Raadsbesluiten dreigen te vervallen, als de raad niet snel ingrijpt Discoclub liet de draaitafel feestelijk wentelen IJmond-agenda Dames-pyama's Perlonkousen utter iedt 't este nu 2.95 DINSDAG 28 JANUARI 1958 5 Vaststelling uitbreidingsplannen voor Heemskerk Raad van Heemskerk donderdag bijeen Benoemingen in de raad Christelijke school in Heemskerk's „Oosterwijk" Wijziging in verordening tot toekenning van studie beurzen Wijziging bebouwde kom van Heemskerk Ook Heemskerk staat op duinterrein voor agrariërs Jaarvergadering Partij van de Arbeid te Heemskerk WOENSDAG en DONDERDAG MODERNE SLAGERIJ H. BUTTER KENNEMERLAAN 43-45 BEVERWIJK Zang en Vriendschap geeft twee operaconcerten „Pat Mat" versloeg „Het Witte Paard" W. v. d. Sluis voorlopig aan de kop Twee IJmond-overwin- ningen in Lisse „Mandy" voor Bestuur- dersbond en „Alcura" Kermisverpachting te Castricum Comité „Appèl E-compag- nie Zöschen" komt bijeen Alleen woensdag donderdag vrijdag en NU 7.95 Castricum is zeer spaarzaam Bij raadsbesluit van 1 februari 1957 is voor de gehele gemeente Heemskerk, met uitzondering van de gedeelten opgenomen in de vastgestelde partiële uitbreidings plannen „De Commandeurs", „De Waterakkers", „Poelenburg" en „Oosterwijk" bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan wordt voorbereid. Dit raadsbesluit vervalt, als niet binnen één jaar na dagtekening ervan (dus vóór 20 februari 1958) het ontwerp of de herziening van het plan ter gemeentesecretarie ter visie is gelegd. De algehele herziening van het uitbreidingsplan vergt echter veel tijd, vooral omdat hierbij rekening moet worden gehouden met de streekontwikkeling van de IJmond-Noord. In het streekplan voor de IJmond-Noord, is, behalve een klein gedeelte van de huidige bebouwde kom, de gehele gemeente opgenomen. Daar dit streekplan niet al leen de intercommunale maar ook de boven-gemeentelijke belangen dient, zul len de reeds bestaande uitbreidingsplannen der gemeente moeten worden aangepast aan het streekplan, zodra dit rechtskracht heeft verkregen. Niet elke keer Ter voorkoming, dat B. en W. voor bouw plannen, welke in strijd zijn te achten met het vastgestelde streekplan IJmond-Noord, zoals dit ter visie heeft gelegen, een bouw vergunning niet op formele gronden kun nen weigeren en dientengevolge iedere keer opnieuw de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid moeten verzoeken be zwaar te maken tegen de voorgenomen bouw, verdient het de voorkeur, dat een voorbereidingsbesluit als bedoeld in de Woningwet voor de gehele gemeente wordt genomen en op zo kort mogelijke termijn een uitbreidingsplan in ontwerp wordt vastgesteld voor het gebied der gemeente, voorzover dit niet in al ongewijzigd te handhaven uitbreidingsplannen is begre pen. Dit laatste heeft betrekking op de reeds vastgestelde partiële uitbreidingsplannen, genaamd „De Commandeurs", „De Water akkers", „Poelenburg" en „Oosterwijk", welke ongewijzigd van kracht zullen blij ven. Ingevolge de bepalingen der Woningwet moeten n.l. krachtens zulk een „voorberei dingsbesluit" de beslissingen om een bouw vergunning worden aangehouden, voorzo ver deze bouwaanvragen dan zijn ingeko men, nadat dit besluit is afgekondigd. Ter handhaving van het streekplan en De gemeenteraad van Heemskerk komt donderdag 30 januari in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van een uit zestien punten bestaande agenda, waarvan de voornaamste zijn: Voorstel tot verhoging van het bedrag in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot 4.200.000; voorstel tot beslissing op het verzoek van de raad van de Gereformeerde Kerk te Be verwijk om subsidie ten behoeve van de stichtingskosten van een semi-permanent kerkgebouw te Heemskerk; voorstel tot wijziging van de kindertoe lageverordening; voorstel tot het nemen van een besluit in verband met vehvanging van agrarische gronden in de IJmond-Noord; voorstel tot vaststelling van de bebouw de kom ex-artikel 5 der Algemene Politie verordening; voorstel tot het verlenen van medewer king voor het stichten van een Chr. school voor gewoon lager onderwijs in het uit breidingsplan „Oosterwijk"; voorstel tot benoeming in vaste dienst van een onderwijzeres aan de openbare lagere school; voorstel tot benoeming van een lid in de commissie van advies inzake de toekenning van studiebeurzen en studietoelagen; voorstel tot herbenoeming van de leden van de commissie tot wering van school verzuim; voorstel tot vaststelling van voorschotten ten behoeve van het gewoon lager onder wijs en het voortgezet gewoon lager onder wijs, alsmede voor het bijzonder kleuter onderwijs voor het jaar 1958; voorstel tot het nemen van twee besluiten op verzoeken om vergoedingen ex-artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920; voorstel tot het opnieuw nemen van een voorbereidingsbesluit uitbreidingsplan als bedoeld in artikel 36 der Woningwet; voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. B. en W. doen de gemeenteraad van Heemskerk het voorstel om mejuffrouw F. Oostrum en de heren H. J. Kerklaan, J. A. Kos, S. v. d. Kolk, J. Klinkenberg, H. Veer- mans en H. J. Heesterbeek opnieuw te be noemen tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer J. H. W. Gallee heeft zich niet herkiesbaar gesteld als lid van de com missie van advies inzake de toekenning van studiebeurzen en -toelagen. In zijn plaats wordt door B. en W. ter benoeming voorgedragen de heer H. J. Kerklaan, hoofd der r.k. jongensschool. Het bestuur van de Vereniging tot in standhouding van de Christelijke school te Beverwijk, gevestigd te Beverwijk, deelt mede, dat deze vereniging besloten heeft tot het stichten van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in het Heemskerkse gedeelte van het uitbrei dingsplan „Oosterwijk". Het bestuur van voormelde vereniging verzoekt de raad voor de stichting van een gebouw, hetwelk 4 lokalen zal bevatten, de benodigde gelden overeenkomstig artikel 72 der lager onderwijswet 1920 beschikbaar ts stsllen De in artikel 73, lid 1, der wet vereiste verklaringen zijn bij deze aanvrage over gelegd. De verwachting omtrent het aantal leer lingen, dat de school zal bezoeken is geba seerd op het door het Nederlandsch Econo misch Instituut vervaardigde rapport in zake de toekomstige omvang van de be nodigde schoolruimte in Heemskerk per wijk. Aangezien de aanvrage voldoet aan de In de lager onderwijswet 1920 gestelde eisen stellen B en W. voor de gevraagde mede werking te verlenen. het uitbreidingsplan kan bovendien inge volge de wet op voorlopige regeling van het Nationale Plan en Streekplannen, nog een verbod worden gesteld tot grondaan koop of tot uitvoering van voorgenomen werken, hetgeen het gevolg is van een door de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid gemaakt bezwaar. Dit verbod beschermt ook zonodig het ontwerp en een herziening van een uit breidingsplan of streekplan, dat in voor bereiding is. Daar het eerdergenoemde besluit van 1 februari 1957 na één jaar vervalt, stellen B. en W. thans voor opnieuw een z.g. voor bereidingsbesluit voor de gehele gemeente vast te stellen, voor zover niet begrepen in de hierboven genoemde partiële uit breidingsplannen. Bij raadsbesluit van 29 juli 1954 werd de verordening, regelende de toekenning van studiebeurzen en -toelagen in de ge meente Heemskerk vastgesteld. In artikel 5 van deze verordening wordt o.a. bepaald, dat voor toekenning van een studiebeurs of studietoelage alleen in aan merking komen jongelieden, van wie de ouders of een der ouders op het tijdstip der toekenning ingezetenen zijn van de ge meente Heemskerk en die dat op dat tijd stip reeds gedurende de laatste twee jaren ononderbroken zijn geweest. Op grond van deze bepaling zullen ge gadigden, die zich in Heemskerk vestigen voornamelijk in de nieuwe gedeelten de eerste twee jaren niet voor toekenning van een studiebeurs of studietoelage in aanmerking kunnen komen. B. en W. achten het niet gewenst vooral in verband met de snelle groei van de ge meente, deze bepaling te bestendigen. Zij stellen dan ook voor de verordening op dit punt te wijzigen. Wegens de snelle groei van de gemeente moest de politie-verordening worden ge wijzigd. Eerst verstond men onder „be bouwde kom" het gedeelte der gemeente binnen de door Gedeputeerde Staten vast gestelde grenzen. Dit is later gewijzigd met dien verstande, dat de gemeente de gren zen kon vaststellen. Thans hebben B. en W. die grenzen vastgesteld in óverleg met de- groepscommandant der rijkspolitie. Ook het gemeentebestuur van Heems kerk dringt er naar aanleiding van de ver gadering van het IJmond-adviescollege bij de raad op aan om het besluit te nemen in gemeenschappelijk verband met de raden van de gemeenten Beverwijk en Velsen met de grootst mogelijke nadruk bij de rege ring, de Staten Generaal en de Provinciale Staten van Noordholland aan te dringen op het aanwijzen van de 110 h.a. duingebied als vervangende grond voor de agrariërs, het spoedig in cultuur brengen van de op het streekplan staande 40 h.a. en het prio riteit verlenen ten behoeve van de gedu peerde tuinders bij de uitgifte van gronden in de IJselmeerpolders. In de grote zaal van Slot Assumburg, waar de herbergvader, de heer Wensma de wanden voorzien had van een groot aantal mooie tekeningen, die getuigenis aflegden van de vroegere adelstand, vergaderde de afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid over de vele dingen die elk jaar weer terugkomen. De tweede secretaris las het jaarverslag voor, waaruit bleek, dat het ledenaantal is verdubbeld en wel van 42 op 84. Percents gewijze is de afdeling het sterkst gestegen in ledental en zij werd daardoor „de afde ling van de maand" in Noordholland-Zuid. Een speciaal woord van hulde werd ge bracht aan de heer Van der Wart, die alleen reeds 21 nieuwe leden heeft aange bracht. Ook de penningmeester liet een gunstig geluid horen. De bestuursverkiezing verliep vlot. Be halve mevrouw Wensma, die de gemeente gaat verlaten werden alle bestuurders her kozen. Voor de vrij komende plaats van mevrouw Wensma waren twee kandidaten, doch de afdeling koos weer een dame, n.l. mevrouw Heinsma. De voorzitter, de heer R. W. A. Muijen, bedankte mevrouw Wensma namens de af deling voor haar gastvrijheid, doch deze meende niet anders dan haar plicht te heb ben gedaan en zou gaarne zien dat men op den duur de beschikking zou hebben over een^link volksgebouw." Tot slot werd de volgende voorlopige groslijst voor de gemeenteraadsverkiezing vastgesteld: R. W. A. Muijen en P. de Graaf, beiden aftr., Van der Wart, Sijbe- ling, G. Smit, mevr. Stubinitsky, mevr. Snelle, Van Dijk, Hartman, Oosterveen en Fluitman. ADVERTENTIE KENNEMER LICHTDRUK- EN KOPIEERINRICHTING fafttdruJk fotokopie stmció k&in-offsct 0Ü1NVUET5TR 118 VEtSEN-N ADVERTENTIE B 500 gram Varkenskarbonade169 LEKKER EN VLUG KLAAR cnn i r- i- iar 3 sla- of rolvlnken 500 gram prima Gehakt95 3 fricandellen 1 kg verse Varkenskluiven 45 3 hamburgers. 89 89 89 200 gram Metworst als paling 59 200 gr. fijne Haagse leverworst 35 Maandagavond heeft het Beverwij kse zangkoor „Zang en Vriendschap" zijn tien de jaarvergadering gehouden in het Her vormd verenigingsgebouw aan de Schans. De voorzitter, de heer Jac. Bakker heeft in een kort overzicht de gebeurtenissen bij Zang en Vriendschap sinds de oprichting op 26 januari 1946 behandeld en vastge steld, dat het koor zich nog steeds in een grote belangstelling mag verheugen, wat wel blijkt uit het grote ledenaantal. Ook het jeugdkoor met zijn 90 leden ziet het aantal zangertjes nog steeds toenemen. De verschillende jaarverslagen werden met veel belangstelling beluisterd en alle goed gekeurd. De aftredende bestuursleden mevr. Kist en de heer J. G. H. Hagenaar werden bij acclamatie herkozen. Er zullen dit jaar twee operaconcerten worden gegeven en wel in April en in ok tober. Hiervoor zijn drie grote werken in studie nl. het „Requiem" van Verdi, het „Deutsches Requiem" van Brahms en „Das Lied von der Glocke" van Max Bruch. Boeiend verhaal over aquariumvisjes „Proeven met levendbarende vissen", was de titel van een lezing, door dr. I. ICristensen, gisteravond in Beverwijk ge houden voor de leden van de „Kennemer Aquariaan". De belangstelling voor deze lezing, die vooraf gegaan werd door een korte ledenvergadering was slechts matig, hetgeen de plaatsvervangend voorzitter ten zeerste speet. Spreker behandelde na melijk vissoorten, zoals guppen, zwaard dragers, black mollies en plaatjes, die in een beginner aquarium voorkomen. Toch, zo zei dr. Kristensen, kunnen de liefheb bers nog zeer veel leren over de gedra gingen van deze vissoorten. Spreker had veel proeven met deze visjes genomen en was tot verrassende resultaten gekomen. Zo had hij bijvoorbeeld opgemerkt, dat het pronken van het mannetje bij de gup pen zich op een zeer bijzondere manier voltrekt. Heeft een mannetje het wijfje zijner keuze getroffen, dan komen diverse tekeningen op zijn lichaam te voorschijn, die hij normaal nooit draagt. Deze teke ningen veranderen herhaaldelijk en heb ben zeer fraaie kleuren. Dr. Kristensen had hiervoor twee verklaringen: een af stotende werking op een mededinger en aantrekkingskracht uitoefenen op het wijfje. Na de paring worden de eitjes on geveer een maand door het wijfje gedra gen, waarna levende visjes geboren wor den. Ook bij het wijfje komt er in de na tuur een zeldzaam verschijnsel voor, zo ging spreker verder. Zij is namelijk in staat vele .malen., jongen te werpen, zelfs, als er na de paring geen mannetje in het aquarium aanwezig is. Nog veel meer interessante gegevens over de leefwijze van deze vissoorten werden door spreker op uitvoerige wijze besproken. Na de pauze werden hem door de liefhebbers zeer veel vragen gesteld. Het derde tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" heeft een voorlo pige 6-2 overwinning behaald op „Het Witte Paard". De persoonlijke resultaten waren: K. Comis (Pat Mat)—J. Rot (Het Witte Paard) remise; P Thijssen-J. A. Hempenius 1-0; A. W. FalterJ. Goezinne afgebr.; J. J. SchroderJ. MacKor 0-1; J. M. Nijhoff K. P. Kuiper 1-0; J. BeentjesJ. de Graaf remise; B. SauerH. Geertjens 1-0; H. W. LubertG. v. d. Schoor 1-0; G. v. d. BergA. de Lange afgebr.; F. Wester— G. J. Brinkman 1-0. Om de nationale damtitel De griep was oorzaak, dat in de derde en vierde ronde van het damtoernooi om het kampioenschap van Nederland stagnatie in het af te werken programma is ontstaan. Wim Huisman en Wim Roozenburg beslo ten reeds na 25 zetten tot een puntenver deling, terwijl Huisman zijn partij tegen Ansems moest uitstellen. En daar ook Ed- dink het bed moest houden, konden An sems en Anderson ook niet spelen. De Jozeph Blankenaar-speler W. v. d. Sluis won op knappe wijze van De Kluiver en speelde zondag remise tegen de Zeeuwse kampioen Anderson. Doordat zijn concurrenten niet speelden, staat Wim v. d. Sluis met 6 punten (na de vierde ronde) alleen aan kop. Keiler volgt met 5 punten uit 3 partijen. De oudkampioen had één vrije ronde en had beslist geluk in zijn partij tegen S. Boer, toen deze op het kri tieke moment de winstgevende voortzetting miste. Had Boer goed gespeeld dan had Keiler verloren. De uitslagen voor de derde ronde luid den: BoerDrenth 02, JurckaBom 02, DukelDe Vries 11, De Kluiverv. d. Sluis 02 en Roozenburgv. Dijk 11. AndersonEddink en AnsemsHuisman werden uitgesteld. Keiler was vrij. Voor de vierde ronde werden gespeeld: HuismanRoozenburg 11, v. d. Sluis Anderson 11, De VriesDe Kluiver 11, BomDukel 11, DrenthJurcka 11 en KeilerBoer 20. EddinkAnsems werd uitgesteld. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt v. d. Sluis 4 2 2 0 6 Keiler 3 2 10 5 ir. Van Dijk 3 12 0 4 W. Huisman 3 12 0 4 W. Roozenburg 3 12 0 4 Bom 4 12 14 Ansems 2 110 3 Eddink 2 110 3 De Vries 3 0 3 0 3 Dukel 4 0 3 1 3 Drenth 4 112 3 De Kluiver 4 0 3 3 3 Anderson 3 0 2 1 2 Jurcka 4 0 2 2 2 Boer 4 0 13 1 Hoe Dukel het deed Dukel speelde zijn partijen tegen de Zuidhollandse kampioen De Vries en J. M. Bom remise. De DCIJ-er is nog steeds niet in vorm, daar hij het in beide partijen slechts moeizaam tot een gelijk spel bracht. Zondag moet Dukel tegen Keiler spelen. Op 1 februari is hij vrij. Leden van Volière-vereniging komen bijeen De Volière-vereniging „Vogelvreugd" houdt vanavond (dinsdag) een ledenver gadering in hotel „Parkzicht" te Beverwijk. Onder andere zullen de wisselbekers aan prijswinnaars van de gehouden tentoon stelling worden uitgereikt. Prins Karim, lijnrechte afstammeling van de profeet Mohammed, is geïn stalleerd als geestelijke leider - Aga Khan IV - over de islamitische Ismae- li's in het cricketstadion van Karatsji, de hoofdstad van Pakistan. De jonge prins is opvolger van zijn grootvader, Aga Khan III, die vorig jaar is over leden. Op de foto links het stadion, waar tachtigduizend mensen bijeen waren gekomen. Rechts de 21-jarige Aga Khan op zijn troon onder de bal dakijn. Hij draagt het roodbruine ge bloemde gewaad, dat zijn grootvader tijdens het jubileum van 1954 droeg. De gelegenheid om in het veilinggebouw te Lisse de zaalhandbalcompetitie te spelen gedurende enige weken hebben de dames teams 1 en 2 van de handbalvereniging „IJmond" zondag gretig aangepakt om, zij het met verrassing, de beide gespeelde, spannende wedstrijden te winnen. Deze verrassing kwam vooral van het tweede damesteam dat weliswaar met de kleinst mogelijke overwinning de zaal verliet, maar het speelde dan ook tegen „Full- Speed" uit IJmuiden. In deze wedstrijd domineerden de Full-Speed-dames ietwat, doch in de aanval ondervonden zij een uitstekende afweer van de IJmond-doel- verdedigster M. de Vries-Klesser. Toch had IJmond 2 het eerst succes toen R. Nijman uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval met een listig schot doelpuntte (1-0). Na de hervatting probeerde „Full-Speed" de ge lijkmaker te forceren, maar voor het IJmond-doel gekomen zorgde de IJmond- doelverdedigster ervoor de uitslag onge wijzigd te houden. (1-0). Een even spannende strijd leverden de dames van IJmond I en Rapiditas I uit Haarlem, waarbij W. v. d. Kuil al spoedig voor IJmond scoorde (1-0). Rapiditas ver hoogde hierna het tempo, om verloren ter rein terug te winnen en een offensief te ontketenen, waarvoor de Velsense doelver- dedigster ten slotte eenmaal moest zwich ten. (1-1). Maar vlak voor de rust wist G. Slatman fraai door de Rapiditas-verde- diging te dringen en IJmond opnieuw de leiding te bezorgen (2-1). Dit doelpunt was van Haarlemse zijde nogal aan commen taar onderhevig omdat de maakster ervan in de cirkel de bal zou hebben gespeeld. De scheidsrechter echter bleef bij zijn be slissing. Niettemin werd in de tweede helft een nog aantrekkelijker en spannender strijd voorgeschoteld, waarin het Rapiditas op nieuw gelukte gelijk te maken (2-2). Met de kans op de volle buit bleef IJmond moedig doorvechten met het resultaat, dat H. Venus met een goed schot de enerve rende spanningen brak en de IJmond-da- mes een 3-2 overwinning bezorgde. In het Patronaatsgebouw zullen woens dagavond de leden van de N.V.V. Bestuur- dersbond in de gelegenheid wórden gesteld in samenwerking met Alcura een film te gaan zien. Voor deze gelegenheid heeft het bestuur beslag weten te leggen op „Mandy", die zeer zeker succes zal hebben. De traditionele verpachting van stand plaatsen voor de kermisattracties voor de kermis, die dit jaar in Castricum wordt ge houden op 10, 11 en 12 augustus en te Bak- kum op 12 en 13 oktober, zal op dinsdag 4 maart plaatsvinden in hotel „De Rusten de Jager". De aanvang der verpachting is ook dit keer gesteld op 11 uur des ochtends. B. en W. verleenden bouw vergunningen B. en W. van Castricum hebben de afge lopen week- aan de navolgende personen vergunning verleend voOr verbouwing van hun woning: de heer Teeuwen aan de Geelvinckstraat is vergunning verleend om een serre te bouwen en de heer C. de Winter te Bakkum is toegestaan zijn woonwinkelhuis te verbouwen. Een opkomst, die aan hooggestelde verwachtin gen voldeed, is gisteravond voor de „Discoclub" van de Hoogovenspersoneels vereniging „De Gieteling" een plezierig cadeau ge weest bij het halfjarig be staan. De voorzitter der Discoclub, de heer B. Over- dijk sprak zijn volle te vredenheid uit over het grote aantal aanwezigen, die naar hij hoopte een zeer interessante avond mee zouden maken. Dit alles gebeurde ter gelegenheid van het feit dat de vereni ging een half jaar geleden werd opgericht. De verzor ging van het programma was geheel in handen ge legd van een grammofoon- platenmaatschappij uit Heemstede die blijkbaar ook al met technische moeilijkheden te kampen kan hebben, waardoor een van de interessantste pro- grammadelen namelijk een demonstratie van stereo- fonische weergave met de bandrecorder moest komen te vervallen. De heer R. Oeges, die de maatschappij op deze bij eenkomst vertegenwoordig de, verzekerde de aanwezi gen echter dat deze demon stratie in de toekomst voor de leden nog eens gebracht zal worden. De avond werd geopend met een concert op platen die nog niet, of in zeer be perkte mate, op de markt zijn. Hij doorliep in grote 'prongen de muziekgeschie denis vanaf barok tot de „vroeg-modernen". Achtereenvolgens liet mejuffrouw Detering horen een orgelcantate van Bach, uitgevoerd door Dinu Li- patti, een gedeelte uit de 39e symphonie van Mozart, waarvan ter vergelijking een uitvoering van het Philharmonia orkest onder leiding van Herbert von Karajan en van hetzelfde orkest gedirigeerd door Otto Klempener en na een uitvoering van de Prelude van Cesar Franck en van de Kindertotenlieder van Gus- tav Mahler besloot Dinu Lipatti weer met een ver tolking van „Alborada dei Gracioso" van Ravel. Tot besluit werd een filmpje vertoond over de .Geboorte van een Gram mofoonplaat", ingeleid door de heer H. H. Jacobse. In het K.S.A.-gebouw aan de Schans in Beverwijk zal het comité „Appèl E-com- pagnie Zöschen" dinsdag om 20 uur een bijeenkomst beleggen. De voorzitter, de heer C. Welgemoed, roept alle belangstel lenden op de vergadering bij te wonen. De juridisch adviseur zal een uiteenzetting geven en eventuele vragen beantwoorden. Filmavond voor bejaarden De sub-commissie voor het cultureel ontspanningswerk voor bejaarden heeft de leden van de afdeling Velsen-Noord van de Bond van Ouden van Dagen uitgeno digd voor een filmavond op maandag, 3 februari in het St. Jozefhuis aan de Ban- jaertstraat. De bekende cineast Simon de Waard, die ook vorig jaar zijn kleurenfilms voor be jaarden vertoonde zal op deze avond de film „Spanje, land en volk" vertonen en daarbij een toelichting geven. VELSEN DINSDAG 28 JANUARI Thalia: „De prins der piraten", 20 uur Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek: filiaal open van 19 tot 21 uur. Zomerlusl: Concert van „Vox Humana", 20 uur. Alcoholics Anonymous: Spreekuur in zaal Abelenstraat van 20 uur af. WOENSDAG 29 JANUARI Thalia: „De prins der piraten", 20 uur. Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: als dinsdag. Openbare Leeszaal en bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal open van 14 tot 17 uur (jeugd). Cultureel Gebouw: Jaarvergadering I. v. A. O., 20 uur. Patronaatsgebouw: Filmavond van „Al cura" met „Mandy", 20 uur. Raadhuis: Spreekuur van wethouder C. P. J. Maas, sociale zaken, personeels aangelegenheden, schoolvoeding en kle ding, woningverdeling, 10 tot 12 uur. BEVERWIJK DINSDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen in de nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Monpti". K.S.A.-gebouw, 19.30 uur: Jubileumuit voering „Kindergeluk". „De Groentenbeurs", 20 uur: Kappers concours van Noordholland. Badhuis, Baanstraat, 20 uur: Contact avond Schaakclub „Weenink". Kennemer Theater, 20 uur: „De Keer kring", dr. J. Gerlach over „Revalidatie", 't Centrum, 20 uur: Forumavond B.M.C. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering volièrevereniging „Vogelvreugd". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. WOENSDAG 29 JANUARI Bioscopen: Als dinsdag. K.S.A.-gebouw, 19.30 uur: Jubileumuit voering „Kindergeluk". Kennemer Theater, Toonkunstavond. Pianoconcert door H. Henkemans. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517.30 uur; Jeugduitlening, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. Het Groene Huis, jeugduitlening en lees zaal, geopend van 15.1516.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1517 uur; Jeugdleeszaal van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. ADVERTENTIE 'f -XW. Prachtige gebloemde 'n ongelooflijk koopje Onze bekende Diamant, uit de beroemde luwelen-serie van 3.75 1111111 LANGE NIEUWSTRAAT 791 Dè speciaalzaak voor corsetten en beha's Uit de toeneming van het spaartegoed bij de Coöp. Raffeisenbank te Castricum blijkt dat Cactricum een zeer spaarzame gemeente genoemd mag worden. Op 1 ja nuari 1958 bedroeg het spaartegoed bij deze bankinstelling n.l. 3.320.000,tegen 2.860.000,op 1 januari 1957. Dit be tekent dus een vooruitgang van het spaar tegoed van 460.000,Aan spaargelden werd in 1957 1.925.000,ingelegd, ter wijl er werd terugbetaald 1.151.000, Aan rente werd in 1957 op de boekjes voor een gezamenlijk bedrag van 86.000,bij geschreven. MARKTBERICHT BEVERWIJK, 27 januari. Waspeen 12—27, spruiten 51—98, witlof 43—55, prei 1026, knollen 1025, groene kool 712, rode kool 711.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9