PONT Vrouw ontkent schuldig te zijn aan moord op haar baby Er komt een speciaal congres over de internationale politiek artikelen STENO TYPEN Doe méér met uzv geld, 1/1QCCPO Amsterdamse Beurs BOEKHOUDEN STAATSPRACT. DIPL. v. BEDRIJFSADM. (S.P.D.) MODERNE BEDRMFS ADMINISTRATIE M.0. BOEKHOUDEN Trouwfoto's REM heeft ENGELS NEDERL. 30 jan I BOEKH. I in onze Zeil nodig? Tientallen coupons viltzeil I lUUklIU EXAM E>N OPLEIDING HU GAS, ELGERSMA. P0TGIESER* MAANDAG 20 JANUARI 1958 6 HAARLEMSE RECHTBANK Artsen: „Onwaarschijnlijk dat ongeval de doodsoorzaak is" Schietende roofovervallers vluchtten voor woedend geworden apotheker Expeditie van Fuchs heeft de zuidpool bereikt Tocht wordt voortgezet naar McMurdo Sound Congres van de Partij van de Arbeid Vijf doden in het verkeer Vanmorgen in de vishal en op zee PER BEGIN FEBRUARI AANVANG VAN DE VOLGENDE CURSUSSEN FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 J. H. van Ginkel Fotobureau CHR. PIETERSE meisje Rotterdammer wint de prijsvraag van de Lees week Scheepvaart AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG HAAREEM UTRECHT GRONINGEN De Haarlemse rechtbank heeft vandaag de zaak tegen een dertigjarige bewoonster uit de Rivierenbuurt in Haarlem-Noord behandeld die ervan verdacht wordt haar zoontje van zes maanden om het leven te hebben gebracht. Het kind, dat deel uit maakte van een tweeling, zou omstreeks twee uur op woensdagmiddag 3 juli van het vorig jaar, tijdens een hevig noodweer zjjn overleden en reeds enkele uren later werd er die middag aangifte bij de Haarlemse politie gedaan dat er een misdrijf zou zijn gepleegd. Tot de volgende middag heeft de recherche een groot aantal per sonen uit de omgeving van het betrokken gezin gehoord en vervolgens bevestigde het sectierapport van dr. J. P. L. Hulst uit Leiden de vermoedens van geweldpleging. Toen de Haarlemse rechtbank, gepresideerd door mr. J. P. Petersen aan de be handeling van de zaak begon had zich op de publieke tribune een grote menigte belangstellenden onder wie talrijke buurtbewoners verzameld, die des morgens reeds in een grote groep in de wachtkamer van het paleis van Justitie in de Jans straat hadden gewacht op het begin van de terechtzitting. Na het voorlezen van de dagvaarding door de officier van Justitie, mr. G. W. F van der Valk Bouman, stelde de president aan de verdachte de vraag of zij bij haar ontkenning bleef. De verdachte ant woordde met een kort bevestigend knikje. Mr. Petersen begon de behandeling van de zaak met het verhoor van de getuigen- deskundigen, onder wie de huisarts van het gezin van de verdachte, dr. W. Dorresteyn, die korte tijd nadat het kind was over leden ter consultatie werd geroepen. Dr. Dorresteyn verklaarde voor de recht bank geen mening te kunnen geven over de doodsoorzaak. Wel sprak hij als zijn me ning uit dat het hem zeer on waarschijn lijk voorkwam dat het grote aantal ver wondingen van het kind genoemd in het sectierapport door een ongeluk was ont staan. Het sectierapport noemde onder meer als verwondingen bloedingen in de wervel kolom, aan het ruggemergkanaal en aan de herzenvliezen. Voorts had men een groot aantal breuken in de wervelkolom gecon stateerd evenals beschadigingen aan de schedel en hersenen. Over de leefwijze van het gezin van de verdachte deelde de getuige mee, dat de man en de vrouw met hun tweeling in Een gewapende roofoverval, door drie mannen in de nacht van zaterdag op zon dag op een apotheek aan de Kamerlingh On- nesweg te Hilversum gepleegd, is dank zij het koelbloedig en vastberaden optreden van de 41-jarige ongehuwde apotheker C. J. Verboom mislukt. Omdat hjj nachtdienst had, was de apotheker niet verbaasd toen een nachtelijke klant aanbelde. Nadat hjj de man het gevraagde had gegeven, wilde de apotheker de klant uitlaten. Hij opende de deur en zag twee andere mannen, „klei ner van stuk en zo te zien echte vechter- tjes", vlak voor de deur staan. Beiden hiel den zij pistolen op de apotheker gericht. Zij lachten zo'n beetje en één van hen zei: „Je begrijpt het zeker wel?" De apotheker werd verschrikkelijk kwaad en sprong een van de kerels naar de keel, want in een flits schoot het door me heen: „Als ik niets doe ben ik weg". „Ik weet niet meer of ik hem ook heb ge raakt, maar in ieder geval rende hij de straat op. Ik rende achter hem aan. Hij kon beter uit de voeten dan ik op m'n sloffen, maar ik verloor er een en zette de achtervolging op blote voeten voort. Zigzag renden we over de Kamerlingh Onnesweg, toen eensklaps uit het begin van de Van 't Hoffstraat schoten knalden. De man, die ik probeerde te grijpen, liep naar zijn kor nuiten en heeft ook nog geschoten, waarna het stel het op gen lopen zette", aldus de onverschrokken apotheker. Op verzoek van de apotheker fietste een voorbijganger de wegsnellende mannen achterna en hij kon nog net waarnemen hoe dezen in een in de naburige Simon Hoo- gewerf straat geparkeerde grijze auto sprongen en snel wegreden. De heer Verboom heeft, toen er geschoten werd, nog even gedacht, dat klapperpistools werden gebruikt. Maar spoedig werden ko gelgaten in een ruitje van een woning aan de overzijde van de straat en sporen van de afgeketste kogel op een gevel gevon den en op straat lagen drie patroonhulzen. Of de drie mannen op geld of narcotica uit zijn geweest, is natuurlijk niet uit te ma ken. De heer Verboom pleegt zijn ontvang sten zo spoedig mogelijk op de bank te de poneren en had dan ook maar een betrek kelijk klein bedrag in huis. Overigens, al dus de apotheker, hadden de twee mannen, die achterbleven toen hij nummer drie op straat achtervolgde» gemakkelijk hun slag kunnen slaan. Waarschijnlijk zijn zij echter door het stellig niet verwachte moedige ge drag van hun slachtoffer in verwarring ge raakt. twee kleine kamertjes, zonder stookgele- genheid leefden, terwijl de man voorts zeer ongeregeld werk had en daardoor dikwijls overdag moest slapen, hetgeen weer onmogelijk was door het gehuil van de tweeling. „Het zijn twee grote kinde ren", aldus de getuige, „onvolwassen en onhandig. Ze zijn eigenlijk overvallen door de tweeling." De volgende getuige-deskundige, de kinderarts jhr. R. A. van Valkenburg, ver strekte enkele mededelingen omtrent een aantal breuken aan armpjes en sleutel beenderen, die reeds geconstateerd waren toen het kind een paar maanden oud was. „Niets is onmogelijk" Ook deze arts sprak als zijn oordeel uit dat het hem bijzonder onwaarschijnlijk voorkwam dat de dood van de baby ver oorzaakt was door een val van de moeder op het kind, een bewering die de ver dachte voortdurend heeft volgehouden. Daarbij voegde de getuige echter de op merking, dat er niets onmogelijk is in de geneeskunde. LONDEN (Reuter) In de afgelopen nacht heeft dr. Vivian Fuchs, de leider van de Britse groep der zuidpoolexpeditie van het Gemenebest, de zuidpool bereikt. De leider van de Nieuwzeelandse groep, Sir Edmund Hillary verwelkomde dr. Fuchs en zijn mannen, die 56 dagen nodig gehad hebben om de ruim veertienhon derd kilometer van de basis Shackleton aan de Weddellzee naar de pool af te leg gen. Zij hebben nu nog bijna tweeduizend kilometer voor de boeg voordat zij de ba sis Scott aan de McMurdo Sound bereikt en de eerste overtocht te land van het zuidpoolgebied voltooid zullen hebben. Alle leden van de ploeg van dr. Fuchs hebben bevestigend geantwoord op de vraag, of zij van plan zijn de reis voort te zetten. Dr. Fuchs en zijn elf metgezellen zijn de eersten, die ooit de tocht van de Weddellzee over land naar de zuidpool hebben gemaakt. Op anderhalve kilometer van de pool werd dr. Fuchs begroet door Sir Edmund die zeventien dagen eerder de pool van de andere zijde bereikt had. De begroeting was buitengewoon hartelijk. Sir Edmund vloog zaterdag van McMurdo Sound naar de zuidpool. Alvorens aan de pool te landen vloog het toestel naar het nachtkamp van de Britse expeditie. Toen het vliegtuig op nog geen dertig meter boven hun bivak vloog, kwamen de Britten naar buiten en wuifden in het heldere zonlicht van de zo mernacht naar de inzittenden van het toe stel. Volmaakt gelukkig Dr. Fuchs verklaarde op een perscon ferentie, dat hij „volmaakt gelukkig" is over Sir Edmunds onverwachte tocht naar de pool. Tijdens het te Utrecht gehouden congres van de Partij van de Arbeid heeft de heer Fedde Schurer verklaard het niet eens te zijn met het gedeelte van de rede van minister Suurhoff, Jat over onze interna tionale politiek handelde. Hij was van me ning dat wij met de onderschrijving van de NAVO-politiek geruisloos zijn inge schakeld in de moderne oorlogvoering. Hij wilde hierover een diepgaande gedach- tenwisseling op een hiervoor speciaal te beleggen congres. De voorzitter van de Partij deelde aan het eind van de verga dering mede, dat het in de bedoeling ligt binnenkort een dergelijk congres te hou den. Nieuw-Guinea Op vragen die hem na zijn rede gesteld werden, onder meer de vraag, waarom bij de overdracht van de souvereiniteit van Indonesië daarvanNieüvK Guinea ft" afgesplitst of waarom dit gebied niet is overgedragen aan de VerenigdeNaties- antwoordde minister Suurhoff, dat tien jaar geleden geen meerderheid in het Ne derlandse volk voor ^en overdracht van Nieuw Guinea was te vinden. Van een overdracht aan de Verenigde Naties was naar zijn mening geen beslissing te ver wachten waaruit een merkbare oplossing 3-3%°/o Nederl. '47 3°/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Ruber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 855/ib 90 151 249 179 242 174 223 235 146 312 210 695 f 143.60 178 38 f 102.— 139K 125 109 145% 1991/Ü 81% 55% 198 71% 146% 167% 157% 407% 37% 53% 34% 62 23% Voorbeurs koersen 237 314 144 zou komen. Als de Verenigde Naties wer kelijk verenigde naties en niet elkaar in koude oorlog bestrijdende naties waren, zou de oplossing waarschijnlijk vrij ge makkelijk zijn geweest, aldus de heer Suurhoff. Hij achtte Nieuw Guinea van uiterma te groot strategisch belang voor het op dringende communisme. Hij was verder van mening, dat de kwestie-Nieuw Guinea slechts als voorwendsel is gesteld voor al les wat thans in Indonesië gebeurt en dat dit ook bij een overdracht zou zijn ge beurd. Nieuwe programma's Er werden een nieuw gemeente-pro gramma en een vernieuwd provinciaal programma aan het congres voorgelegd. Als inleiding tot de discussies gaf de se cretaris van de Partij van de Arbeid en Voorzitter van de sectie gemeente en pro vincie van de dr. Wiardi Beekman-stich ting, de heer W. Mensink, een beeld van de betekenis van de politiek van de socia listen in ons land in gemeenten en pro vincies na de tweede wereldoorlog. Hij besprak enige verschillen tussen voor en na de oorlog in deze beide sectoren. Door de gecompliceerde en dynamische ontwik kelingen op maatschappelijk terrein en talrijke politieke beslissingen op interna tionaal en nationaal gebied verliest de ge middelde burger zijn kijk op de ontwik keling en de draagwijdte van de dingen, zei de heer Mensink. Daarom dient er voor te worden ge waakt, dat alles wat lagere publiekrech telijke organen kunnen verrichten, aan hen wordt overgelaten of overgedragen, op dat beslissingen kunnen worden genomen binnen de gezichtskring van de gemiddel de burger en zoveel mogelijk in contact met hemzelf. De heer Mensink stelde de vraag of men de huidige problematiek nog wel aan kan met de sterk verouderde ge meentelijke indeling. De ontwikkeling op vrijwel alle gebieden van de gemeentelijke en provinciale poli tiek dwingt zijns inziens tot een vernieu wing van de oude, kort na de oorlog tot stand gekomen programma's. Zondagavond om kwart over zes is op de Rijksweg ter hoogte van het Vyfhuizer viaduct een personenauto vermoedelijk ten gevolge van de gladheid geslipt en over de kop geslagen. Ofschoon de gevolgen van dit ongeval zich aanvankelijk niet ernstig lieten aanzien werden de drie inzittenden een echtpaar en een kind ter observatie op- nomen in het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam. De man en het kind konden spoe dig naar huis terugkeren. De zesenveertig jarige mevrouw Ekels uit Amsterdam, echtgenote van de bestuurder van de auto, is echter in de loop van zondagavond aan haar verwondingen overleden. De gladheid van de weg speelde vlak na het ongeluk overigens ook andere auto mobilisten parten. Bij de plaats van het ongeval botsten een negental in file rij dende auto's tegen elkaar op. Vier van de beschadigde wagens moesten met een kraanwagen worden weggesleept. Zaterdagmorgen is de 26-jarige timmer man J. v. d. Breggen, wonende te Alphen aan de Rijn, toen hij onderweg was naar zijn arbeid in Leiden, op de Rijksstraatweg LeidenUtrecht met zijn scooter geslipt en door eèn tegenligger, een auto van de PTT, overreden. Het slachtoffer overleed enkele uren na het ongeval in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De heer v. d. Breg gen was ongehuwd. Zaterdagmiddag is de 51-jarige brom fietser L. Meester uit Amsterdam, toen hij bij het motel de Haagse Weg overstak, door een personenauto aangereden. De heer Meester werd ernstig gewond en is zater dagmiddag in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam overleden. In het ziekenhuis aan de Zuidwal te 's-Gravenhage is zaterdagavond overleden de 67-jarige J. M. Kruyssen, gewoond heb bende aan de Kranenburgweg. Des mid dags omstreeks half zes was de heer Kruys sen op de brug tussen Suezkade en Laan van Meerdervoort aangereden, toen hij plotseling voor de wagen overstak. Zaterdagavond is de 22-jarige M. Mar- celis uit Arcen onder Tienray, gemeente Meerlo, aangereden door de trein van 22.07 uur en gedood. De wagenbestuurder had een lichte schok gevoeld en dat gemeld aan het station Venray. Bij onderzoek werd het slachtoffer gevonden. Vanmorgen in de hal Er stonden vanmorgen 6800 kisten in de hal met 30.000 kilo tong en 750 stuks stijve; de Ariadne had 240 schelvis, 190 radio, 50 gul en kabeljauw, 5 makreel, 90 wijting, 5 varia en 100 stuks stijve, de Elie was er met 270 schelvis, 100 gul en kabeljauw, 150 wijting, 180 radio en 375 stuks stijve. De KW 73 had 350 haring, de KW 135 1400 haring en de Claesje 1000 haring en 150 kantjes. De platvis kwam van de kleine vaart. Voor export De export haalde de regels grote kabel jauwen weg voor f 102 tot f 122; de kleine deden f 50 a f 56 en de kisten grote kabel jauwen f 144 a f 154; de kleine f 120 a f 140; grove schelvis haalde f 42 a f 47; de grootmiddel f 40 a f 47 en de grove schol f 17 a f 20. Voor middel-, zet- en I-schol is f 20 a f 27, f 40 a f 45 en f 35 tot f 40 ge geven. Grote tongen haalden f 3 a f 3.10 en de grootmiddel deed f 2.90 tot f 3.-^ met f 3 a f 3.10 voor de kleinmiddel. De tong I maakte f 2.70 a f 2.90 en de slips maakten f 2.60 a f 2.70. Binnenland Grove gul maakte f 36 a f 46 en de mid delgul deed f 31 a f 40 met f 27 a f 32. Zwarte kolen maakten f 70 tot f 90 en grote gullenmaat kool maakte f 30 a f 33, kleine gullenmaat kool deed f 26 en de witte kolen zijn voor f 120 a f 124 van de hand gegaan. Leng is betaald met f 102. Kleinmiddelschelvis haalde f 50 a f 40 en de pennen zijn betaald met f 46 a f 40 met 38 a f 46 voor de braad en f 33 a f 38 voor de braadschelvis. Wijting deed f 33 a f 38 en schol II f 28 a f 30. Schol III ging voor f 25 a f 18 en haring voor.f 17 a f 20 met f 35 voor de makreel. Voor dinsdag De Beatrice wordt morgen verwacht met 450 haring en 240 kantjes, de SCH 27 met 1200 haring en 275 kantjes en de KW 32 met 400 haring, 250 horsmakreel en 75 kantjes. Voorts lost de Vikingbank 120 schelvis, 50 radio, 100 gul en kabeljauw, 150 kool, 90 wijting, 10 haring en 5 stokkebit met 130 stuks stijve. Heden overleed, geheel onverwachts, mijn gelief de 'vrouw en zorgzame moeder ANTONIA HELENA KRIEK, echtgenote van W. Moojen, in de leeftijd van 42 jaar. W. Moojen Sonja Rita Wim IJmuiden, 18 januari 1958 Herculesstraat 29. De teraardebestelling zal plaats vinden, woensdag 22 januari a.s. te 15 uur, op de begraafplaats „de Biezen" te Santpoort. voor practijkdiploroïS PRACTIJKDIFLOMA PHACTUKDIPLOMA In de periode 1948-1957 slaagden 77IS leerlingen n.l. 120 voor M.O.f 1416 voor S.P.D.f 979 voor IH.B.A. (Am».) f5200 voor Practf)kdiploma(A*s.). Iedere cnr»l»t ontvangt Jaarlijks de Ifjst van «uw geslaagde leerlingen» INLICHTINGEN, PROSPECTUS EN INSCHRIJVING MAANDAG T/M VRIJDAG VAN i-i EN 7-8 UUR Na 40 jaar zijn beste krachten aan onze zaak te hebben gegeven overleed vrijdag 17 januari j.l. na een kortstondige ziekte onze trouwe medewerker, de heer ARIE DE WAARD in de ouderdom van 52 jaar. Fa. M. Vlaming, Jac. v. Heemskerkstr. 65, IJmuiden. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor het me deleven ondervonden bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder CATHARINA HELENA v. AMERSFOORT-HARDER Uit aller naam: J. v. AMERSFOORT. Burg. Rambonnetlaan 59. IJmuiden. Arts tot nadere aankondiging we gens ziekte GEEN PRAKTIJK Raadhuis en kerk HOOFDSTRAAT 179 Santpoort Tel. K 2500 - 13049 GOOCHEL FOP FEEST KENNEMERLAAN 147 I De cursussen Typer, en/of Steno (Syst Pont of Groote) begin nen 27 jan. 31 jan. handelscorrespondentie Opl. „Associatie' dip! Opl. „Associatie' dipl Aanv. 31 jan. 1958. Haarlem, Oude Gracbt 71 INST. Zoekt U root de morgenuren? Adverteert in dit blad. Tijdens de derde Leesweek, die in het najaar van 1957 door de Algemene Neder landse Bond van Leesbibliotheekhouders werd georganiseerd, werd een zogenaamd Leesweekgeschenk uitgereikt in de vorm van een door Anthony van Kampen ge schreven novelle. Deze verscheen zonder titel. Aan dit geschenk was een prijsvraag verbonden, waarbij het publiek werd uit genodigd een titel voor de novelle te be denken. Voor de beste inzending werd een prijs van tweehonderd gulden beschikbaar gesteld. Deze is thans toegekend aan de heer A. van Twist in Rotterdam voor zijn titel „Prauw aan boord". Onder deze titel zal de novelle nu officieel worden uitge geven. Adonis, 19 te Wageningen. Albireo, 19 te Genua. Alcor, 18 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alhena, 3/2 te Rio de Janeiro verw. v. Rotterdam Alnati, 20 v. Antwerpen, 21 te Rotterdam verw. Aludra. 18 te Amsterdam. Alwaki, 20 te Dumaguette. Amerskerk, 20 te Lor. Marques. Amstelland, 19 v. St. Vincent n. Montevideo. Andijk, 19 te Le Havre. Angolakust, 25 te Rotterdam verw. v. Las Palmas. Annenkerk, 19 te Duinkerken. Bali, 19 v. Massawa n. Suez. Batu, 18 v. New York n. Beyrouth. Bengkalis, pass. 19 Wight n. Port Said. Bennekom, 16 v. Trinidad n. Antwerpen. Bloemfontein, 20 te East-London. Boissevain, 20 te Hongkong. Bonita, 22 te New Orleans verwacht. Boskoop, 30 te La Guaira verw. v. Amsterdam. Breda, 17 te Emden v. Le Havre. Bussum, pass. 19 Gibraltar n. Rastanura. Caltex Delft, 20 te Rastanura. Caltex Leiden, 19 70 m. o. Quoin eil. n. Suez. Caltex Pernis, 19 te Suez. Caltex Rotterdam, 19 te Rotterdam. Caltex Utrecht, 21 te Port Said verwacht. Camerounkust, 20 te Antwerpen v. Amsterdam. Captain Cook, 20 te Amsterdam. Carrillo, 20 te Cristobal. Cartago, 20 te Balboa verwacht v. Armuelles. Castor, 20 te New York. Cinulia, 30 v. Goodhope te Birkenhead verw. Corfu, 19 te Rotterdam, 20 n. Londen. Coryda, 21 te Sydney verwacht. Cottica, 16 v. Fort de France n. Trinidad. Cradle of Lib., 19 v. R'dam n. Mena A1 Ahmadi. Crania, 19 te Curagao. Delfland, 19 te Buenos Aires. Dinteldijk, 18 v. Rotterdam n. San Francisco. Dorestad, 17 v. Schiedam n. Curagao. Duivendijk, 19 te Tacoma. Eenhoorn, 19 rede Latakia. Elizabeth B, 22 te Osaka verwacht. Esso Amsterdam, 19 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Rotterd., pass. 19 Sombrero eil. n. Le Havre. Etrema, 18 te Port de Bouc. Gaasterkerk, pass. 19 Finisterre n. Las Palmas. Gabonkust, 19 v. Dakar n. Freetown. Graveland, 19 te Rio Grande do Sul. Groote Beer. verm. 17 v. Sydney via Tj. Priok, 6/3 te Amsterdam verwacht. Hathor,, pass. 19 Gibraltar n. Hamburg. Hector, 18 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Heelsum, 20 te New Orleans. Heemskerk, 19 te Hongkong. Helder, 19 te Pto. Limon Helicon, 19 v. Elbe n. Antwerpen. Hera, 20 te Port of Spain. Hestia, 19 te Amsterdam. Hilversum, 17 130 m. o. Gibraltar n. Mena. Himalaya. 20 te Aden. Hispania, 19 te Bilbao. Jacob Verolme, 19 v. Cristobal n. Philadelphia. Jagersfontein,, verm- 6/2 v. Amsterdam n. Bre men en terug. Japara KRL, 19 120 m. z.o. Kreta n. Napels. Jason, 18 t.e Curagao verwacht. Johan van Oldenbarnevelt, 18 te Suez, 6/2 te Fre- mantle en 27/2 te Tandjong Priok verwacht. Kabylia, 19 v. Rotterdam n. Gothenburg. Kalinga, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Karimata, 19 v. Belawan n. Aden. Kellia, pass. 19 Perim n. Landsend. Kermia, 19 v. Perthamboy n. Pta. Cardon. Kertosono, pass. 19 Kp. Guardafui n. Djibouti. Khasiella, 20 te Thameshaven verw. v. Curagao. Kieldrecht, 18 te Antwerpen v. Hamburg. Kylix, 19 te Suez. Laertes, 20 te Suez. Laurenskerk. 20 v.. Suez n. Port Said. Lekhaven, 20 te Antwerpëri. Lernsterkerk, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Leto, verm. 20-v. Pepel n. IJmuiden. Limburg, pass. 19 Gibraltar" n. Rotterdam. Loosdrecht, 20 te Port Said. Maas, 24 te Sfax verwacht. Maasdam, 17 te New York verw. (cruise). Marnelloyd, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Meliskerk, 18 v. Aden n. Suez. Min jak, 22 te Pnompenh verwacht v. Singapore. Modjokerto, 20 te Aden. Montferland, 20 te Amsterdam. Muiderkerk, 19 te Karachi. Musilloyd, 19 v. Balikpapan n. Tandjong Priok. Naess Commander, 23 te Suez verwacht. Nieuw Amsterdam, verm, 2/2 v. Uew York, 22/2 te St. Thomes verwacht (cruise). Noordam, verm. 1/2 v. R'dam. 16/2 te New York verwacht. Notos, pass. 16 Ouessant n. Savona. Oldekerk, 19 te Kobe. Ommenkerk, 19 Hongkong. Oranje, 22 te Singapore, 25 te Tj. Priok verw. Oranjestad, 22 te Amsterdam verw. v. Grenada. Oronsay, 9/2 te Rotterdaw verwacht. Orontes, 21 te Rotterdam verwacht. Osiris, 18 te Curagao verwacht v. New York. Ouwerkerk, 20 te Hongkong v. Manilla. Papendrecht, 18 v. Perthamboy n. Sant. de Cuba. Peperkust, 19 v. Monrovia n. Abidjan. Pieter S, 19 te Rotterdam. Pygmalion, 17 v. Curagao n. Maracaibo. Ridderkerk, 20 te Rangoon. Rita. 20 te Bukom verwacht. Roebiah, 19 te Amsterdam. Rijndam, 18 te Rotterdam. Samarinda. 19 v. Port Elizabeth n. East-London. Sarpedon, 18 v. Barranquilla n. Jacmel. Scherpendrecht, 19 v. Kaohsiung n. Perz. Golf. Schiedijk, 19 te Rotterdam. Sibajak, 19 te Rotterdam. Slamat, 21 te Colombo verwacht. Sliedrecht, 19 et Savannah. Sloterdijk, 20 te Antwerpen verwacht. Solon, 18 v. Amsterdam n. San Juan. Stanvac Pendopo. 23 te Buatan verw. v. Bangkok. Stanvac Talang Akar. 20 te Sungeigerong verw. Statendam, 18 v. Freetown, 10/2 te Zanzibar verw. Statensingel, 19 v. Norfolk n. Rotterdam. Steenwijk, 19 te Norfolk. Stentor, 17 430 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Straat Bali, 18 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Straat Banka, 21 te Brisbane verwacht. Straat Lombok, 19 v. Durban n. Port Elizabeth. Sumatra, 19 v. Surabaja n. Balikpapan. Tappanzee, 19 v. Mobile n. Oran. Tara, 19 te Santos. Tegelberg, 20 te Lor. Marques. Teirecias, 18 te Singapore. Telamon, 20 te Amsterdam. Tero, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Tibia, 20 te Curacao. Tjiluwah, 20 te Singapore. Tjisadane, 20 te Port Elizabeth. Tjitjalengka, 18 v. Okinawa n. Hongkong. Tomori, 19 te Rotterdam. Towa, pass. 19 Finisterre n. Rotterdam. Trajanus, 19 v. Pto. Barrive n. Kingston. Transporter V, pass. 19 Sombrero eil. n. R'dam. Triton, 20 te Antwerpen. Utrecht, 19 v. Singapore n. Tandjong Pandan. Vivipara, 19 v. Mona A1 Ahmadi n. Portland M. W. Alt. Jones. 17 150 m. o. St. Helena n. Ph.delphia. Waibalong, 22 te Sungeigerong verw. v. Bangkok. Waterland, 18 te Las Palmas. Waterman, 20 v. Aden n. Suez. Westerdam, verm. 18 v. New York, 27 te R'dam. Westertoren, 20 te Sydney. Westland, 19 v. Buenos Aires n. Montevideo. Willem Ruys, 17 te Napels, 23 te Rotterdam verw. Willemstad. 19 v. Barbados n. Port of Spain. Woensdrecht, 18 v. Bachaquero n. Buenos Aires. Zeeland, 19 v. Penang n. Colombo. Zuiderkruis, 21 te Surabaja verw. 8/2 te Tandj. Priok verwacht. KLEINE VAART Atlas, 19 80 m. z. Finisterre n. Gibraltar. Bab T, 15 v. Norrköping te Hamina. Boreas, 18 v. Rotterdam n. Oran. Castor, 17 v. Vlissingen n. Goole. Draco, 18 v. Rotterdam te Barcelona verwacht. Elsa, 16 v. Zaandam te Amsterdam. Eljo, 18 40 m. z.z.w. Hillary n. Liverpool. Flevo, 17 te Ventspils n. Gdynia. Ilias, 17 te Hamburg n. Aalborg. Joost, 10 v. Norrköping te Soernaes. June, 17 v. Maassluis n. Boston. Julia Mary, verm. 18 v. Lissabon n. Linchester Kaap Falga, 17 v. Vestervik te Zaandam. Kaap St. Vincent, 16 v. Korsnas te Groningen. Keizersgracht, pass. 18 Vlissingen n. Korsor. Nero, 16 te Savona n. Genua. Pavo, 12 v. Norrköping te Korsnas. Ponza, 16 v. Goole n. Slite. Strabo, 17 te Oporto n. Amsterdam. Tilly, 16 v. Korsnas n. Zaandam. SLEEPVAART Barentszee, 20 v. Orange n. Montevideo. Blankenburg, 20 50 m. o. Kaap Bon n. Rotterdam. Clyde, 20 840 m. n.o. Sombrero eil. n. Gent. Friesland. 20 900 m. z.o. Jacksonville n. Jacs.ville. Humber, 20 180 m. n.w. Trinidad n. N. Palmira. Noordbolland, 17 150 m. z.o. Mississippi n. Perz. G. Noordzee, 20 v. Abidzjan n. Freetown. Rode Zee, 20 140 m. o.n.o. Algiers n. Houston. Thames, 20 v. Maassluis. Titan, 17 v. IJmuiden te Cuxhaven. Tyne, 17 v. Rotterdam n. Falmouth. Zwarte Zee, 20 te Baltimore. DAVERENDE OPRUIMING Zware Haar-Bouclé TRAP- en GANGLOPERS. Nog nooit vertoond: 70 breedvan 12.60 voor 7.75 p.m. 50 breedvan 9.30 voor 5.50 p.m. Zuiver wollen WILTON-KARPETTEN in warme Smyrna dessins 16 elsvan 185.voor 118.50 12 elsvan 135.voor 95. 1-pers. DIVANBED, sleemodel, met 15 jaar garantie, 1-pers. VERENDE MATRAS, met zomer- en winterkant, en 15 jaar garantie, 1-pers. MODERNE WOLLEN DEKEN, in fantastisch leuke dess. Geheel compleet 98.50 De laatste 2-pers. VERENDE MATRASSEN, met zomer en winterkant, exclusieve damast, 15 jaar garantievan 135.voor 79.95 ROOKFAUTEUIL, compl. met geheel verende kussens 59.95 4 STOELEN, 2 FAUTEUILS, geheel eiken, met zuiver wollen bekledinq: Sla nu uw slag van 285.voor 175.van 395.voor 295.enz. Complete GOTHISCHE HUISKAMER, in eiken uitvoering, voor de „sprookjesprijs" van 500. M EUBELMAGAZBN ZEEWEG 191 II MUIDEN (O.)

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10