Sylvia van der Hoef gaat zich wijden aan componistencursus „Geen storende borden langs de Rijkswegenplaatsen" VOLOP NIEUWE SNITTEN Visserij-varia Van Ewijk's bakkerij I Jmond-agenda ilder om Nu reeds 4 De jongeren van K.D.O. in ,,'n Zomerzotheid" P.v.d.A.-dames bespraken IJmondproblemen Wrak van „Neptunia" wordt in Nederland gesloopt „Looft den Heer" huldigde twee jubilarissen R i Nu Velsen wat geïsoleerd is komen te liggen „Sportief" in onderlinge strijd Contact-ouderavonden van Volksmuziekschool Uitvoering van „Sprookjes melodie" door V.I.D.E.S. Uitvoering van Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina" Turbine-tanker voor Noorse rekening in Amsterdam te water in moderne kleuren BALLERINA'S SCHOENHANDEL Ernstig ongeval bij papier fabriek van Gelder Heelt u al ons BRUINBROOD half om gehad Willemsbeekweg 1 - Um.-O. Telefoon 4640 DONDERDAG 6 FEBRUARI 1958 Sylvia van der Hoef, de internationaal vermaarde violiste, gaat binnenkort het Beverwifkse verwisselen voor het warme Italië. Van augustus tot en met oktober tijgt zij namelijk naar de muziekacademie in Siena, waar zij zich aan een componistencursus in de meesterklasse gaat wijden. Daar zal zij les krijgen van de beroemde Vito Grazzia. Voordat zij de cursus gaat volgen vertrekt zij al naar Italië en wel in juni om verscheidene concerten te geven, zoals in Milaan, Boulogne, Florence en Rome. Daarna komt zij toch nog naar Nederland terug, waar zij op 7 augustus aan het wereld-muziekconcours in Kerkrade zal deel nemen. Dit concours wordt waarschijnlijk door de wereldomroep uitgezonden. Dat Sylvia een uit nodiging heeft gekre gen om aan de com ponistencursus deel te nemen heeft zij te danken aan haar compositie „Fanta sia", welke composi tie zij, na deze voor de AVRO-microfoon te hebben gebracht, ook in Italië heeft uitgevoerd. Boven dien droeg het feit, dat zij aan de Aca demie in Siena al grote bekendheid ge noot omdat zij daar reeds de meester klasse cursus vooj het vioolspelen had gevolgd, bij tot de vererende uitnodi ging. Het componeren zat Sylvia al op zeer jonge leeftijd in het bloed. Haar moeder, die Sylvia op bijna al haar tournees ver gezelt, vertelt, dat haar dochter als kind van tien al compo neerde. Zij werd voornamelijk door gedichten geïnspi reerd. „Of zij zelf ook gedichten kan ma ken?" „Oh nee", zegt Sylvia, „ik kan alleen een beetje rijmelen". Schilderen en teke nen kan zij echter wel. „Maar dat houd ik allemaal voor mij zelf", merkt zij bescheiden op. Nog tien dagen de tijd Eens heeft Sylvia van der Hoef meege daan aan een componistenconcours in Warschau. De Poolse ambassadeur had haar aangespoord er aan deel te nemen. „Ik kan alleen 's nachts werken", bekent Sylvia. En het moet altijd op het aller laatste nippertje aankomen. „Ik heb vier nachten aan mijn compositie voor War schau gewerkt. Dan ging ik pas om half vier naar bed. Maar het kwam klaar". Later hoorde zij van de Poolse ambassa deur, dat zij haar compositie tien dagen later ook nog had kunnen inzenden Voorts is nog vermeldenswaard het ver zoek, dat zij van de Amerikaanse compo nist Angelo Musolino kreeg. De Amerikaan heeft haar een van zijn composities voor viool toegezonden met het verzoek om het uit te voeren. De uitvoering wordt vast gelegd op een grammofoonplaat, die weer naar Amerika wordt vervoerd om daar in een archief te worden opgeborgen. Een Amerikaan, die onder meer bij Sylvia in Beverwijk op bezoek is geweest, had de componist aangeraden dit te doen. Bijzonder aardig is voorts, dat een Ita- In de twintig jaar dat de katholieke toneelstichting „Kunst door oefening" be staat, heeft dit gezelschap veel goede op voeringen laten zien. Dat men dinsdag avond voor een uitverkocht Kennemer Theater met het zeer bekende blijspel ,,'n Zomerzotheid" van Cissy van Marxveldt kwam, zou het vermoeden kunnen doen rijzen, dat K.D.O. zich voor zwaarder werk ditkeer niet zo toegerust voelde als de leiding wel zou hebben gewenst. Het tegendeel was echter het geval: de vereniging geeft binnen enkele dagen met de groep oudere leden een andere opvoe ring, zodat men de rollen moest verdelen en zelfs twee regisseurs aan het werk stelde, ,,'n Zomerzotheid" is een probleem loos spel met de persoonsverwisseling als hoofdmotief. De enige eis, die het stelt is, dat men over een aantal goede jonge krachten te beschikken heeft. Het was de bedoeling van de leiding van K.D.O. de jongeren eens vrij spel te geven, hen daarmee een kans te bieden en te laten zien wat zij in hun mars hebben. Daarin is regisseur G. Bonnema alleszins geslaagd. Hij had in Dom de Gruyter's bewerking geenszins het blijspel gezien, hij zocht het meer in de trant van de revue, zoals hij in zijn inleidend praatje bekende. Een echte revue had hij er blijkbaar niet van kunnen maken en zo was dit spel feitelijk vlees noch vis, wat aan de aardige ge schiedenis, zoals Cissy van Marxveldt deze schreef, bepaald afbreuk heeft ge daan. Aan de wijze waarop „n Zomerzot heid" gepresenteerd werd trouwens ook. Ik denk daarbij aan de figuur van de pseudo-jonkheer, die volkomen uit de toon viel met de clownachtige weergave van zijn rol. Al moet onmiddellijk erkend wor den, dat Dirk Adrichem bij het goedlachse publiek als revuekomiek een doorslaand succes had. Meer in de lijn van het blij spel was het vrolijke, ongedwongen vijftal bakvissen, in de huidige terminologie: teen-agers, dat Ineke de Swart (een char mante, canailleuze Pit), Ineke Grosfeld (een raak getypeerde, geaffecteerd spelen de Ella), Nelly Gulkkers. Ellie Zonneveld en Biet Bakkum op de planken zette. Jan de Swart als de echte jonker deed nog wat ingetogen en bedeesd, bij de drie andere vrienden was die reserve echter in mindere mate aanwezig. Je«n Zwart was een innemende tante Amelie. De rolkennis was goed, zodat het gezel schap zich vrijelijk aan het spel kon wij den. Uit ervaring weet ik, dat de regisseur gewend is „op de klok" te spelen. Ook nu liet het tempo maar weinig te wensen over, de decors zagen er goed uit en de toneelveranderingen vergden slechts wei nige minuten. Al met al een uitvoering, die voor K.D.O. een succes werd, dat de jongeren ten volle hebben verdiend. A. J. van der Weijden Sylvia van der Hoef liaanse dichter door het spel van Sylvia werd geïnspireerd. De dichter, Guilio Cogni, zat eens voor de radio en luisterde naar een concert, waarbij Sylvia als soliste optrad. Hij greep zijn pen en zette het gedicht „II violino di Sylvia van der Hoef suona dall 'Ollanda all' Italia" op papier, hetgeen in goed Nederlands wil zeggen, dat de viool van Sylvia van der Hoef van Holland naar Italië klinkt. Als Sylvia haar studie in Italië er op heeft zitten, gaat zij naar Parijs voor een concert. „Of zij daar wel eens eerder is geweest?". „Nee, ik weet trouwens niet hoelang ik er zal blijven". Sylvia vindt het heerlijk om naar Parijs te gaan, maar uit de wijze, waarop zij over Italië spreekt blijkt wel overduidelijk, dat zij dit land meer dan een warm hart toe draagt. De Beverwijkse wethouder E. Gerritse heeft dinsdagavond voor een groot aantal leden van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk een causerie gehouden over de problemen in de IJmond, daarbij de klemtoon leggende op de ge ringe samenwerking van de gemeenten, wat naar zjjn mening tot gevolg zal heb ben, dat de betrokken minister zal advi seren een orgaan met wettelijke bevoegd heden in het leven te roepen. De heer Gerritse stelde vast, dat de twee gemeenten Heemskerk en Beverwijk gewoon langs elkander heenwerken en dat dit ten nadele zal komen van de gemeente lijke en streekindeling. Ook de industrie en de winkelstand zouden nadelen kunnen ondervinden van deze onjuiste handelwij zen, was zijn mening. De heer Gerritse be treurde het, dat de verschillende politieke partijen het blijkbaar niet nodig vinden om deze toestanden eens openlijk te be spreken. Wat de gemeentepolitiek betreft juichte de heer Gerritse het toe, dat bij de komende verkiezingen ook een vrouw in de gemeenteraad zal komen. Nadat hij ook de landelijke politiek had besproken en had laten uitkomen, wat naar zijn mening de oorzaken zijn van de bestedingsbeperking (o.a. de belastingverlaging), vroeg hij zich af, hoe de leden van de katholieke en christelijke partijen straks zullen reageren op de handelingen van hun politieke voor mannen. De heer Gerritse meende, als lid van de protestants-christelijke werkge meenschap, zich op grond van zijn levens beschouwing, altijd achter het programma van de partij te hebben kunnen scharen. Tot slot werd een groot aantal vragen gesteld betreffende woningbouw, scholen bouw en speelgelegen heden. Een Nederlands scheepssloopbedrijf heeft de 10.519 ton grote „Neptunia", die drie maanden geleden bij Cork in Zuid-Ierland aan de grond liep, voor ongeveer 500.000 gekocht. Het schip ligt in de haven van Cork te wachten tot het naar Nederland gesleept zal worden. „Weenink" schaakte tegen „Aalsmeer" Voor de bondscompetitie speelde het eer ste team van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" een wedstrijd tegen Aalsmeer, welke in een voorlopige 2%3V2 stand eindigde, zodat de afgebroken partijen de beslissing moeten brengen. De gedetailleer de uitslagen waren: F. Noordhoek (A.)P. Stet (W.) 10; A. SpaargarenK. Slings afg.; W. de WaalC. Koomen 01; P. G. KnibbeJ. C. Muyen Vz', M. v. d. Beek F. Piët 10; M. BouterseJ. Wortel 01; J. VreekenC. v. 't Hoff afg.; A. Goebel L. Siebers 01; W. v. d. SchildenJ. v. Versseveld afg. H. KluinhaarH. Burger hout afg. De algemene jaarvergadering van de Christelijke Oratoriumvereniging „Looft den Heer" te IJmuiden werd ditkeer ge kenmerkt door een bijzonder feit. Onder hartelijke bewoordingen werd aandacht geschonken aan de heuglijke gebeurtenis, dat twee leden, de heer H. J. te Loo, voor zitter der vereniging en mevrouw A. Ket ting-Van der Wiele, veertig jaren lid zijn van „Looft den Heer". Een oorkonde en een bouquet bloemen werden overhandigd. Voor de bestuursverkiezing waren aftre dend mej. G. Pronk en de heren H. J. te Loo en A. K'oudenburg. Zij werden door de vergadering herkozen. Op 5 en 6 maart zal „Looft den Heer" onder leiding van dirigent Willem Wiese- hahn in de Ned, Herv. Kerk aan de Kanaalstraat uitvoeringen geven van de Matthaus Passion van Joh. Seb. Bach. Medewerking wordt verleend door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, het r.-k. knapenkoor „De zingende Klokken" en de solisten Maria Suchèll, sopraan, Aafje Heynis, alt, Arjan Blanken, evan gelist; Reinier Schweppe, tenor, Herman Schey, Christus-partij, Hans Wilbrink, bas-aria's, Herman Nieland, orgel en Bets Nederkoren, clavecimbel. Door omstandig heden zullen enige coupures niet kunnen worden vermeden. De aanvangstijden zijn vastgesteld op half acht. Verder maakte het bestuur van „Looft den Heer" bekend dat het plannen maakt om het komende najaar een concert te geven van diverse werken, onder andere van „Ode aan de schoonheid" van Bernard Sweers en van werken van Hendrik An- driessen en Purcell, terwijl tevens het tra ditionele kerstconcert van „Looft cjen Heer" dat gecombineerd wordt met samen zang, ook op het programma voorkomen. BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN G. de Koning-Timmer man, d„ Geelvinckstraat 135, Velsen-N.: R. W. Akker-Arends, z„ De Ruijterstraat 90, IJmuiden-(0.); J. Guijt-Snijders, d„ Lange Nieuwstraat 500, IJmuiden-O.; E. G. Punt-Van der Plas, d„ IJsselstraat 22, IJmuiden; W. Bloemendaal-Van Schoor, d., Tulpenstraat 11, Santpoort; G. A. Prins- Iskes, z., Ahornstraat 13, IJmuiden-O.: Th. A. Thijssen-Kok, z„ Diezestraat 19, IJmui den; A. Hajczinger-Selderbeek, z„ Groe- neweg 67, IJmuiden-O.; M. C. van den Berg-Oldenburg, z„ Van Speijkstraat 39, IJmuiden-O.; Chr. W. J. M. Croon- Meken- kamp, z„ Pres. Krugerstraat 102, IJmui den; E. M. Oosterbroek-Kerkman, z., Ban- tamstraat 34, Haarlem; G. C. Balm- Leeuw, d„ Verbindingsweg 20, Bloemen- daal; A. Oostland-Sluman, z., Barendsz- straat 25 II, Amsterdam; R. B. Godefrooij- Van Dijk, z„ Bantamstraat 72, Haarlem; C. Tuinenbreijer-Van Meurs, z., Wijker- oogstraat 124, Velsen-N.; A. Bragt-Wes- bonk, z., Heerenduinweg 171, IJmuiden-Ó.; M. Verheij-Mersman, d., Lange Nieuw straat 516, IJmuiden-O.: W. Schuur-Van der Hoek, z., Wijk aan Zeeërweg, IJmui- den-O. OVERLEDEN: J. F. van der Meijs, 64 jr., echtgenote van J. Schouten, Meervliet- straat 47, Velsen; T. Burema, 92 jr., we duwe van J. Komen, Kanaalstraat 204, IJmuiden. ADVERTENTIE Iets fijns komt van de banket bakker. - Probeer eens onze Amsterdamse krakelingen ISc Kokosmakronen 14 c Zandschelpen 13 c Dan zult u zeggen: ja, dit was van Afe/i*óv\tWt(te MftfbokksM KENNEMERLAAN 88, IJMUIDEN, TELEFOON S520 Bij de begrotingsbehandeling in Velsens raad is de vraag gesteld, of de mogelijk heid tot het plaatsen van borden, om re clame te maken voor Velsen, nu het ver keer is omgelegd door de tunnel, openge houden is. Men doelde daarbij op het feit, dat het doorgaande verkeer na de .tunnel opening Velsen en IJmuiden goeddeels laat liggen, waardoor de wenselijkheid van attractieve „verwijsborden" op de tunnel route groter werd. In hun antwoord zeggen B. en W., dat het maken van reclame in het onderhavige geval zou moeten geschieden door middel van borden, te plaatsen langs rijksweg no. 9 op een zodanige afstand van de tunnel inritten, dat het verkeer nog kan ingaan op „suggesties", die in de reclame zijn vervat. Dit betekent, dat de borden zouden moe ten worden geplaatst op ruime afstand van de plaats, waar het verkeer via rijksweg no. 6 kan afslaan in de richting van Velsen. Het is bekend, dat Gedeputeerde Staten overwegend bezwaar hebben tegen zulke reclame. Nog onlangs heeft genoemd col lege afwijzend beschikt op een dergelijk verzoek op grond van het feit, dat het De wedstrijden in groep A bij de dam club „Sportief'' werden beheerst door vele slagzetten en fouten. P. C. Bais won zijn partij door een fraaie slagzet in de opening van H. Nieuwenhui- zen; G. Mooi blunderde tegen J. Visser, die daardoor weer aansluiting kreeg met de middenmoot. Voor G. Mooi gaat het er nu dreigend uitzien, daar de rode lan taarndrager W. Post de volle winst van •J. de Boer opeiste en de laatste plaats aan hem afstond. Een fraaie partij werd gespeeld door de heren P. Bakker en C. Lodder, beide spe lers konden geen voordeel behalen, tot in het eindspel Bakker de remise verzuimde en *bp haast dramatische wijze verloor. F. Postma in hevige tijdnood deed enkele zwakke zetten tegen H. Visser, wat vol doende voor deze laatste was om de partij te winnen, ook J. Bakker profiteerde door fouten van zijn tegenspeler J. Groen, laatstgenoemde is waarschijnlijk zijn in zinking nog niet te boven. H. Lichtendahl moest deze week verstek laten gaan. In groep B moest K. Lichtendahl het opnemen tegen de leider H. Veldman, wat een te zware opgaaf voor hem bleek te zijn. G. Huigen gaat er steeds beter in komen, en zal zeker nog wel een woordje mee spreken, om het bezetten van de eerste plaats. „Sportief" zal aan deze jeugdige speler een goede kracht krijgen, ook nu won hij door een fraai gespeelde partij van H. Holt. J. de Ruiter goochelde twee winstpunten eruit "tegen J. Groen jr. J. v. d. Wel verraste J. Wesselius met een damcombinatie, en kon twee winstpunten noteren. .De heren H. Dijkhuizen en N. Michel, P. Westerwal en H. Huigen moesten met remise genoegen nemen. Enige spelers van „Sportief", die werk zaam zijn bij de Nederlandse Spoorwegen, vertrokken door overplaatsing naar elders, wegens het opheffen van het visstation in IJmuiden. Alleen IEV speelt Van de Noord-Velsense voetbalelftallen zal alleen IEV I zondag spelen in de uit wedstrijd tegen Velsen 2 te Santpoort. IEV verschijnt met: H. Alkemade; A. Harsveld en G. Bos; B. Wijker, G. v. Ber- neveld en C. Schoot; E. Wubbenhorst; J. Duin, J. Feijen, J. de Reus en H. de Reus. De toeristen die in deze dagen van carnavalsvoorbereidingen op het vlieg veld van Nice arriveren, worden be groet door groteske f eestfiguren, die een ontvangstdelegatie van prins Carnaval vormen en proberen de aan komenden alvast in een goede stemming te brengen. Voorlichtingsavond voor huisvrouwen Vele Heemskerkse dames gaven dins dag blijk van hun belangstelling voor de voorlichtingsavond die in zaal Nijman werd gehouden. Deze bijeenkomst die werd georganiseerd door de vereniging voor Ne derlands fabrikaat kan dan ook als zeer geslaagd beschouwd worden. Op sugges tieve wijze werden de dames op de hoogte gebracht van de verschillende nieuwe pro- dukten die de laatste maanden in de han del zijn gebracht. Met een praatje werd de aandacht erop gevestigd hoe deze artike len gebruikt moeten worden. De heer W. Beets wees op de onpraktische wijze waar op dit soms wordt gedaan, hetgeen hij aan de hand van enige voorbeelden nog verdui delijkte. Voor de aanwezige dames werd het een leerzame avond. De Volksmuziekschool Velsen houdt op dinsdag 18 februari in de zaal aan de Abelenstraat te IJmuiden-Oost en op vrij dag 21 februari in het Hervormd Jeugd- gebouw te Santpoort-dorp contact-ouder avonden van de leerlingen der instrumen tale lessen. In een openbare les van onge veer een uur zullen de prestaties van de kinderen te beluisteren zijn. De kinderoperettevereniging „Vides" te IJmuiden geeft op zaterdag 22 februari in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost een uitvoering van de kinderoperette „Sprookjesmelodie". Regisseur is Wim Bijl. „De dochters van de baas" Onder regie van de heer L. Aardenburg geeft de r.-k. toneelvereniging „Wijk aan Zee" maandag 10 februari in zaal „De Zon" een opvoering van het blijspel in drie be drijven van C. v. d. Lingen „De dochters van de baas". bord, voor de plaatsing waarvan toestem ming werd gevraagd, een storend element zou vormen in het landschap ter plaatse en voorts, omdat het aanbrengen van reclame borden langs snelverkeerswegen uit een oogpunt van verkeersveiligheid verwerpe lijk moet worden geacht. Het wil B. en W. voorkomen, dat aan de bezwaren van Gedeputeerde Staten moei lijk grond kan worden ontzegd en B. en W. zijn dan ook niet voornemens de plaatsing van borden, waarover de vraag ging, te be vorderen. De Christelijke muziekvereniging „Wil helmina" te IJmuiden heeft deze week de jaarvergadering gehouden. Na de jaarver slagen van de secretaris en de penning meester en de bestuursverkiezing kwamen de plannfen voor dit seizoen ter sprake. Het ligt in de bedoeling om op dinsdag 25 februari een uitvoering te geven in het Patronaatsgebouw. Het jeugdorkest zal dan voor de eerste maal in het openbaar optreden. Verder werken mee het duo „Doublé White" en Mr Hitany. Voorts zal men dit jaar op Hemelvaarts dag deelnemen aan het nationaal concours te Nijkerk, waarbij de vereniging zal uit komen in de eerste afdeling Harmonie, terwijl het jeugdorkest zal deelnemen in de vierde afdeling. Tevens zal aan de mars- en tambourwedstrijd worden deel genomen. Uit Gouda werd het verzoek ont vangen om op een nader te bepalen datum een concert te verzorgen. Hieraan zal worden voldaan. Als dirigent werd benoemd de heer N. van Dijk uit Amsterdam. Na het bedanken van de heer Bonsma wegens drukke werk zaamheden, heeft de heer Van Dijk de leiding op zich genomen. Het 39.000 tons turbine-tankschip „Tank Earl", dat bij de Nederlandsche Dok- en Scheepbouw Maatschappij te Amsterdam wordt gebouwd voor rekening van Sigurd Herlofson en Co. A.S. te Oslo, zal zater dag 8 februari te water worden gelaten. Mevrouw L. J. Herlofson verricht de doop plechtigheid. Het schip, gebouwd volgens hoogste klas se Norske Veritas, is 213.50 meter lang en 28.50 meter breed. Het heeft een diepgang van 11.04 meter en een draagvermogen van 39.000 ton. Een 2-traps turbine-installatie (type parsons), vervaardigd door de N.D, S.M. zal het schip voortstuwen. De instal latie zal via een reductie-tandwielkast een normaal vermogen aan de as leveren van 17.500 pk. bij 98 omw/min. en maximaal 19.250 pk. bij 101 omw/min. Twee Babcock en Wilcox ketels leveren de stoom voor de turbine. De „Tank Earl" zal op de proeftocht een snelheid van 17.5 knoop moaten lopen bij het maximum vermogen.*Het schip krijgt accommodatie voor 61 bemanningsleden, eigenaar en loods. Ieder bemanningslid krijgt een één persoonshut. Na de tewaterlating zal de kiel worden gelegd voor eepzelfde tanker voor rekening van Fred Olsen en Co. A.S. te Oslo. Humanisten komen bijeen Voor de gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond zal dr. J. Brummel- kamp zondagmorgen 16 februari in het Statenhuis aan de Velserweg een lezing houden over „Egypte in de moderne tijd". ADVERTENTIE Originele Italiaanse in berkenwit en room.. 16.90 OPANKEN gemaakt zoals voor de oorlog, vederlicht vanaf 19.90 Kennemerlaan 63 IJmuiden Tegen tien uur woensdagmorgen heeft zich in de hoogspanningsruimte van de centrale der papierfabriek Van Gelder Zonen een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij tijdens werkzaamheden in een van de hoogspanningscellen de te Utrecht wonende monteur H„ in dienst bij de C.G.E. te Den Haag, door een hevige steek vlam werd getroffen. Dit veroorzaakte ge lijktijdig stilstand in het bedrijf. De man werd over het gehele bovenlichaam en het hoofd met zware brandwonden overdekt. Toegesnelde personeelsleden ontdeden hem van zijn brandende kleding, waarna de man eerste hulp werd verleend in afwach ting van de ambulance, die hem naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk over bracht. De toestand van het slachtoffer Prjjzen van woensdag Heilbot f 3,40—f 2,40, gr. tong f 3,20— f 2,90, grm. tong f 3f 2,80, kim. tong f 2,40—f 2,70, kl. tong 1 f 2,90—f 2,60, kl. tong 2 f 2,60—f 2,40, tarbot 1 f 3,20—f 2,70; alles per kg. Gr. schol f 15f 12, grm. schol f 15f 11, kim. schol f 26—f 21, kl. schol 1 f 26—f 22, kl. schol 2 f 25—f 16, schar f 24—f 14, bot f 11f 8, verse haring f 27f 11, makreel f 36f 10, gr. schelvis f 36f 22, grm. schelvis f 32f 21, kim. schelvis f 32f 17, kl. schelvis 1 f 28—f 18, kl. schelvis 2 f 23— f 10, wijting f 21f 10, gr. gul f 29f 24, middel gul f 21f 18, kl. gul f 15f 8, poontjes f 38, kl. koolvis zw. f 17f 13, kl. koolvis wit f 26, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw f 96f 60, gr. koolvis zw. f 60f 50, gr. koolvis wit f 70f 68, gr. leng f 60f 56, gr. wolf f 84, alles per 125 kg. Aanvoer van woensdag 355 kisten tong en tarbot; 15 k. heilbot; 810 k. schol; 48 k. schar; 100 k. bot; 55 k. haring; 20 k. makreel; 1605 k. schelvis; 351 k. wijting; 485 k. kabeljauw en gul; 10 k. leng; 3 k. wolf; 4 k. poon; 365 k. kooi- vis; 24 k. diversen; totaal 4250 kisten. Besommingen van woensdag IJM. 18 Ariadne f 14.470; IJM. 32 Elie f 16.270; IJM. 183 Vikingbank f 16.500; KW. 8 Deining f 17.400; KW. 44 f 6.850; AM. 18 f 670; IJM. 22 f 530, 45 f 4.310, 4 f 4.010, 11 f 1.920, 40 f 760; KW. 92 f 270, 21 f 230, 94 f 500, 30 f 318, 61 f 408, 57 f 740, 79 f 615, 178 f 480, 65 f 330; BU. 33 f 450. ADVERTENTIE OP ROLLETJES GAAT HET als u bij uw geld besteedt. Rekent u maar na Prima cake van 40 v. 37 ct. p. 100 gr. Bitterkoekjes en Wellingtons van 44 voor 40 ct. p. 100 gr. Vanillebatons, 'n heerlijk koekje 200 gr. voor 68 ct. Het is ZO gezond. Haal ook eens 'n suikerbroodje, U geniet er zo van. „Nieuw Leven" met „Humpie heeft een bok geschoten" De geheelonthouderstoneelvereniging „Nieuw Leven" geeft dinsdag 18 februari in het Kennemer theater te Beverwijk een opvoering van het blijspel „Humpie heeft een bok geschoten". Sjoerd v. d. Meulen bij ,,'t Nut" Het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen houdt op maandag 14 februari in zaal Dam een bijeenkomst, waarop de heer Sjoerd van der Meulen een lezing met lichtbeel den zal houden over „Met auto en caravan door Canada en Verenigde Staten. VELSEN DONDERDAG 6 FEBRUARI Thalia: „Gaby, het soldatenmeisje", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: ge opend van 10 tot 12.30 uur; filiaal open van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. VRIJDAG 7 FEBRUARI Thalia, 19.30 uur: „De graaf van Monte Christo". Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Filiaal geopend van 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Stichting „De Velser Gemeenschap", Commissie Volksuniversiteit, 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing „Zwerftochten door Vreemde landen" (Vlaams-België). Raadhuis, 11 tot 12 uur, spreekuur wet houder van Financiën. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Banjaert- straat 13, open van 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 6 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21 uur: „Als man nen kerels zijn", filmavond voor N.V.V.- Bestuurdersbond. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Uitvoering Gym nastiekvereniging „Hercules". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur. VRIJDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Funny fase". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef me 'n kans". W.B. Theater, 20 uur: „Het monster". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Kennemer Theater: Toneelavond voor K.A.V. Opvoering van „Wilde Rozen" door K.D.O. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Partij van de Arbeid. Rezing door de heer J. van Os van den Abeelen. Alkmaarseweg 215, 20 uur: Bijeenkomst Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 17, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdleeszaal, geopend van 18.30 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. t

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6