Spanning spitst zich toe in de derde klasse A Het kinderboekje van tante Els I Thuis visser worden NOGAL GLAD I BEKENDMAKING „SUCCES" VOETBAL IN KENNEMERLAND Autorijschool Autorijschool 5 Wasmachines - Centrifuges Fa. DE VILDER Filmliga Castricum heeft weer een voorzitter Ook in Castricum zaterdagmiddagvoetbal? Toestand van Indonesische schatkist zorgwekkend Moppen trom melt je Gat Ridderlijk Gevoetbah Haarlemmer ingesloten na steekpartij in Hilversum Medische verzorging tijdens het weekeinde ZATERDAG 18 JANUARI 1958 Nu in de 3de klas A zondag gebleken is, dat CSV zeker niet onkwetsbaar is, Eg- mond waarschijnlijk haar ergste inzinking te boven is en er kans bestaat, dat de nieuwe opstelling van Beverwijk vruchten zal afwerpen, belooft het in deze afdeling een uiterst spannende finish te worden, waarvoor nu reeds verschillende clubs trachten een zo gunstig mogelijke positie in te nemen. Vandaar ook, dat ons in de komende weken heel wat interessante ont moetingen te wachten zullen staan. ADVERTENTIE VERKOOP - REPARATIE Grote keus ^in alle topmerken Betaling in overleg Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Van ouds bekend De filmliga Castricum heeft zich in de Castricumse gemeenschap reeds een vas te plaats veroverd. Dit bleek weer eens temeer toen een uitverkocht huis met in tense spanning en genoegen meeleefde met de belevenissen van een onderwij zersgezin in de film „Goede morgen oli fant". Dat de liga daarmee een goede greep had gedaan bewees niet alleen de ovatie die aan het einde werd gebracht maar kwam tevens tot uiting in de bijvalsbe tuigingen tijdens het sluitingswoord. Tot slot werd bekend gemaakt dat tot voorzitter van de liga is benoemd de heer L. A. v. d. Heyden die dus op 20 februari de tweede avond van 1958 zal inleiden. Er bestaan in Castricum plannen, om eerlang te komen tot oprichting van een vereniging voor zaterdagmiddagvoetbal. Enige jaren geleden werd een poging ge daan om in Castricum een dergelijke ver eniging op te richten. Deze poging heeft eertijds schipbreuk geleden wegens de te geringe animo. Nu de gemeente mede door het grote aantal nieuw ingekomen inwoners sterk is uitgebreid, verwacht men, dat er voldoen de belangstelling zal blijken te zijn om tot definitieve oprichting te komen. Eén van deze interessante wedstrijden is ongetwijfeld die tussen CSV en Egmondia. De Egmonders, die geruime tijd de leiding in hun afdeling hebben gehad, waren in de laatste weken van het afgelopen jaar door een inzinking wat achterop geraakt, maar schijnen deze nu ietwat te boven te zijn. Zou dit inderdaad het geval zijn, dan behoort, evenals op 20 oktober j.l., een gelijk spel niet tot de onmogelijkheden. De tweede Castricummer kampioens kandidaat, die door het gelijke spel van CSV de vorige zondag een punt inliep, speelt zondag in Heemskerk tegen ADO. De Heemskerkers zijn op eigen terrein niet meer zo ongenaakbaar als enige seizoenen terug. Ze leden er tot nu toe al drie neder lagen op. Maar laten de Velsenaren er rekening mee houden, dat het hier neder lagen met de oneven goal golden. Wijk aan Zee, dat zo hoopte op een mis stap van CSV, kreeg zondag haar zin, maarbeging zelf een nog groter mis stap door van Beverwijk te verliezen. Zon dag speelt Wijk aan Zee in Heiloo tegen HSV, de club, die er met Terrasvogels momenteel het slechtst voorstaat. Wijk aan Zee kan er dan ook zeker van zijn, dat de HSV'ers zich tot het uiterste zul len verzetten tegen de „Wijker" overwin- ningswensen, maar toch geloven we niet, dat dit de Heilooërs zal baten. Terrasvogels staat er nog een tikje slech ter voor dan HSV en het zal voor de Santpoorters een hele toer worden de „rode lantaarn" kwijt te raken. Ze zullen natuurlijk tegen Alkmaarse Boys alles in het werk stellen om de beide punten in de wacht te slepen, maar meer dan een gelijk spel zien we er niet in. De andere Santpoortse derde-klasser heeft de vorige zondag wel definitief ge toond toch te sterk te zijn voor de onderste plaats door met vier-drie van De Boys te winnen en ook tegen ZAP geven we de Velsenaren weer een behoorlijke kans. Beverwijk trekt tenslotte voor deze af deling naar Alcmaria Victrix. Enige weken geleden nog zouden we de Beverwijkers geen kans gegeven hebben, maar na de vorige zondag' toen Beverwijk met nul twee van Wiik aan Zee won, zijn we vrij optimistisch gestemd. Kinheim speelt de returnwedstrijd tegen Bloemendaal en zou natuurlijk gaarne een herhaling zien van de eerste ontmoeting op 20 oktober, toen het met één-twee won. Een klein kansje bestaat o.i. daarop wel. Ook Waterloo, dat Uithoorn thuis ont vangt, voelt ongetwijfeld voor een „dupli caat" van het eerste treffen met deze club: Waterloo won toen n.l. met twee-drie. Maar.... Uithoorn voelt zich op vreemde terreinen uitstekend thuis, 't Wordt dus oppassen voor de IJmuidenaren. De Indonesische minister van Finan ciën Sutikno Slamet heeft aan het parle ment verteld dat het teruglopen van de inkomsten uit de export de regering zou dwingen de import van luxe en half-Iuxe goederen te verbieden. In een nota noem de de minister cijfers waaruit bleek dat de buitenlandse valuta zijn teruggelopen van 709 miljoen rp per 4 december, tot 293 miljoen per 24 december. De totale activa daalden an 1.085 tot 884 miljoen rp in dezelfde periode. Slamet schreef de daling aan een aan tal factoren toe, waaronder de onzekere positie van buitenlandse exporteurs, spe ciaal de Nederlanders, de ruilhandel en de moeilijkheden der scheepvaart tussen de eilanden. De minister zei dat de toe komstige maatregek i wat de luxe import betrof, een verlaging der inkomsten uit speciale rechten zou betekenen. ADVERTENTIE 5000 GARAGE Reinier Claeszenstiaat 1 - Tel. 5000 Kennemerlaan 156 ADVERTENTIE VERPLAATST van ZEEWEG 275 naar Kennemerlaan 156 Tel. alleen 4555 EIGENAAR en INSTRUCTEUR van heden af weer ANTOON H. SCHELLINGER Beste kinderen, ER ZIJN EEN PAAR van die vermaken, waar elk mens, hoe jong of oud hij ook is, dolgraag naar kijkt. Onder jullie zullen er bijvoorbeeld genoeg zijn, die dol zijn op het circus en ik vermoed, dat er heel wat moeders en vaders graag mee gaan als het „paardenspul" op bezoek komt. Om het maar eens heel deftig te zeggen: de romantiek van dit oude vermaak blijft door de jaren heen haar bekoring behouden en daar ontkomen maar weinigen aan. Ongeveer hetzelfde, maar toch weer anders staat het er voor met de poppenkast. Uit mijn jeugd herinner ik mij een rondreizende poppenkastvertoner, die met zijn lappententje op een bakfiets gespijkerd door de straten reed en voor een cent per toeschouwer de mooiste gooi. en smijt-verhalen door zijn poppen liet opvoeren. Daar bij vlogen de spaanders er wel eens af. Maar ondanks alles zagen wij kinderen elke keer weer de man met de poppenkast met gejuich komen. Poppenkast is al een heel oude vorm van klein toneel, die zelfs door de oude Indiërs, de Turken en de Javanen beoefend werd, soms met wondermooie resultaten. Elk land'heeft zijn eigen figuren. Onze Jan Klaassen en Katrijn hebben een Frans broertje, dat Polichinelle heet, een Duitse zwager, die zich Kasper laat noemen en een Engelse neef met de schone naam Punch en zo zijn er nog veel meer, allemaal stuk voor stuk dwaze knapen, die het meestal op een hardhandige manier met hun vrouw, met de huisbaas, met de dood van Pierlala of andere bekende poppenkastfiguren aan de stok hebben. Naast deze volkspoppenkast, die in vroeger eeuwen vaak allerlei verboden dingen tegen de regering zei en daardoor ook wel eens uitgebannen is, heeft er de jaren door een verfijnder slag poppenspel bestaan, dat wat wij zouden kunnen noemen: het poppentheater en speciaal hierover wil ik jullie vandaag eens wat meer vertellen, want ook de geschiedenis van het poppentheater grijpt terug tot in het verre verleden. Het is dus lang niet altijd een spel van of voor kinderen, en grote componisten uit heden en verleden hebben zelfs prachtige muziek speciaal voor het poppentheater geschreven: Franz Liszt, Debussy en vele anderen. Het poppenspel beleeft de laatste jaren ook in Nederland een grote bloei en er zijn verscheidene vaste schouwburgjes in ons land te vinden, waar de poppen heer en meester zijn, zoals ze vroeger heer en meester waren in de Antwerpse „poesje nellen-kelders", want dat was de roem ruchte naam, van vele meestal onmogelijke keldertjes in de Scheldestad, waar de pop pen veelzeggend „voddebalen" heten en men het met de taal die de poppen uitsloe gen ook niet zo nauw nam. De tegenwoor dige theatertjes zijn veel verfijnder en men onderscheidt twee soorten, namelijk die waar marionetten of draadpoppen optre den en de theaters voor handpoppen. Het verschil zal jullie duidelijk zijn: een ma rionet wordt van boven af de spelers staan op een „brug" en kijken dus naar beneden bediend, terwijl de speler van handpoppen zijn vingers in de plaats laat komen van de ledematen van zijn kleine komediespelers en dus onder zijn poppen zit of staat. De moderne techniek heeft natuurlijk een eindeloos aantal hulpmid delen voor de poppenspeler beschikbaar. Hij werkt met elektrisch licht, geluideffek- ten en wat er meer nodig is. Er zijn in Ne derland zoals ik jullie al zei verscheidene poppentheaters, die bijzonder indrukwek kende propgramma's uitvoeren. Een van onze bekendste en nu neem ik een voor beeld van een marionettenspeler, die overigens ook wel eens met handpoppen optreedt, is Bert Brugma en een eveneens bekende handpoppenspeler, die de mario net echter ook beheerst is Guido van Deth. Als jullie in de gelegenheid komen, raad ik jullie van harte een bezoek aan een van deze kostelijke miniatuur-theatertjes aan. TANTE ELS Jan: „Piet, ik weet een raadsel, dat je nooit op kunt lossen". Piet: „Nou, vertel maar eens op". Jan: „Er kwam eens een jongetje in de trein met zijn vader. In de coupé zaten nog drie mensen. Toen ze waren gaan zit ten zei het jongetje: „Nu zitten we met ons zessen, vader". Weet jij waarom hij dat zei, Piet?" Piet (na diep gedacht te hebben): „Nee, ik weet het niet". Jan: ,,'t Jongetje kon nog niet goed tellen". De oplossing van de rebus van verleden week is: Koos is in de vakantie met oom naar Winschoten geweest Moeilijk was deze rebus, vonden jullie niet? Ik denk dat er niet veel kinderen zijn die hem gevonden hebben. Daarom deze week een paar raadsels die jullie met gemak kunnen oplossen. Probeer maar eens: 1. Wat verschijnt eens in elke minuut, tweemaal in elk moment, en geen enkele maal in de eeuwigheid? 2. De eerste lettergroep gebruiken de vissers, de tweede lettergreep ligt op gekookte melk Het geheel is een deel van het oog. Ra, ra? 3. Welke zangvogel krijg je door ach ter een huishoudelijk artikel een jongensnaam te plaatsen? Kennemer v Lantaarn V" -N. «-* ER ZAL dus thans worden voorzien in een schrijnend te il kort, reeds lang voelbaar in onze visserij gelederen: binnen- kort zullen zij, die zich geroepen voelen tot zoutzweren en gepekelde verhalen alsmede pekelharingen zich schriftelijk in deze stiel kunnen bekwamen. Ik moet zeggen, dat dit mij. S na alle cursussen voor boekhouders, politieagenten, straat- vegers en ouvreuses een pak van het op dit punt hevig be- H zwaarde hart is en ik meen, dat er in een wereldwijde be- hoefte kan worden voorzien door de cursus vissen-in-een- half-jaar. Wanneer straks een ondernemende grammofoonmaat- schappij er nog enig storm- en brandinggeruis bij weet te leveren mitsgaders het geluid van een schipper, die achter zijn microfoontje een roeppie naar huis afzendt, welnu, vrinden, dan blijft er weinig meer te wensen over. Wellicht nog een hangmat en een flesje van dit of dat, maar dat is een kwestie van verfijning. Ik stel mij voor, dat deze cursus inmiddels nog wel enige propaganda behoeft en ik heb dus uit de goedheid mijns harten een paar gra tis teksten en benevens een aantal brieven van tevreden afgestudeerde vissers ont worpen, die ik plechtig aan de Stichting van de Neder landse Visserij offreer. Nee laat maar zitten, straks een kantje groene haring mis schien, maar laat nü maar zitten. „Met onze cursus bent u binnen twee maanden elke haring de baas". Of: „Stu deer thuis, maar vang bui ten". Of wat te zeggen van deze snedige slagzin: „Onze schriftelijke cursus kaken van elke trawlgast een ka- ker maken". Inmiddels zijn er dus, ver onderstel ik al, enige brie ven binnengekomen van geestdriftige cursisten. Zo schrijft de heer S. te IJ.: „In den beginne was ik een schroomvallige kaairidder. Tot ik van uw cursus ver nam en mij driftig op uw lessen wierp. Aanvankelijk werd ik uitgekozen om zit ting te nemen in het vak- bondsbestuur, daarna zelfs in de personeelsvereniging en nu bezit ik drie stoom trawlers en overweeg er de Abraham bij te kopen". Reeds geruime ,tjjd bevindt zich in het openbare wegdek naby Santpoort een krater van een gat, waar de Broek- bergenlaan uitmondt op de Rijksweg en waar vooral des avonds ettelijke automobie len doorstompen. Het is een fraai gat, dat nodig gedicht moet worden op dat hoekje, want als er een motorrijder of scooterist doorstuift gaat hij subiet over de kop. En ge weet nu wat dat kan beteke nen na de vallende agenten op de tunnelweg. Laat hier asjeblieft geen kalf verdrin ken, maar demp dat gat. En mej. K. te B. schrijft: „Wat ben ik blij, dat ik schriftelijk heb leren vissen door uw duidelijke schrifte lijke cursus. Reeds na één lés had ik beet bij de buur man, nu ben ik gelukkig ge trouwd met een postbode". Daarentegen heeft de heer K. te D. trots verklaard: „Twee jaar geleden kon ik geen kabeljauw van een kotter onderscheiden, nu noem ik uit het hoofd en desnoods met de bijbeho rende geluiden alle vissen uit het Artis-aquarium van achteren naar voren op. Dank, veel dank". Ik zou u nog veel meer eminente voorbeelden uit de correspondentie kunnen lichten, maar laat dit vol doende zijn. Word visser en doe dat schriftelijk. Elke se conde tijdverlies betekent wellicht een verloren toe komst. „U zit wel erg in de boot van de week met treintje en geldverlies, maar aan spoor- treint.jes kan ik u echt niet helpen. Maar hier heeft u vjjf pop voor mevrouw Ha mers, ik hoop maar dat er wat bü komt, dat de zorg wegneemt". Aldus de fijne pennerege len van mijn oude vriend, de Ridder van Lithoyen en de Maaskant, die altoos diep bewogen met het lot van oude dames, die onmisbare gelden verliezen, de score opent. Het is misschien wel weer te proberen, met z'n allen mevrouw Hamers, die haar maandgeldje kwijtraak te en nu zonder 40.de rest van de dagen door moet zien te komen, een handje te helpen. Aldus: R. van L. en de M. 5.—. Zod de vinder er ook niet een kleinigheidje bij willen doen? Na deze eerste gave nog een tweede: meneer Snel stuurt me 2,50. Dank aan u beiden! dan Joop Tieman zouden er allang mee uitgescheden zijn, als zij de moeilijkheden had den moeten overwinnen, waartegen Joop moest vech ten, voor hij op het hoekje van het Koningsplein en de Bloemstraat zijn bescheiden nieuwe opticiennerie (brillerij is zo'n lelijk woord) kon openstellen. Maar Joop zette dwars door alles heen door en was dus donderdagmid- dig, moe maar tevreden met zijn vrouw en zijn eveneens verheugde ouders middenin de bloemetjes te vinden, waar hij menige gemeende handdruk in ontvangst mocht nemen. Het is een heerlijk zaakje geworden, dat winkeltje van Joop Tieman en het zij hem gegund, dat hij vele halfzien- den tot volledig-kijkenden mag maken. Alleen al zijn sympathiek gebaar, om de opening uit te stellen en alle uitnodigingen te veranderen, omdat er een buurvrouw plotseling over leed, is zulk een zegewens waard. En oud-IJmuiden heeft Uit de Lange Nieuwstraat klinkt een klacht op, die ik g de kleine voetballers, die het g pleintje voor het postkantoor H aan de Houtmanstraat voor hun hat-tricks en eminente doelpunten gebruiken, graag j| onder de vieze neusjes zou willen wrijven Want een al op jaren zijnde meneer schrijft mij, dat een mens H zijn fiets niet eens met goed f| fatsoen in de stalling kan zetten, om nog maar te zwij- gen van de risico's, die er dagelijks worden gelopen bij h het binnengaan van dit kan- toor. Jongens, ik wéét hoe heer- lijk het is eens een fikse knoert te verkopen, maar la- ten we een beetje oppassen voor de passanten. Anders worden jullie met al dat ge- trap nog eens van het plein- tje afgetrapt en wat heb je g daar nou an. daar, waar zich vroeger een uitgewoond hoekpand be vond, een keurig en kleurig zaakje bijgekregen - een propere entree, zowel voor heel oud-IJmuiden als voor de klanten van Joop. Een mij alleen met name bekende, edoch blijkbaar toe- g genegen vaste klant dezer simpele regelen werpt een jammer- klacht op het blank papier over het dempen van putten en het daarvóór laten omkomen van jong hoornvee zulks in g vervolge op een grimmig stukje in dees Lantaarn aangaande kuilen in Rijkswaterstaatwegen, die niet waren aangeteerd, g aleer er een politieman bijna de nek in moest gebroken heb- g ben. Hij kent óók zo'n geval, zegt hij. Ik ken vele derzulken, vriendelijke lezer, want het is een inheems verschijnsel, maar dit speciale geval verdient naar gij terecht opmerkt, onzer g aller belangstelling, omdat het ook hier levens kan kosten. In de Vissershaven ligt naar gij allen wel zo onge veer zult weten, een nuttig droogdok, eigendom van het Staatsvissershavenbedrijf. Er bevindt zich op de werk- paden en overal elders in dit dok, waar mensen moe ten zijn, een dikke laag oude verf en olie, zegt mijn schrij ver, die het tot een hachelijke onderneming verklaart om hier te gaan of zelfs te staan. De lieden van de machine fabrieken, die daar verblij ven, maken dan ook een stevige kans op het achter hoofd of in de haven te val len, wanneer zij althans niet zeer vast op de kuierlatten geplant staan. „Nu heeft het rijk wel een Scheepvaartinspectie" zegt mijn pennevoerder wat droef, maar de veiligheid van de mensen aan de wal mag toch ook niet uit het oog worden verloren". Da's waar, maar we heb ben óók een Landvaartin- spectie in de vorm van de „Arbeidsinspectie". De gladdigheid heeft mij genoopt een telefoon te vat ten en het gewraakte dok eens op te bellen, waar een gans ander geluid boven het geroezemoes van hamers en boren uitklonk. Men doet g daar namelijk alles aan, wat H maar menselijk mogelijk is, g om het geval in propere staat g te houden, maar ten eerste g zijn vele cliënten van deze g instelling niet al te netjes g met de klodders vet, die bij- voorbeeld uit een schroefas- tunnel komen, bovendien g ruimt niet een iegelijk achter g zich op, wat hij aan rommel heeft aangericht en boven- g dien ligt er elke keer, als het g dok „gezakt" is en weer bo- g ven komt, een aanzienlijk vettig laagje op de werkvloer g als gevolg van de permanen- g te olielaag, die de schepen in de haven afscheiden. „Ze pompen maar raak" g werd mij gezegd en dat kan ik beamen, al zal het moei- lijk zijn, hier paal en perk g aan te stellen. Waar zou het g anders moeten gebeuren? g Men was toevallig bezig met een schoonmaakbeurt, g zodat het verwijtje in de g brief, als zou er maar zelden g eens een bezem overheen ge- haald worden, ook niet ge- g heel terecht wordt geslaakt, g Voor het overige: reinheid is g een deugd, die vele Neder- g landers alleen maar door g buitenlandse toeristen wordt g aangewreven. ■IIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIHIIIIHlUl^' Zondag 19 januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, ds. Leen- mans, 10 uur; ds. G. van Doorn, 17 uur. Chr. Belangen, 10 uur: de heer H. Bier- ling (Jongerendienst). Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, ds. J. van den Berg, 10 en 19 uur. Geref. Kerk, Ichthuskerk, ds. J. van Leeuwen, 9 en 10.45 uur. Ds. W. Dieper- sloot, 15 en 17 uur. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), ds. P. Lok, 9.30 en 17 uur. Chr. Geref. Kerk, ds. C. den Hertog, 10 en 16.30 uur. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, bij eenkomst, 10 uur. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, ds. J. P. Jacobszoon, 10 uur. Oud-Katholieke Kerk, Vroegmis, 8 uur; Hoogmis 10 uur; Vespers 19 uur. Woens dag om 9 uur H. Mis. Leger des Heils, Heiligingsdienst 10 uur; Openluchtsamenkomst 19.15 uur; Open bare samenkomst 20 uur. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente, Cultureel Ge bouw, kerkdienstlO en 17 uur; woensdag om 19.30 uur: ds. J. W. Kersten. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, ds. J. H. W. Dickhout. Bijzondere kerkdienst, 19 uur. Geref. Kerk, Bethelkerk, ds. W. Dieper- sloot, 10 uur: ds. J. van Leeuwen, 17 uur. Ver, v. Vryz. Herv., Abelenstraat, J. B. Assendorp, 10.30 uur. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, J. Kits 10 uur; ds. S. Zijlstra 19.30 uur; woensdag om 19.45 uur J. Kleyn Haneveld. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, samenkomst 10 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, ds. J. v. d. Berg, 17.15 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, ds. S. de Roest 10 uur; ds. L. Brink, 19 uur. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, ds. H. P. Huisman 10 uur; Bijzondere kerkdienst 19 uur. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat. De heer A. T. Polderman, 10 uur; woensdag jaarverga dering, 20 uur. BEVERWIJK: Maranatha, J. Dammuller 10 uur. Evang. Luth. Gem., geen opgave ont vangen. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman, 19 uur: Open- Deur dienst. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Groeneveld. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. J. van Beek van Uitgeest, 11.30 uur: zondagsschool. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 17 uur: ds. A. A. Leenhouts van Castricum. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekliof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.15 uur: ds. L. Brink van Velsen. Geref. Kerk, Kerkplein, 8.45 en 17 uur: ds. C. Meyer (H. Avondmaal). SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, ds. D. ter Steege 10 uur; Oecumenische jeugd dienst, 18.45 uur. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), ds. G. H. van Willenswaard, 10 uur. Geref. Kerk, ds. A. M. Boeyinga 10.15 en 17 uur. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: leesdienst; 17 uur: ds. H. v. d. Kwast. Een ai -jarige gepensioneerde Haarlem mer heeft donderdag in Hilversum een 27- jarige Hilversumse gemeentearbeider voor diens woning in de Verschurestraat met een knipmes in de rug gestoken. Aan de steekpartij was een ruzie over een fami liekwestie voorafgegaan. Het slachtoffer werd met een ernstige vleeswond bij het rechterschouderblad naar een ziekenhuis vervoerd. De Haar lemmer werd korte tijd later aangehou den. Hij is ingesloten in het politiebureau. IJMUIDEN: Dokters Uitsluitend in spoedgevallen, van zater dag 1 uur tot het spreekuur van maan dagmorgen te raadplegen de artsen: P. Brouwer, Wilhelminakade 79, tel. 4507; P. van der Toorn, Naereboutstraat 70, tel. 4084 en J. Mac Daniël, De Genestet- laan 4, telefoon 4203. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, telefoon 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur mejuffrouw J. Winter, Evertsen- straat 3, tel. 5259, en mevrouw M. Bak ker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. VELSEN EN BEVERWIJK: Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur M. H. A. Melchior, Noor- derwijkweg 1, tel. 3340. Van zondagmor gen tot 's avonds 12 uur: mevrouw Klimp, Duinvlietstraat 109, Velsen-noord, telefoon 02510 4105. Apotheken De zondag- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3150. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. HEEMSKERK—UITGEEST Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, telefoon 02512 266. Bovendien nemen dr. Tuinman en dr. TuinmanMarsman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. SANTPOORT: Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Hase- lager, Hoofdstraat 135, tel. 8570, te raad plegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Blqemendaal- seweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN: Wijkverpleging Zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398 voor IJmuiden-Oost, Driehuis en Santpoort; zuster Kuiper, J. P. Coen- straat 145, voor IJmuiden en IJmuiden- Oost, en zuster I. Nap, Rembrandtlaan no. 5, tel. 6195, voor IJmuiden-Oost, Vel sen en Velsen-Noord.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9