Velsen gaat voor een vrolijk zijn best doen straatje vol huizen Spelers van VTC weerden zich geducht tegen GTTC Niet „mat" te krijgen bij de sjoelbak en de kegelbaan IJ mond-agenda Grootscheepse actie met muziek en „jeugdbezoek" 9 Federatie Beverwijk P.v.d.A. stelde groslijst samen Kunstmaan en ruimtevaart voor de N.B.T. Verkeersfout op Rijksweg 9 te Beverwijk Twaalfjarig meisje lette niet op het verkeer Interessant concert door „De Eendracht" Stemmen en stemmingen „Katholiek Instuiftoneel" met een spel van de zee Onverwachte zege van „Watervliet" Sportuitwisseling van „IJmond"-handballers Hulde aan bemanning van de „Blankenheijm" K Streven naar meer Christe lijke korfbalverenigingen in de IJmond Gestolen personenauto in Amsterdam gevonden DINSDAG 14 JANUARI 1958 VOLGENDE WEEK zal Velsen voor het eerst kennis maken met een nieuwe vorm van gemeentelijk geruis, voortgebracht door de plaatselijke muziekcorpsen en bij behorende versterker-auto's, door jongelui, die komen aanbellen met een foldertje over de Woningbouwlening 1957 en andere evenementen, welke de burgerij tot de eerste maart of wellicht langer nog op het hart moeten binden, dat van elk dubbeltje, dat de Velsenaar in deze lening steekt zes hele centen voor de eigen woningbouw zijn. Er is namelijk tot dit doel een „propagandabureau" uit de grond gestampt, dat onder voorzitterschap van wethouder Ab. de Jong en met de vroegere Hoogoven- propagandachef de heer C. F. van Dam als „motor" gaat pogen de woningbouwlening in de gemeente op gang te houden. Er is namelijk al een vriendelijk bedrag ingetekend op deze lening, maar men wil proberen meer geld los te krijgen onder de slagzin, dat „eigen haard goud waard" is, uiteraard met de nobele bedoeling uit de grote pot zoveel als maar enigszins mogelijk is, geld voor Velsense huizen over te houden. Daartoe zijn de winkeliersorganisaties ingeschakeld en heeft de Dienst voor de Stoompontveren een telefoontje voor het opplakken van affiches gekregen, daartoe komt er een opstelwedstrijd voor schoolkinderen en zullen de werkgevers worden aangeboord, er verschijnt een propagandakrant door heel Velsen en die affiches zullen het over enkele dagen van elke aanplakgelegenheid vertellen, dat de woningbouw lening 1957 een stevige geldbelegging is voor de kleine spaarder. Omdat hij zijn geld over dertien jaar verdubbeld zal zien. En omdat hij op de spaarbrieven kan aantekenen, dat zestig percent ervan ten goede moet komen aan de woningbouw in de gemeente, die hij is toegedaan. Hetgeen dus niet uitsluit, dat een uit Groningen stammende Hoogoven werker zijn vijfentwintig gulden in een spaarbrief omzet en er tevreden „Scheem- da" op vermeldt. Dit risico dient echter aanvaard te worden. Muziek en jeugd OP VERSCHILLENDE AVONDEN en ook des zaterdagsmiddags zullen onver wacht, maar daarom niet minder plezierig allerlei muziekkorpsen door de stad trek ken, die de aandacht gaan vestigen op grote spandoeken, waarmee de Woning bouwlening wordt gepropageerd. Er komen hele openluchtconcerten van en een ge luidswagen zal een korte tekst de lucht insturen, waarmee gezegd wil worden, dat de spaargelden het beste te beleggen zijn in deze spaarbrieven van 25 of hoger of, als dat te veel is, in spaarzegels van 5, waarvan vijf recht geven op één complete spaarbrief. De jeugd van de Velser Jeugdcentrale gaat mee en zal huis aan huis proberen de burgerij ervan te overtuigen, dat elke gul den aan de woningbouw gespendeerd, goed besteed is de sectie muziek van de Velser Gemeenschap in de persoon van de heer P. Kalkman en de Velser Jeugdcen trale in de figuur van de heer G. J. Kwak- Tijdens een druk bezochte ledenverga dering van de Federatie Beverwijk van de Partij van de Arbeid is de voorlopige groslijst voor de gemeenteraadsverkie zingen van dit jaar samengesteld: 1. W. Alberda, 2 E. Gerritse, 3 J. J. Romunde, 4 S. Coelingh, 5 Mevrouw M. E. Schmohl- Heijnes, 6 F. R. W. Kaebisch, 7 F. J. Scholten, 8 C. J. Petersen, 9 A. Hogen- dijk, 10 Th. Rentenaar, 11 D. Jaape, 12 H. J. J. Witteman, 13. Mevrouw IJ. Kwak- kel-Bouma, 14 H. v. d. Wel, 15 D. Jansen, 16 L. Oldenburg, 17 J. Th. Thuis, 18 D. Koeman, 19 O. Zalm en 20 G. Eijkenaar. De leden van de afdeling Beverwijk- Velsen van de Nederlandse Bond van Technici (N.B.T.) hebben zich maandag avond laten voorlichten over de proble men van de ruimtevaart en het lanceren van kunstmanen. In de plaats van prof. dr. Minnaert van de sterrenwacht „Son- nenborch" van de Rijksuniversiteit te Utrecht, sprak zijn assistent, de heer T. de Groot. „De personen, die belangstel ling tonen voor deze problemen, zijn te rangschikken in drie groepen: militairen, technici en mensen met Jules Verne-alu- res," aldus de heer de Groot. Hij gaf een overzicht van de enorme afstanden in het heelal en van de moeilijkheden die te overwinnen zijn. Hierbij maakte hij dui delijk, dat hier niet de laatste loodjes het zwaarste zijn, maar de eerste: het over winnen van de aantrekkingskracht van aarde en planeten. „De ruimtevaarders maken een en ander klaar voor proeven," aldus spreker. Met een groot aantal fo to's maakte hij duidelijk welk een moei lijk probleem men zal moeten uitpuzze- len voor men een tocht naar andere he mellichamen kan aanvaarden. Een groot aantal leden van de N.B.T. stelde vragen over dit onderwerp. De autobestuurder B. H. G. de S. uit Amsterdam maakte op Rijksweg 9 bij het slachthuis te Beverwijk een ernstige ver keersfout, door zijn auto te keren. Deze verboden handeling kwam de heer de S. duur te staan, want op hetzelfde ogenblik werd zijn wagen aangereden door een autobus, bestuurd idoor P. K. uit Zand- voort. De achterzijde van de auto werd ge heel opengereten. De auto moest met be hulp van een kraanwagen worden wegge sleept. Ook de autobus liep schade op, doch kon zijn weg vervolgen. De inzitten den van de auto's liepen geen letsel op. De 12-jarige T. K. uit de Lijsterbeslaan te Beverwijk, die zaterdag per fiets naar Wijk aan Zee reed, lette ter hoogte van de oversteekplaats op de Zeestraat niet op het verkeer, zodat ze door een auto, be stuurd door de heer D. de W. uit Haarlem werd geschept. Met een hersenschudding, een kaakfractuur en enkele schaafwon den is het kind naar het Rode Kruis zie kenhuis overgebracht. De heer de W. trachtte door sterk remmen de aanrijding nog te voorkomen, maar dit mocht niet gelukken. kei hebben zich geheel achter het plan gesteld. De winkeliers kunnen er uiteraard niet te veel aan doen, omdat de actie, naar aan genomen moet worden, op 1 maart afloopt (al is er sprake van verlenging), maar zij hebben toch hun medewerking beloofd bij het uitzetten van propagandamateriaal. Opstellen DAN STAAT er een opstellenwedstrijd voor de schooljeugd op stapel. Naar klasse en leeftijd ingedeeld, zullen er opstellen kunnen worden ingezonden, die de woning bouw, de spaarzin, de woningnood of wat het kind er zelf maar in ziet, tot onder werp hebben en die buiten schooltijd ge maakt moeten zijn (....vanwege het feit, dat vader ook best eens mag meedenken over dit probleemen waarvoor een rentespaarbrief van 25 en boekenbonnen van 15 en 10 ter beschikking zijn ge steld. De leerkrachten zullen vermoedelijk een uur aan deze actie wijden, al was het al leen maar om voor de hogere klassen de opbouw van het rentesysteem uit de doeken te doen, wat een stukje boekhoudkunst op zichzelf is. Verschillende werkgevers in Velsen zijn al eerder op het appèl verschenen, door hun werknemers in de gelegenheid te stel len een rentespaarbrief bijeen te garen met termijnen van het loon of het salaris. B. en W. hebben nu alle werkgevers in de ge meente op deze mogelijkheid attent ge maakt en men verwacht hier een fikse toeloop op de voorraad spaarbrieven van. Tenslotte verschijnt er huis aan huis een propagandacourant met een serie opwek kende verhalen en een prijsvraag-puzzel, waar ook weer een aardige kans in zit voor de winnaar. Want de netto-opbrengst wordt in.... spaarbrieven uitgekeerd. Hetgeen een aanzienlijke verbetering is op het zo omstreden systeem der kijk-u-rijken. En wie tóch liever contanten zou zien, kan op elk uur van de dag deze spaarbrieven in contanten omzetten. Velsen gaat dus de trom roeren voor de Nationale Woningbouwlening; ten eigen bate. Medio volgende week denkt men van start te kunnen gaan. Vóór één maart hoopt men bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten, die de lening uitschreef, in elk geval een klein straatje vol huizen tegoed te hebben. De modernisering van het gebouw „Con cordia" der papierfabrieken Van Gelder Zonen is een verheugend teken, want het zij het duidelijke bewijs, dat deze muziek zaal niet verdwijnen zal zoals enkele ja ren geleden overwogen was. „Concordia" leent zich uitnemend voor muziekuitvoe ringen, zoals wij ook zaterdagavond weer konden constateren toen de harmonieka pel „De Eendracht" er onder leiding van Ber Joosen met groot succes concerteer de. De uitvoering van „Cephale et pro- cris," een korte suite van de Belgische componist Gretry van wie regelmatig werk te beluisteren is, was als introductie een goede, vakkundig afgewerkte eerste schrede tot dit welslagen. Ritmisch per fect, zuiver en prima van samenspel was het een uitmuntend staaltje harmoniemu- ziek. De altijd weer boeiende balletmu ziek uit „Rosamunde" krakteristiek-zan- gerig Schubertwerk, zette men niet al' te soepel in. Het geheel kreeg trouwens een te forse verklanking. Iet tweede gedeel te met een boeiend responderen van fluit, hobo en klarinet klonk daarentegen evenals het andantino, nummer twee zoals men het van dit gedisciplineerde korps gewend is. Een woord van lof voor de muzikaal reagerende houtblazers en de fraaie middenstemmen komt al deze muzikanten ongetwijfeld toe. Van Mein- dert Boekel's Concertino voor piano en harmonieorkest speelde de kapel reeds eerder' de laatste twee delen. Ditkeer mochten wij de complete suite horen, we derom met de voortreffelijke amateur pianist ir. G. A. Schoonkind als solist. Boekei kent het métier en weet zeer knap voor harmonie-orkest te schrijven. Ook dit allesbehalve eenvoudige concertino was daar een treffend bewijs van. Dat het werk associaties vertoont met dat van Gershwin mag aan deze appreciatie niets af doen. Boekei doceerde deze avond door middel van de kapel, met aanwending van moderne affecten, langs welke wegen zijn inspiratie gaat wanneer zijn geest zich met het schrijven van jazzmuziek bezig houdt. Hetgeen „De Eendracht" bij het vertolken van de veeleisende partituur presteerde verdiende bewondering. Ber Joosen leidde met vaste hand. Men mocht van hem zeggen, dat hij het orkest be heerste, zodat men een hecht sluitend ge heel afleverde. Ook de solist toonde een meester op zijn instrument te zijn, zodat het enthousiaste publiek alle uitvoerenden terecht dank bracht voor deze bijzondere prestatie. De eerste hoornist van „De Eendracht," de heer C. van Enkhuizen, toonde zich in Strauss een solist, die niet alleen over een vlotte techniek beschikte maar eveneens over een gave toonvorming. Hij blies het concert geacheveerd en knap, zodat een ieder er geboeid naar geluisterd heeft. Daarna heeft de kapel met een pittige uitvoering van Schorer's moderne Kleine Suite dit interessante concert besloten. A. J. van der Weijden COCOOOOCOOCOOOOOO 8 8 Straks zal uit een geluidswagen de 8 stem van enige bekende Velsenaren 8 9 klinken: van wethouder C. P. J. Maas 9 9 bijvoorbeeld, die van zeer nabij het 8 8 euvel van de woningnood kent, maar S 8 ook van een jong-verloofd paar, dat dit 9 kwaad van een gans andere kant bena- 8 deren zal. Of van een oude Velsenaar, 8 8 wiens kinderen met enige wanhoop 8 8 vechten voor een eigen huis Het zijn stemmen van mensen, die 8 8 graag een oplossing zouden willen zien 8 8 van de ellende, die als volksvijand num- 9 9 mer één te boek staat en die weer een 8 8 weinig verder zou kunnen worden te- ruggedrongen als de Woningbouwlening 8 1957 plaagt. Het zijn stemmen van Vel- 8 senaren, die op uw gemoed gaan wer- 8 8 ken. Wanneer de portemonnaie daar nu 8 8 ook nog gevoelig voor is, zouden er wel 5 eens ettelijke spaarbrieven uit de ge- 8 8 meente kunnen komen, waarop als 8 „voorkeurgemeente" vermeld staat: g „Velsen". Men hoopt het van harte. 9 r 8 XXXX3COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Men zal Will. Seignette, de regisseur van de betrekkelijk jonge toneelgroep „Katholiek Instuiftoneel" in IJmuiden, moeilijk een gebrek aan durf kunnen ver wijten, nu hij in het Kennemer Theater in Beverwijk gevolg heeft gegeven aan het voornemen tot opvoering van het toneel spel „Wie zonder zonden is.Want dit stuk is een bewerking voor amateurs van „Anna Christie", door niemand minder ge schreven dan de enige jaren geleden over leden Amerikaanse auteur Eugene O' Neill. Deze beroemde schrijver heeft in zijn jeugd zelf als matroos de wereldzeeën .bevaren, zodat hij dus allerminst onbe kend is geweest met het milieu, waarin het verhaal van de oude kapitein Chris Christophersen werd betrokken. Deze ro buuste figuur ontfermt zich in een laat ont waakte vaderliefde na twintig jaar weer over zijn dochter Anna Christie, die hij verre wenst te houden van alles, wat met „die vervloekte zee" te maken heeft. Van daar, dat hij abrupt zijn toestemming weigert voor. haar huwelijk met.de schip breukeling Mat Burke, die hij als stoker voor zijn dochter een te minderwaardige partij acht. Maar Mat is er de man niet naar zich spoedig uit het veld te laten slaan. Hij verdedigt zijn kansen met hefti ge argumenten en zo nodig met een paar bonkige zeemansknuisten.... tot Anna Christie op het hoogtepunt van de twist be kent niet het reine, fatsoenlijke meisje te zijn, dat de twee mannen nog steeds in haar bleven zien. Dan stort de weerstand van de oude man op aangrijpende wijze in, vooral omdat Mat nobel genoeg is An na Christie, ondanks haar veelbewogen verleden, toch als bruid te aanvaarden. De kapitein monstert dan in de plaats van Burke op een schip naar Afrika en laat zijn eigendom in handen van het jonge paar achter, welk gelukkig besluit met een ste vige dfonk kan worden bevestigd. Het originele „Anna Christie" heb ik nooit gespeeld gezien, zodat moeilijk valt te beoordelen of het stuk misschien onder de bewerking heeft geleden. In ieder geval mocht het een aaneenschakeling van emotionele taferelen met een krachti ge dialoog behouden, al wijkt het vrij zoe te familietoneeltje aan het slot, met de enigszins geforceerde gelukkige afloop ta melijk sterk af van de veelbelovende en sterk gehanteerde lijn uit de voorgaande bedrijven. Uiteraard is de typering van deze krach tige figuren uit het specifieke zeemansmi lieu voor de overwegend jeugdige spelers van dit ensemble een zware opgave ge weest, die aan hun talenten dikwijls te ho ge eisen stelde. Daarom moest de voorstel ling eigenlijk worden gedragen door Will. Seignette, die zich naast de regie, ook nog met het vertolken van Mat Burke had be last. Dit is ongetwijfeld een voordeel ge weest, want hij moge dan in deze bezet ting een geheel unieke positie hebben inge nomen, toch was het duidelijk, dat hij de overige spelers geregeld in zijn routine en élan wist mee te nemen en daardoor het ensemble inspireerde tot prestaties, die zonder zijn aanwezigheid op het toneel waarschijnlijk niet zouden zijn bereikt. Met als gevolg, dat de geheel gevulde zaal dit boeiend verhaal met gespannen aan dacht heeft gevolgd en het de spelers aller minst aan enthousiaste bijval heeft ont broken. Jan van Dam Op „Watervliet" heeft Wittenburg yan Watervliet I verloren. Het zag er in de eerste speelhelft niet naar uit, dat Witten burg de verliezende partij zou worden. De rust was met een 23 voorsprong inge gaan. Kort daarna was het 24. Bij dé Wa- tervlieters viel het in het begin op, dat zij de rustperiode nog niet geheel te boven waren. Er werd nog onwennig gecombi neerd, al speelden beide ploegen in een hoog tempo. De groen-gele verdediging was er ook niet helemaal in en daardoor kon Wittenburg een doorbraak en een tref fer forceren (01) na tien minuten. Toch hield de thuisclub zich nu beter. Tien mi nuten later nam zij de leiding met 21, hetgeen Wittenburg opnieuw in een ge slaagd offensief bracht en de rust met een 23 voorsprong liet ingaan. Toen de gas ten na de hervatting spoedig de stand op 24 brachten zag het er even dreigend voor de thuisclub uit. Het was een doel punt van Vos dat de kansen deed keren (34), waarna D. v. Ladesteyn fraai gelijk maakte (44). De volgende Watervliet- aanval en verdediging combineerden goed, zodat Wittenburg het bijzonder lastig kreeg, zowel aanvallend als verdedigend. De thuisclub behield een klein overwicht met goede combinaties, waaruit Hartman tweemaal achtereen en onverwacht succes boekte (64). Dit deed bij Wittenburg felle aanvallen ontstaan, die uitstekend werden afgeslagen. Toen Verbeek tien minuten voor het einde van achter de paal nog eens raak schoot was het pleit beslecht en kon Watervliet zich met een 74 overwinning gelukkig prijzen. Bijna slaagde Watervliet 2 er in om kop loper SVK 3 op eigen veld een nederlaag toe te brengen. Weliswaar had SVK bij de rust een 51 voorsprong, doch na twintig minuten in de tweede helft hadden de groen-gele reserves deze achterstand tot 54 gereduceerd. Jammer was het, dat daarna het schieten minder goed vlotte. De eindstand werd 76. De handbalvereniging „IJmond" houdt op tweede Paasdag voor de vijfde maal haar grote jaarlijkse handbaltoernooi, dat als lustrumviering ook nu weer een inter nationaal karakter krijgt door het deelne men van de Duitse vereniging „Bad Hom burg" met een dames- en een herenelftal. Deze vereniging is gedurende het paas weekeinde de gast van „IJmond", waar na de IJmond-handballers tijdens de pink sterdagen een tegenbezoek in Bad Hom burg in het Taunusgebergte afleggen. Als voorbereiding voor deze reis zullen de IJmond-leden dinsdagavond in het „Watervliet"-paviljoen bijeenkomen, waar de veel-bereisde heer H. W. G. Mun- zert uit Utrecht van zijn ervaringen op buitenlandse reizen zal vertellen. Het tweede heren-team van V.T.C. is de tweede helft van de competitie goed be gonnen, door met 8-2 van GTTC 5 te win nen. De VTC-ers speelden in een uitste kende vorm. Want werd er in de eerste ontmoeting tegen deze club met moeite een gelijk spel behaald, nu waren ze dui delijk in de meerderheid. Dekker scoorde drie maal. Noorman en van Hal moesten ieder één punt aan Tromp van GTTC af staan. Het dubbelspel werd eveneens een overwinning voor de VTC-ers. Mochten de VTC-ers kans zien om deze conditie te handhaven, dan zullen ze de plaats op de ranglijst nog stukken kunnen verbeteren. Het derde heren-team had tegen DHC 6 maar weinig inspanning op te brengen om de strijd in hun voordeel te beslissen. Ook hier werd de stand 8-2 in "het voordeel van de VTC-ers. De Waal en Bos wonnen hun drie partijen, invaller de Vries kon slechts een winstpunt behalen. Het dubbel kwam eveneens op naam van VTC. VTC 4 heeft het er dit keer maar slecht afgebracht en kreeg haar eerste nederlaag te incasseren van Heemskerk 2. De hoop om met dit team een kampioenstitel te be halen is daarmee dan ook vrijwel nihil ge worden. Het sterk spelende Heemskerk bracht de VTC-ers een 8-2 nederlaag toe. Koningstein was wel de beste man van de VTC-ers en wist tweemaal de partij in zijn voordeel te beslissen. Banis en Koster De vereniging „Vrienden van Veere" heeft in een telegram aan de burgemeester van Veere hulde betuigd aan schipper Minnebo en de zijnen van de reddingboot „Maria Carolina Blankenheijm" uit Veere, voor hun dappere redding van de beman ning van de sleepboot „Ebro" op zaterdag avond. Lezing en bestuursverkiezing voor NCVB Voor de op maandag, 20 januari door de afdeling Velsen-Noord van de Ned. Chris ten Vrouwenbond in de Da Costaschool te houden maandelijkse bijeenkomst zal mej T. T. Smit uit Den Helder spreken over „Van moedershand naar schoolland". Voorts zal de reeds eerder aangekondigde bestuursverkiezing geschieden wegens het verscheiden van mevr. Bakker. Grote lading cellulose aangevoerd Maandagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen het Finse s.s. „Antares" aangekomen uit de Finse haven Kemi met een lading van ruim 2600 ton cellulose. „VEEG uw schaakzorgen van het bord", luidde maandag het devies voor de deelnemers aan het Hoog ovenschaaktoernooi in Be verwijk. En terecht, want maandag was de grote rust dag, waarin een ieder eens wat op adem kon komen en krachten kon opdoen voor de komende zware eind strijd. De grote schaakmata- doren deden die dag echter net of er helemaal geen toernooien op de wereld be stonden, bleven wat langer in hun bed nadromen over pionnen en zwarte dames (uiteraard de dames uit het edele schaakspel) om ver volgens een verfrissende douche te nemen teneinde alle schaakmuizenissen van zich af te spoelen. DES avonds konden zij vervolgens in het Kenne- mertheater hun krachten beproeven op het gebied van kegelen, kienen en sjoelen, hetgeen hen ken nelijk wat minder goed af ging dan aan het vertrouw de schaakbord. Het plezier was er echter niet minder om, zelfs meer. Bovendien was er nog een schiettent 'opgericht en konden de meestentijds peinzende Trouwens aan de gezel lige bar was het tussen de kienwoedebuien en de ke- gelkoortstaanvallen door goed toeven bij het genot van een edele wijn, een schaakmeesters zich eens te straffe sherry of een op- buiten gaan aan het speer werpen. Weliswaar niet met grote speren, maar met kleinere exemplaren. Zij deden het met dezelfde ge- dachtenconcentratie, met een algehele inschakeling van hun, meestal uitgebrei de, denkraam, als zij bij het schaken plegen te doen. OMDAT zij bij dergelijke spelen meer gebruik van hun spierkracht moesten maken, was het niet ver wonderlijk, dat de zweet- klieren wat sterker werk ten dan doorgaans het ge val is met de gemiddelde schaker. En dat wekte de dorst op. Maar dat euvel kon verholpen worden. Daar zorgden de charmante dames Hart wel voor, die nijver her en der draafden met verkwikkende en voor al verkoelende dranken. rechte recht-op-en-neer (zoals men onze nationale drank, de jenever, wel eens schertsend noemt). Zo aan die bar gezeten was het echter niet te voor komen, dat men bij tijd en wijle een moeilijk schaak parket in diverse talen met mede-toernooiers nog eens, vaak tot op het gebeente van het probleem, ging ont leden. MAAR dat hoort er nu eenmaal bij. Al met al kon men toch niet aan de schaak-sfeer ontvluchten. Die overigens alleen maar de gezelligheid verhoogde en de sfeer van oude-vrien- den-onder-elkaar. Dat is overigens kenmerkend voor dit unieke toernooi, die aparte geest van vriend schap. Bijna van gelijkheid en broederscha moesten in alle drie de partijen de eer aan de tegenstanders laten. Ook het dubbel werd een overwinning voor Heemskerk. Het was een uiterst sportieve strijd, waar de spanning van het begin tot het eind voelbaar was. Het vijfde herenteam van VTC heeft tegen TZB ook een spannende strijd gestreden, maar moest met een 6-4 nederlaag genoegen nemen. Rob Kok scoorde tweemaal, Cooke won één set. Westrop moest de eer geheel aan de tegen standers laten. Het dubbel werd een over winning voor de VTC-ers. Het eerste damesteam kon tegen Spin- neweb niet tot winst komen en keerde met een 7-3 nederlaag huiswaarts. Guus van Keulen was de enige, die twee partijen won, terwijl de beide andere dames hun tegenstandsters moesten complimenferen met hun behaalde overwinning. Het dub bel wisten de VTCers nog in hun voordeel te beslissen. Het tweede damesteam vond in TIJBB 3 weinig tegenstand en won met 10-0. De dames van het derde team konden in de strijd tegen GTTC eveneens een 10-0 score boeken, alleen was het hier in nadeel van de VTC-ers. Met 10-0 haalden dé>-GTTC- ers de buit binnen. Over het geheel genomen zijn de per soonlijke prestaties van de VTC-ers beter dan in de eerste helft van de competitie, en kan men vol vertrouwen de tweede helft verder tegemoet zien. In de streekuitzending Kennemerland Utrecht, heeft de VTC-er Harry van Weelderen uitstekend gespeeld, door twee van de drie partijen in zijn voordeel te De slissen. H. van Weelderen, die oorspron kelijk als reserve stond opgesteld, moest invallen voor Deutz. Dat hij zijn plaats waardig was, heeft hij door de behaalde resultaten bewezen. Santpoort krijgt er binnenkort één De jaarlijkse algemene vergadering der christelijke korfbalvereniging „Door Korf bal Vriedschap", die zaterdag gehouden werd, is door de voorzitter de heer H. de Boer met een welkomstwoord geopend en hij kon onder de aanwezigen onder meer de o.w. medeoprichter de heer Oosterveen en de provinciaal bestuurder de heer Vun- derink begroeten. De voorzitter memoreerde het feit, dat thans de vijfde algemene vergadering was aangebroken. „Na het in 1957 ter ziele gaan van onze IJmond partner Hercules is DKV alleen", aldus de praeses. „Dit alleen-zijn geeft ons enerzijds een grote verplichting en ander zijds een grote taak", zo merkte hij op: verplichting, om als enige drager van de CKB-vlag in de IJmond te zorgen dat dit uitdragen geschiedt op een wijze de CKB waardig en als taak noemde hij het ver sterken van eigen basis en het animeren van meer Christelijke korfbalverenigingen in de IJmond. De secretaresse mejuffrouw J. Streef- Iand kon in haar jaarverslag een optimis tisch geluid laten horen: DKV is spring levend. De jaarrekening van de penningmeeste- resse mevrouw Bijl, gaf een batig saldo aan van 43 en ook de geraamde begro ting voor 1958 zal naar verwacht wordt geen tekort aanwijzen. De bestuursverkiezing deed als nieuw lid toetreden mejuffrouw M. Zorgdrager. De voorzitter en de penningmeesteresse - die periodiek aftredend waren - werden herkozen. Drie. reglementswijzigingen kre gen een volledige meerderheid. De vergadering besloot deel te nemen aan de Amstellanddag op Tweede Paas dag, de TOP-seriedag op Hemelvaartsdag en de Bondsdag in Arnhem op Tweede Pinksterdag. De jaarlijkse feestavond is vastgesteld op 8 maart in het Hervormd Jeugdgebouw. De propaganda in 1958 heeft twee eind stadia voor ogen: een opvoering van het eigen ledenpeil dat het mogelijk moet ma ken om in september met vijf twaalftallen uit te komen en de oprichting van een nieuwe vereniging in Santpoort. In de daartoe geïnstalleerde commissie namen de heren A. Haasnoot en W. Ras zitting. De vereniging telt momenteel 52 leden. Het competitieverslag van de wedstrijd secretaris, de heer A. de Graaff, gaf aan leiding tot een brede bespreking. Verder werden nog enkele huishoudelijke zaken afgewikkeld. Willy Brandt, burgemeester van West- Berlijn en sinds kort ook voorzitter van de Berlijnse socialistische partij heeft vrijdag voor het eerst een bezoek gebracht aan het Russische hoofdkwar tier te Karlshorst, waar hij ontvangen werd door generaal-majoor Chamov, de Russische commandant. De heer Brandt heeft de aandacht van de Rus sische bevelhebber gevestigd op de toe nemende moeilijkheden in het verkeer tussen beide stadsdelen. Op de foto ziet men de heer Brandt afscheid nemen van de Sovjet-kapitein, die hem naar Karlshorst in Oost-Berlijn had vergezeld. In de nacht van 4 op 5 januari werd een personenauto ontvreemd, die geparkeerd stond op de Wijkerstraatweg te Beverwijk. In diezelfde nacht werd ingebroken in de chemische fabriek Noord-Holland aan de Pijpkade. De politie had het vermoeden dat deze twee handelingen niet op zichzelf stonden. De auto is inmiddels terecht. De ze is gevonden op de Houtmankade te Amsterdam en door de politie in beslag genomen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXOOOOOCXDOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOÜOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOC MARKTBERICHT BEVERWIJK BEVERWIJK, 13 jan.: Andijvie 0,43— ƒ0,67; waspeen ƒ0,10ƒ0,19; spruiten 0,15-^f0,73; witlof 0,340,65; boeren kool ƒ0.10ƒ0,20; groenekool ƒ0,06 0,12; rode kool 0,06—0,10; prei 0,10 ƒ0,24; knollen ƒ0,06ƒ0,23; peen ƒ0,06 0,13; uien 0.050,17. BEVERWIJK DINSDAG 14 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Op leven en dood". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tussen 14 en 17". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Lezing Dijks hoorn (helderziende). Groentenbeurs, 20 uur: Filmavond voor Melkhandel. Colonnegebouw, Beecksanghlaan, 19,30 uur:. Ledenvergadering Ned. Rode Kruis. Colonnegebouw Beecksanghlaan, 20 uur: Voorlichtingsavond Jeugd Rode Kruis, 't Centrum, 20 uur: Voorlichtingsavond Kustvaart. Kennemer Theater, 9.30-11.30 en 13-18 uur: Hoogovenschaaktoernooi. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 15-17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. WOENSDAG 15 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „St. Joan d'Arc". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tussen 14 en 17". Café „Scheywijck", 20 uur: Prijsuitrei king Biljarttoernooi. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vrouwen Centrum. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Katholieke Ar beiders Vrouwen (K.A.V.). Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 15-17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17.30 uur; jeugd leeszaal, Zeestr. 26, geopend van 15-16 u. Het Groene Huis, jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15-16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-18 uur; jeugd leeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. VELSEN DINSDAG 14 JANUARI Thalia: „De strijd in de Birma-jungle", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Filiaal opep van 19 tot 21 uur. „Alcoholics Anonymous": Spreekuur in het gebouw aan de Banjaertstraat 13 van 20 uur af. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel Gebouw IJmuiden. WOENSDAG 15 JANUARI Thalia: „De strijd in de Birma-jungle", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd). Raadhuis: Spreekuur van wethouder C. P. J. Maas, 10 tot 12 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9