RANG Gutnc de Negen van de twaalf Nederlandse equipes staakten Rally-strijd Verlies voor Die Raeckse na een boeiende strijd tegen DES-team Nederlandse deelnemer Emden kansloos in Prix d' Amérique Heeft u uw vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol Op sommige plaatsen in Frankrijk lag de sneeuw een halve meter hoog Engelse equipe in een ravijn RENAULT K**» jpTi 0 DE VOLLEYBALCOMPETITIE Dames van Die Raeckse versloegen SVV zonder veel moeite DONDERDAG 23 JANUARI 1958 11 Groot (Stormvogels) in militair voetbalteam Hongaarse voetballers moeten Duits leren Zware voetbaltraining voor Russische spelers Sport in het kort Jeen van den Berg eerste in Kongsvinger Wim de Graaff won de 3000 meter in Oslo Piet Kruythoff vervangt Schmidt in ereklasse Andreas Molterer gaat naar Amerika Tiende ronde van Nederuand Bestuur amateursectie KNVB ten zeerste gekant tegen betaling Kampioenschap van Haarlem tweede klasse libre W. H. A. Posthuma kandi daat voorzitter van KNHB Om de Joco-beker Wielrenner Piet Haan in Amerika ernstig gewond Elf landen in strijd om de kunstrijdtitels Tennisser Neal Fraser toch naar het buitenland ADVERTENTIE een luchtige combinatie van cacao- chocoiade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. Het ziet er naar uit dat de organisatoren van de Rally van Monte Carlo eindelijk weer eens een langgekoesterde wens in vervulling zien gaan: een klassement van de deelnemers, dat zich onderweg vormt door de vele strafpunten die van controle naar controle worden opgelopen. Tenminste als het met alle rijders zo gegaan is, als met degenen die Parijs, Den Haag en München als startplaats kozen, hetgeen wij van onze post in Villefranche moeilijk beoordelen kunnen, aangezien hier woensdagnacht slechts de equipes passeerden, die deze drie genoemde startplaatsen hadden uit verkoren. Wel, zij hebben dat bepaald niét onder een gunstig gesternte gedaan. De route, die de twaalf in Scheveningen onder auspiciën van de K.N.A.C. gestarte ploegen moesten volgen, liep, via Luik, Luxemburg, Gerard- mer, St. Claude naar Villefranche sur Saone. De deelnemers uit Parijs en Mün chen sloten zich in Gerardmer bij de Haag se colonne aan. Tot genoemde plaats in de Vogezen was er geen vuiltje aan de lucht als men tenminste de hier en daar neer vallende sneeuw niet als zodanig wil be titelen. Daarna begon echter de ellende. Uren achtereen was er sneeuw geval len, veel sneeuw in de Vogezen en op de wegen die naar St. Claude en Villefranche voerden. Pakken sneeuw lagen daar waar in de rijders soms tot de knieën wegzak ten. Zij konden dat beoordelen want her haaldelijk moesten zij de wagens uit: sneeuwkettingen omleggen, sneeuwket tingen afnemen, en duwen en trekken aan de wielen van de zich in de sneeuw vast bijtende auto's, waren aan de orde van de late avond. Als men het geluk had vlot te komen dan zag men zich onmiddellijk daarna weer geplaatst voor bijna onover komelijke moeilijkheden, die het rijden wel heel erg onplezierig maakten. Van links naar rechts Grote vlokken dicht opeen belemmerden het uitzicht totaal. De bestuurders konden geen bocht zien aankomen, tenzij zij krui pende yooruitgingen. En dat heet een rally! De bermen van de weg tekenden zich ner gens duideljjk af. Het was een gegljj van links naar rechts en weer van rechts naar links dat geen einde scheen te nemen. Geen wonder dat de wagens hier en daar nogal eens een deuk of een kras opliepen, dan wel werden ingesneeuwd. En dat alles ADVERTENTIE Vier" 1 op 17 16 Bovendien: Lage aanschafprijs; goedkope onderdelen: 6 mnd. garantie incl. arb.loon alle wagens 4 portieren, dus veilig. Nadere inlichtingen: GARAGE DEN HOUT Het Nederlandse militaire voetbalelftal, dat in Parijs voor de eerste ronde van het internationale militaire voetbaltoernooi zal uitkomen tegen het Franse team, is woens dag in de Franse hoofdstad samengesteld. Het team zal in de volgende opstelling spelen: doel: Van Heeswijk (Blauw Wit); achter: Koole en Kraay (beiden DOS); mid den: Haak (ADO), Slaats (Eindhoven) en Burgerhof (BW); voor: Brouwer (Ensche dé), Groot (Stormvogels), Oonk (Enschedé), Rutten (MVV) en Moulijn (Feyenoord). Na de dagelijkse training naar het leslokaal De Hongaarse Voetbalbond heeft een groep van 30 spelers, een voorlopige se lectie voor het toernooi om het wereldkam pioenschap, samengebracht in een trai ningskamp in Tata. Tot 11 februari trainen deze spelers dagelijks enkele uren teneinde hun conditie te verbeteren. Doch niet slechts aan de opvoering van de technische en tactische kunde van de Hongaarse topspelers wordt gewerkt, de bond heeft namelijk ook bepaald dat de voetballers een cursus Duits moeten vol gen, opdat zij straks in Stockholm zich ge makkelijker verstaanbaar kunnen maken. Aanvankelijk toonden de spelers maar weinig belangstelling voor de Duitse gram matica, doch toen zij enkele dagen bezig waren werd, op verzoek van de leerlingen die de lessen in hun vrije tijd moeten volgen het aantal lesuren zelfs ver hoogd. Rusland, dat voor het eerst aan het we reldkampioenschap voetbal deelneemt, bereidt de spelers zeer zorgvuldig voor op de krachtproef in Zweden. Coach Gavriil Katjalin, die de verantwoording beeft voor het Russische elftal, verklaarde 'at gymnastiek, skilopen en voetballen in 'e sneeuw de belangrijkste oefeningen zijn voor de training. De nadruk wordt gelegd op de verbete- ing van de techniek der spelers. Daar- laast zal de aanvalslinie moeten leren de ansen in goals om te zetten. „Onze ver- ediging' is zeer sterk. Daarom is mijn oornaamste streven de voorhoede op het- elfde niveau te brengen", aldus Katjalin. Op de vraag, welk land volgens hem favo riet was, hield hij het op Argentinië, Bra zilië en Engeland. geeft er naast de strafpunten voor tjjds overschrijding nog een aardige portie bij. Het Nederlandse groepje supporters dat naar Villefranche was getogen om daar het eerste contact met de rijders op te nemen, wachtte. Kwart over twee, half drie, konden de eerste Nederlanders bin nenkomen. Het werd kwart over twee, het werd half drie. Geen Nederlandse rijder te zien. En men begon zich een beetje onge rust te maken. Kwart voor drie nog steeds geen rijder. Maar wel een telefoontje uit St. Claude bevattende de mededeling dat slechts vier Nederlandse equipes waren doorgekomen binnen de reglementair vast gestelde tijd, dat wil zeggen binnen het uur na de officiële tijd van doorkomst. Het wa ren Jetten sr. en jr., Van de Vlugt-Flinter- man, Tak-De Boer en Gatsonides-Becquart. De rest had tussen Gerardmer en St. Clau de de strijd tegen de bijna ondoordring bare sneeuwmassa's niet binnen de vast gestelde tijd kunnen uitvechten en werd om deze reden gediskwalificeerd. Wachten wachten In Villefranche wachtten de Nederlan ders. De ideale tijd voor doorkomst was reeds lang verstreken, maar die vier uit St. Claude gemelde ploegen bleven toch doorvechten! Als ze nu maar binnen dat fatale uur aankwamen. Dan was tenmin ste nog niet het gehele Nederlandse con tingent uitgeschakeld. Het wachten was enerverend Een van de vier was nog binnen, toen twintig mi nuten van de zestig waren verstreken. Ze nuwachtig werd steeds maar weer op de chronometers gekeken Tot plotseling een scheurend geluid van een over het met zand en as stroef gemaakt sneeuwdek hoor baar werd. Als een bom vielen Flinterman en Van der Vlugt het kleine cafe Central binnen, waar de controle door de automo bielclub werd uitgevoerd. Melden, teke nen, stempels ontvangen, wiel verwisselen en weg was weer de wagen. Tenminste nog één Nederlander in de strijd. Maar nog twee equipes volgden: Vader en zoon Jetten met een volkomen gave. kras- en deukvrije wagen presenteerden zich en waren weer weg voordat iemand het wist. Achtentwintig minuten te laat werden er voor dit team genoteerd, terwijl Van der VIugt-FIinterman er 24 in het routeboek bijgeschreven kregen. Het duur de drie kwartier. Nog had er zich geen derde Nederlander aan de centrale ver toond. Weer gingen er drie minuten voor bij. Toen kwamen Gatsonides en zijn co- equipier de Fransman Becquart binnen. Zij misten een koplamp en een achterlicht en de wagen was van achteren ingedeukt. Maar zij waren nog in de rally en verbeten van plan om dit te blijven. In Villefranche bleek bij het sluiten van de controle, dat ook TakDe Boer het fatale uur hadden overschreden. Van der VlugtFlinterman met 24 minuten tijds overschrijding, Jetten sr. en jr. met 28 en GatsonidesBecquart met 48 minuten tijdsoverschrijding zetten de strijd voort. Botsing De beschadiging van de „Triumph" van Gatsonides en Becquart werd veroorzaakt door een botsing met de equipe Bootz- Slotemaker. Hun wagen stond dicht bij St. Claude dwars over de weg ontwij ken was niet meer mogelijk. Het ongeluk kostte „Maus" en Becquart 23 minuten. Bootz en Slotemaker staakten de strijd. De sneeuw en ijzel in de Vogezen zijn uiteraard niet alleen een handicap voor de Nederlandse deelnemers geweest. De groepen uit München en Parijs, die zich in Gerardmer bij de „Haagse" rijders had den gevoegd, kwamen eveneens voor vrij wel onoplosbare problemen. In St. Claude arriveerden slechts 66 deelnemers binnen de limiet-tijd, de achterstanden op de ideale tijden" waren zeer groot velen werden gediskwalificeerd. De beste pres tatie verrichtte nog de Duitser Hans Wal ter, die de controlepost slechts zes minu ten te laat bereikte. In een ravijn Wij schreven het reeds: het was bijzon der moeilijk om de wagens op de slecht afgebakende wegen te houden. De Britten Ronald Faulkner en Ian Mckenzie (groep München) zagen er op een slecht moment geen kans toe. Hun Jaguar slipte en gleed in een 60 meter diep ravijn. Het was bij na onbegrijpelijk, dat de beide Britten zonder ernstige verwondingen uit hun wra kropen. De weersvoorspellingen blijven ongun stig: sneeuw (op sommige plaatsen een laag van één meter) en gladde wegen. Ronald Adams, de winnaar van de Rally 1956, is met zijn Ford ongeveer 350 km van Glasgow in botsing gekomen met een vrachtwagen. Adams zette zijn tocht voort na een provisorische reparatie. Het is niet bekend of hij na de controlepost in Barnby veel strafpunten had. Ook John Boardman had moeilijkheden met zijn Ford. Hij moest een nieuwe ver snellingsbak inzetten. De „Jaguar" van Thomas White verscheen niet bij de con trole in Stanraer aan de Schotse zuidwest kust. Men vermoedt dat hij de tocht heeft gestaakt. WERELDRECORD. Bij wedstrijden in Alma Ata heeft de Rus Stefan Oelianov het wereldrecord drukken in het bantam- gewicht verbeterd tot 108.5 kg. Het oude record stond met 107.5 kg. sinds 3 aug. 1956 op naam van zijn landgenoot Stogov. De Nederlandse equipe R. van Benne- komF. de Vogel (Porsche) en de En gelsen C. PilgrimR. Willis (A.C.) bij de start van de Rally van Monte Car lo op het Gevers Deynootplein in Sche veningen. Bij een temperatuur van 12 graden on der nul en op zeer brokkelig ijs werden woensdagavond in Kongsvinger in Zuid- Noorwegen schaatswedstrijden gehouden, waaraan behalve door een aantal Noorse rijders werd deelgenomen door enkele Ne derlanders en Amerikanen. De belangrijkste uitslagen van deze wed strijden, waarop geen goede tijden .werden gemaakt, zijn: 50Ö meter: 1. Hroar Elyenës (Noorw.) 44.6 sec.; 2. Afve Schoeyen (Noorw.) 45.5; 3. Henk van der Grift (Ned.) 45.8; 4. Floyd Budburry (V.S.) 46.1; 5. Thor Ass (Noorw.) 46.2; 6. Henry Oeverby (Noorw.) 46.4; 7. Jacques' Vo gels (Ned.) 46.7; 8. Knut Johannesen (Noorw.) 46.8; 9. Armand Karstensen (Noorw.) en Jan Koeleman (Ned.) 47.1; 11. Jeen v. d. Berg (Ned.) 47.5; 12. Sig- mund Soefteland (Noorw.) 47.6; 13. Kees Broekman (Ned.) 48.3. 3000 meter: 1. Jeen v. d. Berg 5 min. 7 sec.; 2. Knut Johannesen 5.11.2; 3. Henry Oeverby 5.16.1; 4. Jacques Vogels 5.16.8; 5. Jan Koeleman 5.17.9; 6. Kees Broekman 5.18.1; 7. Armand Karstensen 5.19.4; 8. Hroar Elvenes 5.21.5; 9. Henk van der Grift 5.24.9. Terwijl een groep Nederlanders in Kongsvinger (Noorwegen) aan de start kwam, namen Wim de Graaff, Jan Pesman en Cees Jan Kroon deel aan schaatswed strijden in Oslo. De voornaamste resulta ten waren hier: 500 m.: 1. Finn Hodt (Noorw.) 44 sec.; 2. Odd Soerensen (Noorw.) 44.9; 3. Oscar Hilleren (Noorw.) 45; 4. Einar Naess (Noorw.) 45.2; 5. Odd Wilhelmsen (Noorw.) 45.7; 6. Wim de Graaff (Ned.) 45.8, 7. Tor Berg (Noorw.) 46.3; 8. Jan Pesman (Ned.) 46.5. Cees Jan Kroon viel en klasseerde zich 15de in 51 sec. 3000 meter: 1. Wim de Graaff 5.04.3; 2. Odd Wilhelmsen 5.05.1; 3. Jan Pesman 5.05.2; 4. Cees Jan Kroon 5.05.4; 5. Odd Soerensen 5.05.5; 6. Einar Naess 5.07.2; 7. Finn Hodt 5.07.3. In het puntenklassement werd Finn Hodt eerste met 93.217 pnt.; 2. Odd Soerensen 95.817; 3. Einar Naess 96.400; 4. Wim de Graaff 96.517. Piet Kruythof uit Barendrecht zal mee spelen in het toernooi om het Nederlands kampioenschap ere-klasse driebanden, dat de volgende week in Amersfoort wordt ge houden. De Barendrechtse biljarter, die vorig jaar kampioen hoofdklasse drieban den werd, zal invallen voor de Amster dammer Ph. Schmidt, die wegens ziekte verhinderd is deel te nemen. De Oostenrijker Andreas Molterer, win naar van de internationale Hahnenkamm- wedstrijderi die vorige week in Kitz- bühel plaats vonden, zal na de wereld kampioenschappen ski in Bad Gastein naar Amerika vertrekken. a r Hijzal daar zes maanden verblijven als leider van skiraces in Aspen eri Mamöi. In de zomer is hij hoofd van een waterski school in Santa Monica. yf* Leeuwarden y - De jubileumronde van Nederland dit jaar voor de tiende maal verreden krijgt de start en finish in Amsterdam. De kara vaan gaat over de nieuwe brug van Schel- lingwoude en koerst dan via Alkmaar .en de Afsluitdijk naar Leeuwarden. Hierna wordt in verschillende etappen naar het zuiden tot Heerlen gereden waar de tijd ritten plaats vinden. Van Heerlen uit loopt de tocht via de Brabantse steden en Rot terdam en Den Haag naar Amsterdam. Dezer dagen berichtten wij dat bij enkele amateurclubs de behoefte wordt gevoeld voor een meer soepele toepassing van de amateurbepalingen, in die zin dat ook daar betaling van spelers zal worden toege staan. Naar wij vernemen is het bestuur van de amateursectie in de KNVB hiertegen ten zeerste gekant. Het vraagstuk is een dezer dagen in een bestuursvergadering ter sprake gekomen en daarin heerste unaniem de mening dat aan een uitbreiding van de amateurbepalingen volstrekt geen behoefte bestaat en waar overtredingen worden ge constateerd met strenge hand op te treden. Van maandag 27 januari tot en met zon dag 2 februari wordt in clublokaal „De Florijn" in de Spekstraat in Haarlem het biljarttoernooi gespeeld om het kampioen schap tweede klasse libre van het district Haarlem van de KNBB. De deelnemers zijn: A. Brand (ADO, Haarlem), A. Goede- mans (DES, Haarlem), Joh. Jung (Brink- mann, Haarlem), C. Schermerhoorn (TOP, Haarlem), A. Schulte (Suisse, Haarlem), W. in 't Veldt (Spaarndam, Haarlem). G. de Vries (Parkzicht, Beverwijk), J. Win- nubst (Suisse, Haarlem), le reserve P. Arons ('t Centrum, Haarlem), 2e reserve P. v. Went (TOP, Haarlem). Op de dezer dagen gehouden regionale bijeenkomsten van honkbalverenigingen uit de rayons Amsterdam, Haarlem, Rot terdam en Den Haag is besloten het voor stel van de „commissie van vertrouwens mannen" om de heer W. H. A. Posthuma (Amsterdam) kandidaat te stellen voor de functie van voorzitter van de K.N.H.B., te steunen. Daardoor is diens verkiezing op de komende algemene jaarvergadering (22 Februari in Amsterdam) vrijwel zeker ge worden. De heer Posthuma heeft reeds enkele functies in sportorganisaties vervuld. Hij was onder meer voorzitter van de Neder landse Boksbond en voorzitter van de kring Amsterdam van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond. Kandidaat voor de functie van secretaris werd de heer W. Oosterhof (Haarlem). Voor die van pen ningmeester de heer A. Hordijk (Amster dam); voor die van tweede penningmeester de heer W. Boersma (Amsterdam); voor die van tweede secretaris de heer J. Har- tog (Utrecht) en voor die van commissaris de heer A. A. Visser (Schiedam). De verenigingen uit Amsterdam, Den Haag en Rotterdam besloten voorts de heer A. J. van Driel-Krol opnieuw kandidaat te stellen voor het vice-voorzitterschap. De Haarlemse verenigingen achten hem even wel in beginsel niet aanvaardbaar, omdat zij neutraal wensen te blijven in het ge schil, dat heeft geleid tot de bestuurscrisis en zij zullen contact opnemen met de heer Sibille (PSV, Eindhoven) voor deze func tie. Zondag 26 januari zal op de banen van Vincennes bij Parijs voor de 33ste keer, sinds het instellen van deze koers in 1920, de Prix d'Amérique worden gehouden. De Prix d'Amcrique staat open voor tot tien jaar oude paarden, op voorwaarde dat dravers onder de 6 jaar, vier miljoen francs hebben verdiend en boven de zes, vijf miljoen francs. Er is een totaal aan prijzen van 15 mil joen francs; 8 miljoen hiervan is voor het winnende paard, 3.5 miljoen voor het dat covercal loopt en 1.5 miljoen voor de plaats. Het overige wordt verdeeld onder de vierde en vijfde aankomende. Alle paarden zullen dit jaar tezamen van kop starten op 2600 meter. Na de rouwgeldverklaringen bleven er in het to taal 15 paarden over. Onder deze 15 bevin den zich /weedse, Italiaanse en een Ne derlands paard van Franse afkomst. Ne derland zal namelijk worden vertegenwoor digd door Emden van stal Erna uit Am sterdam. Zweden komt met zijn cracks Smaragd en de van Russische afkomst zijnde Pich- ta. Ook Italië is sterk vertegenwoordigd. Jariolain, die ook in Nederland niet onbe kend is en de mogelijke opvolgster van Gelinotte, Tornese. Van deze buitenlandse paarden, lijkt alleen Tornese maar een goede kans te hebben. De Fransen hebben goede herin neringen (of slechte) aan de Grand Prix des Nations in Milaan, welke grote koers door Tornese werd gewonnen, vóór Geli notte. Fat ook Jariolain in vorm is, komt tot uitdrukking in de recente overwinning, enkele dagen geleden op Vincennes ge boekt. De trainingsprestaties van Smaragd be loven geen grote dingen voor zondag. Emden geeft men ook niet veel kans Ver leden jaar was hij in de Prix d'Améri que tiende. Toen had hij grote vorm en leidde zelfs tot 500 meter voor de finish het peloton van paarden, dat achter Geli notte aankwam. In de laatste drie koer sen deed Emden echter niet veel en hij behaalde in de laatste twaalf koersen van het afgelopen jaar geen overwinning. De paardensportjournalisten in Frank rijk hebben dit jaar opnieuw de voorkeur gegeven aan de 68-jarige pikeur Charlie Mills, die met Joli Veinard volgens hen de beste kansen heeft. Verder zien zij Ja- min en Iicare IV in de voorste gelederen eindigen. Als outsider ziet men veel in Tornese. Een van begin tot het eind boeiend duel, met uitzonderlijk goed aanvalsspel, heb ben de ploegen van Die Raeckse en DES het publiek gisteravond in het Krelage huis voorgezet. Het resultaat werd een ge flatteerde zege voor de Voorburgers, die minder week en soepeler hun aanvallen opbouwden en afrondden. In de tweede set namen de Haarlemmers een 10-1 voor sprong, maar onbegrijpelijk ging de set toch nog voor de gastheren verloren. De damesploeg van Die Raeckse keer de op het goede pad terug en versloeg het Utrechtse SVV, dat bijzonder tegenviel en de zege van de rood-witten geen moment in gevaar kon brengen. Vier fouten van Die Raeckse beteken den vier punten voor DES. Die Raeckse dat het zonder de zieke Jac. Molenaar moest stellen, bracht met harde slagen de score weer in evenwicht (4-4), maar moest DES andermaal een voorsprong toestaan (7-4). Door knap werk aan serve van Ludwig Kloosterhuis werd de achter stand in een 11-7 voorsprong omgezet. Maar nu toonde het jeugdige DES zijn kun nen en met harde slagen, waarbij de af stand van het net geen rol speelde, werd de voorsprong van Die Raeckse wegge speeld en ging de eerste winst met 15-12 naar de Voorburgers. In de tweede set was het weer Kloos terhuis die met harde Tsjechische ser ves zijn ploeg een voorsprong bezorgde (4-0). En zijn goede voorbeeld werd ge volgd door Hans Wetterhahn, zodat Die Raeckse uitsluitend door serves een 10-1 voorsprong verkreeg. De Voorbui gse coach onderbrak voor Je tweede keer met een time-out. Niet zonder succes, want de gas ten kwamen nu onweerstaanbaar in de aanval opzetten en Die Raeckse werd vol komen in de verdediging gedrongen. Het Haarlemse blok werd onvoldoende afge dekt en Die Raeckse kon slechts nog één punt scoren, zodat Die Raeckse met 15-11 ook de tweede set aan DES moest laten. Verslagen Die Raeckse toonde zich in de derde set geslagen. Wel kon Die Raeckse na een achterstand van 4-0, 5-2 en 7-3 tot 8-7 op halen, maar hier bleef het bij, zodat Die Raeckse met 3-0 (15-8) zelfs niet tegen- scoorde. Teleurstellend voor de Haarlem mers die in de eerste sets toch een zege binnen bereik hadden. Dames Met hardt strakke serves en tactisch geplaatste ballen nam Die Raeckse al di rect een voorsprong tegen SVV en stond die ï.iet weer af 15-9. Ook de tweede set werd, meer dan de setstand 15-11 doet ver moeden, een gemakkelijke Haarlemse ze ge. De laatste set werd door Gonnie Tak ken en haar ploeggenoten met 15-7 over tuigend gewonnen. Eerste klasse Voor de eerste klasse heren versloeg CIOS het team van de Bloemendaalse po litie met 3-1. bij de dames klopte De Blinkert het team van Vesmia (15-8, 15-12, 13-15 en 15-7) en deelden Die Raeckse 3 Gisteravond werden de biljartwedstrij den om de Joco-beker voortgezet tussen Hof van Holland en IVO. De resultaten waren als volgt: Scholten 265 254 29 21 8.75 0 Bosse 250 250 29 47 8.62 2 Horeman Bennink Valks Koer De Leeuw Winkel Akkermans v. Dijke Kloos Guldemond 35 35 28 35 32 28 5 1.25 2 5 1.14 0 55 40 40 5 1.00 0 60 60 40 6 1.50 2 40 19 32 3 0.59 0 40 40 32 5 1.25 2 50 50 42 5 1.19 2 65 64 42 8 1.52 0 85 85 29 16 2.93 2 90 72 29 6 2.48 0 De eindstand werd 84 voor Hof van Holland. en OVRA de punten (11-15, 15-5, 12-15 en 16-14). Tweede klasse Een verrassing was de nederlaag van het herenteam van het Zandvoortse OSS tegen Cios, waartegenover de winst stond van de Zandvoortse dames op Set Up. Heren: Die RaeckseDES 0-3; OVRA 2—Die Raeckse 3 2-2; CIOS—PSCB 3-1; De Blinkert 2—HVS 3 0-3; Set up 2—DSS 2 3-1; OSS—Gios 1-3; SSO—HPS en SV 0-3; OG—DSS 2-2. Dames: OVRADie Raeckse 3 2-2; Die RaeckseSVV 3-0; VesmiaDe Blinkert 1-3; Die Raeckse 5OVRA 3 0-3; Set up OSS 1-3HBC 2Santpoort 3-1; Vesmia 2—PSVH 1-3; MHBS 2—Velox 2 0-3; AVC 2—SSO 1-3; OG 3—OSS 2 0-3; VVSH—A"W °-3- De Nederlandse wielrenner Piet Haan is gisteravond ernstig gewond geraakt tij dens een valpartij in de zesdaagse van Cleveland. Vier renners slipten van de baan. Daar bij werden de Nederlander Piet Haan en de Belg Ryckaert zo gewond, dat zij van verdere deelneming moesten afzien. Haan brak zijn sleutelbeen en de Belg een van zijn benen. De twee anderen, de Duitser Herb Weinrich en de Amerikaan Ted Ernst, waren in staat de wedstrijd voort te zetten. In het totaal hebben zich giste ren zes valpartijen voorgedaan. De internationale ploeg, bestaande uit de Australiër John Tressider, de Belg Van de Velde en de Amerikaan Steve Hromjak gaan na twee dagen met 78 punten aan kop. Het Nederlandse team bezet de twee de plaats, ondanks de handicap, op 1 ron de en 62 punten. De Franse ploeg ligt der de met 48 punten en twee ronden achter stand en de Belgische ploeg vierde met 27 punten eveneens met twee ronden. Voor de Europese kunstrijkampioen- schappen, die van 30 januari tot en met 2 februari in het wintërstadion in Bratislava worden gehouden, hebben 11 landen inge schreven. Het zijn: Frankrijk, Rusland, Oostenrijk, Groot-Brittannië, West-Duits- land, Polen, Hongarije, Tsjechoslowakije, Zweden, Italië en Nederland. De verschillende wedstrijden kunnen worden bijgewoond door 14.000 toeschou wers. Er is een zeer grote vraag naar toe gangskaarten. ^Hinerdoor is men reeds nu van een financieel succes verzekerd. Zoals bekend nemen voor Nederland aan het kunstrijden Joan Haanappel, Sjoukje Dijkstra, Jeanine Ferir en Wouter Toledo deel; het echtpaar Odink komt uit in het nummer ijsdansen. Het bedekte dreigement van enkele Australische kopspelers zij zeiden te zullen „overwegen" of zij nog aan buiten landse toernooien zullen deelnemen, in dien ie bond de dagelijk„e onkostenver goeding zou terugbrengen van zeven tot vijf dollar heeft een averechtse uit werking gehad. De firma's waarbij zij in betrekking zijn, hebben namelijk ver klaard dat de spelers ontslagen zullen worden wanneer zij niet meer met de ploeg naar Parijs, Wimbledon, Forest Hill etc. zouden reizen Neale Fraser heeft nu in opdracht van zijn firma als eerste schoorvoe tend toegezegd toch voor Australië te zul len uitkomen, indien hij wordt geselec teerd. Maar Ashley Cooper verklaarde ronduit dat men hem niet kan dwingen te gaan, als hij niet wil. Zijn huidige verbin tenis met een firma loopt spoedig af. De spelers vinden het bedrag van vijf dollar veel te laag. „Wij kunnen nu niet eens meer naar de bioscoop gaan, of onze tegenstanders een consumptie aanbieden" zei een van hen. „Als je een paar sand wiches hebt gekocht, iets hebt gedronken en een fooi hebt gegeven, blijft er niet veel meer over.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3