Wat dreef L. tot schrijven van zelfmoordbriefjes? DE KIJKGRiJP Ontslag van bemanning trawler IJM. 9 „Haarlem" in kort geding behandeld heel pond 19 Ct 63 De echte KIJKGRIJP aanbiedingen DDD Zaterdag volgt de uitspraak DE BEURS van gisteren Reacties op gebeuren in Midden-Sumatra Amsterdamse Beurs 0jim Panklare groente, zoek maar uit DINSDAG 18 FEBRUARI 1958 8 Eisenhower beantwoordt de laatste brief uit Moskou Waarom geen contact met minder publiciteit? Hoofdprijzen Staatsloterij Ds. J. v. Leeuwen beroepen te Utrecht-Noord Scheepvaart MARKTPLEIN Speciale woensdag- en donderdagaanbiedingen Voor een lekker stukje vlees Iedere dag vers brood en gebak Alleen zaterdag Hier zijn ze weer DE PRESIDENT van de Haarlemse rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken zal zaterdagmorgen om tien uur uitspraak doen of het ontslag op staande voet aan dertien opvarenden van de IJmuidense stoomtrawler „Haarlem" IJM 9 op 5 februari rechtvaardig is geweest. De IJmuidense trawler moest op die dag 's middags omstreeks twee uur naar zee, maar de dertien opvarenden weigerden uit te varen, omdat zij van mening waren, dat het stormweer met windkracht 10 volgens de weerberichten te grote gevaren met zich zou meebrengen. De trawler ligt thans reeds elf dagen stil te IJmuiden en de ontslagen bemanningsleden maakten inmiddels een kort geding aanhangig bij de president van de Haarlemse rechtbank. Vanmorgen heeft mr. J. H. van Wijk, advocaat te Haarlem, voor de bemanning geëist, dat het ontslag tijdelijk wordt opgeschort tot een procedure is gevoerd of het ontslag al of niet gerechtvaardigd is. Voorts werd geëist een dwangsom van 10.000 voor elke dag dat de rederij van de trawler, de N.V. Visserij Onderneming De VEM, eventueel zal nalaten het schip met de oude bemanning weer naar zee te sturen. Mr. van Wijk voerde aan, dat de storm- waarschuwingsberichten op de vijfde februari melding maakten van noordwester storm met windkracht tien. Van kwart over elf af gold dit voor alle gebieden van de Noordzee. Windkracht tien is volgens de Beaufortschaal een zware storm. Geen enkel schip verliet de IJmuidense haven, aldus mr. Van Wijk. De loodsdienst was gestaakt en vele schepen lagen te IJmuiden binnen de sluizen afgemeerd om beter weer af te wachten. De order om uit te varen werd gehandhaafd, hoewel naar de regels ter verzekering van de veilig heid geen enkel vissersvaartuig zee kiest met dergelijk noodweer. Mr. Van Wijk noemde de order dan ook onredelijk. Niet bindend Dertien opvarenden weigerden vervol gens om met de „Haarlem" zee te kiezen. De schipper van de „Haarlem" heeft een AMSTERDAM De beurs opende maandag met over het algemeen vaste koersen voor de fondsen, waarvan de belangen in Indonesië liggen. De politieke ontwikkelingen die zich daar hebben voorgedaan, worden door de beurs op de voet gevolgd. Dat men over de ge volgen van deze politieke ontwikkeling op Sumatra in Amsterdam optimistisch ge stemd was, werd duidelijk in de koersen van de aandelen aangetoond. De gematigde politiek, die de tegenregering op Sumatra van plan is te volgen ten aanzien van de buitenlandse ondernemingen op Sumatra, heeft in Amsterdam optimisme gewekt. De cultures werden bij de opening al di rect in een open hoek verhandeld en de prijzen lagen belangrijk hoger dan de slot- prijzen van vrijdag. Amsterdam Rubber verbeterde van 44 tot 45/2 (42). Verenigde Deli werden verhandeld op 63/2 (60). Dit fonds liep terug tot 62 doch bij het scheiden van de markt werd weer 63 be taald. Ook voor H.V.A. bestond goede be langstelling en in een levendige handel verwisselden de stukken van eigenaar op een basis van 85/2 percent, na een opening van 84 percent, .tegen de vorige slotkoers van 8OV2. Verder werden cültuurbanken op 23 Vz (22) vernomen. Nationale Handels bank werd een punt hoger op 72 geadvi seerd. Scheepvaarten met Indonesische be langen waren gevraagd. De handel was belangrijk groter dan de vorige dagen. Aandelen K.P.M. verbeterden circa 3 pun ten op 104%. Scheepvaart Unie liep op van 109/2 en verbeterde eveneens circa 3 punten. Holland-Amerika-Lijn kon op 144 4 punten verbeteren en K.N.S.M. lag op 138l/2 twee punten boven vrijdag, op de gunstige cijfers uit het verschenen jaarverslag. Op de internationale markt was het zeer rustig. Koninklijke Olie stelde zich meteen bij de opening circa 3 gulden ho ger op 150,50 als gevolg van de vaste koers voor deze waarden in Amerika. Het fonds bleef circa 1 gulden onder pariteit New York. De handel was minimaal. Uni lever kon weliswaar het vaste peil van de morgenuren niet halen, doch was op 343 toch twee punten hoger. Philips was goed prijshoudend, A.K.U. aan de koopzijde twee percent hoger. K.L.M. was op de be richten over een massa-ontslag bij deze maatschappij circa 1,50 lager. De obligatiemarkt was vast en antici peerde op een verdere verlaging van het daggeld. De staffellening was mede dank zij de verplichte 200.000 gulden vraag vast op 86% percent, plus percent. De ove rige staatspapieren waren eveneens beter. De 5V2 percent PEGEM werd op 103 x/2 (103%) vernomen. De rentespaarbrieven ontmoeten flinke vraag van publieke zijde en werden op 101% (101) geadviseerd. Pro longaties 4V2 percent. (ANP). NEW YORK De aandelenmarkt zakte gisteren in na dat een eerdere poging tot herstel als een nachtkaarts was uitgegaan. De belangstel ling op de effectenbeurs werd gedrukt door een hevige sneeuwstorm, die het bezoek tot een minimum reduceerde. Staalwaarden, olies, auto-aandelen en bijzondere fondsen volgden de neerwaartse lijn; vele sloten beneden hun hoogste dag noteringen. Lukens Steel verloor meer dan een dollar in de staalaandelen, National Lead meer dan twee in de metalen, Lo- rillard meer dan 2 in de tabakken, Gulf meer dan twee in oliën en Marchant Cal culator ongeveer drie dollar in bijzondere fondsen tengevolge van een dividendverla ging. De vraag die zich ontwikkelde, richtte zich op de zogenaamde defensieve groepen: levensmiddelen, tabakken, warenhuisfond sen, pharmaceutische artikelen en open bare nutsbedrijven. Na een stijging, die een dollar of meer verbetering bracht voor en kelen in deze groepen, vielen ook de ge noemde waarden terug. De olies vertoonden een onregelmatige daling na een stevig begin. Onder de aandelen met de grootste om zetten waren Lorillard, American Airlines, Safeway Stores, Jersey Standard en U.S. Steel. Makelaars waren van oordeel dat de markt de aansporing miste om de vrijdag ingezette verbetering voort te zetten. Stan dard Oil of Indiana verlaagde de prijzen van ruwe olie hetgeen uiteraard het tegen deel van zulk een stimulans was. De voor deze week geprojecteeerde staalproduktie vertoonde een kleine verbetering. Van de 1076 verhandelde fondsen eindig den er 483 lager en 348 hoger. De gemiddelden waren: voor industrieën 442,27 (vrijdag 444,44), voor sporen 107,01 (107,70) en voor openbare nutsbedrijven 72.12 (72,05). (UP). uitspraak gevraagd van de weercommissie te IJmuiden. Van deze commissie, die drie leden telt, is de uitspraak bindend. Mr. Van Wijk merkte op, dat slechts twee leden van de commissie overleg met elkaar hebben gepleegd en tenslotte oor deelden, dat gevaren kon worden. Het der de lid van de commissie was niet bereik baar. Voorts voerde pleiter aan, dat de uit spraak van de commissie niet bindend is. De instelling van de weercommissie en het raadplegen daarvan staat omschreven in de Collectieve Arbeidsovereenkomst voor de trawlvisserij te IJmuiden. Deze CAO is echter afgesloten tussen de Re dersverenigingen te IJmuiden en de drie erkende vakbonden. Geen der dertien op varenden behoort echter tot een van deze drie organisaties. Zij zijn aangesloten bij de Bedrijfsorganisatie van Zeevarenden, het OVB. Mr. Van Wijk merkte verder op, dat ongeveer tachtig percent der vissers bij het OVB is aangesloten. De dertien op varenden waren dus niet verplicht om zich bij het aangaan van de arbeidsovereen komsten aan de CAO te houden. Gemonsterd Voor de N.V. Visserij Onderneming De VEM stelde mr. A. Bruch, dat de dertien opvarenden waren gemonsterd op de „Haarlem". Zij hadden zich dus te houden aan de CAO. Toen zij het advies van de weercommissie niet opvolgden bestond er een dringende reden voor ontslag op staande voet. De weercommissie bestaat uit een vertegenwoordiger van de werk nemers, een vertegenwoordiger van de werkgevers en een onpartijdig voorzitter. Het besluit van de commissie 's middags omstreeks drie uur werd meegedeeld door de heer P. Verwaijen, nadat hij overleg had gepleegd met het lid de heer Dijk huizen en het loodswezen. De voorzitter, de Commissaris van het Loodswezen te IJmuiden was niet te bereiken. Weliswaar spraken de weerberichten van windkracht 8 tot 10, maar de windkracht te IJmuiden was die middag slechts van 6 tot 7 een stijve bries. Tegen de avond nam de wind toe tot 10. Kotters vertrokken wel De verklaring van de pleiter, dat geen enkel schip IJmuiden had verlaten of was binnengekomen op die dag, werd door mr. Bruch bestreden. De loodsdienst was ge staakt omdat geen loods kon worden over gebracht in een kleine jol. Uit IJmuiden vertrokken echter wel' Üe trawlloggër VL. 131, de.kotter TX..51„ein de.letter £Vr,,173, tot tweerhaal toe om pfOef te stomen op d(ë Noordzee. Voorts vertrokken uit IJmuiden vijf zeeschepen en kwamen binnen dertien zeeschepen. Wanneer kotters en kleine zeeschepen naar zee vertrekken kan een schip als de „Haarlem" ook IJmuiden ver laten om ter visserij te gaan, aldus mr. Bruch. Verenigde Staten en Indonesië WASHINGTON (Reuter) De nieuwe Amerikaanse ambassadeur voor Indone sië, Howard Jones, zal dezer dagen naar Djakarta vertrekken. Het State Department slaat de ontwik keling in Indonesië nauwlettend gade. Het kan geen commentaar geven zolang het begld niet duidelijker wordt. Er is nog geen besluit genomen over het lang ge leden door Djakarta gedane verzoek om wapens. President Sukarno PADANG (UP) Alles duidt er op, dat karno, die zondag van zijn herstellingsreis naar het buitenland in Djakarta terug keerde, zal vrijdag 21 februari zijn presi dentiële plichten weer op zich nemen. Tijdens zijn afwezigheid trad de voorzit ter van het parlement, Mr. Sartono, op als waarnemend president der Indonesische republiek. Lange economische oorlog? PADANG (UP) Alles uidt er op, dat de revolutionaire regering zich thans ge reedmaakt voor een lange, economische oorlog-óp-lange-afstand met Djakarta. Men gaat voorts militaire toebereidselen treffen voor een verdediging tegen iedere militaire campagne, die de centrale rege ring tegen Midden-Sumatra mocht willen beginnen. Het huis van premier Sjafruddin wordt nu door een wacht van twaalf man beveiligd; dat was tot nu toe niet het geval. Zuid-Sumatra DJAKARTA (UP) De positie van luitenant-kolonel Barlian, commandant van Zuid-Sumatra, staat minder vast, al dus officiële kringen in Djakarta. Het is bekend dat hij er op heeft aangedrongen het geschil tussen Djakarta en Padang te regelen via bemiddeling in plaats van geweld en het verluidt dat hij sympathiek staat tegenover sommige opvattingen van de regering in Padang. Doch een woord voerder van de regering in Djakarta ver klaarde dat het uitgesloten is dat Barlian militaire steun zal geven aan Midden- Sumatra. WASHINGTON (Reuter-AFP) Presi dent Eisenhower heeft er in een brief aan premier Boelganin bij de Sovjet-Unie op aangedrongen een einde te maken aan de huidige impasse bij de voorbereidingen van een topconferentie door gebruik te maken van „minder gepubliceerde con tacten". Eisenhowers brief is een antwoord op Boelganins boodschap van 1 februari. Eisenhower schrijft, dat hij zich afvraagt of men een resultaat zal kunnen bereiken door elkaar geschreven redevoeringen te zenden. Indien de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie vorderingen willen maken bij het xiébbfeteffêrt van' hun onderlinge'tietrek- Hingen dan moeten andere wegen worden gevonden dan voortzetting van het open bare debat, aldus de brief. Volgens Eisenhower zal een gedachten- wisseling door middel van ambassadeurs of ministers van Buitenlandse Zaken van meer nut zijn dan wat Kroesjtsjev in een rede te Minsk de polemieken tussen regeringschefs heeft genoemd. Hoewel de officier van Justitie, in zjjn verklaring van maandagmorgen over de vergiftigingszaak in de Leeuwarder ge vangenis, waarbij de levenslang gestrafte L. om het leven kwam, geen enkele mede deling wilde doen over de interpretatie van de feiten, blijkt toch duidelijk dat de justitie aan L.'s briefjes weinig geloof hecht. Een raadsel blijft echter, aangeno men dat deze ondertekende briefjes op een mystificatie berusten, hoe L. er toe geko men is, de briefjes te schrijven. Er bestaat namelijk geen enkele reden om aan het auteurschap van L. te twijfelen. Zelfs het laatste epistel van L., dat hij waarschijn lijk na het innemen van het vergif heeft geschreven, wijst er niet op dat hij in doodsnood verkeerde, omdat hij ontdekt had, dat dokter O. hem trachtte te ver moorden. Het schrift van dit briefje, aldus de officier, was volkomen regelmatig en er was geen enkel spoor van wanhoop of vertwijfeling uit te lezen. Onwaarschijnlijk achtte de officier het, Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3V2°/o Nederl. '47 86'/, 3 °/o Nedi: 1962/64 90 A. K. U 154/ Calvé Delft 303 Van Gelder Zonen 181/ K. N. Hoogovens 265 Nederl. Ford 176 N. Kabelfabriek. 227/2 gew.Philips Gloeil. 246/ 246 Pref.PhilipsGloeil. 148 Unilever 342/ 340 Wilton Feyenoord 212/ Dordtsche Petrol. 623 Kon. Petroleum f 150.60 147.50 Billiton 184 A'dam Rubber 45/ K. L. M 107.90 Holl. Amer. Lijn 143 K. N. S. M 138/2 N. Scheepv. Unie 111 v. Nievelt Goudr. 147 Phs. v. Ommeren 201 H. V. A 86 Verg. Deli Mijen 63/ Amsterd. Bank 199/ Nat. Handelsbank 73% Ned. Handel Mij 149 Rotterd. Bank 166 Twentse Bank. 160 Anaconda Copper 43 Bethlehem Steel 39'/ U. S. Steel 57/ General Motors 34/ Shell Union 60% Tidewater 22 dat dokter O. van hypnose gebruik ge maakt zou hebben. Ook de suggestie, dat dokter O. met L. een toneelstukje zou heb ben opgevoerd, waarbij L. de briefjes zou hebben moeten schrijven, moest hij tegen spreken. „Van dergelijke zaken is de justi tie niets bekend", zo verklaarde hij. Mevrouw O. gerehabiliteerd De inhoud van L.'s briefjes doet trou wens erg onwaarschijnlijk aan, aldus ver klaart de officier. Bij de gerechtelijke sectie is namelijk niet gebleken dat mevrouw O. in verwach ting was en het onderzoek heeft thans wel voldoende aangetoond, dat mevrouw O. een ingetogen, deugdzaam leven leidde, waar in voor een man als L. geen plaats was, terwijl geen van de huisgenoten van dok ter O. noch de buren ooit iets van een ver houding tussen L. en mevrouw O. hebben gemerkt. Daar komt nog bij dat wanneer L.'s voorstelling van zaken juist was en hij mevrouw O. heeft aangeraden cyaan kali in te nemen, hij door het overlijden van mevrouw O. nog niet zo'n wrok tegen dokter O. kon koesteren, dat hij hem wilde vergiftigen. Het verhaal over de vergiftigingspoging, die L. zou hebben gedaan door cyaankali op een vismaaltij d voor dokter O. te strooien, kwam de officier eveneens on waarschijnlijk voor. Cyaankali wordt zeer snel door vocht opgelost en alleen wanneer L. een buitengewoon dikke laag cyaankali op O.'s eten zou hebben gestrooid, zou O. er iets af hebben kunnen scheppen om het aan de reclasseerder R. mee te geven voor analyse. De officier noemde twee moge lijke verklaringen voor deze „stunt" van dokter O. en wel de mogelijkheid, dat O. niet wist of de poeder, die hij ergens had gevonden of van iemand had ontvangen cyaankali was, zodat een analyse noodza kelijk werd, of dat O. zich van tevoren een alibi heeft willen verschaffen bij zijn plan nen L. uit de weg te ruimen. Merkwaardig was het dat de officier verklaarde, dat O. over deze affaire met de reclasseerder R. nog in het geheel niet verhoord is, zodat niet bekend is, of O. deze „proeven" met' de cyaankali toegeeft. f 2.000: 20917 1.500: 5589 10783 16930 18341 1.000: 7624 8680 9982 10585 14064 17011 17159 21093 Ds. J. van Leeuwen, sinds 3 oktober 1954 predikant bij de Gereformeerde kerk te IJmuiden, is beroepen in de derde predi kantplaats der Gereformeerde kerk te Utrecht-noord. Abbedijk, 17 te Tampa. Abbekerk, 17 v. Bangkok n. Hongkong. Alderamin, 17 v. Abadan n. Bushire. Aalsum, 17 te Lourenco Marques verwacht. Almkerk, pass. 17 Lissabon n. Vlissingen. Amsteldijk, 17 te Tampico verw. v. Coatzacoalcos. Amstelmeer, pass. 17 Mindano n. Singapore. Amstelsluis, 17 te Port Said. Antonia, 18 te Singapore. Arkeldijk, 19 te Tripoli verwacht. Aardijk, 17 160 m. w. Scillies n. New York. Alblasserdijk, 17 160 m. z.w. Landsend n. Le Havre. Amstelveen, 17 33 m. z. Batan Isl. n. Vancouver. Aalsdijk, 17 500 m. o. Ceylon n. Colombo. Alderamin, 17 v. Abadan n. Bushire. Amstelpark, 18 te Yokohama v. Honolulu. Astrid Naess, 17 140 m. o. Malta n. Fawley. Alpherat, 17 te Vitoria v. Angradosreis. Aldabi, 17 v. Bthia n. Las Palmas. Boschkerk, pass. 17 Minicoy n. Madras. Breda, 16 240 m. z.w. Flores n. Port of Spain. Banda, 17 te Los Angeles, Bonita, 17 te Laceiba. Banggai, 17 v. Singapore n. Manilla. Barumun, 17 v. Bahrein, 17 te Kuwait verwacht. Bengalen, 18 te Singapore. Banggai, 17 v. Singapore n. Manilla. Batjan, 18 te Charleston. Bussum, 18 et Suez. Caltex The Hague, 17 v. Adelaide n. Devonport. Carthage, 17 te Rotterdam. Cistula, 18 te Hobart verw., daarna n. Gladstone en Singapore. Corilla, 18 te Sydney. Calt. Utrecht, 17 44 m. z. Ras Al Hadd n. Bahrein. Crania, 17 450 m. z.z.w. Fayal n. Curasao. Carllevrs, 17 te Beirouth v. Piraues. Cinulia, 17 640 m. z.w. Flores n. Curagao. Caltex Leiden, 17 145 m. o. Malta n. Port Said. Caltex Rotterdam, 17 52 m. n.w. Malta n. Sidon. Colvtto, 17 v. Mobile n. Antwerpen. Cottica, 17 v. Pto. Cabello n. Curagao. Daphnis, 17 te Puerto Cabello verwacht. Delfland, pass. 17 Ouessant n. Amsterdam. Drente, 18 te Singapore. Esso Amsterdam, 18 te Rotterdam verwacht. Esso Nederland, pass. 17 Pantellaria n. Port Said. Eemland, 18 te Santos. Eos, 17 v. Lattakia n. Valencia. Esso Den Haag 17 500 m. o. St. Maarten n. Antw. Friesland KRL, 18 te Cagayan de Oro v. Medina, Friesland, 17 v. Setubal n. Rotterdam. Giessenkerk, 18 te Aden. Gooiland, pass. 17 Finisterre n. Las Palmas. Gaasterland, 17 v. Bremen n. Hamburg. Groote Beer, 17 130 m. w.z.w. Colombo n. Aden. Guineekust, pass. 17 Casquets n. Amsterdam. Hector, 17 te Lissabon verwacht v. Cartagena. Hecuba, 17 te Bachaquero v. Maracaibo. Hermes, 17 te Acajutla verw. v. Champerico. Hydra, 16 115 m. n.o. Flores n. Rotterdam. Hathor, nacht 17/18 te Beyrouth. Hoogkerk, 17 te Lorenzo Marques. Houtman, 18 v. Singapore te Hongkong. Haulerwijk, 17 te Rotterdam. Hilversum, 17 v. Port Said n. Philadelphia. Heelsum, 18 te IJmuiden verwacht. Java, 17 v. Aden n. Port Said. Keizerswaard. 17 te Geelong. Kenia, pass. 17 Port Macquarie, 8/3 te Miri verw. Korenia, pass. 17 Gibraltar n. Pauillac. Kieldrecht, 17 70 m. n.o. Mogadishu. Kellia, pass. 17 Gotland n. Rotterdam. Kinderdijk, 17 180 m. z.o. Cp. Race n. New- York. Kennemerland, 17 v. Santos n. Rio Grande. Langkoeas, 17 te Madras. Lieve Vrouwekerk, 17 te Mena Al Ahmadi. ;Lopersum, 18 v. Antwerpen n. Houston. Leto, 17 295 m. z.w. St. Vincent n. IJmuiden. Lekkerkerk, 17 98 ra.*n.n.o. Villano n. Le^Havre. Lindekerk. 17 110 m. o. Malta n. Port Saia. Lemiire. 18 te'Hongkong. Leopoidskerk, pass. 17 Gibraltar n. Rotterdam. Loenerkerk, 17 v. Mombasa n. Aden. Maas, pass. 17 Ouessant n. Antwerpen. Marnelloyd, pass. 17 Flores Azoren n. Houston. Moordrecht, pass. 17 Kreta n. Banias. Maaslloyd, 19 te Singapore verwacht. Musilloyd, 17 v. Djeddah n. Suez. Musi, 20 te Singapore verwacht v. Pnompenh. Molenkerk, 17 te Sandheads geankerd n. Calcutta. Meerkerk, 17 v. Barcelona n. Antwerpen. Mapia, 18 te Halifax. Modjokerto, 17 v. Bilbao n. Le Havre. Mijdrecht, pass. 17 Kp. Agulhas n. Mena Al Ahm. Nieuw Holland, 17 v. Surabaja n. Semarang. Nieuw Amsterdam, 18 te New York. Naess Lion, 17 90 m. z. Sardinië n. Mena. Oranje, pass. 17 Gibraltar n. Southampton. Ovula, 17 v. Singapore n. Ilo-Ilo. Orion, 17 te Rotterdam. Oranjestad, 17 v. Barbados n. Trinidad. Ootmarsum, pass. 17 Bahamas n. New Orleans. Oranjefontein, 17 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Pygmalion, 17 te Rotterdam. Peperkust, pass. 17 Las Palmas n. Amsterdam. Poseidon. 17 et Pto. Plato verw. v. Cape Haitien. Prins Willem II, 17 v. Le Havre n. Halifax. Papendrecht, 17 te Las Piedras v. Sant. de Cuba. Pr. der Nederlanden, 17 v. La Guaira n. Trinidad. Pr. Frederik Willem, pass. 17 Ouessant n. Napels. Pr. Joh. Willem Friso, 17 v. Lissabon n. Tel Aviv*. Prins Willem George Frederik, 18 te Aabenraa. Parkhaven, 17 te Bahia Blanca. Raki, 16 te Abadan. Rijnkerk, 17 Malta gepass. n. Duinkerken. Roepat, 18 te Kaapstad. Sarpedon, 17 v. Miragoane n. Petit Goave (Haiti). Scherpendrecht, pass. 17 Singapore n. Kawasaki. Siberoet, 18 te Calcutta. Stanvac Djirak, 18 te Tandjong Uban. Stentor, 16 400 m. w.n.w. Kp. Finisterre. Straat Johore. 17 v. Fremantle n. Adelaide. Sumatra, 17 v. Singapore n. Belawan. Stad Schiedam, 17 50 m. n.n.w. St. Vine. n. Melilla. Sibajak, 17 te Cristobal. Stad Vlaardingen, 17 150 m. n.w. Trondheim naar Kirkenes. Saloum, 17 144 m. w.n.w. Cp. St. Vine. n. Dakar. Stad Amsterdam, 17 220 m. z. L. Palmas n. Pepel. Stad Breda, 17 240 m. n.w. Bermudas n. Baltimore. Stad Gouda, 17 1100 m. w.z.w. L'end n. Norfolk. Stad Haarlem, 17 260 m. z.w. St. Vine. n. R'dam. Stad Utrecht, 17 v. Rotterdam n. Baltimore. Telamon, 17 te Las Palmas. Tjibadak, 18 te Kobe. Tawali,, 17 80 m. z. Kreta n. Antwerpen. Theobaldius, 17 330 m. z.z.o. Suez n. Mena. Tjibodas, 18 te Cebu v. Tacloban. Tjiluwah, 17 430 m. n.n.o. Kp. Padaran. Tomori, 17 30 m. z.o. Daedalus n. Aden. Utrecht, 17 v. Semarang n. Tegal. Van Cloon, 17 150 m. z. Fremantle n. Durban. Waal. 18 te Antwerpen. Weltevreden, 17 v. Bone n. Port Said. W. Alt. Jones, 17 490 m. w. Kp. Finist. n. R'dam. Wonosari, 17 te Singapore. SLEEPVAART Argus, 16 te Maassluis. Barentszee, 15 410 m. n.n.o. Belem n. N. Palmira. Clyde, 16 te Maassluis. Cycloop, 16 180 m. o.z.o. Malta n. Port Said. Friesland, pass. 15 Aruba n. Maracaibo. Gele Zee, 16 v. Dover n. Bromborough. Hudson, 18 720 m. o. Sombrero eil. n. Jamaica. Humber, 18 280 m. n.o. Vitoria n. Nueva Palmira. Loire, 18 175 m. o. zuidp. Ceylon n. Conacry. Maas, 18 te Rotterdam. Oceaan, 18 210 m. n.o. K. Finisterre n. P. Cabello. Oostzee, 16 120 m. n.w. Kaap San Antonio naar Nueva Palmira. Rode Zee, 16 360 m. z.z.w. Bermuda n. Pt. Arthur. Thames, 16 80 m. z.o. Kreta n. Port Fuad. Titan, 18 v. Las Palmas n. Belem. Tyne, pass. 16 Guernsey n. Tandjong Priok. Witte Zee, 16 140 m. z.o. Taranto n. Taranto. Zeeland, 18 v. Rotterdam n. IJmuiden. Zwarte Zee, 16 570 m. z.o. Norfolk n. Norfolk. DANSLES John Stol. Snel- privéles op elk uur. Juliana- kade 18. Tel. 4733. Enige nette VERKOOP- STERS gevraagd, met het vak bekend genieten de voorkeur. Prettige werkkring goed loon. Dick Jansen, zelf bediening, Gen. Spoorlaan 8 en 10, Haarlem-Noord. NET FLINK MEISJE gevr. voor de gehele dag, zelfst. kunnende werken. Dr. Kuy- perlaan 35. Aanmelden tus sen 7 en 8 uur. VERTEGENWOORDIGERS gevr. v. d. verk. v. schrijfma chines en stalen kant. meu bilair aan part. en kantoren Br. no. 205.528, Bolrek Kon.- plein 1, Amsterdam. GED. PART. VERPLEEG STER heeft nog vrije tijd be schikbaar. Adres te verne men bur. van dit blad. FI. SLAGERSBEDIENDE ge vraagd of gevorderd leerling Slagerij Boon, Meeuwenl. 4. IJmuiden-O. B. z. a. CHAUFFEUR, rijbe wijs A, B, C, D, E. goed be kend in Nederland, ook ge negen andere werkzaamhe den te verrichten. Br. L 4277 GEPENS. zoekt werk. Brie ven I 4271. De wanhoop nabij door ^ergende JEUK U kunt die aandrang tot krabben direct wegnemen. Het helder vloeibare DDD Geneesmiddel dringt in twee tellen door tot de haard der aandoening - diep in de huid poriën. Het doodt de ziekte kiemen. bedwingt het gevaar van besmetting. Verrassend snel herstelt uw huid zich - wordt weer gaaf en kern gezond. En het antisep tische. geneeskrachtige DDD Recept is bovendien héérlijk om uw gevoelige huid gere geld intens te zuiveren en op te frissen. Per flacon f 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Gebruik voor een lastigre huid alléén DDD ZEEP. ZEER MOOIE sportkolberts en blazers. Prijzen f 39 t/m. f 76. Bijpassende pantalons f 15.50 t/m. f 63. Veranderin gen gratis op eigen ateiiers. Chris Duin, Kloosterstraat 35 Beverwijk. OVERGANGSLEEFTIJD? MIGRAINE - Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Ver stopping? Vetzucht? Natter- manns bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig WASMACHINES met lichte emaille-besch. Gloednieuw m. gar. Vanaf f 129.50. Desgew. afbet. Inl. Koningstraat 48, telef. 17848, Haarlem (voorh. A. v. Bu- renlaan). Aangeb. zonn. ZIT-SLP-KA- MER, event, v. 2 pers. Brie ven L 4264. WOENSDAG en DONDER DAG alle soorten groenten panklaar 10 ct. p. pond. C. Tervoort, Kortenaerstraat 38 En toch GEEFT KEIZER IJ MEER SERVICE. Informeert u maar. Voor televisie met 3 jaar garantie op de antenne. Keizer, Trompstraat 30, IJm- Oost. Tel. 4516 WOENSDAG en DONDER DAG 1 groot blik sperziebo nen 79 ct., 6 Jaffa's 98 ct., 12 sinaasappelen 98 ct. C. Ter voort, Kortenaerstraat 38. TE HUUR: opklapb. 4 pers. caravan a f 10 per dag. Ken- nemerlaan 2 D. IJm. Beslist nette KOSTGANGER gevraagd bij wed., weekeind afwezig. Brieven L 4275. NETTE KOSTGANGERS ge vraagd. Brieven I» 4273. Te Santpoort-Dorp gem. KA MER met of zonder pension aangeboden voor dame of heer b. b. h. h. Br. L 4267. WOENSDAG en DONDER DAG gesneden groenten 10 ct. p. p. Webbe, Pres. Kru- gerstraat 56. 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Trompstraat 27, Chem. Wasserij en Ververij Keyser WOENSDAG en DONDER DAG 1 pond boerekool of 1 p. zuurkool met worst 89. Webbe, Pres. Krugerstr. 56. Zakenman vraagt voor di rect voor 3 maanden kleine ZIT-SLAAPKAMER van maandags t/m. zaterdags, m. gebruik van telefoon, liefst centraal verwarmd, omge ving .watertoren. Br. L 4280 AUTOBOX te huur f 5 p. w. Driehuis. Bevr. tel. K 2500 no. 35236. Te ruil aangeb. een HUIS in de Trompstraat, IJm.-Oost, bev. kamer en suite, 3 slp.- kamers, badcel, voor. en achtertuin, stenen schuur voor huis met zolder, omge ving Driehuis-Santpoort. Br. L 4276. WONINGRUIL. Groot bo venhuis, bev. kamer en suite grote keuken, 4 slaapk. en zolderkamer. Gevr. wordt 3 kamers, keuk. (gelijkvloers) liefst omg. Kennemerlaan- Julianakade 50. RUILEN. Aangeb. beneden verdieping: 2 kamers met vrije keuken en w.c. huur f 25 per maand. Gevr. vrij huis of benedenflat, hogere huur geen bezwaar. Brieven L 4268. WONINGRUIL. Vrij boven huis in Velsen, 3 kamers, keuken. Lage huur, prachtig uitzicht. Gevraagd beneden huis of vrij huis in IJmui- den-Oost of Driehuis. Brie ven L 4269. GEVRAAGD: in goede staat zijnd gasfornuis. Tev. gevr een aanrecht met kastjes. Brieven met prijs L 4266. LOMPEN, OUD IJZER. OUI) PAPIER, worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa Max Gosschalk Industriestraat 2 Tel 5852 Part. nw. Bruynzeel GLAS DEUREN te k. a f 12 gesch. v. strandh. etc. Br. L 6211 of tel. 35236 K 2500. Te koop gevr. half Engelse KINDERWAGEN in pr. st. Brieven L 4279. TE KOOP: 6 arms old finish kroon f 10, stofzuiger f 7.50 2 race-fietsen en onderdelen f 175. Spaarnestraat 11. WEGENS EMIGRATIE AGB. Wie heeft interesse in leuke zaak te IJmuiden in baby artikelen, vestigings eisen niet nodig. Voor goodwill en goederenvoorraad f 7500. Woonhuis direct te aanvaar den. Brieven L 4265. Kom ook naar want het scheelt u stukken. GESNEDEN RODE KOOL GROENE KOOL WORTELEN UIEN KOOLRAAP SAVOYEKOOL GESCHRAPTE WORTELTJES GARE BIETJES ZANDAARDAPPELEN Rode Ster 5 kg 89 Pracht BLOEMKOOL p. stuk59 Mooie SPRUITEN p. kg 45 BOERENKOOL MET WORST V/ pd panklare boerenkool en een dikke Geld. worst ca. 250 gr. samen van 1.45 voor 1.25 EET EENS HACHé 250 gram haché-vlees en 1 pd. gesn. uien SINAASAPPELEN12 voor 95 JONATHANS kg van 1.10 voor99 I 89aUU .3 i "i'ji GEHAKT hal! omy2 kg 99, kg 175 RUNDERLAPPEN i/2 kg 119 KLAPSTUK y2 kg119 DOORR. VARKENSLAPPEN i/2 kg 119 CARBONADE kl. beentje y2 kg.. 149 BIEFSTUK TARTAAR 3 st99 HACHéVLEES 250 gram 53 Vérse VARKENSKLUIVEN y2 kg 25, kg 39 WIJKER KERMIS y2 pond44 ROOMBOTER BIESJES y2 pond.... 77 Heel KRENTENBROOD89 4 LANGE SOEZEN 68 10 SPRITSKRANSEN49 1 CAKE voor 99 Een pak allerfijnste MARGARINE voor 25 ct. bij elke gulden boodschappen HOMBURG'S GEHAKT, groot blik 95 SLAOLIE, grote fles 109 SPLITERWTEN - GROENE ERWTEN - CAPUCIJNERS en prima buitenlandse BRUINE BONEN, zoek maar uit, kg 49 L-pot doorgesneden AUGURKEN 59 VET SPEK, extra mooi, y2 kg 79 Bijzonder lekker KOEKJE 250 gram 39 5 zware CHOCOLADEREPEN 39 10 VERSE EIEREN No. 3125

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8