Vitesse en CSV verloren van Alcmaria Victrix en Egmondia Havenberichten IJmond-agenda Terrasvogels kon positie niet verbeteren 5 VOETBAL IN KENNEMERLAND DEM V it esse T errasvogels Kennemers net iets te sterk voor Sportbond Velsen CSV 1EV Kennemers Kinheim Norddeutsche Lloyd zal de „Pasteur" moderniseren In Kennemerland Ruilverkaveling van 700 hectare op urgentielijst Spannende tewaterlating in Heusden Afscheid van mevrouw Klimp in Velsen-Noord Maisoti ANNY Afdeling OKOF breidde bestuur uit Onderhoud over Cyprus Grijperhopper voor Irak tewatergelaten GesGagde klaverjasdrive voor Kennemerstaten-jeugd Inbraak voor f 800,- aan de Trompstraat Produktievermindering bi j Van Gelder Tachtigjarige organist in Castricum gehuldigd MAANDAG 17 FEBRUARI 1958 Het was een droeve dag gisteren voor de Castricummer derdeklassers, omdat ze beide de punten aan hun concurrenten voor de bovenste plaats moesten afstaan. Veel vreugde beleefden ook de Santpoort- se derdeklassers niet, want ook zij boek ten geen enkel winstpunt, hetgeen vooral Terrasvogels slecht te pas komt, maar wat Beverwijk genoegen zal gedaan heb ben, omdat het nu weer zijn lot in eigen hand heeft. Alcmaria Victrix liet er in de wedstrijd tegen CSV geen twijfel aan bestaan, dat het momenteel sterker is dan deze Castri- cumse derdeklasser. Met drie-één zege vierden de Alkmaarders. Met hun 26 pun ten uit 17 wedstrijden tegen CSV en Vites se 22 punten uit evenveel ontmoetingen, zou men geneigd zijn te zeggen, dat de Alkmaarders met hun Castricumse 'con currenten nu wel afgerekend hebben, voor al ook, omdat de aloude Alkmaarse club de laatste tijd zo constant haar goede vorm vertoont. De meest ernstige concur rent van de Alkmaarders is momenteel Egmondia, dat gisteren eveneens een drie-één overwinning boekte en wel op Vi tesse. De Egmohders haalden hierdoor hun vierentwintigste winstpunt binnen en be hielden dus hun reële kans op de eretitel. In de onderste regionen verbeterde de positie van Terrasvogels er niet op, door dat deze Santpoortse club zelf met twee nul van ZAP verloor en ADO, dat even eens nog slechts tien winstpunten bezat maar dan met één wedstrijd minder ge speeld met niet minder dan vier-één van Velsen won. De Alkmaarse Boys werk te zich aardig uit het gedrang door met nul-vier van HSV te winnen. Voor de vierde klasse D werden slechts twee wedstrijden gespeeld. NAS verbeter de haar positie door van OFC met nul-één te winnen. Dat ETO het tegen DIO niet veider bracht dan een twee-twee gelijk spel, viel ons enigszins van de Hoofddor pers tegen. In een prettig gespeelde wedstrijd heeft DEM verdiend van Watergraafsmeer ge wonnen. In de eerste helft kreeg de thuis club een klein overwicht maar na een kwartier spelen wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Er waren 35 minuten ge speeld toen rechtsachter Spanjaard de bal naar voren bracht. Hij gaf deze af aan Ko Bakker die op zijn beurt de bal door gaf aan Zonjee die kon scoren (01). Er kwam voor de rust geen verandering in de stand. In de tweede helft zag men hetzelfde speelbeeld. Er werd echter niet meer ge scoord. Vitesse had in de wedstrijd tegen Eg mondia enige jeugdspelers opgesteld maar deze konden Vitesse ook niet aan de be geerde overwinning helpen. Egmondia had al na tien minuten spelen een nul-twee voorsprong, dank zij doelpunten van Wij- ker en van Schol. Vitesse kwam toen wel naar voren maar de Egmondia-achterhoe- de gaf geen krimp. De rust ging dan ook met een verdiende voorsprong van Eg mondia in. In de tweede helft kreeg de thuisclub al spoedig enige kansen uit een waarvan P. Duin scoorde (1-2). Toen kreeg Vitesse weer de kans om gelijk te komen maar de voorhoede, anders het productiefste deel van het elftal, zag geen kans om doel man De Lange te passeren. Daarentegen kon Schol de stand op één-drie brengen. Terrasvogels is er niet in geslaagd de opmars tegen ZAP voort te zetten: Met twee-nul moesten de Santpoorters beide winstpunten aan de Noordhollanders la- Volleybal in de IJmond Bijna was het de Sportbondreserves in de volleybalcompetitie van de IJmond ge lukt de Beverwijkers een puntje af te snoepen. Er waren vier sets nodig om de ze wedstrijd te beslissen. De Beverwijkers vertoonden een mat en pover partijtje volleybal, waaruit Sportbond de kracht putte om goede tegenstand te bieden. KennemersSportbond 2: 3-1. Een wed strijd waar vooral van Kennemerszijde weinig van uit ging. Slechte passes gaven Sportbond alle gelegenheid tegenaanvallen op te zetten. Kennemers ging hierdoor nog onzekerder spelen, waardoor de aanval len veelal zoek waren. Wel wonnen zij de eerste set maar dit was een gebeurtenis waarvan weinig goeds te vertellen is. Sportbond begon de tweede set resoluut. De IJmuidenaren gesteund door (iet slech te spel van Kennemers konden het heft in handen nemen en men stond deze set niet af. Nadat de coach van Kennemers eens een hartig woordje met de spelers had ge sproken begon men aan de derde set. Ken nemers verhoogde het tempo en via goe de aanvallen van Poldner verhoogde men de voorsprong. Er werd nu veel beter ge speeld als in voorafgaande sets en Sport bond werd dan ook onder de voet gelopen. In de vierde set echter daalde het spel peil weer bedenkelijk. Sportbond liep een achterstand in en nam zelfs een kleine voorsprong maar door alle zeilen bij te zetten wonnen de Beverwijkers toch. Een weinig overtuigende zege en als de Ken nemers aanspraak willen maken op de kampioenstitel zullen zij toch met veel be ter spel uit de bus moeten komen. Kennemers 2PSV: 0-3. Wederom heb ben de Kennemers reserves het niet kun nen bolwerken. De PSV-ers waren over de gehele linie beter en hebben het deze avond dan ook niet moeilijk gehad. Zij na men in iedere set een voorsprong en ston den die niet meer af. Zowel technisch als taktisch waren zij de meerdere en wat Kennemers ook probeerde het lukte niet. Het werd dan ook 0-3. Kennemers 3Sportbond 3 22. Hier werden de punten broederlijk gedeeld. Om beurten namen zij ieder een set voor hun rekening en er waren soms spannende mo menten. ten. In het veld waren de blauwhemden zeker niet de minderen van hun fel op de bal zittende tegenstanders; integendeel, over het geheel genomen waren de Ter rasvogels het meest in de aanval. De voor hoede kreeg een aantal behoorlijke kan sen, maar door gebrek aan schotvaardig heid en door het ontbreken van ook maar een greintje geluk, zagen Veldman c.s. geen kans de ZAP-doelman te passeren. De Noordhollanders stonden in een be ter blaadje bij de geluksgodin. Om te be ginnen kregen zij al vrij spoedig na het begin een strafschop toegewezen, die on houdbaar werd ingeschoten en na de rust was Van Vuure zo onfortuinlijk de bal na een genomen vrije trap van richting te veranderen, zodat het leder onhoudbaar voor Cöhrs in het doel verdween (twee nul). De wedstrijd tussen Velsen en ADO werd al in de eerste helft beslist want toen na men de Heemskerkers een nul-vier voor sprong. De doelpunten werden gescoord door Groot (2), Van Tunen en Th. de Wit. In de tweede helft kwam Velsen meer in de aanval maar ook de voorhoede deel de in de malaise want behalve een doel punt van Graman, na tien minuten spe len, werd er verder niet meer gescoord. Het zat CSV tegen Alcmaria Victrix weer niet mee. Hoewel de thuisclub wel beter veldspel liet zien was CSV in het veld zeker niet de mindere. CSV was voor rust sterker en vele schoten kwamen bui ten bereik van Vasbinder tegen de paal. Maar twee snelle Alcmaria-aanvallen brachten evenveel doelpunten. Het eerste doelpunt belandde buiten bereik van De Heer in de uiterste bovenhoek (1-0). Tien minuten voor rust kwam CSV zelfs nog gelijk door een goed doelpunt van Van dei- Wal (1-1). Direct daarna volgde er weer een CSV-aanval. Kossen schoot de bal te gen Vasbinder op, deze greep de bal en schoot hem het veld in. De bal werd door Schmit opgevangen en keihard langs De Heer geschoten (21). In de tweede helft kon Alcmaria weer op dezelfde wijze scoren (3-1). In Bennebroek hebben de IEV-ers tegen BSM een kranige prestatie geleverd. BSM opende met enkele aanvallen die prima werden onderbroken. Hierdoor kon den de bezoekers meteen een tegenaanval opbouwen, waaruit Feyen, die overigens zeer actief was, met een verrassende om haal IEV de leiding gaf (nul-één). Ge steund door deze onverwachte voorsprong pakte IEV de zaken energiek aan, zodat BSM in de verdediging werd gedrongen. De aanvallen van IEV hadden na 20 mi nuten opnieuw succes toen Duin een keu rige pass afgaf aan Feijen, die even fraai de stand op nul-twee bracht. Na de hervatting zette BSM alles op alles om het verloren terrein terug te winnen. De IEV-halflinie paste zich nog beter aan, waardoor een hecht blok de BSM-ers in de weg stond. Na'24 minuten passeerde Wubbenhorst met een boogbal de BSM- doelman (nul-drie). Deze vrije zondag werd door Kennemers en Wijk aan Zee gebruikt voor het spelen van een 'vriendschappelijk oefen-partijtje dat door de badplaatsbewoners werd ge wonnen. Voor rust wogen de partijen goed tegen elkaar op. Bij een uitval van Wijk aan Zee kon de uiterst snelle Seysner de weer opgestelde doelman Tyms passeren. Nog voor rust reageerde De Bie goed op een pass van Outenaar (1-1). In de tweede helft waren de aanvallen van Wijk aan Zee gevaarlijker en uit een scrimmage voor het Kennemers-doel kopte A. Snijders over de handen van Tyms in. Wel kregen de Kennemers nog enige kansen om gelijk te maken maar door talmen bleef het 1-2. Hoewel Kinheim op „Rooswijk" met drie jeugdige invallers in de vriendschappelij ke wedstrijd tegèn de Zaanse derde klas- ser Zilvermeeuwen moest uitkomen, kon ondanks de harde, bijna dwars over het veld staande wind, worden gedemon streerd, dat er na het zeer zwakke resul taat in de voorbije competitieperiode met enige goede hoop op betere resultaten zal kunnen worden gerekend. De Velsense vierdeklasser liet de Zaankanters met een 3—1 nederlaag terugkeren. Bijna had Kinheim succes toen na ruim een kwartier Van der Kant de bal uit een hoekschop door de handen van de Zaanse doelman zag glippen, maar twee verdedi gers op de doellijn een doelpunt voorkwa men. Na 35 minuten had Sluiter met door zetten succes (één-nul). Na de hervatting werd het door een misverstand bij Kin heim (één-één), maar nadat beide ploegen in 't levendige spel enige kansen hadden gehad zorgde Sluiter voor twee-één, waar na Sluiter na een pass van Van Well zeven minuten later een snelle doorbraak met een fraai derde doelpunt besloot (drie één). Dank zij de redding van Bakkum, die de Zilvermeeuwen-midvoor geen schot toestond bleef de uitslag ongewijzigd, slag ongewijzigd. Het passagiersschip „Pasteur," dat ver leden jaar door de „Norddeutsche Lloyd" van Frankrijk werd gekocht, zal gemoder niseerd kunnen worden. In een bijeen komst te Bonn van de Westduitse minis ters van financiën, verkeer en federaal be zit en vertegenwoordigers van Bremen en Hamburg is besloten, dat uit de staatsbe groting en de gelden van de Amerikaanse hulpverlening de benodigde kredieten tot een bedrag van 40 miljoen DM beschikbaar gesteld zullen worden. In het begin van de maand was er sprake van, dat de „Pas teur" door de maatschappij weer ver kocht zou moeten worden, daar het minis terie van financiën bekendgemaakt had, dat de maatschappij geen enkele hulp van de bondsregering kon verwachten. Bejaarden ter jaarvergadering De jaarvergadering van de afdeling Heemskerk van de r.k. bond van Ouden van Dagen is vastgesteld op dinsdag 18 februari in zaal Kloes. Onder meer staat een bestuursverkiezing op de agenda. Ruim zevenhonderd hectare cultuur grond in de streek Kennemerland staan op de urgentielijst voor ruilverkaveling. Dit werd op de vrijdagavond in het KSA- gebouw te Beverwijk gehouden bijeen komst van oud-leerlingen der Lagere Tuinbouwschool medegedeeld door de voorzitter de heer P. Verduin. Boven de oude stadswallen van Heusden aan de Maas rijst het massieve gevaarte omhoog van de oliereus van 20.000 ton. Dit supertankschip is het grootste schip, dat ooit in Brabant werd gebouwd. Scheepsbouwer C. Verolme, die op Rozen burg zijn grote werf bouwt, heeft in 1954 een kleine werf overgenomen en gemoder niseerd tot wat nu de Verolmewerf te Heusden is. Daar het Verolmeconcern een groot aantal tankschepen van 20.000 ton in bestelling heeft, werd beslist, dat ook de werf in Heusden aan deze serie zou moeten werken. Twee hellingen moesten worden gebouwd en het aantal werknemers met 400 uitgebreid. De oude werf bleek te smal te zijn, dus moest de dijk worden omgelegd. Nog merk waardiger is, dat het motortankschip ..Tahama", dat zaterdag 22 februari, 's mor gens om negen uur te water moet gaan. tien meter langer is dan de Maas ter Dlaatse breed is. Men heeft een oplossing gevonden door de helling haaks op de rivier te projecteren en een inham van 54 meter te graven aan de overzijde van het te smalle vaarwater. Ondanks deze inham zal het tankschip slechts een uit loop hebben van dertig a veertig meter, zodat men aan de achterzijde van het schip remvlakken heeft aangebracht en zware sleepankers en kettingen de kolos moeten bedwingen. Als deze gecompliceerde tewaterlating slaagt staat men voor het probleem het schin naar Rotterdam te slepen. Enkele "aste oeververbindingen - bruggen bij Heusden en Keizersveer - hebben een te beperkte capaciteit. Het schip kan er een voudig niet onder door. De „Tahama" zal van zijn bovenbouw worden ontdaan en baggermolens zijn bij ce Heusdense brug een vaargeul aan het graven. Zodra het schip voor de brug komt, pompt men het vol water en trekken sleepboten het er onder door. De „Tahama" wordt gebouwd voor de n.v. Tanker Handel Maatschappij Tahama" er, zal worden gedoopt door mevrouw Else Nilssen uit Oslo. Uit de kring van patiënten van de arts, mevrouw J. G. Klimp te Velsen-Noord, die in verband met haar aanstelling bij de Vel sense G.G.D. haar praktijk per 22 februari neerlegt, heeft zich een commissie ge vormd, die haar bij dit afscheid een hulde blijk wil aanbieden. Zij, die hieraan hun medewerking willen verlenen, kunnen zich melden bij de heer W. Davidson. Wijker- straatweg 202 te Velsen-Noórd. Ook gel delijke bijdragen kunnen daar worden af gegeven. ADVERTENTIE Ook voor de maand februari handhaven wij voor onze ^1 >et de modernste oupe knippen, natuur- rrullend en watergolf r o EQ de prijs van ös«*w (ook stroomloos) >9 LANGE NIEUWSTRAAT 381 - 385 bij het Marktplein - Tel. 5672 Tot de werken ter verbetering van de haven van Delfzijl behoort ook de bouw van een nieuwe brug, als onder deel van een complex van verkeers- verbeteringen in dit gebied. Besturenbond maakt kans op heroprichting De afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Ondernemingsfonds'', die vrijdagavond in het oud-Katholiek vereni gingsgebouw haar jaarvergadering heeft gehouden, zag haar activiteiten van bet af gelopen jaar met een ledenaanwas be kroond. Dit had als gevolg, dat het be stuur werd uitgebreid met twee leden, ter verlichting van het bestaande bestuurs- driemanschap. De voorzitter, de heer J. J. Stam, be treurde inmiddels ter vergadering de ge ringe belangstelling van de bijna tweehon derd leden voor de belangrijke vergade ring, waarvoor onder meer een voorstel voor de algemene vergadering ter behan deling was ingebracht. De heer P. C. Tol Jzn. liet in een uitvoe rig verslag de afdelings bijeenkomsten en de resultaten van de ledenwerving de re vue passeren. Het kasverslag van de heer J. Zwart gaf weliswaar een teruggelopen saldo aan, maar anderzijds was er winst door de ledenaanwas. Deze winst was aan leiding te besluiten om de contactavonden voort te zetten. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. J. Stam als voorzitter her kozen en nadat de redenen van het bestuur voor uitbreiding waren aanvaard, werden achter de groene tafel gekozen de heren P. Ham en P. v. d. Laan. Het voorstel voor de algemene vergadering om het r.oofd- bestuur in overweging te geven een kin dergebedenboekje, tevens liederenboekje te doen uitgeven, werd na enig commentaar aanvaard. Als kandidate,voor het hoofdbe stuur van O.K.O.F. werd mevr. G. Roos- Krab voorgesteld. Verschillende suggesties om het afde- ltngsleven te activeren, waarbij onder andere gedacht werd in 1959 onnieuw de algemene vergadering in IJmuiden te onU vangen, werden gevolgd door een aantal zaken, die in principe het kerkbestuui van de H. Engelmunduskerk en parochie be troffen en er voorts op gericht waren de IJmuidense Oud-Katholieke besturenbond weer leven in te blazen. Belgische trawler in moeilijkheden De Belgische trawler „Smarapaan" is zondagmorgen ten noordoosten van Kaap Gris-Nez gestrand. De sleepboot „Jean Bart" en de reddingboot „Maarschalk Foch" uit Calais voeren ter assistentie uit. Gevallen op Lange Nieuwstraat Op de Lange Nieuwstraat is het zeven jarige meisje Antje B. zondagmiddag om streeks half zes ernstig gevallen, toen zij achter een autobus vandaam kwam en op de rijweg tegen een personenauto opliep. Zij moest met een shock door de Velsense ongevallendienst naar huis worden over gebracht. ivsray «Pillis mmw:- Aartsbisschop Makarios van Cyprus (boven) en Sir Hugh Foot, de Britse gouverneur van Cyprus (onder), die in Athene een informeel onderhoud van een half uur hebben gehad over de kwestie-Cyprus. Beiden werden na het gesprek door journalisten over stelpt met vragen in het hotel, waar de verbannen aartsbisschop verblijft. Inleiding over Nieuw Guinea De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid houdt dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat een bijeenkomst. In deze vergade ring zal de heer W. v. d. Hulst uit Am sterdam een inleiding houden over „Nieuw-Guinea". Zaterdag is op de werven van de scheeps werf en machinefabriek n.v. Verschure Co aan de Zamenhofstraat in Amsterdam- Noord een grijperhopper „Al-Mosul" te water gelaten, die is gebouwd in opdracht van het directoraat-generaal van de haven van Basrah in Irak. De echtgenote van de Iraakse ambassadeur te Wenen, Baha Awni, die als officieel vertegenwoordiger van zijn land de plechtigheid bijwoonde, verrichtte de doop van het nieuwe schip. De „Al-Mosul'' is een dubbelschroef die sel-elektrische grijperhopper van 220 X 41 X 16 voet met drie baggergrijperarmen. De grijperhopper zal tot taak krijgen het op diepte houden van de monding der ri vier Shatt-Al-Arab, waaraan de stad Bas rah is gelegen, alsmede de oliehavens Abadan en Fao. Het vaartuig zal ook wor den ingezet voor het verrichten van uit breidingswerkzaamheden. De grijperhop per wordt uitgerust met drie elektrisch gedreven grijperkranen, ieder met een hefvermogen van 6.5 tons. Een kraan komt op de boeg, twee andere worden mid scheeps aangebracht. De hopper heeft een inhoud van 566 kubieke meter, de maxi mum baggerdiepte bedraagt 16,75 meter beneden de waterlijn. Vanwege de uitlo pers van koralen in de monding van de Shatt-Al-Arab is dit vaartuig het meest doelmatige werktuig. Nadat het schip zichzelf bij het baggeren heeft geladen, vaart het naar open zee (snelheid elf kno pen). waar de baggerspecie door middel van hydraulisch bediende bodemkleppen wordt gelost. Tn tegenwoordigheid van een aantal autoriteiten, onder wie de inspecteur- "oneraal van de haven van Basrah, heeft •mevrouw S. Baha Awni op de met Irakse •n Nederlandse vlaggen versierde werf van Verschure Co's Scheepswerf en Machi nefabriek, vennote van de I. H. C. Holland, op de knop gedrukt, waardoor de gebrui- keliike fles champagne tegen de rood ge- meniede boeg van de „Al Mosul" te plet ter sloeg. Direct daarna gleed de boot achterwaarts te water. Op de vrijgekomen '•"Hing wordt de kiel gelegd voor een Noors koelschip (3500 tori), dat wordt gë- '•ouwa fh öfsdrhehf'VcTri"Klavenes§"lfr Oslö. Voorlopig zal de activiteit van het klaver- jasdrive-comité voor de sportjeugd van ..Kennemerstaten", dat met FIVOY-wer- kers en bestuurders van VVB, Watervliet, SSH en IJmond zaterdagavond voor de tweede maal in korte tijd in het „Water- vliet"-sportpaviljoen een druk bezochte wedstrijd hield, een eind hebben gevon den. Hoewel de eerste wedstrijdavond zo wel als die van zaterdag zich in een zeer grote belangstelling mocht verheugen, een belangstelling, welke zich in de baten ten gunste van de sportjeugd van Kenne merstaten heeft afgespiegeld, achtten de organisatoren het wenselijker om dit sei- zien nu maar te besluiten. Afgaande op de gezellige sfeer welke er zaterdagavond in het sportpaviljoen heerste en waaraan de leiding van de heren J. W. Wissink en J. Beentjes het hare bijdroeg, kan er ook in de toekomst op flinke steun voor het jon geren werk worden gerekend. Een bewijs hiervan was het zeer grote aantal prijzen, dat beschikbaar was gesteld en die alle hun weg naar de fortuinlijkste spelers en speelsters vonden. De heer Wissink deelde nog mede vanavond in „Het Groene huis" aan de Beverwijkse Zeestraat een nieuwe klaverjasclub van Fivoy-werkers, genaamd naar het Fivoy-huis ten doop te zullen houden. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Arcturis van Londen, Karimata van Barcelona, Citadel van Rot terdam, HMS Lennoex van Domsö. Frey van Londen, Swannheim van Vigo, Lizzard van Londen, Energy van Waterford, Ama- sus Pluvius van Rotterdam, Pavoms van Rotterdam, Bierum van Esbjerg, Charis van Antwerpen, Barken van Udevélla, British Commander van Isle of Green, Isis van Londen, Bounty van Swansea, Adonis van Antwerpen, Rio Grande van Hamburg, Vechtstroom van Hull, Koeta van Swansea, Westland van Buenos Aires, Ortrud Muller van Swansea, Gerd van Londen, Nether lands Coast van New Castle, Justus Hass- linger van Swansea, Amstelstroom van Londen, Hontestroom van Goole, Hiron- delle van Londen, Hast V van Rotterdam, Margriet L van Groningen, Transatlanta van Lulea, Hadji Tsakos van Londen, IJ- stroom van Grangemouth, Mantho van Aarhus, Hildegard Bulow van Norrköping Ivoorkust van Hamburg. Vertrokken zijn: Selby naar Rotterdam, Gooiland naar Las Palmas, Holwierde naar Rotterdam, Anita Schutte naar IJstadt, Kristina Pezas naar Hampton Roads, Mar- garetha naar Londen. Christel naar Rens- burg, Mutua Phidis naar Waterford, Tor- frid naar Hampton Roads, Athena naar Kristianasund, Neckar naar Londen, Bill S naar Hamburg, Ionian Seafarer naar Hamburg. Favorite naar Sarpsborg, Vic tory naar Bremen, Bali naar Hamburg, Elsa Essberger naar Venezuela, Bergrine naar Londen, Nore naar Stockholm, Vol harding naar Hamburg, Hersilia naar Bre men, Steenwij k naar Hampton Roads, Heriot naar Leith, Westerdok naar Lenden, Adema naar Hamburg, Hinde naar Londen, Zaanstroom naar Huil, Rijnstroom naar Londen, Catharina naar Alsona, Anna Eli sabeth naar Londen, Elisabeth Ems naar Emden, Rempang naar Las Palmas. Ondanks het ijverig speuren van de Vel sense recherche en de arrestatie in de f- gelopen maanden van tal van personen, Jie zich aan diefstallen hadden schuldig ge maakt, wordt de inbrakenreeks in IJmui den en de andere delen van Velsen voort gezet. Thans blijkt, dat op donderdag 13 februari aan de Trompstraat 111 te IJmui den wederom is ingebroken. De dader of daders ging(en) er vandaar met een geld bedrag van meer dan 800, De heer en mevrouw A. Ras, die een oliehandel aan de Trompstraat hebben, waren des avonds naar hun kinderen aan de Lange Nieuwstraat om op te passen bij de kleinkinderen. Toen zij 's avonds laat thuiskwamen vonden zij alles over hoop gehaald. Het geld was verdwenen. Blijkens een mededeling, die de directie van de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. aan het personeel heeft gedaan, zal van tijd tot tijd op zaterdag de produktie in de papierfabriek en de verwante af delingen des morgens om zes uur worden stopgezet. Dit is een gevolg van de ont wikkeling der order- en voorraadpositie. Zaterdagmorgen is de ochtendploeg wel opgekomen, maar in actie geweest bij schoonmaak- en onderhoudswerk. Het personeel van de middagdienst is zaterdag niet opgekomen. Er is vorige week dus minder gewerkt. De maatregel inzake deze produktiever mindering is niet direct ingevoerd. Het is een voortzetting van het stopzetten van de papierproduktie in de laatste Week van het vorig jaar en de eerste week van dit jaar. Ter gelegenheid van zijn tachtigste ver jaardag is de Castricummer P. Kuys, orga nist en oud-dirigent van verschillende fan farekorpsen in zaal Ammeraal een warme hulde bereid door bestuur en leden van het R.K. Kerkkoor van de St. Pancratius- parochie. Er had zich uit de koorleden een com missie gevormd, die deze nestor van de muziek in Kennemerland een verdiende hulde bereidde. Namens deze commissie werd hij toege sproken door de heer J. F. C. Plas die hem evenals de heer P. A. v. Westen, dirigent van het kerkkoor en de heer A. Twisk, di rigent van het kerkkoor te Bakkum, van harte gelukwenste. De avond kreeg, mede door het feit dat enkele koorleden nog wat zang en toneel brachten, een prettig slot. VELSEN MAANDAG 17 FEBRUARI Thalia: 20 uur, „De laatste dagen van Warschau". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel gebouw, IJmuiden. Stichting „De Velser Gemeenschap", 20 uur: Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden- O., begroetingsbijeenkomst voor nieuwe bewoners. N.C.V.B., afd. IJmuiden, 20 uur: Cultu reel Gebouw, ledenvergadering. DINSDAG 18 FEBRUARI Thalia: „De laatste dagen van War schau", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: ge opend van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal open van 19 tot 21 uur. Patronaatsgebouw: Concert IJmuider Volksstem m.m.v. Velser Orkest Vereni ging, 20 uur. Strengholtlaan 18: Bijeenkomst vrou wenbond P. v. d. A„ 20 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstraat. BEVERWIJK MAANDAG 17 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Porte des Lilas". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Beken tenissen van de oplichter Felix Krull". W.B. Theater, 20 uur: „Het huis des on- heils". Het Groene Huis, 20 uur: Oprichting Klaverjasclub. Gebouw „Grapy", Moensplein, 20 uur: J aarvergadering Speeltuinvereniging „Kindergenot". Zaal Hogerwerff, Alkmaarseweg, 20 uur: Vastenavondbal K.D.O. Het Centrum, 20 uur: Feestelijke jaar vergadering Tuinbouw Studie Club. „De Groentebeurs", 20 uur: Vergadering bakkerspatroons. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering kapperspatroons. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Kennemer Pluimvee Vereniging. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1517 en 18.30 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. DINSDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Porte des Lilas". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering K.J.B. Zeewjjkschool, 20 uur: Vergadering Vrouwengroep Partij van de Arbeid. J. J. Romunde over Amerika. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 15—17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15—17 en 18.30 20.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 15—18 en 19— 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odufstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9