Gerard van Praag NO-IRON Velsens cultureel leven in de komende week Havenberichten Visserij-varia IJ mond-agenda overhemden vrijdag 21 Februari i958 7 Sneeuwstorm, in A merika Beperkt programma voor „Watervliet" Nederlandse Huisvrouwen en „interieur-verbetering" Eerste vergadering van Velsen-Noords comité Hoe Waterloo zondag in het veld verschijnt 7 De medische verzorging tijdens het weekeinde Belangrijke wedstrijden voor IJmond-handbal „Wijkeroog" niet gerust op daling conjunctuur Vergaderende winkeliers bespraken hun zorgen Nieuwe „poldermeester" gekozen De zwaarste sneeuwstorm, die het Oostelijk deel van de Verenigde Staten in 22 jaar heeft getroffen, is uitgewoed. De sneeuw lag op sommige plaatsen bijna vier meter hoog. Na dertien dagen lijkt de koudegolf in kracht af te nemen. Een warme luchtstroom van de vlakten gaat via het midden-westen naar het oosten. Sinds 6 februari zijn 423 personen ten gevolge van de koude om het leven gekomenTe South Bend in Indiana, lag dinsdag 52 centimeter sneeuw. Het verkeer in het gehele noordwesten van de staat werd vol komen ontwricht. Met helikopters van het leger uit Chicago werden 21 per sonen, zieken en aanstaande moeders, naar Michigan City gebracht. Ten ge volge van kortsluiting vielen dinsdag 58 treinen van de spoorwegmaatschap pij Pennsylvania Railroads uit. Andere treinen kwamen met grote vertraging binnen, „The Colonial", die tussen Washington en Boston rijdt, met 22 uur. Op de foto ziet men twee auto mobilisten in de omgeving van Washington bezig met het uitgraven van hun voertuigen. Talloze anderen wachten nog op assistentie. In de staat New York is de noodtoestand afgekondigd. Gouverneur Harriman heeft een beroep op het leger gedaan te helpen om de „kritieke toestand" als gevolg van de overvloedige sneeuw val te verbeteren. De secondaire we gen zijn over honderden kilometers onberijdbaar. In sommige steden en dorpen raken de voedselvoorraden uit geput, De gouverneur heeft om heli kopters gevraagd. Aan de vrijmaking van de wegen wordt dag en nacht gewerkt. Aangezien de twaalftallen 1 en 2 van de korfbalvereniging „Watervliet" zondag op nieuw vrij zijn is het competitieprogram ma van deze vereniging beperkt tot wed strijden voor Watervliet 3 en 4, die respec tievelijk thuis spelen tegen Nieuw Flora 3 en uit tegen Aurora 3. Watervliet 3, dat nog altijd niet voldoen de punten heeft verzameld om zich ge makkelijk van de onderste plaats te dis- tanciëren, zal uit deze wedstrijd winstpun ten moeten halen. Voor Watervliet 4 ligt de situatie iets eenvoudiger; hier wordt verwacht, dat de punten naar Velsen ko men. De Watervlietaspiranten trekken naar Haarlem, waar zij in Oosterkwartier B. één van de sterkste ploegen in hun af deling ontmoeten. In het Cultureel Centrum aan het Moer- bergplantsoen te IJmuiden werd gisteren door mevrouw Smit-Goeman uit Heelsum voor de leden van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, afdeling Velsen- tJmuiden, een lezing gehouden over het mderwerp „Hoe verbeteren wij het be- ctaande interieur?" Evenals de vorige keer doorspekte me vrouw Smit haar beschouwing met waar- tevolle tips en gaf zij de aanwezigen nogal vat „zure appeltjes" in de vorm van cri- :ische beschouwingen te slikken. Het interieur van een woning vergeleek ie inleidster met het decor bij een toneel- dtvoering: het dient onopvallend te zijn, (e juiste stemming teweeg te brengen, iet moet zich aanpassen aan de praktische •isen, die haar gesteld worden, terwijl het evens het gezinsbudget niet te boven loort te gaan. Eén van de grootste fouten die bij het inrichten van een huis gemaakt wordt is, dat men streeft naar zo kost baar mogelijke meubilering, zonder dat men zich afvraagt of al deze kostbare za ken mooi zijn en harmonieus bij elkaar ge bracht kunnen worden. Waar aan toe te voegen is, aldus mevrouw Smit, dat ve len te grote financiële offers gaan brengen of hun toevlucht nemen tot namaak-go- tisch" en „imitatie perzisch". Dit is des te betreurenswaardiger omdat het zo langzamerhand mogelijk is gewor den zich meubels aan te schaffen, die vol doen aan moderne eisen, die functio neel zijn en die niet tot extravagante uitga ven hoeven te dwingen. Hierna liet me vrouw Smit een aantal dia's zien van de in richting van haar woning, een boerderijtje te Heelsum., waarna gelegenheid was de spreekster enige vragen te stellen over de mogelijkheden en moeilijkheden bij het inrichten van nieuwe en het verbeteren van bestaande interieurs. Het was een interessante bijeenkomst waarvoor een vrije grote belangstelling bestond. Naar wij vernemen zal woensdagavond 26 februari een eerste vergadering worden gehouden door de nieuwe formatie van de samenwerkende belangengroepen in Vel- sen-Noord. De bijeenkomst wordt gehouden in de nieuwe gemeentelijke vergaderzaal aan de Imidt van Gelderstraat. Het programma voor Waterloo voor zondag luidt: Zaanlandia—Waterloo 2.30 uur; Velsen 3 Waterloo 2 12 uur; Kennemers 6Waterloo 3 9.45 uur; Bloemendaal bWaterloo b9.45 uur; Water loo 4—TYBB 6 12 uur; Waterloo a—VSV a 2.30 uur zat.; Kennemers cWaterloo b 2 uur zat. Waterloo komt tegen Zaanlandia uit met; W. Kok, P, v. d. Klooster, L. J. v. d. Kuyl, W. Nu- man, J. v. d. Steen, J. van Sikkelerus, L. Koops N.N., G. Post, N.N., S. Vlugt. ADVERTENTIE (niet strijken) ALLE MATEN ALLE KLEUREN Alleenverkoop voor llmuiden: KENNEMERLAAN 130-106 HAAST U! HAAST U! IJMUIDEN Dokters: Dit weekeinde zijn te raadple gen de artsen J. H. van Ginkel, Kenne- merlaan 141, tel. 4058; A. J. G. Wermen- bol, Maasstraat 15, tel. 6388; A. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 02510-4987. Van zondagmorgen tot des avonds 12 uur: M. A. de Ruiter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. P. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513-212. Bovendien neemt dr. Kloppert waar voor de patiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85. Bloemendaal, tel. K 2500-22181; Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. Wijkverpleging: Voor Velsen-Noord, Vel- sen-Zuid en IJmuiden-Oost: zr. Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 2510-3936; voor IJmuiden-West en Oost: zr. N. Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383; voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden-Oost: zr. G. Lam- merts, Brederoodseweg 90, Santpoort station. CASTRICUM Artsen: Van Zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: de arts H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster D. Becker, adres: zuster Meihuizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is dage lijks en des zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Nu de weken van rust voor de veldhand- balsport zijn verstreken, die zijn opgevuld met zaalhandbalcompetities, zullen zon dag de veldhandbalwedstrijden weer de aandacht vragen, hoewel ook nog zaal handbal wordt bedreven. Bij deze laatste competitie is het team van de IJmond I-dames poulewinnaar geworden in Lisse, dat nu in de Houtrust- hallen te Den Haag met de drie andere poulewinnaars zal gaan uitmaken, wie het kampioenschap zal veroveren. Vermoe delijk zullen HVS en SVLV als tegenstan ders in de halve competitie fungeren. Hoewel de IJmond 2-heren in Alkmaar geen kampioensaspiraties meer kunnen koesteren gaan zij er toch heen om de laat ste zaalwedstrijd tegen Tonegido I uit Wie- ringen te spelen. Op „Watervliet" worden drie wedstrij den gehouden en wel voor de dames IJmond 2 tegen Concordia 3 en IJmond 3 tegen IEV I. In beide gevallen moet het mogelijk zijn, vooral wegens het terrein voordeel, de wedstrijden in winst om te zetten. Belangrijk is de wedstrijd tussen de he ren van IJmond I en Rapiditas I, waarbij de Velsenaren, lijst-aanvoerders, hun kampioenskansen zullen proberen te be houden. Anderzijds kunnen de Haarlemse gasten deze IJmond-verwachtingen de bo dem inslaan en er zelf profijt van trekken. De opstelling van IJmond I (heren) is: J. Böhm; A. Blok en J. v. Buuren; K. Schik; H. Boom en J. Wolters; J. Burg hoorn, E. Sauer, G. Kramer, E. Jonker en G. Noomen. Ledental van DIJV liep iets terug Het ledental van de Beverwijkse hengel sportvereniging „De IJmond Vissers" liep in het afgelopen jaar iets terug. De jeugd afdeling gaat niet best, hiervan zijn nog maar twaalf leden over. In hotel „Parkzicht" werd donderdag avond de jaarvergadering gehouden die slechts matig werd bezocht. De voorzitter, de heer H. Oosterwold deelde mede dat op zaterdag 22 februari een klaverjasdrive zal plaats hebben. Op zondag 9 maart wil men bij voldoende deelneming een viswed strijd houden in Middenmeer. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer B. Son- dorp bleek, dat het aantal leden thans 123 heren en 5 dames omvat. De onderlinge en concourswedstrijden hadden een geani meerd verloop. De penningmeester, de heer G. Rijke- boer, maakte melding van een batig saldo. De heer H. Oosterwold was voornemens om op deze avond voor de laatste maal de voorzittershamer te hanteren. Hij zwichtte echter voor de aandrang der leden en werd herbenoemd. Inplaats van de heer G. Rij- keboer die zich niet meer beschikbaar stelde werd de heer C. Gebhard tot pen ningmeester gekozen. Als nieuwe bestuurs leden werden de heren N. S. Boogaard en J. v. d. Ham geïnstalleerd. De eerste onderlinge wedstrijd in het nieuwe seizoen werd vastgesteld op 8 juni. Na de pauze werd het bestuursvoorstel besproken om het contributiebedrag iets te verhogen, waarmee de vergadering akkoord ging. Handbalnieuws van „Full Speed" Na een lage periode van zaalhandbal komen'de junioren van de Velser hand balvereniging „Full Speed" zondagmiddag 2 uur op „Schoonenberg" in het veld en wel tegen Zandvoortmeeuwen. Ondanks het feit dat de Zandvoorters bovenaan de ranglijst prijken is een verrassing niet uitgesloten aangezien de „Full Speed"- junioren wat spel betreft in stijgende lijn zijn. Adspiranten A zal waarschijnlijk de overwinningenreeks voortzetten in de uitwedstrijd tegen TYBB A. Adspiranten B ontvangt IJmond C. Aangezien laatst genoemde vereniging niet tot de sterksten behoort zit er misschien een kans in om de eerste punten te veroveren. Jaarvergadering van NCVB, afdeling Velsen Het bestuur van de afdeling Velsen van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft zijn leden uitgenodigd voor de jaarlijkse leden vergadering, die maandagavond, 24 febru ari in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat zal worden ge houden. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: bedelarmbandje; grijs jongensjasje; portemonnee, kinder laarsje; rozenkrans; donkerblauwe dames handschoenen; kindercape; autoped op luchtbanden; 1 paar rolschaatsen; glacé dameshandschoen; portemonnee; pakje met dameskleding; kindertasje; dames regenmantel; twee muntbiljetten; plastic zak inh. trainingsbroek en balletschoenen; abonnement van de Spoorwegen. De weekagenda, samengesteld 'door het Agendabureau van de Veisergemeenschap ziet er voor de week van 24 februari tot en met 1 maart als volgt uit: 24 FEBR. t/m 1 MAART Pleter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. 24 FEBR. t/m 1 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Hei- destraat IJmuiden-Oost geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N. geopend van 14 tot 17 uur; Het was met enige teleurstelling, dat de heer E. Sanders, voorzitter van de winke liersvereniging „Wijkeroog" donderdag avond in het nieuwe wijkcentrum Velsen- Noord, maar een gering aantal leden in de jaarvergadering kon begroeten; een teleur stelling overigens, die h(j onder meer af leidde uit de dalende conjunctuurlijn, die volgens hem in de omzetten gedurende de laatste tjjd te bespeuren valt. Hij herinnerde voorts aan het ontstaan van de actie-comités in „Noord", welker geschiedenis in onze kolommen is uiteen gezet. Aanvullend verklaarde de heer San ders dat deze acties hebben geleid tot een contact met de Velser Gemeenschap, waar uit een voorlopige werkcommissie is ont staan, die de belangen van Velsen-Noord gaat behartigen en waarbij de wenselijk heid is gebleken om het verenigingsleven met al zijn facetten onder leiding van de Velser Gemeenschap, van wie dr. H. Voor zanger in Velsen-Noord de vertegenwoor diger is, te bevorderen. Juist woensdag avond is er een bijeenkomst geweest, waar in is vastgesteld om op 26 februari in het wijkcentrum aan de Smidt van Gelder straat een vergadering te beleggen met onder andere de „commissie Rolink", de „intellectuele adressanten" en het bestuur van de W.V.W., welke zo zei de heer Sanders ook voor de pers toegankelijk is. De heer Sanders stelde vast, dat er dus een commissie op brede basis werkt om hetgeen reeds is verwezenlijkt in 1957 uit te breiden tot andere zaken, die direct on der de rook der industrie liggen om aldus vraagstukken eventueel bij het gemeente bestuur aanhangig te kunnen maken. Er zijn buiten het reeds bereikte nog vele wensen, waarbij de Gilden-tunnel, die voorlopig wegens de zeer hoge kosten is afgevoerd, toch voor de aparte woonkern Velsen-Noord noodzakelijk zal blijven voor het zakenleven en voor de inwoners zelf. Nu de ziekenfondsen strenge controle gaan uitoefenen op de weistandsgrens hield de heer A. Langkemper een breedvoerig pleidooi voor een vrijwillige ziekteverzeke ring van de leden. Het jaarverslag van de heer J. W. D Schmitz, secretaris, vermeldde nog de ac tiviteit van de W.V.W. bij de opening van de tunnels, waarbij „Noord" overigens in de feesten maar karig was betrokken. Des ondanks had hetzelfde „Noord" een be langrijk aandeel in de „Kent u Velsen' actie. De economische terugslag beïnvloed de enigszins de St. Nicolaas-actie en ook het ledental was tot 56 teruggelopen. In zake het derde uitbreidingsplan voor Vel sen-Noord, zoals het nu ten raadhuize ter visie ligt, opperde de voorzitter het plan de leden te doen voorlichten door een des kundige. Het kasverslag liet een verplaatsing van de financiële basis der vereniging naar de W.V.W.-zegelactie zien. Het totale kassaldo was echter toegenomen. In zijn verslag over de W.V.W.-zegels noemde de heer Langkemper deze actie een „zorgenkind", nu er met een achterstand wordt ge werkt en er zaken zijn, die voor jleze zegels geen belangstelling meer hebben en „ge voel van solidariteit missen", naar hij zei Er is een nadelig saldo van 1100.de omzet is iets teruggelopen. Aan waarde bonnen was in 1957 aan het publeik uit gekeerd 28.158,50. Spreker verfoeide het bestaan van grote bedrijfsinkoopcombina ties, die de kleine middenstander de nek breken, maar waaraan de regering blijk baar niets kan of wil doen, ondanks het fei, dat er gewerkt wordt zonder midden standsdiploma of vestigingsvergunning. De suggestie om tegenover deze combinaties een verkopersstaking van enkele dagen te beginnen en zo de autoriteiten op het ge vaar voor de bonafide winkelier te wijzen, achtte de heer Langkemper een vrome wens. Bij acclamatie werden in het bestpur herkozen de heren E. Sanders, voorzitter; J. W. D. Schmitz, secretaris en J. J. Bos man, tweede penningmeester. „Mandy" in finmvoorstelling van ggb De laatste filmvoorstelling in dit sei zoen georganiseerd door de Commissie Cultureel Beverwijc vindt plaats op don derdag 6 maart in het Luxor Theater. Er zijn twee voorstellingen van „Mandy" met Mandy Miller. De regie is van Alexander Mackendrick. Het laatste concert vindt plaats op woensdag 19 maart in het Kennemer Theater. Onder leiding van Henri Arends worden uitgevoerd: „Voorspel tot een tra gedie" van Badings, Pianoconcert van Grieg en de eerste symfonie van Brahms Als soliste treedt op Toos Onderden- wijngaard, piano. Op donderdag kwamen in IJmuiden binnen. Draco van Rotterdam, Atlantic van Z.-Amerika, Martha van Hamburg, Eemstroom van Londen, Fernland van Dakar, Niobe van Kotka, Swift van Londen, Rottum van Swansea, Westerdok van Londen, Elvdiek van Mantyluoto, Helder van Cuba, Steenbergen van Londen, Zaanstroom van Hull, Ardeas van Palermo, Fountain Abbey van Goole, Isis van Emden, Keizer van Rotterdam, Normandia van Gothenburg, Heriot van Grange mouth, Rijnstroom van Londen. Vertrokken zijn: Spaarnestroom naar Hull, Adonis naar Curagao, Hontestroom naar Ports mouth, Schwannheim naar La Koruna, Arbon naar Antwerpen, Waal naar Hamburg, Chandler naar Hamburg, Casbeck naar Odessa, Lissekerk naar Londen, Nanny naar Rensburg, Walda naar Antwerpen, Bierum naar Esbjerg, Bloemfontein naar Bremen, Overijssel naar Port Said, Anna Louise naar Landskrona, Jenjo naar Hamburg, Tubel naar Grangemouth, Willemstad naar Ham burg, Swift naar Harlingen, Tannstein naar Bre men, Roelf naar Bordeaux, Argos naar Hamburg, Ilos naar Rotterdam, Ameintas naar Rotterdam, Bennekom naar West-Indië. dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 u. (jeugd); donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 24 FEBRUARI Ned. Christelijke Vrouwenbond: afd. Velsen-N. Jaarvergadering in de gem. vergaderzaal aan de Van Diepenstraat, Velsen-N., aanvang 19.30 uur. 25 FEBRUARI Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina". Uitvoering in het St. Fideliusgebouw te IJmuiden-Oost. Aanvang 20 uur. Vrouwenbond van de P.v.d.A. Vergade ring ten huife van mevrouw v. d. Wiele, Strengholtstraat 18, IJmuiden. Onder werp „Hoe worden wij geregeerd". Aan vang 20 uur. 26 FEBRUARI Fotokring Velsen: werkavond in het Cultureel Centrum, IJmuiden. Aanvang 20 uur Toneelver. „Advendo": Toneeluitvoering „De dorpsdokter" van Jan Fabricius in het Herv. Jeugdgebouw aan de Rem- brandtiaan te IJmuiden-Oost. Aanvang 20 uur. 27 FEBRUARI Chr. Sportvereniging „Fit": Gymnastiek- uitvoering in Café Böhm, Hoofdstraat te Santpoort. Aanvang 20 uur. 28 FEBRUARI Stichting „De Velser Gemeenschap" Commissie Volksuniversiteit. Lezing over zwerftochten door vreemde landen (Noorwlegen) in het Cultureel Gebouw te IJmuiden. Aanvang 20 uur. 1 MAART Toneelver. „Avendo", als 26 februari. ADVERTENTIE Waasdun, onbegrijpe lijk sterk. Prachtige mode-kleuren, perfec te pasvormEn bjj ons bjjzonder grote keusl Lange Nieuwstr. 791 Tel. 5003 Dè speciaalzaak voor corsetten en beha's Veefonds „Onderling Vertrouwen" had goed jaar Onder grote belangstelling heeft het veefonds „Onderling Vertrouwen" voor Heemskerk en omstreken donderdagavond in zaal Dam haar jaarvergadering gehou den. De voorzitter de heer Th. Aardenburg constateerde met voldoening dat meer dan de helft van het aantal leden aanwezig was. Hij deelde mede dat het jaar 1957 voor de veehouders niet slecht is geweest, voor al de kwaliteit van het hooi was zeer goed. Het fonds kreeg in de loop van het jaar echter gevoelige klappen maar uiteindelijk viel alles nogal mee. De vereniging is ge zond, het ledental is gestegen. De secretaris, de heer J. Strik, maakte in zijn jaarverslag melding van het feit dat acht koeien zijn omgekomen waarvoor een gemiddelde omslag van ƒ10 per lid gold. Het bezit der vereniging bedraagt thans 2.604,97. De voorzitter werd herkozen evenals de bestuursleden de heren J. Schoehuys en N. Duinmeyer. Inplaats van de heren J. Wentink en W. Wentink werden de heren W. Kluft en A. van Riesen benoemd. De heer J. Wentink had wegens zijn hoge leeftijd als bestuurs lid bedankt en voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft gedaan werd hem bij monde van de voorzitter hartelijk dank gebracht. Ter vergadering werd nog een uitvoerige discussie gehouden over het door de leden betreurde feit, dat er nog een tweede fonds in Heemskerk is, dat dezelfde functie ver vult. „Onderling Vertrouwen" is twintig jaar geleden ontstaan uit deze vereniging. Uitvoerige besprekingen werden reeds ge houden om te komen tot samenvoeging tot nog toe echter zonder resultaat. De voorzitter hoopte dat in de toekomst éven- wel een fusie niet onmogelijk zal blijken te zijn. Prijzen van donderdag Heilbot 4.403.90, grm. tong 4.804.60, kim. tong 4.804.70, kl, tong I 4.504.20, kl. tong II 3.80— 3.70, tarbot I 4.604.10 per kg. Kl. schol II 54—48, bot 31—20, v. haring, 25— 19.60, makreel 26—22.40, gr. schelvis 5040, grm. schelvis 5646, kim. schelvis 5648, kl. schelvis I kl. schelvis II 46—37, wijting 31-11.50, gr. gul 5140, mid. gul 38—32, kl. gul 26—18, ham 76—62, Poontjes 39, kl. koolvis zw. 20—16, kl. koolvis wit 3024 per 50 kg. Gr. kabeljauw 248—114, gr. koolvis zw. 61-45, gr. koolvis wit 7877, gr. leng 8074. Aanvoer van donderdag 3 kisten tong en tarbot, 2 k. heilbot, 10 k. schol, 10 k. bot, 250 k. haring, 265 k. makreel, 240 k. schelvis, 170 k. wijting, 150 k. kabeljauw en gul, 6 k. leng, 4 k. ham, 5 k. poon, 220 k. koolvis en 15 k. diversen. Totaal 1350 kisten vis. Besommingen van donderdag IJM 99 Curasao 19.300, IJM 183 Vikingbank 15.200, KW 92 460, KW 30 370. De stemgerechtigde ingelanden van de Binnengedijkte Buitenlanden genaamd de Noorderbuitendijken hebben donderdag in zaal Dam te Heemskerk de algemene vergadering gehouden. Wegens de benoeming van de polder meester de heer G. Glynis tot voorzitter van deze polder was een verkiezing nodig ter vervulling van de hierdoor ontstane vacature van poldermeester. Als opvolger werd gekozen de heer D. A. N. Waal. De rekening 1957 werd vastgesteld met een batig saldo van 1.666,26 en een alge mene reserve van 500. De inkomsten be liepen een totaal bedrag van 4.652,72. Na een langdurige discussie werd be sloten om ter verbetering van de water afvoer op de Assendelverpolder drie vaste peilschalen aan te brengen en wel bij het „duiker" in de Communicatieweg en bij de .duiker" in de Communicatiewegen bij de Jan van Galensluis. Een van de schuiven zal in twee gedeel ten worden gemaakt, te weten een onder en een bovenschuil De onderste kan dan op de gewenste hoogte worden gehouden en zonodig als overloopschuif worden ge bruikt. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Pieter S. M. z. van J. C. Bakker en C. de Ruiter; Jansje d. van D. J. Pletting en C. Mooy te Beverwijk; Erica L. M. B. d. van D. J. M. Grit en D. C. Castricum te Castricum; Johanna H. M. d. van J. I. de Ruiter en J. F. Maalman; Jo hannes A. M. z. van C. Reynders en C. Beentjes te Castricum; Anna M. d. van G. H. Zonneveld en A. G. Nootebos; Mary d. van D. Hoogland en H. v. Kruistum te Beverwijk; Margaretha C. d. van M. C. Mertens en J. C. Kijzers te Velsen; Jo hanna d. van T. N. Langedijk en M. J. Bastiaans te Velsen; Simon G. M. z. van N.1 Nieuwland en M. G. Tinnemeyer te Beverwijk; Gerardus J. W. z. van G. J. Verhoef en T. F. Goes; Maria J. P. C. d. van P. van Lieshout en A. M. Schuurman. VELSEN VRIJDAG 21 FEBRUARI Thalia, 20 uur, „Meisjes en mannen", Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel gebouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur filiaal geopend van 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Ban- jaertstraat, open van 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. „Vox Humana", „Zomerlust", 20 uur, concert. Fotokring Velsen, 20 uur, Bijeenkomst in Cultureel Gebouw. ZATERDAG 22 FEBRUARI Thalia, 19 en 21.15 uur: „Meisjes en mannen". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 10 tot 12.30, 14 tot 17.30 uur filiaal open van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. R.-K. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Willemsbeekweg, opening om 14.30. uur; Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 uur. „Felison", 16 uur, opening expositie, zaal Heidestraat. V.I.D.E.S., 20 uur, uitvoering kinder operette. BEVERWIJK VRIJDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Love me Tender". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tar- zan en de verdwenen Safari". W. B. Theater, 20 uur: „Vier mannen in de duisternis". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alco holics Anonymous". K.S.A.-gebouw, 20 uur: K.A.B., lezing. „De Vijzel", 20 uur: K.V.P., ledenver gadering. Irenekapel en gebouw Ver. van Vrijz. Hervormden, Prinsessenlaan, 20 uur: V rouwen wereldgebedsdag. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 15 tot 17 en 19 tct 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 18.30 tot 20 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, „De Zon", 20 uur: Dienst Sociale Zorgen; lezing voor Katholieke arbeidersvrouwen door de B.B. R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, ge opend van 10 tot 11 en 17.30 tot 19 uur. ZATERDAG 22 FEBRUARI Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Toneel avond Havenkwartier, met „Onder één dak". Hotel „Parkzicht", 20 uur: Feestavond De IJmond Vissers. (D.IJ.V.) Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 14.30 tot 16.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, ge opend van 10 tot 11 en 17 30 tot 19 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11