Terrasvogels deed Beverwijk laatste plaats in 3 A over IJmond-agenda VOETBAL IN KENNEMERLAND T errasvogels Kenemers DEM V eisen aan Zee Wijk V itesse ADO IEV Om het damkampioenschap van Nederland Driemanschap aan de kop „Pat Mat" verloor van „Bloemendaal" IJ mond-college vergadert op 25 februari Wethouder H. de Boer opent r.-k. leeszaal Subsidie voor kerkbouw Apostolisch Genootschap Velsens A.R. gordde zich ten verkiezingsstrijde Volleybalcompetitie Sportbond-VCK eindigde in gelijkspel Volleybalprogramma voor de komende week Subsidie voor bijzondere scholen Tewaterlating MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 De spanning in 3A, zowel aan de kop als in de staartgroep, duurt onvermin derd voort. In de onderste regionen is zij zelfs nog toegenomen, doordat Terrasvo gels gisteren van Beverwijk won. Alcma- ria maakte in haar zestiende wedstrijd het tweede dozijn winstpunten vol, maar CSV, Egmondia en Vitesse, alle met 22 punten uit 16 wedstrijden, blijven op de loer liggen. Alcmaria Victrix omzeilde gisteren een lastige klip door op eigen terrein met twee-één van Wijk aan Zee te winnen. De cijfers zeggen al, dat de Beverwijkers de Alkmaarders het vuur na aan de schenen hebben gelegd, maar intussen ging de wens van de concurrenten CSV, Vitesse en Egmondia niet in vervulling. Nu de Alkmaarders hun inzinking weer te boven schijnen te zijn, maken zij nog een mooie kans op de ere-titel. Vitesse, dat de vorige week zo'n stevige nederlaag tegen Alcmaria Victrix leed, verspeelde ook nu weer een kostbaar punt door tegen HSV gelijk te spelen. Nog zijn deze Cast'ricummers niet uit de running, maar ze dienen toch spoedig hun oude vorm terug te krijgen willen ze blijven meetellen. Ook ADO speelde gelijk, n.l. met twee twee tegen ZAP en dit ene winstpuntje was voor de Heemskerkers precies vol doende om niet op de onderste plaats te belanden. De Terrasvogels bewezen gisteren zich zelf een grote dienst door Beverwijk met een drie-één nederlaag huiswaarts te zen den. Hierdoor kwamen ze met één wed strijd n.cer gespeeld op hetzelfde punten- aantal als ADO en staan er zelfs relatief beter voor dan Beverwijk. Ook de finish aan de staart belooft dus uiterst span nend te worden. Vierde klasse In 4D gingen OFCOnze Gezellen en DIOZaanlandia niet door. ETO nam te gen WH geen halve maatregelen door met niet minder dan zeven-één te winnen. De sprekende vier-één nederlaag van Waterloo tegen Bloemendaal moet voor de IJmuidenaren een geduchte tegenval ler zijn geweest. Met een verbeten energie hebben de Terrasvogels ondanks hun grote achter stand een eindspurt ingezet, die ook giste ren Beverwijk te machtig was: Met drie één zegevierden de Santpoorters over hun „concurrenten" voor de onderste plaats en deze overwinning mocht zeker niet on verdiend heten. Het Waterloo-tefrein, waarop de Vogels bij het begin van de tweede helft der competitie zijn gaan spe len, schijnt hun overigens wél teliggen, want uit de drie op dit terrein gespeelde wedstrijden werd het maximum aantal winstpunten behaald. Beverwijk heeft deze nederlaag aan haar schotloze voorhoede te wijten, die er maar zelden in slaagde doelman Cöhrs voor las tige problemen te stellen. Ongetwijfeld heeft de Beverwijk-keeper Raap het lasti ger gehad. Hij heeft zich echter goed ge weerd. Het begin was voor Beverwijk overigens niet slecht, want toen na een kwartier de bal via de Terrasvogels-rechtsachter bij de roodwitte middenvoor terecht kwam, passeerde deze Cöhrs (nul-één). Nog voor de rust echter keken de Beverwijkers tegen een achterstand op, want eerst had Bou wer gelijk gemaakt en daarna passeerde Veldman, met een zeer hard schot, Raap ten tweede male (twee-één). Na de rust was het initiatief meestal aan de zijde der thuisclub, hoewel Beverwijk VELSEN MAANDAG 10 FEBRUARI Thalia: „Het monster van Venus", 20 u. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 19 tot 21 uur. DINSDAG 11 FEBRUARI Thalia: „Het monster van Venus", 20 u. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Rex: Concert door N.Ph.O. voor Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal open van 19 tot 21 uur. Katholieke Leeszaal: Geopend van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. BEVERWIJK MAANDAG 10 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Fun ny Face". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef me 'n kans". W.B. Theater, 20 uur: „De man van Del- rio". Kennemer Theater, 20 uur: Pius X Col lege, schoolavond. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.30—20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1518 en 1921.30 u.; jeugd leeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, „De Zon", 20 uur: Toneel uitvoering, „De dochter van de baas". Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. .Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. DINSDAG 11 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The rose tattoo". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef me 'n kans". 't Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Algemene Bond van Ambtenaren. Kuenenplein, Meisjes-ULO, 20 uur: Ju les Jongenelen over „Het gelaat der menselijke boosheid" (Schilderkunst). Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 1517 en 18.3020.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013, 1518 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. zeker niet stil zat. Van Vuure c.s. hielden achter bij Terrasvogels de zaak echter aardig dicht. Uit een voorzet van Rijke scoorde Bouwer het doelpunt, dat de strijd definitief in Terrasvogels' voordeel beslis te (drie-één), want. hoe Beverwijk in het laatste kwartier ook aanviel, tot doelpun ten kwam men niet. In een vooral tegen het einde spannen de wedstrijd heeft Kennemers van Water graafsmeer verloren. Het begin was al di rect voor de bezoekers, waarbij Huizinga uit een snelle uitval kon scoren (0-1). De Kennemers-voorhoede was in deze perio de heel zwak en men zag zelfs geen kans om voor het hoofdstedelijke doel te ko men. Het tegenpunt kwam uit een vrije trap die door J. Mosk genomen werd en door de achterspeler Dreewis van richting werd veranderd (1-1). In de tweede helft stond het al na vier minuten één-twee toen een buitenspel staande Huizinga scoorde. De thuisclub zag het gevaar wel in dat er twee kostbare punten verloren zouden gaan en door een kleine omzetting kwam er even meer vaart in het elftal. Maar door een snelle uitval, waarbij Huisman miste, kon Das de stand op één-drie bren gen. Kort voor het einde zag J. van der Sluis kans om met een kopbal de achter stand terug te brengen tot twee-drie. Ondanks het feit dat DEM tegen Pur- mersteijn met 2-0 voor kwam te staan, heeft het beter spelende Purmersteyn ver diend gewonnen. Het begin was bemoedi gend voor DEM want al spoedig verander de een van de backs een bal van rich ting (1-0). Toen Ko Bakker na 20 minuten spelen de stand op 2-0 bracht, was er voor DEM geen vuiltje aan de lucht. Maar toen kreeg de wedstrijd een andere kant te zien en nog voor de rust was het 2-2. In de twee de helft gaf Purmersteyn de toon aan en ook al door het falen van de DEM-verde- diging konden de bezoekers de stand tot twee-vier opvoeren. Velsen heeft de vrije zondag gebruikt om in Noordwijk tegen VVSB een vriend schappelijke wedstrijd te spelen. Op een zwaar veld kreeg men van beide kanten een matige wedstrijd te zien. Velsen kon door Bakkum de leiding ne men maar met nog drie minuten te spelen in de eerste helft maakte de thuisclub ge lijk. In de tweede helft kwamen er geen doelpunten, beide voorhoedes waren niet in staat om het de doelverdedigers lastig te maken. Onverdiend heeft Wijk aan Zee de wed strijd tegen Alcmaria Victrix verloren alleen al doordat de badplaatsbewoners veelal sterker waren. De thuisclub nam op voordelige manier de leiding uit een corner daar de bal via Aardenburg het doel inrolde (1-0). Nog voor de rust kon Wijk aan Zee gelijk maken toen Seys- ner uit een goed voor doel geplaatste bal van De Boer de bal langs Vasbinder schoot (1-1). In de tweede helft zagen we een veel meer in de aanval zijnd Wijk aan Zee. Maar na 35 minuten kon Nieuw- veen scoren (2-1). Dit werd ook de eind stand. In het begin zat HSV fel op de bal maar verder dan enige schoten van Haanraats en Buchter kon men niet komen; boven dien vond men Hagenaars in goede vorm. Vitesse hal een andere opstelling maar deze voldeed allerminst. Toen men Borst weer op de spilplaats zette en Jonker mid- voor, kwam er meer vaart in. De rust stand kwam met blanke stand (0-0). In de tweede helft nam de thuisclub de leiding toen Groot bij een corner de bal niet weg kon koppen en deze voor de voeten van Buchter kwam schoot deze in (1-0). Kort voor het einde kwam nog onverwacht de gelijkmaker. Een pass van H. Zonneveld kwam bij Duin en deze schoot de bal naar Jonker die hard inschoot (1-1). In deze stand kwam geen verandering meer. In een vlot gespeelde wedstrijd werden de punten eerlijk gedeeld. ADO was voor de rust sterker en drukte dit met een klei ne voorsprong uit. Het was Th. de Wit die de Heemskerkers na twintig minuten spelen de leiding gaf. ADO kwam nog eni ge malen zeer gevaarlijk voor het ZAP-doel, maar de schoten van Van Tunen en Dam werden door Kuis gestopt. In de tweede helft was de ADO-aanval nog goed op dreef en Grooi bracht na vijftien minuten spelen de stand op twee-nul. Dit werd te vens een keerpunt in de wedstrijd want ZAP kon niet alleen de ADO-aanval te rugdringen maar nam nu zelf de aanval in handen en Van Oosten kon na vijfen twintig minuten spelen Burger met een hard schot passeren. Kort voor het einde werd het twee-twee en in deze stand kwam geen verandering meer. Het is de IEV-ers gelukt om in de moei lijke uitwedstrijd tegen Velsen 2 op de beide punten beslag te leggen, zij het met de kleinst mogelijke cijfers, maar die toch bijdragen om de Noord-Velsense spelers in de kop van de ranglijst te handhaven. Hoewel IEV met de wind in de rug de strijd begon, bleek toch al spoedig dat de lange rustperiode van grote invloed was op het spelpeil, aan welk euvel trouwens ook de thuisclub leed. Toch wist IEV het beste van het spel aan zich te trekken en vaak gevaarlijk dicht voor het Velsen-doel te komen. Alleen de afwerking van de aan vallen liet te wensen. Aan de IEV-kant kon de thuisclub evenmin veel gevaar stich ten omdat wegens het slechte plaatsen van de aanvallers de Noordvelsense verdedi ging steeds kon ingrijpen. Het IEV-overwicht werd na 25 minuten beloond, toen linksbuiten J. de Reus na een keurige combinatie, die de Velsen- verdediging uit evenwicht bracht met een prachtig schot succes had (nul-één). De gasten probeerden nu deze voorsprong te vergroten, doch Velsen gaf niet meer toe. Na de hervatting gaf IEV opnieuw de toon aan, waarbij J. de Reus wederom na goed doorzetten op het Velsen-doel afste vende. Op het moment echter, dat hij zijn. Nu de helft van het damtoernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland achter de rug is, heeft zich een kopgroep van vier spelers gevormd. Indien Eddink dinsdagavond zijn achterstallige partij tegen Ansems wint, zal de toekom stige kampioen uit het viertal Eddink, Kei ler, v. d. Sluis en ir. Van Dijk naar voren moeten treden. Want de titelhouder Wim Roozenburg maakt dit keer niet veel klaar en het laat zich aanzien dat Roozenburg geen rol meer van betekenis zal gaan spelen. Over het algemeen wordt er namelijk slecht spel te zien gegeven. De partijen tussen Huismanir. Van Dijk en KeilerVan Dijk missen het groot- meersterschaptalent, dat men er toch wel van verwachten mag. Dukel heeft het dit weekeinde ook niet verder dan tot twee remisepartijen ge bracht en zelfs Anderson verzuimde winst. Later in het eindspel kreeg de IJmuidense meester nog winstkansen, doch de kam pioen van Zeeland dwong remise af. Met Drenth was het al niet veel beter gesteld. Als Drenth goed had gespeeld, had Dukel in het eindspel verloren. Dukel zal een betere vorm moeten krij gen om zich bij de eerste zes aankomenden te plaatsen. (Voor uitslagen en stand zie één der sportpagina's). Het vierde tiental van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft voor de bonds- competitie een wedstrijd gespeeld tegen Bloemendaal 2. De Beverwijkers moesten met een 46 nederlaag genoegen nemen. De persoonlijke resultaten waren: J. R. Janssen (Bloemendaal)D. Oort (Pat Mat) 01; H. J. S. BeckM. Metselaar V2V2', N. BabelouskyG. v. d. Berg V2V2', T. FaberF. Wester 01; G. v. d. MeyJ. van Dijk 10; J. LankampH. Steeman 10; N. WiersemaL. Bruinzeel 01; R. VerberneW. P. v. d. Lely 10; J. Rotte veelC. Hoeben 10; J. van DijkR. de Gelder 10. In de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: Afdeling 1: HuygenPaardekoper 01; afdeling 2: Rodenburg—Tijssen 0—1; Jans senSoeteman afgebr. Afdeling 3. Heere Pranger afgebr. Onderlinge competitie van bridgeclub UTD De IJmuidense bridgeclub UTD speelde deze week voor de onderlinge competitie. De uitslagen luidden in percenten: Groep A: 1. Prins en echtg. 70.83; 2. Rob en echtg. 55.50; 3 en 4. GroenPonte en Klinken berg—Korver 54.16. Groep B: 1. MullerVan Olst 63,00; 2. Gomes— Böhm 62.50; 3. dames SnelKoelemey 56.50. Voor de leden van het adviescollege voor het IJmondgebied is een vergadering uit geschreven ten raadhuize der gemeente Velsen op dinsdag, 25 februari te 19.30 uur. De agenda luidt: Ingekomen stukken, te weten: a. mede deling van Burgemeester en Weethouders van Velsen, dat de Raad dier gemeente de begroting 1958 van het Adviescollege heeft goedgekeurd; b. mededeling van Burge meester en Wethouders van Velsen, dat de Raad dier gemeente de rekening 1956 van het Adviescollege heeft goedgekeurd; c. mededeling van Burgemeester en Wethou ders van Beverwijk, dat de Raad dier ge meente de onder a. en b. genoemde stuk ken van het Adviescollege eveneens heeft goedgekeurd. Verder vermeldt de agenda een subsidie-aanvrage van de Vereniging „Katholieke Schoolraad IJmond", een sub sidie-aanvrage van de Stichting Opbouw Katholiek Kennemerland en een voorstel tot coördinatie van het Maatschappelijk Werk in de IJmond. Wethouder H, de Boer, wethouder van Onderwijs en van Culturele zaken in de Gemeente Velsen zal de officiële opening verrichten van de IJmuidense R.K. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Wil- lemsbeekweg 96, te IJmuiden-Oost op za terdag 22 februari, des namiddags om half drie. De feestelijke opening zal plaats hebben in het gebouw „De Spil" aan de Meeuwenlaan. Overplaatsing van kleuterleidsters B en W van Velsen stellen de raad voor, gerekend met ingang van 1 februari 1958, in de vacature van leidster aan de Brede- rodekleuterschool te voorzien door over plaatsing van mej. E. Pracht, thans leid ster aan de Moerbergkleuterschool en in die aan laatstgenoemde school door over plaatsing van mevr. A. Schaap-De Graaf, leidster aan de Dr. Albert Schweitzerkleu- terschool. De hoofdbestuurder van Het Apostolisch Genootschap te Amsterdam, heeft zich tot de gemeente Beverwijk gewend met het verzoek een subsidie te mogen ontvangen in de kosten van stichting van een kerkge bouw voor de Beverwijkse gemeente van dit genootschap. Naar aanleiding hiervan delen B. en W. de raad mee, dat het ver zoek in overweging kan worden genomen. In het verzoek wordt medegedeeld, dat de grondkosten hebben bedragen f 16.034, ter wijl de bouwkosten zijn begroot op f 151.740. In het verzoek wordt voorts medege deeld, dat de Beverwijkse gemeente 297 leden telt, van welke er 97 te Velsen-Noord woonachtig zijn. De stichtingskosten wor den in dit geval naar evenredigheid be perkt en vastgesteld op J00/297 x f 167.774 - f 112.979. B. en W. stellen de raad voor, het voor berekening van de subsidie in aanmerking komende bedrag van de stichtingskosten te bepalen op laatstgenoemd bedrag. Het Apostolisch Genootschap heeft voorts verzocht de kosten van zitbanken, verlich tingsornamenten, een orgel en van een ver hoging, vanwaar de voorganger de, ge meente kan toespreken, tot de stichtings kosten te rekenen, zodat ook deze kosten voor berekening van de subsidie in aan merking kunnen worden genomen. B. en W. zijn van oordeel, dat dit verzoek niet kan worden ingewilligd. Voorts is verzocht de beperking voor de te Velsen-Noord wonende leden in dit ge val niet toe te passen. Ook dit verzoek wordt door B. en W. van de hand gewe zen. Het Genootschap zou zich tot Velsen kunnen wenden om toekenning van een bedrag. Daar B. en W. inmiddels is gebleken, dat een wettelijke regeling overwogen wordt krachtens welke het rijk met terugwerken de kracht tot 1 januari 1956 in deze stich tingskosten een subsidie zal verlenen, wil len zij het thans door de gemeente toe te kennen bedrag als een voorschot be schouwd zien. De Anti-Revolutionaire kiesverenigin gen van IJmuiden-Oost en West hebben vergaderd in de Ichthuskerk en daar heeft de voorzitter, de heer D. Visser na de ge bruikelijke opening met schriftlezing en gebed de aanwezigen een hartelijk wel kom toegeroepen. De verkiezingen voor de Provinciale Staten en de. Gemeenteraad zullen onze aandacht vragen; de Anti- Revolutionairen en de Christelijk-Histo- rischen zullen een christelijke politiek vol gen meende de praeses. Daar behoort moed toe in deze materialistische tijd. Er is op politiek terrein veel inzinking en matheid en alleen de kracht van 't geloof kan deze politieke strijd schragen. Ds. Gabe van Duinen vanWassenaar hield een vinnig pleidooi voor een sterker be leven van het christen zijn, ook op staat kundig terrein. In zijn rede: Het geheim van onze kracht, tekende hij de geloofs strijd van Groen van Prinsterer, Kuyper en Lohman. Zoals eenmaal Simson de richter van Israël in geloofsheroïsme op trok, zo zal ook nu weer de strijd aan vaard moeten worden. Daarnaast heeft de Anti-Revolutionaire partij ook in ons staatkundig bestel nog een grote taak. In een belijden gegrond op de Heilige Schrift zal er ook voor deze partij nog een nieuwe dageraad kunnen zijn. Deze mooie rede hield de aanwezigen gespannen vast. De organist Jene Meilof omlijstte dit be toog met een variatie en naspel over het koraal „Wat God wil, dat geschied' altijd" van Mendelssohn. Aan 't eind speelde deze begaafde organist het Orgelconcert No. 2 in Bes groot van Handel. Deze geslaagde avond werd met het zin gen van Psalm 89 8 „Gij toch Gij zijt hln roem, de kracht van hunne kracht" en dankgebed gesloten. „Fairdo" verleent zusterdienst Wegens ziekte van haar regisseur kan de Beverwijkse toneelvereniging „Kunst na Arbeid" haar toneelavond op zaterdag 15 februari niet zelf verzorgen. De zustervereniging „Tavido" is evenwel bereid gevonden op deze avond als gast voor de leden van „Kunst na Arbeid" op te treden. ADV h Hl E/V TEL.6000 DAG EN NACHT - Drie „Seahawks" van de Armstrong Whitworthfabrieken in Engeland staan gereed voor overbrenging naar de Westduitse marine. Het zijn de eerste drie toestellen van een bestelling van 68, kans zou benutten, werd hij zwaar door twee achterspelers gehinderd, waardoor resultaat uitbleef. Langzaam veroverde de thuisclub het middenveld en zette felle aanvallen op. Met moeite, maar resoluut verdedigde IEV, met spil Van Berneveld aan het hoofd, de voorsprong die niet meer werd afgestaan. Oecumenische jeugddienst in Oud-katholieke kerk In de oud-katholieke kerk aan de Wil- helminakade zal zondagavond, 16 februari te zeven uur een oecumenische jeugddienst worden gehouden. In deze dienst zullen spreken pastoor C. F. Nieuwenhuijzen van de Oud-katho lieke gemeente van de H. Engelmundus en ds. S. de Roest, predikant van de Goede Herderkerk te IJmuiden-Oost. Filmavond voor bejaarden De leden van de r.-k. soos in het Jozef- zaaltje aan de Arendsweg te Beverwijk wordt op donderdag 13 februari een film avond aangeboden. In de sportzaal van het Gymnasium te IJmuiden zijn onder grote belangstelling drie volleybalwedstrijden in de eerste klasse dames gespeeld. De wedstrijd tussen Sportbond en VCK eindigde in een gelijk spel. Sportbond had al spoedig een grote voorsprong, maar langzamerhand herstel de VCK zich en wist de eerste set te win nen met 1416. De tweede set werd door de bezoekers goed begonnen. De stand was dan ook al gauw 010. De derde set was van beter gehalte en er werd vurig gespeeld. Be hoorlijke aanvallen werden opgebouwd en vaak goed afgewerkt. Sportbond wist deze set, mede door iets beter spel, op haar naam te brengen (1512). De vierde set bracht een vooral uit haar evenwicht ge slagen VCK. Er werd veel in het net ge- smasht. Het werd een makkelijke prooi van Sportbond (157). Uitblinkers bij Sportbond waren E. Mac- kaaij en J. Bakker en bij VCK J. Solkema. Kennemers 2—PSV 1 1—3 (6—15, 15— 11, 715, 1115). Dit was een goede wed strijd. Met de regelmaat van de klok na men de PSV-dames direct een ruime voor sprong om die niet meer af te staan. De ongeïnteresseerde houding van de PSV- dames in de tweede set werd goed afge straft. De derde en vierde set waren weer voor PSV dank zij serieus spel. VGV 1VSV 31. Beide teams maakten gedurende de wedstrijd de fout, dat de achterspelers te veel in het achterveld werden gehouden. Hierdoor ontstonden ga ten in de verdediging, waarvan ook dank baar gebruik werd gemaakt. In de eerste set toonde VGV het beste spel. VSV kon dan ook niet bijblijven. In de tweede set waren de VSV-dames in de aanval, het geen VGV niet goed bekwam. Een wijziging in de volgorde van speelsters bij VGV bracht geen verbetering. Uiteindelijk wis ten zij in de derde en vierde set toch de winst te grijpen. In deze laatste set was het vooral mej. Reiff, die door een goede opslag een groot aandeel in de setwinst had. De uitslagen in de tweede klasse dames waren als volgt: Kennemers 3Sportbond 2 3—1 (13—15, 15—8, 16—14, 15—7). Heren tweede klasse: DEM 2Sollertia 1 13 (12—15, 8—15, 15—11, 7—15). De stand in de eerste klasse dames is na de eerste helft van de competitie: VCK 1 6 5 1 0 11 PSV 1 6 4 1 1 9 Sportbond 1 6 3 2 1 8 VCIJ 1 6 2 1 3 5 VSV 1 6 2 1 3 5 VGV 1 6 2 0 4 4 Kennemers 2 6 0 0 6 0 Voor de komende week staan in de IJmond weer enkele veelbelovende ont moetingen op het programma.. Zo is de ontmoeting SportbondVCIJ in het gym nasium van veel belang en dit belooft dè wedstrijd te worden. Bovendien worden in het gymnastieklokaal aan de Groene- laan weer drie wedstrijden gespeeld waar van twee voor de eerste klasse heren. Het programma luidt: Maandag 10 februari: dames tweede klasse DEM DEM 2 Margrietschool, 20.30 uur: Dinsdag 11 februari: Kennemers 3DEM 3, 19.30 uur; Sportbond 3Soller- ti. 20.20 uur, VGV 2Sportbond 2, 21.10 u.: Woensdag 12 februari: heren eerste klasse: SportbondVCIJ, 19.30 uur; Oefenwed strijd: IJmondSmash, 20.30 uur; al deze wedstrijden worden in het gymnasium te IJmuiden gespeeld. Vrijdag 14 februari: heren tweede klasse Kennemers 3Sport bond 3 19.30 uur; heren eerste klasse: Ken nemers 2PSV 1, 20.20 u.: Kennemers 1 Sportbond 2, 21.20 uur; al deze wedstrij den worden in de Groenelaan gespeeld. De stand bij de dames luidt: Dames eerste k!.: VGV 6 6 VCK 6 11 VSV 6 5 PSV 6 9 VCIJ 6 3 Sportbond 6 8 Kennemers 2 6 0 In de volgende openbare vergadering van de Beverwijks gemeenteraad komt ter goedkeuring aan de orde een regeling voor het verlenen van een subsidie aan de el ders gevestigde bijzondere scholen voor middelbaar-, voorbereidend hoger- en ho ger onderwijs, die opleiden voor het ambt van bedienaar van de godsdienst. De sub sidie wordt per jaar toegekend en bedraagt f100 voor iedere leerling, die op 16 janu ari in Beverwijk woonde. Wereld-Vrouwengebedsdag in Ned. Hervormde kerk De Wereld-Vrouwengebedsdag heeft dit jaar plaats op vrijdag 21 februari. Over de gehele wereld komen op deze dag vrouwen bij elkaar om de in alle talen vertaalde ge lijkluidende liturgie te lezen. In Wijk aan Zee vindt een bijeenkomst plaats in de consistoriekamer van de Ned. Hervormde kerk. Van een van de hellingen op de werf „De Vooruitgang" te Alphen aan de Rijn is donderdagochtend het 685 ton metende kustvaartuig „Carnissesingel", dat tijdens de komende voorjaars- beurs, van 18 tot en met 27 maart in Utrecht te bezichtigen zal zijn te water gelaten. Het betrof hier een dwars- tewaterlating. De foto laat zien hoe het schip, na te zijn gedoopt door mevrouw W. A. Boot-van Kooten, de echtgenote van de directeur van de werf, op een ongebruikelijke manier van stapel liep. Met de kabeljauwprijzen was het deze week mis. De grote rijen gingen woensdag - de dag voor België - voor nauwelijks 50 per regel van de hand. Dat de kisten slechts 65 deden, ligt voor de hand. Er was ook nog een Deen binnen met 2000 stuks kabeljauw. Ook zaterdag, op welke dag de Belgische exporteurs alvast kopen voor maandag, gingen de regels weg tot 65 voor de grote, al was dit dan ook kabeljauw van de kust, die beduidend magerder is dan de goede kabeljauw uit de Noord. Men kon goed merken - althans wat de schelvisaanvoer betreft - dat er ook in de naburige landoen meer aanvoer was. Voor de schelvis van de bovenkant, die anders een gewild artikel is voor onze Oosterburen, bestond van die zijde weinig interesse. Woensdag kon de prijs van de grote en grootmiddel schelvis dan ook zak ken tot een goede 20 per kist. Dat bij de geringe aanvoer op donderdag en de verwachtingen voor vrijdag en zaterdag de prijs iets aantrok, was te begrijpen. De prijs van Noordschol - schol van de loggers die noordelijker vissen dan de kustloggers vertoonde een verblijdende stijging. Zaterdag, toen er 600 kisten, meest grove schol aan de markt waren, ging de grote schol weg voor 20, terwijl de grootmiddelschol een goede 30 op bracht. De zetschol en schol I deden in de 40. Zelfs de schol II was een gewild exportartikel. De prijs liep van f 36 tot 45. Door het slechte weer in het midden van de week was de tongaanvoer bene den de verwachting. Zaterdag bestond er een gemiddelde prijs van ƒ3.10 per kg voor alle soorten. En dit bij een aanvoer van ruim 10.000 kg. Er was een geringe haringaanvoer. De kwaliteit liet zeer veel te wensen over! Met de makreel was dit ook het geval. Men moest wel heel erg verlegen zitten, wilde men een kistje kopen. Anders haal de men liever bevroren makreel uit de cel. Daar ook het Noorse sloe-haring-sei- zoen alle tekenen vertoont van een vol slagen mislukking, is het niet te verwon deren, dat men de weinig kisten goede haring en makreel, die nog worden aange voerd, heel goede prijzen maken. Er was een flinke aanvoer van zwarte koolvis. Ook hier hield de export de prijs hoog. De kisten grote zwarte koolvis zak ten niet onder de 55. De kleine kabel- iauw-maat deed een paar rijdsdaalders minder. De Zuidzijde boekte haar eerste slechte week. Vorige week merkten we al op, dat er gevochten zou moeten worden om een .tweetje" voor de besomming te krijgen. De gemiddelde besomming lag onder de 20.000. Daar er vele reizen van 12-14 da gen bij waren, wil dit alleen maar zeggen, dat er weinig of niets is verdiend. Jury voor r.-k. Tnstuif-amateurscon- cours aangewezen De Instuif r.-k. Jong Velsen-Noord, die, zoals wij onlangs berichtten op 2 en 9 maart in het St. Josephhuis aan de Ban- jaerstraat een Instuif-talentenjacht gaat houden onder amateur-muziekgezelschap pen en individuele artiesten is er in ge slaagd voor dit groots opgezette concours een deskundige jury te kunnen samen stellen. Deze zal worden gevormd door de heren J. Stoker uit IJmuiden, P. Kee uit Wormer en J. Rumping te Beverwijk. Voor dit concours zijn er inmiddels in schrijvingen ontvangen van onder andere ,De Snarenbrekers" te Krommenie; „Zaans Vocaal Kwintet" te Zaandam; „Sunrise- trio" te Velsen; „Fiasco's" te Velsen- Noord; „Mac Goodies" te Beverwijk en „De Jokers" te Velsen-Noord. De inschrijvingen voor deze talenten jacht van bands en solisten staat nog tot 20 februari open bij de heer Th. Koek, Melklaan 32 te Velsen-Noord. Zendingsbijeenkomst in de gereformeerde kerk Vrijdag 14 februari wordt in de Gere formeerde kerk aan het Moensplein te Be verwijk een zendingsbijeenkomst gehou den, tijdens welke men iets kan zien van het moeilijke werk van de zending onder andere in de pas ontdekte gebieden op Nieuw Guinea, waar de mensen nog in het stenen tijdperk leven. Rev. Könemann van de Christian and missionary Alliance zal dia's vertonen. Voorts wordt medewerking verleend door het evangelisatiezangkoor „De Lofstem".

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9