Nieuwe ploeg van Manchester United versloeg Sheffield W. nu ook in normaal formaat 85 ct. Parijs verbindt condities aan akkoord met Tunesië MHBS omzeilde in stadgenote AVC een zeer lastige klip HVS versloeg P en S Santpoort klopte CIOS Afdoende controle langs de Algerijns- Tunesische grens noodzakelijk geacht DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 11 DE VOLLEYBALCOMPETITIE Natuurlijk Een kaasgerecht! kaas Emil Oesterreicher coach van Real Madrid Dubbele Oostenrijkse zege in Lenzerheide Belgische voetballers voor de centrale training Debutant Seamus Brennan scoorde twee goals Om de Van der Aart-beker Poolwinnaars schonken 10.000 gulden Echtpaar Gyarmati-Szekely gaat naar Napels Successen voor IJmond Blinkert en Rapiditas Jeugdteam won Jansen en Groot vielen op in militair elftal Het Europees bekertoer nooi voor landen-voetbal Tafeltennisteams voor NederlandLuxemburg Sport in het kort Amerika stelt voor: vrije verkiezingen in Korea Tsjoe En Lai eist ook Amerikaanse uittocht Nieuwe taxistaking op til in Amsterdam Drieling in Zwolle Tot 12 maart zal in verband met de Voorjaarsbeurs voor de vrouw geen volley bal in het Krelagehuis in Haarlem gespeeld worden. Maar de omvang van de com petitie staat niet toe dat deze zoals andere jaren geheel stopgezet wordt. In de diverse gymnastiekzalen zal er uiteraard zonder publiek door de tweede en derde klasse teams doorgespeeld worden. MHBS om zeilde gisteravond een lastige klip door stadgenote AVC te kloppen. Met driemaal 15-11 bleven de leidsters van de overgangs klasse baas. AVC begon zeer agressief, nam de leiding en behield die lange tyd. Maar de MHBS-speelsters trokken profijt van hun solide opslag. In de eerste instantie voorkwam MHBS met de serve een grote achterstand en in de laatste fase van de eerste set zette Josien van Calmthout een 10-8 achterstand met een strakke tennis- serve om in een 14-10 voorsprong. In de tweede set was ook het veldspel van de „witten" beter en werd de ploeg van Agnes Leeuwenberg voor een 11-5 achterstand geplaatst. AVC haalde op tot 11-9, maar het was wederom Josien van Calmthout, met de actieve Jannie Smink de beste bij MHBS, die haar kracht aan serve bewees en haar ploeg naar een twee de zege leidde, 14-9 en 15-11. De derde set was gelijk aan de voorgaande en ook nu won MHBS met 15-11. HVS won HVS kwam voor de overgangsklasse heren in het veld tegen het Zaanse P. en S. Clay en zijn mannen waren in de eerste set goed op dreef, speelden met veel sou plesse en wonnen zonder bedreiging de eerste set met 15-9. In de tweede set was het spel van de HBS'ers evenals in de derde set een stuk minder, maar de Zaan- kanters verweerden zich toen fanatieker. HVS moest in de tweede set een 6-2 voor sprong prijsgeven (7-7), kwam zelfs met 13-11 achter en kon slechts met grote moeite en na een spannend scoreverloop de technisch mindere gastSn er onder krij gen: 11-13, 13-13, 14-13, 14-14 en 15-15, waarna P. en S. nog tweemaal de serve verkreeg: 17-15. De laatste set werd met 15-9 onbedreigd door de Haarlemmers ge wonnen. Activiteit Voor de eerste klasse heren startte CIOS de laatste tijd in de running tegen Santpoort met de beste voornemens, maar moest spoedig ervaren dat men met veel activiteit nog niet de sterke aanval van de Santpoortenaren kan bedwingen. Van meet af aan stevende Santpoort op de eerste winst af (7-0 en 15-4). Ook in de tweede set behield Santpoort het initiatief en kwam met 13-8 en 14-11 voor. Aangemoedigd door de mede-cursis ten hielden de toekomstige sportleiders lange tijd het vuur brandend, doch moes ten ook nu de eer aan hun tegenstanders laten: 15-12. In de derde set kon de ClOS-club tegen scoren. CIOS nam een 8-3 voorsprong, maar moest niettemin met een benauwde 15-13 setzege genoegen nemen (10-10 en 13-13). De laatste set bood nog een vlotte ADVERTENTIE Een dagelijkse puzzle: wat eten we vandaag een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem GEBAKKEN KAASPLAKKEN Per persoon75 gram belegen kaas. De belegen kaas in plakken van een cm dikte snijden. Deze door een vrij dik papje van bloem en water halen, daarna door paneermeel wentelen en in de koekepan vlug aan weerszijden bruin bakken. Op een verwarmde schotel schikken en zo warm mogelijk opdienen. Doe nóg meer met feÉjgÊl De Hongaarse voetbalcoach Emil Oes terreicher heeft bevestigd, dat hij deze zo mer trainer zal worden voor de Spaanse club Heal Madrid. Oesterreicher (vroeger coach van het befaamde Honved) weigerde na de Hongaarse opstand samen met an dere Honved-spelers terug te keren naar zijn geboorteland. „Ik was erg blij, toen ik het aanbod van Heal Madrid ontving, en ik ben blij, dat ik de coach van deze ploeg word. Ik ver onderstel dat het een van de beste ploe gen van Europa is", zeide Oesterreicher. „Het feit, dat Real een van de modernste stadions van Europa heeft, zal de ploeg meer kans geven om in de komende jaren internationale wedstrijden op grote schaal te spelen", aldus Oesterreicher. Toen Oesterreicher werd gevraagd of hij ook zou proberen andere Honved-sterren voor Real Madrid te winnen antwoordde hij: „het is nog te vroeg om daarover te praten". Oesterreicher gaf wel te kennen, dat hij Ferenc Puskas in het Spaanse team zou verwelkomen. (Puskas is door de F.IF.A tot augustus geschorst). partij volleybal, waarbij Santpoort met 5-0 voorkwam, doch in korte tijd een 6-5 ach terstand opliep. Santpoort bewees echter niet voor niets aan de top te staan en won de set nog gedecideerd (15-6). Eclecta won van PSVH met setstanden die voor zichzelf spreken: 15-6, 15-8 en 15-7. Dames In de eerste klasse dames liet Vesmia zich verrassen door Onze Gezellen. De ploeg van Tonnie Broersen mocht zelfs tevreden zijn met het behaalde gelijkspel: (V—OG) 16-14, 13-15, 13-15 en 15-11. Eclecta had tegen De Blinkert waarin Kittie Hoevens schitterde niet het minst in te brengen. Eclecta speelde vooral zwak in de aanval. De tussenstanden werden: 15-9, 15-6 en 15-6. Strijd In de tweede klasse B heren duurt de strijd om de leiding onverminderd voort. Rapiditas 2 bleef het goede pad bewande len door een 3-0 zege op De Blinkert 2, terwijl de concurrenten van de Rapidianen PSVH 2 en OVRA 2 de punten deelden. Het Zandvoortse OSS liet zich gisteravond gelden, want zowel de dames tegen Vesmia 2 als de heren tegen CIOS 2 behaalden- de volle winst. De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: PSVH—Eclecta 0-3, HVS—P en S 3-0, CIOSSantpoort 1-3, De Blinkert 3 Spaarnestad 2 3-1, OVRA 2—PSVH 2 2-2, De Blinkert 2Rapiditas 2 0-3, PSCB 2— HVS 4 0-3, OSS—CIOS 2 3-0, Die Raeckse 3—Velox 2 2-2. Dames: VesmiaOnze Gezellen 2-2, De BlinkertEclecta 4-0, AVCMHBS 0-3, HVS 3—Boru 1-3, OSS 2—De Blinkert 3 3-1, Vesmia 2OSS 1-3, SpaarnestadDSS 3-1, Die Raeckse 4Gios 2 2-2, JBS Eclecta 3 3-0, DSS 2—OG 3 4-0. Tijdens internationale skiwedstrijden in Lenzerheide hebben Hilde Hofherr en Ernst Hinterseer voor een dubbele Oosten rijkse overwinning bij de slalom gezorgd. Hilde Hofherr was bij de dames met 144.5 sec. (eerste manche 71.1 sec.), tweede manche 73.4 sec.) verreweg de snelste deel neemster. De Zwitserse Annemarie Waser werd met 153.4 sec. (78.2 en 75.2 sec.) tweede. Bij de heren ondervond Ernst Hinterseer de meeste tegenstand van zijn landgenoot Hias Leitner. Hinterseer had voor de twee manches 124.5 sec. nodig (62.4 en 62.1 sec.) en Leitner die tweede werd 128.1 sec. (64.7 en 53.4 sec.). Het hoogteverschil tussen start en finish bedroeg 270 meter, er waren 46 poortjes op de piste opgesteld. De Belgische keuzecommissie heeft, met het oog op de wedstrijden BelgiëDuits land en LuxemburgBelgië B op 2 maart, de volgende 30 spelers aangewezen voor de centrale training die vrijdag 21 februari wordt gehouden: doelverdedigers: Collette (Verviers), Leysen (Berchem SP), Nicolay (Standard CL) en Van der Stappen (Olym- pique Charleroi); achterspelers: Culot (An- derlecht), Devogelaere (Anderlecht), Di- ricx (Union SG), Happart (Standard CL), Thelin (Standard CL) en Van Brandt (Lierse SK); halves: Carré (FC Luik), Close (Union SG), Deschrijver (Olympique Char leroi), Hanon (Anderlecht), Maertens (Ant werp FC), Mathonet (Standard CL), Mees (Antwerp FC) en Storme (La Gantoise); voorwaartsen: Coppens (Beerschot), Houf (Standard CL), Jurion (Anderlecht), Leen- ders (St. Truiden), Lippens (Anderlecht), Orlans (La Gantoise), Paeschen (Standard CL), Piters (Standard CL), Van den Berg (Union SG), Van Herpe (La Gantoise), Vliers (Beerschot AC) en Wegria (FC Luik). Manchester United heeft de uitgestelde bekerwedstrijd uit de vijfde ronde van het Engelse bekertoernooi tegen Sheffield Wednesday met 30 gewonnen. By de rust leidde de ploeg met 10. De „replay" uit de vijfde ronde tussen West Bromwich Albion en Sheffield United eindigde in een 41 zege voor West Bramwich. Deze ploeg komt nu op eigen terrein in de kwart finales op 1 maart uit tegen Manchester United. Meer dan 60.000 toeschouwer waren naar „Old Trafford" getrokken om de beker wedstrijd tussen Manchester United, de ploeg die bij de vliegramp van 6 februari zeven van haar beste spelers verloor, en Sheffield Wednesday te zien. De sterk ge handicapte league-kampioenen hebben hun supporters tot grote geestdrift gebrachi door met een 30 zege een plaats in de kwart finales te veroveren. Het was de 20- jarige linksbuiten Seamus Brennan, een van de debutanten, die zijn ploeg aan een 20 voorsprong hielp. Zes minuten voor het einde van de wedstrijd scoorde de am per 18-jarige middenvoor Alex Dawson het derde doelpunt. Slechts twee spelers van de oude ploeg van Manchester United speelden deze wed strijd mee. Het waren rechtsback Bill Foui- kes, de nieuwe aanvoerder van het team, en doelman Harry Gregg. Nauwelijks een uur voor de wedstrijd maakten de bestuur ders van Manchester bekend dat een nieuwe speler was aangekocht, namelijk Stan Crowther van Aston Villa, die in deze wedstrijd voor het eerst voor de Man cunians heeft gespeeld. Afdoend antwoord Niet in eerste instantie de ruime zege van hun favorieten heeft de supporters van Manchester United tot groot enthou siasme gebracht, eerder nog was het de wyze waarop het team, waarvan de mees te spelers zo weinig routine in league-voet bal bezitten, speelde. De spelers hebben een direct en afdoend antwoord gegeven aan de velen die twijfelden of de kampioenen zich van deze verschrikkelijke slag zouden kun nen herstellen. Daarom was de manier waarop de zege werd behaald, belangrijker dan de overwinning zelf. Van het begin tot het einde heeft de ploeg met groot zelf vertrouwen en met veel vakmanschap ge speeld, zodat de veel meer geroutineerde tegenstanders tegen deze ploeg kansloos waren. De vier lichtgewonde spelers van Man chester United, die nog in het Rechts der Isar ziekenhuis worden verpleegd, t.w. Ken Morgans, Albert Scanion, Dennis Viollet en Ray Wood, hebben een radioverslag van bijna de gehele wedstrijd kunnen horen. Ook kregen ze tdl van telefoontjes uit Manchester door bemiddeling van mevr. Busby die telkens opgebeld werd vanuit de perstribune op Old Trafford. Ze waren in de wolken over het succes van de ploeg. Er heerste ook vreugde bij de familie leden van de spelers toen zij in hun hotel in München de uitslag vernamen. „Het is buitengewoon, ze moeten als duivels ge speeld hebben", zei mevrouw Blanch- flower. Zelfvertrouwen Natuurlijk was Seamus Brennan met zijn twee doelpunten de held van de dag, maar toch is de zege van Manchester ook voor een groot deel te danken aan het voortref felijke werk van Harry Gregg, die zijn Om tot een totaal van acht winnaars te komen in het toernooi om de Van der Aart Beker wordt zondag een tussenronde ge speeld. Ook de verliezers komen zondag in actie. Zij spelen de eerste verliezersronde. Het programma luidt: Winnaars tussenronde: Schoten a Hoofdd. Boysy a; Kinheim aOnze Gezel len a. Eerste Verliezersronde: SHS aTZB a; Vogelenzang aDCO a; v. Nispen a Bloemendaal a; DSOV aGeel Wit a; SVLl aVI. Vogels a; ADO aRenova a. jongere collega's het zelfvertrouwen gaf dat zij nodig hadden. Rustig en bekwaam heeft hij zijn doel verdedigd. Zonder te aarzelen mengde hij zich in de strijd en vooral wanneer Sheffield een hoekschop mocht nemen viel op hoe zeker Gregg van zichzelf was. Steeds opnieuw „plukte" hij de bal boven de hoofden van de voor waartsen van Sheffield weg. Rustig was ook Bill Foulkes die niet slechts verdedigend sterk speelde, maar ook met geplaatste passes zijn voorwaart sen wist te bereiken. En in die voorhoede speelden de nieuwe aanwinsten Ernie Tay lor en Stan Crowther die pas een uur voor de wedstrijd zijn contract tekende met de overige voorwaartsen samen alsof zij al maanden voor dezelfde ploeg uitkwa men. Voor de wedstrijd werd, ter nagedachte nis van de slachtoffers van de vliegramp, een minuut stilte in acht genomen. De winnaars van de Engelse voetbalpool van deze week, de heer en mevrouw Brockwell, hebben 1000 pond (ruim 10.000 gulden) geschonken aan de nabestaanden van de slachtoffers van de vliegramp die op 6 februari bij München plaats vond. John Brockwell en zijn echtgenote, die nog nimmer een voetbalwedstrijd hebben gezien, wonnen deze week een record bedrag van 206.028 pond sterling (meer dan 2 miljoen gulden). De beide cheques zowel de heer als mevrouw Brockwell schonk 500 pond waren de eerste uit hun nieuwe cheque boek, en de eerste die zij ooit van hun leven hadden getekend. De bekende Hongaarse waterpolo-speler Deszo Gyarmati, die met zijn echtgenote, de ex-Olympisch kampioene op de 200 meter schoolslag, Eva Szekely, en doch tertje na de gebeurtenissen in Hongarije in 1956 uit zijn land vluchtte en die zich op het ogenblik in Wenen bevindt, zijn door de club „Canottieri Napoli" geënga geerd als respectievelijk polotrainer/speler en zwemtrainster. Het Hongaarse echtpaar zal dezer dagen naar Napels vertrekken. De zaalhandbalcompetitie De zaalhandbalcompetitie die voor de damesteams uit de afdeling Haarlem en het rayon Leiden van het N.H.V. geduren de enkele zondagen in de veilinghal in Lisse de aandacht vroeg, zal zondag in de Houtrusthal in Den Haag besloten worden met de eindstrijden. De vier poule-winnaressen HVS en uit de afdeling Haarlem IJmond, De Blinkert en Rapiditas 2 zullen in een halve competitie hun krachten meten met als inzet het kampioenschap van deze be scheiden maar goed geslaagde zaalhand balcompetitie. Bij de junioren eindigden Concordia a en b en De Blinkert als poule-winnaressen en spelen eveneens de eindstrijden in Den Haag. De uitslagen van zondag luidden; Rapi ditas-VVSB 5-1, De Blinkert 2Foreholte 2 2-1, MSV—ADO 1-6, IJmond 1—IJmond 2 5-1 en Rapiditas 2HBC 2 1-1. Eindstanden De eindstanden bij de senioren luiden: Poule A HVS 4—8 Foreholte 46 ADO 4—4 MSV 4—1 Van Nispen 41 Poule C IJmond Full Speed Rapiditas IJmond 2 VVSB 4—8 4—4 4—4 44 4—0 Poule B De Blinkert 47 SVLV 4—6 Concordia (Hill.) 4—5 HBC 4—2 Leonidas 40 Poule D Rapiditas 2 34* De Blinkert 2 3—4* Foreholte 2 32 HBC 2 3—2 Gemiddelde gaf hier de doorslag. ADVERTENTIE 6DLD STAC In Amersfoort heeft het Nederlands jeugdelftal, bestaande uit spelers van 16 tot 18 jaar, tegen het voorlopig Nederland se militair elftal gespeeld. De jeugd won geflatteerd met 2-1. De ruststand was 0-0. Temming (DOS) scoorde spoedig na de hervatting voor het jeugdteam, waarna Groot (Stormvogels) gelijk maakte. De militairen kregen daarna een groot over wicht, doch konden dit niet in doelpunten uitdrukken. Bovendien was de doelman van de jeugd, Hoekstra (GVAV), in uitste kende vorm. Bij een uitval van de voorhoe de van het jeugdelftal zette Bouwmeester (NAC) uitstekend voor, waarna Temming wederom scoorde. Het spelpeil was vooral voor rust zeer matig. In de tweede helft werd het iets be ter. Van het jeugdelftal behoorden doel man Hoekstra en rechtsback P. de Groot (Hermes-DVS) tot de uitblinkers. In het militaire team vielen linksback Hans Kraay (DOS) en de beide Stormvogels spelers Jansen en Groot, resp. rechtsbin nen en midvoor, het meest op. Na rust kwam Kruiver (PSV) de militai re ploeg versterken, doch zijn optreden viel erg tegen. Vele leden van de T. C. van de KNVB en bondstrainer Elek Schwartz woonden de wedstrijd bij. Nederland neemt niet deel Het plan om te komen tot een beker toernooi tussen de nationale voetbalteams van de Europese landen, kan nog niet worden gerealiseerd. Op de laatste dag van de inschrijvingstermijn, 15 februari, hadden zich namelijk slechts veertien lan den aangemeld, terwijl de Europese Voet bal Unie als voorwaarde had gesteld, dat zestien landen moeten deelnemen. Volgens het Franse sportblad „l'Equipe" zouden deze veertien landen zijn: Oosten rijk, Bulgarije, Tsjechoslowakije, Dene marken, Frankrijk, Oost-Duitsland, Grie kenland, Polen, Roemenië, Spanje, Zwe den, Turkije, Rusland en de Ierse Vrij staat. Men hoopt, dat Portugal, Hongarije en Joegoslavië zich alsnog zullen aanmel den, in dat geval kan het toernooi door gang vinden. De vier Britse bonden, West- Duitsland, België, Nederland, Zwitserland en Italië hebben reeds te kennen gegeven niet te zullen deelnemen. Volgens het schema zou het toernooi in twee jaar (volgend op het jaar, waarin de eindronden van het toernooi om het we reldkampioenschap worden gespeeld) wor den afgewerkt. In het eerste jaar zouden de achtste finales worden gehouden (af- valsysteem: elk land speelt een uit- en een thuiswedstrijd), in het volgende de kwart finales (opnieuw twee wedstrijden) en een finaletoernooi. Voor de tafeltenniswedstrijd tussen de herenteams van Nederland en Luxemburg, die zaterdag 1 maart in Assen wordt ge houden, zijn de ploegen als volgt samen gesteld: Nederland: Jan Hoogendorp (Den Haag), Bert Onnes (Amsterdam) en Frans Schoofs (Amsterdam). Reserve: Jan Scheffer (Ede). De heer P. Scheffer zal als niet-spelend aanvoerder optreden. Luxemburg: Carlo Jaminet, Felix Feiten en Jacq Krece. Reserve: Paul Ooster. Niet- spelend aanvoerder: de heer Molitor. DANK VOOR ZORG. De Britse lucht vaartmaatschappij B.E.A., waarvan een toestel met de spelers van Manchester United aan boord verongelukte, heeft het „Rechts der Isar"-ziekenhuis bij München uit waardering voor de voortreffelijke zorg voor de gewonden een kunstnier aange boden. De kunstnier heeft een waarde van circa 10.000 gulden. SAARBRüCKEN. In Saarbrücken is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de Duit se zuidwestelijke eersteklasser Saarbrücken en het Luxemburgse elftal. De Duitsers, die bij de rust met 3-1 de leiding hadden, won nen de ontmoeting met 3-2. COPPI TERUG. Na een tournee van ver scheidene weken door Zuid-Amerika is Fausto Coppi woensdagavond per vlieg tuig in Milaan gearriveerd, waar vele sup porters hem verwelkomden. KLEIN BILJART LIBRE. Voor het kam pioenschap van Nederland extra klasse klein biljart libre (grenzen 11-20) hebben niet minder dan 43 biljarters ingeschreven, die voor 15 maart voorwedstrijden moeten spelen. De eindstrijd wordt van 27 tot en met 30 maart in Middelburg gehouden. IJSHOCKEY. Het Amerikaanse team dat zal deelnemen aan het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey, dat begin maart in Oslo wordt gehouden, heeft in de Noorse hoofdstad met 3-2 gewonnen van de nationale ploeg van Noorwegen. De tussenstanden waren 1-1, 1-1, 1-0. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse regering heeft gisteren in twee buitengewone zittingen de voorwaar den opgesteld, waaraan de oplossing van het geschil met Tunesië volgens haar in zichten zal moeten voldoen. In de eerste plaats mogen de Britten, en, voor al, de Amerikanen aan hun goede diensten, waardoor het gesprek op gang kan komen, generlei verdere pretentie of conclusie verbinden. Frankrijk wenst in geen enkel opzicht afstand te doen van zijn soeverei niteit. Door dit resolute voornemen voor op te stellen hoopt de Franse regering kennelyk te voorkomen, dat zy nog ver der af zal glijden op de weg naar een internationalisatie van het Noordafrikaan- se probleem, een ontwikkeling die in feite ongetwijfeld al is ingezet. Parijs hoopt vooral dat eindelijk het kernvraagstuk van de bescherming der Algerijns-Tunesische grenzen geregeld zal worden. Een vraagstuk, waaruit, volgens de officiële inzichten hier, alle andere pro blemen met Tunesië zijn voortgevloeid. Een afdoende controle van die grens wordt voor Frankrijk te noodzakelijker naarma te de Algerijnse rebellen in Tunesië een overwegender positie innemen. Men ge looft in Parijs dat de zwaarbewapende FLN, het Algerijnse bevrijdingsfront, in feite in Tunesië de lakens uitdeelt en zelfs president Bourguiba naar haar hand weet te stellen. Het grote gevaar is, zo merkt men in officiële kringen in Parijs op, dat de Algerijnse fellagha met hun provoca ties stap voor stap ook Tunesië in een for mele oorlog tegen Frankrijk zullen drij ven. Bizerta: Frans De Tunesische suggestie de oorlogbasis Bizerta, waaraan Frankrijk de laatste ja ren grote bedragen ten koste heeft gelegd, onder rechtstreekse Atlantische bescher ming te plaatsen, acht men in Parijs niet voor uitvoering vatbaar. NAVO-bases wor den door de leden landen slechts ter be schikking van de gemeenschappelijke ver dediging gesteld. Premier Félix Gaillard heeft in de Nationale Vergadering nog maals met nadruk verklaard, dat zijn rege ring er niet over denkt Bizerta te ontrui men. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft een beroep gedaan op commu nistisch China, na de aangekondigde mili taire ontruiming van Noord-Korea, ook in te stemmen met het houden van vrije ver kiezingen in Korea onder UNO-toezicht. In een Amerikaanse verklaring wordt gezegd, dat de UNO zeven jaar geleden de Chinese communisten als aanvallers had veroordeeld wegens hun ingrijpen in de Koreaanse oorlog en hun toen verzocht had hun „vrijwilligerstroepen" onmiddel lijk terug te trekken. Er zijn volgens de verklaring op het ogenblik vijf tof zes maal zo veel Chinese troepen in Noord-Korea als UNO-troepen in Zuid-Korea. Een Amerikaanse woordvoerder zei in antwoord op vragen, dat de Verenigde Sta ten niet van plan zijn hun huidige troe pensterkte in Zuid-Korea verder in te krimpen. Volgens de woordvoerder is het niet duidelijk wat de Chinese communis ten bedoelen met verkiezingen in geheel Korea onder „neutraal" toezicht. Redelyk TOKIO (AFP) De Chinese premier Tsjoe En Lai heeft in een toespraak tot het Noordkoreaanse parlement verklaard, dat de Amerikaanse strijdkrachten in het zui den eveneens naar hun land zouden moe ten terugkeren. „Het wordt tijd, dat de Verenigde Staten en Zuid-Korea redelijk gaan handelen", aldus Tsjoe En La-, vol gens radio-Pjongjang. HONGKONG (Reuter) Het Noordko reaanse parlement heeft de terugtrekking van de Chinese militaire „vrijwilligers" uit het land goedgekeurd als een belang rijke stap naar de hereniging van Korea en de vreedzame regeling van het Kore aanse vraagstuk door het Koreaanse volk, aldus meldt het persbureau „Nieuw China" LONDEN (Reuter) Waarnemers ln Londen menen dat de terugtrekking van de Chinese „vrijwilligers" een onderdeel kan zijn van de strategie van de commu nistische wereld, die de terugtrekking van de strijdkrachten van het Westen uit Zuid- Korea en West-Duitsland ten doel heeft. Opgemerkt wordt dat de terugtrekking van de Chinese „vrijwilligers" vermoede lijk tijdig voltooid zal zijn om een punt van bespreking uit te maken op de eventuele topconferentie van Oost en West. Men verheelt zich in diplomatieke krin gen in Parijs geenszins dat de kloof, tus sen de Franse en de Tunesische stand punten nog bijzonder groot is. De officiële waarschuwing van de Tunesische ambas sadeur Mongi Slim, dat zijn regering op nieuw bij de Veiligheidsraad zal aanklop pen, indien er binnen enkele dagen geen regeling in zicht zou komen, draagt niet bij tot een verbetering van het klimaat. Voor het ogenblik kan men slechts vast stellen, dat de soep zelden zo heet gege ten wordt, als opgediend, en dat Washing ton bovendien het stellige voornemen CONFLICT EGYPTE-SOEDAN* toont alles in het werk te stellen om eèn behandeling der Tunesische kwestie bij de Veiligheidsraad te voorkomen. Bizerta: Tunesisch PARIJS (Reuter) President Bourgui ba heeft in een persgesprek met het onaf hankelijke Franse blad „Le Monde" op nieuw verklaard dat de Franse troepen Tunesië zo spoedig mogelijk moeten ver laten. Hij zei daarbij dat de ontruiming van Bizerta voor welke basis een nieuw statuut zou moeten worden opgesteld misschien wat langer zou kunnen duren dan die van de andere bases en bijvoor beeld tegen het einde van dit jaar vol tooid zou kunnen worden. PARIJS (Reuter) De Franse regering heeft besloten, langs de gehele Algerijns- Tunesische grens een „verboden zone" in te stellen, waar niemand mag wonen of mag reizen. (Van onze correspondent) Opnieuw dreigt in Amsterdam een sta king van taxichauffeurs. De chauffeurs verzetten zich namelijk tegen de vorige maand ingevoerde tariefsverhoging van tien percent, die het gemeentebestuur van Amsterdam heeft gemeend te moeten in stellen. Het is een vreemde zaak geweest met deze tariefsverhoging, die tijdelijk is en slechts tot 1 april officieel zal duren. Dan zal het gemeentebestuur zich opnieuw beraden over de tarieven. Dientengevolge zijn deze niet op de diverse taxameters van de Amsterdamse taxi's aangebracht. Wel hangt er een papiertje in de wagens, dat boven het bedrag, dat de taxameter aangeeft, tien percent dient te worden betaald. De chauffeurs nu menen, dat deze tien percent uit hun zak komt, omdat het publiek dit verdisconteert met de te geven fooi, die de chauffeurs zien als een be langrijk deel van hun inkomsten. „Wij be talen die tien percent", aldus de chauf feurs. Wanneer de overheid van Amsterdam de tariefsverhoging op deze wijze handhaaft, zijn de taxichauffeurs van plan een pro teststaking te beginnen. Mevrouw M. Huiskamp-Dragt te Zwolle heeft gisteren het leven geschonken aan een drieling, drie jongetjes, die de namen Jan Teun, Dirk Lex en Rijk Johan hebben gekregen. Vader van de drieling is de heer E. H. Huiskamp, bureauchef van de Overijselse Landbouwmaatschappij.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3