2 A G. F. DICTUS Haarlemse rechtbank behandelde enkele verkeersovertredingen SILENE I.I mond-agenda Nog voor oude prijzen Motorenhandel Alles voor het kantoor Chr. Visman 7 wmwmmmmmmmm: j-ilmó va m m m m <:\Oeelz Elvis Presley Vechtende vrouwen Meesterlijk Moordend lood Slaan Goeie oude" tijd Verdienstelijk Voor kinderen? KAPTEIN MOBYLETTE „Wickenburg" in reparatie Nieuwe brandweer adressen Wijziging bij IJmond- handbal Uw wagen gekeken? verroest«SS* W. ZWIER Jr. Genoeglijk 10 AUTORIJLESSEN a 60 minuten voor 47.50 Bondsautorijschool Uitgevaren visserijvaartuigen Schaakhulpjes Rooswijk-honkbal kreeg nieuw bestuur Gerepatrieerdenzorg ZATERDAG 18 JANUARI 1958 (Thalia). - De Rock and Roll-lief- hebbers kunnen hun hart eens flink op halen. Als zij fijn willen genieten, be hoeven zij niet an ders te doen dan een kaartje te kopen aan de cassa van het Tha- lia-theater om hier na het lieflijke ge zicht van de heer E. Presley te aanschou wen, die anderhalf uur achtereen „vir tuositeiten" met zijn gitaar bedrijft. Of misdrijft, zo ge dat liever wilt. Het ver haal heeft maar wei nig om het lijf, zoals meestal het geval is met dergelijke films. - D„ de film in techni- LQ VIN G YO U color wordt opge diend doet eveneens weinig ter zake. Enfin, de liefhebber zal er zijn plezier wel aan beleven. Hij hoort in ieder geval een zeer groot aantal Rock and Roll-liederen, waar het de makers van deze film naar alle waarschijnlijkheid om te doen is geweest. Geef ons echter maar „The Glenn Miller Story" of een aardige „Western", als het dan toch moet. Tot maandag in dit theater. (Thalia) Dat dertig vrouwen als het er op aan komt ook hun „mannetje" wel kunnen staan, wordt op overtuigende wij ze gedemonstreerd in „De slag om het vrouwenfort." Nadat een leger noordelij ke soldaten geheel ten onrechte een bloed bad heeft aangericht onder een groot aan tal indianen in een reservaat nabij Texas, deserteert een luitenant (Audie Murphy, de meest gedecoreerde soldaat uit de tweede wereldoorlog) na een onenigheid met zijn commandant. De luitenant vreest de wraak van de indianen en waarschuwt de bevolking van Texas, die zijn relaas eerst niet wil geloven; als hij echter als bewijs het lijk van een door de indianen vermoorde vrouw meevoert, geloven zij hem. Dan is het echter te laat voor de vlucht. Dertig vrouwen verschansen zich dan in een kerk, maken er een fort van en worden voor de komende strijd ge traind door de luitenant. Als de strijd los barst verweren zij zich als leeuwen en we ten de indianen door een list tot een sma delijke vlucht te dwingen. Als de luitenant voor de krijgsraad moet verschijnen we gens desertie, bevrijden de vrouwen „hun" luitenant. De luitenant kan zich dan met prettiger zaken dan vechten gaan bezig houden en een meisje in zijn armen slui ten. Een spannende film, niet gespeend van humor, met enige voortreffelijke na tuuropnamen. Maandag tot en met woens dag in dit theater. Donderdagavond wordt in een speciale voorstelling „Serenade" vertoond, het. geromantiseerde verhaal van een beroemd operazanger. Mario Lanza geeft enige zangnummertjes weg uit de opera's „C hello", „La Bohème" en „La Travia- ta." Voor de liefhebbers. Zondagmiddag draait „De zoon van Sinbad". (Kennemertheater) Er is niet veel ophef gemaakt rond de film „De twaalf gezworenen", die maandag tot en met woensdag in dit theater wordt ver toond. Men ziet films van heel wat gerin ger belangrijkheid met heel wat groter reclame-campagnes aangekondigd. Jam mer, dat daardoor „De twaalf gezwore nen" niet zo in de publieke interesse is ingevoerd als men mocht verwachten: ik zou geen film kunnen noemen, die dat op dit ogenblik zo verdient. Want het is een zeldzaam goede film. Naar inhoud en naar vorm. Een gave film èn om wat ze ons heeft te vertellen èn om de wijze waarop ze dat doet. Door het veelvuldig gebruik van superlatieven voor vaak de onnozelste produkties, heeft de filmreclame haar eigen waar in discrediet gebracht. Laat daarom dit keer de filmcritiek eens uit bundig prijzen. Misschien gelooft men de filmcriticus op zijn woord? Er staat een achttienjarige jongen te recht, beschuldigd van moord op zijn va der. Een jury van twaalf man moet het schuldig of onschuldig uitspreken. Wan neer de juryleden hun kamer binnengaan, lijkt het pleit al beslecht. De getuigenver klaringen zijn evident. Het schuldig ligt ieder op de lippen. Maar de stemming wijst anders uit. Eén man twijfelt. Hij is voorzichtig. Hij laat in dit beginstadium van de discussie het woord onschuldig nog niet vallen. De man, helemaal alleen in de aanvang, vindt aan het eind de elf anderen aan zijn zijde. De film moest wel zo aflopen: ik verraad er geen geheim mee. Wat ik zou moeten verraden is precies wat ik niet na kan vertellen, omdat le film het vertelt: het verhaal van de overwinning der man nelijke eerlijkheid ^n oprechtheid op ijdelheid, domheid, vooroordeel, verdron gen complexen, gebrek aan inzicht, angst zich te doen gelden, vrees voor geringe afkomst. De overwinning van de twaalf juryleden op zichzelf, omdat ze, stuk voor stuk, zichzelf bloot moeten geven en ieder van de twaalf zich aan de anderen in zijn ware gedaante vertoont. Maar omdat het een zelfoverwinning is, ziet men zelfs de meest harde en uiterlijk onbewogene, de heel erg verstandelijk redenerende of louter impulsief oordelende, de vreesach tige en de verwarde, tot in de kern en die kern is menselijkheid of, zo men wil, onbeholpenheid, hulpbehoevendheid, har telijkheid. (Kennemertheater) „Het Rovers nest". Eén revolver tegen honderd „rauwe" .noordenaars. George Montgomery, als de mysterieuze Ted, is de man, die deze revolver hanteert. En hoe! Tegen het einde van de film zijn bijna alle spelers door zijn „moordend lood" opgeruimd. Twee concur rerende benden veedieven leveren al sinds jaren slag. Herricks, een door de veedieven geruïneerde farmer, besluit de twee ben den gedeeltelijk in zijn farm op te nemen. Met dieven vangt men dieven. Eén van de benden gaat er echter met het vee en de zuster van Herricks vandoor. Ted heeft Een scène uit „Loving you", een aan eenschakeling van Rock and Roll- grapjes met in de hoofdrol Elvis Presley. Tot maandag in Thalia. zich bij hen aangesloten. Na vele achter volgingen raken de benden slaags, maar als blijkt, dat Ted een politieman is, keren zij zich eensgezind tegen hem. Ted schiet ze echter één voor één dood en krijgt het meisje als beloning. Een interessante film voor degenen, die van vuistgevechten en kruitdamp houden. (Kennemertheater). We durven het eigenlijk niet zo goed te bekennen, maar we houden wel een beetje van de films van Mickey Spillane. Er wordt name lijk zo verschrikkelijk hard in geslagen en na een rustig middagje is dat op het doek althans een hele verademing. Be halve gevochten wordt er in „My gun is quick" gespeeld door niet al te beste ac teurs en ronduit slechte actrices. „My gun is quick" behandelt het verhaal van een brutale bende die achtereenvolgens een aantal halve en hele lichte meisjes ver moord, teneinde een hoeveelheid zeer kost bare sieraden in handen te krijgen. Er wordt hard gereden, veel gedronken en verbitterd geschoten. En hoe het allemaal tot een oplossing komt? Joost zal het weten. Joost is in dit geval de keiharde detective Mike Hammer (Robert Bray) die alleen het goede na streeft, die volstrekt geen medelijden kent en die er vooral links en rechts op los slaat. Dat slaan dan gebeurt met grote kennis van zaken. Zoals gezegd in ieder geval een onderbreking van de dagelijkse sleur. En voor kenners bijzonder leerzaam. Tot en met zondag in dit theater. (W. B.-t heater) „Het zwarte schild". Eén breëdscherm-tëëhnicöTor die' op treffende wijze illustreert dat het leven ook in die goeie oude tijd allerminst een pretje was. Zeker niet de romantische rid dertijd, toen men, bij gebrek aan atoom energie en buskruit, elkaar met knotsen, lansen en strijdbijlen te lijf ging en hoe! De edelen uit het veertiende-eeuwse En geland bijvoorbeeld (rond wie zich dit filmspektakel afspeelt) slapen bij wijze van spreken met het zwaard onder hun hoofdkussen en ook de lagere standen schijnen weinig anders te doen te hebben dan conspireren en bloedvergieten. De troon van Henry IV wordt voortdu rend bedreigd door een ambitieuze graaf Alban en bijna zou deze in zijn snode opzet zijn geslaagd wanneer niet een boe renzoon (die zich later natuurlijk ook als een ondergestoken edelman ontpopt) daar op het nippertje een stok voor gestoken had. Veel égards voor de geschiedenis toont het scenario niet maar de rijke mon tage „authentieke" steekspelen, spec taculaire tweegevechten van zwaar-ge- harnaste ridders en zelfs complete Middel eeuwse veldslagen maken de film als schouwspel alleszins de moeite waard. Deze film wordt in de matinées vertoond Zaterdag kan men aanschouwen toe het toegaat in „Vallei der verschrikkingen". Zondag en maandag wordt „Istanbul" ver toond. (L u x o r) Reeds bij de première van de film „Hij die sterven moet" tijdens de Filmweek in Den Haag is er gelegenheid geweest een waarderende bespreking van Jules Dassin's werkstuk te geven. Bij de beschouwing, welke nu aan de film is ge wijd, leven die indrukken nog sterk. Dat mag vermeld worden als men in aanmer king neemt dat op het programma van de Filmwee-k vaak bedenkelijke zwakke in zendingen stonden, zodat het niet moei lijk was ze te overtreffen. Ja, met zijn ver beelding naar de roman van Niko Kazant- zakis „Christus wordt weer gekruisigd" heeft Jules Dassin geappelleerd aan het gemoed in sterker mate nog dan de roman die door zijn wijdlopigheid te veel aan spanning inboet en deze op den duur niet meer aan de lezers kan overdragen. Het conflict in „Hij die sterven moet" is een innerlijk conflict, een conflict van het ge weten. Kazantkazis geeft er een symboli sche uitdrukking aan door het te doen plaatsvinden in een groep vertolkers van een passiespel, die, gesteld voor de taak het lijden van Christus uit te beelden, ware navolgers van Christus worden wan neer zij een groep uitgestotenen te hulp willen komen, die door hun dorpsgenoten aan hun lot worden overgelaten. Wat spel was wordt voor hen bittere werkelijkheid. En het is of de geschiedenis zich herhaalt. Want de Christusfiguur van het passiespel de herder Manolios, sterft door de ver radershand van de Judas-vertolker, zijn doodsvijand. Zijn trouwste vriend is de speler van de Johannesrol. Zijn grootste tegenstander de pope Fotos, in wie wij de Joodse hogepriesters kunnen herkennen. Tot en met dinsdag wordt deze film ver toond. (L u x o r) „Heidi en Peter". Het is moeilijk uit te maken of deze tweede film van Heidi geproduceerd is voor kinderen of voor volwassenen. Waarschijnlijk vooi beiden, waarbij de volwassenen zich moe ten kunnen verplaatsen in de naieve sfeer van de Duitse geest in zijn sensimentele ogenblikken. Heidi en Peter worden in deze kleurenfilm die prachtige opnamen ADVERTENTIE Wij kunnen u nu nog helpen aan de betrouwbaarste bromfiets voor de oude prijs geheel compleet uitgerust en een hoge inruilprijs voor uw oude brommer MOBY SCOOTER compl. S IA S 14 S 34 S 44 375— 428.50 525— 675— 125 cc 1335— Meidoornstraat 1, Telefoon 4694 IJmuiden-O. Aan het 1420 ton metende Nederlandse motorschip „Wickenburg", dat donderdag bij een aanvaring in de monding van de Theems met de bijna 9000 ton metende Noorse tankboot „Robert Stove" ernstig werd beschadigd, waarna het bij Southend. on-Sea voor anker was gegaan, zijn vrijdag voorlopige herstellingen aangebracht. De „Wickenburg" was uit Casablanca naar Rotterdam vertrokken. De „Robert Stove", die op weg was naar Rotterdam, heeft zijn reis voortgezet. Met ingang van heden is het kantoor van de afdeling brandpreventie verplaatst van Trompstraat 210, IJmuiden naar de nieuwe brandweerkazerne bij de Velser- tunnel, Rijksweg no. 1, Velsen. De kazerne is te bereiken onder de vol gende telefoonnummers: Afdeling brand preventie 02550 - 7300; seinzaal 02550 - 7100; uitsluitend brandmeldingen 02550 - 6400. Het correspondentie-adres blijft: Comman dant van de Brandweer-Velsen, Tromp straat 210, IJmuiden. De beschikking over de veilinghal te Lisse door de afdeling Haarlem van het Ned. Handbal Verbond gedurende vier, inplaats van drie weken, heeft voor de handbal vereniging „IJmond" gevolgen. Met ingang van zondag wordt de veld handbalcompetitie voor dames- en junio ren-damesteams tijdens deze periode stop gezet. IJmond neemt nu met twee teams aan de zaalhandbalwedstrijden in Lisse deel Het eerste damesteam is vrij en het tweede IJmond-team speelt tegen Rapiditas.Voorts is de veldwedstrijd AVAIJmond 2 (heren) in Alkmaar uitgesteld en spelen IJmond 3 en Concordia 3 (heren) een zaalhandbal wedstrijd in Alkmaar. „Verdachte ontkent" door Kunst en Vriendschap Onder regie van de heer H. van Dokkum zal de toneelvereniging „Kunst en Vriend schap" zaterdagavond in het patronaats gebouw aan de Zeeweg te IJmuiden een uitvoering geven van de thriller „Verdach te ontkent". ALCMARIA VICTRIX—BEVERWIJK De bezoekers komen uit met: Raap; Wolterman en Lorjee; Groot, K. Minneboo en Van der Pas; Sprenger, J. Minneboo, Van der Mey, Veldman en Van Oost. ALKMAARSE BOYS—TERRASVOGELS. De Santpoorters verschijnen als volgt: Cöhrs; Disselköter en Van Gelder; Nieu- weweg, Van Vuure en Van Eden: Rijke, Timmer, Veldman, Thoolen en Bouwer. VELSEN—ZAP. De thuisclub speelt met het volgende elftal: Kaasenbrood; Nijssen en Schoorl; Spanjaard, Hijnen en Boon; Braam, Van Schagen, Hoogzaad, Graman en Witte brood. 't GOOI 2—STORMVOGELS 2 De IJmuider reserves vertrekken met: Vrijhof; Post en Van Es; Venus, De Boer en De Bie; Van Duyvenbode, Bartels, Van der Velde, Maarleveld en Doorneveld. ADVERTENTIE Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW Koningsplein 10 - Telefoon 4886 Zes weken gevangenisstraf en achttien maanden ontzegging van de rijbevoegd heid eiste de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. R. W. H. Pitlo, donderdag tegen een 47-jarige bonthande laar uit Den Haag, die op 28 november onder invloed op de rijksweg Amsterdam- Den Haag in de Haarlemmermeer een auto zou hebben bestuurd. De man had die dag in Amsterdam zaken gedaan, waar bij hij drie borrels zou hebben gedronken. Volgens verklaringen was deze op de rijksweg onwel geworden, waarna hij zijn auto op een parkeerstrook zou hebben neergezet. Daar had de politie hem aan getroffen. De officier van Justitie achtte bewezen, dat verdachte onder invloed een auto had bestuurd. Hoewel verdachte meent in zijn auto onwel te zijn gewor den heeft de politie duidelijk tekenen van dronkenschap kunnen constateren, aldus stelde de officier in zijn requisitoir. Een twintigjarige transportarbeider uit Koudekerk zou op zaterdagavond 16 no- NT!E hij moet ^?tSS! hóóg nodig JtZmW behandeld uenatiuciu - worden met: Automobiel en Rijwielbedrijf Bloemstraat 34 - IJmuiden Telefoon 4208 geeft van het Zwitserse berglandschap omringd door een aantal goedmoedige, vrolijke figuren, die hun dagtaak blijken te zoeken in het veraangenamen van het leven der kinderen. Zo kreeg men een film die weliswaar gericht is op de zwakste zijde van het menselijke gemoed, doch daarbij nu en dan ook wel enige realiteit bezit. Oude getrouwen van het Duitse witte doek, zoals Theo Lingen en Willy Birgel, kan men weer in actie zien. De eerste in zijn onveranderlijke hoedanig heid van komische huisknecht, de ander in een nieuwe creatie. Want Willy Birgel, de gentleman en bon- vivant, maar vooral de „jeune premier" der vroegere UFA heeft nu de gedaante van een gedegen huisvader aangenomen, die hem evenzeer charmeert. Deze film draait in de matinée. (Lux or). „The Glenn Miller story". Deze technicolorfilm, gebaseerd op het leven van de vermaarde Amerikaanse bandleider Glenn Miller, bestaat uit een aaneenschakeling van komische scènes, overgoten met een regen van perfecte swing-muziek. De rol van deze musicus, die op zoek is naar het „new sound", dat hem uiteindelijk wereldvermaardheid bezorgde, wordt op onnavolgbare wijze vertolkt door James Stewart. Niet minder oprecht is het spel van June Allyson als de vrouw van Miller. En dan is er nog het optreden van onder meer Louis Armstrong, Gene Krupa en „The Modernaires", die tezamen vooral de jongeren onder de toeschouwers menig ge- noegelijk ogenblik bezorgen. Een muziek film, zoals een ieder zich die wensen zou, woensdag in dit theater. vember op de Kruisweg in Hoofddorp onder invloed een auto hebben bestuurd. Tussen de auto van verdachte en die van een Hoofddorper was een aanrijding ont staan. De Hoofddorper had voor de auto van verdachte gereden. Toen hij linksaf wilde slaan, zou hij tijdig zijn richtingaan wijzer hebben uitgestoken. De verdachte zou desondanks de Hoofddorper hebben willen passeren, waardoor beide auto's met elkaar in botsing kwamen. De ver dachte had ter plaatse tien gulden scha devergoeding willen betalen, doch daar had de Hoofddorper geen genoegen mee genomen. Voor de rechtbank verklaarde verdachte, niet de indruk gehad te heb ben, dat de Hoofddorper linksaf wilde slaan. De officier van Justitie eiste een maand gevangenisstraf en achttien maanden in trekking van het rijbewijs, daar hij het rijden onder invloed bewezen achtte. De raadsman mr. A. J. Meyer, achtte het ten laste gelegde echter niet bewezen. Hij vond de verklaringen van de politie te vaag. Volgens de raadsman heeft verdach te in Haarlem slechts enkele biertjes ge dronken. Overigens lfvond de raadsman de eis van de officier uitzonderlijk hoog voor iemand, die nooit sterke drank gebruikt en nog nimmer met de politie in aanra king is geweest. Honderd gulden boete en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier tegen en 29-jarige autorijschool houder in Len Haag, die reeds door de Haarlemse kantonrechter tot honderd gul den boete was veroordeeld, omdat hij op 24 februari 1957 in de Gierstraat in Haar lem met zijn auto een aanrijding met een motor zou hebben veroorzaakt, omdat hij niet voldoende voor de motor zou zijn uit geweken. De autorijschoolhouder ontkent dit echter, waarom hij hoger beroep heeft aangetekend. Voorts ontkent hij, dat de motorrijder hem op de Rustenburgerlaan zou hebben aangehouden. De motor en de auto hadden in de Gier straat in een file gereden. volgens de mo torrijder en zijn duopassagier zou ver dachte met zijn auto steeds hebben ge probeerd de motor te passeren, terwijl hiervoor geen ruimte vrij was. Verdachte zou hierbij met de voorzijde van de auto tegen de hterzijde van de motor stoot jes hebben gegeven. Van een aanrijding zegt verdachte niets te hebben opgemerkt „Als ik was doorgereden, zou dat in strijd met mijn erecode zijn." Gezien de verklaringen van getuigen achtte de officier het ten laste gelegde be wezen „Het ontbreekt verdachte aan ver- keersfatsoen," meende hij. De officier vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, doch tevens intrekking van het rijbewijs voor een half jaar De recht bank zal in deze zaken op 30 januari om half tien uitspraak doen. ADVERTENTIE Trompstr. 10 - Tel. 5646 - IJmniden-O. ADVERTENTIE Kantoormachinehandel MARKTPLEIN 22 - TELEFOON 4619 Schrijf-, tel-, rekenmachines in diverse merken Kantoormeubelen in staal en hout ANM B-leden komen bijeen De Heemskerkse afdeling van de Alge mene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond houdt dinsdag 21 januari in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Maerten van Heemskerkstraat een ledenvergadering. Op deze bijeenkomst zal een kascommissie ge kozen worden. Tevens zal men zich bera den over de propaganda. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater, zaterdag 19 uur: Oor log en Vrede; zondag 14.30 uur: De furie van de Mississippi; 19.30 uur: Oorlog en Vrede. Donderdag 2 januari: m.t. Ariadne IJM 18; m.l. Maria Jacoba KW 73, Excelsior II KW 78 (17 jan. binnen), Nestor KW 101 (17 jan. binnen), Gezina Geertrui KW 176 (17 jan. binnen), Onderneming II SCH 27, Cornelia Maria SCH 135. Van Vlaar- dingen: m.t. Ada VL 7. Vrijdag 3 januari: m.t. Maria Theresia KW 99, Arie Ouwehand KW 122, Burgemeester Heusdens VL 27 (17 jan. binnen), Michiel HD 108; m.l. Ro bert William KW 123. Zaterdag 4 januari: van Vlaardingen: m.t. Pe- tronella VL 131, m.l. Voorlichter VL 114, Martha Maria VL 199. Maandag 6 januari: s.t. Haarlem IJM 9, Viking Bank IJM 183; m.t. Claesje RO 46, Emma Wilhel- mina KW 135. Dinsdag 7 januari: m.t. Beatrice IJM 72. Woensdag 8 januari: m.t. Elie Chenevière IJM 32, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211, Sakina Martine KW 32, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Grietje KW 20, Helena KW 39, Rijnmond III KW 44, Onderneming IV SCH 153, Drie Gebroe ders HD 79. Vrijdag 10 januari: m.t. Curagao IJM 99. Zaterdag 11 januari: m.l. De Arend KW 7, On derneming III SCH 117. Maandag 13 januari: m.l. Adeodatus IJM 30 (16 jan. binnen), Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Hubertha Gerarda KW 9, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17 (16 jan. binnen), Dirk KW 19, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Neder land VI KW 37, Bertha KW 38, Neptunus KW 45, Saturnus KW 69, Nelly Maria KW 70, Doggers- Jacoba KW 105, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160 (16 jan. binnen), Alida Jacoba KW 165 (16 jan. binnen), Pieter Jacob KW 178 Jana KW 210, Pietertje HD 87, Samenwerking HD 125, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33 (16 jan. binnen), Jan Willem WR 34, Internos WR 49 (16 jan. binnen), Flevo WR 50 (15 jan. binnen), Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Vier Gebroeders TX 14 (15 jan. binnen), Hendrikje BU 33. Van Vlaardingen: m.l. Prinses Juliana VL 97, Noordster VL 197. Dinsdag 14 januari: m.t. Dirk Maria KW 80; m.l. Annie IJM 14, Willem Cornelis KW 16, Vol harding KW 23, Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, Cornelis Marinus KW 48, De Vrouw Anna KW 52, Hette Margaretha KW 74, Huiber- dina Gijsbertha KW 85, Willempje KW 89, Bali KW 129, Willy KW 141 Onderneming KW 175, Ko ningin Wilhelmina VL 190; m.k. Anne Marie KW 27 (16 jan. binnen). Woensdag 15 januari: s.t. Klaas Wijker IJM 85 naar de sloperij; m.t. Maria van Hattem IJM 10, Post Boy IJM 35, Medan IJM 57, Job Gouda IJM 79, Shamrock IJM 129; m.l. Gorredijk IJM 75, Molva KW 91, Petronella KW 125, Dolfijn RO 2; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (16 jan. binnen), De Hoop I IJM 45, Wiron V IJM 208, Tiny KW 34, Alice KW 62, Gerda Marianne KW 71 (16 jan. binnen), Johanna Cornelia KW 88, Nico KW 96, Flevo WR 50, Vier Gebroeders TX 14. Donderdag 16 januari: m.l. Adeodatus IJM 30, Arie Nico KW 17, Floris KW 59, De Vrouw Dirkje KW 104, Java KW 159, Gebroeders KW 166, Alei- da KW 169, Anna Suzanna WR 88; m.k. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Prinses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Tiny Dieuw WR 33, Inter nos WR 49. Vrijdag 17 januari: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Al lan Water IJM 34, Stad Enckhuysen KW 82. bank KW 75. De Vrouw Dirkje KW 104 U6 jan. binnen). Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avon tuur KW 114, Petronella KW 125 (15 jan. binnen), Borneo KW 127, Willy Alida KW 155, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Ge broeders KW 166 (16 jan. binnen), Aleida KW 169 (16 jan. binnen), Willem Robert RO 27, Anna Su zanna WR 88; m.k. De Twee gebroeders IJM 3 (15 jan. binnen). Dageraad IJM 4, Maartje IJM 8 (17 jan. binnen), Mercator IJM 19, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45 (15 jan. binnen), Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59 (17 jan. binnen), Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I AM 16. Nehim II AM 17 (16 jan. binnen), Nehim III AM 18 (16 jan. binnen), Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21. Rein KW 30, Pe tronella KW 31 16 jan. binnen), Limanda KW 33, Tiny KW 34 (15 jan. binnen), Stern KW 36, Wil helmina KW 46, Prinses Margriet KW 51 (16 jan. binnen), Dinemarie KW 57 (16 jan. binnen), Cor nelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61 (16 jan. binnen), Alice KW 62 (15 jan. binnen), Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68 (16 jan. binnen), Gerda Marianne KW 71 (15 jan. binnen), Zeearend KW 79 (16 jan. binnen), Johanna Cor nelia KW 88 (15 jan. binnen), Adriana Catharina KW 92, Jeanette KW 93 (eerste reis), Willem KW 94, Nico KW 96 (15 jan. binnen), Arendje KW 98, Filatelisten ter jaarvergadering Het bestuur van de Kennemer postzegel club nodigt de leden uit tot bijwoning van de jaarlijkse algemene ledenvergadering die zal plaatsvinden op maandag 20 januari in het clubhuis, het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat. Er is onder andere een bestuursverkie zing; aftredend zijn de heren W. Marcus- se, J. Muusse en H. v. d. Groen, waarvan laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt. Als kandidaat stelt het bestuur de heer J. Huybers voor. „Grenzen van vrijheid" Zondagochtend houdt de gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond een bijeenkomst in het gemeentelijk ont spanningsgebouw aan de Smidt van Gel derstraat 1 te Velsen-Noord. De heer H. F. Mulder zal spreken over het onderwerp: „Grenzen van vrijheid". „Wijk aan Zee" tegen HSV In de uitwedstrijd tegen HSV komen de badplaatsbewoners als volgt in het veld: doel: De Blok; achter: F. Schellevis en Aardenburg; midden: Dirks, J. Schellevis en Snijders; voor: Seysener, De Winter, Bol, Scholten en J. de Boer. De dochters van de heer Hart zijn j beslist geen grote schaakliefhebbers. Wel kan men Jacky en Fransje (de i „kleine" Fransje) dagelijks om en nabij de schaakborden aantreffen. Zij knap pen de kleine karweitjes op, die bij een j dergelijk groots opgezet evenement nu eenmaal om de hoek komen kijken Ze helpen waar ze helpen kunnen. En ze doen dat graag, reken maar. Daarbij worden ze geassisteerd door een aantal vriendjes en vriendinnetjes uit de buurt Donderdagmiddag kon men de beide j meisjes en hun trawanten op de trap pen van het Kennemertheater aan schouwen, waar zij languit liggend, nij ver stapels blaadjes vouwden. Deze blaadjes bevatten namelijk de tekst van j het Hoogovenschaaklied. Bij dergelijke werkjes blijft het echter niet, want de j meisjes helpen ook af en toe hun tante j (de „grote" Fransje Hart). Door hun werk dragen zij er dus mede toe bij om het toernooi tot een succes te maken, j En dat is een loffelijk streven. Er waren vrijdagavond in het Kennemer- staten-buurthuis aan de Noorderlaan niet veel leden van de honkbalvereniging „Rooswijk", maar zij die er waren, ver namen de vele pessimistische geluiden van de voorzitter, de heer J. Reints. Het pessi misme was gegrond op de weinige geest drift, die het afgelopen jaar door de leden was opgebracht, ondanks de besluiten, die bij het begin van het vorige seizoen waren genomen. De mindere geestdrift van de leden was tevens aanleiding van vermin derde belangstelling van enige bestuurs leden, zodat ook dit moeilijkheden gaf, terwijl daarnaast enige prominente „Roos- wijk"-spelers overschrijving hadden aan gevraagd. De zelfwerkzaamheid gaf ook al reden tot klachten, waardoor de financiën gingen lijden. Afschrijvingen verstoorden voorts de teamsamenstelling. De kern van de interne moeilijkheden moest in lauw heid worden gezocht; een lauwheid, die na een aantal goede jaren voor „Rooswijk" bijna een gehele mislukking inhield. Te recht wilde het bestuur dit voorkomen en na een overzicht van mogelijkheden tot wederopleving noemde de heer Reints na een nieuwe activering van de leden onder een nieuw bestuur als positieve stap de aanstelling van een trainer. Medegedeeld werd dat de heer P. Pleydt bereid is ge vonden de oefeningen te verzorgen, daarin bijgestaan door de heer E. Sauer, die naar de honkbalclub „Schoten" is overgegaan. Een stap voorwaarts is de aanschaffing van clubkostuums voor de herenteams. Namens het aftredende bestuur bleef de heer Reints over om voor de nieuwe lei ding begrip en steun te vragen. De heer W. Reymer, secretaris, illu streerde in een financieel overzicht, dat de geldelijke steun door de ten dele verrichte zelfwerkzaamheid een veer had moeten laten. Zijn jaarverslag liet de draad van pessimistische inzichten in 1956 ook in 1957 voortbestaan, hetgeen niet verwonderlijk was bij een teruggang van sport- en com petitieresultaten en er 28 leden bedankten, hetgeen door de heer Reints een teken voor de toekomst werd genoemd. Tenslotte werden de nieuwe bestuurs leden gekozen, die uit hun midden een voorzitter zullen aanwijzen, opdat zo spoe dig mogelijk een nieuw contact met de leden tot stand komt, teneinde nog vóór het seizoen de bestaande moeilijkheden op te lossen Het nieuwe Roos wij k-bestuur zal worden gevormd door de dames mevr. J. Konings, mevr. M. de Vries-Klesser, D. Marckelbach en de heren J. Gaartman, G. Zandbergen, G. Dekker en F. van 't Hoff. Mejuffrouw A. Smits, maatschappelijk werkster bij de afdeling gerepatrieerden zorg van de Nederlands Hervormde Stich ting voor Maatschappelijk Werk in Noord holland en als zodanig ook werkzaam on der de gerepatrieerden in de gemeente Vel- ser„ zal met ingang van februari de don derdagochtend in de eerste en derde week van de maand, van tien tot elf uur spreek uur houden op het Kerkelijk Bureau van de Hervormde Gemeente IJmond in de Goede Herderkerk aan de Velserduinweg. )QCOO<X)OOOOOOOOOOOOOOg>OOOOOOOOOOOC)OOOOOCOOOOOOOQOOOOeOOCX VELSEN ZATERDAG 18 JANUARI Thalia: „Loving you", 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cultu reel Gebouw IJmuiden. Hervormd Jeugdgebouw: Openingsavond van Jeugd en Muziek, afdeling Kenne- merland-Zuid, 20 uur. ZONDAG 19 JANUARI Thalia; „De zoon van Sinbad", 15 uur; „Loving you", 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. MAANDAG 20 JANUARI Thalia: „De slag om het vrouwenfort", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur, filiaal open van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. Raadhuis: Spreekuur burgemeester mr. M. M. Kwint, 10 tot 12 uur en spreekuur wethouder H. de Boer, 15 tot 17 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 18 JANUARI Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Hij die sterven moet". Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „My gun is Quick". W. B. Theater, 20 uur: „Vallei der Ver schrikking". Café „Sport", 20 uur: Prijsuitreiking Postduivenvereniging „De Reisduif". St. Jozefzaal, 14.30 uur: Opening Fancy Fair Lourdes-actie. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 10-12 en 15-17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10-12 en 15- 17 30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14 30-16.30 uur. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14-17 u. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. „De Groentebeurs", 20 uur: Feestavond Smedenpatroons. ZONDAG 19 JANUARI Kennemer Theater, 14 30 uur: „Het roversnest": 16.30, 19 en 21.15 uur: „My gun is Quick". Luxor Theater, 14.30 uur: „Heidie"; 16.15 18 45 en 21 15 uur: „Hij die sterven moet". W. B. Theater, 14.30 uur: „Het zwarte schild"; 16 30 en 20 uur: „Istanbul". MAANDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De twaalf gezworenen". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Hij die sterven moet". W. B. Theater, 20 uur: „Istanbul". Terpsichore, 20 uur: Algemene Bond van Ambtenaren en „Mercurius": Hans Kerk- hoff met aria's van Verdi. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18 30- 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 19-20 uur. R.-K Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15-18 uur: lees- en studiezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur: jeugd leeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7