Alcmaria Victrix na zege op Vitesse weer aan de leiding Vanmorgen in de vishal en op zee Havenberichten „Waterig" vissen feest met proestende en natte clowns 7 IJ mond-agenda VOETBAL IN KENNEMERLAND Amsterdamse Beurs 4 VVB Kennemers DEM Beverwijk Wijk aan Zee V itesse T errasvogels Velsen „Pat Mat" staat op winst tegen „Kijk Uit" Waterloo Kinheim Hercules Jong MAANDAG 3 FEBRUARI 1958 Door de verrassende resultaten, waar voor de clubs in de kopgroep, hetzij in positieve, hetzij in negatieve zin zorgen, alsmede door het taaie volhouden van de clubs, die voor de onderste plaats in aan merking komen, heeft de competitie in 3 A een ongemeen spannend verloop, wat nu juist niet van de vierde klasse D ge zegd kan worden, daar zich hier voor NAS en Geel Wit al vrij duidelijk respectieve lijk fraaie en minder fraaie perspectieven gaan aftekenen. Voor Castricum was het gisteren een droeve dag, daar beide plaatselijke der- derklassers, die er toch zo goed voor ston den, verloren. Nu is het een feit, dat ver wacht kon worden, dat èn CSV, dat uit tegen Wijk aan Zee speelde, èn Vitesse, dat op eigen terrein Alcmaria Victrix ont ving, voor een zware opgave kwamen te staan, maar op zijn minst hadden wij toch verwacht, dat beide teams één winstpunt in de wacht zouden slepen. Nu scheelde het bij Wijk aan ZeeCSV (één-nul) niet zo heel veel, of de Castricummers waren nog gedeeltelijk aan hun trek gekomen, maar Alcmaria Victrix liet er geen twij fel aan bestaan, dat het in deze wedstrijd de overwinning verdiende: met niet min der dan één-zes zegevierden de Alkmaar- ders, die nu weer de bovenste plaats be zetten. Ook Egmondia gooit momenteel weer hoge ogen. De Egmonders wonnen giste ren namelijk met twee-één van Velsen waarmee zij revanche namen voor de één nul nederlaag, die zij op het Velsen-ter rein leden en delen nu met 22 punten uit 16 wedstrijden met CSV de tweede plaats. Men ziet het: in de bovenste regi onen is nog van alles mogelijk. Maar ook onderaan is de zaak nog lang niet in kannen en kruiken, want de Ter rasvogels schijnen nog geenszins van plan in hun slechte positie te berusten. Zij won nen gisteren met één-nul van ADO, dat zowaar ook nog enigszins op zijn tellen moet gaan passen. Beverwijk en HSV, eveneens „kanshebbers" deelden met twee-twee de punten. In de vierde klasse D was het voor NAS al een bijzonder goede dag: zelf won het met niet minder dan vier-nul van Zaan- landia, dat de Halfweggers in de eerste omloop met vijf-vier verslagen had, ter wijl Uithoorn, dat voor NAS nog de meest ernstige bedreiging vormde aan Kinheim zowaar een puntje moest afstaan (één één). Een kranige prestatie voor de Vel- senaren, wie het bovendien ook nog goed gedaan zal hebben, dat Geel Wit met twee nul van Bloemendaal verloor, waardoor de Haarlemmers thans met nog zeven wed strijden voor de boeg vijf verliespunten meer hebben dan Kinheim. Ook de Water- loërs verdienen een pluim voor hun één twee overwinning op OFC. Wel staan zij hoger op de ranglijst dan de Oostzaners, maar het OFC-terrein wil de tegenpartij nog al eens parten spelen! De VVB-ers hebben het in Amsterdam tegén AFC niet kunnen bolwerken. Wel be gon VVB moedig, maar al na vijf minu ten ging de thuisclub overheersen, speci aal over rechts, waartegen de linker ver dedigingshelft van de Breesapers niet vol doende was opgewassen. Een prachtige combinatie gaf AFC door rechtsbinnen Boskamp de leiding toen Jonkman en zijn verdedigers uit positie waren (één-nul). Dit gebeurde na acht minuten en toen twee minuten later Jonkman zich door een schot van de linksbinnen van zeker dertig meter afstand liet verrassen was het al twee-nul. En kort daarna werd een AFC- buitenspeldoelpunt afgekeurd, hetgeen toen wel de VVB-verdedigingszwakte de monstreerde. Toch wist VVB zich lang zaam los te werken, doch de afwerking in de aanval leverde weinig gevaar op. Pas nadat een AFC-aanval over rechts was af geslagen pikte Van der Linde de bal op en liet deze over de Amsterdamse verde digers en doelman in het net verdwijnen (twee-één). Even voor de rust scoorde de AFC-linksbuiten uit een voorzet (drie-één). Na de hervatting vergiste Jonkman zich BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: E. de Weers-Martens, z., Cederstraat 25, IJmuiden-O.; J. van Gulik- Jongeneel, z., Woonwagenkamp, Velsen, A. M. J. Beentjes-Spoelstra, z., Muil- manslaan 3, Heemskerk; W. A. M. Slager- Bodewes, d., Van Valkenburgstraat 4, Vel- sen-N.; A. Vink-Baak, z„ Vechtstraat 133, IJmuiden; E. van Loon-Tengbergen, z., Vleetstraat 18, IJmuiden; G. A. van den Oever-Smit, z., Waalstraat 87, IJmuiden; G. Sloos-Westra, z., Kerkweg 99, Sant poort; J. Hegman-Van Huizen, z., Een- drachtstraat 28, Velsen-N.; J. Weij-Van den Braber, z., Heerendumweg 143, IJmui- den-O.; P. den Houdijkers-Zwart, d., Pres. Krugerstraat 33, IJmuiden; M A. Gerrit- sen-Van Ginneken, d., Heidestraat 43, IJ- muiden-O.; J. Wielart-De Wid, z., Scho- terweg 100 rd., Haarlem; M. J. Ruiter- Hermann, z., Rijnstraat 98. IJmuiden. ONDERTROUWD: N. M. Kuilboer, Dorpsstraat A 44, Oterleek en A. A. Dam, Raadhuisstraat 4, IJmuiden-O.; E. Y. van der Valk, Platanenstraat 8, IJmuiden-O. en H. Doezie, Platanenstraat 8, IJmuiden-O., t. a.: Platanenstraat 8, IJmuiden-O.; L. Suijkerbuijk, Pres. Krugerstraat 27, IJ muiden en M. Hoogendijk, Pres. Steyn- straat 44, IJmuiden, t. a.: Kon. Wilhel- minakade 28, IJmuiden; N. J. van der Werff, Van Wassenaerstraat 52, IJmuiden- O. en M. C. Deiman, Casembrootstraat 18, IJmuiden-O., t. a.: Casembrootstraat 18, IJmuiden-O.; N. B. de Winter, Zeeweg 273, IJmuiden-O. en M. E van Wachendorff van Rijn, Velserduinweg 248 rd., IJmuiden-O.; J. Hulsker, Straatweg 117, Rotterdam en A. v. Splunter, Meervlietstraat 92, Velsen. GEHUWD: L. A. M. Ragetlie en A. G. Duineveld, Eendrachtstraat 32, Velsen-N.; M. Martens en M. Harms, Planciusstraat 56, IJmuiden-O.; W. Sterk en W. J. Goos, Bloemendaalsestraatweg 14, Santpoort; J. C. v. d. Bos en E. Vrijhof, Elzenstraat 11, IJmuiden-O.; C. van Kampen en J. Kra mer, Kortenaerstraat 7, IJmuiden-O.; A. Jongejan en M. E. Zuiderduijn, Hoofd straat 109, Santpoort; Th. Teeuwisse en G. E. Res, Keizer Wilhelmstraat 30, IJmui den; J. W. Schuiling en J. C. G. de Gelder, Geleenstraat 31, IJmuiden; J. Zwart en J. Hoek, Conradstraat 3 rd., IJmuiden. OVERLEDEN: J. van Tilburgh, 63 j., weduwe van D. Luiken, Heidestraat 41, IJmuiden-O. bij een voorzet, stompte de bal, die net jes door een AFC'er werd ingekopt, (vier- één). VVB werd nu geleidelijk sterker; Koppen schoot naast, Van der Linde en Luitjes hadden evenmin succes. Hoewel de Kennemers de wedstrijd te gen West Frisia verloren mag men terug zien op een heel goed gespeelde wedstrijd die op een behoorlijk peil stond. Niemand zal ontkennen dat West Frisia deze wed strijd verdiend gewonnen heeft, maar het spel der roodzwarten verraste een ieder. De Kennemers kwamen met een in valler voor doelman Meyer. Groot verving hem op uitstekende wijze. Het begon voor de Kennemers niet erg hoopvol. Na vier minuten spelen bleef Ho reman staan in plaats van de gevaarlijke Simons aan te vallen. Groot liep uit zijn doel maar keihard schoot Simons de bal in het doel (1-0). Aangemoedigd door dit succes kwamen de West Friezen steeds te rug, maar de Kennemers-achterhoede hield stand. In de tweede helft kwamen de Ken nemers steeds meer in de aanval maar hoe de roodzwarten ook werkten het baat te niet. f Op een uitermate zwaar veld heeft DEM verdiend van Purmersteyn verloren. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat DEM zou gaan verliezen. Wel nam de thuisclub de leiding maar verder dan een 1-0 voorsprong kwam men toch ook niet. In de tweede helft begon DEM met een sterk offensief en het scheelde maar wei nig of een schot van Goderie betekende de gelijkmaker maar via de lat kwam de bal het veld weer in. Het bleef spannend want beide doelen kwamen om beurten in gewaar. Met nog vier minuten te spelen kon de thuisclub handig profiteren van een fout in de DEM-achterhoede (2-0). Kort voor het eindsignaal moest Aarden burg nogmaals de bal uit het doel halen (3-0). In een gelijk opgaande wedstrijd heeft Beverwijk een kostbaar punt veroverd op HSV. Het spel, bij de Wijkers vlotte heel aardig en er waren goede combinaties te zien. In de eerste helft kwam Beverwijk, hoewel steeds sterker, goedkoop aan een doelpunt. Een hard schot van J. Minne- boo werd door Van der Maat van richting veranderd en de bal rolde in het HSV- doel (1-0). Dit werd ook de ruststand. In de tweede helft maakte Koster al na tien minuten spelen de stand gelijk. Van der Maat was de Wijkers goed gezind want hij sloeg nu een bal voor het doel met de hand. De strafschop werd door J. Minne- boo ingeschoten (2-1). HSV gaf zich niet gewonnen en na 23 minuten kon Haanraats door goed doorzetten de stand gelijk ma ken. Tegen het einde waren de bezoekers zelfs iets sterker maar er kwam geen ver andering in de stand. In een uiterst spannende wedstrijd heeft Wijk aan Zee het bovenaan de ranglijst staande CSV met een nederlaag naar huis gezonden. Wijk aan Zee had in deze wed strijd haar oud-midvoor W. Snijders weer opgesteld waardoor in de voorhoede weer meer vaart kwam. In de eerste helft stond Wijk aan Zee steeds voor de CSV-veste maar De Heer kon de stand tot de rust blank houden. In de tweede helft zag men eenzelfde spelbeeld en vele malen belandden de schoten van de Wijk aan Zee-voorwaart- sen tegen lat of paal. Na een goed half uur kreeg de thuisclub een corner te nemen die door Snijders werd ingekopt maar De Heer stompte de bal weer weg. Kort hier op volgde er een kopbal waar de CS V-doel man niet bij kon. Klooster zou zijn doelman te hulp komen maar hij kopte de bal in het doel (1-0). De wedstrijd kreeg nu een spannend karakter maar er kwamen geen doelpunten meer. Alcmaria .Victrix heeft volkomen ver diend van het slecht spelend Vitesse ge wonnen. Het begon voor Alcmaria al heel goed want op zeer goedkope wijze kwam men aan een 0-2 voorsprong. Maar toen kreeg Vitesse weer een kans om gelijk te komen nadat eerst Van der Valk de stand op 1-2 had gebracht. Vitesse kreeg een strafschop toegewezen, maar tot grote er gernis van alle Vitesse-supporters schoot Marcker de bal naast. Kort voor rust greep Groot een Alcmaria-speler bij zijn been en dit werd een strafschop die wel ingescho ten werd (1-3). In de tweede helft stond Vitesse 20 mi nuten voor het Alcmaria doel maar Vas- binder gaf geen kans om de achterstand te verkleinen. Bij een snelle aanval van de bezoekers werd het 1-4. H. Borst ging toen mee naar voren maar hierdoor werd de achterhoede verzwakt en met groot ge mak kon Alcmaria de eindstand toen op 1-6 brengen. Terrasvogels heeft de moed om alsnog aan de onderste plaats te ontkomen, blijk baar nog niet opgegeven, want gisteren behaalden de Santpoorters wederom een zege en wel op ADO. De Heemskerkse ploeg was voor de rust wel meer in de aanval maar de aanval lers uit het noorden boezemden Van Gel der en zijn medeverdedigers al bitter wei nig vrees in, zodat doelman Cöhrs er al zeer weinig aan te pas behoefde te komen. De Terrasvogels-aanvallen, hoewel min der in aantal, waren in feite gevaarlijker, maar de Heemskerkse doelman verstond zijn vak en eenmaal bij een schot van Thoolen stond het houtwerk hem bij. Na de rust is Terrasvogels over het ge heel het meest in de aanval geweest en wanneer men over een midvoor van for maat had beschikt, was al eerder de be slissing gevallen dan, zoals nu, een kwar tier voor het einde. Toen trapte Rijke na een scrimmage de bal in het Heemskerk se net (1-0) en waren twee kostbare pun ten binnen. In een goed gespeelde wedstrijd heeft Egmondia revanche genomen voor de eer der geleden nederlaag tegen Velsen. Eg mondia kon na tien minuten de leiding ne men door een goed doelpunt van Wijker (1-0). Velsen dat Bakkum weer in de ge- Het eerste tiental van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft voor de bonds- competitie een wedstrijd gespeeld tegen „Kijk Uit" uit IJmuiden. Bij een stand 2Va 2'A werd de wedstrijd afgebroken, maar verwacht wortlt dat de uitslag 5)4—4% in het voordeel van de Beverwijkers zal zijn. De persoonlijke resultaten waren: J. Blok (Kijk Uit)—M. P. Suiker (Pat Mat) 10; F. WaldaJ. A. Zoontjes remise; P. LanserL. Mostertman 01; J. L. Wijd- oogenD. G. Huygen afgebr. W. Mees P. Zwart afgebr.; G. GordijnP. Hart af gebr.; O. KistemakerJ. E. Strengers 01; P. HeudenreichJ. A. Rodenberg afgebr.; J. PlugboerH. J. Bannenberg afgebr.; G. L. de HaasG. Paardekoper 10. Lezing voor aquarianen Op donderdag 6 februari zal de heer J. A. de Vries lid van aquariumvereniging „Velsen" voor zijn medeleden een lezing houden over „waterontharding en PH-be- paling". De lezing zal plaats hebben in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplant,- soen te IJmuiden. Er zal voor de leden gelegenheid zijn hun aquarium water te la ten onderzoeken. „De Plankeniers" met „Narcose" Donderdag 13 februari zal de oud-katho lieke Toneelvereniging „De Plankeniers" in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden „Narcose" door Wim Dumont opvoeren. lederen had speelde niet ontmoedigd ver der. Uit een goede combinatie scoorde Hoogzaad nog voor de rust de gelijkma ker. In de tweede helft kon de thuisclub de leiding weer nemen dank zij een doel punt van Zwanenburg (2-1). In de laatste minuten leek het er nog op dat het een gelijk spel zou worden maar een kopbal van Hoogzaad en een hard schot van Gra- man gingen via lat en paal naast. Op een bijna onbespeelbaar terrein is het Waterloo gelukt om de punten mee naar IJmuiden te nemen. Met de straffe wind in de rug begon Waterloo aan te val len. Het leek er aanvankelijk op dat de tegenpartij niet veel in te brengen had. Maar OFC kon zich beter op dit terrein bewegen, en na 25 minuten spelen opende de midvoor de score (1-0). Waterloo her stelde zich direct en voortdurend moest de verdediging van OFC alles bijzetten om uit het gevaar te komen. Totdat even voor de rust de spil van OFC zodanig in het nauw werd gebracht, dat hij in zijn eigen doel schoot: één-één. Na de rust werd Waterloo in de verde diging teruggedrongen, maar men kon toch steeds nog de aanval opbouwen, mede doordat alles van OFC ten aanval toog. Steeds weer moest de doelverdediger van OFC doortastend optreden. Na een uitval van Waterloo kwam de bal bij van Leeu wen. Deze zette scherp voor en Numan gaf met een hard schot Waterloo en nu definitief de leiding. In Uithoorn heeft Kinheim op het slech te en zwaar te bespelen terrein van de gelijknamige club een uitstekende presta tie geleverd; een prestatie, die voortref felijk £óu~ 'zijngeweest als jammer genoeg voor de Velsengren, in deze kracht meting van aanval tegen verdediging de Uithoorners in de laatste halve minuut ge lijk hadden gemaakt. De Kinheimers be gonnen de strijd op het lastige veld tegen de stevige wind in met een invaller voor de zieke midvoor Sluiter, wiens plaats Demmers nu innam, die op zijn beurt als rechtsbuiten was vervangen door J. v. d. Griend. Al meteen bleek, dat de thuisclub gaandeweg sterker werd in de aanvanke lijk gelijk opgaande strijd, die twintig mi nuten duurde. Toen had Kinheim succes, want Van der Griend zette afgemeten voor en Demmers scoorde rustig langs de Uit hoorn-doelman (nul-één). Nu werd de thuisclub fanatieker en lanceerde aanval op aanval op de Kinheim-verdediging, waarin Mol, Paap, Luntz en in laatste in stantie Pigmans resoluut wegwerkten. Na de hervatting was het alles Uithoorn wat de klok sloeg. Een Uithoorn-schot te gen de paal leverde een kritiek moment op voor Kinheim, dat ook nu kon wegwer ken. Om wat lucht ie scheppen in de ver dediging ondernam Kinheim af en toe een tegenaanval, doch schoten van de Velsen- se aanvallers bleven zonder succes. Na het prachtige verdedigen kregen de Velse- naren toch nog een koude douche, toen Pigmans uit een hoge voorzet van rechts net niet bij de bal kon en de Uithoorn linksbuiten een halve minuut voor het ein de gemakkelijk de gelijkmaker scoorde (één-één). Jong Hercules heeft zich door een zege -op Telefonia 2 in de volgende bekerronde geplaatst. Telefonia nam de leiding maar Slager maakte spoedig gelijk. Binnen een kwartier stond het door Veerbeek 1-3. Van der Linde verhoogde de score tot 1-4 en kort voor de rust maakte Veerbeek er 1-5 van. In de tweede helft ging het spel meer gelijk op. Telefonia scoorde twee maal en S. Cuperus en Veerbeek brach ten de eindstand op 3-7. Dit weekeinde op zee De trawlers om de Noord meldden zater< dag tussen 60 en 58 graden noorderbreedte stormweer met windkracht 8. In de avond werd echter nog een trekje gedaan. De „Medan" haalde toen 25 manden schelvis en wijting scheep; de Job Gouda 30 man den koolvis en schelvis; de Vios I 60 man den schelvis, wijting en koolvis; de Postboy 30 manden schelvis en koolvis. Na deze trek hebben de schepen niet meer gevist en lagen de trawlers weer te steken. De loggers bij de Pittboei hadden goed weer. De vangsten waren van 200 tot 150 kg tong, 20 tot 15 manden wijting en 2 tot 3 manden tarbot. De trawler Emma ging uit IJmuiden naar zee. Ook zondag was het om de Noord storm' weer met windkracht 10 tot 11. Er werd door de trawlers de gehele dag niet gevist. Op 56 graden noorderbreedte visten vele trawlers. De Elie ving 800 stuks kabel jauwen, de Deining 400 stuks kabeljauwen. De Elie en de Deining gingen thuisstomen De Curacao was ook thuisstomend, maar zou nog op de 56 graden het net overboord zetten, wanneer het weer goed was. Maandag ruim 7000 kisten De aanvoer bestond vandaag uit ruim 6150 kisten vis, 47.500 kg tong en 1500 stuks stijve kabeljauwen. Bij de visaanvoer waren 1000 kisten schelvis, 575 wijting, 450 gul en kabeljauw, 735 koolvis, 250 verse haring, 100 makreel, 100 stokkebit en 2950 kisten schol. De Haarlem (van 20 jan.) was er met 360 kisten schelvis, 180 koolvis, 150 gul en kabeljauw, 180 wijting, 60 diversen, 370 stuks stijve kabeljauwen; de Herman (van 20 jan.) met 360 kisten schelvis, 100 radio, 100 kabeljauw en gul, 35 koolvis, 130 wij ting, 25 verse haring, 25 makreel, 15 diver sen, 135 stuks stijve kabeljauwen; de VL 131 (van 20 jan.) met 130 kisten schelvis, 270 koolvis, 140 wijting, 100 gul en kabel jauw, 90 haring, 20 makreel, 200 stuks stijve kabeljauwen, en de VL 84 (van 20 jan.) met 100 kisten schelvis, 270 koolvis 100 gul en kabeljauw, 140 wijting, 90 ha ring, 20 makreel, 225 stuks stijve kabel jauwen. Voor de export De buitenlandse handel nam vanmorgen de grote tong af voor 2,903, groot middel voor 2.602.70, kleinmiddel voor 2.402.60, tong I voor 2.40- 2.55 en tong II voor 2.202.30. De grote schol maakte 1416, middel f 25—f 17, zetschol f 26— f 32. schol I 24—32 en schol II 32—30. De -regels grote kabeljauw maakten 5067, kleine 3035, kisten kabeljauw 60 67 en zwarte koolvis 6042. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Marne van Rotterdam, Loke van Antwerpen, Tukker van Larvik, Vijgendam van Fowey, Marianne J Nim- toz van Duinkerken, Tosten van Udevalla, Edda-Corts-van La Palice, Frey van Lon den, Saris van Le Havre, Esma B van I -onfleniifiegon- vonSwansea, Nockarstein van Rotterdam, Jelo van Kristiansand, Frida van de Noordzee, Lingestroom van Londen, Gretha van Ipswich, Teunika van Middlesborough, Ivoorkust van Dakar, Vechtstroom van Hull, Hontestroom van Portsmouth, Holwierde van Londen, Mi nerva II van Swansea, Gerd van Londen, Steenwijk van Norfolk, Energy van Goole, Viking van Fowey, Netherlands Coast van Newcastle, Willemijn van de Noordzee, Bilma van Le Havre, Hirondelle van Lon den, Amstelstroom van Londen, Skaugum van Hampton Roads, Lissabon van Le Ha vre, Ali van Middlesborough, Argo Biem van Hampton Roads, Cherson van Koe weit, IJstroom van Grangemouth, Myra van Middlesborough. Vertrokken zijn: Amstelborg naar Start- point, Spaarnestroom naar Liverpool, Tra- vesteijn naar Bremen, Promethee naar Caen, Pionier naar Hudiksvall, Brouwers gracht naar Antwerpen, Capella naar Ant werpen, Robot naar Las Palmas, Swift naar Harlingen, Imke naar Gothenburg, Houtman naar Rotterdam, Eduard Kruse naar Ronneby, Eemstroom naar Londen, London Splendor naar Curagao, Dido naar Le Havre, Harpagon naar Hampton Roads, Goothe naar Manchester, Vesta naar Stockholm, Westerdok naar Londen, Mar- garetha naar Londen, Armin naar Odense, Hathor naar Algiers, Herm naar Flens burg, Marie naar Frensburg, Saint Tho mas naar Antwerpen, Olivia Winters naar Truello, Dubbe naar Odense, Heriot naar Leith, Ajax naar Port Said, Fountain Ab bey naar Rotterdam, Lizzard naar Londen, Hendrik Hoywerda naar Halmstadt, Sten tor naar Bremen, Sertan naar Southamp ton, Zaanstroom naar Hull, Albert L naar Aalborg, Stad Breda naar Baltimore, Wolf gang Russ naar Bordeaux, Aaltje naar Londen, Groningen naar Las Palmas, Bel- latrix naar Moermansk, Rijnstroom naar Londen, Marne naar Stockholm, Karimoun naar Bremen. DE WATERMINNENDE VELSENAREN zijn zon dagmiddag uitstekend aan hun trekken gekomen in het Velserbad. En dat houdt tevens een compli ment in voor de „Water vrienden" van de Sport bond IJmuiden, die er vele zweet- en waterdruppeltjes voor over hebben gehad om een aardig en origineel watercircus op te voeren. Maar bij dat watercircus bleef het niet alleen. Want na de opening door de voorzitter en een opmars van vlaggen en deelnemers, mocht een legertje zenuw achtige jongens en meisjes proberen het zwemdiploma te behalen. Hetgeen de meesten niet alleen bij een poging lieten. Hun eerste prestaties op zwemgebied werden met een hartelijk applausje en een diploma uiteraard beloond. Voor de diploma-a-bezit ters stond er vervolgens nog een wedstrijd op de 25 meter op het programma. Dat er verbeten strijd werd geleverd, bewezen de gol ven in het Velserbad wel, die onstuimig klotsend over de rand trachtten te komen teneinde de toeschouwers een paar natte voeten te bezorgen. Toen was het grotere werk aan de beurt. Want toen werd de vijftig meter estafette gehouden. Vooral in baan drie werden goede resultaten bereikt. Als torpedo's schoten de respec tieve meisjes en jongens door het water Nadat er een spelletje in het ondiepe was gespeeld, konden de orkestleden van „De Watervrienden" zich in hun versierde zwembroe ken naar de orkestbak be geven, waar zij enthousiast enige aardige muzikale nummertj es weggaven. Toen de eerste tonen van dit „waterige'' concert waren verklonken kwam de cir cus-directeur persoonlijk zijn gele rijders presente ren. En hij liet ze de meest ingewikkelde figuren zwem men, reken maar. De gele rijders leken naar onze mening nog het meeste op vissen. De geluiden, die zij voortbrachten hadden ech ter wel een bijzonder men selijke klank. Of de direc teur moet er in zijn ge slaagd een aantal proes tende vissen te kweken. Voorts ontbraken uiter aard ook de clowns niet, was er nog een bloemen- wals, wat wilde zeeleeu wenspul en zoetwaterma trozen. En zoals het een goed circus betaamt had men ook niet vergeten om een aantal trapezespringers te laten optreden. Al met al een feest dat in de smaak en in het water viel. Maar dan in de beste be tekenis van het woord. Het binnenland in De binnenlandse handel betaalde voor de grote schelvis 2833, voor de groot middel 2634, kleinmiddel 2432, pennen 2233 en braadschelvis 22 31. De wijting maakte 1724, haring 2329, makreel 2431 en kleine makreel 1213. Schol 3 ging weg voor 15—22, grote gul maakte 2427, middel 2024, torgullen 2017. De koolvis I noteerde 1516, tweetjes 1415. De witte koolvis ging weg voor 7075 en de leng voor 5665. Morgen aan de markt De KW 99 lost aan de dinsdagmarkt 40 kisten schelvis, 200 gul en kool, 40 wijting, 30 haring, 10 makreel en 1250 stuks stijve kabeljauwen. Aan de woensdagmarkt verschijnt de Vikingbank met 320 kisten schelvis, 80 radio, 120 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 100 wijting, 15 varia, 240 stuks stijve kabel jauwen. Voorts zou de Curasao komen met 250 kisten schelvis, 100 kabeljauw en gul, 90 koolvis, 140 wijting, 40 haring, 20 ma kreel, 130 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten Oudste boten zijn thans: Elie, Beatrice, Ariadne (van 21 jan.) en de Arie Ouwe hand en Cornelis Vrolijk (van 22 jan.). Uitgebreid Per 1 februari is de loskracht te IJmut den met ongeveer 15 nieuwe vislossers uit gebreid. Deze mannen zullen in de vaste kern vislossers-havenarbeiders mee rou leren. De aanvulling van de bestaande los kracht was noodzakelijk, omdat een tien tal havenarbeiders de leeftijd van 65 jaar had bereikt. Onder de nieuwe havenarbei ders zijn vele visserlieden en oud-schip- pers. Afgebroken reis Twee trekken had de SCH 117 gedaan om de Noord toen de motor het vorige week begaf. Het net moest worden scheep ge haald en de logger loste na een weekreis 100 kisten rondvis aan de zaterdagmarkt. Voor de bemanning een pechweek, voor de rederij een strop. Na de reparatie hoopt de logger maandag of dinsdag weer naar de visserij te vertrekken. Kabeljauwvangst Bijna alle loggers en kotters vangen nu kabeljauw. De vangsten lopen uiteen van 10 tot 500 stuks. Daar de Deense vissers ook veel kabeljauw aanvoeren en alle landen van deze goede vis voorzien, was de Hollandse kabeljauw deze week zeer goed koop. Prijzen van zaterdag Heilbot 3.202, gr. tong 3.102.90, grm. tong 32.80, kim. tong 2.902.60, kl. tong I 3—2.70, kl. tong II 2.90—2.30, tarbot I 3.10— 2.50, zalm 6 per kg. Tarbot IV 7135, gr. griet 57, kl. griet 37, gr. schol 1713, grm. schol 1812.50, kim. schol 3316.50, kl. schol I 30—17, kl. schol II 27—16, schar 2812, bot 9.508, v. haring 2617.40, ma kreel 2412.60, gr. schelvis 3726, grm schelvis 3827, kim. schelvis 3626, kl: schelvis I 3822, kl. schelvis II 3116, wij ting 2713, gr. gul 2825, mid. gul 27—24, kl. gul 2317.50, poontjes 2624, kl. kool vis zw. 2118, kl. koolvis wit 3028 per 50 kg. Gr. kabeljauw 11270, gr. koolvis zw. 5751, gr. koolvis wit 7571, gr. leng 7666 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 692 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 10 griet, 2060 schol, 150 schar, 365 bot, 475 haring, 62 makreel, 750 schelvis, 220 wij ting, 455 kabeljauw en gul, 5 leng, 15 poon, 285 koolvis, 35 diversen. Totaal 5580 kisten. Besommingen van zaterdag SCH 117 2500, KW 46 f 10700, KW 168 10100, KW 140 6500, KW 78 8100, KW 20 9740, KW 39 f 8520, KW 153 19900, KW 7 10340, KW 101 16950, WR 50 4600, KW 56 3450, AM 16 4280, UK 3 10280, TX 14 3280, IJM 59 2640, IJM 208 4690, IJM 52 2990, IJM 31 4310, IJM 40 3660, KW 92 530, KW 30 2660, KW 56 2320, KW 60 2110, KW 21 f 1930, KW 94 1720, KW 27 4350, KW 35 2250, KW 88 3820, KW 31 3400. P.v.d.A.-leden komen bij'een De afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid houdt op vrijdag 7 februari een ledenvergadering in ,,'t Centrum". Onder andere staat een bestuursverkiezing op de agenda; het bestuur stelt voor in de vaca ture van voorzitter te voorzien door de verkiezing van de heer Kaebisch en in zijn plaats tot secretaris te benoemen de heer Hogervorst. Op deze avond zal de heer Van Os van de Abeelen een inleiding houden over het onderwerp: Cultuur en vrijetijdsbesteding en de sociaal-culturele raad als overkoe pelend orgaan". Zeebanket 3-3%°/o Nederl. '47 3%> Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Ruber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Claims Kon. Olie Slotkoers Voorbeurs vrijdag 8514 897/is 159'A 290 185 258 175 230 242 f 147 345 211 148.50 182/4 38% 108.30 146 13914 109% 153 202 80% 53 204 69 150 174 168 45 38% 56 34% 60% 23 5,20. koersen 162 252 360 154 Tot en met de eerste afslag van vrijdag bleef de braad vorige week boven de 40. Daarna kwam de daling tot onder de 30. Ook zaterdag, bij een aanvoer van ruim 600 kisten, schommelde de prijs rond de ƒ30. De kabeljauw was door grote aanvoeren van Deense en Noorse kabeljauw in België niet. duur. Als gevolg van de slechte aan voeren tijdens de laatste weken in IJmui den kochten de Belgen of zaterdag in Noorwegen of maandag in Denemarken. Het gevolg was, dat toen er woensdag een kleine 2000 stuks aan de markt te IJmui den waren, de prijs zakte tot 60 a 70 voor een grote regel. Zaterdag lag de prijs nog lager en kon men voor 50 al een mooie regel kopen. Grote hoeveelheden schol, waaronder veel grove, worden op het ogenblik aan gevoerd. Engeland blijft een goede afne mer, al is de prijs niet hoog. Grote en mid del schol schommelden rond de 20, met een tientje meer voor de zetschol en schol I Schol II was te kust en te keur te koop voor 24, terwijl de schol III rond de 20 deed. Het grootste deel van de grote en middel schol werd gefileerd. Tongen blijven een gewild artikel. Een gemiddelde aanvoer van 75.000 kg per week kan de prijs niet noemenswaard doen dalen, want koopt het ene land niet. dan springt het andere er weer in. De lappen zakten niet onder de 3. met even onder de 3 voor de grootmiddel. Kleinmiddel tongen en tong I deden 2.75. terwijl de slips rond de 2.50 schommelden. Ook de tarbot hield zich goed voor even onder de 3 per kg. De haringaanvoer uit de Ierse Zee lijkt nu tot een einde te zijn gekomen. Lang zaam liep de prijs op tot 25. De handel behoeft echter niet bang te zijn, dat ze zonder komt te zitten. Is er geen Breskens haring, dan is er weer aanvoer van de Silverpit. Bovendien vangen de trawlers op het ogenblik ook al weer haring, ter wijl er de komende week ook weer de Noorse sloeharing wordt verwacht. Het is. zoals een haringhandelaar zeide: ,,Je hoeft tegenwoordig haast niet meer te vriezen, want er is het hele jaar door verse aan voer". Er zijn deze week vele mooie reizen ge maakt. Maandag werd zelfs een besom ming van ƒ40.000 gemaakt. In de loop van de week daalden de besommingen belang rijk bij het zakken van de prijzen. Het ziet er naar uit, dat het, nu alle trawlers en grote loggers weer op de vis zijn, weer vechten wordt, om het noodzakelijke „tweetje" voor de besomming te krijgen. Maar voor vele rederijen is januari een goede tot beste maand geweest. Men kan weer even tegen een stootje. Kunst door oefening Dinsdag 4 februari om 20 uur zal de ka tholieke toneelstichting „Kunst door Oefe ning" in het Kennemer theater te Bever wijk een opvoering geven van ,,'n Zomer zotheid" naar de roman van Cissy van Marxveldt door Dom de Gruyter. Gymnastiekuitvoeringen van SSS De jaarlijkse uitvoeringen van de r.-k. gymnastiekvereniging S.S.S. te Beverwijk zijn vastgesteld op woensdag 5 en donder dag 6 maart. Deze zullen plaats vinden in het K.S.A.-gebouw. VELSEN MAANDAG 3 FEBRUARI Thalia: „The Americano", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenniuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 19 tot 21 uur. DINSDAG 4 FEBRUARI Thalia: „The Americano", 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: ge opend van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal open van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenniuseum: Als maandag. Rex: Velser kunstkring „Voor Allen", Nel Oosthout met „De onsterfelijke dwa zen", 20 uur. g Katholieke Leeszaal: Geopend van 10—12 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abpi"nst.raat. BEVERWIJK MAANDAG 3 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De trots en de hartstocht". Luxor Theater, 18.45 en 12.15 uur: „De nachten van Cabiria". W. B. Theater, 20 uur: „De wet der on derwereld". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Klaverjaswed- strijd KAB. 't Centrum, 20 uur: Groente- en fruit- avond voor Katholiek Vrouwengilde. Kennemer Theater, 20 uur: Cebuto- avond. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1518 en 19 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. DINSDAG 4 FEBRUARI Kennemer Theater en Luxor Theater, bioscopen: als maandag. 't Centrum, 20 uur: Vergadering „Plan West". KSA-gebouw, 20 uur: Vergadering KAB. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond. K.D.O. voert op ,,'n Zomerzotheid". Zeewijkschool, 20 uur: Vrouwengroep Partij van de Arbeid. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517 en 18.30— 20.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6