Wild I I R I Haarlemse Voorjaarsbeurs ook dit jaar met enige noviteiten EWIJK'S B „Nederland zal in komende jaren weer ter verre visserij moeten varen" bi THALM Haarlems Prinsenbrug thans sluitend geheel R erom IJ mond-agenda DE TELEVISIE WONDERTOL KRIJGER 'grieven aan de redactie 7 VISSERIJ EN EUROMARKT Door de Noordzeevisserij is riskante positie ontstaan I egA\ Aie/i*ov\cWicte (m\kdbokksM. Th. C. H. Jansen in het zilver Visserijschool en overblijvers Haringorders van Polen, O.-Duitsland en Israel Adjunct-directrice aan de Huishoudschool Vijf keer per dag internationale modeshow Faillissementen Voor iets goeds en voordeligs ETERE AKKERIJ Mevr. Schuttevaer sprak over boeken en schrijven DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 DE POSITIE van de Nederlandse zeevisserij in de Euromarkt is thans nog be scheiden en eenzijdig georiënteerd op de Noordzee. Wil Nederland, randstad van Europa en belangrijke koopvaardijmogendheid, van de gunstige ligging ten opzichte van de visgronden en de afzetgebieden gebruik maken, dan zal het ook ter verre visserij moeten uitvaren. Dit zal een moderne industriële mentaliteit vereisen en voorts maatregelen op het gebied van visserijbeleid door overheid en bedrijfsleven, waarvoor in de overgangsjaren naar de gemeenschappelijke markt nog plaats kan zijn. Tot deze conclusie komt drs. A. G. U. Hildebrandt in zijn laatste publicatie in Economisch Statistische Berichten: „Vis serij en Euromarkt". West-Duitsland en Frankrijk werken thans aan structuur plannen voor de visserij, aldus de publi catie. Deze plannen kunnen voor de Ne derlandse zeevisserij hun consequenties hebben. De waarde van de aanvoer van de lan den van de Euromarkt blijkt wat de vis betreft ongeveer een miljard gulden per jaar te bedragen. Alleen Nederland heeft een uitvoersaldo. Als geheel heeft het ge bied van Euromarkt een belangrijk in- voersaldo. Van de landen van de vrijhan delszone hebben Noorwegen, Denemarken en IJsland een belangrijk uitvoersaldo. Engeland en Zweden hebben daarentegen een invoersurplus. In het algemeen stelt drs. Hildebrandt, dat de visserij van de Euromarktlanden van niet onaanzienlijk economisch belang is. Nederland en vooral België nemen daarbij echter slechts een bescheiden plaats in. Over de algemene ontwikkeling ge durende de laatste tientallen jaren van de visserij in de landen van de Euiomarkt en het vrijhandelsgebied, wordt opgemerkt, dat Nederland en Italië bij de algemene ontwikkeling zijn achtergebleven. Opval lend is de opkomst van Duitsland als be langrijke producent. België is na de be vrijding van toenemende betekenis ge worden. Nederland is achteruitgegaan. Verzorgde de Nederlandse visserij voor 1930 ongeveer een vierde deel van de aanvoer in het ge bied van de Euromarkt, daarna is dit ge daald tot slechts een zesde gedeelte. Het niet deelnemen aan de verre visserij is daarvan de voornaamste oorzaak. De overige landen van het vrijhandels- gebied tonen een belangrijke toeneming ADVERTENTIE Volgens geheel nieuwe recep ten presenteren wij u nu onze Roomboterkoekjes 250 gr 1.50 Allerhande 250 gr 0-90 Banketkoek 250 gr 1.58 Iets fijns komt van de banketbakker. Nóg fijner is het van §1^S2^|I1§ KENNEMERLAAN 88. IIMUIDEN, TELEFOON 5520 Na ontvangen te zijn door prof. J. F. ten Doesschate, een der Hoogoven-direc teuren, vierde de heer Th. C. H. Jansen, die jarenlang de „bluswagen" van de kookovens bestuurde, in de kring van chefs, collega's en familie zijn 25-jarig dienstjubileum. Er heerste daartoe een feestelijke stemming onder de hoogovens, waar in het schaftlokaal de jubilaris met zijn echtgenote werden gehuldigd. Nadat beiden op het versierde podium hadden plaatsgenomen werd allereerst het woord gevoerd door de heer Van der Werff van de afdeling Kooksovens. Spreker memo reerde de activiteiten van de heer Jansen op de bluswagen, de prettige samenwer king in de verlopen jaren èn de nauwelijks verborgen voorliefde voor het werk bij de hoogovens zélf. Momenteel is deze wens vrijwel vervuld, meende de heer Van der Werff, nu de jubilaris op de sinterfabriek ten nauwste bij het wel en wee van de hoogovens betrokken is. De heer Maes, adjunct-chef van de sin terinstallatie nam hierna het woord. Hij constateerde dat in deze fabriek, die nog geen vijfentwintig maanden functio neert, reeds een vijfentwintigjarige jubi laris voorkomt, hetgeen deze eerste fees telijke bijeenkomst tot een zeer bijzonde re maakt. De heer Jansen werd geken schetst als een van die rustige, vertrouw de medewerkers, die in een verantwoor delijke positie belangrijk werk verrichten. De grote belangstelling die vele collega's toonden voor het feest, noemde spreker een bewijs van hun prettig contact met de jubilaris. Het vererende getuigschrift en het jubileumbord gingen hierna over in handen van de jubilaris. Dagelijks contact met de jubilaris heeft de heer Graas, als opzichter bij de sinter installatie en hij bood tevens de gelukwen sen van de ploeg aan die onderstreept wer den met een cadeau. Mevrouw Jansen kreeg een bloemstukje. De heer Laan, beter bekend als „Ome Louw," bracht de jubilaris hulde met een levensschets in Westfriese rijm, waarin de wens „nóg 25 jaar" besloten lag. Een en ander zorgde inmiddels voor een ge noeglijke sfeer onder gasten en belang stellenden. De heer van Eden, die de jubilaris na mens de jubileumcommissie van de afde ling Hoogovens toesprak, meende dat de jubilaris tenslotte in de sinterinstallatie zijn bestemming heeft gevonden, hij werkt er plezierig. Namens het Hoogovenperso- neel meende de heer Van Eden het huis van de heer Jansen te moeten „verlich ten" met een moderne hanglamp en een schemerlampje. Als laatste spreker zei ir. Vroege, chef van de afdeling Hoogovens en Kooksovens, dat hij ondanks de vijfentwintig jaar maar weinig contact met de jubilaris heeft gehad, wat echter niet wegnam, dat hij alle voorgaande herinneringen en lofspra ken graag onderstreepte. De goede start bij de sinterinstallatie was hem voldoen de welsprekend. Ir. Vroege bracht ook de gelukwensen van bedrijfsdirecteur F. W. E. Spies, die door ziekte verhinderd was zelf aanwezig te zijn, over. De zeventigduizend gulden, die Vel- sens raad dinsdagavond voteerde voor de verbouwing van de IJmuidense Vis serijschool, zullen gebruikt worden voor het uitbreken van twee klasselokalen tot een „overblijflokaal". Waarmee een eind zal zijn gekomen aan de misère, die het overblijven voor de vele van buiten komende leerlingen dezer school en hun docenten elke dag weer ople vert: de cantine van de vishallen of koffiehuizen in de buurt kunnen nu eenmaal onmogelijk ideale verblijf plaatsen voor de leerlingen worden ge noemd. Daar er door deze verbouwing twee lokalen voor het onderricht onbruik baar zullen worden, gaat men tevens twee nieuwe lokalen bijbouwen en wel op dat gedeelte van de oude school, dat g nog geen verdieping heeft. ïoOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOa van de aanvoer, met uitzondering van En geland, dat achteruit ging als gevolg van het kwijnen van de haringvisserij door het grotendeels wegvallen van de afzet in Oost-Europa. M ogelijkheden Sinds de dagen van Willem Beukelszoon van Biervliet is er een aanzienlijke inter nationale vishandel. Lange tijd was deze handel beperkt tot pekelharing. De op komst van de moderne transportmiddelen en nieuwe conserveermethoden hebben er toe geleid, dat nu ook verse zeevis over grotere afstanden kan worden verkocht. Het diepvriesprocédé biedt hiervoor onge kende mogelijkheden. De gunstige ligging van Nederland schept volgens drs. Hilde brandt ongetwijfeld nieuwe mogelijkheden voor de Nederlandse visserij bij de ko mende onbelemmerde uitvoer. De visgronden Eeuwenlang is men aangewezen geweest op de visserij met zeilvaartuigen langs de kust en op de Noordzee. Thans kunnen met moderne kostbare vaartuigen nieuwe visserijgronden op verre zeeën in exploi tatie worden genomen. Reeds aan het ein de van de vorige eeuw ging men ertoe over met stoomtrawlers ver buiten de Noordzee te vissen, in het bijzonder op rondvis (kabeljauw). De Noordzee bleef van belang voor de aanvoer van haring en platvis. Goedkope rondvis wordt op grote afstand eevangen (verre visserij). De haringvisserij wordt door Neder land, België, Frankrijk en Duitsland vrij wel uitsluitend op de Noordzee uitge oefend. Voor verse zeevis blijkt de Noord zee nog slechts van beperkte betekenis te zijn. Goedkope rondvis wordt thans ge vangen op de visgronden bij IJsland en in verder afgelegen wateren. Opvallend is, aldus drs. Hildebrandt, dat Nederland bij de verre visserij geen rol speelt. Voor Bel gië wordt de verre visserij van toenemen de betekenis. Duitsland, Engeland en Frankrijk hebben zich voor de aanvoer van rondvis gespecialiseerd op deze verre visserij. Voor de voorziening met goedkopere rondvis is de Euromarkt dus afhankelijk van deze verre visserij. In de vrijhandels zone zullen Noorwegen en IJsland belarjg- riike exporteurs van goedkope rondvis zijn. Vissoorten Met betrekking tot de aangevoerde vis soorten merkt drs. Hildebrandt op, dat Nederland in belangrijke mate afhankelijk blijkt te zijn van de haringvangst op de Noordzee. In 1955 bestond de aanvoer in Nederland voor 76 percent uit pelagische vis (haring) en voor de rest uit demersale vis (rond- en platvis). Uiteraard is dit voor Nederland een een zijdige en mede daardoor riskante positie. In het grotere vrijhandelsgebied zijn ook Noorwegen en Zweden eenzijdig georiën teerd op de haring. Voor de Noorse vis serij is de haring echter voornamelijk be stemd voor industriële verwerking tot vis meel en visolie. In het gebied van de Euromarkt hebben Duitsland en Nederland de belangrijkste haringaanvoer. De totale aanvoer van platvis is bescheiden. Tong is voor de Ne derlandse visserij een belangrijke export vissoort. Naast haring is rondvis in de lan den van de Euromarkt van grote beteke nis. Deze is in hoofdzaak afkomstig van de verre visserij. Omgerekend tegen de officiële wissel koers liggen de Franse prijzen voor de rondvis van de verre visserij hoger dan in Duitsland. De Duitse aanvoerprijzen ge ven een juister beeld ten opzichte van de Nederlandse aanvoerprijzen. Duidelijk blijkt dan, dat de rondvis van de verre visserij aanzienlijk goedkoper is dan de in Nederland aangevoerde rondvis van de Noordzee. Ook de Scandinavische landen hebben ten opzichte van Nederland een belangrijke concurrentiekracht. Filmavond voor ADO-leden Als onderdeel van de viering van het tienjarig bestaan van de Heemskerkse gymnastiekvereniging ADO vond in zaal Dam een filmavond plaats. De heer J. Brouwer uit Wormerveer ver toonde een aantal films die alle op de sport betrekking hadden. De eerste rolprent was opgenomen in Zweden en de talrijke bezoekers kregen hierdoor een indruk hoe het met de gym- nastiekbeoefening in dit land gesteld is. Een kleurenfilm die zich afspeelt in Torku in Finland was het aanzien even eens ten volle waard. Nadat ter afwisseling een Nederlandse rolprent, waarin de zwemfavorieten van ons land in het zonnetje werden gezet, was vertoond, volgde na de pauze een film over de Gymnastrada die verleden jaar in Zag- reb werd gehouden. Van onze Haagse redactie) Naar wij van de Nederlandse Bond van Haringhandelaren vernemen, is met de Poolse import centrale een con tract afgesloten voor de levering van 160 ton gezouten haring. Verder is met Oost-Duitsland overeengekomen, dat de volgende maand 900 ton gezou ten haring naar dit land zal worden geëxporteerd, en enige weken geleden kon door de bond het contract met Israel voor 1500 ton tot 2000 ton gezou ten haring worden verhoogd. Gelet op de nogal tegengevallen vangstcijfers, mag men thans stellen, dat er geen voorraad meer aanwezig is. Het is voor het eerst sinds drie jaar, dat naar Polen haring kan worden ge ëxporteerd. Nog aan het eind van de maand februari zal de lading voor Po len van Rotterdam uit worden ver scheept. De Oostduitse order is de laat ste van dit seizoen. In totaal nam Oost- Duitsland van ons land dit seizoen 7300 ton haring af. Deze laatste partij zal een deel uit Scheveningen en voor een deel uit Vlaardingen worden verscheept. De verscheping voor het contract met Israel zal tot begin maart plaats vinden. B. en W. van Velsen stellen de raad voor te rekenen van 1 januari 1958 af tot we deropzegging aan te wijzen tot adjunct directrice aan de Mevr. Dr. J. van den Bergh van Eijsinga-Eliasschool mej. H. M. van Rossum. ADVERTENTIE het theater met de beste films vertoont VRIJDAG 8 u., ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur de felbewogen realistische kleurenfilm MEISJES EN MANNEN Op de zoutvelden van Dalmatië spelen zich de wildste tonelen af tussen ruwe mannen en van oerdrift bezeten mooie meisjes vol hartstocht, haat en jaloezie Toegang 18 jaar. MAANDAG. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur Een schokkend drama van de zee DE SlOEP DES DOODS (ABANDON SHIP) met Tyrone Power - Mai Zetterling. 23 schipbreukelingen bij een sloep voor 9.en één man beslist wie moet sterven. 14 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur S.O.S. IN DE STRATOSFEER Een fantastisch en spannend avontuur in kleuren DONDERDAG 27 FEBR. in een speciale voorstelling het veroverende pikante Franse filmwerk PARIS CANAILLE HEDENAVOND 8 uur ONDERBROKEN MELODIE met Eleanor Parker en Glenn Ford dramatische verhaal van de crisis een vrouwenleven 18 j. Het VELSEN DONDERDAG 20 FEBRUARI Thalia: „Onderbroken melodie", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, Cultu reel Gebouw IJmüiden. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. VRIJDAG 21 FEBRUARI Thalia: „Meisjes en mannen", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder- dag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal open van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Katholieke Leeszaal: Geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Cultureel Gebouw: Bijeenkomst foto kring Velsen, 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder A. de Jong, Financiën, Reinigings- en Ont- smettingsdienst, Parken en Plantsoenen, Vreemdelingenverkeer, 11 tot 12 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater, 20 uur: „De Keer kring". Lezing door dr. F. Tijssen over „Wat heeft ons, Katholieken, het oecu menisch vraagstuk te zeggen?" K.S.A.-gebouw, 19.30 uur: Huldiging ka pelaan Van Gastelen. Hotel „Parkzicht", 19.30 uur: Vergade ring De IJmond Vissers (D.IJ.V.). Het Centrum, 20 uur: Filmavond voor De Musketiers. „De Groentenbeurs", 20 uur: Bijeen komst Landbouworganisaties. Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Liefde". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. VRIJDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Love me Tender". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tarzan en de verdwenen Safary". W.B. Theater, 20 uur: „Vier mannen in de duisternis". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering K.A.B. Deken Waerestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 17, ge opend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. Op het moment, dat deze foto ge maakt werd, was de Prinsenbrug over het Spaarne in Haarlem nog niet compleet. De hier nog leeghangende touwen van de drijvende bok op de voorgrond torsten gistermiddag het aanvullende gedeelte naar zijn uit eindelijke bestemming, tussen de twee stenen hoofden. En onder het goed keurend oog van burgemeester en wethouders zakte de andere helft van het in totaal 65 ton wegende brugdek op zijn plaats. Volgens het werkschema hoopt men de brug over twee maanden voltooid te hebben. De oostelijke ver bindingen met de brug blijven voor alsnog in trieste tegenstelling staan met de aanvoerweg van de westelijke Spaarne-oever. Het primaire doel - verbinding met het industrieterrein - is bereikt, zij het dat de weg daarheen ook nog zeer onbevredigend is, maar van behoorlijke verbindingen naar de Amsterdamse Poort in zuidelijke en naar de Amsterdamse Vaart in ooste lijke richting (via een viaduct onder de spoorbaan) zal voorlopig nog geen sprake zijn. Met name de laatstge noemde verbinding kan volgens inge wijden nog wel jaren op zich laten wachten. DE ZESTIENDE HAARLEMSE Voorjaarsbeurs voor de vrouw, die donderdag morgen 27 februari in het Krelagehuis in Haarlem door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers zal worden geopend, zal ook deze keer weer enige noviteiten omvatten, hoewel het aantal nieuwe snufjes beperkt zal zijn. Dit heeft de Haarlemse beurs echter gemeen met tal van andere dergelijke tentoonstellingen, waaronder ook en kele zeer grote in het buitenland. De omvang van de exposities in het buitenland is dikwijls aanzienlijk groter dan die van de Haarlemse voorjaarsbeurs, maar de nieuwe snufjes zijn ook daar beperkt. Naar de organisator van de Haarlemse Voorjaarsbeurs, de heer H. C. Vermeulen, ons meedeelde zijn er dit jaar meer aan vragen om standruimte geweest dan enig jaar tevoren, hetgeen hij toeschreef aan de dalende conjunctuur. Niet alle aan vragen heeft men met ruimte op de beurs kunnen honoreren. Bij de toewijzingen hebben de organisatoren er zorg voor ge dragen, dat een zo gevarieerd mogelijke inrichting is verkregen. Evenals dit vorig jaar het geval was staat de beurs ook deze keer weer onder auspiciën van de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen en van de Midden standscentrale voor Haarlem en omliggen de gemeenten. De beurs zal zijn geopend tot en met 7 maart, dus in totaal negen dagen. Modeshow Nieuw voor Haarlem is de internatio nale modeshow, die de Mode 1958 uit zes Europese landen Frankrijk, Duitsland, Italië, Zwitserland, Schotland en Neder land brengt. Deze modeshow zal vijf keer per dag plaats hebben, 's morgens om 11 uur, 's middags om 2.30 en 3.45 uur en 's avonds om 8 en 9.15 uur. De bezoeksters aan de show wordt aangeraden eerst plaats voor de show te bespreken, alvorens de beurs te bezichtigen, dit om teleur stelling te voorkomen. Begeleidende mu ziek zal worden verzorgd door de heer Jan Vogel, die een hammondorgel zal be spelen. Ook dit jaar zal voorts gemusiceerd worden door het orkest van Tom Erich met medewerking van de solisten Annie de Reuver, Harry Mooten, Jacky Glazer en Bert Visser. Iedere avond zullen enige ar tiesten optreden, onder wie Willy Aiberti, The Three Jacksons, Johnny Meyer, Max van Praag, The Three Hearts, The Butter flies, Ria Verda, Jenny Roda, Joop de Knegt, The Hotcha's en The Fouryo's. Pe ter Piekos zal als conferencier optreden en zal ook zoals gebruikelijk de prijzen uitreiken. Drie keer per dag zullen grote en kleine prijzen worden uitgereikt. De nummers, waarop deze prijzen vallen zul len worden bekendgemaakt op een groot bord in de hal. Iedere beursdag zal wor den besloten met een dansuurtje van tien tot elf uur 's avonds. Verlichting Het is welhaast overbodig erop te wij zen, dat ook dit jaar het Krelagehuis en een gedeelte van de Leidsevaart feestelijk zullen worden geïllumineerd, terwijl ook ADVERTENTIE ƒ1.50 is weer voorradig Marktplein 24-26 - Groeneweg 51 ADO '20 tegen „Beverwijk** In de uitwedstrijd tegen „Beverwijk" komen de Heemskerkers als volgt ln het veld, doel: Burger; achter: De Graaf en v. Tunen; midden: v. Duivenvoorde, Dam en Welboren; voor: G. v. Tunen, Bruins, Groot, De Wit en Beentjes. zeer veel bloemen voor de versiering zul len worden gebruikt. Er zal ook dit jaar weer veel worden gedemonstreerd. Op het gebied van de voorlichting noemen wij de stand van het Produktschap voor Groente en Fruit, waar zal worden aangetoond wat met behulp van fruit aan smakelijke gerechten kan worden tot stand gebracht en de stand van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, afdeling Vis, waar zal worden gedemon streerd, hoe visgerechten kunnen worden klaargemaakt. Een noviteit is verder een stand van de Bescherming Burgerbevol king, waar geëxposeerd wordt onder het motto „Meer vrouwen in de B.B.". De Rijksemigratiedienst heeft een gedeelte van de ruimte van de tentoonstelling in genomen, waar aandacht aan emigratie problemen wordt gewijd. Andere sociale instellingen zijn eveneens vertegenwoor digd, waarvan wij noemen: Gemeentelijke Nazorg, Haarlem, Epilepsiebestrijding Meer en Bosch, Heemstede en het Rode Kruis, Haarlem. Op het gebied van ambacht en kunst nijverheid zijn een glasblazerij en een pot- terie waar aardewerk gebakken wordt te bewonderen. Verder zijn er vele stands, waar vooral de huisvrouw in ge ïnteresseerd zal zijn en waar huishoude lijke artikelen, levensmiddelen, vernuf tige huishoudelijke apparaten, stofzuigers, wasmachines, fornuizen en andere nuttige en praktische gebruiksvoorwerpen zullen zijn geëxposeerd. Tot dusverre had de Haarlemse Voor jaarsbeurs in vergelijking met het aantal bewoners van het omliggende gebied Haarlem, Heemstede en Bloemendaal het grootste aantal bezoekers van alle vrouwenbeurzen in Nederland en de or ganisatoren hopen, dat dit record ook in 1958 gehandhaafd zal kunnen worden. Juist ook voor de gemeenten in de omtrek is deze beurs de eerste in Nederland in dit jaar van groot belang. De Haarlemse rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: A. J. M. Everaardt, vrachtrijder, Sper werstraat 27 te Badhoevedorp; rechter commissaris: mr. H. J. M. Cokart en cu rator: mr. J. Jansonius, advocaat en pro cureur te Haarlem, Parklaan 5. H. van Dijk, expediteur, Sloterweg 872 te Hoofddorp; rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart en curator: mr. J. H. van Wijk, advocaat en procureur te Haarlem, Kenau park 24. Opgeheven werden wegens gebrek aan actief de faillissementen van: A. Jansen, houthandelaar, Hoofdweg 998 te Nieuw-Vennep; curator: mr. J. H. van Wijk, advocaat en procureur te Haarlem, Kenaupark 24, uitgesproken bij vonnis van 21 januari 1958; L. P. M. Beerenhout, schilder, Alb. Thijmstraat 18 te Haarlem; curator; mr. A. R. van Ylzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem, Zijlstraat 47 rood, uitgesproken bij vonnis van 29 oktober 1957. Beëindigd werden wegens het verbin dend worden van de uitdelingslij sten de faillissementen: J. Moerkerk, kapper, 2e Vooruitgang straat 15 te Haarlem en zaak gedreven hebbende te Haarlem aan de Nagtzaam- straat 1 onder de naam „Maison Yvonne" Curator: mr. K. H. C. Arts, advocaat en procureur te Amsterdam, uitgesproken bij vonnis dezer rechtbank 14 september 1954; W. van der Laan, kruideniersbediende. Venneperweg 485 te Nieuw-Vennep. Cura tor: mr. K. H. C. Arts, advocaat en procu reur te Amsterdam; uitgesproken bij von nis der rechtbank 3 augustus 1954. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 1 Hmuiden-O. Telefoon 4640 De heer J. J. Romunde, die voor de leden van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk een lezing zou houden over de reis van dit echtpaar naar Amerika, was door verblijf in het buiten land verhinderd. In zijn plaats zou mevr. Schuttevaer-Velthuis iets vertellen over het schrijven van boeken. Mevrouw Schuttevaer gaf als haar me ning, dat vooral de arbeidersvrouwen veel te weinig lezen en als zij iets lezen dan zijn het meestal boeken waarvan heel weinig of niets uit gaat. Alleen de auteur, die door middel van zijn geestesprodukt weet door te dringen in de ziel van de lezer(es) bereikt daarmee, dat hij iets goeds kan brengen, iets waardoor het leven van de lezer meer waarde krijgt, ook omdat men met lezen veel kan Ieren. Want nog altijd is de spreuk van kracht: „Wie leest, verrijkt zijn geest". Mevrouw Schuttevaer vertelde ook hoe zij er toe komt om te gaan schrijven. Door het voorlezen van enkele gedeelten uit boeken liet ze uitkomen hoeveel verschil er is in schrijftrant. De voorzitster, mevrouw Schmohl, gaf in de vooravond haar visie over de poli tieke toestand in de wereld, speciaal wat Indonesië betreft. Kinheim-feestavond verschoven De besturen van de voetbalvereniging „Kinheim" en de supportersvereniging „Geel Zwart", die aanvankelijk het plan hadden de jaarlijkse feestavond op 19 of 26 april te houden, hebben de datum hier van moeten verschuiven naar maandag 28 april. De oorspronkelijke bedoeling de Kin- heim-familie in gebouw „Concordia" te ontvangen is afgesprongen op het feit, dat in de gerestaureerde zaal van Concordia maar driehonderd personen een plaats zou den kunnen vinden. Daarom wordt het jaarfeest nu gevierd in het Kennemer Theater te Beverwijk. Cellulose voor de papierfabriek Woensdagmorgen is voor de papierfa briek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse s.s. „Walma" met een lading van ruim 700 ton cellulose uit de Finse haven Jakobstad. (Verkort weergegeven) Bouwvakionen. Bouwvakwerkgever, uw gegevens omtrent het loon kloppen niet, het netto loon C.A.O. bedraagt niet 70 ongeveer, doch voor gehuwden zonder kin deren 63,50 per week, is de betrokkene lid van een vakorganisatie dan gaat er nog eens 1,30 af; 96 cent gereedschaps- geld is te laag voor goed onderhouden ge reedschap. Dus de man verdient ongeveer 60 in een hard, rauw vak. Als er geen werk meer is, gaat hij met één dag opzeg gen er uit, de slechtste het eerst, en de beste het laatste, en als deze laatste het ongeluk heeft in deze maanden januari, februari te zijn ontslagen, dan is er vrij wel geen kans meer op nieuw werk, Alles wat onderhanden is nadert in Haarlem vrijwel het einde. BOUWVAKWERKNEMER

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11