woonruimte, keuken en telefoon MEISJES SORTEERSTERS Amsterdamse Beurs tandartsassistente Oil1 en ZU'* verras* z',n: WOENSDAG 26 FEBRUARI 1958 11 Bezorgdheid onder vissers Vragen over gevolgen vestiging atoomreactor DE BEURS van gisteren Bond Vreemdelingen verkeer in Zuid- Kennemerland Lezing in Beverwijk over onkruidhestrijding KLM-vlieger K. Moraal ten grave gedragen Frangoise Sagan betaalt een miljoen voor operatie Minister Staf „knap werk" van „Drenthe" ZAND EROVER Onderzoek naar vondst in modderkommen wordt voortgezet Felix de Nobel leidt de „Matthaus" in Naarden Scheepvaart HERO Doperwtjes zijn niet van verse te onderscheiden! Jong arts, geh. z.k., over 1 jaar naar de tropen vertrekkend, zoekt tegen 15 april liefst omgeving St. Antoniusziekenhuis IJmuiden-Oost. Brieven m. prijsopg. no. IJ663 fabrikanten van Libelle - Nylons vragen als Verloning volgens CAO, met ruime mogelijkheid tot 30 over- verdienste. Aanmelden: KaI- verstraat 11, muiden-Oost Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun. nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Het C.H.-lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Noordholland, mr. A. Wensing, heeft de volgende vragen ter schriftelijke beantwoording voorgelegd aan het college van Gedeputeerde Staten: 1. Hebben Gedeputeerde Staten kennis genomen van het in de dagbladpers ge publiceerde bericht dat in de kringen van de IJmuidense vissers ernstige bezorgd heid heerst over de gevolgen van de be noorden het dorp Petten in de gemeente Zijper te vestigen experimentele kern- energie-reactor, alsmede van de eveneens gepubliceerde mening van de directeur van het Rijks Instituut voor Visserij-on derzoek, die van zeer grote risico's ver bonden aan deze vestiging spreekt? 2. Zijn Gedeputeerde Staten bereid en in staat deze bezorgdheid weg te nemen door het doen of het bevorderen van een publikatie over de stand van het onder zoek naar de gevaren die de vestiging met zich brengt, met name ook die verbonden aan de lozing van afvalstoffen in zee, en de mogelijkheid om deze gevaren te keren? 3. Zijn te dien aanzien voorwaarden ge steld, en mag worden aangenomen dat daarmede zowel de belangen van de volks gezondheid als die van de zeevisserij wor den veilig gesteld? NEW YORK Met een stijging, die varieerde van een fractie tot een dollar, heroverden de staal- aandelen vlak voor beurseinde de markt- leiding. De rest van de markt ondervond enige steun van de krachtige staalpositie. Vrijwel alle fondsen waren na midden- beurs losgekomen van hun laagste dag waarden. Goudmijnwaarden waren tijdens de gehele beurs vast met enkele flinke winsten. Beurslieden, die van mening zijn dat de staalindustrie op een dieptepunt is waarvandaan herstel waarschijnlijk is om dat de verbruikers hun voorraden hebben uitgeput, gaven steun aan de staalwaar- den. U.S. Steel, het best staalfonds, rees ongeveer een dollar. De koperwaarden daalden. De koperfondsen daalden in verhand met een prijsdaling door een smelterij en lagere prijzen in Londen. Enkele spoor weg-, tabaks-, auto-, olie- en chemiefond- sen ondervonden steun. Het industriegemiddelde kwam van 437,19 op 436,89; dat voor spoorwegen van .104,15 op 103,70 en dat voor openbare nuts bedrijven van 72,08 op 72,06. De omzet bedroeg 1.920.000 aandelen tegen 1.570.000 op maandag. Van de 1.114 verhandelde fondsen sloten er 554 lager en 306 hoger. (UP). AMSTERDAM In aandelen n.v. Senembah-Maatschap- pij kwam op bevel van de commissaris voor de noteringen ter beurze geen note ring. De aandelen waren echter 46 bieden tegen maandag 42. Binnenkort is een voor stel van de directie te verwachten, om maximaal 50 percent van het uitstaande aandelenkapitaal van aandeelhouders over te nemen, of een gedeelte van het aande lenkapitaal aan aandeelhouders terug te betalen. Aldus mededelingen van de direc tie in de algemene jaarvergadering. Ook in aandelen Billiton-II kwam geen notering tot stand in verband met berichten uit In donesië, onder andere dat de tinonderne ming van de Billiton in Indonesië vanaf 1 maart rechtstreeks onder leiding van de Indonesische regering zal komen te staan. Aandelen Korenschoof die maandag op 98 pet. reeds 8 punten hoger waren werden vernomen op 102 pet. op geruchten, dat de Korenschoof zal worden overgenomen. De markt had wederom niet veel te be tekenen. De arbitrage doet haar best, om internationaal tot zaken te komen, maar steeds komt zij op dit pad zichzelf tegen. De berichten in het algemeen, geven het publiek geen aanleiding om tot effecten zaken over te gaan. Door een en ander bleef de affaire dan ook zeer beperkt. Aan delen Kon. Olie waren verder op retour en ongeveer f 1.- lager: 142.50, 1.- bene den pariteit Amerika. Philips lag wat zwak in de markt met een verlies van 3 punten. Unilever trok na een zwak begin op 334 aan tot 336 tegen maandag 337V2. AKU een ietsje lager. K.L.M. onveranderd op 103.50. Scheepvaarten waren verdeeld met koersfluctuaties van 1 punt naar beide zij den. Cultures gemakkelijk. Staatsfondsen blijven aan de vaste kant en waren weder om fractioneel hoger. De introductie van 1.000.000.- 4(4 pet. 30-jarige obligaties 1958 ten laste van de gemeente Amsterdam was, volgens de beurs, een succes. Voor de eerste verhan- deldag werd de notering vernomen op 93V-2 pet. In de notering van de rentespaar- brieven en woningbouwlening viel ten op zichte van maandag geen afwijking van betekenis te bespeuren. Prolongatie 4'/a pet. (ANP). 3-31/2°/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K. L. M. Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentse Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 86l5/i« 903/ie 147 298 172 272 164V2 22414 246 K 148 336 205 605 143.— 45 103.40 140 139/4 10814 144)4 192 y, 84 6014 19814 7114 146 160)4 158 421/i6 39 5674 341/i6 59 21/4 Voorbeurs koersen 249 339 144,50 De leden van de Bond voor Vreemdelin genverkeer voor Zuid-Kennemerland heb ben in hun te Haarlem gehouden jaarver gadering tot voorzitter gekozen de heer D. Th. a Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Benne- broek. Na het vertrek van de heer J. Aschoff, die burgemeester van Rozenburg werd, stond de bond onder leiding van de vice- voorzitter de heer N. Vos uit Heemstede, die echter de wens te kennen had gegeven uit het dagelijks bestuur te treden. In de ontstane vacature zal in de volgende ver gadering worden voorzien. De nieuwe voorzitter die zijdeling reeds herhaaldelijk met het V.V.V.-wezen gecon fronteerd werd en de gemeente Benne- broek in de Bond vertegenwoordigde, aan vaardde zijn functie gaarne, te meer daar de ontwikkeling van het Vreemdelingen verkeer zulke interessante aspecten biedt. De directeur-secretaris, de heer W. van Willige, vermeldde in zijn verslag dat in het jaar 1957 het toerisme in het gewest wederom belangrijk is toegenomen, voor namelijk door het dagbezoek. De statuten van de Bond laten toe, dat instellingen, die het vreemdelingenver keer in hoge mate dienen, buitengewoon lid kunnen worden, zonder stemrecht en mogelijkheid om in het dagelijks bestuur benoemd te worden. Buitengewone „leden" zijn thans de Stichtingen Open luchttheater en De Kennemerduinen te Bloemendaal en de mv. Linnaeushof te Bennebroek, respectievelijk vertegen woordigd door de heren C. de Jong, ir. Ro- derkerk en H. Roozen. j Bij de besprekingen bracht de heer Van Megchelen uit IJmuiden zijn teleurstelling tot uiting over de stagnatie in de uitvoe ring van het grote plan badplaats-IJmui- den. In 1960 zal met de bouw van 'n nieuw havenhoofd begonnen worden, 2V2 km in zee, waardoor IJmuiden een enorme at tractie rijker zal worden. Maar de gedach te directe uitbreidingen bij het IJmond-pa- viljoen hebben niet de goedkeuring van de autoriteiten verworven, omdat het gehele plan zeebad tegelijk tot stand zal moeten komen. Dit betekent, dat de situatie de eerste jaren zal blijven, zoals ze is en dus benauwd. Ondanks de zware sneeuwval waren dinsdagavond nog een aantal bloembollen kwekers naar 't Centrum in Beverwijk gekomen om te luisteren naar een interes sante inleiding over de onkruidhestrijding. De bijeenkomst werd gehouden door de af delingen Beverwijk en Heemskerk van de Koninklijke Algemene Vereniging van Bloembollencultuur en de Tuinbouw Stu dieclub. De heer G. Vos uit Alkmaar ver telde onder meer dat de onkruidhestrij ding altijd veel geld vergt aan arbeidsloon en schade toebrengt aan het gewas. Men kan de bloembollen bespuiten met een chemische stof even nadat het winterdek van de bloembollen af is. Men moet hier voor een gunstige dag afwachten met koel en vochtig weer. Het onkruidzaad kiemt dan, zodat de worteltjes door de che mische staf kunnen worden gedood. Het bolgewas heeft hiervan geen last. Er ontstond over deze inleiding een leerzame gedachtenwisseling, waarbij de heer Jonkheer enige waardevolle adviezen gaf. De heer C. Broeze heeft na afloop de beide sprekers dank gebracht voor het verzorgen van deze avond. Op de algemene begraafplaats in Den Haag is gisteren het stoffelijk overschot ten grave gedragen van de K.L.M.-vlieger K. Moraal uit Scheveningen, die vorige wee.k woensdag bij een ongeval met een vliegtuig op het vliegveld van Cairo het leven verloor. In de aula sprak namens de K.L.M.-directie de heer J. A. Bach, hoofd van de vluchtproduktiegroep. Tot de wedu we van de omgekomen vlieger, diens twee zeer jonge kinderen en de familieleden zei hij: „Wij kunnen onze vliegtuigen nog zo veilig maken, toch weten wij dat wij nooit boven het menselijk mogelijke uit komen. Moraal heeft bij de moeilijke lan ding in Cairo die handelingen verricht, die hij meende, dat moesten worden verricht. Daarbij heeft het noodlot toegeslagen zo snel dat hijzelf waarschijnlijk de greep van het noodlot niet heeft beseft. Hij stierf tijdens het vervullen van zijn plicht. Wij vragen ons af waarom nu juist hij, deze stille, ietwat teruggetrokken, maar altijd vriendelijke collega uit ons midden moest worden weggerukt. Een antwoord op dit waarom mogen wij echter niet ver wachten. Ons past slechts ootmoed. God moge zijn nabestaanden doen berusten". Vele leden van de K.L.M.-personeel bege leidden de baar naar de groeve. PÖM ON - vice i'MStr 36 Haarlem Tel 1 71 34 20075 er oij de Dij ons aangeslo er B'ar e' In tandartspraktijk te IJmui den is plaats voor een ge routineerde of voor een vrouwelijke kracht met minimum mulo- en typediploma, die hiervoor opgeleid wil worden. Brie ven no. IJ 662. De Franse schrijfster Frangoise Sagan heeft een miljoen francs gedeponeerd waarmee zij eventueel de rekening zal be talen, die zij heeft gekregen van de chi rurg, die haar destijds na een auto-ongeluk een spoedoperatie heeft doen ondergaan. Het bedrag zal echter niet aan de chirurg ter beschikking worden gesteld voordat pogingen van haar advocaat om de reke ning verminderd te krijgen op niets zijn uitgelopen. De chirurg, Ür. Juvenal, is een gerechtelijke actie tegen de schrijfster be gonnen, nadat deze had geweigerd het bedrag te betalen, omdat het „buitenspo rig hoog" zou zijn. Vanmorgen, na de kiellegging voor een nieuw type mijnenveger in Alblasserdam, heeft minister Staf, die deze plechtigheid voltrok, zijn oordeel gegeven over het opbrengen van het KPM-schip „Kasim- bar" door de onderzeeboot]ager „Drenthe". Minister Staf vond het „knap werk", dat tot voldoening strekte. Uit het feit dat het schip met Indo nesische kapitein en bemanning toch met de Nederlandse vlag voer, leidde hij af, „dat er nog iets van het respect voor de vrije zee was overgebleven". Het was het oordeel van de minister dat ieder schip, van welke marine ook, de „Kasimbar" had moeten aanhouden, want het naasten ervan door Indonesië was „ge wone zeeroof". Hoewel er heel wat minder auto's op de weg waren dan gewoonlijk, deden zich in de binnenstad herhaaldelijk opstoppingen voor, doordat ergens - bij een stoplicht bijvoorbeeld - een wagen niet van zijn plaats kon komen. Haarlemse agenten hebben heel wat hulpvaardige handen moeten bieden. Zand erover was ditkeer het devies, als de boel weer eens dreigde vast te lopen. Overigens doet deze foto scherp uitkomen, voor wie het vergeten mocht zijn, hoe onaangenaam de opgezweepte neerslag was. Naar aanleiding van publicaties, welke vermoedelijk zijn ontstaan door een ver keerd begrijpen, verzoekt de heer P. Douma, inspecteur b(j het Zandvoortse po litiecorps, te willen mededelen, dat niet het gehele onderzoek inzake het vinden van stoffelijke resten van een manspersoon in de Zandvoortse modderkommen in augustus 1957, werd gestaakt, doch slechts het onderzoek van de mod derkommen zelf, dat zo goed als geen resultaat opleverde, nadat alle kommen waren leeggepompt en nauwkeurig onder zocht. De politie blijft echter speuren om te trachten het mysterie tot een oplossing te' brengen. - - Dit jaar zullen de in het hele land en ook in het buitenland bekende uitvoerin gen van de Matthaus Passion van Johann Sebastian Bach in de Grote Kerk van Naarden door de Nederlandse Bachver- eniging niet worden geleid door dr. An- thon van der Horst, maar door Felix de Nobel. Dr. Anthon van der Horst heeft on langs een operatie moeten ondergaan waardoor hij genoodzaakt is zijn werk zaamheden als dirigent bij de Neder landse Bachvereniging en elders voorlopig nog uit handen te geven. Aagtekerk, 25 v. Beira n. Dar Es Salaam. Abbedijk, 25 v. New Orleans n. Antwerpen. Aegis, 26 te Curagao verwacht v. Maracaibo. Alwaki, 25 190 m. o.z.o. Colombo n. Aden. Antonia, 25 90 m. n.w. Singapore n. Pladju. Alioth, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Alhena, 25 v. Rosario n. Buenos Aires. Alnati, 25 v. Rio de Janeiro n. Montevideo. Aludra, 27 v. Norfolk te Amsterdam verwacht. Ameland, 26 te Bullenbaai. Ampenan, 26 te Amsterdam. Amstelbrug, pass. 25 Suez n. Aden. Amsteldiep, 27 te New York verwacht. Amstelkroon, 25 te New Yojk. Amstelsluis, 25 243 m. n.o. Sokotia n. Bombay. Amstelveen, 25 150 m. z.o. Tokio n. Vancouver. Arendskerk, pass. 25 Kp. Leeuwin n. Fremantle. Attis, 26 te Georgetown. Abonita, 26 v. La Ceiba n. New Orleans. Aludra, pass. 25 Landsend n. Amsterdam. Andijk, pass. 25 Bermuda n. Havana. Bali, 25 250 m. n.n.w. Finisterre n. Houston. Bennekom, 24 260 m. n.w. Finist. n. Pt. of Spain. Billiton, 26 te Singapore. Blitar, 25 v. Tegal n. Tjeribon. Borneo, 25 v. Djeddah n. Djibouti. Breda, 26 te La Guaira. Bussum, pass. 25 Algiers n. Amsterdam. Caltex Nederl., 25 125 m. n.n.o. Finist. n. Bahrein. Caltex Utrecht, 25 270 m. z.z.w. Bombay n. Kobe. Casamance, 25 200 m. n.n.o. Teneriffe n. Rouen. Carl Levers, 25 v. Sfax n. Phillipeville. Congokust, 25 155 m. z. Dakar n. Amsterdam. Coolsingel, 25 300 m. n.o. S. Miguel n. Venezuela. Cistula, 26 te Gladstone verwacht. Corilla, 26 te Geelong verwacht v. Newcastle. Colytto, 25 580 m. z.w. Fayal n. Antwerpen. Daphnis, 25 v. San Felix n. Pto. Ordaz. Delfland, 25 v. Amsterdam n. Bremen. Dongedijk, 26 te Hamburg. Drente, 25 420 m. w. Minicoy n. Aden. Duivendrecht, 24 v. Ph.delphia n. Rio de Janeiro. Eemland, 26 te Natal. Esso Den Haag, 25 330 m. z.w. Ouessant n. Antw. Etrema, 25 70 m. n. Kreta n. Piraeus. Friesland SSM, 25 Dover gepass. n. Setubal. Gaasterkerk, 26 te Beira. Gaasterland, 25 dw. Finisterre n. Bahia. Ganymedes, 25 250 m. n. Finisterre n. Curasao. Garoet, 25 rede Semarang. Ghanakust, 24 v. Hamburg n. Amsterdam. Gordias, 25 te Amsterdam v. Rotterdam. Groote Beer, 25 te Suez. Guineekust, pass. 25 Vlissingen n. Hamburg. Hecuba, 25 v. Carupano n. Santiago de Cuba. Heemskerk, 25 v. Hongkong n. San Fernando. Helicon, 24 te Miami. Hilversum, 24 Gibraltar gepass. n. Philadelphia. Hispania, 26 te Bilbao. Java, pass. 25 Capri n. Napels. Joseph Frering, 25 230 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar IJmuiden. Kara, 25 te Trinidad. Katelysia, 25 te Curasao. Kertosono, 25 v. Boston n. Panama. Kieldrecht, 26 te Tanga. Koningswaard, 26 te Havana. Kryptos, 25 v. Ummsaid rr. Port de Bouc. Kenia, 25 30 m. w.n.w. Kp. Wessel n. Singapore. Korenia, 25 te Pauillac verwacht. Laagkerk, 25 v. Mombasa n. Aden. Larenberg, 26 te La Guaira. Lekhaven, 26 Fernando Noronha gepass. n. Recife. Limburg, 25 v. Rotterdam n. Londen. Loenerkerk, 25 170 m. n.n.w. Perim n. Suez. Lieve Vrouwekerk, 25 nog te Kuwait. Lindekerk, 25 175 m. n.n.w. Nerin n. Ummsaid. Lutterkerk, 25 te Basrah. Maas, 25 7 m. n. Terschelling n. Bremen. Musilloyd, 26 v. Barcelona, 2/3 te Rotterdam. Maasdam, 25 te St. Thomas. ureen, 25 450 m. z.w. Ouessant n. Londen. erkerk, 25 te Rotterdam. Minjak, 25 te Cape St. Jacques n. Pnompenh. IVRisilloyd, 25 te Barcelona. Naess Lion, 25 200 m. n.w. Perim n. Mena. Nias, 25 440 m. n.o. Mahe n. Singapore. Nieuw Amsterdam, 26 te Willemstad. Oberon, 26 te Maracaibo. Oldekerk, 26 te Alexandrië. Ondina, 25 200 m. n.w. Manilla n. Yokohama. Ootmarsum, 24 v. New Orleans n. Houston. Orion, pass. 25 Ouessant n. Palermo. Osiris, 24 v. Paramaribo n. Pto. Ordaz. Ouwerkerk, 25 v. Marseille n. Cadiz. Pendrecht, 25 v. Napels n. Piraeus. Poelau Laut, 26 te Port Swettenham. Prins Fred. Hendrik, pass. 25 Finisterre n. R'dam. Pr iris Willem III, 25 te Halifax. Prins Willem George Frederik, 26 te Rotterdam. Prins Willem V, 25 70 m. n.w. Texel n. Oslo. Pr. der Nederl., 25 420 m. z.w. Az. n. Plymouth. Rondo, 24 600 m. w. Seattle. Rotti, 25 70 m. w.z.w. Kreta n. Napels. Rotti, 27 te Napels. Schie, 26 te Alexandrië. Senegalkust, pass. 25 Las Palmas n. Le Havre. Sirrah, 25 te Mombasa. Slamat, 25 et Napels. Sommelsdijk, pass. 25 Wight n. New York. Stad Rotterdam, 25 te Emden. Stad Schiedam, pass. 25 Gibraltar n. Rotterdam. Straat Banka, 25 te Melbourne. Schelpwijk, 24 v. Buenos Aires n. Curagao. Sliedrecht, 26 te Curagao. Soestdijk, 26 te Norfolk. Stad Alkmaar, 26 te Melilla. Stad Amsterdam, 25 125 m. z. Dakar n. IJmuiden. S\aat Bali, 24 v. Rio de Janeiro n. Santos. S. V alkust, 25 10 m. o. Las Palmas n. Le Havre. Sta x elft, 25 56 m. z.o. K. St. Vine. n. Marseille. Ste\ V 25 10 m. n.o. Kp. Bengut n. Londen. Stad jueiden, 25 460 m. n. Dakar n. Pepel. Straat Lombok, 26 te M'bourne verw. v. Brisbane. Stanvac Benekat, 25 v. Sungeigerong n. Bangkok. Solon, 22 v. New York n. Baltimore. Sibajak, 25 1820 m. n.o. Tahiti n. Tahiti. Stad Schiedam, 24 v. Melilla n. Rotterdam. Slamat, 26 v. Napels, 27 te Genua verwacht. Teucer, 25 v. Tandjong Priok n. Singapore. Tabian, 25 te New York. Triton, 25 v. Lagunillas n. Guanta. Tawali, 25 25 m. o. Guernsey n. Antwerpen. Theobaldius, 25 350 m. n.o. Guardafui n. Mena. Tjibodas, 25 v. Tarakan n. Cartagena. Tjikampek, 26 te Shanghai verw. v. Hongkong. Transporter, 25 660 m. n.o. Bermudas n. N. York. Tara, verm. 28 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Tiberius, 24 510 m. z.w. Bermuda n. Antwerpen. Triton, 25 v. Maracaibo n. Laganillas. Vlist, 25 v. Norfolk n. Savona. Vasum, 25 120 m. n.o. Ras Fartak n. Portland M. Willem Ruys, 27 te Singapore verwacht. Wonosari, 25 te Belawan. Waterland, 26 te Santos. Waal, 2 v. Bremen te Rotterdam. Waal, 26 te Rotterdam. Waterman, 26 te Las Palmas. Witmarsum, 25 v. Batonrouge n. Mobile. W. Alton Jones 25 60 m. n. Oran n. Mena. Vlist, 25 v. Norfolk n. Savona. Woltersum, pass. 25 Wight n. Bermuda. IJssel, 25 v. Tela n. Belize. Zaanland, 25 te Hamburg. Zeeland, 25 te Boston. KLEINE VAART Alcetas, 25 v. Malta n. Tel Aviv. Atlas, 24 te Amsterdam v. Gothenburg. Midas, 24 v. Venetië n. Triëst. Nero, 24 v. Barcelona n. Tarragona. Notos, 24 v. Fredericia n. Kopenhagen. Thaletas, 24 v. Thessaloniki n. Istanbul. Bebox, 25 te Rotterdam. Bloemgracht, 28 v. Kotka n. Amsterdam. Brouwersgracht, 25 te Amsterdam. Leliegracht, 24 te Mantyluoto. Lijnbaansgracht, 25 te Antwerpen. Lucas Bols I, 25 v. Sornas n. Holland. Prinsengracht, 26 te Malta evrwacht. Robox, 23 v. Esbjerg n. Holland. Schippersgracht, 25 v. Teignmouth n. Holland. Noordkaap, 25 dw. Vlieland n. Harlingen. Olympia, 25 dw. Witbey n. Londen. Bab T, 24 te Barry v. Bordeaux. Elsa, 4 te Rotterdam v. Huil. Joost, 23 te Londen v. Zaandam. Kaap Falga, 22 Brunsbüttel gepass. n. Limerick. Kaap St. Vincent, pass. 21 Br.büttel n. Waterford. Pavo, 23 te Middlesbrough. Ponza, 23 te Malaga v. Newcastle. Tilly, 23 te Middlesbrough v. Zaandam. Boreas, 25 dw. Ouessant n. Antwerpen. Flevo, 25 bij Terschelling n. Hamburg. SLEEPVAART Barentszee, 24 100 m. n.o. Recife n. N. Palmira. Clyde, 25 v. Maassluis n. zee (proefvaren). Gele Zee, 24 in Holyheadbaai n. Liverpool. Hudsson, 26 te Port Esquvel. Humber, 26 299 m. o.n.o. Rio Grande n. N. Palmira. Oceaan, 26 260 m. z.o. Fayal n. Puerto Cabello. Oostzee, 26 150 m. z. Cd. Trujillo n. N. Palmira. Rode Zee, 26 210 m. w.n.^v. Key West n. P. Arthur. Thames, 26 85 m. n.o. Malta n. Dublin. Tyne, 26 30 m. n.o. Algiers n. Tandjong Priok. Zwarte Zee, 6 -te Norfolk. ?eer In dit blad Vooral zo'n „gevoelige" groente als doperwtjes vraagt er om, snel en goed te worden geconserveerd. HERO ver staat deze kunst tot in de perfectie. Eén blik en U merkt het meteen: dit zijn doperwtjes, die geen twee tellen tijd hebben gehad, hun zomerse frisheid te verliezen. DIT GELDT VOOR ALLE CONSERVEN VAN HERO: Het gehele jaar door zomers-frisse groenten op tafel. Neem zoals ik een paar blikjes in huis. Het spaart U 'n massa keukentijd! HERO-Doperwtjes in soorten: Extra fijn Zeer fijn Ftjn Middelfijn Middel l Middel 11, Hoe kleiner hoe fijner.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3