EET NU ERWTENSOEP 10 Ct In Noordholland zijn negen kandidatenlijsten ingeleverd Slagerij v. VLIET KUNSTGEBITTEN KIJKGRIJP voedingsmarkt pond heel 15 10 De echte KIJKGRIJP aanbiedingen 75 Adverteert in dit blad Panklare groente, zoek maar uit DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 6 Verkiezingen Provinciale Staten W aarschuwingsbor d voor trekkers ontworpen Nieuwe filmmaatschappij opgericht in Amsterdam Paard op hol, voerman om het leven gekomen Hevige sneeuwstormen in Scandinavië Mild lenteweer veroorzaakt moeilijkheden in Frankrijk Heeft torpedobootjager „Piet Hein" dubbelganger? n Temmers" van de H-bom brengen verslag uit Piloot Farrell maakt een imitatie-maanreis Amerikaanse waarnemers naar Sovjet-verkiezingen Oude Duitse granaat zaait opwinding in Napels Dr. Ernest Jones t Tweede prinsenkind verwacht in Monaco Fuchs vordert langzaam in streek vol gletsjerspleten Senaatscommissie voor de ruimtevaart in V.S. benoemd Scheepvaart LUIDSPREKER SCHIPPER's modelslagerijen U MARKTPLEIN t kg GESCHILDE AARDAPPELEN Een lekker stukje vlees en het kost weinig! Iedere dag vers brood en gebak Alleen zaterdag Hier zijn ze weer Vanmorgen zijn in de negen kieskringen in Noord-Holland de kandidatenlijsten in geleverd voor de verkiezing van leden van de Pronvinciale Staten van Noord-Hol land. Ingeleverd zijn negen lijsten en bij de verkiezingen in 1954 waren er tien. De K.N.P. en de Socialistische Unie nemen niet meer aan de verkiezingen deel; als nieuwe partij heeft zich gemeld de Paci fistische Socialistische Unie. In de kieskring Haarlem zijn vanmor gen reeds alle lijsten bij de voorzitter van het stembureau, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, ingeleverd. Er was nog gelegenheid tot in de namiddag lijsten in te leveren, maar verwacht werd dat hier van geen gebruik gemaakt zal worden. Voor het eerst bij de verkiezingen heb ben de partijen de gelegenheid gekregen de namen der politieke partijen te registre ren. Alle partijen hebben hiervan gebruik gemaakt. Ingekomen waren de namen van kandi daten van de Partij van de Arbeid (lijst aanvoerder de heer W. Mensink te Haar lem), de Katholieke Volkspartij (ir. W. Merkx), de Communistische Partij Ne derland (de heer Gortzak, die vroeger lijst aanvoerder was staat thans op een lagere plaats), de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (mevrouw mr. J. M. Stoffels- Van Haaften), de Anti Revolutionaire par tij (mr. A. Bruch), de Christelijk Histori sche Unie (mr. A. Wensing), de Pacifis tisch Socialistische Partij, Staatkundig Gereformeerde Partij en het Gerefor meerd Politiek Verbond. De twee laatst genoemde partijen namen in 1954 ook aan de verkiezingen deel, maar geen der kan didaten werden tot lid van de Provinciale Staten gekozen. De kieskring Haarlem omvat de gemeen ten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en Bennebroek. Vanmiddag om vijf uur zal het hoofdstembureau verga deren en aan het einde van de week ko men de leden van dit bureau opnieuw bijeen om te beslissen over de geldigheid en handhaving van de namen. Daarna zal er gedurende twee dagen gelegenheid be staan om bezwaren in te dienen bij Gede puteerde Staten. In Noordholland wordt in de negen kies kringen deze procedure gevolgd. Nadat de lijsten definitief goedgekeurd zijn in de kringen worden ze gezonden naar Haar lem, waar het centraal stembureau geves- Let op: aanhangwagen! Op Nederlands initiatief zal bü de inter nationale werkcommissie voor het voor komen van verkeersongelukken zowel als bü de Nederlandse commissie veiligheid wegverkeer en het ministerie van Verkeer en Waterstaat een voorstel voor een spe ciaal, verlicht kenteken voor vrachtauto's met aanhangers worden ingediend. Deze aanhangers zijn vooral voor het tweewielige verkeer bij het passeren in de rijrichting een enorm gevaar. Fietsers heb ben de neiging na het rechts uitwijken voor een motorvoertuig direct weer iets naar links te gaan, speciaal in nauwe straten. Het komt dan herhaaldelijk voor, dat zij een aanhanger niet opmerken en worden aangereden. In het gunstigste ge val worden zij dan weggeslingerd, maar heel vaak ook worden zij overreden. Opgeschrikt door dit van achter komen de gevaar heeft de A.N.W.B. reeds in 1954 aangedrongen op een speciaal kenteken op de rechterkant van een een aanhanger trekkende vrachtwagen. Thans is de hoofd commissie voor de normalisatie in Neder land zo ver, dat een afgerond plan aan de drie genoemde instanties kan worden voor gelegd. De commissie stelt voor een bord met gele achtergrond van 30 bij 50 centimeter, waarop een silhouet van een vrachtwagen in zwart en een aanhanger in rood. Dit bord moet bij donker egaal door naar buiten afgeschermde lampjes worden ver licht. Het bord dient op het rechter voor spatbord van een trekker te worden ge monteerd of, bij frontbesturing op het rechterzijportier. Het bord mag alleen ge voerd worden, indien een aanhanger of sleep wordt getrokken. Anders moet het worden weggenomen of dichtgeklapt, waardoor het gevarenteken onzichtbaar wordt. Op een gele vrachtwagen zal het gehele bord zwart omlijnd moeten zijn. De A.N.W.B. is bijzonder verheugd over dit voorstel. Men hoopt, dat het spoedig tot wet zal worden verheven. Gezien het toenemende aantal ongeluk ken met aanhangers sinds het verschijnen der laatste C.B.S.-cijfers op dit punt (in 1951 en 1952 totaal 251 ongelukken, waarbij 18 doden en 61 ernstig gewonden vielen) wordt het invoeren van deze beveiligings maatregel dringend geacht. In verband met de belangstelling, die er bij het Tuschinski-concern bestaat voor bet vervaardigen van Nederlandse speel- Cilms, is in Amsterdam opgericht de Sap phire Film n.v. Tot lirecteur van deze maatschappij is benoemd de heer Rudolf Meyer, die onder andere de produktie van de films „Pygmalion", „Vadertje Lang been" en „Sterren stralen overal" op zijn naam heeft staan. Als eerste object over weegt de Sapphire Film n.v. de verfilming van een scenario van de cineast Bert Haanstra en de journalist Jan Blokker. Zoals reeds werd bericht zal de regie hier voor worden gevoerd door de Engelsman \lexander Mackendrick. tigd is en waarvan de burgemeester van Haarlem eveneens voorzitter is. Later zal worden overgegaan tot vast stelling van de nummering van de lijsten. Zittende leden kunnen een voorkeurnum mer vragen, waarbij rekening gehouden wordt met het aantal leden. Indien dit ge schiedt dan wordt de volgorde: 1. Partij van de Arbeid; 2. K.V.P.; 3. C.P.N.; 4. V.V.D.; 5. A.R.; 6. C.H.U Een loting zal gehouden worden voor de PS.P., Staat kundig Gereformeerde Partij en het Ge reformeerd Politiek Verbond. De verkiezing van de Pronvindale Sta ten is bepaald op woensdag 26 maart. In Baarle-Nassau is een voor een wagen gespannen paard op hol geslagen. De voer man, de 21-jarige J. G. Kusters, viel van de bok en werd door de wagen overreden. Hij werd naar een ziekenhuis in Breda overgebracht, waar hij later is overleden. KOPENHAGEN (UP) Terwijl een groot deel van Europa verrast werd door voorjaarsachtige temperaturen woedde in Denemarken hevige sneeuwstormen. In Kopenhagen stagneerde het tramverkeer, zodat veel mensen te voet naar huis moes ten door een sneeuwlaag die hier en daar een halve meter dik was. Verschillende particuliere spoorwegondernemingen staakten de diensten. Ook bij het staats spoor kwamen veel vertragingen voor. Tal rijke automobilisten moesten hun wagens op de weg in de steek laten en deze vorm den dan later weer een obstakel voor de sneeuwploegen. Vier Denen zijn in de sneeuwjacht verongelukt en omgekomen. Vannacht heeft een hevige sneeuwstorm ook in Zuid Zweden het verkeer bijzonder bemoeilijkt en talrijke verbindingen ver broken. Honderden automobilisten raakten in de sneeuw vast. Voorjaarstemperaturen In heel Duitsland heersten maandag temperaturen van 55 graden fahrenheit en hoger. De Duitse weerkundigen verklaren, dat de winter voorbij is. Voor de komende week voorspellen zij stijgende temperatu ren, doch tegen het eind van de maand verwachten zij nog een lichte vorst. Overstromingen In de Mühlen en Freudenvallei in Zwit serland ontstonden maandag overstromin gen doordat het warme weer de sneeuw in het gebied van Schaffhausen snel tot smelten bracht. Ook Frankrijk heeft ernstig te lijden van overstromingen tengevolge van het smel ten van sneeuw door het plotseling inge vallen zachte weer. Vier personen zijn ten gevolge van deze overstromingen om het leven gekomen. Maandag werd gemeld, dat in vele rivieren het water vallend was. Maar in het oosten van het land en in Normandië stonden nog tal van dorpen blank. Te moyeuvro nabij Metz konden 4.000 arbeiders niet aan het werk gaan, doordat hun staalfabriek in het water stond. DJAKARTA (UP). - Radio-Menado bracht maandagavond het bericht, dat de Nederlandse torpedobootjager „Piet Hein" voor de noordkust van Celebes een Indo nesische motorboot had aangehouden. De militaire commandant van Noord-Celebes heeft hierop orders uitgevaardigd „defen sieve maatregelen te treffen om aan alle gebeurtenissen het hoofd te kunnen bie den". Verder berichtte radio-Menado, dat er onderzeeboten waren waargenomen in het zelfde gebied, die de Nederlandse vlag voerden. Commandant Somba sprak, vol gens radio-Menado, over een Nederlandse torpedobootjager met de naam „B 816", die op 6 februari gezien zou zijn voor de kust van Celebes. Op navraag vulde de Nederlandse Marinevoorlichtingsdienst deze berichten aan met de volgende mededelingen: de „Piet Hein" ligt op de rijkswerf in Nieu- wediep (Den Helder), tezamen met zijn drie zusterschepen. Wat de onderzeeboten betreft: er zijn er twee in de West, twee in Den Helder, en een derde buiten dienst in Den Helder. „Voorlopig nog geen gecontroleerde kernfusie" WASHINGTON (UP) Acht Ameri kaanse geleerden hebben maandag de Con grescommissie voor atoomenergie verslag uitgebracht van de pogingen, de waterstof bom te „temmen". Zij legden er de nadruk op dat het nog wel een jaar kan duren en dit betreft zowel het Engelse Zeta-project als het Amerikaanse „perhapsatron" eer men zeker weet of er inderdaad kernfusie reacties tot stand komen. De vorderingen der Engelse en Amerikaanse geleerden lopen vrijwel gelijk, zo werd hier aan toe gevoegd. NEW YORK (Reuter) De 23-jarige Amerikaanse luchtmachtpiloot Donald Far rell heeft de eerste dag van de week, die hij zal doorbrengen in een klein metalen compartiment, waarin dezelfde omstandig heden heersen als in een ruimtevaartschip, goed doorstaan. Farrell heeft zich vrijwillig voor deze proef, die door geleerden van de Ameri kaanse luchtmacht wordt genomen, opge geven. Het enige verschil met hetgeen ruimtevaarders in werkelijkheid zullen ondervinden is, dat de jeugdige Farrell niet zal worden blootgesteld aan de bijzonder grote druk, die de zwaartekracht bij het lanceren van een ruimteschip uitoefent. Farrell droeg, toen hij zijn metalen ver blijfplaats betrad, een pyama. De tempe ratuur in zijn compartiment bedraagt 85 graden fahrenheit, dezelfde die, blijkens de ontvangen gegevens in de kunstmaan „ver kenner" heerst. Op verscheidene plaatsen van Farrells lichaam zijn controleapparaten aangebracht, waarmee zijn lichaamsreacties kunnen worden geregistreerd. In zijn rustperioden zal Farrell naar hoofdzakelijk uit hoge viooltonen bestaan de muziek luisteren. Farrell heeft zich als vrijwilliger opge geven voor het eerste ruimtevaartuig, waarmede te zijner tijd gepoogd zal wor den, de maan te bereiken. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag de namen bekendgemaakt van drie Amerikaanse waarnemers, die de volgende maand de verkiezingen voor de Opperste Sovjet in Rusland zullen bij wonen. Het zijn prof. Cyril Black van de Uni versiteit van Princeton, Hedley Williams Donovan, hoofdredacteur van het tijdschrift „Fortune" en Richard Scammon, een poli tieke deskundige van het Amerikaanse in stituut voor regeringszaken. Drie Russische waarnemers hebben in 1956 de presidentsverkiezingen in de V.S. bijgewoond. NAPELS (UP) De ontploffing van een oude Duitse granaat heeft het afge lopen weekeinde de heethoofdige bewo ners van Napels in beroering gebracht. Vrijdagavond explodeerde het projec tiel even buiten de stad met een enorme knal. Communisten en anti-communisten waren er als de kippen bij om te betogen dat het projectiel respectievelijk door de Amerikaanse zesde vloot in de Middelland se Zee en door het Albaanse leger was afgevuurd. Pas maandag werd vastge steld dat het projectiel afkomstig was uit een schroot-opslagplaats. De arbeiders van de Fiammingo-ijzergieterij hadden de granaat voor een stalen buis aangezien en in de schrootoven geworpen. Enkele secon den later boorde het zich door het dak, om vier kilometer verder neer te komen. De arbeiders van de gieterij vertelden niets, uit vreès voor hun nonchalance te worden bestraft. De waarheid kwam aan het licht toen deskundigen Van het Itali aanse leger de resten van het projectiel opgroeven. Een deel der lading, ongeveer vier kilo springstof, bleek niet te zijn ont ploft. LONDEN (Reuter) Dr. Ernest Jones, een doctor in de psychologie van wereld vermaardheid, die nauw met dr. Sigmund Freud heeft samengewerkt, is dinsdag in de leeftijd van 79 jaar in een Londens zie kenhuis overleden. Dr. Jones was een der voormannen van de Freudiaanse psycho-analyse in Engeland en de Verenigde Staten. MONTE CARLO (UP) Omstreeks 15 maart zal het tweede kind van prinses Gracia van Monaco worden geboren. De vier verloskundigen die aanwezig waren bij de geboorte van prinses Caroline, zul len begin maart opnieuw naar Monte Carlo worden ontboden. Wanneer het tweede kind een jongen is wordt deze in plaats van prinses Caroline, troonopvolger. Berichten als zou prinses Gracia een tweeling verwachten zijn nadrukkelijk ontkend. CHRISTCHURCH (UP) Dr. Vivian Fuchs, heeft met zijn expeditieleden maan dag slechts 19 mijl afgelegd op weg naar Scott Base. Sir Edmund Hillary wijst de expeditie de weg door dit barre zuidpool gebied, dat vol gletsjerspleten is. Fuchs meldde voorts dat het gezelschap zich in goede welstand bevindt en dat de sneeuwtractors het nog uitstekend doen. WASHINGTON (U.P.) Vice-president Nixon van de V.S. heeft maandag een uit zeven democraten en zes republiekeinen bestaande Senaatscommissie voor ruimte vaart benoemd. Algemeen wordt aangeno men dat de democratische fractievoorzit ter Lyndon B. Johnson voorzitter zal wor den. Voorts is een commissie van geleer den benoemd, die de subcommissie voor wapens van de Congrescommissie voor atoomenergie van advies zal dienen Alhena, 10 te Montevideo v. Santos. Amerskerk, 10 te Mombasa verw. v. Tanga. Aagtedijk, 10 ten anker Sandheads n. Calcutta. Amsteldiep, 10 Lissabon gepass. n. Sayreville. Amstellaan, 10 370 m. z.o. Tokio n. Vancouver. Argos, 10 Bizerta gepass. n. Gibraltar. Alnati, 10 70 m. n. Finisterre n. Las Palmas. Astrid Naess, 10 t.h.v. Aden n. Fawley. Aardjjk, 11 te Rotterdam. Abbekerk, 11 te Bangkok. Aldabi, 10 te Santos. Alioth, 11 te Rotterdam. Almkerk, 11 v. Genua te Marseille. Amstelbrug, pass. 10 Finisterre n. Marseille. Amstelstad, 11 v. Rotterdam n. Londen. Antonia, 10 v. Kuching n. Singapore. Andijk, 11 te Antwerpen. Attis, 10 200 m. w. Ouessant n. Paramaribo. Baarn, 11 te La Guaira. Balticborg, pass. 10 Vlissingen n. Kalundborg. Bloemfontein, pass. 10 Ouessant n. South.ampton. Barumun, 10 v. Muscat n. Dubeu. Batavia, 10 v. Singapore n. Bassein Burma. Bengalen, 11 v. Tandj. Mani n. Tandjong Priok. Bennekom, 10 te Bremen verw. n. Amsterdam. Bintang, 11 te Singapore. Blitar, 11 te Surabaja. Borneo, pass. 10 Wight n. Port Said. Britsum, 9 v. East-London n. Landsend. Charis, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Coryda, 10 v. Singapore n. Auckland. Cradle of Liberty, 10 530 m. n.w. Seychellen naar Philadelphia. Calamares, 10 te Mobile. Cottica, 11 te Ciudad Trujillo. Cinulia, 9 dw. Tuscarrock n. Curagao. Caltex Leiden, 10 150 m. z.w. Ouessant n. P. Said. Crania, 10 50 m. n. Ouessant n. Curagao. Dinteldijk, 9 v. Panama n. Los Angeles. Dorestad, 9 60 m. z.z.w. Mona n. New York. Duivendrecht, 11 te New London. Eemdijk, 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Eenhoorn, 10 te Rotterdam. Elizabeth B, 10 te Honolulu verwacht v. Tokio. Etrema, 10 60 m. z.w. Dardanellen n. Berre. Eos, 11 te Alexandrië. Esso Den Haag, 10 250 m. n.o. Bonaire n. Aruba. Friesland, 10 te Bislig verwacht v. Davao. Ghanakust, 10 te Le Havre verwacht. Gaasterkerk, 11 te Durban. Gordias, 10 v. Amsterdam, 11 te Bremen verw. Gaasterland, 10 te Bremen v. Amsterdam. Garoet, 10 160 m. w. Colombo n. Belawan. Groote Kerk, 10 640 m. z.o. St. Helena n. L. Palm. Guineekust, 10 v. Dakar n. Amsterdam. Hathor, 11 te Palermo v. Tunis. Hecuba, 11 te Pto. Cabello. Helena, 10 v. La Guaira n. Rotterdam. Hera, 12 te Emden verwacht. Hoogkerk, 11 te Beira. Hilversum, pass. 9 Khorya Morya n. Ph.delphia. Haarlem, 10 te Cardenas Cuba verwacht. Hera, 8 te Londen n. Emden. Hydra, 9 750 m. n.o. Martinique n. Rotterdam. Iberia, 10 45 m. n.o. Ouessant n. Bilbao. Jupiter, 9 80 m. w. Dardanellen n. Saloniki. Japara KRL, 9 te Bremen verw. v. Rotterdam. Jason, 9 300 m. z.o. Bermuda n. Europa. Johan van Oldenbarnevelt, 10 te Melbourne. Kalydon, 10 Aden gepass. n. Turku. Kenia, 10 900 m. o. Sydney n. Syd ney. Kryptos. 10 te Port Said. Kieldrecht, 10 v. Suez n. Aden. Koningswaard, 10 te Trinidad verw. n. Walvisbaai. Kaloekoe, 11 te Biak verwacht v. Seroei. Karsik, 11 te Manilla verw v. Hongkong. Kennemerland, 11 et Rio de Janeiro. Karimata, 10 v. Barcelona n. Amsterdam. Kellia, 11 in Kielerkanaal n. Turku. Khasiella, 10 v. Oslo n. Rotterdam. Koratia, 10 te New York. Korovina, 10 v. Stanlow n. Curagao. Krebsia, 11 v. Las Piedras te Curagao. Laurenskerk, 11 v. Hamburg n. Rotterdam. Louis Lantz, 10 90 m. z. Dakar n. Emden. Leopoldskerk, 10 v. Port Said n. Rotterdam. Lemsterkerk, 11 te Genua. Malea, pass. 10 Anamba eil. n. Niigata. Mitra, 10 Dover gepass., 11 te Hamburg verwacht. Maureen, 10 te Jacksonville. Musilloyd, pass. 10 Ceylon n. Aken. Mentor, 10 rede Caracol (Haiti). Mataram, 11 te Aden. Van Noort, 8 770 m. n.w. Auckland n. Auckland. Maasdam, 10 v. St. Thomas n. Barbados. Meerkerk, 11 te Genua. Naess Commander, pass. 10 Kp. St. Vincent naar Mena Al Ahmadi. Naess Lion, 11 v. Le Havre n. Mena Al Ahmadi. Nestor, 10 v. Baltimore, 11 te Philadelphia. Nieuw Amsterdam, 11 te La Guaira. Notos, 9 50 m. z.w. Cartagena n. Rotterdam. Oldekerk, pass. 10 Singapore n. Aden. Ondina, pass. 10 Mindano, 13 te Miri verwacht. Osiris, 9 150 m. n.w. Cp. Maysi Cuba n. La Guaira. Oranje, 10 170 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Ouwerker'k, 11 te Aden. Papendrecht. 10 v. P. Cardon n. Santiago de Cuba. Parkhaven, 11 te Buenos Aires. Polydorus, 11 te Tandjong Priok. Phrontis, 10 v. Labuan n. Rejangrivier. Poseidon, 10 te Aux Cajes v. Jacmel. Prins Willem II, 10 te Bremen verw. v. Londen. Prins Casimir, 10 te Sastellon de la Plane. Prins Willem V, 10 v. Napels n. Valencia. Purfina Hellas, pass. 10 Scillys n. Antwerpen. Pygmalion, pass. 11 Terceira n. Rotterdam. Raki, 10 v. Kuwait o. Ummsaid. Schie, 11 v. Amsterdam n. Lissabon. Sigli, 10 te Brisbane. Stad Alkmaar, 12 te Bagnoli verwcht. Senegalkust, 10 v. Duala n. Lagos. Stad Gouda, 10 te Rotterdam. Statendam, 11 te Mombasa. 12 n. Bombay. Statue of Liberty, 11 te Marseille. Steven, 11 te Tripoli. Sliedrecht, 10 te Le Havre v. Cardon. Straat Cook 10 te Tanga verwacht v. Mombasa. Stad Vlaarding., 10 140 m. n.n.w. IJm. n. IJmuid. Stentor, 9 te Amsterdam n. West-Indië. Sibigo, 10 v. Sandakan n. Jesselton. Sibajak, 9 690 m. w.z.w. Fayal n. Willemstad. Stad Amsterdam, 10 120 m. n. Finisterre n. Pepel. Stad Maassluis, 10 90 m. n. Stadtland n. A'dam. Stad Utrecht, 14 te R'dam verw. v. Newport News. Stanvac Djirak, 11 te Sebarvk v. Sungeigerong. Stanvac Pendopo. pass. 10 Singapore n. Buatan. Straat Malakka, 10 v. Hongkong n. Singapore. Tappanzee, 10 te Venetië. Tara, 10 v. Pto. Acevedo n. Bahia Blanca. Trajanus, 9 740 m. o. Bermuda n. Pto. Rico. TatMan, 10 te Houston v. Amsterdam. Tawali, 10 v. Aden n. Suez. Tegelberg, 11 te Rio de Janeiro. Tankhaven III, 13 te Bangkok verw. v. S'gerong. Tjibadak, 10 te Nagoya v. Yokohama. Tjibodas, 11 te Castanas verw. v. Manilla. Teiresias, 11 te Singapore. Tina, 10 v. St. Vincent n. Antwerpen. Titus, 11 te Amsterdam. Towa, 10 te Antwerpen. Vasum, 10 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Wonosari, 11 te Pangkalpinang verw. v. Toboali. W. Alton Jones, pass. 10 St. Maarten n. R'dam. Witmarsum, 11 te Houston. Waal, 10 v. Tanger n. Lissabon. Zuderkerk, pass. 10 Kp. Vincent n. Duinkerken. Zeelanl, 10 v. Napels n. Halifax. Zuiderkruis, 10 v. Port Said n. Amsterdam. KLEINE VAART Atlas. 9 et Antwerpen n. Amsterdam. Bab T, 9 te Gij on Mussel v. Goole. Boreas, 8 te Mutzuna n. Piraeus. Eljo, 8 te Liverpool n. Drogheda. Elsa, 4 te Rotterdam v. Huil. Flevo, 10 bij Beachyhead n. Rotterdam. Ilias, 8 v. Mostagenum n. Milazzo. Inspecteur Mellema, 10 dw. Dublin n. Glasgow. Joost, 5 te Korsnaes v. Oscarshamn. June, 10 20 m. van Hoek v. Holland n. Maassluis. Kaap Falga, 9 te Zaandam v. Vestervik. Kaap St. Vincent, 9 v. Amsterdam n. Thisted. Keizersgracht, 10 10 m. z.o. Tyne n. Immingham. Lucas Bols II, 8 te Abö. Lucas Bols I, 9 te IJstad (Zweden). Phidias, 9 te Hamburg n. Amsterdam. Ponza, 9 v. Rotterdam n. Newcastle. Strabo, 10 te Malaga verwacht v. Alicante. Tilly, 6 te Korsnaes v. Stockholm. SLEEPVAART Barentszee, 8 310 m. n.w. P'maribo n. N. Palmira. Blankenburg, 6 v. Dartmouth n. Bordeaux. Clyde, 11 Startpoint gepass. n. Gent. Cycloop, 11 100 m. o.z.o. Carthagena n. Port Said. Hudson, 11 900 m. w.z.w. Madeira n. Jamaica. Humber, 11 300 m. o. Portaleza n. Nueva Palmira. Loire, 8 v. Singapore n. Conakry. Rode Zee, 11 600 m. o.z.o. Bermuda n. Houston. Thames, 11 100 m. n.o. Algiers n. Port Fuad. Titan, 11 70 m. z.w. Madeira. Zwarte Zee, 10 400 m. o.z.o. Bermuda n. Norfolk. 0.49 1.79 1.79 1 kg varkenskluiven Mooie carbonade, klein beentje, 500 gram vanaf Mooie osselappen 500 gram vanaf 1 kg niervet 0.99 1 p. dik rookspek 0.99 i Rauwe rookworst 100 gram 0.38 KENNEMERLAAN 129 Telefoon 5212 Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief Spoed-reparatle in 1 uur Overzettingen In 1 dag GR HOUTSTRAAT 122 Tel 13126 U zoudt het door heel Kennemerland kunnen aanplakken natuurlijk, dat U een stofzuiger, een auto of iets anders te koop heeft. Spaar U die last PLAATS 'N Waarom huurt u een was machine, terwijl u de nieuw ste SNOWWHITE WASMA CHINE met schakelklok koopt voor 2.10 per week Vraagt vrijblijvend inlich tingen. De Vries, Tussen- beeksweg 69, IJmuiden-Oost WOENSDAG EN DONDERDAG ALS REKLAME Gehakt. 500 gr0.95 1 pond 1.40 25Ö gr. rookworst 0,38 500 gr. varkenspoten 0.40 3 pond l.ÓO 500 gr. dr. varkens lappen van de buik 1.15 Overheerlijke Haagse leverworst 100 gr. 0.20, 250 gr. 0.45. Profiteert hiervan: alle dagen bloedworst voor de boterham of om te bakken 100 gr; 0.12 250 gr. 0.25 RIJKSSTRAATWEG 97, KROCHT 12 t.o. de Hema EEN I 7 MODEM AG AZIJNtN BEVERWIJK Kom ook naar de Het scheelt u stukken Woensdag- en donderdagaanbiedingen GESNEDEN RODE KOOL GROENE KOOL SAVOYE KOOL KOOLRAAP WORTELEN UIEN GARE BIETJES Ter kennismaking bij de boodschappen netto gewicht Geen afval - geen vuil ZANDAARDAPPELEN rode ster, 5 kg 83 SINAASAPPELEN vol sap 12 voor 93 JONATHANS kg van 1.10 voor 98 SELDERY-KNOLLEN voor de soep p. st. 15 GEHAKT half om 1/2 kg99 HACHéVLEES 250 gram 53 BIEFSTUK TARTAAR 3 st99 HARD RUNDVET kg 89 LEVERWORST 150 gram 25 Voor de erwtensoep hele VARKENSPOOT Heel KRENTENBROOD 89 WILHELMIENTJES half pond55 4 BANKETBROODJES voor 50 ROOMBOTERKOGOETJES half pond 77 ANANAS CREME STAAF p. st125 MARGARINE 2 pak 59 le soort SAKS. LEVERWORST 150 gr 59 300 gr 89 HAMSPEK 200 gram 39 CUSTARD A.J.P. 2 pak van 64 voor 49 SPERZIEBONEN en DOPERWTEN 2 halve blikken KOFFIEMELK 2 grote blikken 95

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10