W. H. E. Posthuma volgt D. Beets op als voorzitter van Honkbalbond Lot van HaSG vrijwel bezegeld in eerste klasse schaakcompetitie Overwinningen van Flamingo's en ZBVS in de basketbalcompetitie HPC-ers verloren van DAW in de eerste klasse waterpolocom petitie Ondanks verzet van J. Hartog (HHC) Van Driel Krol vice-voorzitter „Bloemendaal" kandidaat voor Europese titelstrijd in handige plastic tabakszak de excellente half-zware shag van Douwe Egberts Ruime nederlaag van Haarlemmers Pracht handen MAANDAG 24 FEBRUARI 1958 11 Mina Kleyweg Nederlands kampioene op floret Om de nationale damtitel Schöppner versloeg Höpner in de eerste ronde 39 y2—20 V2 8 35 —24 8 30 y2—29 y2 30 —30 28y2—3i y2 2 23 —37 Arie van der Toorn verbetert Nederlands record Jan Smeekens voor 15de keer Nederlands kampioen Coureur Fangio ontvoerd Gockie Gastelaars won overtuigend in Den Haag DWT bezette de eerste plaats in vierkamp Zwemwedstrijden van HVGB op 26 mei Om de Europa-beker voor waterpoloërs Agressief VLZC verloor van DWT Autoradio Rally van 26 tot 28 juni De algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond heeft zaterdag in hotel Krasnapolsky in Amsterdam de heer W. H. E. Posthuma als op volger van de heer D. Beets tot voorzitter gekozen. Zoals bekend had de heer Beets enkele maanden geleden na een controverse in het bestuur besloten zich niet her kiesbaar te stellen. Ook de vice-voorzitter, de heer A. L. van Driel Krol en een der commissarissen, de heer P. J. Tau, hadden dit besluit genomhn. Later is de heer Van Driel Krol hier op teruggekomen en na stemming bleek hij met 131 voor, 95 tegen, 24 blanco en 12 ongeldige stemmen de voorkeur van de vergadering te hebben gekregen boven de tweede kandidaat naar het vice-voorzitterschap, de heer H. W. van Turnhout. Ook voor de verkiezing van een com missaris bleek een stemming nodig tussen de heren A. A. Fisser (Schiedam) en de heer J. Sibille (Eindhoven), waaruit de heer Fisser zegevierend (136 voor, 99 te gen, 16 blanco en 8 ongeldig) te voor schijn kwam. In plaats van de aftredende secretaris, de heer D. Baas, die reeds een jaar geleden had aangekondigd door om standigheden zijn functie niet te kunnen continueren, werd bij enkele kandidaat stelling de heer W. Oosterhof (Haarlem) gekozen. W. H. E. Posthuma Het bestuur van de KNHB ziet er dus thans als volgt uit: Voorzitter: W. H. E. Posthuma (Amsterdam), vice-voorzittër: A. L. van Driel Krol (Utrecht), eerste se cretaris: W. Oosterhof (Haarlem), tweede secretaris: J. Hartog (Haarlem), eerste penningmeester: A. M. Hordijk (Amster dam), tweede penningmeester: H. H. H. Boersma (Amsterdam), commissaris: A. A. Fisser (Schiedam). Zeven uur praten De bestuursverkiezing, en vooral de in leidende besprekingen daartoe, vergde de meeste tijd van deze vergadering, die pas zeven uur na het begin door de nieuwe voorzitter gesloten kon worden. De heer J. Hartog (HHC) had over dit onderwerp het eerst het woord genomen. Hij hield een lang betoog, waarin hij de vergade ring erop wees, dat de bestuurscrisis het gevolg was van een controverse tussen de heren Beets en Van Driel Krol, die elkaar onaanvaardbaar hadden verklaard. De heer Hartog zei, dat de heer Van Driel Krol de crisis in het leven had ge roepen en dat de vergadering naar zijn mening niet het recht had thans een kan didatuur van Van Driel Krol te steunen. „Als u dat wel doet, kiest u partij. U hebt fatsoenshalve niet het recht de kandida tuur van de heer Van Driel Krol te steu nen. De heer Beets is 27 jaar bestuurslid geweest, waarvan eerst 16 jaar vice-voor zitter en de laatste elf jaar voorzitter. U hebt hem enkele jaren geleden tot erelid benoemd. Deze man heeft zich als geen ander voor honkbal in Nederland verdien stelijk gemaakt en neemt straks afscheid. Dan is het aan u hem te laten gaan op een wijze, een koninklijke bond waardig". Over de nieuwe kandidaat voor het voorzitterschap, de heer W. H. E. Post huma, zei de heer Hartog onder meer: „Ik kan me niet voorstellen, dat iemand, die buiten de bond staat, deze functie zou ambiëren om een andere reden dan per soonlijke eerzucht. Wat ik van het nieuwe bestuur moet verwachten weet ik niet. Maar ik vrees, dat het een ontwikkeling van honkbal in de verticale lijn zal willen bevorderen". Diverse sprekers behandelden verder nog de wijze, waarop men tot de nieuwe kandidaatstellingen was gekomen. Maar het bleek, dat in de rayons buiten Haar lem, Amsterdam en Rotterdam weinig be kend was géwordén over de oorzaak van de controverse in het bestuur. Motie van orde Een motie van orde, ingediend door TIW, Neptunus en Hilversum, om alvorens een definitieve beslissing te nemen, eerst de hele zaak uit de doeken te laten doen, werd echter met 114 stemmen voor en 136 tegen verworpen. Toen constateerde de heer D. Beets, die de vergadering had ge leid, dat de heer W. H. E. Posthuma by enkele kandidaatstelling was gekozen. Maar toen verzocht de heer Posthuma, zoals de heer Hartog had voorgesteld, een stemming te houden; of liever gezegd, hij stelde direct de vertrouwenskwestie. Bij deze stemming werden 168 stemmen vóór de heer Posthuma uitgebracht, 80 stem men waren blanco en 16 ongeldig. Toen pas verklaarde de heer Posthuma zich be reid zijn nieuwe functie te aanvaarden. Nadat de heer Beets de voorzitters hamer aan zijn opvolger had overgedra gen, sloot hij de vergadering voor een kor te pauze en verliet toen Krasnapolsky zon der dat uit de vergadering een woord van afscheid was gesproken. De heer Posthuma, die tal van andere functies in de sport bekleedt, bracht hul de en dank aan de heer Beets: „Ik heb de achtergronden van de zaak niet begrepen. Maar het zal voor mij een onmogelijke taak zijn Beets te doen vergeten". De Europese kampioenschappen In het begin van de vergadering had de heer Beets medegedeeld, dat zowel de ver eniging Bloemendaal als de gemeente Am sterdam heeft aangeboden de Europese honkbalkampioenschappen op een van haar terreinen te doen houden. Het voorstel van het bestuur om de contributie te verhogen teneinde een slui tende begroting te krijgen nu de bond in 1958 wegens de bestedingsbeperking geen rijkssubsidie zal ontvangen, ondervond hier en daar "tegenstand, maar werd toch vrij spoedig aanvaard. Die contributiever hoging zal 2.000 opbrengen, het ver schil tussen de ingetrokken subsidie van f 5.000 en een bedrag van 3.000, dat men reeds op de begroting had bezuinigd. Het voorstel van RCH om het bestuur reeds nu uit te breiden tot negen personen werd door de vereniging RCH terugge nomen. Mede in verband met de komende kampioenschappen is het te wensen dat de rust, die nu reeds enkele maanden in honkbalkringen werd verstoord, weer spoedig zal terugkeren. Enige sprekers stelden voor het NOC- dubbeltje in het vervolg te besteden voor het jeugdwerk in eigen kring. Maar na een vurig betoog van de heer Beets, waarin hij erop wees, dat de sportbonden, een maal verenigd in de nationale sportfede ratie, niet bij de overheid om steun kun nen aankloppen als de sport zelf niet be reid is offers te brengen, besloot de ver gadering ook dit offer weer te brengen. In Amsterdam is zondag de strijd om het Nederlands floretkampioenschap gehouden, aan het einde waarvan de twintigjarige Rotterdamse Nina Kleyweg de titel behaal de, Tweede werd Mary Meyer-Van der Sluis uit Amsterdam en derde Jeanne van der Toorn-Van Es uit Den Haag. Op overtuigende wijze heeft de links handige Nina Kleyweg het talrijke publiek getoond de sterkste te zijn. Slechts elf tref fers werden haar in de finale-poule toege bracht en niet minder dan 27 maal trof zij haar rivalen. Met Jeanne van der Toorn heeft het Rotterdamse meisje demeeste moeite gehad. Beide schermsters kwamen in de voorlaatste partij tegenover elkaar te staan. Nina Kleyweg, toen reeds zeker van de titel, kon enig risico nemen. Zij deed dit echter niet. Systematisch bouwde zij haar aanvallen op, doch haar tegenstandster weerde zich uitstekend en slaagde er zelfs herhaaldelijk in de leiding te nemen. Met een prachtige riposte maakte Jeanne van der Toorn een einde aan het duel en dat was de enige nederlaag, die Nina Kleyweg incasseren moest. Mary Meyer-Van der Sluis, tweede in het eindklassement, verraste haar rivalen dikwijls met gevaarlijke voorsteken. Lenie Kokkes-Hanepen en Nina Kleyweg heeft zij echter niet kunnen verontrusten. Beiden wonnen van de Rotterdamse, die over een langdurige wedstrijd-ervaring beschikt. Had Mary Meyer-Van der Sluis veel suc ces met voorsteken, Jacqueline Sloos boekte vele treffers met de tijdsteek. Elly Botbijl, die in de eindrangschikking op de zesde plaats beslag legde, buitte haar reach niet uit. Vele malen moest een partij wegens een defect aan een floret worden onderbroken, hetgeen zowel op toeschouwers als deel neemsters zeer storend, werkte. ADVERTENTIE Door met liefst VA—SH te verliezen heeft het Haarlems Schaak Gezelschap zondag in de eerste klasse A van de KNSB haar lot vrijwel bezegeld. Er blyft nog wel een theoretische kans op redding voor de Haarlemmers, maar deze theorie is zo onpraktisch dat men deze gevoegelijk als uitgeschakeld kan beschouwen. Een 19 overwinning in de laatste ontmoeting tegen Bussum ligt tenminste niet voor de hand, waarbij komt dat bovendien Unitas en De Pion dan 55 gelijk moeten spelen. Aan nemend tenminste dat De Pion ook de wedstrijd tegen Staunton verliest, daar het momenteel met 54 achter staat. Be halen de Amsterdammers nog een gelyk spel, dan is VVGA de nieuwe kampioen en zal derhalve promoveren naar de hoofd klasse. Het Groninger Unitas, dat ook met grote moeilijkheden kampt, verloor ook nu weer. Ditmaal was het VAS 2 dat met 4i/25i/2 de winst meenam. De schaakclub Haarlem had aan een 30 voorsprong niet genoeg om Bussum ondei de knie te houden. De schakers uit het Gooi beschikten over een langere adem. Zij brachten de eindstand op 4V25l'2 in hun voordeel. Overigens Het finaletoernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland is za terdag en zondag in Utrecht voortgezet. De uitslagen van de partijen van de elfde ronde luiden: Ansems-De Kluyver 2-0; Roozenburg-Dukel 1-1; Van Dijk-Jurcka 1-1; Edink-Keller 0-2; Van der Sluis- Drenth 2-0; Huisman-Boer 2-0; De Vries- Bom 0-2. De vier overgebleven partijen uit de twaalfde ronde luidden: Keller-Roozenburg 1-1; Boer-Ansems 2-0; Jurcka-Anderson 1-1; Dukel-De Kluyver 0-2. De stand na de twaalfde ronde is: Van Dijk 16 punten uit 11 partijen; 2. Keiler 15 (11); 3. Van der Sluis 14 (11); 4. Roozen- burg 13 (11); 5. Bom 13 (12); 6. Huisman 11 (10); 7. Dukel 11 (11); 8. Ansems 10 (10); 9 en 10. De Vries en De Kluyver, ieder 10 (11); 11. Edink 9 (9); 12. Boer 9 (11); 13. Drenth 8 (12); 14 Anderson 7 (10); 15. Jurcka 6 (11). De successen van de Haarlemse hoofd klassers waren het afgelopen weekeinde zoals verwacht bijzonder goed, want zo wel het herenteam van Flamingo's als ZBVS kon met beide winstpunten huis waarts keren. Het Flamingo's-team, we derom zonder Meenhorst en Warger, moest tegen KVH grote tegenstand over winnen en ongeveer tien minuten voor het einde leek het er op alsof de Haar lemmers een nederlaag te incasseren zou» den krijgen. Op het juiste moment werd de Flamingo's-ploeg echter wakker ge schud en vooral de uitstekende verdedi ging en middenvoor Lagerweij zorgden ervoor dat beide winstpunten toch nog by de Haarlemse ploeg terecht kwamen (57 48, rust 22—23). Ook ZBVS kon slecht op dreef komen op het spekgladde veld in Den Helder en slechts met de grootste moeite slaagden de bezoekers er dan ook in nog voor de rust een grote achterstand nog in een voorsprong om te zetten (2321). Na de hervatting waren de ZBVS-aanvallers be ter op dreef, profiteerden uitstekend van de kleine gaten in de verdediging van HAV en zorgden daardoor alsnog voor een duidelijke 6652 overwinning. In de Haagse Houtrusthallen hebben de herenteams van HOC en Argus II zater dagavond de eer gedeeld (2727), nadat het er naar uitzag dat de Hagenaars in deze ontmoeting aan het langste eind zou den trekken. Nadat de stand nog na tien minuten spelen zeer gering was (22) werd de pro- duktiviteit in de volgende minuten aan beide kanten iets beter en Argus ver kreeg bij de rust een kleine 128 voor sprong. Na de hervatting slaagde HBC er nog in de stand weer in evenwicht te brengen, doch een inzinking in de HOC- gelederen werd door de thuisclub uitste kend uitgebuit (2412). Ook toen gaf HOC zich nog niet gewon nen en zag de achterstand in enkele mi nuten weg te werken (25—25). Een nieuwe voorsprong van de Hagenaars werd enkele seconden voor het einde door Konings te niet gedaan, waardoor de punten werden gedeeld (27—27). Ook de heren van White Stars hadden 1 het tegen Te Werve in de eerste helft niet gemakkelijk, ondanks de 60 voorsprong die reeds in de eerste minuut werd ver kregen. De rust kwam met een geringe Haarlemse voorsprong (1613). Ook na de hervatting ging de strijd oorspronkelijk gelijk op, doch de Stars slaagden er in goed door te drukken en de voorsprong te verhogen (3321). Ook Te Werve gaf zich nog niet gewonnen, doch in de laatste pe riode was het Spoor die met enkele doel punten toch voor een ruime Haarlemse zege zorgde (4328). De Antilopen-dames zijn ook uit Den Haag zonder verlies teruggekomen, want ofschoon Te Werve vooral in de eerste helft dapper tegenstand bood, bleek de thuisclub niet opgewassen tegen het tech nisch beter spelende Antilopen. Het einde bracht de Haarlemse dames een verdiende 2715 overwinning. ADVERTENTIE Tube 95 ct UniMPg-flplpj Het is de Hamamelis die 't 'm doet De wedstrijd om het kampioenschap van Duitsland halfzwaargewlcht tussen de 34- jarige titelverdediger Wilhelm Höpner en zijn negen jaar jongere uitdager Erich Schöppner, zaterdagavond voor 10.000 toe schouwers gebokst in de Westfalenhalle in Dortmund, had een kort en sensationeel verloop. Al in de eerste ronde ging Höp ner k.o. Praktisch was de strijd al na 30 seconden beslist toen Höpner een linkse hoek wilde ontwijken en pal tegen een korte rechtse opliep, onmiddellijk gevolgd door eenzelfde stoot. Hij ging neer en heeft zich van deze voltreffers niet meer kun nen herstellen. Weliswaar kwam hij op de been en vocht hij vertwijfeld terug, maar Schöppner zond hem nog twee maal naar het canvas en hij werd na de derde vloe ring uitgesteld. De partij had 2 min. 43 sec, geduurd. had geen van beide clubs er belang bij. De nog te spelen wedstrijd zijn: VVGA Staunton; VAS 2Haarlem; De Pion Unitas en BussumHaSG. De ranglijst ziet er door deze resultaten als volgt uit: VVGA (A'dam) 6 6 Staunton (Gr.) **5 4 Bussum 6 4 VAS 2 (A'dam) 6 3 Haarlem 6 2 De Pion(A'dam) 5 1 Unitas (Gron.) 6 1 HaSG 6 1 afgebrokey we Pion 54 voorlopig. 12 6 5 3 26 —33** 26 i/2—33i/2 2 Staunton—De Om titels gewichtheffen Trainer Bram Charité kan tevreden te rugzien op de prestaties van zijn pupillen. Niet minder djn zes titels behaalden de leden van de Haagse gewichthefclub„Ro- bot" in het overvolle Volkshuis te Tegelen. waar DOS de Nederlandse kampioen schappen gewichtheffen had georganiseerd. Nolten, Ling, Van der Toorn, Van Dorp en Van Veen versloegen met grote ver schillen hun concurrenten, terwijl Jan Smeekens van 3GV-Breda in het zwaar gewicht het enige kampioenschap, dat niet naar Robot ging. op zijn naam schreef. Een gemakkelijk succes werd het voor Yung, die als enige deelnemer in het ex tra vedergewicht met een totaal van 212V2 kg op de titel beslag legde. In grootse vorm was ongetwijfeld de 25-jarige metse laar Jan Nolten, die voor de zoveelste maal zijn titel prolongeerde. Het zal ongetwijfeld niet lang meer du ren of deze jonge vedergewicht zal de 300 kg overschrijden. Zijn clubgenoot, de mid dengewicht Arie van den Toorn, wilde niet voor hem onderdoen. Bij 't drukken kwam hij tot IO2V2 kg, trekken 105 kg en stoten 132 kg., wat hem op een totaal van 340 kg. bracht en hem de titel opleverde. In het drukken vroeg hij een extra-beurt om het Nederlands record, dat met IO2V2 kg. op naam stond van L. J. Spiero uit Delft te verbeteren. Tot het uiterste geconcen treerd bracht hij het gewicht voor de borst en drukte het langzaam uit. De lampjes van de juryleden sprongen op groen en een nieuw Nederlands record was een feit. De bijna 38-jarige chauffeur-monteur Jan Smeekens, de man die deelnam aan de Olympische spelen van 1948 en 1952, de all-round atleet die in 1951 te Milaan Europees kampioen werd, bereikte in het zwaarmiddengewicht met 382V2 kg. niet al leen het hoogste totaal van deze wedstrij den, maar verbeterde het Nederlands re cord drukken met 2V2 kg. Hij werd voor de ..15de maal Nederlands kampioen. De Argentijnse coureur Juan Manuel Fangio is uit het Lincoln Hotel in Havana, waar hy met enkele andere, renners lo geerde, ontvoerd. Toen Fangio in de lobby van het hotel met de vertegenwoordiger van de Maseratifabriek, Ugolini, in ge sprek was, kwam een gewapende man op hem af en dwong hem mee te gaan. De vijfvoudige wereldkampioen werd in een naast het hotel geparkeerde auto geduwd en met grote snelheid verdween de wagen. Nadat Ugolini de politie van het gebeurde op de hoogte had gesteld werd een onder zoek ingesteld. Later werden persbureaus en radio stations door een onbekende opgebeld met de mededeling, dat Fangio door leden van een revolutionaire organisatie „De 26 juli Beweging" was ontvoerd. Hij zei, dat een lid van deze beweging het hotel was bin nengegaan en dat een metgezel buiten in de wagen had gewacht. Fangio zou vandaag in een Maserati deelnemen aan de Grote Prijs van Cuba. Het nieuws over de ontvoering van Fan gio ging zondagavond als een lopend vuur tje door het rennerskwartier. De coureurs weigerden er geloof aan te hechten en meenden, dat het een grap was. Toen de politie echter omstreeks 11 uur 's avonds maatregelen trof ter bescherming van Stirling Moss, Jean Behra en enkele an dere coureurs, begreep men dat het be richt juist was. Verantwoordelijk voor het gebeurde is een groep tegenstanders van de regering van president Batista. Deze groep had reeds enkele weken geleden bekend ge maakt, dat tot daden zou worden over gegaan bij de wedstrijden om de Grote Prijs van Cuba. In het zwembad Maurltskade in Den Haag werden door de Haagse zwem- en polover eniging De Vrye Zwemmers nationale wed strijden gehouden. Op de 200 meter vrije slag behaalde Greetje Kraan van de Robben een overwinning in 2 min. 26.1 sec. Corry Schimmel, die kennelijk de vermoeienissen van de Australische reis nog niet te boven is, bracht het niet verder dan de derde plaats in 2 min. 27.9 sec. nog achter Jans Koster van 't Gooi, die 2.26.7 sec. nodig had. Op de 100 meter vrije slag dames was Cockie Gastelaars van SZC ongenaakbaar, hetgeen haar tijd 1 min. 4.3 sec. dus 1 y, sec. boven het Nederlands record dan ook duidelijk bewees. De beide RoDben- zwemstertjes Judith de Nijs en Astrid San derson bezetten respectievelijk de tweede en derde plaats. De 200 meter schoolslag heren bracht een duidelijke zege voor Wiecher Mensonides van ZIAN, die in 2 min. 46 sec. onbedreigd en in goede stijl met ruime voorsprong finishte. Het waterpolotoernooi om de „Gluvers- wisselbeker" werd door DZV (Delft) ge wonnen. Zondagmiddag hield NVA in Stoopsbad een tweede ontmoeting tussen de vereni gingen DWT uit Haarlem, Amstel uit Am sterdam, NVA uit Bloemendaal en Vlie gende Vissen uit Alkmaar. DWT plaatste zich als eerste met een totaal aantal van 708 punten. NVA werd met 606 punten tweede, terwijl Vliegende Vissen met 497,5 punten de derde plaats innam Amstel werd laatste met 249,5 pnt. De plannen van de Haarlemse zwem en poloclub HVGB om met de organisatie van internationale zwemwedstrijden het zomerseizoen te openen hebben nu een vas te vorm gekregen daar de Wimbledon Swimming Club op maandag 26 mei, twee de pinksterdag, uit Engeland over zal ko men om aan deze wedstrijden deel te ne men. Ook bij de waterpoloërs is men begon nen aan een toernooi om de Europa-beker. Aan deze wedstrijdenreeks wordt deel genomen door de nationale kampioens- ploegen van Nederland (GZC, Gouda), West-Duitsland (Duisburg amateur), Bel gië (SV Gent) en Frankrijk (Les Enfants de Neptune, Tourcoing). De eerste wedstrijd was die tussen GZC en Duisburg amateur, die zondag in Gou da is gespeeld. GZC won met 6-2 (rust 3-1). De doelpunten werden gemaakt door Van der Tooren (3), Cabout (2) en De Boer voor GZC en door Osselman en Bauer voor Duisburg. GZC zal op 19 april de return wedstrijd in Duisburg spelen en op 20 april volgt dan de ontmoeting ENTGZC in Tourcoing. Op 18 mei speelt GZC in Gouda tegen ENT. De wedstrijden tegen Gent zijn nog niet vastgesteld. In de eerste klasse heren heeft HPC in DAW de meerdere moeten erkennen; de herenploeg van Haarlem, tweede klasse, heeft het niet kunnen bolwerken in de strijd tegen de reserves van HVGB. De ontmoeting Haarlem 2DWR 2 was een afwisselende strijd waarin de reserves van Haarlem zegevierden. HPC kwam zondag met zes man in Alk maar oor de strijd tegen DAW uit. Een eenzijdige vertoning is het echter niet ge worden. De HPC-doelman Mandersloot bleek voor DAW een moeilijk te nemen hindernis. Bij het afgrendelen van een DA W-aanval moest Smit in de HPC-ach- W at er polo-beker competitie Voor de beker afvalcompetitie KNZB zijn HVGB (dames) en DWR (heren) voor verder spelen uitgeschakeld; DWT (heren) heeft zich een plaats in de derde afvalron- de veroverd en moet in Amersfoort de strijd aanbinden tegen Neptunus 2. In de dames wedstrijd HVGBSurae die voor de tweede afvalronde werd gespeeld, zette Surae meteen de HVGB-verdediging onder druk en kreeg zodoende na twee minuten spelen door inschieten van me vrouw De Vos en Janny v. d. Meer een voorsprong van twee-nul. Toen laaide het spel bij HVGB flink op. Maayke Fuykschot drong door de Surae-verdediging heen en scoorde. Direct hierna speelden de HVGB- aanvalsters de Surae-verdediging uit el kaar en met een prachtig schot bracht Lie- ke Bijkerk de stand op gelijke voet. Na de hervatting nam Surae door mevrouw De Vos wederom het initiatief, waarna Lieke Bijkerk voor de gelijkmaker zorg de. Toen was het met HVGB gedaan en brachten mevrouw De Vos en Jo v. Pink steren de Surae-zege op vijf-drie. Heren Een erg agressief optredend VLZC kwam voor de tweede afvalronde heren op be zoek bij DWT. De gasten namen door Zanddijk de leiding, waarna Fons Roozer krans voor DWT gelijk maakte. Nadat Luttikhuizen een goed gericht schot had afgegeven stond DWT met twee-een voor, waarna Fons Roosekrans de stand op drie een bracht, voordat de gasten nogmaals raak schoten. In de tweede helft werd VLZC in woord en daad steeds agressiever, waardoor de scheidsrechter handelend moest optreden. Met een VLZC-speler op de kant bracht Westerman de DWT-voorsprong op vier- twee. Een treffer van Zanddijk bracht de stand op vier-drie. DWT bleef enig over wicht houden en tenslotte werd door Roo- zekrans de DWT-overwinning op vijf-drie gesteld. DWR heeft voor de derde afvalronde in Den Haag de strijd aangebonden tegen HZPC 2, en de Haarlemmers verloren met zeven-twee waardoor ze uitgeschakeld zijn voor da bekercompetitie. terhoede de bal terugspelen, waardoor hij de gastheren een doelpunt cadeau gaf. De snelle Alkmaarders speelden keer op keer de HPC-verdediging uit elkaar doodat zij een man meer in het veld hadden. Met de stand zeven-een werd aan de tweede helft begonnen. Na de rust speel de HPC beter en bleef zelfs lange tijd de situatie meester. Het opdringen van de HPC-achterspelers en het beter overplaat sen brachten het Alkmaarse doel onder druk. HPC-midvoor Termeer zag verschei dene schoten door de goed opgestelde DAW-keeper gestopt, maar smaakte toch het genoegen te scoren. Door enige snelle uitvallen brachten de Alkmaarders tenslotte de stand op tien twee. De ontmoeting HVGB 2Haarlem die zaterdagavond voor de tweede klasse in het Sportfondsenbad in Haarlem werd gespeeld was een strijd met snel opeen volgende aanvallen, waarin HVGB door Rol d leiding nam. In de tweede helft gooide HVGB het over een andere boeg en nadat Holsken de stand op gelijke voet had gebracht maakten Rol en Halsema aan alle onzekerheid een einde door de stand op drie-een te brengen. De derde klasse wedstrijd die gespeeld werd tussen de reserves van Haarlem en DWR was een afwisselende strijd. Met de hervatting had Haarlem met twee-een de leiding maar daarna deden de DWR-aan- vallers de balans omzwaaien en brachten de stand in hun voordeel. Tenslotte sleep te Haarlem de overwinning in de wacht door met vier-drie de strijd te winnen. In de tweede klasse dames wedstrijd DWT 3VZV, verschenen de gasten met vijf dames. Tegen het DWT-overwicht had VZV weinig in te brengen. Met het ingaan van de rust had DWT een voorsprong van vier-nul. In de tweede helft kwam er meer evenwicht. Maar tenslotte kwam het ein de met de stand vier-een in het voordeel van DWT. De Internationale Autoradio Rally kortweg genaamd IAR zal nu definitief gehouden worden van 26 tot 28 juni. De deelnemers die in Engeland starten ver trekken een dag eerder. De IAR, die naast de Tulpenrally het tweede internationale evenement is waarvoor door de KNAC op de sportkalender van de FIA plaatsing werd verkregen, wordt georganiseerd door de RAC-Zuid en de Automobile Club de Luxembourg, met medewerking van de na tionale automobielclubs uit Nederland, België, Luxemburg, Engeland, Frankrijk en Duitsland. Als startplaatsen zijn nu definitief aan gewezen Amsterdam, Bonn, Brussel, Luxemburg, Parijs en Londen. De finish is in Luxemburg. Voor elke startplaats is de route circa 1250 km lang en leidt via een aanlooptraject naar een gezamenlijke hoofdroute. De deelnemers die de rit met een voorgeschreven matige snelheid moe ten rijden, ontvangen via de korte en de lange golfzender van radio Luxemburg aanwijzingen omtrent de te volgen route. Onderweg zullen er verschillende interes sante proeven worden gehouden.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3