Verschrikkingen voor rally-rijders duurden onverminderd voort Produktief Landlust gaf Flamingo's weinig kans in het Krelagehuis Fransen verdienden overwinning op Nederlandse militaire ploeg Velpor» zie je er geen Sarstvan Volgend jaar nieuwe competitie regeling voor tafeltennissers Twaalf tot twintig graden vorst sneeuwmaar zon in Monaco Gatsonides en Becquart nog steeds in de strijd DE BASKETBALCOMPETITIE Coen Moulijn de ster van het veld Ook Antilopen leed een ruime nederlaag Er komt een eredivisie met veertien teams Van den Berg Geen veldsporten tijdens het komende weekeinde Programma's van de KN VB een week verschoven „De Kampioen" tegen „Olympia" op home trainers De loting voor de beker- afvalcompetitie Drie matchpunten voor Haarlemmer Agema „Generale repetitie" zater dag en zondag in Oestersund Vier wereldrecords (zwemmen) niet erkend Gockie Gastelaars won in Melbourne COMPLETE SKI-UITRUSTINGEN GRETHA DE BRUUN Henk van der Grift won de 500 meter in Halden televisie, radio of grammofooninstallatie Worthy Pride door Duitse hippologen goedgekeurd Real Madrid versloeg Sevilla met 8-0 Olympische tienkamper Bob Mathias waarschuwt Patterson—Rademacher om de wereldtitel VRIJDAG 24 JANUARI 1958 De verschrikkingen voor de equipes in de Rally van Monte Carlo duren voort. In geheel zuid- en centraal-Frankryk bleef de sneeuw vallen en werden de wegen, bij temperaturen van 12 tot 20 graden beneden het vriespunt, spiegelglad. Van de (ver brokkelde) Rally-karavaan vermoeid door gebrek aan slaap, een slopende op lettendheid en nerveuze spanning werd dus weer het uiterste gevergd. In de omgeving van St. Claude en Chambery waren de wegen vrijwel onberijdbaar en het aantal uitvallers, diskwalificaties en ongelukken (gelukkig veelal niet ernstig) steeg dan ook voortdurend. De organisatoren verwachten, dat ten hoogste 130 equipes vandaag Monaco zullen bereiken, vrijwel alle met strafpunten. De moeilijkheden zijn dan nog niet afgelopen, want na een korte rust in het door een felle zon beschenen vorstendom begint vanmiddag de slopende klassementsproef over 1055 km, een rit door de uitlopers van de Franse Alpen. Erger kon het, onder deze omstandigheden, vrijwel niet Het is langzamerhand duidelijk gewor den, dat de kans niet gering is dat de uit eindelijke winnaar zich bevindt onder de 10 combinaties, die Athene als startplaats hebben gekozen. Deze groep heeft de min ste moeilijkheden gehad, omdat de Voge zen, Centraal-Frankrijk en de Jura niet in het parcours waren opgenomen. Het tra ject ging namelijk via Joegoslavië en de Po-vlakte rechtstreeks naar Gap. Geen der favorieten startte in de Griekse hoofd stad. Sedert 1939 heeft geen der rijders van de Athene-groep de rally gewonnen. De coupe des Dames wordt nu vele equipes zijn uitgevallen nog slechts door vier combinaties betwist; onder wel ke de Noorse equipe Greta Molander- Lundberg, die in Oslo startte. Jetten-Jetten overschreden tijdslimiet Bij de tijdcontrole in Villefrance is don derdagavond laat, als enige overgeleven „Haagse" equipe, het Nederlands-Franse duo Gastsonides-Becquart doorgekomen. De ploeg kwam 51 minuten te laat en bleef dus nog 9 minuten binnen de „diskwalifi catie-grens". Vader en zoon Jetten vielen echter uit, zij waren meer dan een uur te laat en overschreden de tijdslimiet, waar door zij uitgeschakeld werden. Uit Millau kwam donderdagmiddag om streeks het middaguur al bericht, dat de Nederlanders Van der Vlugt en Jan Flin terman (DKW) de strijd moesten staken. Verwarrend De berichten uit de verschillende con troleplaatsen blijven intussen vandaag zeer verwarrend. Vichy meldde bijvoor beeld, dat toch nog vier deelnemers van de München-groep in de strijd waren. Dit werd later door officials uit Dole bevestigd. Ongeveer 135 combinaties lieten in Vichy hun routeboekjes afstempelen. De groep- Athene was op dat moment Milaan gepas seerd. Tussen St. Claude en Chambery, waar op de beijzelde wegen zand was ge strooidwaren de moeilijkheden te groot voor elf combinaties, zij staakten de strijd. De overige deelnemers konden zich nauwelijks op tijd melden, ook de oud-cou reur Luigi Villorese, die uit Rome was vertrokken, niet. Hij kreeg enkele straf- minüten. Gatsonides-Becquart zijn de cön-" trole in Chambery gepasseerd. In Gap 300 km. van Monaco waren ADVERTENTIE KL ASSEM EN TSPP OEF de weersomstandigheden iets gunstiger. De eerste deelnemers, rijders uit Athene, passeerden deze plaats vanmorgen even na vier uur. De eerste De eerste wagen is vanmorgen omstreeks half tien in Monte Carlo aangekomen. Het was de „Opel" van de Grieken Constantin Lycouris en Demetre Nomicos, die in Athene was gestart. Kort na de Grieken arriveerden ook de andere rijders van hun groep. Lycouris en Nomicos vertelden, dat zij weinig moeilijk heden hadden gehad en waren verbaasd over de grote aantallen strafpunten, die de favorieten uit de andere startplaatsen had den opgelopen. De volgende groep, die in het vorsten dom zal aankomen is die uit Oslo. Volgens een official zijn op het ogenblik nog slechts 16 deelnemers zonder strafpunten, onder wie 9 van de Athene-groep en 4 van de groep uit Oslo. De Nederlands-Franse equipe Gatsonides Becquart is om twaalf uur vanmiddag in Monte Carlo aangekomen zonder bij een der vele controles de tijdslimiet te hebben overschreden. Het aantal straf punten is in de mist in de afgelopen nacht opgelopen tot 660, hetgeen neerkomt op 66 minuten tijdsoverschrijding in totaal. Vanavond om half tien zal de equipe starten voor de 1055 km lange klassements-.. proef door ;de Alpes Maritimes en de uit lopers van het Massif Central. Die toestand in Monte Carlo is nog zeer onoverzichte lijk en een kansvoorspelling daardoor totaal onmogelijk. In verband met de gesteldheid van de terreinen zijn alle voetbal-, korfbal- en hockeywedstrijden, die voor het komende weekeinde door de nationale en regionale bonden (c.q. onderafdelingen) waren vast gesteld, afgelast. Het gehele programma van de KNVB (betaald-, amateur- en zaterdagvoetbal) werd verschoven naar het weekeinde 1 en 2 februari. De Koninklijke Nederlandse Korbalbond en de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond verschuiven hun programma's naar een latere datum. Het programma, dat voor 1 en 2 februari was vastgesteld, blijft dus wat KNHB en KNKB betreft voor deze data gehandhaafd. Ook geen pool Ook de voetbalpool van de KNVB voor zondag aanstaande kan dus niet doorgaan. De verenigingen behoeven de formulieren vandaag dan ook niet in te leveren. De pool is evenals het competitieprogram ma gewoon een week verschoven. Voor wat betreft het programma van de Haarlemse Voetbalobnd kunnen wij nog berichten dat dat eveneens een week ver schoven is, naar 1 en 2 februari dus. Het programma voor 1 en 2 februari wordt dan weer verschoven naar 8 en 9 februari. De daarna af te werken programma's worden weer op de normale wijze gepubliceerd. In de zaal „Zomerlust" in Santpoort houdt de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" op zaterdagavond 25 januari wed strijden op home-trainers tegen „Olympia" uit Amsterdam. Van „De Kampioen" wordt aan deze wedstrijden deelgenomen door de in Santpoort geboren gebroeders Gerrit en Adrie Voorting, wegkampioen Piet Steenvoorden, Cor Bijster, Van Wee- ren, Visser, Jansen, Geuzebroek, Loek Vaars en Straver. Van „Olympia" behoren de baankam- pioen Rob van der Ruit, de stayer Joop Stakenburg, Luksenburg, Ballangee, Rijn- ders, Barlage, Teeseling en De Vries tot de deelnemers. Vooral Van der Ruit, Rijn- ders en Balangee zijn bijzonder sterke „rolrijders". Na afloop van de wedstrijden, die om acht uur beginnen, is er bal tot twee uur. Voor de afvalronden van de waterpolo- bekercompetities K.N.Z.B. heeft de loting plaatsgevonden. DWT-heren moet voor de eerste ronde op zondag 2 februari naar Surea in Breda. Verder besliste het lot dat DWR en HVGB in de tweede ronde tegen over elkaar komen en dat HPC het Haag se HZPC op bezoek zal krijgen. De dames vaaDWT,„kregen, voor de twegde Jfond& de uitwedstrijd tegen Het IJ aangewezen en de dames van HPC en HVGB moeten voor de eerste ronde naar Den Haag: HVGB tegen HZPC (31 januari) HPC naar Raket (30 januari). Toernooi 3S/2'eerste klasse In Assen is een begin gemaakt met het toernooi om het eerste klasse kampioen schap klein biljart kader 38/2. De uitslagen waren: Horsten (Rotterdam) 350 17 72 20.58 Ostman (Amsterdam)173 17 41 10.17 Egbars (Ravenstein)307 18 143 17.05 Buys (Den Haag) 350 18 128 19.44 Van Hinthum (Oss) 302 17 64 17.76 Van Gils (Rotterd.) 350 17 121 20.58 Vincent (Helmond) 330 25 62 13.20 Agema (Haarlem) 350 25 92 14.00 Buys 350 12 157 29.16 Van Hinthum 310 12 188 35.83 Horsten 318 10 74 31.80 Vincent 350 10 195 35.00 Egbars 350 20 63 17.50 Agema 350 20 65 17.50 Horsten 277 21 40 13.19 Van Gils 350 21 77 16.66 Na twee ronden luidt de stand: Buys 4 700 23.32 Van Gils 4 700 18.42 Agema 3 700 15.55 Horsten 2 668 24.74 Vincent 2 680 19.42 Egbars 1 657 17.28 Van Hinthum 0 612 21.10 Ostman 0 450 11.84 In de eerste ronde van het internatio naal militair voetbalkampioenschap heeft het Nederlands militair elftal in Parijs met 2-1 van Frankrijk verloren. Deze stand was bij rust reeds verkregen. In Brussel speelden België en de ploeg van de Verenigde Staten tegen elkaar. De Belgen wonnen met 1-9 (rust 0-0). De Franse militaire ploeg behaalde een alleszins verdiende overwinning op de Ne derlanders. Individueel toonden de titel houders meer in hun mars te hebben dan hun tegenstanders, zij het met één opval lende uitzondering: de watervlugge bal goochelaar Coen Moulijn. De kleine links buiten van Feijenoord was de ster van het veld. Het Nederlandse elftal heeft al met al geen slechte wedstrijd gespeeld. De Fran sen demonstreerden echter een beter ploegverband en de beste combinaties, die het publiek in het Pare des Princes te zien kregen, waren produkten van Frans samenspel. Maar in de afwerking van de aanval mankeerde het aan stootkracht. Er werd tot in den treure toe gecombineerd en de acties van de Franse aanvalslinie werden daardoor zo doorzichtig, dat de Nederlandse verdediging kon ingrijpen. In de eerste helft van de strijd was het overwicht van de gastheren zo groot, dat een voorsprong van enkele doelpunten vol komen normaal zou zijn geweest. De rust stand was echter 2-1 en in de tweede helft zou blijken, dat deze ruststand beslissend was. In het begin van de ontmoeting zag het er overigens niet naar uit, dat Frankrijk moeite zou hebben de technische superio riteit op duidelijke wijze tot uitdrukking te brengen. Al in de vierde minuut open de Ferrier, de linkshalf, de score met een solorush door het centrum. Een minuut later evenwél was de rtand alweer gelijk. Rechtshalf Haak (ADO) kreeg een vrije schop te nemen en uit de goed geplaatste bal kopte de Stormvogels-rechtsbinnen Groot de bal in het uiterste hoekje. De Fransen name» het spel nu steeds meer in handen en linksbuiten Cossou kreeg tweemaal achtereen gemakkelijke kansen. Na een half uur werd de druk op het doel van Van Heeswijk (BI. Wit) min der en met een serie goede aanvallen via Moulijn werd het spel geruime tijd ver plaatst. Doelman Alberto moest zich eenmaal voor de voeten van Moulijn gooien om een doelpunt te voorkomen en ook bij een prachtig schot van Brouwer (Enschede) had de doelman van Monaco al zijn capa citeiten nodig. De rust leek met gelijke stand te zullen aanbreken, maar enkele seconden voor tijd slaagde midvoor Fat- tou er toch in zijn ploeg met een kopbal uit een pass van Cossou de verdiende voorsprong te geven. In de tweede helft zakte het spelpeil aan merkelijk. Er waren slechts enkele wer- kélijk gevaarlijke aanvallen, zodat de bei de doelverdedigers vrijwel werkeloos ble ven. Het Nederlands elftal bleek over Coen Moulijn, die gisteren de ster van het veld was in Parijs, meer „lucht" te beschikken, maar de techniek om dat voordeel uit te buiten ont brak. De uitblinkers in het Nederlandse team waren, behalve Moulijn, Van Heeswijk, Rutten en Slaats. De Elite van de Schaatsenrijders uit zes landen: Rusland, Japan, Oostenrijk, Frankrijk, Australië en Zweden zal zater dag en zondag in Oestersund deelnemen aan wedstrijden, wellicht zullen ook Fin nen en Noren er in uitkomen. De Russische ploeg bestaat o.m. uit Gontsjarenko, Grisjin, Sjilkov en Tsybi- ne. Japan wordt vertegenwoordigd door Kato, Hoshino en Nagakobo, Frankrijk door Gilioz, Australië door Hickey, en Oostenrijk door Eminger, Parak en Stretz. Zaterdag worden de 500 en de 3000 me ter gereden, zondag de 1500 en 5000 meter. Men beschouwt deze wedstrijden als een soort van generale repetitie voor de Euro pese kampioenschappen in Eskilstuna. Het berenteam van de Amsterdamse basketbalvereniging Landlust heeft don derdagavond in het Krelagehuis in Haar lem tijdens de hoofdklasse-ontmoeting te gen The Flamingo's zonder twijfel ver rast, want de Amsterdammers slaagden er in met bijzonder fraai en produktief spel de Flamingo's met groot verschil te kloppen (86-40), ofschoon deze cijfers toch wel iets geflatteerd zijn. De bezoekers waren in deze wedstrijd bijzonder goed op dreef en het was een lust de Landlust-aanvallers te zien combi neren met dikwijls weergaloze combina ties. Bovendien was vooral de Amster dammer Sterker bijzonder goed op dreef en met niet minder dan twee en dertig punten betekende vooral deze Landlust- speler een doorlopend gevaar voor de thuisclub. Het Haarlemse team speelde in deze ont moeting zonder Kees Warger en Koert Lagerwey wederom consequent het man-tegen-man-systeem en hoewel de Flamingo's-ploeg verdedigend dit systeem beheerst, bleek de aanvalskracht van de Haarlemmers te gering, zodat de verde diging van de tegenpartij steeds tijdig kon ingrijpen, terwijl bovendien vele scorings kansen ongebruikt bleven. In de eerste helft was de start van de be zoekers reeds bijzonder fel en de Haarlem mers slaagden er dan ook niet in zich voldoende tegen het Amsterdamse geweld te verdedigen, zodat reeds bij de thee door de bezoekers een veilige voorsprong was bereikt (45-20V Ook na de hervatting bleven de bezoe kers het beste van het spel behouden en vooral door het uitstekend gebruiken van de kansen werd de stand regelmatig opgevoerd, zonder dat de Haarlemmers gevaarlijk konden worden. Het einde van deze dikwijls zeer aantrekkelijke strijd kwam met een duidelijke 86-40 overwin ning van Landlust. Antilopen verloor Het herenteam van Antilopen moest het woensdagavond in de Ahoyhal in Rotter dam opnemen tegen het sterke The Ar rows en zoals verwacht leden de Antilo- penspelers een duidelijke en verdiende ne derlaag (83-46). De Haarlemmers moesten het tegen de Rotterdammers opnemen zonder Bodegom en Noë en troffen het in deze ontmoeting niet dat vooral de Rotterdamse aanval lers Rinus en Pim de Jong bijzonder pro duktief bleken. Reeds in de eerste helft slaagden de Rotterdammers er in een vei lige voorsprong te nemen, welke voor sprong na de hervatting nog werd opge voerd. In de districts eerste klasse dames was het Haagse Te Werve op bezoek bij Anti lopen en vooral in de eerste helft ging de Aan de hand van de nieuwe reglemen ten inzake de schoolslag en de vlinderslag heeft de FINA vier wereldrecords van Amerikaanse zwemmers en zwemsters niet erkend. Bij de bestudering van de processen-verbaal van deze als records ingediende prestaties bleek dat geen re kening was gehouden met het verbod van het onder water zwemmen. Het betreft bij de heren het record van Bill Yorzyk op de 110 meter vlinderslag in 1.03.9 (inmiddels door de Australiër Wilkinson op 1.03.8 gebracht) en de 4 x 100 meter wisselslag persoonlijk van Gary Heinrich in 5.15.6 (in oktober door de Rus Strujanov verbeterd tot 5.12.9). Bij de dames zijn het de huidige re cords van Sylvia Ruuska op de 4 x 110 yards wisselslag (5.49,5) en van Nancy Ramey op de 110 yards vlinderslag (1.11.3). Op deze beide nummers gelden dus weer de limiettijden van resp. 5.52 en 1.11.6. Cockie Gastelaars heeft tijdens de kam pioenschappen van de staat Victoria, die in het Olympisch zwembad in Melbourne worden gehouden, de 220 yards vrije slag in 2 min. 27.1 sec. gewonnen. Zij verbe terde hiermede het record van de staat Victoria. Cockie nam vlak na de start de leiding en vergrootte regelmatig haar voor sprong. Bij de finish bedroeg deze 10 me ter op het Australische meisje Alva Col- quhoun, die 2 min. 34.1 sec. liet noteren. strijd tussen deze teams volkomen gelijk op (24-21). Hoewel de Haagse dames ook na de her vatting zeker goede scoringskansen kre gen, gingen deze kansen door te indivi dueel spel van de Te Werve-aanvalsters steeds weer verlore». Hiervan profiteer de Antilopen terdege, want na negen minu ten spelen in de tweede helft was de Anti lopen-voorsprong tot 45-20 opgevoerd, dank zij vooral grote produktiviteit van de jeugdige middenvoor Martha Winter, welke speelster niet minder dan 26 punten voor haar rekening nam. De bezoeksters zagen nog kans zich enigszins te herstel len en als nog de nederlaag tot redelijke cijfers te beperken (57-40). De uitslagen waren: Dames: HOC 4Antilopen 4 13-10; SC HaarlemSchoten Giants 2-0; Exercitia Aurora 27-20; AntilopenTe Werve 57-40. Heren: The ArrowsAntilopen 83-46; Aurora 2The Typhoons 3 0-2; Flamin go'sLandlust 40-86; IHJ 2Antilopen 2 22-35. Vanavond ontvangt ZBVS om acht uur het Amsterdamse Herly in het Krelage huis, waarna de plaatselijke overgangs klasse herenwedstrijd tussen Sportclub Haarlem en Aurora de aandacht vraagt. ADVERTENTIE voor dames, heren en kinderen, in diverse kleuren en prijzen. De grootste sortering. Voordelige aanbieding in STREEPPANTALONS met splitje. SPORTMAZIJN Twijnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100 °/o SERVICE In de Zuid-Noorse plaats Halden wer den schaatswedstrijden gehouden, waar aan o.a. werd deelgenomen door onze landgenoten Van der Grift, Vogels, Koele- man, Biesheuvel en Houter. Het was de laatste start van deze rijders, die zater dag in Nederland zullen terugkeren. Op de 500 meter won Henk van der Grift in 46 sec. voor de Noor Oscar Hilleren 46.1, Biesheuvel 46.8 en Odd Lundberg (Noorw) 47. Odd Lundberg zegevierde op de 5000 meter in 8.55.2 met Nico Houter op de tweede plaats in 9.10, Koeleman derde in 9.13, de Noor Baekkman vierde in 9.17 en Jacques Vogels vijfde in 9.17.2. Een paardenren met hindernissen te voet is ook voor de beste jockey niet zo eenvoudig, al geeft hij de jockeys in kwestie een goed inzicht in de pro blemen van hun paarden. Op het jaar lijkse feest van de sportpers in Han nover moesten jockeys voor één keer te voet het schouwspel leveren, waar voor zij anders te paard zorgen en, ge zien de foto, ging het hen niet eens slecht af. Het competitieprogramma dat deze week bij de overgangsklassers binnen kwam, zal zonder twijfel bij velen verwon dering hebben gewekt. In zijn voorwoord kondigt de hoofd-competitieleider name lijk een nieuwe regeling voor het volgend seizoen aan, die ook voor dit seizoen uiterst belangrijke gevolgen heeft. Men vraagt zich terecht af, of de competitieleider met deze besluiten niet wat erg ver is gegaan, en of men, zelfs indien het hoofdbestuur aan deze nieuwe regeling zijn fiat heeft gegeven, niet beter tot de algemene leden vergadering had kunnen wachten om zijn plannen eerst aan de afgevaardigden voor te leggen. De huidige gang van zaken doet op zijn minst gezegd vreemd aan. Men gaat een eredivisie vormen, die zal bestaan uit de huidige hoofdklassers en dus 14 teams zal tellen. Niet geplaatst wor den de nummers laatst op de ranglijst, zij degraderen naar de overgangsklasse, ter wijl de nummers voorlaatst, samen met de overgangsklassekampioenen om twee plaatsen in de in het volgend seizoen te vormen eredivisie zullen moeten strijden. De hoofdklasse, die dan bestaat uit twee afdelingen van 12 teams, zal bevatten de overgangsklassekampioenen, die niet in de eredivisie komen, alsmede de nummers voorlaatst uit de huidige hoofdklasse, die de promotiestrijd niet overleven', alsfhedè de nummers 2 en 3 uit de overgangsklasse. De nummers laatst dégraderen uit de overgangsklasse, maar de nummers voor laatst spelen geen degradatiewedstrijden Voorts promoveren alle kampioenen eer ste klasse uit de afdelingen, zonder het .spelen van promotiewedstrijden naar de overgangsklasse. Het is jammer dat enkele Haarlemse overgangsklassers zonder twijfel van het feit, dat deze regeling nu pas wordt be kendgemaakt, de dupe worden. Immers teams, die na enkele wedstrijden wisten dat zij voor de titel niet in aanmerking kwamen, maar ook wisten, dat zij ergens in de middenmoot zouden eindigen, expe rimenteerden soms met hun teams en ver loren daardoor punten, die men niet kwijt geraakt zou zijn, als deze regeling eerder was afgekondigd. Togido en TOG zijn tot deze slachtoffers te rekenen, en het spreekt voor zich dat men weinig enthousiast is. Slechts zeer gedegen training zal beide teams moge lijk nog enkele plaatsen op de ranglijst kunnen doen stijgen, om daarna voor de hoofdklasse in aanmerking te kunnen ko men. Het enige team dat profijt heeft van de ze indeling is GTTC, dat er zoals bekend vrij slecht voor staat maar zich wellicht op de voorlaatste plaats zal kunnen hand haven. Dit houdt dan in, dat zij geen de gradatiewedstrijden behoeft te spelen. DHC en HBC zijn weinig geïnteresseerd. ADVERTENTIE DE ZEKERHEID, ook na uw garantie van een behoorlijke service in eigen werkplaats, maakt het kopen van uw bij ons aantrekkelijk. De ruime keuze in de merken PHILIPS en GRUNDIG bevredigt uw persoonlijke smaak. Ook onze moderne afdeling voor GRAMMOFOONPLATEN ver zekert u rustig luisteren naar kwaliteits- muziek. - Betaling kan geregeld worden. Stal Middenmeer gaat zich in Duitsland vestigen Donderdagmiddag is in Gelsenkirchen de in Nederland tweemaal afgekeurde en uit Amerika door stal Middenmeer (Am sterdam) tegen hoge prijs geïmporteerde zesjarig Amerikaanse dravershengst „Wor thy Pride", door een commissie van Duit se hippologische autoriteiten onvoorwaar delijk goedgekeurd. De commissie bestond uit zes leden, bij wie dr. A. H. Pulte, gevolmachtigde van het Duitse ministerie van landbouw en veeteelt (Bonn) en de bekende draverfok ker Erich Speckmann. „Worthy Pride" werd tevens in de hoog ste in Duitsland mogelijke fokklasse geplaatst. De kostbare hengst wordt ge< stationeerd in Huthum (Westfalen) en is daardoor voor Nederland verloren gegaan. „Stal Middenmeer" blijft in het vervolg in Duitsland gevestigd. Zoals bekend heb ben de eigenaren va* deze stal enige tijd geleden het besluit genomen „Stal Mid denmeer" in Nederland te doen opheffen, naar aanleiding /an het tweemaal afkeu ren van „Worthy Pride" door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport. Televisie- eri Radiospecialisten ZIJLSTRAAT 87 - HAARLEM - TEL. 11110 In de eerste wedstrijd voor de kwartfi nales van het toernooi om de Europese voetbalbeker won bekerhouder Real Ma drid met 8-0 van Sevilla. De ruststand van deze kennelijk nogal ongelijke strijd in de Spaanse hoofdstad was 2-0. De lichtwedstrijd werd gespeeld in een gure wind en bij een temperatuur iets onder het vriespunt. Desondanks waren er niet veel minder dan 100.000 toeschouwers in het Bernaben-stadion toen de Belgische scheidsrechter Lucien van Nuffel voor de eerste maal floot. De Madrileense ploeg, die zondag voor de competitie met 3-2 yan Sevilla verloren had, was van het begin af aan in de meer derheid en ondernam een reeks snelle aan vallen die tot doelpunten leidden van Di Stefano en Kopa, oadanks de stugge ver dediging van Sevilla. Na de rust beheer ste Real het spel v»lkomen. Di Stefano bleek zijn topform te hebben teruggevon den en scoorde nog drie maal. Ook Gento, Marsall en Kopa schoten ieder eenmaal raak zodat de eindscere 8-0 werd. Er werd af en toe zeer fors gespeeld en in de tweede helft zond Van Nuffel twee man van het terrein, Marsall van Real en Campanal van Sevilla. Bob Mathias, tweemaal winnaar van de Olympische tienkamp, is van mening dat Rusland de Olympische spelen van 1960 zal overheersen, tenzij de Ver. Sta ten wakker worden. Hij zeide dat te veel autorijden en kijken naar de televisie een slechte invloed hebber gehad op de li chamelijke conditie van de meeste Ame rikaanse atleten. Een andere ongunstige omstandigheid is dat men in Amerika te veel de nadruk legt op baseball en (Ame rikaans) voetbal, met het gevolg dat de jeugd er niet veel voor voelt zich toe te leggen op gymnastiek, worstelen en som mige andere takken van sport. Mathias meende voorts dat de Russen zeer in het voordeel waren dank zij een sportprogramma waar de regering ach ter staat, maar hij voegde hieraan toe dat met president Eisenhowers program tot bevordering van de lichaamscondïtie evenveel bereikt zou kunnen worden als ieder er maar aan mee deed. De zaak staat echter zo dat het programma nooit een begin van verwezenlijking heeft ge vonden. „Ik zit in de commissie die'door de president benoemd is, maar alles wat ik ervan merk is dat ik van tijd tot tijd een stapel papieren krijg toegestuurd", al dus Mathias. Bokspromotor Jack Hurley heeft ver klaard, dat Floyd Patterson, wereldkam pioen zwaargewicht, zijn titel in Engeland zal verdedigen tegen Pete Rademacher van wie hij in augustus van het vorig jaar door k.o. heeft gewonnen. Rademacher heeft onlangs reeds meegedeeld, dat hij deze zomer een tournee door Europa zal maken.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7