Evenwicht tussen aanvoer en afzet moet niet worden doorbroken Velsens cultureel leven in de komende week Vanmorgen in de vishal en op zee DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 7 VISSERIJCIJFERS UIT 1957 Nieuwe aula zal voorlopig niet worden gebouwd Ir. Balkenende sprak over onkruidbestrijding Medische verzorging tijdens het weekeinde „St. Eloy" heeft tekort aan leden Ook Heemskerks verkeer had last van gladheid Inkoopcentrale L.T.B. steeg in ledental Zwarte hond met witte bef Betere verbindingen nodig met Zeeuwsch Vlaanderen Scheepvaart VRIJDAG 24 JANUARI 19 5 8 „VOOR VELE ONDERDELEN van het visserijbedrijf is 1957 een ongunstig jaar geweest, hetzij voor wat betreft vangsten, hetzij financiële resultaten, dan wel voor beide," aldus drs. D. J. van Dijk in het jaaroverzicht van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Beschouwing van de omvang en de samenstelling van Nederlandse visserijvloot deed drs. Van Dijk opmerken, dat de sterke vermindering van het aantal loggers in 1957 opvalt. Deze werd voornamelijk veroorzaakt door het afvoeren van de verouderde loggers. Vijf nieuwe motorloggers werden in bedrijf genomen, terwijl er nog tien in aanbouw zijn. Het aantal motortrawlers steeg evenals het aantal Noordzeekotters. De nieuwe loggers, aldus de heer Van Dijk, zijn van een aanmerkelijk grotere capaciteit dan de uit de vaart genomen loggers. In het jaaroverzicht wordt verder opge merkt: „Hoewel nieuwbouw ten zeerste moet worden toegejuicht en er moet wor den gehoopt, dat de bedrijfsresultaten in de toekomst beter dan in 1957 zullen animeren tot het vervangen van oude schepen door nieuwe waartoe mede het visserij-financieringsplan weer uitstekende diensten zal kunnen bewijzen zal het bedrijf toch er naar moeten streven dat een zeker evenwicht tussen aanvoer en afzet niet wordt doorbroken. Een klein surplus leidt immers tot een prijsdaling, welke in een vaak onevenredige verhou ding tot de grootte van het surplus staat. Vergroting van de totale vangcapaciteit van de vloot zal dan ook slechts zeer ge leidelijk moeten plaats vinden, hetgeen ook een leiddraad moet zijn bij het vervan gen van oude schepen door nieuwe een heden. De haring De aanvoer van gezouten haring was in 1957 bijzonder teleurstellend: 756.000 kan tjes in de gehele teelt betekent bijna 200.000 kantjes minder dan in 1955, toen er nog van een normale teelt kon worden gesproken en 41.000 kantjes minder dan in het reeds zeer slechte jaar 1956. Opmerkelijk is, dat de grootste achter uitgang bestond bij de maatjesharing, ter wijl deze bij de pekel- en steurharing van veel geringere betekenis was, althans ten opzichte van 1955, terwijl de aanvoer van deze laatste soorten in 1957 groter was dan die in 1956. De gemiddelde prijs was echter belangrijk hoger dan in 1956 en be droeg 0,40 per kg 0,37 in 1956 en 0,33 per kg in 1955). De hoeveelheid gezouten haring, die, om dat deze de minimumprijs niet kon halen, naar de vismeelfabrieken werd afgevoerd, bedroeg slechts 3910 kantjes. De totale uit voer van gezouten haring bedroeg 48.400 ton, hetgeen een stijging ten opzichte van 1956 betekent van 3800 ton. De gemiddelde uitvoerprijs steeg bovendien van 0,61 per kg tot 0,636 per kg. Verse haring De aanvoer van verse haring was met 40.816 ton bijna gelijk aan die in 1956. Merkwaardig was, dat ondanks het feit, dat de prijzen voor verse haring in de laatste maanden bijzonder hoog waren, de gemiddelde prijs per kg 0,30 bedroeg tegenover 0,33 in 1956. Dit is mede ver oorzaakt doordat in 1957 bijna 2Vs maal zoveel verse haring of wel ruim 4000 ton naar de vismeelfabrieken werd afgevoerd, omdat deze de minimumprijs niet behaalde. De hoeveelheid afgekeurde verse haring was vrijwel gelijk aan die in 1956. De uitvoer van verse haring bedroeg 18.737 ton ofwel 600 ton minder dan in 1956. De gemiddelde exportprijs steeg echter van 0,435 per kg tot 0,445 per kg. Verse zeevis De aanvoer van verse zeevis was, zowel voor de rondvis als voor de platvis vrijwel R.-K. begrafenisvereniging „Het zal nog wel enige tijd duren voor dat er op de begraafplaats „Onderlangs" te Bakkum een aula zal worden gebouwd." Dit merkte donderdagavond de waarne mend voorzitter van de r.k. begrafenisver eniging de heer C. Res op, tijdens de jaar lijkse algemene ledenvergadering, die in hotel Emmelot te Castricum werd gehou den. „Evenals toen," aldus spreker „ont breken ook nu de financiële middelen om tot de bouw ervan over te gaan." Het bezoek op deze bijeenkomst was on danks het feit, dat de vereniging 2500 le den telt, zeer gering. Buiten de dragers was slechts een viertal leden aanwezig dat het met het bestuur eens was om de contributie te verhogen. Deze contribu tie wordt thans gebracht op tachtig cent per persoon. Door de voorzitter werd ver volgens meegedeeld, dat ten behoeve van de dragers een verzekering was afgeslo ten tegen ongevallen en ziekte. Over de aula op de begraafplaats werd voorts nog gezegd, dat hoewel 't nut hiervan ook door het gemeentebestuur terdege wordt inge zien, voorlopig gebruik kan worden ge maakt'van het clubhuis van de tennisver eniging, welk clubhuis in de directe nabij heid van de begraafplaats staat. Door de afdelingen Castricum van de L.T.B., Kon. Ned. Ver. voor Bloembollen cultuur en de Coöp. tuinbouwver. „Ons Belang" is donderdagavond in zaal Roo- zendaal een gezamenlijke bijeenkomst ge houden. Na een korte inleiding van de heer J. Dijkman, voorzitter van de L.T.B., heeft op deze bijeenkomst ir. P. G. Balkenende uit Lisse gesproken over chemische on kruidbestrijding. De schaarste aan arbeiders was volgens hem één van de redenen deze manier van onkruidbestrijding aan te bevelen. Boven dien werden daardoor ook de gewassen niet gekwetst, hetgeen wel geschiedde bij mechanische bestrijding als wieden, schof felen enz. Er ontstond naar aanleiding van deze toelichting een levendige discussie. Geen weer voor VZV-rit De weersomstandigheden hebben het VZV-bestuur en de rally-commissie doen besluiten de voor zaterdag 25 januari uit gestippelde „Ganzebord-rit" uit te stellen tot een nader te bepalen datum. gelijk aan die in 1956. De totale aanvoer, exclusief makreel, bedroeg 46.474 ton. De gemiddelde prijs nam evenwel toe n.l. voor rondvis van 0,43 tot 0,45 per kg en voor platvis van 1,05 tot 1,09 per kg. De aanvoer van makreel was groot 14.174 ton, hetgeen betekent ruim 3000 ton meer dan in 1956. De gemiddelde prijs voor makreel daalde sterk en wel van 0,32 tot 0,27 per kg. Van een minder belangrijk artikel, de sprot, steeg de aanvoer in de laatste jaren zeer sterk en wel van 710 ton in 1955 tot 1118 ton in 1956 en tot 2947 ton in 1957. De uitvoer van zeevis bleef met 14.894 ton vrijwel gelijk aan die in 1956. Garnalen De vangsten van garnalen waren in 1957 slecht, hetgeen tot uitdrukking komt in de totale aanvoer; immers met c.a. 4,4 miljoen kg bleef de aangevoerde hoeveelheid ruim 1,5 miljoen kg beneden die in 1956. .De aanvoerwaarde van de z.g. consumptiegar nalen steeg echter van 6,4 miljoen tot 7,1 miljoen. De totaal uitgevoerde hoe veelheid garnalen was 700.000 kg minder dan in 1956, doch de waarde steeg met 800.000 tot een bedrag van 8,9 miljoen. Verwerkende industrie De visconservenindustrie kon met grote moeite zijn uitvoerpositie handhaven; de waarde van de uitvoer was slechts ƒ600.000 groter dan in 1956. Ca. 11.000 ton verse haring werd verwerkt en c.a. 4000 ton makreel. De totaal verwerkte hoeveelheid is de laatste jaren dalend; immers, in 1955 werd nog 22.000 ton door de visconserven industrie verwerkt. De hoge prijs voor verse haring was de voornaamste oorzaak van deze achteruitgang. Het vermijden van een onnodige concur rentie op de exportmarkt tussen de Neder landse visconservenfabrikanten zal, vooral indien de stijging van de prijzen voor verse haring blijft aanhouden, de rentabiliteit en daardoor versteviging van de Nederlandse visconservenindustrie kunnen dienen. Versteviging van de kapitalisatie van de visconservenbedrijven is eveneens van groot belang. Op nog bescheiden schaal is hieraan binnen het kader van de finan cieringsregeling voor het visserijbedrijf een begin gemaakt. De totale uitvoer van bokking liep met 600 ton terug tot ruim 3100 ton, hetgeen in de eerste plaats te wijten was aan de ver minderde export naar Griekenland. Invoer Voigen's'de eigen cijfers van het Prrfdukt-' schap was de invoer belangrijk lager zowel naar waarde als naar hoeveelheid, hetgeen voornamelijk veroorzaakt werd door de daling in de invoer van visconserven. De invoer van verse zeevis was naar hoeveel heid 3'/2 °/o lager dan in 1956, doch de waarde steeg met c.a. 10 °/o. Voornamelijk als gevolg van de teleurstellende resultaten van de haringvisserij in 1956 en 1957 steeg de invoer zowel van gezouten als van verse en bevroren haring. IJMUIDEN: Dokters: Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78. tel. 4954; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388 en W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 u. en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-N. en BEVERWIJK: Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Swaab, Kuenen- plein 48, tel. 4169. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 u.: J. G. Lange, Dreef 3, te lefoon 4234. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 0251212. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT: Dokters: In spoedgevallen is de arts D. R. Mansholt, Vinkenlaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen. tel. K 2500 16760 en Santpoortse apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. K 2560 8249. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster Spiers, Geel- vinckstraat 27, tel. K 25103936 voor Velsen-N. en Z. en IJmuiden-O.: zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383 voor IJmuiden en IJmuiden-O. en zuster Lammerts, Brederoodseweg 90, tel. K2560 8756 voor Santpoort, Driehuis en IJ- muiden-Oost. CASTRICUM: Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur arts H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48 tel. 2428. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zr. Mei huizen Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloos, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is dage lijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts)'geopend. De Heemskerkse afdeling van de r.-k. metaalbewerkersbond „St. Eloy" groeit niet voldoende mee in verhouding met de geweldige uitbreidingen die het dorp on dergaat. Het ledental steeg in 1957 van 190 tot 223. In zaal Nijman heeft de afdeling don derdagavond haar jaarvergadering gehou den die zeer druk werd bezocht. De voorzitter, de heer J. Dijkmans, con stateerde in zijn openingswoord met vol doening, dat, mede dank zij de medewer king van-de bond, bij n.v. Beijnes een on dernemingsraad werd ingesteld. „Wij gaan 1958 met gemengde gevoelens in, in verband met de zorg over het verloop der werkloosheid, want het beeld van de crisisjaren van voor de oorlog staat ons nog helder voor de geest", betoogde de heer Dijkmans. De penningmeester, de heer J. S. Spren- gers, kwam tot een batig saldo. De bestuursverkiezing leverde wel enige problemen op, omdat de heren A. J. Kos- sen en J. Sprengers de wens te kennen hadden gegeven als bestuurslid af te treden. Het bestuur werd gecompleteerd met de heren A. Hulshof en J. Pekel, die wederom als voorzitter zal gaan optreden. Als bijzonderheid hieraan kan worden toegevoegd dat de heer Pekel in 1956 is afgetreden, nadat hij daarvoor reeds twaalf jaar de voorzittershamer had gehanteerd. De overige functies in het bestuur zullen later worden verdeeld. Als nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer G. Vermey. Tot besluit van deze geanimeerde bijeen komst sprak de bondsbestuurder de heer P. Sijm een propagandistisch woord. TE VROEG Een bakker te Heemskerk begaf zich te vroeg met vers brood op straat, hetgeen hem op een proces-verbaal kwam te staan. Door de gladheid van de weg raakten twee personenauto's, die op de Rijksstraat weg in Heemskerk reden, uit het rechte spoor. En der wagens gleed in een sloot; de an dere botste tegen een muurtje voor de wo ning van de heer v. Z. Toen de politie de plek des onheils had bereikt, waren beide auto's op eigen kracht weer weggereden, DIEFSTAL Van een bouwwerk op het plan „Ooster zij" zijn ten nadele van een Beverwijkse firma drie kruiwagens op luchtbanden ontvreemd. Daar het materiaal al enige tijd buiten gebruik was, is niet precies vast te stellen wanneer de diefstal moet zijn ge pleegd. BALDADIGHEID Ook in Heemskerk viert de baldadigheid af en toe hoogtij. Vooral het in aanbouw zijnde gedeelte van de openbare lagere school aan de Oosterstreng moet het dik wijls ontgelden. Van een keet waarin materiaal wordt opgeborgen werd het slot verbroken. Eén der jeugdige daders kon worden achterhaald. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag 20 uur: Die man is gevaarlijk; zondag 14.30 uur: De strijd tegen de vliegende schotels; 20 uur: Die man is gevaarlijk. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Cornelis T., z. van J. Vree- ker en M. Stengs. Catharina R., d. van A. Duineveld en J. v. Egmond te Velsen. GEHUWD. T. M. I. Mulder en M. A. de Munck. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van 26 januari tot en met 1 februari a.s. 27 JANUARI tot en met 1 FEBRUARI: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot '6.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, IJmuiden-oost, geopend maan- dga van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-noord geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u., filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); don- Een veertigtal leden van de kring Bever wijk van de Coöperatieve In- en Verkoop centrale van de L.T.B. kwam donderdag in zaal Dam te Heemskerk bijeen om de jaar vergadering bij te wonen. De voorzitter, de heer J. de Wit, deelde in zijn openings woord mee, dat het ledental in één jaar tijd is gestegen met 150 percent en thans 97 bedraagt. In het rayon Haarlem kwam een bedrag van 97.000 beschikbaar voor de leden. De totale omzet bedroeg ongeveer zeven tien miljoen gulden. Er zijn plannen in voorbereiding om dit jaar wederom een excursie te houden. De penningmeester, de heer G. Bakkum, stelde zich niet herkiesbaar; in zijn plaats werd de heer J. Stengs benoemd. De heer J. Borst uit Alkmaar wees nog op het belang van'een centrale inkoop en hij illustreerde zulks met een voorbeeld, waarbij het is voorgekomen dat de prijs van verschillende bestrijdingsmiddelen tot de helft van de oorspronkelijke kon worden teruggebracht. Op het politie bureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: grijze sjaal, zwar te hond met witte bef, rozenkrans, fiets tas met brood, bankbiljet, militaire muts, portemonnaie met inhoud, muntbiljet, blauwe kinderpet, schroevendraaier, weekblad, stuk ijzer, autoped op luchtban den, Tiroler petje, armband, glacéhand schoen, gebreide sjaal, wollen sjaal, kin derlaarsje, reserveband met wiel, bril, 1 damesschoen. Voorzitter K.v.K. Terneuzen De voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen, ir. C. A. L. Horstmann, heeft in de eerste zitting van de kamer in 1958 weer de aandacht gevestigd op het vraag stuk van de verbindingen tussen Zeeuwsch Vlaanderen en het overige deel van Neder land. Er is een schrille tegenstelling tus sen de steeds verder gaande industrialisa tie van „Holland" en het blijvende va cuum in ons gebied, zei hij, waarbij komt dat de uitvoering van de Delta-wetten de rest van Zeeland in de sfeer van Zuid-Hol land zal trekken, waardoor Zeeuwsch- Vlaanderen relatief nog meer geïsoleerd zal vorden, want de Westerschelde is een knelpunt. Verbetering van de verbindingen is van meer belang nog voor het gehele gebied rondom de mondingen van Rijn, Maas en Schelde, het Franse industriegebied, Kort- rijk en Rotterdam, betoogde hij, dan voor de streek zelf. Voorts zal door betere ver bindingen plaats gevonden kunnen wor den voor de noodzakelijke industriële ex pansie van Nederland, waardoor het schrikbeeld van een grote zwarte vlek tus sen Amsterdam en Rotterdam en de zee kan worden verzacht. Mede hierom aldus de voorzitter is het een taak voor rijks- .en provinciale overheid om ook de ontwikkeling van vooral omdat deze relatief achteruit gaat. derdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 28 JANUARI: Concert door de Gemengde Zangvereni ging „Vox Humana" in de zaal van Zo- merlust te Santpoort. Aanvang 20 uur. 29 JANUARI: Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling: Jaarvergadering in het Cultureel Cen trum te IJmuiden. Aanvang 20 uur. „Alcura", filmavond „Mandy" in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-oost. Aanvang 20 uur. AMSTERDAM Aanbod van claims Koninklijke Olie hoofdzakelijk van publieke zijde, gering aanbod uit het buitenland en ruilingen van aandelen Koninklijke Olie in aandelen Dordtsche waren bij de opening van de markt oorzaak, dat de koersen zich lager stelden dan de slotprijs van woensdag. De verontrustende berichten in de morgen uren over de toestand in Venezuela, waar de Koninklijke zeer grote belangen heeft, deden het publiek besluiten hun claims Koninklijke Olie te verkopen. Ter beurze was men echter van mening, dat de op stand in Venezuela niet te pessimistisch behoefde te worden ingezien, omdat al dus de beurs men aldaar zeker niet de kip met de gouden eieren zou willen slach ten. Tevens droeg tot de lagere openings koersen bij het teleurstellende slot van New York, waar de discontoverlaging geen hogere koersen had gebracht, waarop men in Amsterdam min of meer had gerekend. De claim? Koninklijke Olie openden op 3,89, waarna 3,90 werd gedaan. Toen bij een enkeling bekend werd dat de prijs die het syndicaat had vastgesteld voor de aankopen van de claims Koninklijke Olie ongeveer 3,79 was, kwamen grote verkopen aan de markt. Hierdoor liep de koers snel terug van 3,90 tot 3,78. Een verlies derhalve ten opzichte van woensdag van 0.25 per claim. De aandelen openden 143,50, liepen op tot 143,90, om in het verdere beursverloop te dalen tot 143,30, waardoor een verlies van 2,30 werd ge leden vergeleken bij woensdag. Claims en aandelen kwamen hierdoor belangrijk be neden pariteit New York. Claims preferente. Dordtsche werden druk verhandeld op 480 en de claims voor de gewone aandelen gingen op 970 in andere handen over. Hier vielen de prijzen mee, tengevolge van aankopen door ruilingen De overige internationale waarden waren bij opening vrijwel onveranderd. Tegen het slot van de beurs was Philips echter 2, Unilever 1 punt lager; AKU goed prijshou dend en KLM 0,50 hoger. Scheepvaarten waren zeer stil. De no teringen weken weinig af bij die van woensdag. Van de cultures kon Amsterdam Rubber zich 1 punt verbeteren. De staats fondsen ondergingen weinig verandering in een stille markt. Aandelen Ned. Crediet- bank werden 2 punten hoger op 108'/* ge adviseerd op het voorstel tot dividendver hoging van 7'It tot 8 percent, Prolongatie 5 pet. (ANP) NEW YORK Er was een licht stijgend koersverloop tijdens een rustige nauwe markt. Indivi duele spoorwegfondsen stegen fracties; At lantic Coast Line steeg zelfs een dollar, waardoor het spoorweggemiddelde licht monteerde. Het industriegemiddelde profi teerde van winsten van meer dan een dollar in Eastman Kodak, Du Pont, Chrys ler en Johns-Manville. Koperwaarden moesten fracties tot meer dan een dollar prijsgeven in Kennecott. Bouwfondsen wa ren hoger; tabakswaarden op nieuwe hoog tepunten. General Dynamic boekte een dollar winst en United Aircraft een fractie in de algemeen hogere groep vliegtuig bouwfondsen. De staalwaarden verstevig den hun positie. Wilcox sloot 3 dollar hoger in de vaste oliegroep. Het industriegemiddelde kwam van 445,70 op 447,93; dat voor spoorwegen van 106,23 op 106,99 en voor openbare nutsbe drijven van 71,54 op 71,36. De omzet be-j, droeg 1.910.000 aandelen tegen 2.390.000 op woensdag. Van de 1129 verhandelde fond sen sloten er 571 hoger, 317 lager en 241 on veranderd (UP). Weinig aanvoer De SCH 117, die oorspronkelijk voor de zaterdagmarkt verwacht werd, liep in de afgelopen nacht in IJmuiden binnen met 1400 kist enharing, 60 koolvis en 40 kisten wijting en gul en het schip zette direct zijn lading aan de wal. Voorts stonden er de vangsten van drie loggers en kotters in de hallen, tesamen 300 kisten schol, 10 tarbot, 6000 kilo tong en 25 varia. Voor het buitenland De export kocht de grote tongen voor 3 tot 3.10 de kilo en betaalde de groot middel met dezelfde prijs. De kleinmiddel- tong haalde van 3.30 tot 3 en de enen deden 2,75 tot 2,60, terwijl voor de slips van 2,60 tot 2,20 kwam. De grote schol is gegaan voor 24 tot 21 en de middelschol haalde 26 tot 22. Zetschol maakte 45 tot 40 de kist en de enen gingen voor 40 tot 37. Schol II en III ging naar het binnenland en haalde 40 tot 32 tot 21 de kist. Onbekend De markten voor de komende dagen zijn geheel onzeker wat de aanvoeren betreft: men verwacht de VL 131 voor maandag als laatste schip van de Ierse Zee. Woensdag op zee De visserij om de Noord was woensdag slechter. Er werden van 120 tot 80 manden schelvis en koolvis en 60 tot 40 stuks kabel jauwen gevangen. De meeste trawlers vis ten op de Vikingbank. De „Medan" was de favoriet met een trek van 40 manden schel vis en 50 stuks kabeljauwen. De trawler „Deining" ging na vele weken weer naar zee. De loggers en kotters op de kust vingen bij het slechte weer met windkracht 6 tot 7 60 tot 40 kg tong en 15 tot 20 manden bot en schol per etmaal. De schepen bij de Pittboei vingen per dag 150 tot 100 kg tong en 10 tot 12 manden schol en 20 tot 10 stuks kabeljauwen De logger en kotters bij de boei P. 3 maakten per etmaal 240 tot 200 kg tone en 20 tot 15 manden en 1 of 2 mandjes tarbot buit. Hier dus bij uitzondering geen slechte visserij. Donderdag op zee Donderdag was het met de visserij om de Noord toch iets beter dan wdensdag. De visserij leverde 200 tot 150 manden schelvis en koolvis en 20 tot 25 stuks kabeljauwen per etmaal op. De Van Hat- tem haalde van twee trekken 50 manden schelvis en koolvis scheep. De Herman ving 70 manden schelvis en koolvis van twee trekken De Vios meldde zelfs een vangst van twee trekken van 100 manden schelvis en koolvis. De loggers en kotters bij de Pittboei vin gen nu per etmaal 150 tot 200 kg tong, 10 tot 15 kabeljauwen en 20 tot 15 manden schol; bij de boei P. 3 200 tot 125 kg tong, 10 tot 15 manden schol en 2 tot 3 mandjes tarbot en op de kust 120 tot 140 kg tong en 10 tot 8 mandjes scholv Uit IJmuiden ging ondermeer de Viking- bank naar zee. Besommingen van donderdag SCFTlfüF/" 35801 ÏJM'lJ' f 1920,"RW 92 *1390, 'KW 00 770. KW- 56 850. Prijzen van donderdag Gr. tong 3.40-3.10, grm. tong 3.20-3.05 kim. tong 3.25-3, kl. tong I 3-2.90, kl. tong 11 2.55-2.20, tarbot I 3.70-3.20, alles per kg. Gr schol 21-18, grra. schol 25-20, kim. schol 35-32, kl. schol I 35-30, kl. schol II 39-24, schar 34-31, bot 8, verse haring 22- 18.40. wijting 40, gr. gul 54 kl. koolvis zw. 35, kl. koolvis wit 39, alles per 50 kg. Gr. Koolvis zw. 10896 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 33 kisten tong en tarbot, 131 schol, 7 schar. 9 bot, 1400 haring, 6 wijting, 11 kabeljauw en gul, 8 koolvis, 5 diversen, totaal 1610 kisten. Woensdag op zee Woensdag was het goed weer om de „Humpie heeft een bok geschoten" bij „Nieuw I.even" Onder regie van Fransje Hart zal de geheelonthoudersvereniging „Nieuw Le ven" op dinsdag 18 februari in het Ken- nemerthe&ter een opvoering geven van het blijspel „Humpie heeft een bok ge schoten". ADO '20 tegen Terrasvogels In de uitwedstrijd tegen Terrasvogels komen de Heemskerkers als volgt in het veld: Doel: Burger; achter: De Graaf en V. Tunen; midden: v. Duivenvoorde, Dam en Welboren; voor: G. v. Tunen, Bruins, Groot, De Wit en Beentjes. Siotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Wo Nederl. '47 85'ho 3°/o Nedl. 1962/64 89»/i« A.. K. U. 153/» Calvé Delft 259 Van Gelder Zonen 176/ 0? K. N. Hoogovens 241 Nederl. Ford 174/ N. Kabelfabriek. 220 gew.Philips Gloeil 233/ 236 Pref.PhilipsGloeil. 146 Unilever 317 318 Wilton Feyenoord 210 Dordtsche Petrol Kon. Petroleum 143.50 144,50 Billiton 177 A'dam Ruber 38 K. L. M 103.20 Holl. Amer. Lijn 135/ K. N. S. M 126/ N Scheepv. Unie 106/ v. Nievelt Goudr 148 Phs. v. Ornmeren 196 H. V. A 78/ Verg. Deli Mijen 52l/i Amsterd. Bank 205 Vat. Handelsbank 69/ Ned. Handel Mij 146/ Rotterd. Bank 171 Twentse Bank 165 Anaconda Copper 41/ Bethlehem Steel 38% U.S. Steel 53/ General Motors.. 34/ Shell Union 61/ 23/ Claims Kon. Olie ƒ3,85. noord tussen 58 en 60 graden noorder breedte. De vangsten bleven schraal: 120-80 manden schelvis en koolvis. De meeste trawlers visten op de Viking- bank. De Medan deed een trek van 40 manden en 50 stuks kabeljauw. Op de kust stond een harde bries, met windkracht zes tot zeven. De vangsten van de loggers en kotters liepen terug tot 60-40 kg tong en 15-20 manden schol en bot per etmaal. De loggers en kotters bij de Pittboei hadden beter weer en vingen 250-100 kg. tong, 10-12 manden schol en 10-20 stuks kabeljauw per etmaal. De loggers en kotters bij P. boei III vin gen donderdag 240-200 kg. tong, 20-15 man den schol en 1-2 manden tarbot. De Dei ning en de Sakina Martine kozen zee. Aagtekerk, 23 te Kaapstad v. Las Palmas. Abbedijk, 24 te Rotterdam. Abbekerk, 23 v. Port Sudan n. Djibouti. Aegis, 24 te La Guaira. Agamemnon, 24 te Mobile. Alblasserdijk, 25 te Houston verwacht. Alcor, 23 v. Bahia n. Las Palmas. Aloyone, pass. 24 Kp. Race n. Baltimore. Algenib, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Alioth, 22 v. Ilheus n. Las Palmas. Alkaid, 23 te Porto Alegre verw. v. Rio Grande. Almkerk, 23 150 m. n.o. Mogadiscio n. Aden. Alphacca, 23 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Alphard. 25 te Rio de Janeiro verwacht. Aiudra, 23 Landsend gepass. n. Hampton Roads. Ameland, 23 te Piraeus v. Veletta. Amerskerk, 24 te Beira. Amsteldijk. 23 v. Lissabon n. Havana. Amstelkroon, 24 v. Aden n. Suez. Amstellaan, 24 te Mokpo. Andijk, 23 te Rotterdam. Argos, 23 35 m. w. Kreta n. Tel Aviv. Arkeldijk, 23 te Mobile verw. v. New Orleans. Artemis, 24 v. New York n. Curagao. Attis, 22 180 m. n.o. Flores n. Londen. Bali. 23 v. Suez n. Port Said. Bengkalis, pass. 23 Algiers n. Port Said. Borneo, 23 te Bremen. Bussum, 23 120 m. w.z.w. Kreta n. Rastanura. Caltex Delft, 23 dw. Masira n. Perim. Caltex Leiden, 23 70 m. n.o. Aden n. Aden. Caltex Pernis, 23 90 m. o. Malta n. Rotterdam. Caltex Rotterdam, pass. 23 Finisterre n. Sidon. Caltex Utrecht, 23 v. Suez n. Bahrein. Camerounkust, pass. 23 Ouessant n. Freetown. Carillo, 24 te Armuelles. Cartago, 24 te Charleston. Castor, 24 te Norfolk Celebes, 24 rede Karachi. Cinulia, 23 700 m. w.z.w. Fayal n. Birkenhead. Charis, 22 850 m. w.z.w. Flores n. Le Havre. Congokust, 24 te Freetown. Coolsingel, 22 v. Orinoco rivier n. Morrisville. Crania, 23 270 m. n. Barbados n. Shellhaven. Duivendijk, 24 v. San Francisco n. Los Angeles. Eenhoorn, 23 rede Stratoni. Eos, 24 te Rotterdam. Esso Nederland, 24 te Suez v. Mena. Fravizo, 23 100 m. n.n.o. Villano n. Rotterdam. Gaasterkerk, pass. 23 Kp. Blanco n. Kaapstad. Gaasterland, 23 v. Pto. Cabello n. Las Palmas. Ganymedes, pass. 23 Lizard n. Antwerpen. Giessenkerk, 24 te Rotterdam. Gooiland, 24 te Las Palmas. Groote Beer, 23 400 m. w. Str. Torres n. Surabaja. Grootekerk, 23 rede Durban. Hathor, 23 Dover gepass. n. Hamburg. Helena, 23 v. Puerto Cabello n. Las Piedras. Hermes, 24 te Curagao. Hilversum, 23 te Port Said. Himalaya. 24 v. Port Said n. Rotterdam. Hydra, 23 v. La Gunillas n. Cumana. Isis, 23 v. Georgetown n. Mackenzie. Jagersfontein, 23 te Bremen verw. v. Amsterdam. Japara KPM, 22 v. Fremantle n. Mauritius. Japara KRL. 23 te Genua verwacht v. Napels. Joh. v. Oldenbarnevelt, 24 v. Aden n. Fremantle. Kabylia, 23 v. Gothenburg n. Rotterdam. Kalydon, pass. 23 Aden n. Mena Al Ahmadi. Karimata, 22 63 m. z.w. Colombo n. Aden. Karimun, 23 te Leixous. Kellia, 24 in Suezkanaal -verw. n. Landsend. Khasiella, 23 te Isle of Grain. Kinderdijk, pass. 23 Scillys n. Antwerpen. Kopionella, 24 v. Djibouti, 24 te Assab. Koratia, 24 te Point Fortin. Korenia, 23 in Perzische CPblf. Korovina, 23 te Invergordon. Krebsia, 23 70 m. z.w. Ouesant n. Curagao. Kryptos, 23 200 m. w.n.w. Finisterre n. Heysham. Kylix, 3/2 te Eastham verwacht. Laurenskerk, 23 110 m. z.w. Kreta n. Gibraltar. Leopoldskerk, 23 v. Khorramshar n. Abadan. Lemsterkerk, 23 v. Antwerpen n. Rotterdam. Leto, 23 185 m. n.o. Las Palmas n. IJmuiden. Lieve Vrouwekerk, 24 te Marseille. Loosdrecht, 23 300 m. z.o. Suez n. Damman. Louis Lantz, pass. 23 Ouesant n. Las Palmas. Lutterkerk, 24 te Dubai. Maas, 23 v. Sfax n. Alexandrië. Maasdam, 24 te Cape Haitien. Maaslloyd, 23 te Port Said verwacht. Malea, 23 te Mena verwacht v. Colombo. Mariekerk. 23 v. Tanger n. Casablanca. Mataram, 23 v. Penang n. Belawan. Meliskerk, verm. 23 v. Suez n. Port Said. Mentor, 23 810 m. n.o. Paramaribo n. Paramaribo. Mitra, 24 v. Pta. Cardon n. Hamburg. Modjokerto, 23 v. Djeddah n. Port Said. Montferland, 23 10 m. n.o. Dungeness n. L. Palmas. Moordrecht, 23 te Rotterdam. Naess Commander, 23 te Suez verw v. Mena. Naess Lion, 23 200 m. o. Gibraltar n. Rastanura. Nanusa, 23 v. San Francisco n. Portland. Nestor, 24 te Port of Spain. Nw. Amsterdam, 23 v. Ft. de France n. Curagao. Nieuw Holland, 23 te Melbourne verw. v. Sydney. Noordzee, 23 ten anker Sfax. Ommenkerk, 23 te Shanghai. Oranje, 24 v. Singapore n. Tandjong Priok. Oranje Nassau, 23 v. Barbados n. Plymouth. Oranjestad, 23 te Hamburg. Orion, 23 v. Rhodes n. Volos. Ouwerkerk, 26 te Singapore verwacht. Overijsel, 23 v. Bremen n. Hamburg. Papendrecht, 23 te Santiago de Cuba verwacht. Phrontis, pass. 23 Sabang, 24 te Penang. Pieter S, 23 15 m. z.o. Bill of Portl. n. Swansea. Polydorus. 23 v. Djeddah n. Aden. Pr. Alexander, 23 150 m. z.w. Cyprus n. Beyrouth. Pr. Poh. Will. Friso, 23 v. Antwwerpen n. A'dam. Prins Frederik Hendrik, 24 te Burriana. Prins Willem v. Oranje, 24 te Le Havre. Prins Willem IV. 23 v. Rotterdam n. SeviLla. Purf. Hellas, 23 770 m. z. Cp. Race n. Portland M. Radja, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Roepat, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Rotti, 23 in Str. Banka n. Singapore. Saidja. 23 v. Pladju n. Bukom. Sarangan, 23 te Longview verw. v. Vancouver. Sarpedon, 23 v. Nassau n. Baltimore. Schelpwijk, pass. 23 Montevideo n. Curagao. Schie, 23 te Lissabon. Singkep, 24 te Basrah. Sirrah, pass. 23 Cocos eil. n. Perzische Golf. Solon, 22 420 m. n.o. Fayal n. San Juan. Sommelsdijk, 23 v. New York n. Antwerpen. Stad Alkmaar, pass. 23 Gibraltar n. Rotterdam. Stad Arnhem, 23 te Bermuda. Stad Delft, 23 18 m. o.z.o. Monaco n. Barcelona. Stad Haarlem, pass. 23 Ouessant n. Monrovia. Stad Vlaardingen, 23 te Emden. Stanvac Riau, 24 te Sungeiger. verw. v. Buatan. Statendam, 23 v. Pte. Noire n. Luanda. Statue of Liberty, 22 1200 m. w. Kaap Verde naar Philadelphia. Steven. 24 v. Tripoli n. Ceuta. Straat Cook, 23 v. Pt. Elizabeth n. East-London. Straat Mozambique, 23 v. Manilla n. Hongkong. Sumatra, 23 v. Balikpapan n. Palembang. Tabian, pass. 23 Azoren n. Houston. Taria, 23 v. Calcutta n. Abadan. Tegelberg, 23 v. Lour. Marques, 24 te Durban. Tero, 23 te Bremen v. Hamburg. Tibia, 24 te Christobal. Tjibodas, 23 570 m. n.o. Tarakan n. Nagoya. Tjikampek, 23 v. Durban n. Penang. Tjimenteng. 23 te Kobe v. Yokohama. Tjipondok. 24 te Tndjong Priok verwacht. Tjiluwah, 24 te Semarang. Tjisadane, 24 te Durban. Trajanus. 23 te Kingston verw. v. Pto. Barrios. Van Cloon, 23 v. Napier, 25 te Plymouth verw. Van Waerwijck, 24 te Saigon. Van Noort, 24 v. Singapore n. Auckland. Vlist, 23 550 m. n.w. Azoren n. Antwerpen. Waal, 23 v. Alexandrië n. Beyrouth. W Alton Jones, 22 600 m. w.z.w. Kaap Verdische eil. n. Philadelphia. Waterland, 23 te Lissabon n. Amsterdam. Waterman, 23 in Suezkanaal n. Port Said. Westerdam, 27 te Rotterdam verwacht. Westland, 22 v. Montevideo n. Las Palmas. Westertoren, 24 te Geelong. Wilerdecht, 23 75 m. n.n.w. Lissabon n. Bremen. Willem Ruys, 23 te Rotterdam. Willemstad, 23 te Paramaribo verw. v. P. of Spain. Witmarsum, 24 v. Antwerpen n. Houston. Woltersum, 23 v. Savannah n. Le Havre. Wonogiri, 24 te Beyrouth. Wonosari. 23 te Port Swettenham v. Belawan. IJssel, 24 te Antwerpen. Zaankerk, 23 Lissabon gepass. n. Manilla. Zuiderkruis, 23 v. Surabaja n. Singapore.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11