Baby- uitzet Koopje van de week I 49. In St. Joseph-huis zal twee dagen op talenten worden gejaagd THALIA Havenberichten Vanmorgen in de vishal en op zee Beperkt Uw besteding en bouwt nu zelf een assistent DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Ziet onze etalage en vraagt vrijblijvend inlichtingen! Radio DISCO 11 Tsjaikofsky-avond in het Rex Theater 3 3 3 n 50 Drie ongevallen in IJmuiden-Oost SERENADE Vitesse's „goalie" werd bondsoefenmeester HEEMSKERK Scheepvaart WOENSDAG 22 JANUARI 1958 Het Noordhollands Philharmonisch Or kest heeft dinsdag in het Rex Theater te IJmuiden een uitvoering voor leden van de Velser Kunstkring „Voor Allen" gegeven. Het programma vermeldde twee werken van Tsjaikofsky: de vierde symfonie en het vioolconcert. De erbarmelijke akoestische eigenschap pen van de zaal maakten nóch het musi- seren nóch het luisteren tot een genoegen. In de metershoge toneelgordijnen van het podium werd de strijkersklank van iedere glans beroofd, klonk het „hout" vlak en kleurloos, miste het „koper" iedere warmte, werd zelfs een bekkenslag gereduceerd tot de magere klap van twee pandeksels. Voeg hierbij het feit, dat de temperatuur van de zaal musici en publiek op hun stoelen deed huiveren en men kan zich wel voorstellen dat in de sfeer van een dergelijke avond geen muzikale vreugde kon opbloeien. Om standigheden als deze maken het musice ren tot een vrij zinloze aangelegenheid en doen de vraag rijzen of men niet beter de omgekeerde weg kan volgen, met andere woorden: het publiek met bussen naar de Haarlemse concertzaal brengen en het al dus de gelegenheid bieden onder gunstige omstandigheden met de muziek in contact te treden. Want voortgaande op de oude manier zou men wellicht een groot nieuw publiek in de veronderstelling brengen dat muziek beluisteren een zaak is van plicht matige en oncomfortabele verveling. Inmiddels zullen de muziekliefhebbers uit Velsen en omgeving door dit concert wel begrepen hebben dat het Haarlemse orkest (dat tevens door de regionale subsi diëring ook hün orkest is) onder leiding van de nieuwe dirigent Henri Arends nieuw elan gekregen heeft en ook in de werken van het „ijzeren repertoire" tot een hoge graad van geconcentreerd musi ceren in staat is. Dat van de bezieling van de muziek gisteren slechts weinig te be speuren viel, daarvan kan men de orkest leden noch hun aanvoerder een verwijt maken. De klank is het inspirerende ele ment voor de musicus en als hij deze niet in zijn volle waarde terug ontvangt wordt het muziekmaken een onvruchtbare zaak. Aan de uitvoering van het vioolconcert werkte de violist Thomas Magyar mede. Bovenstaande opmerkingen in acht geno men kan men zeggen dat hij een gave ver tolking gaf van het veelgespeelde werk. Wellicht dat ook bij hem onder betere om standigheden de cantilenes die warmbloe digheid gekregen zouden hebben, welke ze pas goed tot leven brengt doch die ze nu te vaak moesten missen. Sas Bun ge ADVERTENTIE 4 4 4 ■4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Zo lang de voorraad strekt 12 oogjes luiers 12 zachte tetra luiers 3 flanellen omslag luiers 3 molton onderleggers 3 badstof monddoekjes 3 flanellen navelbandjes 3 interlock hemdjes 3 grotere hemdjes 3 glansgaren truitjes 3 grotere truitjes 1 „Baby" baddoek 49 stuks nu extra goedkoop Lange Nieuwstr. - Marktplein IJmuiden - Tel. 5205 Mooie collectie: Wiegen - Kinderledikanten Commodes derstoelen Boxen en Kin- De dertienjarige H. de G. uit Amster dam speelde maandagmiddag met enige vriendjes op een bunker in de duinen bij ..De Olmen" te IJmuiden. De jongen ver loor in het spel zijn evenwicht en viel van een hoogte van vijf meter. Met een ge broken pols moest hij naar het Antonius- ziekenhuis worden overgebracht en van daar naar zijn woning te Amsterdam. Dinsdagmorgen omstreeks zeven uur -eed de 28-iarige H. W. M. uit Haarlem op zijn bromfiets op de Rijksweg ter hoogte ■an het pompstation van Van Bugnum. Door sneeuw op zijn bril was hij niet in taat het tegemoetkomende verkeer te zien, 'aaroor hij tegen twee andere bromfietsers eed. Hij viel en brak een knieschijf. De ran moest worden opgenomen in het An- 1 oniusziekenhuis te IJmuiden-Oost. Drie en éen half uur later kwamen de eer en mevrouw de L. op hun bromfiets it de steeg achter de Paterskerk aan de V'illemsbeekweg te IJmuiden-Oost. Zij verden op de hoek gegrepen door een 'ippende bestelauto. De 32-jarige mevrouw Y M. Y. de L. werd enige meters meege sleurd en liep een bekkenfractuur op. Zij werd opgenomen in het Antoniuszieken- huis. De r.k. Instuif „St. Joseph" te Velsen- Noord, die op vele wijzen activiteiten ont wikkelt om de r.k. jeugd in de IJmond- Noord te binden en daartoe onder andere traditionele dans- en toneelavonden geeft, die zich in een grote populariteit verheu gen, zal een concours op touw zetten. Dit in navolging van het vorig jaar gehouden amateur-amusementsmuziekconcours. Op de zondagen 2 en 9 maart zal in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat het con- Tijdens een onregelmatige beurs wer den voor enkele individuele fondsen koers stijgingen van 1 tot meer dan 2 dollar ge noteerd. De handel was vrij rustig na een flauwe opening, tijdens welke zeer wei nig aandelenblokken werden vernomen. American Motors, dat op 5000 aandelen opende, had een flinke omzet, die echter van weinig invloed op de koers van het fonds was. Ook de andere autowaarden bleven zonder noemenswaardige koersbe- wegingen. In de onregelmatige spoorweggroep monteerde Nickel Plate licht op de be kendmaking van het gebruikelijke divi dend. Bij de glaswaarden steeg Corning Glass meer dan 2 dollar. Seaboard Oil was krachtig in de oliegroep. Inland Steel steeg meer dan een dollar en Lukens moest 2 dollar prijsgeven. Thompson Products was gevraagd. Smith, Kline en French monteerden meer dan "een dollar in de farmaceutische groep. American Tele phone was tegen sluitingstijd gevraagd. Het industriegemiddelde kwam van 447.29 op 446,64; dat voor spoorwegen van 106,87 op 106,52 en dat voor openbare nuts bedrijven van 71,64 op 71,65. De omzet bedroeg 2.160.000 aandelen tegen 2.310.000 op maandag. Van de 1.144 verhandelde fondsen sloten er 546 hoger, 352 lager en 246 onveranderd (UP). AMSTERDAM Vergeleken bij de stilte van de vooraf gaande weken, was het gisteren storm achtig druk in de oliehoek, waar de reeds lang verwachte en met spanning tegemoet geziene handel in claims Koninklijke Olie, in verband met de uitgifte van 7.602.285 aandelen n.v. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, plaats vond. Met stemverheffing werden op de opening pos ten van 10.000 claims gevraagd en aange boden en vooral de arbitrage had druk werk aan de winkel, in verband met de buitenlandse verbindingen. De claims wer den verhandeld op 4 per stuk. De uit gifteprijs komt neer op 3.50 per claim. De aandelen Koninklijke Olie werden ex claim verhandeld rond de 145,50. Wall- street had maandag de primeur gehad voor de claimhandel. Ook daar was de belang stelling overweldigend. De prijs voor de claims bedroeg in New York f 4,25 per claim Amsterdamse usance. Hoewel de aandelen en de claims in Amsterdam onder pariteit New York noteerden mag toch van een succes gesproken worden. De claim- handel duurt nog ruim 14 dagen. De prijs voor de claims bleef vrijwel de gehele middag op 4 bieden f 4,02 laten voor posten van 1000 claims. Ook in de prijs van de aandelen kwam weinig ver andering, deze bleef rond de 145,20. In tegenstelling tot de vaste tendentie voot- claims en aandelen Koninklijke Olie, waren de claims van de aandelen Dordt- sche Petroleum aan de lage kant. Hier fluctueerde de prijs nogal hevig en na een opening op 1060, werd later f 920 per claim betaald. Hierna kwam een herstel tot 950. Voor de claims van de preferente aandelen betaalde men f 410490 per claim. De belangstelling was hier vanzelf sprekend niet zo overweldigend als in de hoek van aandelen Koninklijke Olie. In aanmerking dient te worden genomen dat aandelen Dordtsche alleen in Amsterdam een markt hebben terwijl aandelen Ko ninklijke Olie een internationale markt bezitten. De overige hoeken van de 'beurs had den vrijwel een vrije dag. Hier was de be langstelling zeer gering. Aandelen Philips bleven prijshoudend, Unilever kon een avance van bijna 3 percent boeken, terwijl Aku een fractie lager noteerde. Aandelen KLM, die maandag ruim 4 lager noteer den, konden dit verlies bijna geheel inlo pen op een koers van 102,50 (4- ƒ3). Van de scheepvaartwaarden, waarin ook heel weinig omging, bleven Holland-Ame- rika Lijn 2 en Van Ommeren 4 percent beneden de prijs van maandag. Aandelen KPM konden zich goed handhaven. Cultures waren totaal verwaarloosd, 1 punt lager voor HVA en Verenigde Deli. Staatsfondsen iets gemakkelijker, zeer stil. Dinsdag werden voor het eerst genoteerd 6 pet obligaties Electriciteitsbedrijf Zuid- Holland. De koers werd vernomen op 10414105 pet. Prolongatie 5 pet. (ANP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 85 3% Nedl. 1962/64 8913/i6 A. K. U 152% Calvé Delft 254 Van Gelder Zonen 176% K. N. Hoogovens 243 Nederl. Ford 174 N. Kabelfabriek. 223 géw.Philips Gloeil. 237 237 Pref.PhilipsGloeil. 146% Unilever 317% 317 'Vilton Feyenoord 210 - Dordtsche Petrol Con. Petroleum 145.20 146 ex cl. Billiton 17 71 2 A'dam Ruber 36% K. L. M 102.50 Holl. Amer. Lijn 135% K. N. S. M 125 N. Scheepv. Unie 106% v. Nievelt Goudr 145% Phs. v. Ommeren 193 H. V. A. 76 Verg. Deli Mijen 53l/a \msterd. Bsnk 204 Mat. Handelsbank 70 Ned. Handel Mij 146% Rotterd. Bank 171 Twentse Bank 163 Anaconda Copper 41% Bethlehem Steel 38% U.S. Steel 54% General Motors.. 34% Shell Union 63% Tidewater 23% Claims Kon. Olie 4,08 cours onder het motto „Instuif talenten jacht" worden gehouden. In de r.k. pastorie aan de Wijkerstraat- weg hebben kapelaan P. Meijer en de heer Th. Koek, voorzitter van de instuifcommis- sie, samen met mej. J. Wernke en de heer V. de Weijer, die het tweedaags concours voorbereiden, bijgestaan door mej. Th. Gomes, secretaresse van de Instuif, dins dagavond hun voornemens kenbaar ge maakt. Kapelaan Meijer deelde mede, dat het concours 1956 bij de deelnemers en bij het publiek in de smaak was gevallen. Daarom wordt het noodzakelijk geacht om het con cours nu twee dagen te houden in verband met de grote deelneming en het verant woord afwerken van het programma. Bo vendien zal dit keer inplaats van tot elf uur 's avonds vergunning worden gevraagd om tot twaalf uur op te treden. Voorts zal een deskundige jury bestaande uit drie personen, direct na elk optreden de be haalde punten van het betreffende ensem ble bekend maken. Alleen muziekgezel schappen met een bezetting van ten hoogste acht personen kunnen deelnemen. Zij zullen strijd leveren om de wisselbeker, die nu voor de eerste maal beschikbaar werd gesteld door de Velser Jeugd Cen trale. Voorts zullen een standenbord en een applausmeter worden geplaatst. Behalve de VJC-wisselbeker zijn nog toegezegd twee bekers, twee lauwertakken, waardebonnen en geldprijzen van particu lieren. Leden van harmonie- of fanfarege zelschappen kunnen eveneens aan dit con cours deelnemen, zij het in het genre van de amusementsmuziek, waarvoor dit con cours in de eerste plaats wordt gehouden en waaruit de deelnemende bands en/of solisten eventueel de mogelijkheid van een engagement bij de r.k. Instuif „St. Joseph" kunnen overhouden. Aan elke band of iedere deelnemer zal een herinneringsvaan tje worden uitgereikt. In de gehele sector van Kennemerland met de Zaanstreek en Amsterdam zullen uitnodigingen tot deel name worden gezonden, die tot 20 februari kunnen worden ingezonden bij de heer Th. Koek, Melklaan 32, Velsen-Noord, telefoon 5225, opdat daarna de programma-indeling ten spoedigste kan worden voltooid. ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling MARIO LANZA in met Joan Fontaine - Sarita Montiel. Het romantische verhaal van een opera-zanger wiens carrière dreigt ten onder te gaan aan een noodlottige liefde Zestien keer hoort u de beroemde zanger in operafragmenten zowel als in populaire songs! 14 jaar. Op dinsdag kwamen in IJmuiden bin nen: Kieldrecht van Antwerpen, Mont Blair van Chatham, Tukker van Colchester, Coeta van Swansea, Friesland van Setubal, Continent van Hamburg, Beninkust van Antwerpen, Henrika van Rotterdam, Eos Van Hamburg, Triton van Antwerpen, frigg van Digby, Arvies Jaeier van Oxelo- sund, Pens Voager van Hampton Roads, Heimdahl van Halmstadt, Valle de Mena van .Hull, Normandia van Gothenburg, Waalborg van Sarpsborg, Roelf van Aar- hus, Altenland van Rotterdam, Frans Beu- mer van Bordeaux, Martha Ahrends van Hamburg. Vertrokken zijn: Pionier naar Delfzijl, Overijssel naar Bremen, Vertrouwen naar Goole, Dora Fritzen naar Tenas, Baron O Gilby naar Londen, Mont Blair naar Middlesborough, Diogena naar Hamburg, Franka II naar Rotterdam, Jean E naar Nystadt, Reine Astrid naar Rotterdam, Marianne naar Buenos Aires, Beninpalm naar Rotterdam, Isola naar Bremen, Gerd naar Londen, Ystroom naar Leith, Kaap Falga naar Westervick, Wolanda naar Hamburg, Aludra naar Hampton Roads, Tukker naar Sarpsborg, Vechtstroom naar Huil. Pseudo-vogelpest. Onder de pluim veestapel van een landbouwer te Witharen (gemeente Ommen) is pseudo-vogelpest geconstateerd. Zeshonderd kippen moesten worden afgemaakt. Zondag op zee Om de noord was het zondagmiddag geen stormweer meer. De windkracht was 6 tot 7 en de trawlers hebben een paar trekjes gedaan, 's Avonds om tien uur was het nog goed weer, maar de windkracht zou 's nachts toenemen en in de loop van maandag weer afnemen. De vangsten van drie trekjes waren 60 tot 70 manden hoops, meest schelvis en wijting. De Medan deed twee trekken voor 40 manden kleine schel vis, de Stadt Enchuysen een trek voor 40 manden kleine schelvis. Bij Ierland werd geen visserij meer gemeld. De „Van Hat- tem", „Francina" en „Postboy" visten weer om de noord. „In de stormvijver", aldus deschippers. Maandag op zee Maandag was de visserij om de noord tussen 58 en 59 noorderbreedte niet best. Er werden ongelijke vangsten gemeld, zo dat de dagvangsten uiteenliepen van 100 tot 40 manden schelvis en koolvis. De Me dan deed een trek van 45 manden schel vis en koolvis en 35 stuks kabeljauwen. De Postboy deed echter 'n trek van slechts 10 manden hoops en de „Van Hattem" ving in twee trekken 15 manden. De loggers en kotters, die bij de Pittboei vissen, vingen maandag van drie trekken 50 tot 40 kg tong en 5 tot 4 manden schol. Dinsdag op zee Over de visserij om de noord tussen 60 en 58 noorderbreedte was dinsdag niet te klagen. De resultaten waren niet best, maar de visserij leverde toch altijd nog 100 tot 200 manden dagvangst op. Er werd meest schelvis en koolvis gevangen en voorts 40 tot 60 stuks kabeljauwen. De trawler „Vios I" ving van vier trekken 180 manden hoops, meest schelvis en koolvis; de „Me dan" meldde een trek van 30 manden schelvis en de Helderse „Machiel" een trek van 45 manden schelvis en 20 stuks ka beljauwen. De loggers en kotters op de kust vingen 120 tot 160 kg tong en 8 tot 7 manden schol per etmaal. De schepen bij de Pittboei haalden per etmaal scheep 200 tot 120 kg tong en 20 tot 15 manden schol en wijting. De loggers en kotters bij de P.boei 3 vin gen per dag 250 tot 200 kg tong en 2 tot 3 manden tarbot. De trawlers „Beatrice", „Emma"' en „Elie" kozen weer zee. Vanmorgen in de markt In totaal waren er vanmorgen 3851 kis- In hotel „Terminus" te Utrecht is in het afgelopen weekeinde aan 28 personen het diploma uitgereikt voor het bondsoefen- meesterschap van de KNVB. Onder hen bevond zich ook de keeper van Vitesse '22 en oud-doelverdediger van Volewijckers, de heer J. Hagenaars, die op de C.I.O.S. sportschool te Overveen een dergelijke cursus had gevolgd. Jaarvergadering O.D.I.N. De jaarvergadering van de Heemskerkse gymnastiekvereniging „O.D.I.N." is vastge steld op maandag 27 januari in zaal N'j- man. Naast de behandeling der diverse jaarverslagen staat een bestuursverkiezing op de agenda. Voorts zal een bespreking worden gewijd aan een nieuw regelement. Uitvoering van „St. Caecilia" De jaarlijkse muziekuitvoering van het Heemskerkse fanfarecorps „St. Caecilia" zal dit jaar wat later komen dan gewoon lijk, waarschijnlijk de eerste donderdag na Pasen. Deze avond valt ongeveer twee maanden vóór het concours te Westwoud, dat op 15 en 22 juni plaats vindt. Door het late tijd stip van de uitvoering kunnen de voor Westwoud verplichte opgaven dan al voor het publiek gespeeld worden, wat op het concours een voordeel kan zijn. ten in de afslag, waarvan 400 schelvis, 100 radio en 90 gul met kabeljauw, 10 kool, 160 wijting, 2800 haring en 155 schol, 30 sar dien, 70 stokkebit, 2000 kilo tongen en 435 stuks stijve kabeljauwen. Hiervan nam de SCH 171 (van 8 jan.) 1050 haring, 10 varia en 25 stuks stijve voor haar rekening, de Robert William van 3 jan. had 950 haring, 50 diversen en 300 kantjes en de Curasao was er met 300 schelvis, 100 radio, 160 wij ting, 80 gul en kabeljauw, 10 kool, 10 ha ring plus 375 stuks stijve. Het schip was van 9 januari. De Annie was er met 90 schelvis en 20 wijting. De rest kwam van de kleine vaart. Voor export De regels grote kabeljauwen werden vanmorgen betaald met f 142 tot f 160 en voor de kleine kwam van f 74 to* f81 ter wijl de kisten grote kabeljauwen van f 180 tot f 198 werden gehonoreerd en de kisten kleine met f 154 tot f 158. Grote schelvis haalde voor de export van f 56 tot f 48 en grootmiddel schelvis deed f 56 tot f 46. Grootmiddel tong ging eveneens naar het buitenland en maakte f 3.10, terwijl de kleinmiddel tong f 3.40 deed. De tong I is betaald met f 3.05 tot f 2.80, terwijl de tong II f 2,55 tot f 2.30 maakte. De grote schol is verkocht voor f 21 en de middel schol voor f 26 tot f 27. De zetschollen zijn voor f 33 tot f 36 van de hand gegaan en voor de schol I betaalde men f 32 tot f 35. Voor de haring heeft men voor de export betaald met f 18.50 tot f 19.50. Binnenlandse markt De binnenlandse markt nam de grote tongen af tegen f 3.05 tot f 3.10 de kilo i betaalde voor de schol II f 37 tot f 30, ter wijl de schol III van de hand ging voor f28 a f 20. Voor grote gullen kwam van f 54 tot f 40, terwijl de middelgul van f 45 tot f 36 opbracht en voor de torren van f 37 tot f 34 kwam. Zwarte kolen haalden f 96 tot f 90 de kist en de kleinmiddel schelvis deed f 52 tot f 49 met f 56 tot f 49 voor de pennen en f 50 tot f 42 voor de braadjes. De wijting (open) maakte f43 tot f37 en de dichte f31 tot f32. De radio is verkocht tegen f 32 a f 34 de kist en de kleine makreel ging van de hand tegen f 25. Voor morgen De donderdagmarkt wordt bezocht door de SCH 153 met 1500 kisten haring. Aagtekerk, 21 244 m. w.n.w. Luderitzbaai naar Kaapstad. Aardijk, 22 te Philadelphia. Abbedijk, 21 te Antwerpen. Abbekerk, 21 te Port Sudan verw. v. Suez. Adonis, 22 te Paramaribo. Aegis, 22 te Curagao. Alamak, pass. 21 San Tome n. Montevideo. Albireo, 26 te Rotterdam te Port Said verwacht. Alcor, 21 te Bahia verwacht v. Rio de Janeiro. Alioth, 21 te Ilheus v. Vitoria. Almkerk, 21 v. Mombasa n. Aden. Alphard, 21 v. Recife n. Rio de Janeiro. Aludra, 21 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Ameland, 21 v. Valetta n. Piraeus. Amstelbrug, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstellaan, 20 v. Yokohama n. Kunsan. Andijk, 21 v. Le Havre n. Antwerpen. Angolakust, pass. 21 Finisterre n. Rotterdam. Annenkerk, 22 te Rotterdam. Artemis, 21 t.e New York verwacht. Attis, pass. 21 Flores (Az.) n. Londen. Baarn, 22 te Rotterdam. Bali, 22 te Suez. Balong, 22 te Port Swettenham. Batjan, 22 te New York. Bennekom, 20 1100 m. n.o. Barbados n. Antw. Breda, 22 te Amsterdam, Bussum, 21 15 m. w.n.w. Galita n. Rastanura. Calamares, 21 te New Orleans verwacht. Caltex Delft, 21 v. Rastanura n. Pernis. Caltex Leiden, pass. 21 Khoryamorya eil. n. Suez. Caltex Rotterdam, 21 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Utrecht, 21 te Port Said. Caltex The Hague, 22 v. Bahrein n. Rastanura. Camerounkust, 21 v. Antwerpen n. Freetown. Celebes, 21 v. Bahrein n. Karachi. Charis, 20 400 m. o.z.o. Bermuda n. Le Havre. Cinulia, 29 te Birkenhead verwacht. Cleodora, 21 340 m. o. Hobart n. Geelong. Concepcion, 20 130 m. o. Pto. Alegre n. Asuncion. Congokust, 22 te Dakar. Coolsingel, 21 te Pto. Ordaz. Cottica, 22 v. St. Vincent n. St. Lucia. Cradle of Liberty, 21 73 m. n.w. Lissab. n. P. Said. Crania, 21 100 m. o.n.o. Curagao n. Shellhaven. Delft, 21 te La Guaira v. Pto. Cabello. Diemerdijk, 22 te San Francisco. Doris, 22 v. New York n. Port Au Prince. Dorestad, 20 150 m. n.w. Kp. Villano n. Suragao. Drente, 22 te Balikpapan. Duivendrecht, 22 et Hamburg. Duivendijk, 22 te San Francisco. Eemdijk, 21 v. Houston n. Havana. Eemland, 22 te Rio de Janeiro. Eenhoorn, 21 v. Lattakia n. Stratoni. Elizabeth B, 22 te Osaka. Esso Nederland, 24 te Suez verwacht. Fravizo, pass. 21 Gibraltar n. Rotterdam. Friesland SSM, 21 te Amsterdam vrewacht. Gabonkust, 21 v. Freetown n. Lagos. Ghanakust, 21 v. Lagos n. Monrovia. Graveland, 22 v. Rio Grande do Sul n. Itajai. Gr. Beer, 21 250 m. z.z.o. Str. Torres n. Surabaja. Guineekust, 20 v. Pointe Noire n. Ambriz. Haarlem, 22 te Kingston. Hathor, 21 110 m. n. Finisterre n. Hamburg. Heemskerk, 21 175 m. o.z.o. Hongk. n. Shanghai. Helena, 21 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Helicon, 22 te Rotterdam. Hera, 21 v. Port of Spain n. Rotterdam. Hersilia, 22 v. Port of Spain n. Porto Ordaz. Houtman, 22 te Mombasa. Japara, 21 te Napels. Jason, 21 te Barranquilla verwacht. Java, 22 te Singapore. Jupiter, 20 dw. Burlings n. Sevilla. Kabylia, 22 te Gothenburg. Kalinga, 21 te Hamburg. Karimata, 21 274 m. o. Ceylon n. Aden. Katetysia, 21 op rivier Mersey. Kelletia, 21 te San Lorenzo. Kennemerland, 22 te Amsterdam. Kieldrecht, 21 te Amsterdam. Kinderdijk, 21 770 m. w. Landsend n. Antwerpen. Korovina, 21 v. Kopenhagen n. Invergordon. Kota Baroe, 22 te Hongkong v. Surabaja. Kota Gede, 22 v. Hamburg n. Rotterdam. Krebsia, 21 v. Southampton n. Curagao. Kryptos, 21 450 m. w.z.w. Lissabon n. Heysham. Larenberg, 22 te Livorno. Laurenskerk, 21 v. Port Said n. Gibraltar. Leersum, 21 850 m. z.w. Azoren n. Londen. Leto, 21 60 m. n. Kp. Blanca n. IJmuiden. Limburg, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Lindekerk, 21 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Loenerkerk, 21 te Abadan. Loosdrecht, 22 v. Suez n. Damman. Louis Lantz, 21 v. Emden n. Las Palmas. Maas, 23 te Sfax verwacht. Maaslloyd, 22 te Iskenderun. Malea, 24 te Mena Al Ahmadi verwacht. Meerkerk, 21 te Tanga verwacht. Meliskerk, 22 te Suez. Mentor, 21 1020 m. z.w. Fayal n. Paramaribo. Merwelloyd, 21 v. New Orleans n. Houston. Moordrecht, 21 te Antwerpen. Mijdrecht, 21 v. Amuaybay n. Montevideo. Musilloyd, 21 te Tandjong Priok v. Balikpapan. Nestor, 21 te Guanta. Nieuw Amsterdam, 22 te St. Thomas. Notos, 20 150 m. o. Gibraltar n. Savona. Ommenkerk, 21 150 m. z.w. Formosa n. Shanghai. Ondina, 24 te Singapore verwacht. Ootmarsum, 21 te Antwerpen verwacht. Oranje, 22 te Singapore. Oranjefontein. 20 160 m. z.w. Monrovia n. Kaapst. Orion, pass. 21 Cyprus n. Rhodes. Orontes, 21 v. Rotterdam n. Londen. Osiris, 22 te Maracaibo. Overijsel, 22 te Bremen. Ovula, 21 210 m. z. Formosa n. Yokohama. Peperkust, 21 v. Abidjan n. Takoradi. Polydorus, 22 te Djeddah. Prins der Nederlanden, pass. 21 Az. n. Trinidad. Pr. Fred. Hendrik, pass. 21 Finisterre n. Valencia. Prins Johan Willem Friso, 24 te Rotterdam verw. Prins Willem II, 21 te Rotterdam. Prins Willem V, 21 te Bergen v. Alesund. Purf. Hellas, 21 115 m. z.o. Fayal n. Portland M. Purfina Nederland, 21 v. Genua n. Antwerpen. Pygmalion, 21 v. Maracaibo n. Port of Spain. Raki, 22 te Abadan. Riouw, 21 v. Padang n. Aden. Rita, 23 te Penang verwacht v. Bukom. Rondo, 21 te Longvieuw. Rotti, 21 v. Balikpapan n. Singapore. Saidja. 22 te Pladju v. Bukom. Sarpedon, 20 v. Jacmel n. Nassau (Bahama). Senegalkust, 21 200 m. z.z.w. L. Palmas n. Dakar. Skaugum, 21 te Norfolk n. Hampton Roads. Slamat, 21 te Colombo verwacht v. Belawan. Sliedrecht, 21 v. Savannah n. Pta. Cardon. Sommelsdijk, 21 v. Norfolk n. New York. Stad Delft, 22 te Genua. Stad Gouda, 21 70 m. z.w. Nanbucket n. H. Roads. Stad Haarlem, 21 v. Rotterdam n. Monrovia. Stad Maassluis, pass. 21 Gibraltar n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 21 30 m. w. Dover n. IJmuiden. Stad Schiedijk, 21 ten anker Piofnbino. Stad Utrecht, 21 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Stad Vlaardingen, 23 te Emden verwacht. Stanvac Lirik, 22 te Djakarta verwacht. Stanvac Talang Akar, 21 te Belawn verwcht. Stentor, 20 840 m. w.z.w. Fayal n. Amsterdam. Straat Cook, 22 te Port Elizabeth. Straat Mozambique, 22 te Manilla. Straat Soenda, 21 v. Recife n. Kaapstad. Sunetta, 21 180 m. n. Manokwari n. Singapore. Tabian, 21 150 m. n.w. Finisterre n. Houston. Teirecias, 21 te Tandjong Priok. Thaletas, 20 te Amsterdam v. Kopenhagen. Theobaldius, 22 te Pauillac. Tiberius, 20 900 m. w.z.w. Antw. n.Pt. Au Prince. Tibia, 21 v. Curagao n. Cristobal. Titan, 21 v. Cuxhaven n. Belem. Tjibodas, 21 v. Tarakan n. Nagoya. Tjiluwah, 22 te Tandjong Priok. Tjitjalengka, 22 te Hongkong. Towa, 22 te Rotterdam. Trajanus, pass. 20 Golf v. Honduras n. Kingston. Triton, pass. 21 Vlissingen n. Amsterdam. Utrecht, 22 te Tandjong Priok. Van Waerwijck, 21 v. Singapore n. Saigon. Waal, 21 te Alexandrië v. Lissabon. W. Alton Jones, 20 900 m. van Kaapverdische eil. naar Philadelphia. Weltevreden, 21 te Antwerpen. Willem Ruys, pass. 21 Finisterre n. Southampton. Willemstad, 21 v. Port of Spain n. Paramaribo. Wonogiri, pass. 21 Malta n. Beyrouth. Wonosari, 22 te Belawan. IJssel, 21 te Bremen v. Hamburg. Zeeland, 21 360 m. o. Ceylon n. Colombo. Zuiderkerk, 21 930 m. z. Ceylon n. Aden. KLEINE VAART Bab T, 20 v. Hamina n. Zaandam. Boreas, 21 80 m. n.n.o. Villano n. Poole. Draco, 20 v. Tarragona n. Valencia. Elsa, 20 Kiel gepass. n. Norrköping. Franz Mathies te Zaandam. Joost, 20 v. Soernaes n. Zaandam. Kaap Falga, 17 te Zaandam v. Vestervik. Kaap St. Vincent, 20 v. Groningen n. Emden. Keizersgracht, 21 te Brunsbüttel verw. n. Korsor Midas, 20 v. Faro n. Rotterdam. Nero, 21 15 m. z. Minorca n. Mostagenum. Netta, 20 v. Algiers n. Casablanca. Pavo, 23 te Zaandam verw. v. Korsnas. Phidias, 20 te Izmir n. Gibraltar. Plato, 21 te Antwerpen n. Amsterdam. Ponza, 20 te Slite v. Goole. Schippersgracht, 21 zuidp. Oland n. Londen. Strabo, 21 20 m. o.n.o. Casquets n. Amsterdam. Tilly, 21 te Zaandam verw. v. Korsnas. SLEEPVAART Barentszee, 22 450 mijl w.n.w. Key West naar Montevideo. Blankenburg, 22 250 m. n.n.o. Algiers n. R'dam. Friesland, £30 m. z.o. Jacksonville n. Jacksonville. Hudson, 22 v. Dover n. Barry. Maas, 21 v. Rotterdam en 21 weer te Rotterdam. Noordzee, 22 Wight gepass. n. Rotterdam. Oostzee, 17 v. Montevideo n. Orange. Rode Zee, 282 125 m. n.w. Algiers n. Houston. Thames, 22 te Vlissingen. Titan, 22 te Spiekeroog n. Belem. Tyne, 20 te Falmouth. Witte Zee, 17 v. Port Said. een RADIO, een TELEVISIE, een VERSTERKER enz. Met onze uitvoerige handleidingen, schema's, voorlichting en bouw dozen (o.a. Philips, Amroh, Geloso) is het heus niet zo moeilijk- KOOPT BIJ EEN VAKMAN uw radio, televisie, bandrecorder, platen speler, onderdelen en technische boeken. RADIO- EN TELEVISIESPECIAALZAAK Cederstraat 53 (nabij het Rex-theater) toekomstig adres: PLEIN 1945. HOOGOVEN.S IJMUIDEN De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V# te IJmuiden vraagt voor de chef Bedrijfsadministratie Hulpafdelingen, die belast zal worden met de behandeling van kostprijs- en andere bedrijfseconomische vraagstukken. Opleidingdiploma H.B.S.-B en het Staatspraktijkdiploma (beide delen) en/of diploma M.O. Handelswetenschappen. Gegadigden moeten ervaring bezitten in de behandeling van boven genoemd# problemen, bij voorkeur In reparatiebedrijven. Leeftijd: 25 - 35 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 809. ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3