bijgewoond. Stormvogels 2 heeft er geen twijfel over laten bestaan, dat het inderdaad de sterk ste van de twee ploegen was, want met niet minder dan 5—2 legde het beslag op beide punten. Toch kan zeker niet ont kend worden, dat de VSV-reserves kranig tegenstand hebben geboden. Vooral vóór de rust was het nog lang -niet zeker, dat Stormvogels de wedstrijd ging winnen, want na het verstrijken van de eerste helft leidde de thuisclub via 10 en 11 tussen standen nog maar met 21. Na de rust was Stormvogels sterker, maar zelfs toen de stand tot 41 was op gevoerd, gaven de VSV'ers zich nog niet gewonnen. Op waarlijk fraaie wijze ver kleinde hun middenvoor de achterstand zij het dan ook enigszins met medewerking van doelman Venus tot 42. Tenslotte bracht de Stormvogels-linksbinnen de stand op 52. In Weesp kon VVB, dat twee nieuwelin gen in zijn elftal had opgesteld, beide pun ten op Rapiditas veroveren in een wed strijd, die door de gasten in de eerste speel- helft vooral verdedigend werd gespeeld. Weliswaar speelde VVB met wind mee, maar de Velsenaren achtten het beter om voorzichtig te beginnen. Dit gaf Rapiditas gelegenheid om aardige aanvallen op te bouwen. Maqr de afwerking van de Rapiditas-voorhoede ontbrak, zodat de Breesaapverdediging, zij het soms met enige moeite, gevaar kon afweren. VVB vatte moed, zodat een aardige, gelijke strijd ontstond, waarbij de Breesapers over rechts wel enig gevaar voor de Weesper- achterhoede schiepen. Hieruit ontstond na 35 minuten een fraai doelpunt toen B. v. d. Schans van rechts de bal voor het doel trok en Verswijveren hard inschoot (nuléén). Na de hervatting werd met wind mee een Rapiditas-overheersing gevreesd. Deze bleef onbegrijpelijk uit, zodat de Breesapers hun kans zagen het tempo op te voeren en het middenveld permanent te veroveren. Met flinke steun van de halflinie, waarin Both en Luntz de energieke werkers wa ren en A. v. d. Schans als rechtsachter de ongevaarlijke Rapiditas-aanvallers prima afweerde, kon VVB aanval op aanval lan ceren. Deze offensieve kracht kon Ver swijveren na goed samenspel met Koppen in een doelpunt uitdrukken, doch dit werd wegens hands en na appelleren van de Weesper grensrechter afgekeurd. De Kinheimers, die in Haarlem tegen Onze Gezellen mede dank zij de goede lei ding van scheidsrechter B. Lind een zeer sportieve wedstrijd speelden, moesten op nieuw ervaren, dat hun aanvalsliniè het zwakste deel was. Kinheim was in de eer ste tien minuten al direct veel sterker. Een op het oog onbetekenende uitval van Onze Gezellen werd echter na elf minuten tegen de verhouding in door de Haarlemse linksbinnen onhoudbaar voor Pigmans met een doelpunt afgewerkt (éénnul). Opnieuw en nog heftiger werd de Kin- heim-strijd, waarin de scorekansen ech ter niet werden uitgebuit, totdat invaller- midvoor Demmers de bal via een Onze Gezellen-speler voor de voeten van Van Vuuren bracht, die onhoudbaar na 20 mi nuten gelijk maakte (éénéén). Vijf minuten voor de rust raakte Mol een gemakkelijk weg te werken bal kwijt aan de Onze Gezellen-midvoor, die zich niet bedacht (tweeeen). ADVERTENTIE WA MCA .C ruw of schraal HAMFA-GFI P>|Tub.95c| Na de hervatting domineerde Kinheim voortdurend, terwijl Onze Gezellen zich meer op de verdediging toelegde. De af werking ontbrak ten enenmale bij de be zoekers, van wie Van Dijk een keer een hard schot net zag gekeerd. Maar tien mi nuten voor het einde zette dezelfde speler goed'voor, waaruit Sluiter ineens scoorde. Dit doelpunt werd terecht wegens buiten spel afgekeurd. Het is de Kennemers dan eindelijk ge lukt om de eerste overwinning op haar nieuwe veld te behalen. Kennemers zat feller op de bal dan Za'andijk, dat over een matig elftal beschikt. In het begin redde Groot op meesterlijke wijze; hij stopte een hard schot van Cees Snelders. De Kenne mers kregen enige goede kansen maar Vos en Minneboo faalden voor open doel. Na 35 minuten sloeg Van Dongen een bal uit doel en de scheidsrechter strafte deze handel wijze van de back met een strafschop. Hard schoot J. Mosk de bal onder Van Beinum door (10). In de tweede helft leek het er op dat Zaandijk gelijk zou komen, maar C. Mol en Van Alphen misten enkele mooie kan sen. Het tweede doelpunt kwam van Schaap die een pass van Vos inschoot. Kort voor het einde bracht Zwanenburg de stand op drienul. Beverwijk verraste vriend en vijand door Wijk aan Zee op eigen veld een nederlaag toe te brengen. Het werd voor de talrijke bezoekers geen mooie wedstrijd. Er waren 30 minuten gespeeld toen de oud-Wijk aan Zee-speler Van der Meij uit een corner Beverwijk de leiding gaf (01). Kort voor het rust-signaal trad doelman De Blok een beetje te hardhandig op. Dit werd met een strafschop bestraft die J. Minneboo in schoot (02). In de tweede helft bleef de stand nul twee. In een spannende wedstrijd kon CSV tegen ZAP niet meer dan één punt mee naar huis nemen. Na een kwartier spelen was de CSV-achterhoede even in het nauw gekomen. Doelman De Heer was uit doel gekomen en de vrijstaande rechtsbuiten schoot in (10). De thuisclub kreeg zelfs nog een strafschop te nemen maar die werd tegen de paal geschoten. CSV was in deze periode iets zwakker. In de tweede helft had CSV al spoedig succes toen Stolk tegen de wind in een bal hard inschoot en een back de bal uit het doel stompte. Stolk schoot de strafschop in (11). Na tien minuten kreeg ZAP een buitenspeldoelpunt cadeau (21). CSV kwam toen opzetten en uit een voorzet van Kossen kon Van der Wal een mooi doel punt scoren (22). De verjongde Velsen-ploeg heeft in .een goed gespeelde wedstrijd de volle winst kunnen boeken op Alkmaarse Boys. Het begon niet hoopvol voor Velsen, want Alk maarse'Boys kon de leiding nemen. Maar na 25 minuten spelen maakte Hoogzaad gelijk. Velsen was van dat moment de Bumbel keek verbaasd naar het Wensmannetje en toen naar de hoorn in zijn hand. Daarna krabde hij eens verbluft op zijn hoofd. „Dusals ik op dit ding blaas, kom je te voorschijn, en dan mag ik iets wensen?", vroeg hij. „Ja, zo is het", zei het Wensmannetje. „Maar denk er wel aan: je kunt me maar driémaal roepen en dus driemaal een wens doen; daarna verliest de hoorn zijn kracht!" 24-25 Schenking van 12.000 aan de „Vrienden van de beiaard" Het bestuur van de „Stichting Vrienden van de Beiaard" kan tot zijn grote vreug de mededelen, dat het van de directie van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. en aangesloten be drijven een brief heeft ontvangen, waarin de directie haar sympathie betuigt met het streven van de Stichting te komen tot een klokkenspel te Beverwijk. De directie van de Hoogovens heeft mede gedeeld bereid te zijn de twee grote klok ken (wegende resp. 536 kg. en 376 kg.) van het te stichten carillon te „kopen". Hiertoe heeft de directie van Hoogovens een bedrag van f 12.000 ter beschikking van de Stichting gesteld. Aan het slot van haar brief spreekt de directie de wens uit dat het carillon spoe dig zijn klanken over Beverwijk zal kun nen laten klinken. Gezien deze voortreffelijke geste van Hoogovens is de gedachte gerechtvaardigd, dat de stad nog dit jaar van een klokken spel zal kunnen genieten. Door deze vorstelijke schenking wordt het bestuur zeer gesterkt in zijn verwach ting dat vele anderen spontaan aan de actie zullen meedoen en hun klokje (of nog liever: hun klok!) spoedig zullen schenken. Grondstoffenaanvoer voor de papierfabriek Zaterdagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse m.s. „Leo", dat van de Finse haven Jakob- stad een restantlading van ongeveer 250 ton cellulose aanvoerde. ploeg die de toon aangaf. Nqg voor rust was Wittebrood als de kippen bij een bal die een back op zijn doelman terugspeelde (12). In de tweede helft werd het na tien minuten spelen door Wittebrood en Hoog zaad 14. Maar weer tien minuten later was de eindstand 34. ADVERTENTIE c 46. Hij nam zich voor niet meer over deze af wijzende brief te piekeren en vastbesloten nam hij en boek ter hand waarin hij ijverig begon te lezen. Opeens herinnerde hij zich echter de tweede brief, de brief van zijn moeder. Hij sprong weer op. De brief kwam uit Oldesloe; zijn moeder wil de hem zeker meedelen, dat ze bin enkort terug zou den reizen. Het verblijf had lang genoeg geduurd en had zijn vader stellig goed gedaan.... Hij scheurde de brief open en begon te lezen. Hoe verder hij kwam, hoe ernstiger de uitdrukking van zijn gezicht werd. In haar rustige grote handschrift schreef zijn moeder hem, dat de toestand van zijn va der helemaal niet verbeterd was.De doktoren waren radeloos, men achtte genezing thans uitgesloten, men wilde alleen verergering voorkomen. Zijn vader moest daarom in Oldesloe blijven. Naar het oordeel van de doktoren zou terugkeer naar Düsseldorf name lijk zijn dood betekenen. Harry Heine beet de tanden op elkaar. Met moeite onderdrukte hij zijn tranen. Zijn moeder schreef verder: hoewel Samson Heine dus ongeneeslijk ziek was, mocht hij slechts dan in Bad Oldesloe blijven, wanneer hij hiertoe een toe stemming kreeg van de Koning van Denemarken. En om deze te krijgen, was een borgstelling nodig, waar voor ze zich opnieuw tot oom Salomon in Hamburg had moeten wenden. Altijd weer Salomon Heine! Harry Heine keek uit het raam naar de grauwe wolken aan de hemel bo ven Göttingen. Het weer buiten was in overeenstem ming met zijn gemoedsstemming. Hoeveel vernède- ringen had zijn moeder al moeten ondergaan en hoe behandelde Salomon Heine haar. Met verontwaardi ging dacht hij aan het laatste onderhoud, dat hij had meegemaakt. Enkele dagen later kwam er echter een brief van zijn moeder dat Salomon Heine alles in orde had gemaakt en de kosten zou dragen. Opnieuw had zijn moeder het pleit weten te winnen... Er spron gen tranen in zijn ogen, zijn dappere moeder, hoeveel hield hij van haar! Zij, die in een boosaardige be krompen wereld haar hart gevolgd had De brief bracht verder weinig opwekkend nieuws over de zieke. Voorts vertelde zijn moeder over zijn zuster Lotte, die ze zoveel mogelijk van al deze mi sère verwijderd hield. Lotte was een mooi en lief meisje geworden. Verder deelde ze hem nog een en ander mee over zijn jongere broers, die van dit alles weinig begrepen. Het slot van de brief bevatte de volgende mededeling: „Salomon Heine heeft inmid dels de verloving bekend gemaakt van zijn dochter Amalie met een zekere John Friedlander, naar het heet „een rijke grootgrondbezitter uit Oost-Pruisen". Harry sprong op. Amalie! Alles, wat er in Ham burg was voorgevallenleek opeens weer heel dicht bij. Hij zag haar hooghartige, spottende gezichtje weer voor zich. Hij zou haar nooit helemaal verge ten... En thans zou zij Amalie Friedlander gaan he ten en de echtgenote worden van een rijk man in Oost-Pruisen! Het greep hem bij de keel en vol wan hoop liep hij ..et huis uit. Grote witte vlokken sneeuw daalden op Göttingen neer, de daken van de huizen waren reeds door een witte laag bedekt. HOOFDSTUK V. Harry Heine liep snel voort door de sneeuw. Hij hield zijn handen diep in de zakken. Zó, als hij in zijn kamer had gezeten, zónder overjas, was hij het huis uitgerend. Hij leek buiten zinnen, zijn hoofd klopte pijnlijk. Eerst thans besefte hij met grote felheid, dat hij nog steeds van Amalie hield en dat hij nog steeds hoop had gekoesterd. Dwaas die hij was! Zou hij er met Straube over gaan praten? Ja, deze oudere vriend zou hem begrijpen en hem misschien weer tot rust kunnen brengen. Hij trof Staube ech ter niet thuis. Zijn hospita deelde hem mee, dat hij in het „Englischer Hof" was. Heine begaf zich daar heen en trof Straube aan, die aan een tafel in een hoek zat te eten. Het restaurent was vol lawaaiige studenten. Straube, die de ontstelde uitdrukking op Heine's gezicht opmerkte, wenkte zijn jonge vriend om bij hem te komen. Zwijgend ging deze aan zijn tafeltje zitten en het duurde enige tijd, voordat hij iets uit kon brengen. Tenslotte zei hij abrupt: „Ze heeft zich verloofd, nu is ze voor mij verloren." Op nuchtere toon antwoordde Straube, terwijl hij Harry onbewogen aankeek: „Ze is niet de énige!" „Nee", gaf Harry toe, „ik weet 't, ik ben gek. Maar als ik nu juist die éne wil...!" I „Is dat heus waar?" vroeg Straube op ernstige toon. „Is 't niet een illusie, zoals Don Quichotte Dul cinea wilde hebben, die alleen maar in zijn fantasie bestond?" „Amalie is een wezen van vlees en bloed." „Werkelijk?" Straube keek hem spottend aan. „Wat bedoel je?" stamelde Harry, en opeens was er twijfel in hem, of ze werkelijk was, zoals hij haar wilde zien, zoals hij haar liefhad. Straube bemerkte de verandering. „Kijk toch om je heen, Harry", zei hij, „hier in deze zaal, en zeg me dan of je heus denkt, dat het soort liefde, waarvan jij droomt, mo gelijk is. Hier in de zaal, daar zitten de toekomstige doorsnee-echtgenoten van jouw Dulcinea!" Met een gevoel van ergernis moest Harry zijn vriend gelijk geven. Ja, daar zaten de toekomstige echtge noten, bier te drinken en pijpen te roken en eindeloze gesprekken te voeren. Ze waren bovendien verzot op duels en grepen iedere aanleiding hiertoe aan. Plotseling ontstond er in een hoek van de zaal tu mult: twee studenten stonden met grote felheid tegen over elkaar, de ene met een rode muts op het hoofd, de ander met een blauwe. Vele andere studenten sprongen op en haastten zich in hun richting om de rel van dichtbij gade te slaan. Een diepe verontwaardiging kwam over Harry. De dwazen! Hadden ze nog niet genoeg aan het verdeelde Duitsland, gespleten in vele staten en standen? Waren deze studenten-rellen in verband met kleine onderlin ge verschillen niet het summum van dwaasheid? Hij sprak enkele woorden van kritiek tot Straube. Het volgende ogenblik stond er een student met een arro gant gezicht voor hem, die zich voorstelde als Wilhelm Wiebel en die hem voor deze kritische woorden ter "verantwoording riep. Met een koele, afwijzende blik monsterde Heine de ander. Hardop bevestigde hij zijn woorden: „Inderdaad, ik vind het waanzinnig!" Het werd opeens stil in de grote zaal. Zelfs de vech tersbazen hielden op met vechten. Iedereen keek in de richting van Harry Heine. Deze stond op en begon te spreken. Tevergeefs trachtte Straube zijn felheid te temperen. Scherpe woorden vlogen over en weer. (Wordt vervolgd) Van Meel naar Parijs. De bekende Nederlandse luchtvaartpionier Marinus van Meel zal Zondag per KLM naar Parijs vertrekken, teneinde de herdenking bij te wonen van de eerste vlucht van 1000 me ter in 1908 door Henry Farman met wie hij destijds bevriend was. De heer Van Meel gaat als vertegenwoordiger van de Neder landse luchtvaart in het algemeen en van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Hoogleraar benoemd. Met ingang van 1 januari 1958 is benoemd tot gewoon hoogleraar in de afdeling der elektrotech niek aan de Technische Hogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de scha keltechniek, de techniek van de informa tieverwerkende machines en de telegrafie: dr. ir. R. M. M. Oberman, thans buitenge woon hoogleraar aan deze hogeschool en hoofdingenieur in algemene dienst bij het staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie. Onderscheiding. Bij besluit van de Oostenrijkse staatspresident, dr. Scharf is aan onze correspondent te Wenen, profes sor dr. N. Greitemann, het Oostenrijkse Grootkruis van Verdienste verleend. De onderscheiding is hem uitgereikt door kan selier Raab, die de aandacht vestigde op de verdienstelijke berichtgeving, voornamelijk inzake het Oostenrijkse staatsverdrag. Studenten gaan varen. Ter gelegen heid van het achttiende lustrum van het Delfts studentenstudiegezelschap „Leegh- water", het oudste studiegezelschap van de Technische Hogeschool te Delft, wordt op vrijdag 24 januari een tocht gemaakt met Hr. Ms. kruiser „De zeven Provinciën". Op 23 januari wordt een f eestvergadering gehouden, prof. ir. E. F. Boon zal spreken over „ontwikkeling van kernreactoren en de plaats die de afdeling werktuigbouw kunde in deze inneemt". De Nederlandse Shell-tanker „Krebsia", die zaterdag van Rotterdam vertrok mst bestemming Curacao, heeft op 12 mijl ten zuid-zuidwesten van Beachy Head met machinestoring te kampen gehad en om sleepboothulp gevraagd. Vermoedelijk be vindt er zich zout in de ketels. De sleep boten „Maas" uit Hoek van Holland en „Scaldis" uit Vlissingen van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst vertrokken naar het schip en bereikten het tegen de avond. De „Krebsia" wordt naar Souxr hampton gesleept. Bestuurswijziging van ,,'t Nut" Tijdens een bestuursvergadering van het departement Beverwijk van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen is de heer G. J. Frerichs, tot nu toe secretaris, gekozen tot voorzitter. De heer J. G. Langendoen zal de functie van secretaris op zich nemen. MAANDAG 13 JANUARI Stadsschouwburg: Toneelgroep „Thea ter", „Bezoek aan een planeetje", 20 uur. Concertgebouw: Optreden van Leedy Trio, The Chico's, Bernard Drukker, 20 uur. FILMS Cinema Palace: „De familie Trapp", a.l., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „De verleidster", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The prince and the showgirl", a.l., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De twaalf gezworenen", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „It happened to-mor row", a.l., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Wat gebeurde er met Julie", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Ontvoerd uit de harem", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Stu dio Theater: „Wenn der weisze Flieder blüht", a.l., 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Minerva (foyer): Heemsteedse Kunst kring, lezing dr. H. Schmidt van Gelder, 20.15 uur. Begijnhofkapel: Interkerkelijke Evangelisatie comité, 20 uur. DINSDAG 14 JANUARI Stadsschouwburg: Nieuw Nederlands To neelgezelschap: „Hedda Gabler", 20 uur. Concertgebouw: Noordhollands Philhar- monisch orkest, concert 20.15 uur. Minerva Theater. Optreden van Georgette Hage- doom met aan de vleugel Pierre Verdonck, 20.15 uur. FILMS Cinema Palace: „De familie Trapp", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Frans Halstheater: De verleidster", 18 jaar, 14.30 en 20 uur. Lido Theater: „The prince and the show girl", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De twaalf gezworenen", 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: Wat gebeurde er met Julie", 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Ontvoerd uit de harem", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Wenn der weisze Flieder wieder blüht", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Pauze-theater (in Rembrandt-theater) Optreden Jelle de Vries 12.40 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6