Ongekend hevige sneeuwstorm raasde over Nederland Sjafruddin: „Indonesië mag geen Sovjetsatelliet worden Haarlems Dagblad Trein- en wegverkeer op vele plaatsen gestremd OPRUIMINGSGRAPJES HET WEER Stilte der sneeuw daalde over Zeeland ^'MORRIS' Vijf mensen kwamen om het leven Open brief aan Sukarno Oud-premier blijft uit Djakarta niet bereid nutteloos te sterven Van Ewijk's bakkerij bakt Voor de kleine beurs denken TEXTIELHANDEL FR A AN JE Sneeuwbuien Het woord is aan 72e JAARGANG No 166 tange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 23 JANUARI 1958 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 303e JAARGANG No 14 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro- .ekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In vele delen van Nederland heeft woensdag overdag, in andere delen 's avonds en in de nacht van woensdag op donderdag een voor ons land ongekend hevige en langdurige sneeuwstorm gewoed die zeer veel ongerief heeft veroorzaakt. Uitgestrekte gebieden werden door de tot op sommige plaatsen meer dan twee meter hoog opgejaagde sneeuwwallen afgesloten. Het weg-, spoorweg- en scheepvaartverkeer had met grote moeilijkheden te kampen en het moest op vrij veel plaatsen zelfs geheel worden stilgelegd. Honderden mensen hebben niet op tijd of in het geheel niet hun woonhuizen kunnen bereiken. Zeer veel werd er gevergd van de bestuurders van autobussen en treinen, die de vele passagiers door de met een windkracht van 65 km per uur en in windstoten van niet minder dan negentig kilometer per uur voortgejaagde verblindende sneeuw, veilig ver der moesten brengen. De sneeuw veroorzaakte ook op verscheidene plaatsen storingen in de stroomvoorziening, tengevolge waarvan velen het soms urenlang zonder elektriciteit hebben moeten stellen. Helaas zijn door de storm ook mensen levens verloren gegaan. Op de Schelde zonken drie schepen, waarbij twee der opvarenden het leven verloren. Ook bij ongelukken door de gladheid zijn mensen om het leven gekomen. De oorzaak van deze sneeuwstorm was een kleine depressie die woensdag van het Engelse Kanaal naar de Duitse Bocht trok. De hoeveelheden sneeuw, welke op de waarnemingsstations van het K.N.M.I. werden gemeten, liepen sterk uiteen. De meeste neerslag werd gemeld uit Gilze Rijen en Vlissingen. Op vele plaatsen ging de storm gepaard met onweer. Het eerst had zuidwest-Nederland van de storm te lijden. Reeds 's morgens om streeks half elf bleek dat verkeer over de weg Rilland BathGoes en op de wegen op Goeree-Overflakkee onmogelijk was geworden. Later kwamen meldingen bin nen van voor het verkeer onbegaanbaar geworden wegen in midden-Nederland, in de Gelderse Achterhoek en op de Veluwe. Zeer vele auto's raakten door de gladheid van het goede pad en gleden in de bermen, waar de sneeuw ze omgaf met een witte „parkeerhoes". Wegenwachters van de A.N.W.B. en tientallen anderen zijn uren in de weer geweest Ingesneeuwde voertui gen uit te graven en op de weg terug te brengen. Maar vaak konden de automobi listen dan nog niet wegkomen, omdat de wegen versperd waren door autobussen, die in de sneeuw waren blijven steken. De moeilijkheden waren het grootst in Zeeland en in het gebied om Arnhem en in de Gelderse Achterhoek. De stagnatie die de aanhoudende sneeuwval daar in het treinverkeer veroorzaakte nam een zeer ernstige omvang aan. Alle treinverkeer naar en van Arnhem was 's avonds laat gestaakt, omdat tengevolge van de sneeuw jacht het beveiligingssysteem en verschei dene wissels rond Arnhem onklaar waren geraakt. De treinen van Zevenaar naar Arnhem en van Zutphen naar Arnhem konden de Gelderse hoofdstad niet binnen komen. De stagnatie breidde zich inmid dels uit tot het oosten van het land en vooral ook iri Twente deden zich ernstige vertragingen voor in het treinverkeer ten gevolge van dichtgesneeuwde wissels. De sneeuwjacht is oorzaak geweest van het zinken van drie schepen, waarbij twee opvarenden, de zoon van schipper De Wit uit Katwijk en de 22-jarige schippers knecht Melchert de Winter om het leven kwamen. Vermoedelijk was het in de Schelde aan de grond lopen van 't Griekse zevenduizend ton metende schip „Captain Farmakides" eveneens een gevolg van de storm. Het raakte om kwart over acht 's avonds vast, maar was om half twaalf weer vlot. De „Jacob Cats", een Rijnaak van 1500 ton, zonk in de Schelde, voorbij Hansweert. Alle opvarenden werden gered. Gevecht met de golven Een vergeefs gevecht met de golven van de Westerschelde hadden schipper K. de Wit en zijn zoon 's middags geleverd om te voorkomen dat hun binnenvaartuig ADVERTENTIE Beperkt aantal leuke joppers ƒ9.90 Schortjes, blousjes, truitjes ƒ1.95 Keizer Wilhelmstraat 16 - IJmuiden VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatselijk sneeuwbuien. Over wegend matige wind uit zuide lijke richtingen. Vannacht lichte tot matige vorst. Morgen over dag temperaturen om het vries punt. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S „Clazina" uit Katwijk aan de grond zou lopen. Dit geschiedde toch en toen stond het scheepje in een oogwenk vol water. Schipper De Wit wist nog bijtijds op de stuurhut te klimmen, maar zijn zoon sloeg overboord. Schipper Dingemanse van „De Twee Gebroeders" uit Sas van Gent, die met zijn vaartuig juist passeerde, sprong onmiddellijk te water om de jongeman te redden. Hij moest zijn poging echter op geven. Ook „De Twee Gebroeders" liep aan de grond en stroomde vol water. De schip per en zijn knecht spoelden wat later, ge kleed in reddingvesten, aan bij Ossenisse. De knecht overleed korte tijd later. Schip per Dingemanse werd vervoerd naar een ziekenhuis in Hulst, waarheen ook schip per De Wit, die even voorbij Ossenisse was aangespoeld, werd gebracht. Beiden maken het goed, maar hebben een lichte shock. Ook de „Spes", een schip van 350 ton, geladen met ijzer, heeft zijn bestemming, België, niet kunnen bereiken. Het liep op de de strekdam bij Stavenisse tengevolge van de storm. De opvarenden kwamen via de strekdam op de vaste wal. Talrijke ongelukken Doordat de wegen hier en daar zeer glad werden en ook doordat automobilisten door de sneeuwjacht verblind werden, zijn er tal van ongelukken gebeurd. Op de rijksweg Utrecht's Gravenhage in de gemeente Waarder slipte een per sonenauto en botste tegen een tegemoet komende vrachtauto met aanhangwagen. De vrachtauto met aanhangwagen sloeg om en kwam boven op de personenauto terecht. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De bestuurder van de personen auto, de vertegenwoordiger Homans uit 's Gravenhage, heeft men zwaar gewond uit de resten kunnen bevrijden, nadat men de kap van de auto had afgezaagd. De in zittenden van de vrachtauto, de chauffeur en een bijrijder, moesten met breekijzers uit de cabine worden gehaald. Zij waren slechts licht gewond. De trailer behoort aan de firma Vrolijk uit Scheveningen en was geladen met vis. Tussen Maarssen en Breukelen slipte een auto bij het inhalen en sloeg enige malen over de kop. De bestuurder kreeg vrijwel geen letsel, maar een naast hem zittende 50-jarige Belgische dame werd zeer ernstig gewond. Bij Voorthuizen slipte een auto en botste tegen een boom, waardoor de wagen vrij wel geheel vernield werd. De bestuurder, een inwoner van Voorthuizen, werd zeer ernstig gewond. Op dezelfde plaats ont stond even later een kettingbotsing tussen vier auto's, die alle zwaar beschadigd werden. Een 18-jarig meisje, dat per fiets een onbewaakte overweg bij Tongeren wilde oversteken, heeft waarschijnlijk door de sneeuwstorm een naderende trein niet ge zien. Zij werd aangereden en was op slag dood. In Koudum (Fr.) is een 14-jarig meisje, dat per fiets op weg was naar school, door de gladheid gevallen, juist toen een auto bus passeerde. Zij werd overreden en zo ernstig gewond, dat de dood vrijwel ter stond intrad. Een 8-jarige jongen, die in de Cyclamen straat te Eindhoven aan het baantjeglijden was, greep een passerende vrachtauto vast, om zich te laten meetrekken. Hij viel ech ter en werd overreden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is de jongen over leden. Treinverkeer hersteld De moeilijkheden, die het spoorwegver keer gisterenavond en ook nog vannacht ondervonden heeft, vooral op de verbinding naar en van Arnhem, zijn overwonnen. De hele nacht hebben spoormaflnen gevoch ten tegen de sneeuw, die op vele plaatsen meer dan een meter hoog was en die het beveiligingssysteem en de wissels onklaar maakte. De vertraging, die door de sneeuw was ontstaan, was bijzonder groot. De spoorwegen hebben gezorgd, dat rei zigers die in 'de treinen moesten over nachten, vanmorgen hun plaats van be stemming hebben bereikt. Er zijn thans nog enkele moeilijkheden rond Apeldoorn, maar elders in het land doen zich geen vertragingen van betekenis meer voor. Elf belangrijke wisselgroepen worden elek trisch verwarmd; 146 groepen worden met propaangas sneeuwvrij gehouden. Wegverkeer nog moeilijk Het wegverkeer werd ook hedenmorgen nog gehandicapt. Weliswaar zijn de hoofd wegen sneeuwvrij gemaakt, maar zij zijn hier en daar zeer glad geworden. Daar door was bijvoorbeeld het traject Apel doornAmersfoort vanmorgen vrijwel on berijdbaar. Ook de weg UtrechtDen Bosch was spiegelglad. Op de weg Dor drechtBreda schoof vanmorgen een lange file auto's met ongeveer 15 km snelheid over de ene rijbaan, die door zandstrooien enigszins bereidbaar was. De weg Bergen op Zoom—Vlissingen was nog zeer slecht door grote massa's sneeuw. De bussen rijden met grote vertragingen. Ook in het buitenland is het verkeer door zware sneeuwstormen bemoeilijkt, vooral in Oostenrijk, Noordoost-Frankrijk en Engeland. In Kent viel gisteren 45 cm sneeuw. Zelfs wordt sneeuwval gemeld in het gebied van Langhouat in het Algerijnse deel van de Sahara. In de Verenigde Staten hebben hevige sneeuwstormen tot dusverre aan 31 men sen het leven gekost. Botsingen waren aan de orde van de dag. Onderzoek naar een „slachtoffer" van een kettingbotsing bij Dordrecht op de rijksweg naar Rotterdam. 99 DJAKARTA (ANP) In een „open brief" aan president Sukarno, welke werd gepubliceerd in het te Palembang ver schijnende dagblad „Batanghari Sembi- Ian", heeft Sjaffruddin Prawiranegara, de gouverneur van de Bank Indonesia, ge waarschuwd, dat Indonesië moet voorko men, dat wat in Hongarije gebeurd, zich hier zal herhalen. Hij deed een beroep op alle patriotten om gereed te zijn, zodat Indonesië geen Russische satelliet zal wor den. Sjafruddin vertrok eind vorige maand „met vakantie" naar Zuid-Sumatra. Nu deelde hij premier Djuanda Kartawidjaja schriftelijk mede niet bereid te zijn naar Djakarta terug te keren, omdat hij niet instemt met de tegenwoordige „politieke, economische en financiële" politiek van de regering en „het politieke klimaat in Djakarta hem geen mogelijkheid biedt tot werken". Een soortgelijke brief richtte hij tot de waarnemend president, mr. Sar- tono. Sjafruddin legde er de nadruk op, dat hij niet uit zijn huidige functie wenst te wor den ontslagen en dat hij „geen enkele maatregel der regering om hem te ont slaan, rechtsgeldig zal achten". Sjafrud din, wiens verlof vijf dagen geleden ein digde, zou de eerste weken van zijn va kantie bij familie in Pendopo, in Zuid-Su- matra, hebben doorgebracht. De laatste tijd zou hij volgens persberichten in Mid- den-Sumatra zijn geweest. In zijn „open brief" aan Sukarno, be toogt Sjafruddin, dat de Indonesische re publiek op het ogenblik voor twee alter natieven staat: de vorming van een krach- Gestrande auto's bij de Moerdijk. (Van een onzer redacteuren) Het alle oorlogsgeweld ten spijt zo schilderachtige Markt plein van Middelburg lag woensdagavond als een fees telijk stuk suikerwerk aan de voeten van „Malle Betje", de sinds 1950 in de steigers staan de raadhiustoren, met de Lan ge Jan der Abdijkerk als een wakende wachter op de ach tergrond. De jeugd van de Zeeuwse hoofdstad was opge wekt aan het baantje glijden op de plaats waar anders de bussen naar Vlissingen en de dorpen op Walcheren vertrek ken en aankomen. In de speel- pret behoefden de meisjes en jongens daar werkelijk niet op te letten. Van het middag uur af, toen uit Zeeuws-Vlaan deren felle sneeuwjachten op de vleugels van de zuidwester kwamen aangestormd, was het verkeer vrijwel verlamd. De bewoners van de randstad Holland, die al mopperen wanneer hun stadsbus twin tig minuten wegblijft, kunnen zich een dergelijk plotseling werkelijkheid wordend isole ment nauwelijks voorstellen. De reizigers voor Zeeland, die woensdagmorgen de tijdroven de spoorbaanversperring tus sen Roosendaal en Dordrecht hadden getrotseerd, zagen na de Moerdijk hemel en aarde steeds meer tot een witte wand vervagen, tot zij tussen Roosendaal en Goes zelfs de stationsnamen niet meer kon den onderscheiden. Maar in Roosendaal was al bekend ge worden dat de veerdienst van Kruiningen naar de Zeeuws- vlaamse veerhaven Perkpolder was gestaakt, hetgeen velen hun reis onverrichterzake deed beëindigen. De overigen zetten hun tocht In de witte verten onversaagd voort met een steeds meer in vertraging rakende trein. In Middelburg werd het isolement al spoedig merkbaar. De sneeuwlagen op de grote wegen naar Vlissin gen reikten tot meer dan een halve meter boven het weg dek. Zelfs het slechts zes kilo meter verwijderde Vlissingen was vrijwel onbereikbaar ge worden. De taxi-ondernemers legden het bijltje erbij neer: „We hebben meer scha dan verdienste door met dit weer te gaan rijden". Slechts voor noodgevallen waaronder ook een trouwstoet werd ge rekend, waren zij te vertede ren. Op tal van kantoren en bedrijven werden absenten ge meld: degenen die door de sneeuw aan huis waren ge kluisterd. Het straatbeeld' pas te in een fantastische film. Reusachtige molshopen gaven de plekken aan waar een auto stond geparkeerd. De restau rants en hotels in Middelburg en Vlissingen, die in de eerste helft van de week altijd goed bezet zijn met vertegenwoor digers en andere zakenlieden, bleven leeg en menige kelner heeft tezamen met zijn patroon en diens vrouw in een verlaten gelagkamer moeizaam con verserend of dominerend de avond doorgebracht. Winterse sneeuw en ijs, en de trieste aanvaring met de Twee Ge broeders en de Klaziena op de Westerschelde, wonnen het als onderwerpen van gesprek daarbij verre van de gister avond bekend geworden be noeming van Middelburgs nieuwe burgemeester. Om tien uur klonken nog slechts het ijle carillongetin- kel en het gedempte geluid van de voetstappen van een enkele surveillerende agent in de besneeuwde straten van de Zeeuwse hoofdstad: een ver stild en in zijn beslotenheid teruggetrokken hart temidden van de witte velden van Wal cheren. De afwezigheid van de Pro vinciale Zeeuwse Courant bij het ontbijt liet vanmorgen weten, dat hun isolement voortduurt. De Middelburgse markt blijft leeg, want de kooplui hebben de stad niet kunnen bereiken. Onder deze omstandigheden behoefden zij trouwens geen klant te ver wachten. tige nationale regering langs constitutio nele weg, of „evenals Janos Kadar vra gen om hulp van Rusland en andere communistische landen", omdat „demo cratische en beschaafde landen alleen be reid zullen zijn hulp te verlenen aan be schaafde landen". Zijn vertrek uit Djakarta lichtte Sjafrud din als volgt toe: hij was niet bereid nut teloos te sterven, niet bereid de prooi te worden van wilde dieren in mensenge daante. Hij zeide: „Djakarta is thans het slag veld van botsende belangen en machten". „Er bestaat geen gelegenheid tot vrije meningsuiting". „Onder dergelijke om standigheden van anarchie" kunnen demo cratische elementen niets doen. Zij heb ben behoeften aan de bescherming van een krachtige regering. Verder wees Sjafruddin in zijn brief op de „gevaren van insinuaties, mishande ling, arrestaties en andere krachtdadige handelingen, niet alleen van officiële auto riteiten, maar ook van illegale krachten". Enkele dagen na het vertrek van Sja fruddin naar Sumatra, maakte de regering bekend, dat de laatste 23 Nederlandse fi nanciële deskundigen, die nog bij de bank Indonesia werkzaam -aren, waren ont slagen. Rijstkwestie Sjafruddin, die premier is geweest van de republikeinse nood-regering gedurende het laatste jaar van de revolutie ter ver krijging van de onafhankelijkheid zegt, dat het verbod, dat de regering op de ruil handel heeft ingesteld, door de buitenge westen zal worden genegeerd. „Hoe kan zegt hij de bevolking een verbod wor den opgelegd, de rijst te eten, welke tot haar beschikking is gekomen door mid del van de ruilhandel, als zij geen rijst krijgt door bemiddeling van de centrale voedingsraad?" Men kan deze mensen er moeilijk toe bewegen, gebrek te lijden. Sjafruddin legt er de nadruk op, dat het economische leven in Indonesië voor 30 a 40 percent afhankelijk was van de werkzaamheden van Nederlandse han delshuizen en waarschuwt dat de econo mische moeilijkheden, die het gevolg zijn van het stopzetten van de economische ac tiviteit der Nederlanders, een stimulans, zullen vormen voor de ontbinding van de Indonesische staat en de afscheidingsbe wegingen. De publikatie van Sjafruddins brief viel samen met een bekendmaking door de „Permesta-beweging" in Oost-Indonesië, dat aan de huidige -uilhandel alléén een eind kan worden gemaakt door een her stel van de goede betrekkingen tussen de centrale regering en de buitengewesten. De opperste raad van de „Permesta", die volgens de berichten een grote invloed uitoefent in Noord-Celebes, waar een sterke beweging tot afscheiding van Dja karta bestaat, werpt de schuld van de huidige controversen cnder de Indonesi sche bevolking op ,de houding, de poli tiek en de handelingen van bepaalde groe peringen" in het Indonesische kabinet, de nationale raad en de legerleiding te Dja karta. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. 80LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 DAMES PANTALONS IN KLEUREN ADVERTENTIE HEERLIJKE BOTERKOEKJES 1-15 per 250 gram COCOSKOEKJES 200 gram 68 JANHAGEL 250 gram64 COCOSSTRIPS 5 stuks75 Wlllemsbeekweg 1 Telef. 4640 - IJm. (O.) La Rochefoucauld: Men vergeeft zolang men liefheeft. De ministerraad zal zich morgen bezig houden met een conflict in de boezem van de regering, dat al lang gesmeuld heeft en zelfs ook wel eens even fel is op gelaaid. Het conflict gaat over de vraag, of aangelegenheden betreffende de Europese integratie aan Nederlandse zijde moeten worden behandeld door de minister van Buitenlandse Zaken of door diens ambt genoot van Economische Zaken. Het inter departementale verschil van mening hier omtrent dateert al uit de tijd van de eerste voorbereidende onderhandelingen over de nieuwe Europese Gemeenschappen; maar nu die Gemeenschappen begin van deze maand in werking zijn getreden, is de kwestie er een van praktische en on middellijke betekenis geworden. Want van het eerste ogenblik af dat de bestuurs organen der Gemeenschappen (de „Euro pese Commissies") beginnen te vergaderen en beslissingen te nemen en dat begin is al gemaakt dient er, om redenen van nationaal zowel als van Europees belang, nauw contact te worden gehouden tussen die Commissies en de regeringen der deel nemende landen. En dus had al lang moeten worden vastgesteld, door welk departement dat contact, wat Den Haag betreft, zal worden verzorgd. Maar dat is totnogtoe niet vastgesteld, omdat de ministers Luns en Zijlstra het daarover niet eens konden worden. Mi nister Luns meent, dat er bij de Europese aangelegenheden zoveel kwesties van bui tenlandse politiek in het spel zijn, dat het geheel daardoor een onderdeel van het buitenlandse beleid wordt, en dit beleid wordt nu eenmaal door zijn departement gevoerd. Maar minister Zijlstra staat op het standpunt, dat de Europese integratie, zoals die zich op het ogenblik voltrekt en in de eerstvolgende jaren zal vol trekken, vóór alles een economische kwestie is en de Nederlandse economie in tal van opzichten zo nauw raakt, dat het ministerie van Economische Zaken er automatisch bij betrokken is. En minister Zijlstra heeft zijn aanblijven als minister zelfs afhankelijk gesteld van de aanvaar ding van dit standpunt door minister Luns. Nu de ministerraad zich morgen met deze zaak gaat bezighouden, dreigt het gevaar dat partij-politieke overwegingen er een rol bij zullen gaan spelen. En dat zou zeer te betreuren zijn, want om het onderha/ige probleem op te lossen moet men niet nationaal maar Europees denken, en het zou dus wel helemaal verkeerd zijn, over dit onderwerp nog minder dan natio naal namelijk langs de lijnen van partij politiek en coalitie-politiek te gaan denken. Als de ministerraad zou gaan over wegen, wat de konsekwenties van een eventueel aftreden van prof. Zijlstra voor de partij-verhoudingen in kabinet en parle ment zouden zijn, zou hij volkomen af dwalen van de kern van het probleem; want die kern is enkel en alleen: hoe men de samenwerking tussen onze regering en de Europese bestuursorganen zo praktisch en zo nuttig mogelijk kan maken. Ten gunste van het standpunt van minis ter Luns valt aan te voeren, dat de Euro pese integratie, die nog zo heel ver van volledig is, inderdaad tal van internatio- naal-politieke aspecten heeft, ten aanzien waarvan alleen Buitenlandse Zaken beslis- sings-bevoegd en -bekwaam is. Men moet aannemen, dat minister Zijlstra dat wel zal erkennen en niet de bedoeling zal hebben, zijn ambtgenoot op die gebieden in het vaarwater te zitten. Maar het belangrijkste punt van overweging is onzes inziens, dat de Europese economische integratie zó diep ingrijpt in de economische politiek der deelnemende landen, dat die politiek er voor een zeer groot deel afhankelijk van wordt, en Economische Zaken eenvoudig niet behoorlijk zou kunnen functioneren zonder zeer nauw contact met de Europese instanties. En dat laatste nu kan naar onze mening niet worden gezegd met betrek king tot Buitenlandse Zaken. Als men waarlijk Europees denkt, kan men niet anders dan de verbinding van Economische Zaken met het toekomstige Europese cen trum primair zien, omdat die verbinding vooral betrekking zal hebben op kwesties van concreet en onmiddellijk beleid. Dat Buitenlandse Zaken in vele omstandig heden ingeschakeld moet blijven, ligt voor de hand; maar de beleidskwesties zullen hierbij in 't algemeen van veel minder dringende aard zijn en veel minder tot de dagelijkse gang van zaken behoren. Het „Europees denken" in de praktijk schijnt men overigens ook in België nog niet geheel meester te zijn. Want noch de Belgische regering, noch de minister van Economische Zaken, Jean Rey, houden daar voldoende rekening met het feit dat Rey's nog voortdurende ministerschap on- (Voor vervolg pagina 3 eerste kolom)

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 1