Fa Pruis en Zoon ■.luidspreker Veelzijdig programma voor het bezoek van Prinses aan de West Vanmorgen in de vishal en op zee „Onsterfelijke dwazen" IJmond-agenda VELSER KUNSTKRING VOOR ALLEN Nel Oosthout Amerika saneert zijn handelsvloot Jubileumvoorstellingen van „Kindergeluk" Meer Britse troepen zullen West-Duitsland verlaten Nu 8.500 manwaardoor totaal 22.000 wordt Twee doden in het verkeer „Oranje" en „Willem Ruys" gaan toeristenreizen maken Scheepvaart REX 1HEA1ER met h»kiU [ETS 7 ADVERTEERT IN DIT BLAD MARKTPLEIN 1 □MUIDEN - TELEF. 5780 DUNDERDAG 30 JANUARI 1958 Prinses Beatrix vertrekt zaterdagmiddag van Schiphol voor haar bezoek aan de Ne derlandse Antillen en Suriname. Op zondag 2 februari arriveert de Prin ses op de Dr. Albert Plesman luchthaven te Willemstad. Op maandag 3 februari is er een aubade in het fort Amsterdam, een ontvangst ten gouvernementshuize en een rondrit door Willemstad. Dinsdag 4 februari worden de nieuwe kantoren van de ministers in het fort Am sterdam en het gebouw van de Staten be zocht. 's Avonds is er een receptie in het fort Amsterdam, aangeboden door de rege ring der Antillen. Op woensdag 5 februari maakt de Prin ses een rondrit door het westen van het eiland. Daarna gaat zij naar het „Spaanse water" waar een vlootsehouw wordt ge houden. Donderdag 6 februari staan op het pro gramma een boottocht door de haven, een rondrit over het fabrieksterrein van de C.P.I.M., een rondrit door het oosten van het eiland en een feestelijk défilé door sport- en jeugdverenigingen in het Rif stadion. Op vrijdag 7 februari vertrekt de Prinses naar Bonaire, waar zij tot zaterdagmiddag zal blijven. Zaterdagavond 8 februari zal de Prinses op Aruba in het sportstadion feestelijke betogingen en sportmanifestaties bijwonen. Voorts zal zij een nieuwe huishoudschool te Santa Cruz openen en bezoeken brengen aan het hotelproject Palmbeach, de nydro- ponics-farms en de Lago Oil and Trans port Co. Woensdag 12 februari gaat de Prinses naar Sint Maarten. De volgende dag, don derdag 13 februari, brengt de „Van Speyck" haar naar Saba. Op de avond van dezelfde dag keert zij op Sint Maar ten terug Vandaar gaat zij vrjjdag 14 fe bruari, wederom met de „Van Speyck", naar St. Eustatius. Vrijdagavond keert de Prinses wederom op Sint Maarten terug, waarna zij op zondag 16 februari per vlieg tuig naar Willemstad vertrekt. Maandagochtend 17 februari reist de Prinses per vliegtuig naar Suriname, waar zij 's middags aankomt. Suriname Dinsdag 18 februari zal de Prinses ter gelegenheid van de verjaardag van Frinses Marijke in Paramaribo een défilé afnemen van de troepenmacht en de politie. Daar na zal zij een krans leggen bij het monu ment voor de gevallenen. Voorts staan op het program een ontmoeting met de raad van ministers en de Staten en bezoeken aan het jeugdcentrum van de Evangelische Broedergemeente, het centrum van de R.K missie, het internaat „Arya Dewaker" een crèche, een rondrit door Paramaribo, een bezoek aan het Surinaams museum en een gala-receptie ten gouvernementshuize. Woensdagochtend 19 februari zal Prin ses Beatrix naar Nieuw-Amsterdam ver trekken. Zij zal een Javaanse demonstratie bijwonen en de suikeronderneming Ma- riënburg bezoeken. Woensdagmiddag zal Prinses Beatrix in Alkmaar aan boord gaan van de „Prospec tor" voor een tocht naar Moengo, waar de fabriek van de bauxietmaatschappij zal worden bezocht. In Albina wacht de Prin ses een begroeting door „granmans" en „kapiteins" en een dansdemonstratie door Indianen en bosnegers. Vrijdag 21 februari zal de Prinses in Alkmaar het kindertehuis voor Hindo- staanse kinderen bezoeken en in Leliëndaal VELSEN DONDERDAG 30 JANUARI Thalia: „Berucht", 20 uur (speciale voor stelling). Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cultu reel Gebouw, IJmuiden. Alcoholics Anonymous; Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. VRIJDAG 31 JANUARI Thalia: „Hyena's van de grote weg", 20 uur. Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: als donder dag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30, van 13.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Katholieke Leeszaal: geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Raadhuis: Spreekuur van wethouder A. de Jong, financiën, reinigings- en ont- smettingsdienst, parken en plantsoenen, vreemdelingenverkeer, 1112 uur. BEVERWIJK meenteraadsvergadering. Kenncmer Theater, 20 uur: Rederijkers kamer „Kennemerland", toneel. K.S.A.-gebouw, 20 uur: R.-K. Blinden- bond. ,,'t Centrum", 20 uur: Voordrachtavond Personeelsvereniging Machinefabriek Maters N.V. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering St. Eloy. Café Appeldoorn, Nieuwstraat, 20 uur: Klaverjaswedstrijd „Kennemers"-„Rood- Zwart". Wjjkerstraalweg 174, 20 uur: Vergade ring Instituut voor Arbeiders Ontwikke ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Achter gesloten deuren". R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1518 uur. VRIJDAG 31 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De trots en de hartstocht". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „De macht van Carilinia". W.B. Theater, 20 uur: „Quatez, de dode stad". De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Landbouwschap. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 15—17 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30—20 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. het kindertehuis voor Indonesische kin deren. Zaterdag 22 februari zal de Prinses een reis naar Brokopondo aan de Suriname- rivier maken, waarbij gebruik zal worden gemaakt van auto, motortrein en corjaal. Maandag 24 februari gaat zij per cor jaal naar Berg en Dal en vandaar per schip naar Smalkalden voor een bezoek aan de mijnen van de Billiton Mij. In de namiddag zal zij in Paramaribo terugkeren, vanwaar zij zich zal inschepen voor een reis naar Nickerie. Dinsdag 25 februari zal zij de Prins Bernhardpolder, waar rijstselectieproeven worden genomen, bezoeken. Woensdag 26 februari volgt een bezoek aan het district Coronie. In Groningen zal zij een demonstratie van de Hindostaanse bevolking bijwonen. In de avond keert zij in Paramaribo terug. Vrijdag 28 februari zal de Prinses een rijtoer in Paramaribo maken en de nieuwe moskee bezoeken. Voorts zal zij een bezoek brengen aan de Beatrixstichting. De dag zal worden besloten met een culturele avond. Voor zaterdag 1 maart staat op het pro gram een uiteenzetting over het tienjaren plan en een rondrit langs projecten in en om Paramaribo, een jeugddemonstratie in het stadion en een galadiner ten gouver nementshuize. Zondag 2 maart zal de Prinses in Para maribo een kerkdienst in de Hervormde Kerk bijwonen. Op maandag 3 maart zal Prinses Beatrix een vaandel uitreiken aan de troepen macht in Suriname, een nieuwe crèche openen, het weeshuis „Sanathan Dharm" en de synagoge van de Israëlitische ge meente bezoeken. In de namiddag vertrekt zij per vliegtuig naar Nederland. Het hoofd van de Dienst voor het Zee wezen Clarence G. Morse heeft in een bij eenkomst van de Propeller Club gezegd dat de Verenigde Staten maatregelen tref fen om de handelsvloot te moderniseren en uit te breiden. Morse zeide dat hogere regeringsfunctionarissen alle denkbare steun zullen geven aan „ons streven tot handhaving van ons vermogen goederen te vervoeren tussen de vrije landen van de wereld en daarmee de banden aan te halen die ons met hen in vreedzame han delsbetrekkingen verbinden en op die wijze onze paraatheid in stand te houden om in geval van een nationale noodtoestand over voldoende transportmiddelen te beschik ken". Morse voegde er aan toe dat de Ver enigde Staten een aanvang hebben ge maakt de schepen voor het vervoer van stukgoederen weer onder Amerikaanse vlag te plaatsen. Hij verwees vervolgens naar de onlangs door President Eisenho wer tot het Congres gerichte aanvraag tot verlening van subsidie voor de bouw van koopvaardijschepen gedurende het nieuwe belastingjaar. Het gaat hier om een bedrag van 132 miljoen dollar voor de bouw van 16 vrachtschepen en een groot passagiers schip. In antwoord op een vraag betreffende het genoemde programma van vernieu wing en uitbreiding deelde Morse mede dat er thans 1.141 schepen onder Ameri kaanse vlag varen voor de kustvaart en het vervoer naar en van buitenlandse havens. Tenslotte deelde spreker mede dat de regering gegevens verzamelt voor de bouw van een onderzeese tanker en dat kern energie voor de voortstuwing van schepen al geen toekomstmuziek meer is. De moge lijkheden die de kernenergie en andere nieuwe mechanismen ten behoeve van een efficiënter vervoer ter zee ons bieden zijn legio, zo besloot Morse zijn rede. De geheelonthouders-kinderclub „Kin dergeluk" in Beverwijk, die haar vele jeugdige leden gewoonlijk plezierige ont spanning verschaft door kinderoperettes te laten opvoeren, heeft het nu ter gele genheid van het vijfenveertigjarig bestaan eens anders aangepakt. Het bestuur stel de zich namelijk in verbinding met de heer S. Rol uit Assendelft, die daarop voor de club een jubileumrevue heeft ge schreven, die compleet met zang, dans en finales en onder de titel ,,'t Is toch zeker zo" dinsdag- en woensdagavond met groot succes in het K.S.A.-gebouw werd opge voerd. Dit schouwspel, dat in twee bedrijven en zeventien taferelen was ondergebracht, heeft de leiders, die wat decors en cos- tuums betreft door de operettes toch zo langzamerhand wel aan het een en ander gewoon zijn geraakt, voor extra moeilij ke problemen geplaatst. Want het ma nuscript stelde ook in dit opzicht niet ge ringe eisen, een finale met Nederlandse klederdrachten, enige taferelen in „Speel- goedstad" en Venetië, een poppenkamer en een weerhuisje, waarmee dan nog lang niet alles is opgenoemd. Maar ook nu heeft men zich ongetwijfeld ten koste van vele vrije uren met enthousiasme aan het ontwerpen, timmeren en schilderen gezet met een resultaat, dat voor ama teurs boven alle lof is verheven. Aldus kon den in de opvoering diverse alleraardig ste scènes worden bewonderd, zoals in de kinderkamer tijdens de vergadering der poppen, de twee bewoners van het weer huisje, door wie een geestige verklaring werd gegeven over het ontstaan van slecht weer en het optreden van de „gooche laar". Niet minder aardig bedacht was de manier, waarop door middel van luci fers aandacht werd gevraagd voor de ge heelonthouding. En van de onder leiding van mejuffrouw A. Dors ingestudeerde dansjes verdient vooral de uitvoering van 'n Weense wals te worden vermeld, waar door tevens de bijzonder fleurige kostuums op hun voordeligst konden uitkomen. Bij mevrouw B. Leeuwis was de pianobege leiding opnieuw in vertrouwde handen. Zo kan van „Kindergeluk" een geslaagde ju bileumviering worden gesignaleerd, waar bij het publiek eveneens op een overtui gende manier van bewondering en tevre denheid heeft blijk gegeven. Voor bestuur en leiders is dit grote succes ongetwij feld een behoorlijke voldoening voor de intensieve voorbereiding geweest. En dan speciaal voor het echtpaar A. Berghuis- de Greef, dat reeds meer dan een kwart eeuw een bijzonder actief aandeel heeft in de dankbare taak, die „Kindergeluk" zich ziet gesteld. LONDEN (Reuter) In Londen is offi cieel meegedeeld dat de raad van de West- europese Unie heeft besloten de Britten toe te staan in 1958-1959 nog eens 8500 man van het vasteland van Europa terug te trekken. Groot-Brittannië kreeg het vorig jaar wegens financiële moeilijkheden toestemming om 13.500 man terug te trek ken. Van de Westeuropese Unie maken deel uit: Groot-Brittannië, Frankrijk, West- Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg. De Britten wilden aanvankelijk 27.000 man uit West-Europa terugtrekken. Nu zij toestemming hebben gekregen om nog eens 8500 man terug te trekken, gelooft men, dat de Britten besloten hebben hun be weeglijke strategische reserve van 5000 man voorlopig op het vasteland van Europa te laten. Lastenverdeling De permanente NAVO-raad moet nog uitspraak doen in de kwestie van de onder houdskosten voor 1958-'59 van de Britse troepen op het vasteland van Europa. Het gaat hier om 50 miljoen pond sterling (530 miljoen gulden). De Britten willen dat de Westduitsers deze kosten voor hun reke ning nemen. De minister zonder porte feuille Lord Mancroft heeft in het Hoger huis verklaard dat de hele kwestie van de Britse troepen op het vasteland van Europa weer op de helling komt, als de Britse eis op dit punt niet wordt ingewilligd. PARIJS (UP) Ook Frankrijk heeft de NAVO-landen verzocht bij te dragen in het onderhoud van de Franse troepen in West-Duitsland. Een commissie van drie NAVO-deskundigen die het Britse verzoek heeft bestudeerd, adviseerde de kosten over alle NAVO-landen om te slaan, zonder echter een percentuele verdeling voor te stellen Het Franse verzoek is langs geheel dezelfde lijnen gedaan als het Britse. Woensdagmorgen om elf uur was de achtenveertigjarige heer H. Foks uit Heemstede voor zijn bedrijf op weg naar Leeuwarden. Zijn auto is bij Den Oever in aanraking gekomen met een hooiwagen waarbij de heer Foks om het leven kwam. De thans overledene was werkend lid van de toneelvereniging „Heemstede-West". De heer W. D. Esche uit Vlaardingen, die vorige week op de Westland te Delft bij een verkeersongeluk ernstig werd gewond, is in het Oude en Nieuwe Gasthuis tg Delft overleden. Hij was op woensdag 22 januari 's morgens vroeg met zijn scooter geslipt toen hij een voor hem rijdende vrachtauto wilde passeren. Afvaarten naar Indonesië worden deze zomer onderbroken De directies van de stoomvaartmaat schappij „Nederland" en de Koninklijke Rotterüamsche Lloyd zullen wegens de minder gunstige vooruitzichten voor het passagiersvervoer in de zomermaanden in het algemeen en in deze zomer in het bij zonder tussen Europa, Colombo, Singapore en Indonesië net afvaartschema van het m.s. „Oranje" en m.s. „Willem Ruys" ge durende deze periode tijdelijk onder breken. De „Oranje" zal tussen eind juni tot be gin september 1958 een viertal toeristen- reizen naar de Middellandse Zee maken. De „Willem Ruys" zal, te beginnen in mei, twee toeristenreizen naar Bermuda, New York en de Azoren maken. De afvaart van het m.s. „Oranje" van 28 februari van Amsterdam gaat normaal door. De afvaart van 1 mei wordt vervroegd tot 25 april van Amsterdam. Aankomst en vertrek Dja karta respectievelijk 17 en 23 mei, terug Amsterdam 13 juni. De afvaarten naar het verre oosten zullen daarna waarschijnlijk in september hervat worden. De april-afvaart van de „Willem Ruys" zal eveneens een week worden vervroegd. Het schip zal op 26 maart van Rotterdam vertrekken. Aankomst en vertrek Djakarta respectievelijk 16 en 19 april. Terug in Rotterdam 10 mei. De „Willem Ruys" zal na de toeristen reizen naar het dok gaan voor het reeds lang voorgenomen inbouwen van nieuwe hulpmotoren. "Vandaag ruim 1700 kisten De aanvoer te IJmuiden bestond donder dagmorgen uit 1720 kisten, waarbij 230 kisten schelvis, 200 radio, 160 kabeljauw, 180 koolvis, 130 wijting, 20 makreel, 100 haring, 650 schol en 50 stokkebit. Voorts waren er 3000 kg tongen en 200 stuks stijve kabeljauwen. De HD 79 was binnen met 50 kisten schelvis, 40 gul, 200 radio, 100 wijting, 10 diversen en 80 stuks stijve kabeljauwen; de Emma (van 18 jan.) met 180 kisten schelvis, 120 gul en kabeljauw, 180 koolvis, 20 makreel, 100 haring, 30 wij ting, 30 diversen en 80 stuks stijve kabel jauwen. Wat er komt Voor de vrijdagmarkt was officieel nog geen boot bekend. De KW 32 Sakina Mar- tine zou evenwel al thuisstomend zijn. Voorts komt de Haarlem waarschijnlijk voor maandag. De vangst bestond gisteren uit 260 kisten schelvis, 100 zwarte kool, 80 gul en kabeljauw, 70 wijting, 20 diversen, 200 stuks stijve kabeljauwen. Het schip was nog vissend. Oudste boten zijn dan: Haarlem, Herman en Nestor (van 20 jan.); de Elie, Beatrice, Ariadne en Sakina Mar- tine (van 21 jan.). Voor de export De export kocht donderdagmorgen ka beljauw, schol en tong. De regels grote kabeljauw deden 60 tot 50, kleine 40 tot f 33, kisten kabeljauw 77 tot 83. De grote schol maakte 20 tot 22, middel 23 tot 25, zetschol 36 tot 35, schol I 35 en schol II 33 tot f 34. De grote tong ging van de hand voor f 3 tot 3,10 per kg, grootmiddel voor 2,90 tot 3,10, kleinmiddel voor 2,60 tot f 2,80, tong I voor 2,50 tot 2,60 en tong II voor 2,20 tot f 2,30. Het binnenland in De haring bracht donderdagmorgen 24 tot 28 op, makreel 31. De grote schel vis bracht 42 tot f 31 op, grootmiddel f 44 tot f 36, kleinmiddel 47 tot 39, pennen 49 tot 42, braadschelvis f 46 tot 42 en wijting 38. Grote gul bracht f 35 op, middel 35 en torgullen 28 tot f 31. De zwarte koolvis ging weg voor 62 tot 70, koolvis I voor 25 tot 27 en koolvis II voor f 24 tot 25. Witte koolvis maakte 70, leng 67 tot 65, schol 3/28 tot 31. Haring om de Noord Om de Noord was het weer dinsdag iets beter bij de negen en vijftigste breedte graad. De windkracht wam van 6 tot 7. De vooruitzichten waren echter goed. De trawlers hebben die dag gevist en vingen van 175 tot 150 manden, meest makreel en haring. De Herman deed een trek van 40 manden schelvis en haring; de Beatrice twee trekken voor 125 manden, meest ha ring en makreel. De Sakina Martine. de KW 32 meldde een trek van 20 manden schelvis. De loggers en kotters op de kust vingen niet veel tong, maar meldden wel een goede scholvisserij De dagvangsten op de kust bestonden uit 80 tot 60 kg tong en 30 tot 20 manden schol en bot en 25 tot 15 stuks stijve kabeljauwen. De schepen bij de Pittboei vingen 150 tof 100 kg tong, 15 tot 20 manden schol en wijting en 2 tot 3 manden tarbot per etmaal. De trawler „Emma" was dinsdag thuisstomend. Haring weer verdwenen Woensdag was het goed weer om de Noord bij 59 noorderbreedte. De dagvang sten van de trawlers waren van 60 tot 200 manden schelvis en wijting en koolvis. De haring en makreel waren gisteren weer ver dwenen. De Francina meldde een dag van 250 manden kleine vis; de Deining een trek van 40 ménden schelvis en koolvis en de Sakina Martine een trek van 15 manden schelvis en 30 kabeljauwtjes. De laatste ging aan de thuisstoom beginnen; de Me- dan en Postboy kozen weer zee. De loggers en kotters bij de Pittboei vingen woensdag per etmaal 200 tot 250 Tuk op IJmuiden Het was geheel onverwachts, dat er twee grote loggers van de Scheveningse vloot met een gezamenlijke vangst van 1300 kisten in IJmuiden aan de woensdag- markt verschenen. Dit was een gevolg van het feit, dat in IJmuiden voor de rondvis nog altijd het meeste wordt betaald. In de komende weken zal dan ook wel een aantal grotere schepen van de Scheveningse vloot te verwachten zijn. Overkant De VEM heeft deze week er de voorkeur aan gegeven om haar vloot naar Engeland te zenden, om daar te markten. Dinsdag heeft de VIOS in Grimsby verkocht, woensdag de Allan Water en als de prij zen goed zijn dan komt donderdag de Her man IJM 2 er. De schepen gaan daar pro viand, olie of kolen laden en opnieuw ter visserij. kg tong en 10 tot 15 manden schol en wij ting en 2 tot 3 manden tarbot. De loggers en kotters bij de boei ST. 3 vingen 200 tot 175 kg tong en 20 tot 15 manden schol en schar en de schepen op de kust meld den als dagvangsten 150 tot 90 kg tong, 25 tot 20 manden schol en bot en 10 tot 15 stuks kabeljauwen. Klap water Naar gisteren bekend werd, heeft de SCH 6 „Alida" van de rederij A. van der Zwan en Zonen, schade opgelopen, toen de logger zondagmiddag, op thuisreis naar Scheveningen, een klap water over kreeg. Persoonlijke ongelukken deden zich won der boven wonder niet voor. Zondagmiddag aanvaardde de „Alida" onder schipper A. Hofland, van de 59ste breedtegraad de thuisreis naar Scheve ningen. Wegens het slechte weer voer het schip op halve kracht. Niettegenstaande dit sloeg zondagmiddag een geweldige klap wa'ter met grote kracht over het dek en tegen het stuurhuis. Vier ruiten van de brug werden ingedrukt, het kompas en de kap daarboven werden weggeslagen en ook de verbindingsdeur tussen de brug en de hut van schipper Hofland die juist even te kooi lagbezweek onder het ge weld van het water. De brug kwam blank te staan. De wachtsman bleef ongedeerd. De logger draaide onmiddellijk bij en bleef enkele uren op deze plaats steken. Later werd de reis naar Scheveningen voort gezet. Woensdagmorgen vroeg liep de „Alida" de Scheveningse haven binnen, waar 450 kisten rondvis en 500 stuks kabeljauw werden gelost. Teleurgesteld De Scheveningse handel toonde zich gis teren teleurgesteld over het feit, dat twee van de drie trawlloggers, die met rondvis „uit de noord" op weg waren naar huis, in IJmuiden aan de markt kwamen, in plaats van in Scheveningen. De SCH 54 en SCH 196 liepen dinsdag de haven van IJmuiden binnen, waar de ladingen wer den gelost. Aanvoer op Urk Door acht vaartuigen werd dinsdag aan de Visafslag op Urk aangevoerd 410 pond snoekbaars van 94 tot 96 cent per pond, 304 pond baars van 84 tot 88 cent per pond en 1396 pond voorn van 8 tot 10 cent per pond. Aardijk, 29 te New York. Aegis, 29 te Maracaibo v. La Guaira. Agamemnon, 30 te New Orleans. Albireo, 29 i80 m. n. Massawa n. Aden. Alderamin, 29/30 te Abadan. Algenib, 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Aliotli, 29 180 m. z.o. St. Vincent n. Las Palmas. Alnati, 29 te Hamburg verwacht v. Bremen. Alwaki. 30 te Hongkong. Amstelbrug, 30 te Antwerpen. Amstelkroon, 29 ten anker Suez. Amstelstad, 29 v. Antwerpen n. Hamburg. Andijk, 29 v. Londen n. Bremen. Arendskerk, 30 te Brisbane. Arkeldijk, 29 te Philadelphia v. Charleston. Ariadne, 29 60 m. n.o. Oporto n. Oran. Artemis, 29 te Curagao verwacht v. New York. Astrid Naess, pass. 29 Makalla n. Mena Al Ahm. Attis, 23 v. Londen n. Emden. Averdijk, 28 te Antwerpen v. Hoek van Holland. Axeldijk, 30 te Santos. Banda, 29 400 rn. o.n.o. K. Engano n. S. Francisco. Bantam, 29 te Tjeribon. Batavia, 29 te Singapore. Batjan, 29 te Savannah. Bennekom, 23 te Antwerpen v. Port of Spain. Borneo, 29 v. Antwerpen n. Londen. Boschkerk, pass. 29 Kp. St: Vincent n. Pt. Said. Breda, 29 te Hamburg n. Antwerpen. Britsum, 28 30 m. z. Mozambique n. East-London. Caltex Pernis, 30 te Pernis verwacht. Callisto, 30 te Antwerpen. Caltex Leiden, 29 90 m. n.w. Alexsndrië n. Pernis. Caltex Rotterdam, 30 te Mobile. Camerounkust, 29 40 m. w. C. Bianc n. Freetown. Castor, 29 te Savannah verwacht v. Charleston. Ceronia, 29 te Abadan verwacht v. Singapore. Cinulia, 30 te Birkenhead verwacht. Clavella, pass. 29 Straat Soenda n. Singapore. Congokust, 29 v. Monrovia n. Takoradi. Cooisingel, 30 te Morrisville. Corillo, 29 300 m. z.o. Timor n. Cairns. Coryda, 29 330 m. z.o. Thursday lsl. n. Singapore. Crania, 29 340 m. z.w. Fayal n. Shellhaven. Delft, 30 te Curagao. Dongedijk, 30 v. Cristobal. Dorestèd, 28 840 m. o.n.o. Guadeloupe naar Pto. La Cruz. Doris, 30 te Ciudad Trujillo. Duivendrecht, 30 v. Rotterdam n. New York. Eemland, 30 te Rio Grande do Sul. Eenhoorn, 30 v. Izmir te Vathy. Elizabeth B, 29 v Tokio n. Honolulu. Ena, 29 v. Curagao n. Rio de Janeiro. Eos, pass. 29 Finisterre n. Tunis. Esso Den Haag, 29 v. Antwerpen n. Sidon. Etrema, 30 te Iskenderun. Friesland KRL, 30 te Tandjong Priok. Gabonkust, 30 te Port Harcourt. Garoet, 29 te Port Said verwacht v. Genua. Ghanakust, 29 te Takoradi verw. v. Monrovia Giessenkerk, 29 v. Le Havre n. Sydney Gooiland, 30 voor IJmuiden verwacht. Graveland, 30 te Vitoria. Guineekust, 28 te Lobito. Haarlem, 30 te Puerto Barrios. Hathor, 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hector, 29 te Piraeus verwacht v. Algiers. Heelsum, 29 te Jacksonville verw. v. N. Orleans. Helder, 30 te Cienfuegos. Helena, 29 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Helicon, 29 300 m. w. Oporto, n. Paramaribo. Hermes, 30 v. Curagao n. Puerto Limon. Hestia, 29 et Bremen v. Amsterdam. Hilversum, 29 Aden gepass. n. Mena Al Ahmadi. Himalaya, 29 v. Brickham n. Rotterdam. Hispania, 29 te Rotterdam. Hoogkerk, 29 te Tanga verwacht v. Mombasa. Hydra, 29 te Carupano verwacht. Ilos, 29 te Rotterdam. Isis, 30 te Port of Spain. Japara KRL, pass. 29 Gibraltar n. Rotterdam. Jason, 29 v. Puerto Limon n. Ciudad Trujillo. Jos. Frering, pass. 29 Kp. Finisterre n. L. Palmas. Jupiter, 28 v. Tunis n. Malta. Kabylia, 29 te Brunsbüttel n. Stockholm. Kalinga, 29 130 m. z.z.w. Ouesant n. Curagao. Kalydon, 29 60 m. z.z.o. Str. Ormoesz n. Mena. Karimata, 29 446 m. z.z.o. Suez n. Suez. Katelysia, 29 te Stanlow evrwacht. Kelletia, 29 v. Point Fortin n. Landsend. Kellia, 29 90 m. z.z.o. Kreta n. Landsend. Kertosono, 29 Kreta gepass. n. Malaga. Khasiella, 29 v. Saltend n. Kollingholme. Kieldrecht, pass. 29 Burlings n. Marseille. Kopionella, 30 et Port Sudan. Korenia, pass. 29 Ras Al Hadd n. Eastham. Krebsia, 5/2 te Curagao verwacht. Laertes, pass. 29 Finisterre n. Liverpool. Langkoeas, 30 ten anker te Mena Al Ahmadi. Larenberg, pass. 29 Kp. Da Gata n. Trinidad. Laurenskerk, 29 v. Gibraltar n. Vlissingen. Lekhaven, 29 v. Bremen n. Hamburge. Leopoldskerk, pass. 29 Str. Ormoes n. Suez. Lissekerk, 30 te Bremen. Lombok, 30 te Kaapstad. Louis Lantz, 30 te Las Palmas. Luna, 29 te Rotterdam n. Hamburg. Maasdam, 30 te Havana. Maaskerk, 30 et Las Palmas. Mataram, 30 te Padang. Meliskerk, 29 v. Genua n. Rotterdam. Mentor, 29 te Georgetown v. Paramaribo. Merwede, 30 te Takoradi. Merwelloyd, 29 te Baltimore verw. v. Houston. Minjak, 29 v. Cape St. Jacques n. Singapore. Molenkerk, 30 te Rangoon. Musilloyd, 30 te Penang verw. v. Pt. Swettenham. Naess Comm., 29 15 m. n.w. Algiers n. Fawley. Nanusa, 29 te Longview verwacht v. Portland. Nestor, 29 v. Ordaz n. Trinidad. Nias, pass. 29 Beira n. Dar Es Salaam. Nieuw Amsterdam, 29 te Havana v. Kingston. Notos, 28 v. Genua n. Livorno. Oranje, 30 te Singapore. Oranje Nassau, pass. 29 Flores n. Plymouth. Osiris, 28 320 m. o.z.o. Key West n. Mobile. Ouwerkerk, 29 te Port Swettenham. Perna, 28 v. Abadan n. Madras. Pieter S, 29 te Rotterdam. Polydorus, 29 430 m. n.w. Minikoy n. Penang. Poseidon, 29 v. New Orleans n. Maracaibo. Prins Alexander, 30 te Haifa. Prins der Nederlanden, 29 te La Guaira. Prins Willem III, 29 te Antwerpen. Pr. Willem IV, pass. 29 Kp. St. Vine. n. Valencia. Purfina Hellas, 29 te Portland maine v. Mena. Purfina Nederland, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Purmerend, 29 te Trinidad v. Montevideo. Pygmalion, 29 v. Puerto Ordaz n. Port of Spain. Roma, 29 te Genua. Rotti, 30 te Penang. Saidja, 30 te Pulubukom. Salatiga, pass. 29 Muscat n. Khorelmufata. Scherpendrecht, pass. 29 Calicut n. Perz. Golf. Schie, 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Senegalkust, 29 v. Abidjan n. Takoradi. Sirrah, 29 370 m. z. Bombay n. Bandar Mashur. Soestdijk, 28 5 m. z. Lizard n. New York. Solon, 30 te San Juan. Stad Delft, 29 v. Lissabon n. Boulogne. Stad Gouda, 29 v. Newport News n. Duitsland. Stad Maassluis, verm. 30 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Rotterdam, pass. 29 Gefle n. Kirkenaess. Stanvac Djirak, 29 300 m. n. Singapore n. Buatan. Stanvac Talangakas, 29 te Sungeigerong verw. Statensingel, 1/2 te Rotterdam verwacht. Stentor, 29 te Amsterdam n. Bremen. Steven, 29 te Ceuta. Straat Malakka, 30 v. Nagoya n. Kobe. Straat Singapore, 30 te Fremantle. Straat Soenda, 30 te Kaapstad. Straat Torres, 29 v. Belawan n. Cochin. Sumatra, 29 te Pladju. Tankhaven I, 29 v. Belawan n. Sungeigerong. Tara, 29 v. Montevideo n. Buenos Aires. Tarakan, 29 v. Liverpool n. Le Havre. Taria, 29 280 m. z. Bombay n. Abadan. Tegelberg, 29 te Port Elizabeth verw. v.'Durban. Teiresias, 30 te Surabaja verwacht v. Semarang. Telamon, 29 v. Bremen n. Antwerpen. Themis, 29 v. Aruba n. Barranquilla. Theobaldius, 29 v. Rouen n. Curagao. Tjiluwah, 29 v. Makassar, 30 te Bali. Tjipondok, 29 v. Surabaja n. Bintang Riouw. Tcmocyclus, 30 te Londen. Tomori, 29 45 m. w. Oporto n. Cadix. Towa, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Trajanus, 28 v. Petit Goave n. Port Au Prince. Transporter V, pass. 30 Santa Maria n. R'dam. Trompenberg, 29 v. Brownsfield n. New Orleans. Van Cloon, 29 te Wellington. Vasum, 29 v. Amsterdam n. Mena Al Ahmadi. W. Alton Jones, 28 150 m. o.z.o. Bermuda naar Philadelphia. Waterland, 29 v. Amsterdam *n. Bremen. Waterman, pass. 29 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Westertoren, 29 660 m. z.o. M'bourne n. Lyttleton. Westland, 28 125 m. o. Bahia n. Las Palmas. Wieldrecht, 29 te Bremen n. Rotterdam. Zaankerk, 29 v. Port Said n. Djibouti. Zeeland, 31 te Assab. Zonnekerk, 29 te Melbourne. Zonnewijk, 29 v. Bagnoli n. Macapa. KLEINE VAART Alcetas, 28 10 m. z.w. Marseille n. Marseille. Bab T, 26 te Zaandam v. Hamina. Bloemgracht, 29 in Kielerkan. n. Huil. Boreas, 29 40 m. n.w. Malta n. Tel Aviv. Draco, 29 10 m. o.n.o. Noordhind. n. Amsterdam. Elsa, 27 v. Nykoping n. Huil. Joost, 28 v. Zaandam n. Emden. Kaap Falga, 25 te Vestervik v. Amsterdam.. Kaap St. Vincent, 25 te Vestervik v. Visby. Keizersgracht, 29 40 m. n.w. Texel n. Emden. Pavo. 28 te Rotterdam v. Zaandam. Phidias. 29 95 ra. z.o. Kp. Vincent n. Lissabon. Plato, 28 v. Gdynia n. Amsterdam. Ponza, 28 v. Korsnas n. Zaandam. Schippersgracht, 29 op Thames n. Rotterdam. Tilly, 28 v. Humbeek n. Stockholm. SLEEPVAART Barentszee, 30 130 m. o. Jamaica n. N. Palmira. Blankenburg, 30 bij Kp. Vincent n. Rotterdam. Clyde, 30 270 m. z. Fayal n. Gent. Cycloop, 30 v. Rotterdam n. Kuwait. Friesland, 30 bij Key West n. Mobile. Gele Zee, 30 v. Sheerness n. Kobh. Hudson, 30 v. Falmouth n. Jamaica. Humber, 30 270 m. n.o. Paramaribo n. N. Palmira. Loire, 28 190 m. o.z.o. Hainan n. Conakry. Nestor, 26 v. Huil n. IJmuiden. Rode Zee, 30 260 m. w. Madeira n. Houston. Thames, 30 v. Dungeness n. Port Suad. Tyne, 30 v. Lübeck n. Tandjong Priok. Witte Zee, 30 90 m. n. Alexandrië n. Bari. 4 FEBRUARI 's avonds 8 uur precies Kaarten: ƒ3.50; ƒ3.-; 2.25; ƒ1.50; ƒ1.- Dagelijks Bureau Moerbergpiantsoen 22 Telefoon 5743 Koop NU nog tegen niet verhoogde prijzen Meer dan een miljoen VESPA-rijders gingen u voor. Wel een bewijs van dé superieure kwali teiten van deze scooter, die de wereld veroverde Dank zij de rationele productie konden de prijzen r°r laag gehouden worden. 125 ccƒ1295.— 150 ccƒ1448.— 150 cc De Luxe1575. (met div. extra accessoires) 150 cc Grand sport ƒ1800. Komt u eens met ons praten. Over de betaling worden wij het wel eens

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3