OPRUIMING KÜHLING Officiële instemming met het antwoord van Eisenhower ZO AVO bewoog Amerika tot stappen in Djakarta Defensie slokt 64 percent op van de Amerikaanse begroting E.G.K.S. wil Euro-instellingen in Luxemburg samentrekken Van dag tot dag K Eerste stap tering NAAIMACHINES Amerikaanse filmpionier Jesse Lasky overleden DINSDAG 14 JANUARI 1958 r Britse pers is evenwel niet opgetogen over de wijze waarop de repliek is geformuleerd Territoriaal besluit dreef een wig tussen leden-landen Sopraan Maria Gallas op tournee door Amerika Mode-ontwerpen bekroond In november recordaantal van 8567 nieuwe huizen Première „Palisades'1 bij Ballet der Lage Landen Een dode bij botsing tussen straaljagers Fonds voor repatriëring van huisdieren Drs. Van der Beugel naar Parijs Prinsjesdag in Zweden Nog geen beslissing over streekplannen Kerkelijk Nieuws Geen enkele belastingverlaging en een geraamd overschot van een half miljard dollar 0p de ^Praatótoel De Belg Finet probeert zijn collega's Hallstein en Armand tot zijn standpunt over te halen ONZE VERMAARDE TAPIJTEN BEDDEN DEKENS GORD IJ NEN enz. ANEGANG HOEK WARMOESSTRAAT De regering heeft niet getalmd met de erkenning van de noodzaak, maatregelen te ontwerpen om de toenemende werkloos heid te bestrijden en de paradox op te hef fen, die gevormd werd door de werkloos heid in de bouwvakken en de enorme be hoefte aan bouwwerken. Ofschoon de eerste concrete maatregel de opheffing van de bouwstop voor bouw werken beneden de honderdduizend gulden nog niet dadelijk een indrukwekkende opleving van de bouwactiviteit zal doen zien, blijkt uit de reactie van de regering op de ongerustheid over de gang van zaken onder meer tot uiting gekomen door een telegram van de samenwerkende vakcen trales dat zij neigt tot krachtige en snelle voorzieningen, voor zover haar pols stok reikt. Met dit laatste moet wel terdege reke ning worden gehouden. Talrijke belemme ringen blijven bestaan kapitaalgebrek en alle andere aanleidingen tot de bestedings beperking zijn nog aanwezig en de alge mene economische situatie van ons land levert nog redenen voor een zeer voorzich tig beleid. Doch men mag verwachten dat het kabinet dat de bedieningsknop van de geleide economie zo vaardig heeft ge hanteerd toen het erom ging „arbeids reserve" te kweken en „ontspanning" van de arbeidsmarkt te bereiken thans ook bereid en in staat is om het euvel te beteu gelen. Dat daarbij gehoor verleend wordt aan de vakcentrales en wellicht ook de So ciaal Economische Raad om advies zal worden gevraagd, betekent dat rekening wordt gehouden met deskundige en be langhebbende groepen, wat een garantie inhoudt-tegen eigenmachtige eenzijdigheid. Het plafond van honderdduizend gulden voor bouwwerken beperkt natuurlijk de uitvoering van bepaalde grotere objecten nog steeds en bevordert de uiterste bezui niging op voorzieningen in objecten, die dit plafond nabij komen. Dit kan, zoals de ervaring heeft geleerd, tot ongewenste en ondoelmatige krapheid in accommodatie der bouwwerken leiden, die later kost baarder en gecompliceerder verbouwingen noodzakelijk zal maken. In die gevallen zou de nodige soepelheid moeten worden betracht, waarbij niet zozeer de regering dan wel de departementale bureaus ver beeldingskracht en gezond verstand zullen moeten opbrengen. Dat wordt hun in ruime mate toegewenst. Moge het beschamende en immorele kwaad der werkloosheid, dat ook bij niet alarmerende cijfers een grote mate van persoonlijk leed en gezinsontwrichting méebrengt, zo snel mogelijk teruggebracht worden tot een uiterste minimum. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuz« ENGEL, Gr. Houtstr. 181 Tel. 14444 LONDEN (Reuter) Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft van harte zijn instemming betuigd met het antwoord van president Eisenhower aan de Russische premier Boelganin. „Dit antwoord bevat", aldus de woordvoerder, „een aantal constructieve voorstellen welke ons, als zij worden aan vaard, verder kunnen brengen op de weg naar de vrede". PARIJS (Reuter) Een woordvoerder van het Franse ministerie' van Buiten landse Zaken heeft meegedeeld dat Frank rijk het met de algemene lijnen van Eisen howers antwoord eens is. Bepaalde sug gesties van Europese zijde zijn in het ant woord opgenomen. BONN (DPA en Reuter) De perschef van de Westduitse regering verklaarde, dat men te Bonn van tevoren akkoord was ge gaan met de voornaamste punten van het antwoord. Bondskanselier Adenauer blijft bij zijn voornemen via diplomatieke ka nalen te onderzoeken wat de Russen met, hun „vage voorstellen" willen. De West duitse regering zal haar houding ten aan zien van het Poolse plan voor instelling van een atoomvrije zone in Midden- Europa pas bepalen, als de NAVO-des- kundigen hebben uitgemaakt of het nood zakelijk is, om veiligheidsrederen in de bondsrepubliek lanceerbases voor raket ten met middelgrote reikwijdte aan te leggen. Van socialistische zijde is critiek op deze verklaring geleverd. De bondsre gering wordt ervan beticht, het Poolse plan bij voorbaat af te wijzen of er zoveel voorwaarden aan te verbinden, dat aan ernstige onderhandelingen niet meer te denken is, OSLO (Reuter) Het Noorse socialis tische blad „Arbeiderbladet", dat gewoon lijk de opvatting van de regering weer geeft, heeft uiting gegeven aan de vrees, dat een topconferentie van grote omvang, zoals door Boelganin voorgesteld, in een propagandavoorstelling ontaardt. Het blad constateert evenwel in de boodschap van de Sovjet-premier een „realistische toon. die hoop geeft dat de Sovjet-Unie oprecht wenst tot concrete resultaten te komen". In aansluiting hierop doet het blad een be roep op de westelijke mogendheden de Russen met realistische voorstellen tege moet te komen en hun oude standpunt enigszins te herzien. LONDEN (Reuter) Inzake het Rus sische voorstel om een topconferentie te houden, is de Britse pers over het alge meen van mening dat men, ondanks de moeilijkheden, alles moet proberen met de Russen tot onderhandelingen te komen. Volgens de „Daily Express" moet de Rus sische verzekering dat de Sovjet-Unie vrede wil zonder meer aanvaard worden, tot uit nieuwe feiten blijkt dat zij niet oprecht is. Weinig hoop De Manchester Guardian zegt dat mi nister Dulles gewonnen lijkt te hebben. Eisenhowers antwoord geeft weinig hoop. dat er spoedig met vrucht aan. de top kan worden onderhandeld. De fout van Eisen hower is dat hij alle onopgeloste proble men opsomt. Het ware betere geweest wnneer hij zich tot enkele punten had be paald. welke een redelijk uitzicht op een vergelijk bieden. Er op aan dringen dat de rechten van de Oosteuropeanen onmid dellijk in discussie worden gebracht, be tekent een vernietiging vande kansen op elke onderhandeling. De Labour-oppositie staat op het stand punt dat het noodzakelijk is terstond een datum voor een topgesprek vast te stellen en diplomatieke voorbereidingen te be ginnen, wil niet alles in de lucht komen te hangen. De Labourleider Gaitskell doet drie voorstellen voor een agenda voor een WASHINGTON (UP) In Washington is van officiële zijde medegedeeld, dat de V.S. het Indonesische besluit, de terri toriale wateren tot 12 mijl buiten de kust uit te breiden, niet erkennen. Het Amerikaanse standpunt zal in een nota aan de Indonesische regering wor den uiteengezet. De Amerikaanse regering betoogt, dat op historische gronden geen land het recht heeft de territoriale wate ren tot meer dan 3 mijl buiten de kust uit te breiden. Men verwacht dat de Amerikaanse ver werping van het Indonesische besluit op de volgende maand in Genève te houden bijeenkomst over dergelijke kwesties nog maals zal worden beklemtoond. De verenigde Staten hebben zich enigs zins terughoudend betoond bij het protes teren tegen de instelling van een 12-mijls- zone, omdat men.in hei geschil om Weste lijk Nieuw-Guinea neutraal wil blijven. De Amerikaanse nota betreffende de 12- mijl zone wordt speciaal op verzoek van de Z.O.A.V.O.-landen (Zuidoost-Aziatische Verdrags-Organisatie) verzonden. Door de Indonesische maatregelen zijn name lijk de verbindingen tussen Australië en Nieuw-Zeeland enerzijds en de zes ande re ledenstaten anderzijds afgesloten. Door instelling van deze zone kan de Indone sische regering soevereiniteit uitoefenen over de wateren, die de Indonesische eilanden scheiden. De grootste afstand Donderdag vertrekt Maria Meneghini Callas uit Milaan naar Chicago voor een Amerikaanse opera-tournee. Haar echtge noot-zaakwaarnemer verklaarde zater dagavond dat het geschil, dat tussen Ma ria Callas en de directie van de Romein se opera gerezen is, pas bij haar terug keer naar Italië in maart van dit jaar „op wettelijke gronden" geregeld kan worden. De heer Meneghini verklaarde dat hij en zijn echtgenote van Amerika naar Span je zullen gaan en tegen 15 maart in Italië zullen terugkeren. Overigens liet hij er geen twijfel aan bestaan, dat de stem van zijn vrouw in uitstekende conditie is. „Het onfortuinlijk incident in Rome zal spoe dig vergeten zijn hopen wij", besloot Meneghini. tussen twee Indonesische eilanden is na melijk 24 mijl. Ook Japanse stappen TOKIO (AFP) Japan heeft vandaag kennis gegeven van zijn verwerping van de recente uitbreiding door Indonesië van zijn territoriale wateren boven de grens van twaalf mijl. Volgens welingelichte kringen heeft de Japanse vice-minister van Buitenlandse Zaken, Katsumi Ohno vandaag een nota van die strekking over handigd aan de Indonesische consul-gene raal, Iskander Ishaq. Naar verluidt wordt in de nota opge merkt, dat de eenzijdige beslissing van Indonesië tot uitbreiding van de territo riale wateren, onder het thans geldende internationale recht niet te rechtvaardi gen is. Een der pioniers der Amerikaanse film industrie, de produktieleider Jesse Lasky, is maandag in Hollywood op zevenen- zeventigjarige leeftijd overleden. Hij koos samen met Cecil B. de Mille en Sam Gold- wyn Hollywood als zetel voor die indus trie. Tot zijn laatste films behoren „The power and the glory" en „The great Ca ruso". Lasky is in San Francisco geboren. Hij begon als verslaggever, is goudzoeker in Alaska geweest en werd later beroeps musicus. In 1913 stichtte hij met De Mille en Goldwyn de „Jesse 1. Lasky Feature Play Company" in Hollywood. In het Carltonhotel te Amsterdam is de 23-jarige Bob van Donselaar, leerling van de academie voor kunst en industrie te Enschede als hoofdwinnaar, en de 19-jarige Lous Geerlings, leerlinge van de academie voor kunst en industrie te Enschede als eerste prijswinnares uitverkoren van de prijsvraag, dje de directie van een grote Nederlandse textielfabriek enige maanden geleden had uitgeschreven voor alle kunst nijverheidsscholen en mode-academies in Nederland. Winnaar en winnares mogen beiden een reis van zeven dagen naar Florence maken en daar de Italiaanse voorjaarsshows bezichtigen. De bedoeling van deze prijsvraag was te ontdekken of er talenten onder de jonge generatie aan wezig zijn. De jury moest een keuze maken uit 500 ingezonden ontwerpen. topbijeenkomst: een plan tot terugtrekking van strijdkrachten uit Midden- en Oost- Europa, stopzetting van waterstofbom- proeven en inspectie en controle van kern wapens. Gallup (AFP) Blijkens een Gallup-enquête is 65 percent van de Britten, die onder vraagd werden, van mening dat onder handelen met de Russen de beste manier is om een wereldoorlog te voorkomen. Acht percent verklaarde voorstander te zijn van militaire voorbereidingen en 27 percent had geen bepaalde mening over het onderwerp. Van de ondervraagde per sonen verklaarde zich 75 percent vóór het sluiten van een niet-aanvalsverdrag en dertien percent tegen; 53 percent eist dat Groot-Brittannië topbesprekingen met de Russen begint, eventueel zonder de V.S.; 37 percent wil, dat Groot-Brittannië zich op dit punt achter de V.S. schaart. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in novem ber 8.567 woningen voltooid, het hoogste aantal, dat in ons land ooit in één maand gereed is gekomen. Gedurende de eerste elf maanden van 1957 zijn 78.862 nieuwe woningen gebouwd, hetgeen ruim 10.000 meer is dan in het topjaar 1954. Bij de in november gereed gekomen woningen waren 776 systeemwoningen. Se dert 1 januari 1957 zijn 5486 systeemwo ningen voltooid. Op 1 december waren 94.782 Woningen in aanbouw tegen 98.129 op 1 november. Op 1 december 1956 was dit aantal 94.103. Het Ballet der Lage Landen zal op dinsdag 28 januari in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag de eerste Ne derlandse opvoering geven van „Palisa des", in een choreografie van Michael Hol mes op muziek van Michael Hobson. Gisteren zijn, zoals reeds werd bericht, boven Woensdrecht twee straaljagers met elkaar in botsing gekomen. De toestellen zijn neergestort bij Rilland-Bath. Een der piloten, de 29-jarige gehuwde kapitein vlieger P. Krikken uit Hogerheide, heeft met de schietstoel zijn toestel verlaten en is behouden bij Rilland-Bath neergeko men. De andere piloot, de 21-jarige ser geant-leerlingvlieger W. van Deutekom uit Soest, heeft geen gebruik gemaakt van de schietstoel en is om het leven gekomen. De Luchtmachtvoorlichtingsdienst deelt mede dat het ongeluk is gebeurd vlak na dat vier Meteortoestellen van de op Woens drecht gevestigde jachtvliegopleiding van de Koninklijke Luchtmacht van deze basis waren gestart. De vier toestellen vlogen in twee paren. Een van het achterste paar toestellen, bestuurd door de leerling-vlieger, vloog, toen het een linkerbocht maakte om dich ter bij het voorste paar te komen tegen zijn partner aan, waardoor beide toestellen neerstortten. De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, Prinses Mariestraat 40 te 's-Gravenhage, heeft talrijke verzoeken gekregen om hulp te verlenen bij de repa triëring van huisdieren uit Indonesië. De eigenaars van deze dieren moeten hun overtocht namelijk in dollars of guldens betalen en zij beschikken slechts over roe- pia's. De vereniging heeft nu besloten een fonds voor de repatriëring van huisdieren uit Indonesië op te richten, dat geheel af hankelijk zal zijn van de bijdragen, die dierenvrienden daarin zullen willen stor ten. De ministeriële besprekingen over de Vrijhandelszone worden 15 en 16 januari in Parijs voortgezet. De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, drs. E. H. van der Beugel, is wederom door de Nederlandse regering aangewezen als Nederlands ver tegenwoordiger bij deze besprekingen. De heer Van der Beugel vertrekt dinsdag naar Parijs. Deze foto van de Zweedse koninklijke familie werd zaterdag in het paleis te Stockholm gemaakt vóór de opening van het Zweedse parlement. Koning Gustaaf VI zei in de troonrede, dat Zweden een krachtige defensie nodig heeft om zich buiten bondgenootschap pen te kunnen handhaven. Van links naar rechts: prinses Margareta, prins Wilhelm, prinses Birgitta. koningin Louise, koning Gustaaf Adolf, prinses Sybilla, voorhaar kroonprins Carl Gustaaf, prins Bertil, prinses Christina en prinses Desiree, De drie door de Provinciale Staten van Noordholland vasteestelde streekplannen (Zaanstreek, I.Tmond-Noord en Zuid-Ken- nemerland) zijn nog niet door de Kroon goedgekeurd. Gedeputeerde Staten menen te mogen aannemen, dat een Koninklijke beslissing eerlang kan worden verwacht. Voor de IJmond-Noord en Zuid-Kennemer- land kan dit niet worden gezegd. Er is nog geen openbare vergadering van de Raad van State gehouden, welke vooraf moet gaan. Dit houdt, voor wat het streek plan voor de IJmond-Noord betreft, ver band met de door de Staten vastgestelde herziening van dit plan. Tegen het streekplan Zaanstreek (1954) zijn bij Gedeputeerde Staten 78 punten van bezwaar ingediend en bij de Kroon 22: tegen het plan I.Tmond-Noord (1956) bij Gedeputeerde Staten 68 en bii de Kroon 36 en tegen het plan Zuid-Kennemerland (1957) bij Gedeputeerde Staten 92 en bij de Kroon 35 punten van bezwaar. De bezwaren tegen het streekplan voor de I.Jmond-Noord gaan over: de vereiste toestemming van Gedeputeerde Staten met bepaalde gemeentelijke besluiten; het om leggingsplan c.a.; de vervangende land bouwgronden; agrarische beperkingen: verontreiniging van de lucht en de ligging der industrieterreinen; de verbreding van het Noordzeekanaal', de uitbreidingsmoge lijkheid voor Van Gelder Zonen; de voor- schrifrten inzake waterwinning; de weg door de Warande; de mate van detaillering; de voorschriften inzake, o.m. ook door de Rijkswaterstaat uit te voeren werken; het ontbreken van een provinciale schadever goedingsverordening. De bezwaren bij de Kroon tegen het streekplan-Zuid-Kennemerland ziin: delen en details van de weg bewesten Haarlem: de weg benoorden Aerdenhout: het tracé van de weg beoosten Haarlem: de verbete ring van het Noordzeekanaal: het niet rekening houden met, de mogelijkheid van een tweede basis-industrie: de vereiste in stemming van Gedeputeerde Staten met bepaalde gemeentelijke besluiten; de mate van detaillering; de voorschriften inzake uit te voeren werken; het ontbreken van een provinciale schadevergoedingsverorde ning. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor 's-Gravenhage-Loosdui nen (wijkgemeente Bouwlust) (toez.) J. C. H. Jörg te Apeldoorn. Beroepen te De Wilp (Gron.) D. J. de Ridder te Kollum (Fr.). Aangenomen naar Ridderkerk (wijk gemeente Slikkerveer) J. Noltes te Ernst, die bedankte voor Ederveen (toez.) en voor Waarder. Aangenomen naar Ouden hoorn (Z.H.) N. Bergstra te Schraard. Be dankt voor Kockengen G. van Estrik te Nieuwland (Z.). Geref. Kerken Beroepen te Bennebroek W. Bos, kand. te Apeldoorn. Aangenomen naar Nij-Beets J. M. van den Brink, kand. te Alphen aan de Rijn, die bedankte voor Lollum (Fr.). Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-West H. C. van der Ent te Werkendam en D. Slagboom te 's-Gravenzande; Tweetal te Rozenburg A. W. Drechsler te Amsterdam-Noord en W. Ruiter te Baarn. Aangenomen naar Amersfoort H. W. Eerland te Lisse. Geref. Gemeenten Bedankt voor Middelburg K. de Gier te 's-Gravenhage. WASHINGTON (AFP) In Washing ton verwacht men dat het Amerikaanse Congres de begrotingsvoorstellen van presi dent Eisenhower, die gisteren zijn inge diend. veel minder gunstig zal ontvangen dan zijn verklaring over de „toestand van de unie". De president wenst voor het be grotingsjaar 1958/59: 1. Een kleine vermindering van de bur gerlijke uitgaven, 16.4 miljard dollar tegen 17 miljard in 1957/58. 2. Een matige verhoging van de uitgaven voor de nationale veiligheid, 45,8 miljard tegen 44,9, hetgeen 64 percent van het totaal is. 3. Een nieuwe verdeling van de defensie uitgaven en een grotere plooibaarheid bij het gebruik van militaire kredieten. Er zal vooral minder geld worden uitgegeven voor vliegtuigen en gewone wapens, en meer voor onderzoek en vervaardiging van ra ketten (5,3 miljard in 1958/59 tegen 4,3 miljard in het lopende belastingjaar). Het totaal van Eisenhowers begroting bedraagt 73.9 miljard dollar aan uitgaven en 74.4 miljard aan inkomsten, in beide gevallen een nieuw record. Men verwacht dat in het Congres van zowel Republikeinse als Democratische zijde de volgende critiek zal worden geuit: 1. De defensie-uitgaven zijn onvoldoende, gezien de omvang van de Russische uit daging. De president probeert de nationale veiligheid teveel ondergeschikt te maken aan het begrotingsevenwicht. 2. De door de regering verwachte „krach tige economische herleving" in 1958 is aan twijfel onderhevig. De begroting zelf be gunstigt in de huidige vorm nauwelijks een verbetering van de economische toe stand. als die niet uit zichzelf zou ontstaan. 3. Het regeringsprogram voor hulp aan het buitenland in 1958/59 is te zwaar (bij na vier miljard dollar), zelfs als men reke ning houdt met het economische offensief van de Russen in de minder-ontwikkelde landen. (UP) Voor buitenlandse militaire hulpverlening is opnieuw 3,1 miljard mil joen dollav uitgetrokken, waarvan 200 mil joen voor raketwapens ten behoeve van de N.A.V.O.-landen. De door vele Amerikanen gehoopte belastingverlaging is in rook ver vlogen: de begroting sluit met een geraamd overschot van een half miljard dollar. In zijn toelichting verklaart Eisenhower dat de Verenigde Staten ervoor moeten waken dat hun militair overwicht niet verloren gaat. Dat is één verklaring voor de stij ging. De andere is het overgaan op kern energie en raketten alsmede de moderni sering van de strijdkrachten. Eisenhower kenschetst het algemene beeld van de strijdkrachten als „numeriek kleiner, maar krachtiger en beter uitgerust, met nadruk op ballistische projectielen, onderzeeboten voor die projectielen, opsporing van ballis tische projectielen en verdediging, verdere spreiding van de vergeldingskracht, mo dernisering van het waarschuwingssysteem projecten voor de ruimtevaart en funda menteel speurwerk". Wees paraat Vrienden, het seizoen nadert snel: hier en daar zien wij reeds lieden die, wanneer zij in een toestand van rust verkeren, op eigenaardige en krampachtige wijze met de benen trekken. Hun zit de Elfsteden- drift reeds in het bloed en zij zijn een hele last in bed met dat onophoudelijke uitslaan der benen. Ineens is h et^ zo ver, let op! Dan staat gij, als gij dat niet wilt beseffen, op een dag geheel on voorbereid met een gepluimd ijsmutsje op, een krant op de borst tegen de koude, een spanbroekje aan en enige oorklepjes tegen het hoofd langs de kant van een ijzig lana- schap en weet van niets. Dan heeft de Elfstedentocht u overvallen! Elf steden, ja, dat is dan alleen bekend. Maar welke? En waar? En soms zelfs even: waarom? Men kijkt, onder het haar van die muts uit, om zich heen in het kille land waar noordooster en tyfoon zich pa ren; men wrijft zich met de wantrug de neus droog; men voelt het eigenaardige trekken in de benen, maar men kan niet meedoenMen staat terzijde als het meisje met de lïllijke asem. Als de knaap met de onsmakelijke roos op de kraag. A.ls de knappe jonge vrouw met die enge body-odor. Men kan naar huis: naar de weke, verwijfde warmte van haardvuur en fauteuil en daar slap neerzitten terwijl buiten, als het ware a in uw venster, de Elfstedentochters voorbijrazen blij en vrij ondanks een lichte hartvergroting en hier en daar een bevrozen teentje. Wilt gij dat, lezer? Wilt gij terzijdestaan, al dan niet met roos, lïllijke asem en niet gans super-blank overhemd? Terwijl bui ten (dus) de ijzers flitsen? D'ijzers? Daar om hier enkele adviezen. Voor wintersporters en schaatsers. Men dient, PUNT EEN, alvorens men de benen uitslaat, schaatsen onder te binden. Deze schaatsen n.l. waarborgen een zekere snel heid die te voet niet licht te bereiken is. Men kan zo hard niet over het ijs hollen of zo'n Fries in zijn baaien onderbroek doet het wel rapper. Aanbinden is beter dan aanschroeven. De traditie wil dat namelijk zo. Het aanbinden dient elk stuwen van de normale bloedstroom door aren en dingen geheel te stremmen. Dan pas is het goed! Want dan ontstaat een absolute gevoelloosheid der voeten (a) en een krachtige martelende pijn tot aan de lies toe (b). En men behoeft later slechts de schoenen uit te trekken en de afgevro ren losse tenen er uit te schudden en klaar is men. Schaatsen op sokken, een folklo ristische gewoonte in het hoge Frisian, bespoedigt deze processen. Ook die van het bevriezen en amputeren. Dan dit: Elfstedentochten zijn één-rich- tingsverkeer: ze komen dus langs in hun onderbroek en nooit ziet men ze weer. Dus: niet tegen de draad inrijden! Dan dit. denk aan een ferme krant voor onder de borstrok; elke winnaar in Leeuwarden draagt een plaatselijke courant op de bron- chiën. Met hoofdartikel, cursiefje en al. Op het ijs blijven is ook een voorwaarde. Niet afstappen en in een zaak in Sneek n-f Drachten gaan biljarten. Dat mag niet. Evenmin als het meerijden met autorijders lavas kille stukken. Want, kijk eens, dat zou de ritmischê slao der benen even gemeen beïnvloeden. Goed: dot was dan alvast een handvol odviesjes. Later, als de koude echt doorzet, vol "en er meer. Noteert u deze alvast even. Wie wil oefenen kan aardig terecht op het zeil van de slaapkamer. Men moet dan echter de schaatsen uitlaten; hier kan het op de sokken alleen. En dan maar links en rechts uitslaan. De armen op de rug en oppassen voor de spiegelkast. Ja. de muts kunt u alvast opzetten. Om te wennen aan het haar voor de ogen. Duif LUXEMBURG (Belga) De nieuwe voorzitter van de Hoge Autoriteit,Paul Finet, heeft op zijn eerste persconferentie van de Europese Gemeenschap voor 'Kolen en Staal gezegd te geloven, dat men bij zijn verkiezing vooral zijn verleden als vakbondpropagandist in aanmerking 'ge nomen heeft. Hij zei de hoofddoeleinden van de E.G.K.S. nooit uit het oog te zullen verliezen, namelijk verbetering van de be- staans- en arbeidsvoorwaarden van de werknemers, hun deelneming aan de vooruitgang en verhoging van de levens standaard van de volken der gemeen schap. Op vragen van journalisten over zijn ontmoeting met de voorzitters van de an dere twee Europese gemeenschappen, prof. Hallstein en Armand. vandaag te Luxem- begint WOENSDAGMORGEN HONDERDEN WEKELIJKSE SPOTKOOPJES in: 9 uur. ZIET ONZE ETALAGES HAARLEMS GROOTSTE SPECIAALZAAK IN WONINGTEXTIEL burg;-zei Finet dat hij namens de Hoge Aiitoriteit, zonder dat de toekomstige be slissingen van de zes regeringen daardoor beïnvloed zouden worden, de vestiging van de nieuwe gemeenschappen te Luxem burg zal voorstellen. Het gaat er om de bases te leggen van een samenwerking onder de drie gemeenschappen, aldus Fi net. Vestiging van de diensten der drie gemeenschappen in een enkele plaats is „een kwestie van gemak". „Zolang de Hoge Autoriteit te Luxemburg gevestigd is zullen wij er voor zijn, dat ook de an dere gemeenschappen er hun zetel hebben. De voorzitters van de beide andere instel lingen zijn echter vrij deze zienswijze van de Hoge Autoriteit te aanvaarden of af te wijzen", aldus Finet. Socialistisch communiqué (ANP) De socialistische fractie van de Gemeenschappelijke Vergadering van de E.G.K.S. verklaart in een communiqué het té betreuren dat de ministers er nog niet in geslaagd zijn de gemeenschappelijke zetel der instellingen der Europese ge meenschap te bepalen, aangezien de daar over heersende onzekerheid de oprichting en inwerkingstelling van deze instelling kan belemmeren en aangezien de vaststel ling van de zetel der organen uitsluitend aan de ministers is voorgehouden. Verder verklaart zij uiting te willen ge ven aan haar verwondering over de door de zes regeringen aanvaarde verplichting om hun respectieve vertegenwoordigers in de toekomstige assemblee van aanbe velingen te voorzien aangaande de benoe ming van de voorzitter van deze assem blee. Zij herinnert eraan, dat de verkie zing van haar voorzitter een onverbreke lijk recht van iedere democratische as semblee vormt, en protesteert tegen de in menging van de regeringen in een van de wezenlijke voorrechten van de toekom stige assemblee. BRUSSEL (AFP) Afvaardigingen van de vakverbonden in de zes landen zullen donderdag en vrijdag in Dusseldorf kwes ties met betrekking tot de Economische gemeenschap en de Euratoom bespreken. Daarbij zal ook de kwestie van de zetel voor de Europese instellingen ter sprake komen, zo is in Brussel vernomen. Het ligt voorts in de bedoeling dat een vak verbondssecretaris wordt benoemd voor kwesties die met de Euromarkt en de Euratoom verband houden.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5